Miljoen schade door brand in Hillegom Wijkcommissie vroeg reeds dertien maal om oversteekplaatsen Kazen leden onder tropische zomer Bouwplannen raadhuis I Wassenaar op lange baa Actie voor slachtoffer pyromaan OVERLEG MET BEWONERS Waakhonden moordden konijnen Avanti negen mille rijker Verkeersplan Noordwijkerhout pas in 1978 PAGINA 4 LEIDSE COURANT DINSDAG 16 NOVEMBER -INS HMtël-—, Het uitgebrande pand van het bollenbedrijf in Hillegom HILLEGOM - De brand, die zondagmorgen woedde in het bloembollenbehandelingsbe- drijf Lommcrse Uitendaal aan de Weeresteinstraat in Hil legom, blijkt voor ongeveer 1 miljoen gulden schade ie heb ben aangericht In totaal ging ongeveer 10 procent van het gebouwencomplex van Lom mcrse-Uitendaal verloren. De nablussingswerkzaamheden duurden gisteren nog tot laat in de morgen. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Een technisch re chercheteam van het korps rijk spolitie gaat een onderzoek naar de oorzaak van de brand instel len als de bollen uit de gebou wen zijn gehaald. Met dat kar wei is gisteren een aanvang ge maakt. Het vermoeden bestaat dat de brand ontstaan is in een van de opslagruimten na stil stand van een der ventilatoren. Het bedrijf is volgens een der directieleden voldoende verze kerd. De brand bij bloembollenbehan- delingsbedrijf Lommerse Ui tendaal werd zondagmorgen omstreeks kwart over acht door omwonenden ontdekt. Nadat zij de eerste rookontwikkeling had den gezien, sloegen de vlammen al tien tot vijftien meter hoog naar buiten. Het bedrijf kan blijven doordraaien. Er hoeven geen orders te vervallen. ZOETERWOUDE - De ex treem hoge temperaturen van de afgelopen zomer hebben de zelfkazers nogal parten ge speeld. Dat bleek gisteren op de jaarlijkse keuring die werd georganiseerd door de Zoeter- woudse kaasdagcommissie. Bij de beoordeling van de belegen kazen bleef de waardering ach ter bij vorig jaar. Lag toen het gemiddelde op 87,8 punten nu was dat 82,3 punten De jonge kaas gaf een veel roos kleuriger beeld maar deze is dan ook van een latere, gunsti ger, datum. Het gemiddelde van 87,5 lag zelfs drie punten hoger dan vorig jaar. De keuring werd verricht door de heer Joh. Nus- selder uit Gouda en de Sassen- heimse kaashandelaar L.v. Vliet Ir. D. Rozeboom trad daarbij als arbiter op. Voorzitter A. Paar- dekooper maakte in zijn wel komstwoord reeds gewag van „een moeilijk zuiveljaar" en de heer Nusselder ging namens de jury nader op de problemen in. Hij noemde het bijvoeren in de droge zomer als één van de mogelijke oorzaken van besmet ting van de melk die tot smaa- kafwijkingen kunnen leiden. Ir. Rozeboom sprék over het ge bruik van salpeter, de weiboter en het nieuwe zuurselconcen- traat wat nu twee jaar in ge bruik is. De resultaten daarvan zijn uitstekend. Het is weliswaar geen middeltje tegen alle kwa len maar het geeft wel veel ze kerheid. Het aantal Zoeterwoud- se boeren dat de melk tot kaas bereid is in de na-oorlogse jaren sterk teruggelopen, daarna ja renlang stabiel gebleven en nu is er zelfs sprake van een voor zichtige toename. Vorig jaar presenteerde de fam. C. Onder water zich voor het eerst op de keuring, nu maakt de fam. J.v. Rijn uit de Geerpolder haar de buut. Verheugend was de beide inzendingen het predikaat „eer ste soort" kregen. In een schrif telijke kwis werd de kennis over de kaas- en boter bereiding van de aanwezigen getest. De heer L. Onderwater veroverde daar bij de meeste punten Winnaars werden Mevr. J. Ver- stegen-Vink in de categorie eer ste soort belegen kaas met 92 punten. Bij de eerste soort jonge kaas legde J. G. Captein met 95 punten beslag op de eerste plak WASSENAAR Het gemeentebestuur gaat binnenkort met een aantal vertegenwoordigers van de vereniging Vrienden van Wasse naar rond de tafel zitten om de bouw van een onderkomen voor een groot aantal gemeentediensten alsnog te bespreken. Daarmee wordt het raadsbesluit om een voorbereidingskrediet van een half miljoen gulden voor de bouw van het onderkomen voor gemeentediensten in de nabijheid van het huidige raadhuis, voorlopig terzijde geschoven. De raad had dit besluit in zijn vergadering van februari j.L ge nomen. Toen werd tevens beslo ten voor de bouw het architec tenbureau Quist in te schakelen. Dit bureau leverde onlangs de eerste schetsen vqor de bijbouw van het raadhuis op het terrein van de huidige kwekerij. Tij dens een discussieavond voor omwonenden brandde de voor het gemeentebestuur onver wachte kritiek in alle hevigheid los. Verweten werd alle voorberei dingen in besloten commissies te hebben gepleegd, waardoor de inwoners geen kans hadden gehad kritiek te uiten in een eerder stadium. Die inspraak zou alsnog moeten worden gege ven, zo meenden de omwonen den. Dat zou bijvoorkeur moe ten gebeuren in het Welstands- overleg, waarin naast een aantal raadsleden ook vertegenwoordi gers van de vereniging Vrienden van Wassenaar zitting hebben. Knoeien Het college toonde zich niet on gevoelig voor deze kritiek en vroeg de raadsleden naar hun mening over de wenselijkheid van nader overleg met een ver tegenwoordiging van inwoners. VVD-fractievoorzitter Van Vuu- re stelde tijdens de vergadering van gisteravond zich de bezwa ren van omwonenden te kunnen voorstellen. Hij stelde dat de raad bij het nemen van eerder besluit in februari zich onvol doende heeft gerealiseerd dat op deze wijze geen inspraak voor burgers mogelijk was. Die mening werd gedeeld door de heer Breukers, fractievooi van de CCP. Het PvdA-ra Greep deed er nog een bovenop. Hij herhaalde reeds enige malen eerder sproken standpunt, dat e« toor voor gemeentelijke en in het centrum van meente thuis hoort en i onjuist is te knoeien mt historisch gebouw als Huii Paauw", waarin het gem huis is ondergebracht. W der Caron van financiën dat de bouw van een om men voor de gemeentedii in het centrum van de gen evenwel enige miljoenen der zou worden. En of de raadsleden daar wel even komende overleg aan denken, Eerstejaarsstudenten van de Leidse Studentenvereniging Minerva zijn gisteren in Alp hen de straat op gegaan op te protesteren tegen belabberde omstandigheden waarin vee houder Vis, zijn gezin en zijn 36 koeien verkeren sinds de stal en een deel van het woon huis door toedoen van een py romaan afbrandde. De afge- brandde bebouwing is eigen dom van een nabij gelegen motorenfabriek, maar deze blijkt vooralsnog niet bereid aangespannen, maar een defi de verzekeringsgelden daad- nitieve uitspraak laat voorli werkelijk voor de herbouw pig op zich wachten. Rede van de stal en het woonhuis om samen met een aantal v te bestemmen. Om de fabriek houders en voorwerpen" va tot herbouw te verplichten is deze slepende kwestie haar inmiddels een proces straat op te gaan. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Gouden trouw NOORDWIJKERHOUT - Het echt paar Milders uit Noordwijkerhout was gisteren vijftig jaar getrouwd. De heer Milders (75) en zijn vrouw (73) wonen sinds 1930 in Noordwij kerhout. Tot voor kort woonden zij aan de Vlashoven, maar het echt paar is thans in het bejaardencen trum Puyckendam gehuisyest. De heer Milders is veertig jaar werk zaam geweest bij P. van Reisen in Noordwijkerhout. waarvan twintig jaar als bedrijfsleider. iiiiimiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiii WARMOND Twee ontsnapte waakhonden hebben gistermid dag bij een camping aan de Oosteindseweg in Warmond tien konijnen doodgebeten. Ook be ten de honden een aantal kip pen en konijnen van bewoners van de Wasbekerlaan dood. De honden, die bedoeld waren voor de bewaking van een handel in automaterialen en losgebroken, werden, nadat zij door de politie waren gevangen, op verzoek vande eigenaar door een .diere narts afgemaakt Hillegommer verongelukt in Suriname PARAMARIBO Op een vliegveldje in het westen van Suriname is zondag de Neder landse vlieger Michel van Wa- veren om het leven gekomen. Hij liep in een draaiende pro- pellor van een Twin-Otter. Van Waveren was 24 jaar en afkomstig uit Hillegom. Hij werkte als tweede piloot bij de Surinaamse luchtvaartmaat schappij. Het ongeluk gebeurde toen Van Waveren na de landing uit het toestel sprong om voorbereidin gen te treffen voor het ontladen van de Twin-Ottëf. OEGSTGEEST - Professor dr. Bart Landheer, socioloog, houdt dinsdag 23 november in het Witte Huis aan het Wilhel- minapark in Oegstgeest een lezing over het onderwerp: „Anders leven, waarom en hoe?". Aanvang 20.15 uur. De avond is belegd door de werk groep milieuzorg Oegstgeest. HAZERSWOUDE - De dien- sen- en goederenveiling, die de gehèle vrijdagavond en een stuk van de daarop volgende nacht in beslag nam, heeft de Hazerswoudse tafeltennisver eniging Avanti negenduizend gulden opgebracht. Met dit be drag zijn de lasten die op het clubgebouw rusten (destijds neergezet voor een kleine half miljoen gulden), enigszins ver licht. „Topper" van de veiling was de „dienst", die de 23-jarige Nico Quist aanbood: het scheren van zijn weelderige baard bracht f 200,— op. Kapper Bouw Cok verrichtte het scheerwerk onder het toeziend oog van enige hon derden aanwezigen, die het vei- lingfeest met applaus en gelach opluisterden. Veilingmeester Piet Both uit Boskoop had han den (en woorden) vol werk op deze happening, waar alle drie honderd nummers in het tijds bestek van vijf uren wegvlogen. Een dag tuinieren ging weg voor f 80,—. En een zilveren horloge voor f 165,—. Avanti haalde deze avond niet alleen geld naar zich toe, want ze gaf ook uit. Veilingmeester Piet Both, kreeg van het bestuur een bedrag om samen met zijn echtgenote een driedaagse trip naar het Belgische Brugge te maken. NA OVERLIJDEN JONGETJE BIJ INTOCHT SINTERKLAAS LEIDSCHENDAM Naar aanleiding van het dodelijk ongeluk van zaterdag waarbij, na de intocht van Sint Nicolaas, een 8-jarig jongetje op de hoek van Vlietweg en de Ruyterstraat onder een auto is gelopen, heeft de wijkcommissie „Oud Zuid" meegedeeld dat dertien maal in mondeling en schriftelijk overleg met gemeen te en provincie om met verkeerslichten beveiligde voetgangers oversteekplaatsen is gevraagd. De wijkcommissie is destijds voornamelijk opgericht om ver betering te krijgen in de on houdbare verkeerssituatie voor voetgangers en fietsers bij de aansluitingen op de Vlietweg. Van de bewoners van de wijk die van de gevaarlijke punten gebruik moeten maken, is 20% nog geen 11 jaar en 10% is boven de 65. In een door de wijkcommissie bijgewoond overleg tussen pro vincie, gemeente en politie is op 1 oktober de definitieve toezeg ging gedaan dat er op de hoek van Vlietweg en Broekweg een eenvoudige, met verkeerslichten beveiligde, voetgangersover steekplaats zal komen. De uit voering werd evenwel niet eer der mogelijk geacht dan in de tweede helft van het volgend jaar. De wijkcommissie heeft toen ernstig bezwaar tegen de tijdsduur aangetekend en, ge zien de beperkte omvang van de voorziening, met klem verzocht deze te bekorten. Toen werd, vanwege het uitstel van aanleg van de Verlengde Landschei- dingsweg en in verband met het geprojecteerde fietspad, ook ge vraagd de op- en afrit van rijks weg 4 te beveiligen zodat een oversteekplaats in de richting van het centrum van de ge meente wordt verkregen. Tien dagen later heeft de wijkcom missie provinciale waterstaat en gemeente nogmaals om bekor- Volgens de wijkcommissie is het terecht dat van vele kanten ge wezen wordt op het feit dat in andere delen van Leidschendam kwistig met kostbare verkeers regelapparatuur wordt ge strooid voordat er nog maar een auto gebruik van had kunnen maken. De wijkcommissie zegt met klem te zullen blijven aan dringen op spoedige aanleg van de gevraagde voorzieningen. De gemeenteraad wordt tenslotte gewezen op de taak toe te zien dat de veiligheid van de burgers wordt gewaarborgd. NOORDWIJKERHOUT - Met de uitvoering van het verkeers circulatieplan in Noordwijker hout kan volgens de heer Van Leenen van Provinciale Water staat pas in 1978 worden begon nen, tenminste als de gemeente Noordwijkerhout de beslissing over de tegen dit plan bij de kroon ingediende bezwaren wil afwachten. Volgens de heer Van Leenen duurt de procedure nog tenmin ste één jaar. B en w van Noord wijkerhout hebben in de begro ting van 1977 reeds een bedrag opgenomen van 50.000 gulden voor verkeersgeleiding in het kader van het verkeersplan. Donderdag jongstleden zijn de indieners van de bezwaren te gen het verkeerscirculatieplan (bewoners van de Koninginne weg en Parallelweg, ondeme- mersbond en garage Zandber gen) gehoord door de heer Vein Leenen in hotel Zegers. Zij had den toen gelegenheid hun be zwaren toe te lichten. Volgens de heer Van Leenen van Provinciale Waterstaat zijn de bezwaren goed gemotiveerd. Het is onder meer zijn taak advies uit te brengen over de bezwaren bij Gedeputeerde Sta ten, die op hun beurt advies uitbrengen aan de minister. De zaak zal dan nog worden onder zocht door Rijkswaterstaat en pas daarna wordt een beslissing genomen. SASSENHEIM De dames vereniging Theresia hield gis teravond de jaarlijkse leden vergadering in de Ontmoeting in Sassenheim. Het ledental van de vereniging heeft re cords gebroken: thans zijn het er 195. Financieel gaat het Theresia ook voor de wind. WASSENAAR - Het bestem mingsplan Villawijken staat vanavond centraal bij een dis cussiebijeenkomst in het raad huis De Paauw. Belangstellen den kunnen het plan bespre ken. Dit' plan. houdt in, dat de Wassenaarse villawijken ge handhaafd dienen te worden en geen nieuwe bouwactivitei ten mogen worden ontplooid. De bijeenkomst begint om half acht. WASSENAAR - Zondag 21 november organiseert de Fe deratie van Bejaardenbonden KORTWEG in het Jeroenhuis een toneel middag voor de leden van de aangesloten verenigingen: de plaatselijke afdelingen van de R.K. Bond van Bejaarden en Gepensioneerden en van de Algemene Bond van Bejaar den. De toneelgroep „Mimicri" zal het blijspel „De Hoekse en Kabeljauwse twisten" opvoe ren onder regie van Betty van den WASSENAAR - De accor deonvereniging DVS geeft za terdagavond 20 november om 20 uur de traditionele najaar suitvoering in het Jeroenhuis in de Kerkstraat. Het pro gramma bestaat uit drie delen. Eerst treden de leerlingen en het jeugdorkest op, vervolgens het seniorenorkest en na de pauze wordt de klucht „Een vierde in het spel" over het voetlicht gebracht. Ten slotte is er dan nog gelegenheid tot dansen op muziek van „De Varianten". KATWIJK De Nederlandse Christelijke Bond van perso neel, werkzaam bij de Over heid en in de sectoren gezond heidszorg en maatschappelijk welzijn houdt vrijdag 19 no vember een contactavond in de grote zaal van het Her- vormd-Kerkelijk centrum aan de Voorstraat 74 in Katwijk aan Zee. De avond begint om 19.30 uur. Tijdens deze bijeen komst wordt een aantal jubila rissen gehuldigd. Bijeenkomsten jeugdwerk Oegstgeest OEGSTGEEST Dezer li is het verslag van de stiel Jeugd- en Jongerenwerk fll geest over de jaren 1974 enl verschenen. Ter gelegi daarvan belegt het bestut de stichting twee bijeei sten. De eerste wordt donderdi LI november gehouden. Het slag zal worden voorgelen worden besproken met d( ders van de bezoekers va T| activiteiten die door de I worden georganiseerd. I middel van dit verslag hop J bestuurders en medewe van de stichting de oude interesseren in het werk v; stichting Jeugd- en Jong werk Oegstgeest, die zie ontplooiing van jeugdige jongeren in educatieve, s< creatieve en recreatieve a het bijzonder binnen het i gebied van de stichting, ten1 stelt. De bijeenkomst wordt geh in „Taberna" aan de Ji laan 1 en begint om 20.0(1 De tweede bijeenkomst o terdag 20 november is b« voor medewerkers, deelne en belangstellenden van stichting. Aanvang evenee^EIl uur in Taberna. hem Oprichting CDJ Noordwijkerhou NOORDWIJKERHOUT - het bijzijn van het Tweede merlid voor de KVP de he van Zeil vindt vanavond i tel Van der Geest aan de straat in Noordwijkerhou. oprichting plaats van hetp selijk CDA. De bijeenkom! gint om 20.00 uur. jen Bejaardenboni in Voorhout ge r den afst; VOORHOUT - In Voorhi bus) gistermiddag een plaats* blee bejaardenbond opgericht' gebi zitter van het voorlopig be autc is het Gemeentebelangen-! kilo: slid Meijer. Voorlopig secrf 30 is de heer Datema en als vofdert pig penningmeesteresse I mevrouw Hermans op. houts jongste vereniging! de naam „Katholieke Bond Bejaarden in Gepension# trok in Haarlem en Rotterdam" naa gekregen. De bond telt vo met pig 70 leden. Leden dienen tal minste de „bejaarde" 1« ten van 55 jaar te hebben bei moi keu afst terr zittt lijk

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4