Hazerswoudse Boys op inzet naar winst: 1-0 Oranje Groen klimt naar derde plaats Joop Piket eerste bij snelschaken GEMINIfK BINDT DUIVESTEYN PVC AAN DE ZEGEKAR UVS-jeugd simpef langs Westlandia Rohda verspeelt punt SPORTTRIBUNE SNELLE TREFFER VELT LISSE VIA ZEGE BIJ WARMUNDA zaterdag afdeling LEIDSE COURANT PAGINA (Van onze sportredactie) HAZERSWOUDE Hazerswoudse Boys heeft de topper In de eerste klasse zaterdag tegen lijstaan voerder Sportclub Usse In zijn voordeel beslist Eón doelpunt reeds In de derde minuut door Cees de Gelder gemaakt bleek voldoende voor de broodnodige overwinning. Immers bij verlies zou de achterstand van de op de tweede plaats vertoevende Ha- zerswoudenaren tot zes punten zijn opgelopen, een schier on overbrugbare kloof. Ondanks het grote belang had de door scheidsrechter Van der Raadt goed geleide ontmoeting een zeer sportief verloop. Inzet, daarin lag het verschil tus sen de beide ploegen. Lisse's oe- fenmeester Piet Wassenaar erken de het volmondig: „De kracht van Hazerswoudse Boys was, dat iede reen vreselijk hard knokte en door bleef gaan, iets waar het vandaag bij een aantal van onze spelers aan ontbrak". Wiek Hermans, sedert enkele jaren trainer van de Hazers- woudse elf was duidelijk tevreden: „Het was weliswaar geen mooie partij, je wint met een sofgoal en je mist de mooiste kansen, maar je pakt de punten en elke speler heeft zich ten volle gegeven. Voor al de voorhoedespelers Cees de Gelder, Rob de Roo en kilometer vreter Ed Harkes bleven jagen en voorkwamen, dat er onverwachts van achteren mensen op konden komen". Een „sofgoal", Hermans drukte het goed uit. Al na drie minuten dook de Lisser doelman Leo Koning over de meer als voorzet bedoelde schuiver van Cees de Gelder heen en zag vervolgens het leer over de doellijn tussen de palen verdwij nen Enkele minuten leek een debacle nabij. Cees van Tol jr. scoorde, maar de attente Van der Raadt had geconstateerd, dat van Tol de bal met de arm had meege nomen en keurde de treffer af. De eerste helft verliep na deze hoogtepunten enigszins rommelig. Sc. Lisse had de taak om de achterstand weg te werken, maar slaagde er zelden in een vloeiende combinatie op te zetten. Ook de thuisploeg speelde weinig hartver warmend. Vijf minuten voor het verstrijken van de eerste speeltijd leek de Wassenaar-equipe het veldoverwicht ook in een doelpunt om te gaan zetten. Aad van der Poel ving een hoekschop bij de tweede paal op en schoot van zeer dichtbij in. Deze treffer vond even eens geen genade in de ogen van Van der Raadt, die buitenspel had waargenomen. Na rust zetten de bezoekers alles op alles en bouwden een zeer groot overwicht op. De Boys wer den regelmatig met de rug tegen de muur gedrukt en verdedigden massaal. Toch waren de doelrijpe kansen, die de Zwart-Witten via hun uitvallen creëerden talrijker dan die van de koplopers. Een schuiver van Cees de Gelder voor open doel trof de staander (nadat Rob de Roo met een fraaie crosspass de Lisser verdediging had opengereten). Even later miste een schot van Eddie Harkes vol doende snelheid en kon Wil Strep- pel zijn reeds gepasseerde doel man bijstaan. Lisse kwam nauwe lijks verder dan een kopbal van Jelte Tilma uit een hoekschop, waar goalie Cees van Tol schitte rend op redde. De aanval van Sc. Lisse miste de overtuiging, die er anders is. Spelbepaler Gerard van Beek werd node gemist. Een twee de tegenvaller was het uitvallen van Frans van der Laan, die na een botsing met het hoofd van Dick Zaal neerqina. Desonaanxs was oe zege van Ha zerswoudse Boys dankzij de tome loze inzet zeker verdiend en is de strijd om de eerste plaats weer geheel open. CARL ADAM SE Van onze sportredactie LEIDEN De regionalen van UVS blijven door de 2-0 zege Westlandia redelijk in de top meedraaien. Het zwakke Westlandia in het geheel geen partij voor de blauwwitten. UVS nam onmiddell het initiatief. Na vijftien minuten resulteerde dit in een treffer van Eradus. Na de doelwisseling was het Ron Bekooy, die opnieuw Si Eradus op maat bediende: 2-0. Dezelfde Ron Bekooy was dicht bij 3 maar zijn schot belandde tegen de lat. Quick Boys kwam bij Sparta goed voor de dag: 2-2. Sparta zocht mete de aanval op maar er deden zich weinig gevaarlijke momenten vcx voor het Katwijkse doel. Na de hervatting, scoorde Sparta uit e scrimmage: 1-0. Op aangeven van Fred Eijsberg bracht Arie Scha de ploegen op gelijke hoogte. Doordat de Quick Boys-defensie niet atteVan on: genoeg reageerde namen de Rotterdammers weer de leiding. Het wiN E de makkelijk scorende spits Arie Schaap, die Quick Boys het verdlen^og vi winstpunt bezorgde. dass-i Katwijk behaalde een kostbaar winstpunt (1-1) tegen Excelsior. Het fysi^n het sterke Excelsior kwam goed uit de startblokken, maar doordat Rotterdammers weinig initiatief in de aanval toonden, bleef de sta ilasse- Lelda halve 'Fried I t)en Hennie van Velzen, laatste man van Warmunda. grijpt hier in met een slidinq voordat Cock Buyn van Oranje Groen gevaarlijk kan worden Niettemin wonnen de Leidenaars met 2-1. i wee cheid kende, an de in trel laken* (dergar ck Va erde. e een Ger Isrech I een rd me as ine lanmo eveld (Van onze volleybalmedewerker) LEIDEN De heren van Gemini Kangeroee zijn opnieuw tot wlnat gekomen. Afgelopen weekeinde werd het Haagee Dulveateyn PVC aan de zegekar gebonden. Dit gebeurde In een matige wedstrijd, waarin bij de Voorschotenaren al leen Lambert Hoeve boven de middelmaat wiet uit te groeien. Gemini begon sterk, meer nadat de eerete eet met 10—15 was binnen gesleept, moesten de Voorschotenaren toezien hoe het vla de setstanden 158 en 15—13 op een 2—1 achterstand werd gezet Niet door oogetrelend •pel, maar door een goede Inzet wiet de ploeg van Johan Kwestro knap terug te komen en via de setstanden 0—15 en 12—15 de winst alsnog naar zich toe te trekken. De reserves van Gemini Kangeroes hebben het niet kunnen redden in de uitwedstrijd tegen het sterke Volendam. Met uitzondering van de eerste set, die Gemini met 15—3 verloor, speelden de Voor schotenaren een sterke partij. Ge- mini heeft echter duidelijk te kam pen met een gebrek aan routine en dit deed de Voorschotenaren uiteindelijk de das om. Gemini wist nog wel via 1416 winst in de tweede set de stand gelijk te trek ken, maar het was toch Volendam dat doordrukte naar een 3—1 over winning. (overige setstanden: 15—9 89 en 15—10). De heren van Haak Novo kwamen er tegen het bezoekende van San ten Leyland niet aan te pas. Alleen in de tweede set wisten de Noord- wijkers tot enigszins acceptabel spel te komen. In de overige spel- periodes was het absoluut bedroe vend wat het Noordwijkse publiek kreeg voorgeschoteld. Volkomen verdiend werd Haak Novo via de setstanden 315, 1512, 1015 en 7—15 dan ook naar een 1—3 nederlaag gespeeld. Het hooggeplaatste damesteam van Gemini Kangeroes is zonder enige moeite opnieuw tot winst gekomen. Alleen in eerste set wist het bezoekende lnterlance-2 Gemi ni nog tegenstand te leveren, maar in de volgende sets hadden de Voorschotense dames, bij wie Ma- uit rge i rianne Wilmer een sterke pai speelde, geen kind meer aan hi zwak opererende opponent. Via jj setstanden 15-11, 15—7 en 15- werd de 3—0 zege door Gemi veilig gesteld. De dames van Leython behaalde eindelijk weer eens een overwip ning. De jonge ploeg van V Santen Leyland kon het niet l werken tegen een slagvaardig L thon. De Leidse dames overwi nQ1 kaï kkelij de 3—0 zege binnen te slepe (setstanden 15—9,15—13,15—i;. Het reserve damesteam van Genf p nl Kangeroes) leverde opnl een knappe prestatie door Ton gldo-2 met een 3—0 nede huiswaarts te sturen. Vooral dat Gemini over sterke wie» speelsters kon beschikken wi het tot een vrij gemakkelijke sets-overwinning te komen, bereikt werd via de setstai 15—4 en tweemaal 15—12. De dames van Leski W kwaï er tegen koploopster OFRA aan te pas. Binnen een uur w Leski via de setstanden 11—15 en 8—15 met 0—3 van veld gespeeld. (Van onze sportredactie) GOUDA Koploper van de af deling Gouda zaterdagvoetbal, Rohda, heeft een punt ver speeld aan Oudewater (0-0) en ziet Slveo (1-0 winst op Flo- reant) en Sportief (2-2 tegen Reeuwljk) naderbij komen. Ook de duels Zwammerdam-Aarlan- derveen en Waddlnxveen-Ber- gambacht eindigden In een ge lijkspel, resp. 2-2 en 1-1. Gouda behaalde bl] Rijnstreek de volle winsL In de harde wedstrijd bij Zwam- merdam kwam Aarlanderveen tweemaal voor via Arié Roskam (strafschop) en Herman Vink. De thuisclub scoorde echter even zovele malen tegrn: 2-2. Tot'het strafschopgebied verliep de opbouw van Rohda soepel, vervolgens stuitte men op een muur van Oudewater-verdedi gers, die niet te slechten viel: (H). Zowel Siveo als Floreant schaak ten bedachtzaam, echter zonder doelpunten te produceren. Vier minuten voor tijd werd een te korte terugspeelbal fataal. zondag afdeling (Van onze sportredactie) LEIDEN Door een knappe 2-1-overwinning bij Warmunda is Oran|e Groen naar de derde plaats gestegen van Groep A van de Gouds/- Leldee Afdeling. De achterstand op koploper VTL, dat zelf met 0-3 van Leidee Boys won, blijft drie punten. Alphla verloor verrassend met 5-1 van BergambachL In Groep B la Weteringse Boys er niet In geslaagd om dichter bij de koplopers te komen. Tegen Floreant werd een kostbaar punt verspeeld: 1-1. Esto bleef wei goed volgen door bij VNL met 2-1 te zegevieren. Unites Leiden verloor weer. Nu trok Nlcolaas Boys aan het kortste eind: 0-1. VNA speelde bij RVC •33 gelijk: 1-1. in een fors duel heeft Oranje Groen de volle winst bij Warmun da weggesleept: 1-2. Warmunda startte fel en nam ook een voor sprong, toen Paul Warmenhoven een voorzet van Hans Oostdam inkopte. Hans Oostdam, de vaart maker bij de thuisclub moest zich later laten vervangen door Gerard van Tongeren, waardoor de snel heid uit de Warmondse aanvallen ging. Na een half uur kwam Oranje Groen op gelijke hoogte, doordat Hennie van Velzen ongelukkig een bal in eigen doel kopte. Oranje Groen kwam zelfs voor rust nog op winst, toen een vrije trap van Wim Ouwehand door enkele War mondse verdedigers in eigen doel werd gelopen. Na rust probeerde een aanvallend Warmunda de schade te herstellen, maar vérder dan een schot van Paul Warmen hoven (gestopt) en een gemiste kans van Ton van Velzen kwam de thuisclub niet. Alphla heeft bij Bergambacht een onverwacht forse nederlaag gele den: 1-5. Bergambacht kwam op 1-0 door Jap Koppe, maar Cas Wilbret kon door een fout van doelman Arie van Turnhout de ge lijkmaker scoren. Sjaak Jongbloed zette de thuisclub weer op winst. Na rust werd het 3-1 door Diets Potuyt en 4-1 via een penalty van Sjaak Jongbloed (een sliding van Bert Niemeyer werd bestraft). Diets Potuyt schoot zijn club tenslotte naar een wat geflatteerde 5-1 over winning. VTL won verdiend met 3-0 bij Laldaa Boys. De koploper begon verrassend met counterend spel en nadat Vic Boutier op de lat had geschoten, was het middenvelder Wim Meskers, die onverwachts de bal langs Theo Overdijk schoof: 0-1Na rust raakte Leidse Boys de routine in de verdediging kwijt, toen Jan Kramp en Gidion van der Born zich moesten laten vervan gen door Wim Rekelhof en Paul de Vos. Vic Boutier werd, naaast Jan Heshusius, de grote man bij VTL door met een prachtig schot voor 0-2 te zorgen en tenslotte ook 0-3 te laten aantekenen. Voor Leidse Boys kregen Ed Ouwerkerk en Rini van Veen enkele mogelijk heden. Ammerstol en Nieuwerkerfc speel den tegen elkaar gelijk: 1-1. Hans Wetsel scoorde 0-1 maar een kwar tier voor tijd wist Ammerstol terug te komen. Niek Veen onderschepte een ruime terugspeelbal van Maar ten van Erkel op doelman Nico Boer. Groep B Weteringse Boys speelde tegen Floreant wat te afwachtend. Daar door konden de bezoekers fel van start gaan en een belangrijke voor sprong nemen. Kees de Jong ging alleen op doelman Ben van der Groep af en scoorde beheerst: 0-1. Hoewel Weteringse Boys toen uit een ander vaatje ging tappen ble ven de meest reële kansen voor Floreant. Toch kwamen de Boys nog voor rust op gelijke hoogte. Koos Loos kopte een voorzet van Albert Bolle onhoudbaar langs doelman Jan Mathot. Hard werken van Weteringse Boys leverde na rust niet meer de fel begeerde winst op. VNL had het weer voornamelijk aan zichzelf te wijten, dat tegen Esto geen winst werd behaald. De Vlietbewoners kregen volop kan sen om te scoren maar vooral Henk van Berkel en Joop de Ro mein vonden de gang naar het doel niet. 'Esto kwam snel op 0-1 door een mooie treffer van Aad van der Pol. Henk van Berkel scoorde de gelijkmakpr na aange ven van zijn broer Ted van Berkel. Hans van Weeren viel daarop bo venop de bal, wat voor scheids rechter Uylenbroek aanleiding was om de bal op de stip te leggen. Wim van der Neut schoot raak. VNL kreeg de kans om via eenzelf de straf (Henk van Berkel werd "neergelegd") gelijk te komen, maar Theo Luykxs miste van elf meter. Doelman Dik Bakker stopte de bal via zijn been. Na rust slaag de VNL er niet in om de meerder heid om te zetten in de verdiende winst. VNA is er niet in geslaagd om de volle winst bij RVC weg te halen: 1-1. RVC was voor rust sterker en scoorde via Toon Baars. Nog voor rust werd het weer gelijk door een treffer van Jan Honsbeek. VNA, dat na de pauze meer kwam opzetten, kon de beslissende treffer niet sco ren. Zelfs een penalty, van Paul Vermont na een overtreding van Peter Overdam tegenover Hannie Gauger, was te moeilijk voor VNA. De bal ging naast. Unites Lelden is de laatste weken van slag. Nu werd thuis van Nlco laas Boys verloren: 0-1. De thuis club, die wegens blessures Jan Oudshoorn en Jaap Prins moest missen, kwam vooral schotkracht te kort. Zo miste laatste man Jan Sirat en schoot Arthur Koet, ver vanger van Karei Prins, voorlangs. Na rust greep Nicolaas Boys de winst. Tom Hoogervorst kon de bal na een afgeslagen aanval in'de uiterste hoek schieten, onder de vertwijfeld duikende doelman Sjaak Lanting door: 0-1. Joop Piket (links) en Rex van Dijken schudden elkaar de hand. Hoewel Piket de uiteindelijke winnaar werd, mocht Van Dijken het genoegen smaken de kampioen te verslaan. (Van onze schaekmedewerker) LEIDEN Het persoonll|k snel- schaakkampioenschap van de LSB werd dit Jaar gekenmerkt door de afwezigheid van een groot aantel topepelera. Tot de afwezigen behoorde titelhouder Ad. v.d. Berg, maar ook John v.d. Wiel, Joen Baart, Leon Konlngs en anderen. De wel aanwezige cracks hadden totaal geen moeite om zich In de top van het klasse ment te nestelen. Alt overtuigen de kampioen kwam Joop Piket (Philldor) uit de bus. De veertig deelnemers waren al vroeg naar Valkenburg gekomen om daar in een aantal voorrondes de indeling van de finalegroepen te bepalen. De beste resultaten boekte toen Charles Kuijpers (LSG). Hij behoefde in negen par tijen slechts één keer remise te spelen tegen Dirk Sikkel (LSG). Tweede werd hier Joop Piket die een keer verloor tegen Folkert Geertsma (LSG) De finalepoule werd echter geheel beheerst door Joop Piket. Al in een vroeg stadium zette hij Kuij pers op het verkeerde pad. De enige concurrenten waren hierna Rex van Dijken (Moerwijk) en Dirk Sikkel. Maar ook hun achterstand werd in de loop van het toernooi steeds groter. Dat Rex van Dijken in een van de laatste rondes Joop Piket nog op een nederlaag trac- teerde was niet meer van belang. Met nog één remise tegen Pim Braggaar werd Joop Piket eerste met 7 1/2 punt. Rex van Dijken kwam met nederlagen tegen Wim Haasnoot en Charles Kuijpers tot 7 punten. Dirk Sikkel werd derde met 6 1/2 punt. Verdere eindstand van groep 1:4. Charles Kuijpers 6; 5. Rob v.d. Aardweg (Lisse) 5; 6. Pim Braggaar (Philidor), Joop Turk (Noordwijk) en Theo Piket (Philidor) 3; 9. Wim Haasnoot (Kat wijk) en Ad Lommerse (Lisse) 2. De tweede groep werd onverwacht eenvoudig gewonnen door Jan Kamps (Lisse). Na een bliksemstart kon zelfs een slecht eindschot hem niet meer deren. Een neder laag tegen Jan Bakker (Noordwijk) en remises tegen Leo Barendse (Philidor) en Joop Bakker (LSG) hielden hem op 7 punten. Een vol punt achterstand hadden Jan Bak ker en Ruud Dobbelaar (LSG). Een korte beslissingsmatch bracht Jan Bakker op de tweede plaats. Vier de werd Leo Barendse met 5 1/2 terwijl Jan Pool (Leiderdorp) met 5 punten'vijfde werd. Veel spannender was de strijd in de derde groep. Niet minder dan vijf spelers behielden tot aan de laatste ronde een goede kans op d9 eerste plaats. Uiteindelijk elm |j igden drie spelers op 7 punte^ Het Sonneborn-Berger systeei moest hier de eindstand bepaler Deze werd: 1. Folkert Geertsir. (LSG); 2. Henk van Osnabrugi J (Leiderdorp); 3. Wim Heemskei (LSG) allen 7; 4. Harteveld (L« J then) en Ton Rijnsburger (Leidei dorp) 6. De vierde en laatste groep wei een gemakkelijke prooi voor OJ vier (Philidor) met 7 1/2 punt. Heg Sonneborn-Berger systeem moes hier verder duidelijkheid gevtf Je over de bezetting van de plaatst twee tot en met vier. Van Willighs gen (Philidor) was hier de gelukw ge voor Jaap van Oudshoorn (L6 derdorp) en Roel Piket (Leidel j dorp) die eveneens 6 1/2 puip scoorden.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 16