LANGS OMWEGEN NOORDWIJKS ZIEKENVERVOER EEN DUBBELTJE OP Z'N KANT Zwaanvogels naar tweede ronde Northgo-cup Donar en Leyton nemen kop-positie over van verliezend LUSV Met de taxi naar de ambulance LC-bal naar Leidse Boys V LAGERE SCHOLEN NIET IN ACTIE Rijnsburgse schakers blunderen tegen Alphen Tegelhandel verrassend uitgeschakeld 1976 DONDERDAG 11 NOVEMBER 1976 LEIDSE COURANT DOOR m''n omwe9en door stad en land kom ik graag mensen tegen. Elke morgen tussen tien en elf uur kunt u mij telefonisch vertellen wie 'ON u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn PIETERS geduldige telefoon is 071 12 22 44; u kunt dan naar toestel 18 vragen. b Snel naar de taxi, want er moet snel gereageerd worden Een nieuwe prins voor De Hutspotten I Het carnavalsgeweld staat op I het punt los te barsten. Van daag daag is het de elfde van de elfde, voor eenieder met wat zuidelijk bloed in de ade- ren een magische datum. In I vrijwel alle gemeenten krijgen de carnavalsverenigingen om j elf over elf een nieuwe prins. Sommige verenigingen hebben hun „elfde" wat verschoven. Zo wordt de Leidse prins car- naval pas zaterdag gekroond. Uiteraard wel om elf minuten over elf. Op dat tijdstip staan prins Henry II en zijn prinses Lidy hun zetel af aan de kroonpretendenten. The Melo- Idy Makers en de blaaskapel De Krotenkokers zullen de af gang en de opkomst van de nieuwe vorst muzikaal omlijst en. Het zal een dolle boel wor den in het Antonius-clubhuis aan de Lange Mare, met dans- «\ariekes enzo. Ook zal het zogeheten geestrijk vocht rij- kelijk stromen. De Hutspotten hebben daar in elk geval reke- I ning mee gehouden, want van- I af half drie in de nacht rijdt 1 een borrelbus. LEIDEN Het vierde elftal van Leidse Boys heeft afgelopen week einde de door Sporthuis Wout Bergers beschik baar gestelde Leidse Courant Bal veroverd. Leidse Boys behaalde overigens „slechts" een 14—1 zege op KRV 4. LEIDEN - Hej. school- voetbaltoernooi voor (Leidse) lagere scholen maakt weer traditioneel moeilijke tijden door. De kwartfinales en hal ve eindstrijden die voor gisteren op het pro gramma stonden wer den, door de slechte ge steldheid van de terrei nen aan het sportpark „De Vliet" voor de tweede maal afgelast. De wedstrijden zijn nu uitgesteld naar woens dag 17 november. Even eens op sportpark „De Vliet". Aanvang: half twee 's middags. voor Nachtegaal. (2x), Sis Thu Pan en Gert Het Katwijkse BMW Van der Zwaan Van der Plas de volle Plas wist tegen Menken Land- winst: 5—4. bouw een 3—0 achterstand bij de doelwisseling nog volledig weg te werken. In de laatste tien minuten van het treffen de lucht" nadat Ben bezorgden Wim van der Plas Zalm, Peter van Kampen en Rob Kersbergen de Noordwij- kers op 3—0 hadden gezet. Ook een tegengoal van Jan van der Plas (kort na rust) werd door Menken, via Kers bergen nog goed gepareerd. Daarna echter stelde Van der Plas alsnog orde op zaken.... LEIDEN In de promotie klasse heren moest LUSV zijn koppositie afstaan aan de beide andere Leidse vertegenwoordigers Donar en Leython. LUSV kreeg voor de tweede achter eenvolgende keer een nederlaag te slikken. De Leidse studenten gingen uitstekend van start. In de eerste twee sets werd Be Fair via de setstanden 15-3 en 15-4 volkomen weggespeeld. Toen liep het echter aanzienlijk minder bij de ploeg van coach Hans van Balkom. In de derde set werd een 14-12 voorsprong uit handen gegeven (15-17), waarna ook de volgende spel- periode naar Be Fair ging (12-15). In de beslis sende vijfde set kwam het bijzonder zwak acterende LUSV er niet meer aan te pas. Krachttermen van Coach van Balkom ten spijt werd LUSV via 2-15 naar z'n tweede nederlaag gespeeld. Een erg geconcentreerd spelend Donar heeft zich niet laten verrassen door unner Up Torna do. Kasper Brussée en Ron Groen leidden hun ploeg naar een wel verdiende 3-0 overwinning, die tot stand kwam via de setstanden 15-S, 16-14 en 15-9. De heren van Leython) kregen het Delftse Punch op bezoek. Vooral in de eerste set had Leython moeite om het gemis van Frits Jans en Ton van de Bos op te vangen. Maar nadat deze set met 9-15 verloren was gegaan, wisten de Leidenaren via 15-12, 15-3 en 15-9 alsnog door te drukken naar een 3-1 zege. De reserves van Leython hebben het, ondanks een 2-1 voorsprong niet kunnen bolwerken tegen het Zoetermeerse Zovoc. In de laatste twee sets kwam Leython duidelijk adem te kort en het moest dan ook terecht via de setstanden 11-15, 15-10, 15-5, 6-15 en 9-15 met één punt genoegen nemen. De dames van LUSV zijn opnieuw tot winst gekomen. Afgelopen weekeinde werd Leython- 3 aan de zegekar gebonden. De Leidse studen tes startten knap. Met als uitblinkster Marijke de Beer werd Leython „vooral via snel uitge voerde aanvallen op een 0-2 achterstand gezet. (6-15, 6-15). LUSV dacht echter dat het er al was en het kreeg en het kreeg daarvoor terecht de rekening gepresenteerd. Leython nam het initiatief over en kon via-de setstanden 12-15 en 11-15 de stand weer gelijktrekken. In de beslissende vijfde set was het toch weer LUSV dat toonde over de meeste kwaliteit te beschik ken. Vooral door knap verdedigen van Lucia van Geuns kon Leython onder druk worden gezet wat resulteerde ir. 10-15 winst voor LUSV, waarmee de 2-3 winst binnen was. Leython-2 moest naar Delft om aldaar koploper AV"40 te bekampen. Het werd een drie sets nederlaag voor de Leidse dames. In alle spelpe- rioden wist Leython bij te blijven tot 10-10 maar het was steeds AV40 dat door kon drukken naar set winst, (setstanden: 15-11 en tweemaal 15-10). EERSTE KLASSE In de eerste klasse kwamen de heren van Leski opnieuw niet verder dan een gelijkspel. Nadat Leski via de setstanden 9-15, 15-10 en 15-5 een 2-1 voorsprong had genomen was het uiteinde lijk toch LUSV, dat via 13-15 winst in de vierde set alsnog een verdiend gelijkspel behaalde. Koploper Gemini Kangeroes-3 had geen enkele moeite met het vierde team van de Voorscho- tense vereniging. Binnen zeer korte tijd stond de 3-0 eindstand op de borden. Het derde team van Leython heeft via een eclatante 3-0 overwinning op S'70 de laatste plaats verlaten. Het vierde damesteam van Leython bereikte een 2-2 gelijkspel tegen Oegstgeest, terwijl Ley- thon-5 met 1-3 de eer moest laten aan Haak Novo-3. Aantoonbaar heeft het nog geen mensenlevens gekost, maar in feite is het met het ziekenvervoer in de gemeente Noord wijk niet al te best gesteld. Als je dringend om een ambulance verlegen zit, zul je in deze badplaats aardig wat minuten moeten uittrekken voordat het hulpbetoon effectief wordt. Een tijd geleden viel in de Pieter Coermanstraat een jongetje van het dak, vlakbij het „htxrïdkwar- tier" van de ambulancedienst, maar de ziekenwa gen is zelf een paar kilometer verderop gestatio neerd en daarom duurde het meer dan een kwartier voordat vervoer naar het ziekenhuis kon plaatsvin den. Tot nog toe is het goed gegaan, maar men kan in Noordwijk z'n hart vasthouden als urgentie een levenskwestie gaat worden. „Ik kan er ook werkelijk niets aan doen", verzucht mevrouw Nijs- sen, die met haar man en twee chauffeurs een taxi-centrale en ambulancebedrijf runt. En daar is dan - eindelijk de ambulance. Minuten zijn inmiddels verstreken (Van onze schaakmedewerker) LEIDEN Er zijn nog altijd weinig verrassingen te noteren geweest in de LSB-competitie. In de tweede klasse A kwamen zowel LSG 4 als Sassenheim ondanks een groot aantal invallers tot een overwinning. Opvallend was de gro te overwinning van Alphen 3 op Rijns burg. Favoriet Katwijk kwam hier nog niet in actie. Zoals te verwachten was verpletterde Philidor 5 Philidor 7 in de tweede klasse B. Het vorig jaar gedegradeerde Voor schoten 2 kwam in de eerste wedstrijd nog niet tot winst. Het vorig jaar gepro moveerde VTL hield gemakkelijk stand. Alphen 2 kwam voorlopig tot een 4 1/2- 4 1/2 stand tegen Bodegraven. De enige afgebroken partij zal waarschijnlijk winst opleveren voor Alphen. De zeer grote zege van Alphen 3 op Rijnsburg geeft een nogal vertekend beeld van de krachtsverhoudingen. Lan ge tijd ging de strijd gelijk op, misschien was Rijnsburg zelfs iets in het voordeel. Naar mate de avond vorderde stapelden de Rijnsburgers echter fout op fout. Vooral op de middenborden ging het mis. Van Ginkel, Eclise, Van Blooy, Stelling en Koeleman zorgden hier voor vijf over winningen. Remises van Brunt (bord 1) en Nijhuis (bord 3) en een zege van Barenbrug (bord 10) zorgden voor de royale 7—3 winst. Met niet minder dan zes invallers behaal de LSG een kleine 64 winst tegen Voor hout. In een wedstrijd met wisselende kansen ging de stand gelijk op. Vooral aan de topborden maakte Voorhout veel fouten. Van Duin, Ellerbroek en Egberts trokken hier profijt van. Regelmatige re mises kwamen tot stand bij Hoogland en Oosterom. Spoor en Suyker wisten hun materiaalwinst met een vol punt te be kronen. Chaudron, Heijloo, Bosman ver loren hier, eveneens door blunders. Alphen 2 heeft de wedstrijd tegen Bode graven duidelijk niet cadeau gekregen. Door een misverstand speelde Moon zijn gewonnen staande partij remise. Brunt behaalde een fraaie winst. Beuijsert ging in tijdnood volledig ten onder. Regelmati ge overwinningen waren er verder voor Eclise, Büsse en Rutting. Van der Laar en Van Reenen konden het verder niet bolwerken. In de afgebroken partij staat Wagenaar een loper tegen een pion voor. maar er schijnt in Noordwijk .geen grond te zijn om dat te kunnen doen", zo constateert mevrouw Nijssen, met het wit te schort in de hand, want er is zojuist een melding binnen gekomen. De taxi's staan voor de deur in de P. Coerman straat, maar de twee ambulan cewagens staan te wachten in de Pickéstraat en met de win ter op handen kan dat een grote handicap opleveren, want de twee „broeders" moe- eerst met de taxi langs de plaats en daarna halen we de ambulance op. Soms hebben we zes tot zeven meldingen per dag. Een enkele keer gaat het om een kwestie van minu ten. Je kunt het nauwelijks verantwoorden. Voorlopig zie ik nog geen oplossing. Laten we hopen, dat het goed blijft gaan", aldus mevrouw Nijs sen, die met één been al in de taxi staat om naar de zieke nauto te kunnen snellen, een eind weg. Van onze sportredactie NOORDWIJK - Met Swift t Winkeltje, Oud-Ajax, Oud- Feyenoord en BC Faase (deze ploegen plaatsten zich twee weken geleden al) hebben nu ook Zwaanvogels, Van Ger- ven de Jong, Siemerink en BMW Van der Plas zich naar de tweede ronde van de Northgo-Cup gespeeld. Zwaanvogels kwam zelfs tot een record-score( het zwakke Noordwijkse Nachtegaal werd met maar liefst 15—3 onted- derd achtergelaten. Van Ger- ven de Jong had meer moeite met het team van HHS-Fodi Markt (4—2 overwinning) en Siemerink kwam pas na straf schoppen een ronde verder; Tegelhandel werd vanaf de stip verslagen. BMW Van der Plas tenslotte, klopte Menken Landbouw met 5—4. Het Lisser Van Gerven had overigens tegen Hollands Hon gaars Sporthuis wel het beste van het spel. Met name de weer uitblinkende Gerard van Beek bracht de Noordwijkse acht meermalen tot wanhoop. Toch nam HHS nog de leiding in dit, aantrekkelijke duel. Joop van de Zalm passeerde de goed keepende Leo Koning kansloos. Nog voor rust kwam Van Gerven op gelijke hoogte; Van Beek was de maker van die nivellerende goal. In de tweede helft liep het counte rende Van Gerven definitief weg. Frans van Gerven ver zorgde de tweede Lisser-goal, na eerst een ideale mogelijk- Arie Weyers van HHS-Fodi Markt haalt uit. Gerard van* Beek (2) en Dorus van der Voort van Van Gerven de Jong komen te laat. Overigens won Van Gerven wel met 4—2. heid te hebben gemist en Van Beek schoot Van Gerven naar 3—1. Jac van Ruiten had 4—1 al laten aantekenen, toen Ton van Kesteren tien seconden voor tijd de tweede Noord wijkse treffer realiseerde. De Leidse hoofdklasser De Te gelhandel redde het verras send genoeg niet tegen het zwakke Siemerink uit Noord wijk. De Leidenaars - met Wim Kramer als nieuweling in de ploeg, maar zonder vaste doelman Kemping en spelver delers Van der Linden en Nieuwenburg - slaagden er kort vor tijd nog wel in een 3—2 achterstand weg te wer ken, maar misten precisie bij het nemen van de noodzake lijk geworden strafschoppen: Boers en Koos van Es (terug van geblesseerd geweest) faal den. Theo Hermans en Wim Siemerink niet... De pauze brak aan met een 2—1 voorsprong van De Tegel handel. Koos van Es en Wim Kramer doelpuntten; Leo Ha- ge scoorde tegen. Siemerink kwam in de tweede periode via Hage gelijk en verwierf zich vervolgens via Hermans een 3—2 voorsprong. Van Es bracht uit een strafschop de spanning weer even terug. Zwaanvogels had geen enkele moeite met het zwakke De Nachtegaal. Via een 7—2 rust stand, bepaalden de vogels de eindstand op 15—3. Binnen tien minuten al bouw de Zwaanvogels een 40 voor sprong op. Bennie Heemskerk (2x), Ruud de Groot en Pim van der Meer met een slim hakje passeerden doelman Gijs Houwaart. Foutjes van collega-doelverdediger Van der Steen stelden Cees van der Poel en Arthur Aartsen in de gelegenheid iets terug te doen (4—2), maar Pim van der Meer, Heemskerk en De Groot sloegen hard terug: 7—2 bij rust. Een voorsprong die na de her vatting even regelmatig werd uitgebouwd. Pim van der Meer (4x), Van Duyn, De Groot, Heemskerk en Sjaak Matters scoorden voor Zwaanvogels; Van der Poel nog eenmaal De heer Nijssen was gister middag net voor een „vrach tje" weg en daarom stond zijn vrouw me te woord. Ruim 7 'jaar draait het bedrijf van Theo Nijssen. Eerst aan de Joseph de Veerstraat, maar sinds eind juli van dit jaar is de familie plus de telefooncen trale - het zenuwcentrum voor vier taxi's en twee ziekenau to's - verhuisd naar de Pieter Coermanstraat Aan de mobi- lofoonmast, tegen de zijgevel bevestigd, herken je een vitale trek van het bedrijf. „Met die mast hebben we ook al zo'n trammelant gehad", vertelt mevrouw Nijssen; „tot in Den Haag hebben we het moeten 'uitvechten om dat ding over eind te kunnen krijgen. Ik mag werkelijk lijden, dat één van de heren hier in Noord wijk van de winter een taxi nodig heeft en dat ik of mijn man de dieselmotor van de taxi niet aan de praat krijgt. We hebben werkelijk geen en kele medewerking hier". De telefooncentrale van het ziekenvervoerbedrijf is nu aan de Pieter Coermanstraat ge-, vestigd, maar de ambulance wagens staan nog steeds onder dak aan de Pickéstraat, een afstand die tal van problemen met zich brengt „We willen nog steeds iets zelf bouwen, ten zich van de Coermanstraat minstens per taxi naar de Pic késtraat verplaatsen en dan starten de diesels slecht. Met de fiets duurt het ook een lange tijd en als je wilt lopen, die afstand, kun je helemaal wel thuisblijven. Mevrouw Nijssen ziet zich al hard hollen naar de ambulan ce, ergens midden in Noord- wijk-Binnen: „Het is eigenlijk een onhoudbare situatie. Maar nergens kunnen we een onder komen voor die twee ziekenau to's bouwen, ook niet in Duin park, waar geen garages mochten verrijzen, maar kijk 'er nou eens wat een rommeltje het daar is geworden. We heb ben de volle medewerking van de artsen hier, want we rijden voor de gemeenschap, maar we kunnen nergens terecht. Normaal schijnt het hier niet te kunnen. Iemand van de ge meente zei eens: „Kunt u niet die zwaailichten van de wa gens halen, dan kunnen die, ambulances in een gewone box". Ik geloof werkelijk, dat ze in Noordwijk op bestuurlijk niveau erg dom zijn. Voor de deur in de P. Coermanstraat kunnen die wagens niet staan. Want er gebeurt elk ogenblik iets mee; de apparatuur van die wagens is erg gevoelig en steeds - zo hebben we moeten ervaren - wordt er iets aan verdraaid of vernield". „Als er een ongeval is gaan we

Leidse Courant | 1976 | | pagina 5