AEG trekt Zijl/LGB te sterk voor LZ'86 in aantrekkelijke derby: 8-5 zich niéts aan van faam Zwemiust DOCOS en Mizu SCO kampioen! I0EGE SURPRISE BLIJFT UIT... Persoonlijke records Leidse zwemjeugd lietwijk pakt Mi De Bataven acht maal op ereschavot LEIDSE COURANT, PAGINA 17 iten va a uit Scha niet atte Van onze sportredactie) Even leek LZ '86 dan verdieninog v00r een vervroegde daas-surprise te gaan zor- het derde partje van de Leidse waterpolo-derby op de stajdasse-nlveau tegen De Zij- orsprorThalveerden achtereenvol- 'ried Elzenga (schot onder- ij en Bram van Mil („stuite- de in de tweede periode ipen achterstand. De toen de 6-4 score bood de Leidse int in de hoogste afdeling i weer mogelijkheden. Een cheidsrechter Veldman wel lende, maar door L2-coach in de Leden zwaar aange- in treffer van Leo Onderwa- lekende echter de definitie- lergang van LZ '86. ok Van de Leden zich later erde. „Die Onderwater een duidelijke overtreding Gerard Zoet. Fluit de isrechter daarvoor, dan heb een kans. Nu was het wel rd met ons...". is inderdaad „gebeurd" met inmoedige tegenstand van iveld c.s. De Zijl/LGB maak- en fout meer. breidde via iker Albert Spijker de voor uit (8-4) en consolideerde irge in het laatste part moei- De in die periode gescoor- I van Bram van Mil was dan og slechts van statistische inis: 8-5. ach Henny Hensing onder- eveneens dat zijn ploeg in rlaatste part een inzinking ikend. Dat juist in die perio- nervositeit van het eerste e weer was teruggekomen, wat wil je?", verdedigde hij later. „Het moet wel een terke ploeg zijn die de weel- vTrrtiLr een 20 9r°te voorsprong s kan dragen. We liepen zo tkelijk naar 6-2 uit in dat e part, dat er wel nonchalan- LZ-doelman Eric de Vos had in de derby tegen De Zijl/LGB geen gemakke lijke avond. Hier wordt hij weder om onder vuur genomen aan hi it. Via en 15- r Gemi ehaali overwi van V niet bi rdig La haddC neeste i slepe i5-ir in Gen Waterpolo ce in het team moest komen...". Hoewel LZ-coach Van de Leden de oorzaak van de Zijl-zege op het punt „ervaring" zocht, bleek die grotere routine in de eerste minu ten van het duel beslist niet. De Zijl nam via Paul Belt (strafworp) wel een snelle voorsprong, maar het zevental leek daarna toch dui delijk gehandicapt door toch aan wezige derby-zenuwen. Zenuwen waar LZ '86 niet geheel van wist te profiteren. Jan de Graaf, de beste speler van LZ. schoot zijn team uit een strafworp overtre ding van Belt tegen Elzenga nog wel op gelijke hoogte, maar een daarop volgende numerieke meerderheid kon door de debutant slechts worden „bekroond" met een doelpunt van De Graaf dat net buiten de 45-secondengrens viel. Waardoor De Zijl toch met een voorsprong de eerste doelwisse- ling bereikte; Albert Spijker scoor de van afstand. Nog eenmaal kwam LZ via een attente De Graaf terug (2-2), maar omdat in het resterende ge deelte van de tweede periode de opdracht van Van de Leden („Pressen over het hele veld") vol ledig werd vergeten kon De Zijl via Albert en Jacob Spijker. Ton van de Bosch en Paul Belt erg ver uitlopen: 6-2. Nonchalance in de Zijl-gelederen deed die voorsprong nog even in gevaar komen. Een reële Gijs van de Leden („Natuur lijk. Een verdiende overwinning") vergelijkend: „De Zijl/LGB heeft hoofdklasse-ervaring, wij niet; dat is het hele verschil op dit moment. Maar LZ heeft een talentvolle, jon- ge ploeg. Als we ons dit jaar mag het natuurlijk niet zeggen, zijn een paar spelers die ook uit direct aan: „De jongens verliezen Zoiets betekent balverlies en dat kunnen handhaven dan kan het rnaar deze uitslag had ik ongeveer gedekte positie kunnen scoren. LZ nog iets te snel hun hoofd. Al die zouden de spelers zich in het team in de toekomst hoog gaan wel verwacht") het wel mee eens heeft om te kunnen schieten nog afstandschoten bijvoorbeeld bij water ook moeten kunnen beden- meedraaien". was. „Je ziet dat gebrek aan routi- teveel ruimte nodig. „Gijs van de een keeper als Theo Uittenhout ken...". Een mening waar Hensing („Je ne ook in de afwerking. Bij ons Leden hoort de opmerking en vult moet je dat toch niet proberen? GERT-JAN ONVLEE Van onze waterpolomedewerker LEIDEN AZC heeft zaterdag wei nig moeite gehad met de ploeg van Zwemiust den Hommel. In zwembad „De Dillen" behaalde AZC een eenvoudige 12-6 overwin ning. Zwemiust slaagt er meestal in om tegen de topploegen in de hoofdklasse erg goede resultaten te behalen. Het team uit Utrecht verloor deze competitie slechts met één doelpunt verschil van ZIA- N/Vitesse en HZC de Robben en vorige week versloeg Zwemiust Neptunus Arnhem met 9-7. Zater dag in „De Dillen" heeft Zwemiust zijn faam echter nauwlijks waar kunnen maken. Alleen in het eer ste speldeel bleef de schade enig zins beperkt, toen AZC met 2-1 leidde. In de volgende perioden werd Zwemiust, dat zich nogal opwond over het strak fluiten van scheidsrechter Vossen, echter op een kansloze achterstand gezet. Pas in de slotfase toen AZC al met 11-3 leidde kon de ploeg uit Ut recht nog iets terugkomen. Voor AZC scoorden Frank van de Akker (4x), Gijze Stroboer (3x), Wim Keman (3x), Ton Buunk en Cees van de Broek. Bij Zwemiust waren dit Andy Hoepelman (3x). Harm Drent (2x) en Johan Aantjes. BZPC—Brandenburg: 64 BZPC heeft zaterdag een belangrij ke 6-4 overwinning behaald op medekoploper Brandenburg en heeft hierdoor in de tweede klasse alleen de leiding. In zwembad „De Kujl" bleek, dat Brandenburg niet Waterpolo voor niets nog zonder puntenver lies was. Naast een uitstekende doelverdediger beschikt het team van Brandenburg ook over een gevaarlijke aanval. Desondanks slaagde de ploeg van Piet Cluistra erin om in het duel de leiding te nemen en uiteindelijk de volle winst te gaan pakken. Bij BZPC zorgden Pim Batelaan (3x). Maar ten van Ettingen, Kees Tekens en Kees Sandifort voor de doelpun- SVH—Katwijk: 4-1 Katwijk heeft het op het ogenblik moeilijk. Piet de Vries (gebles seerd) en Dik van de Bent (ge schorst) kunnen nog steeds niet meespelen en de ploeg van Kat wijk is niet in staat om dit verlies goed op te vangen. Tegen SVH werd in zwembad „Rotterdam- West" met 4-1 verloren. Hans Par- levliet scoorde de enige tegentref fer voor Katwijk. ZIJL/LGBGZC: 5-3 De dames van de ZIJL/LGB won nen afgelopen zaterdag in zwem bad De Zijl met 5-3 van GZC. de koploper in de eerste klasse. Aan vankelijk nam GZC de leiding in dit spannende duel. De dames van de ZIJL/LGB kwamen echter goed terug en slaagden er uiteindelijk in om met 5-3 te winnen. Atletiek Van onze atletiekmedewerker LEIDEN Ook In Harderwijk heb ben de Bataven een groot aantal successen geboekt Niet minder dan vier eerste en vier tweede plaatsen werden door hen bezet De organiserende vereniging Spe- ro zorgde trouwens voor een gro te verrassing door zowel Jos Her mens als Gerard Tebroke aan de start te krijgen. Gerard Tebroke toonde zich de sterkste van deze twee. Ook de andere nummers waren redelijk tot goed bezet. Zo moes ten Wybo Lelieveld en Koen Gijs- bers het o.a. opnemen tegen Leon Helgers. Niemand kon hen echter van de eerste twee plaatsen afhou den. Marian van Schie en Heieen Haverkort zorgden eveneens voor een dubbele overwinning bij de meisjes A. Zij liepen evenals de dames 2750 meter. Deze afstand bleek Corry v.d. Meer erg goed te liggen. Zonder al te veel moeite werd zij eerste bij de dames. De jongeren bleven niet veelachter bij de goede resultaten van de ouderen. Sjors Hoogeboom, Paul Omen en Perry Hoogeboom wer den respektievelijk tweede, derde en vierde bij de D-jongens. Sandra Dorlas was bij de D-meisjes zelfs niet te verslaan. Leon de Ju kwam bij de pupillen als derde aan. Een tweede plaats was er verder weg gelegd voor Tina Buntsma. Zwemmi (Van onze sportredactie) DEN BOSCH - Tijdens de wed strijden om de Zilveren Dolfijn, georganiseerd door BZV Fortuna, hebben enkelo Leidse jeugd- zwemmers en -zwemsters onkele goede tijden gerealiseerd. Zo ver beterden Annot van Tol en Anne- marle de Bruin hun persoonlijke records op de 100 meter rugeiag mot ongeveer een seconde. Dat zelfde deden Marlon Vogelenzang (100 meter vrije slag) en Rob van Zijp (100 meter rugslag). Uitslagen: meisjes onder 10 jaar Annet van Tol 100 meter vlinder slag 1.27.1 en 100 meter rugslag 1.29.9; A'nnemarie de Bruin 100 meter rugslag 1.30.5. Onder 12 jaar: Marion Vogelenzang 100 me ter vrije slag 1.11.7. Onder 16 jaar: Ria Hassefras 100 meter vlinder slag 1.13.8 en 200 meter wisselslag 2.44.3. Jongens onder 12 jaar: Marc van Belkum 100 meter rug slag 1.20.2; Onder 14 jaar Rob van Zijp 100 meter rugslag 1.14.0; on der 16 jaar: Edward Maasdijk 200 meter wisselslag 2.26.5., 100 meter vlinderslag 1.05.5 en 100 meter rugslag 1.11.4. [_(V«n onze sportredactie) - In de regionale dames- mpetltle wees Wete- I Girls RKDEO gedecideerd Oe voorwaartsen verschaf- h vele kansen, maar schat- er slechts zes op hun Juiste Doelpuntenmaaksters: hon de Groot (3x), Joke van I (2x), en Ci8ea van Egmond. zaterdagse regionale afdeling KRV weinig moeite met mm. De Katwijksen beslis- [let treffen met 5—0 in haar iel. Nies van der Mark be- I de ruststand op 1—0. Na jze voegden Hanneke Ouds- I, Inge de Jong en Coby Trigt [daar nog vier treffers aan toe. r leed tegen RAS een kanslo- Leidse zondagafdeling boek- verdedigend spelend Sport- Jsse een verrassende 01 op koploopster Iduna. Het m Sportclub Lisse stond de wedstrijd onder grote druk, oelvrouwe Ria Kamp verde- I haar heiligdom met verve, verwierf zich weinig kansen. Lisse de enige kans via Jose ikaas in de beslissende treffer Ie. SJZ boekte de grootste van dit weekeinde. VVSB It met 70 haar meerdere men in SJZ. Yvonne Laken iderom de grote uitblinkster, im zes doelpunten voor haar ling. Will du Prie schoot num- zeven in het nylon. Unites op eigen terrein een 1—6 laag tegen Randstad Sport, de rust leidde Randstad Sport 4 met 04. corry Lamberts, ny Steensma (3x) en Jolanda rbeek (2x) scoorden de Voor- itense treffers. Diny Lardé red- voor Unitas Leiden de traditio- eer. lagen uit de tweede klasse zaterdagse regionale compe- 'e-Gravenzande—Weteringse l 2 afgelast; Ter Leede—Ze- hoven 0—5. ivsteei OMSCHOTEN - Het Voorscho ot Vlletwljk heeft ook tijdens afgelopen weekeinde winst >tkt. Avantl uit Oostkapelle I met maar liefst 9—2 aan do (Lp 1 gezet Reode eerder In het Leid» toen hadden belde ploegen el- ir ontmoet en ook toen zege- (j] *de Vlletwljk en wel met 10—1. O|0k nu werd er uiteindelijk met H{ote cijfers gewonnen, maar bijna jgc" partijen werden pas in de lV8) fde set beslist. Dick Oostergoo lost zijn meerdere erkennen in ,l„ zeer sterk spelende Dick Mol. ikJarinne Bisschops moest haar ^881 prijsgeven, maar alle andere djJrtijen werden in Voorschotens Afdeel beslist. Al met al blijft Jtwijk volop meedraaien aan de P en gaat men een zeer span- ids competitiefinale tegemoet. DOCOS 2 kon als eerste de kampioensvlag hijsen. Het zegevierde met 6-4 over Delta Lloyd 4. Op de foto v.l.n.r Ton L'Ami, Peter Roodenburg, Gerard van der Klaauw, Coach Theo van Daalen en Hans Waaijer. Het team van DOCOS, dat het kampioenschap in de overgangsklasse behaalde. V.l.n.r.: Invaller Ton L'Ami, Ed Fallaux, Jan van der Zalm, Coach Hans van Driel en Ed van der Berg. Van onze tafeltennismedewerker LEIDEN Docos heeft het talrij ke publiek lange tijd In onzeker heid gelaten over het al dan niet behalen van het kampioenschap In de overgangsklasse. Ed Fal laux kon door een knieblessure niet spelen,waardoor Ton L'Ami uit het tweede team zijn plaats moest innemen. Het Roelofarend- veense De Treffers heeft er alles aan gedaan om nog een goede tegenstander te zijn. De openingspartij tussen L'Ami en Sjaak van Ruiten ging naar de laatstgenoemde speler door winst in drie games op tijdregel. Ed van der Berg bracht de partijen weer op gelijke hoogte door Koos van Beek te verslaan, maar Hans van der Zwet zorgde voor 1-2 door net aan Jan van der Zalm te verslaan. Door winst in het dubbelspel en een zege van Van der Berg op Van Ruiten nam Docos met 3-2 de leiding, maar Hans van der Zwet bracht weer een gelijke stand op het bord door L'Ami te verslaan. Aan Docos-zijde zag men het toen niet helemaal meer zitten, maar Jan van der Zalm speelde zijn beste wedstrijd van het seizoen en won met 21-18 en 21-14 van Koos van Beek, zodat een gelijkspel en het kampioenschap binnen bereik lagen. Ed van der Berg, die zijn slechtste wedstrijd van dit seizoen speelde, had danige moeite met Hans van der Zwet. maar stelde het kampioenschap toch veilig. Jan van der Zalm won daarna in een schitterende partij in drie ga mes van de geroutineerde Sjaak van Ruiten en Koos van Beek won in drie games van Tom L'Ami, nadat hij de eerste game met 30-28 had verloren. Docos 2 haalde iets eerder dan het eerste team het kampioenschap binnen door met 6-4 van Delta Lloyd 4 te winnen. Gerard van der Klaauw was op dreef met drie zeges. Peter Roodenburg en inval ler Hans Waaijer wonnen beiden eenmaal en ook het dubbel was voor Docos. Mizu SCO bereikte vrij eenvoudig de promotie hoofdklasse. Chiel Kuiper, Jaap Polak en Ferdinand Thung konden na de 10-0 overwinning op 't Hooge Huys de bloemen in ontvangst nemen. Mizu SCO heeft geen noemens- ook met 10-0. Jaap Polak, Ferdi- promotiehoofdklasse, na kortston- jn de uitwedstrijd tegen Panels 2. waardige tegenstand ondervonden nand Thung en Giel Kuijper kun- dig in de overgangsklasse te heb- peter van Schie en Joly Sojinu in zijn kampioenswedstrijd mtegen nen in de tweede competitie hun ben verkeerd. wonnen ieder twee enkelspelen, 't Hooge Huys 2 en zegevierde dan krachtens gaan beproeven in de Scylla is veilig door de 6-4 zege Gerard Bakker won eenmaal en ook het dubbel was voor Scylla. Scylla 2 heeft het hoofdklasser schap nog niet veilig gesteld. On danks een 2-0 en 3-2 voorsprong verloor het met 7-3 van JCV 2. Rob Regeer hield Gootzen van de hon derd procent score af. Rob van der Zeeuw won van Van der Zande en Gootzen. Hein Chrispijn was ech ter kansloos. Scylla 3 verloor in eigen huis met 8-2 van Ravesteijn. Erik Noest was invaller en kwam evenals Frits Kantebeen niet tot winst. Karei van Schie won eenmaal en ook het dubbel werd door Scylla gewon nen. TOV is uit de race om het kam pioenschap door thuis met 6-4 van TTC Rath te verliezen. Naast winst in het dubbel scoorde het trio Van Veen, Alkemade en Van de Ploeg elk eenmaal. Avantl won uit bij Belcrum met 7-3. Peter Groot en Theo Louwerd bleven ongeslagen. Peter Groot won eenmaal. Dames Avantl 1 ging op bezoek bij 't Hooge Huijs en won met 7-3. Annemiek Smits bleef evenals Bet- tine Vriesekoop ongeslagen, terwijl Liesbeth Smits niet tot winst kwam. Dames Avantl 2 ontving Scylla, dat met 8-2 won en hierdoor het volgende weekeinde aan een ge lijkspel tegen Megacles voldoende heeft om in de ereklasse te belan den. Voor Avanti wonnen Mirjam van der Poel en Wilma Kooter elk eenmaal. Bij Scylla bleven Sandra de Kruiff en Lies van Winsem on geslagen, terwijl Marjan Zoetemelk eenmaal won. Scylla 4 behaalde winst met dub bele cijfers tegen Phoenix 3. Scylla 5 is gedegradeerd na bij AMVJ 4 met 7-3 ten onder te zijn gegaan en gaat terug naar de afdeling Den Haag. Nico Blansjaar won tweemaal; Nico Weber en Frits Hollander kwamen niet tot winst. De Treffers 2 won met 6-4 van 21-up. Cees Vesseur en Jos van der Veer wonnen elk tweemaal, Piet Warmerdam eenmaal minder.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 17