TWEE TON WERKKREDIET VOOR ZWEMBADPLANNEN Sassenheim gaat in '77 wegennet aanpakken Alternatief plan voor centrum Katwijk Vleesmeesters mogelijk niet naar Leiderdorp GOED ONTHAAL VERKEERS NOTA ZOETERWOUDE Proef met verkeer op Terweeweg Hans van Nieuwkoop op Goldtfusz-orgel Prijsuitreiking corso Rijnsburg v PAGINA 4 LEIDSE COURANT DONDERDAG 25 NOVEMBER 1976 (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK Van Rhijn Katwijk b.v., een dochter van Noorlander Bouw, heeft een alternatief plan ingediend bij het gemeentebestuur van de ge meente Katwijk voor het centrum van deze plaats. Dat alternatieve plan is juist op tijd ingediend aan de vooravond van de behandeling van het oorspronkelijk plan voor het centrum van Katwijk vanavond in de gemeenteraad. In het alternatieve plan is voldaan aan de belang rijkste wens van het gemeenteraadslid mr. Van der Plas van de partij Gemeentebelangen om een hotel in de betere klasse in het centrumplan op te nemen. Tegen het oorspronkelijke Centrumplan van „Geoproject" uit Nieuw-Vennep zijn 19 be zwaarschriften ingediend. Met name middenstan ders hebben deze bezwaarschriften opgesteld. B en W van Katwijk hebben een aantal van deze bezwaren gegrond verklaard en zijn er onder meer toe over gegaan om in het oorspronkelijke Cen trumplan de mogelijkheid open te houden voor de vestiging van een hotel. Het raadslid Van der Plas meent dat aan veel bezwaren inderdaad tegemoet is gekomen, maar dat op het eerste gezicht het alternatieve plan van Van Rhijn Katwijk b.v. toch aantrekkelijker is, te meer omdat in dat plan meer rekening is gehouden met de wensen van de middenstand. De verschillen tussen de beide plannen zijn overi gens gering te noemen. Van Rhijn Katwijk stelt een hotel met bijna 60 kamers voor, waarvan de exploitatie in handen is van Duinholdings, een andere dochteronderneming van Noorlander. Overnachten in het hotel met ontbijt gaat volgens berekeningen ongeveer 125 gulden per nacht per persoon kosten. Het alternatieve plan is in samen werking met architectenbureau Van Manen uit Noordwijk ontwikkeld. De heer Noorlander is voor een levendige centrumwijk. Winkels in het alterna tieve plan zijn doormiddel van luifels verbonden. Burgemeester en wethouders van Katwijk wijzen er in hun voorstel aan de raad nogmaals op, dat Katwijk een bijzondere plaats inneemt in de kust- badplaatsen. Zij willen van het „Centrum" geen badcentrum maken, maar een centrum dat het hele jaar door aantrekkelijk is voor de inwoners van de gemeente en niet alleen tijdens het hoogsei zoen als de toeristen naar de badplaats komen. De beide plannen zullen vanavond in de gemeente raadsvergadering, die om half vier begint, nog wel wat vuurwerk geven. Celstraf voor vechtersbazen DEN HAAG/N OORD WIJK Zes en vier maanden gevang nisstraf luidde gisteren vonnis over twee vechte.^__ zen, die onlangs een ware veld slag aanrichtten in Noordwijk. Een 20-jarige kapper uit Sassen heim hoorde het zwaarste von nis over zich uitspreken; de 19- jarige timmerman uit Noord wijk kreeg vier maanden. Het tweetal had een vechtpartij uit gelokt in Noordwijk en daarbij diverse personen gewond. On der meer werd iemand door een caféruit geslagen. Overtreding vuurwapenwet Leiden De Leidse politie heeft gisteren een 26-jarige woonwagenbewoner aangehou den wegens overtreding van de vuurwapenwet. De man wordt verdacht van de verkoop van een van de wapens die afgelo pen zondag na een vechtpartij op het kamp aan de Haarlem mertrekvaart in beslag werden genomen. OEGSTGEEST Het verkeer op de Terweeweg in Oegstgeest zal gedurende een maand onder worpen worden aan een proef. Bij wijze van experiment wordt gedurende die periode eenrich tingsverkeer ingesteld, met uit zondering van fietsers. Het experiment ter beteugeling van het verkeer op de Terwee weg is een uitvloeisel van het voorstel van het toenmalige CDA-raadslid Vonk: Behalve in voering van eenrichtingsverkeer wordt tevens op enkele gedeel ten een parkeerverbod van kracht. Tot het experiment werd giste ren besloten in de Oegstgeestse verkeerscommissie. Tijdens de ze vergadering werd uitgebreid ingegaan op de wenselijkheid om de algehele verkeerssituatie van Oegstgeest eens op een rij tje te zetten. Het maken van een verkeerscirculatieplan was het uitgangspunt voor de commis sieleden, maar na een intensieve discussie achtte men het raadza mer een uitgebreid verkeersplan Raad Voorschoten keurt begroting goed VOORSCHOTEN - De gemeen teraad heeft gisteravond de di verse gemeentebegrotingen voor het dienstjaar 1977 ongewijzigd goedgekeurd. Aan het slot van de behandeling zorgde de PPV- fractie voor nog enig vuurwerk door een motie in te dienen, waarin werd voorgesteld een uitspraak te doen ten aanzien van de zwembadplannen en in de prioriteitenlijst een post van 200.000,- op te nemen bestemd als eerste voorbereidingskrediet. Wethouder Oosterhatn zag geen financiële mogelijkheid, waarna de heer Iestra (PCC) het voorstel deed om het restant batig-saldo over het jaar 1976 tot maximaal f onn nor» ir- zwembadplannen. Dit voorstel Iestra werd met algemene stem men aangenomen. De raad zal te zijner tijd een keuze moeten doen uit drie plannen te weten opknappen van het instruktie-zwembad; doorgaan met het recreatiebadplan in„A- degeest" of meegaan met de Stevingroep, die in het plan „Micropolis" een zwem bad heeft opgenomen dat door de ge meente gehuurd kan worden. Het ziet er naar uit dat het „Micropolisplan" een meerderheid krijgt binnen de gemeente raad. De beantwoording van b. en w. op de algemene beschouwingen van de fracties in de gemeenteraad bracht weinig nieuwe zaken aan de orde. De burgemeester vroeg begrip voor het werk van de politie en betreurde dat het onderbezette korps regelmatig mankracht moet afstaan voor assistentie elders in het land. terugvrage van de Stevenihofjespolder omdat Leiden dit voormalige stuk Voor schoten niet benut heeft voor woning bouw, werd voor de burgemeester aan leiding om de mening van de raad te vragen maar dit eerat commissoriaal te behandelen. De overige fracties hadden de suggestie van de VVD als een soort „goede grap" beschouwd te meer daar de provincie nog steeds de Stevenshof- jespolder als woongebied aanmerkt. Wethouder Oosterbaan (WD) ziet het beleidsplan nog altijd als fundament van de samenwerking binnen het college van burgemeester en wethouders. Tot het CDA zei hij dat er wel degelijk bezuini gingen worden toegepast Iedere post wordt jaarlijks kritisch bekeken. Een be groting wordt een half jaar te voren opgemaakt, waardoor 't geen wonder is dat zo veel zaken niet kloppen, maar 't een wonder is dat zoveel wel kloppend verkopen, die financiële reserves zijn ge woon noodzakelijk te meer daar Voor schoten nog maar weinig grond te verko pen heeft. Het organisatie-onderzoek naar het funktioneren van het ambtena renkorps heeft thans de adviezen uitge bracht. Spoedig kan de raad nu voorstel len tot het nemen van maatregelen ver wachten. Wethouder Eveleens (PPV) ziet geen kans om met een verkeersnota te komen. Er zijn teveel onzekerheden zoals de Leidse Baan en Rijksweg 11. De verkeerstraver- se is vol en dat zal passanten op de duur weerhouden om van deze vroegere pro- vincialeweg gebruik te maken. De feitelij ke overdracht van Leidseweg-Noord van de piovincie naar de gemeente is nog steeds opgehouden. Getracht zal worden een zo hoog mogelijke subsidie te verkrij gen van de provincie bij de reconstructie. Op verzoek van de WD, CDA en PCC zal overwogen worden hoorzittingen te LEIDERDORP College van burgemeester en wethouders van moeten binnenkort beslissen of het terrein nabij de detailhandelschool (bij de LOI in Leiderdorp) wordt ver kocht aan de „Vleesmeesters" uit Leiden of in huur wordt gegeven aan de detailhandelschool, die tot 1 september een optie op het terrein had. Nadat de optie van de detail handelschool was geëindigd hebben de Vleesmeesters uit Leiden, een combinatie van groothandelaren in vlees, ge probeerd eigenaar te worden van het terrein voor de vesti ging van een kantoorruimte. Volgens gemeenteraadslid Tieken van de KVP zouden burgemeester en wethouders reeds aan de Vleesmeesters hebben toegezegd, dat Lei derdorp het terrein aan hen zou verkopen. Aan hel einde van de vorige maand kwam er echter een telefoontje van het ministerie bij de gemeen te binnen met de mededeling dat de detailhandelschool toestemming had om met subsidie van het ministerie (die tot dat moment was uit gebleven) het terrein tot hu ren met recht van koop. De detailhandelschool wil op het stuk grond vier noodlokalen plaatsen(die thans elders staan) en een fietsenloods bouwen. Deze mededeling kwam echter nadat de optie was verlopen. Het College van b en w van Leiderdorp zullen binnenkort verslag doen aan de raadsleden over de stand van zaken tussen dé gemeente en de Vleesmees ters. De Sassenheimse Zuilhofstraat zal een grondige opknapbeurt ondergaan. BEGROTING SLUITEND; BELASTINGEN LICHT OMHOOG Het fraaie Sassenheimse orgel. ELPEE KOMT DEZE WEEK UIT SASSENHEIM De eerste lanspeelplaat met werken gespeeld door Hans van Nieuwkoop op het Goldtfusz-orgel van de Her vormde Kerk in Sassenheim komt waarschijnlijk deze week van de persen. Het is de eerste grammofoonplaat waarvoor een orgel uit de Bollenstreek is gebruikt. Alle mogelijkheden van het Sas senheimse orgel, waarover kort geleden weer nieuwe historische gegevens ontdekt zjn, komen op de plaat aan de orde. Het reper toire bestaat uit de volgende werken: Van een anonieme componist twee psalmen uit het Soldt-manuscript (1599); van John Buil „Laet ons met herten Reijne"; van Jan Pietersz Sweel- inck een Poolse Dans; van Abr. v.d. Kerckhoven „Fantasie in d"; van Adriano Banchieri „Dia logo"; van Giovanni Paolo Co- lonna „Sonate in d"; van Jo- hann Pachelbel „Aria Quarta"; van Domenico Scarlatti „Fuga in d K 41"; van Carlos Seixas „Toccata in d" en van Casano- ves „Sonate in A". Behalve een toelichting op de gespeelde wer ken wordt ook een weergave van de registratie, en de ge schiedenis van het orgel bij de plaat gevoegd. Hans van Nieuwkoop (28) stu deerde orgel bij Albert de Klerk aan het Amsterdamse Conser vatorium. In 1972 slaagde hij „met onderscheiding" voor het solistendiploma. In 1974 behaal de hij de „Prijs van Uitnemend heid", terwijl hem de Toon- kunst-Jubileumprijs 1976 werd toegekend.Afgelopen najaar be haalde hij de le prijs bij het Rijnstreek-orgelconcours te Nij megen. Hij gaf talrijke concer ten in binnen- en buitenland, en is de vaste bespeler van het Goldtfusz-orgel in Sassenheim. Hij is hoofd-docent orgel aan de Muziekpedagogische Academie te Alkmaar. Voor de radio gaf hij ook meerdere concerten. De grammofoonplaat zal in de winkel 18,50 gulden kosten. Tij dens het vrijdagavond te hou den concert op het Goldtfusz-or gel met medewerking van de Matinencantorij van de Amster damse Thomaskerk en de orga nist Jan Jongepier uit Purme- rend, is de elpee met twee gul den reductie verkrijgbaar. Sassenheim worden gereali seerd. Het college voorziet nog wel enige moeilijkheden t.a.v. van deze uitbreiding. Op de begroting van volgend jaar prijkt ook een bedrag van ruim vier miljoen gulden voor de bouw van een sporthal. De raad stelde aan het begin van deze maand nog een aanvul lend krediet beschikbaar voor de bouw van een sporthal van 350.000 gulden. Bibliotheek B en W hopen de raad volgend jaar een voorstel te doen om te komen tot de bouw van een bibliotheek in Sassenheim. Eerder deze maand besloot de raad tot oprichting van de stichting gemeenschappelijke openbare bibliotheek. B en w van Sassenheim ver wachten dat de goedkeuring van het bestemmingsplan „Zuid" binnen enkele weken afkomt (G.S.), nu het enige bezwaarschrift tegen het plan is ingetrokken. Aan het begin van het volgend jaar wordt ook het ontwerp-bestemmings- plan „Noord" ter inzage ge legd. Inmiddels is ook een aan vang gemaakt met de voorbe reiding van het bestemmings plan landelijk gebied. De krotopruiming en de kro tontruiming vorderen gestaag.- Zuiderstraat: naar verwach ting zullen de thans nog be woonde woningen in deze straat ontruimd worden, wan neer als gevolg van doorstro ming naar de flatwoningen aan de Parklaan een aantal eengezinswoningen door toe wijzing beschikbaar komt. Na ontruiming van het complex zullen de huizen in de Zuider straat zo spoedig mogelijk worden gesloopt. B en w van Sassenheim heb ben de post subsidies ver hoogd met 46.500 gulden. Di verse verenigingen in Sassen heim kunnen het volgend jaar rekenen op een grotere subsi die. ZOETERWOUDE. De verkeersnota die is uitge bracht door een ambtelij ke studiegroep werd gis teravond ter discussie ge steld op een hoorzitting in de aula van de Corbu- loschool. De nota kreeg, in het algemeen geno men, een goed onthaal al vonden sommigen van de niet zo talrijke aanwezi gen dat met name de voorgestelde maatrege len voor de Ambachtshe renweg niet ver genoeg gaan. Een betere markering van de wijk Westeinde I als woonwijk zou op zijn plaats zijn. Het „slin- ger"-effect dat voor deze weg gunstig wordt geacht voor het afremmen van de snelheid van de auto's zou wat sterker ge maakt moeten, aldus één van de opmerkingen. Wethouder P. d. Jong, die de discussie leidde, wist zich bijgestaan door de vol tallig aanwezige studiegroep. Adj. directeur gemeentewerken, G. v. Leeuwen stelde vast dat dit moeilijk te realiseren zal zijn. Men komt dan buiten het huidige wegprofiel wat vele technische problemen gaat ge ven o.m. in verband met de zandpaalconstructie welke bij de aanleg van de wijk is toege past. Wel zal het „slinger"effect visueel zo sterk mogelijk wor den gemaakt. Een bewoonster van de Veld zichtstraat bepleitte het verbre den van het trottoir ter plaatse ten koste van een gedeelte van de rijbaan. De aanpassing van de Van Swietenstraat, „vermin king" zo werd door iemand op gemerkt, wordt niet noodzake lijk geacht i.v.m. het autover- keér dat hier slechts gering is maar past in het streven naar meer speelse straten. Er werd ook begrip gevraagd voor de bewoners van de Noordbuurtse- weg die wel eens de indruk moeten krijgen dat alle overlast van het intensieve doorgaande verkeer op hen wordt afgewen teld. Wethouder De Jong deed de toezegging dat ook suggesties welke als gevolg van nadere stu die in de komende weken bij het gemeentebestuur binnenkomen betrokken zullen worden in het nader van het gemeentebestuur en de diverse commissies. In een daarop volgende fase zullen B. en W. dan een voorstel over de te nemen maatregelen doen aan de gemeenteraad. Zoeter- woude Rijndijk zal zich op 8 december kunnen uitspreken over de nota. RIJNSBURG De prijzen behaald tijdens het ontving tevens de bindersprijs in zilver. De binder- dertigste Rijnsburgse bloemencorso werden gister- sprijs in goud ging naar de heer De Kok, de binder avond uitgereikt door veilingvoorzitter P. van van de mooiste praalwagen van de bloemenveiling Delft. De eerste en ereprijs ging naar de wagen CCWS uit het Westland. Veiling Flora ontving een van Jan de Koning. Zoon Cees de Koning ontving eerste en een ereprijs. De Rabobank en de ge- de wisselbeker voor de mooiste personenauto en meente Katwijk ontvingen beiden een eerste prijs. SASSENHEIM Grote aan dacht in de gemeentebegro ting voor 1977 krijgt de recon structie van vele straten in de gemeente Sassenheim. Even eens is veel geld uitgetrokken voor vernieuwing en verbete ring van de riolering. Op het investeringsplan is een be drag van 1 miljoen gulden uitgetrokken voor reconstruc tie- en saneringsplannen voor het gebied Zuiderstraat - Hoekstraat en een bedrag van 700.000 gulden voor de Kerk- laan en omgeving. Ook de Zuilhofstraat krijgt het vol gend jaar een grondige op knapbeurt. Voor de reconstructie van de Kerklaan en de Wasbeeker- laan prijkt in totaal een be drag van ongeveer een half miljoen in de gemeentebegro ting. Burgemeester en wethou ders kunnen vernieuwing van de riolering Kerklaan/Linden- laan niet langer uitstellen. Zij stellen dan ook voor volgend jaar dat project uit te voeren. Kosten 550.000 gulden. Ook moet volgend jaar de riolering in de Julianalaan worden ver nieuwd, aldus B. en W, die menen dat ondergrondse repa ratie niet afdoende is. De buis wanddikte is op sommige plaatsen zo slecht dat een breuk niet langer ondenkbaar is. Kosten rond 200.000 gulden. De begroting van de gemeente Sassenheim is ook dit jaar sluitend. In de begroting is een bedrag van bijna tweehon derdduizend gulden opgeno men voor onvoorziene uitga ven. De diverse belastingen in Sassenheim zullen worden verhoogd, echter binnen de door de minister gestelde ma ximumverhoging van zeven procent. Op de begroting prijkt voorts een bedrag van 211.000 gulden voor de uitbreiding van de katholieke kleuterschool aan de Sint Antoniuslaan. Binnen korte tijd heeft een bespreking plaats met de schoolbesturen over de planning van de beno digde schoolgebouwen voor het kleuter- en basisonderwijs. B en w hopen in 1977 een uitgewerkt plan ten aanzien van deze problematiek aan de raad voor te kunnen leggen. Volgens het college is het niet haalbaar om de uitbreiding van de sportterreinen te reali seren in net plan Wasbeek. Derhalve, meent het college, moeten deze plannen elders in Ruim twee ton heeft Sassenheim uitgetrokken voor uitbreiding van de kleuter school aan de Sint Antoniuslaan.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4