Zwemverenigingen Oegstgeest trachten conflict te beëindigen Lisse vraagt om spoed bij schoolbegeleiding Autorijdende moeders staan kleuters naar leven UITGAVEN ZOETERWOUDE STIJGEN Bouw van bedrijfshallen in Lisse Wassenaars I kunstduo werkte aan denksporten GESPREK VIVAX EN POELMEER VOORSCHOTENSE COMMISSIE: PAGINA 4 iimtii (Van een onzer verslaggevers) OEGSTGEEST Op korte termijn heeft een gesprek plaats tussen zwem en waterpolovereniging Vivax, zwem vereniging Poelmeer en de afdeling sportzaken van de gemeente Oegstgeest. Het gesprek wordt geleid door wethou der Thorn. Doel van de bijeenkomst is de problemen die tussen de zwemver eniging Poelmeer en de sportvereniging Vivax zijn ontstaan op te lossen. Aan het begin van de maand september sprak het bestuur van zwem- en waterpolovereniging Vivax via de Leidse Courant haar verontrusting uit over de gang van zaken tussen de beide verenigingen Vivax had met name nogal wat kritiek op het verlenen van financiële steun door „moedervereni ging" Poelmeer. Volgens een lid van het bestuur van Vivax, André de Haas. staat de sportvereni ging op de rand van de financiële afgrond als gevolg van het stopzetten van de subsidie door Poelmeer. Volgens hetzelfde bestuurslid is bij de oprichting van Vivax (speciaal voor de waterspor ten) beloofd dat deze vereniging gesubsidiëerd zou worden door Poelmeer (recreatief zwemmen), de vereniging waaruit Vivax is ontstaan. Eerder deze week heeft wethouder Thorn gesprek ken gevoerd met de beide Oegstgeestse verenigin gen. Inmiddels heeft sportvereniging Vivax een brief gestuurd naar het bestuur van zwemvereni ging Poelmeer, waprin om een gesprek wordt gevraagd in het bijzijn van de afdeling sportzaken van de gemeente onder leiding van wethouder Thorn. Wethouder Thorn heeft het bestuur van Poelmeer vooruitlopend op de verzending van deze brief reeds gevraagd met Vivax om de tafel te gaan zitten. Poelmeer heeft daarmee ingestemd. In dezelfde brief schrijft het bestuur van Vivax dat zij nogal wat moeite hebben met de voorwaar den die verbonden zijn aan een geldlening van 2500 gulden door Poelmeer aan Vivax om de laatste vereniging uit de financiële moeilijkheden te helpen Het bestuur van zwemvereniging Poelmeer heeft onlangs haar afkeuring Uitgesproken over het door het bestuur van Vivax gevoerde beleid. In reactie hierop schrijft het bestuur van Vivax in de brief aan Poelmeer ook: „Het bestuur van Poelmeer heeft door haar zienswijze de gedelegeerde com missaris van haar vereniging wel lelijk in de kou laten staan. U moet weten dat de commissaris (Van Ingen Schenau) een enthousiast sportzwem- mer is en hij als lid van het bestuur van Vivax volledig op de hoogte was". De secretaris van Vivax, André de Haas licht het schrijven toe: „Als het bestuur van Poelmeer vindt dat wij fout zijn geweest, dan is hun gedelegeerde in ons bestuur, de heer Van Ingen Schenau fout geweest. Niet alleen wordt een oordeel door Poelmeer uitgespro ken over het bij ons gevoerde beleid, maar ook over dat van de heer Van Ingen Schenau". In de brief aan Poelmeer staat verder dat Vivax het niet kan verwerken dat het bestuur van Poelmeer de betrouwbaarheid van de bestuurders van Vivax in twijfel trekt. OEGSTGEEST - De Leidse groep Csardas treedt zaterdag 13 november op in sociëteit de „Fuik" aan de Julianalaan 1 in Oegstgeest. De groep komt op uitnodiging van de Stichting Jeugd en Jongerenwerk Oegst geest. Csardas brengt zaterdag muziek van Oosteuropese vol keren ten gehore. Aanvang 20.00 uur LEIDERDORP - Wethouder E. Drenth van de gemeente Leiderdorp opent vrijdag 12 november omstreeks 17.30 uur boerderij restaurant „In den Houtkamp". De boerderij is eigendom van de gemeente. Maandenlang is gewerkt aan een rigoreuze verandering van de boerderij. De boerderij is fraai gelegen tussen bomen aan de Van Diepeningenlaan 2 in Leiderdorp. LISSE Toneelvereniging Het Geestgrondtheater opent het nieuwe seizoen met twee opvoeringen van het blijspel „Voorschrift van de dokter" van Kurz. Gordon. Het eerste optreden heeft plaats op vrij dag 19 november in 't Poel- huys en de tweede op vrijdag 26 november in de Meerkoet. Aanvang voorstellingen 20.00 LISSE - De PPR afdeling Lisse belegt woensdag 17 no vember een ledenvergadering in De Beurs aan de Haven 4. Op de agenda staan onder meer bestuursverkiezingen. Aanvang 20.30 uur. LISSE In het weekeinde worden m VJV Obus aan de Kanaalstraat in Lisse weer di verse aktiviteiten gehouden. Zaterdag 13 november wordt een discoshow gegeven door Lisser Co Snel, een kenner van het moderne Nederlandse popgebeuren. Aanvang 20.30 uur. Zondagavond 14 novem ber wordt de film ,Hel en he mel" in Obus gedaaid. Aan vang 20.30 uur. LISSE Wandelsportvereni ging DJO uit Lisse houdt vrij dag 12 november haar jaarver gadering in het gebouw Ma- rienburg aan de Oranjelaan in Lisse. Op de agenda staan on der meer bestuursverkiezin gen. Aanvang 20.00 uur. SASSENHEIM Het christe lijk gemengd koor „Com nu- met Sangh" zal op dinsdag 16 november een uitvoering ge ven van het oratorium „Sam son" van Georg Friedricht Handel. Als solisten zullen op treden Lize Schoo (sopraan), Frieda van Engelenburg (alt), Bert van 't Hoff (tenor) en Jan Hulsbos (bas). De begeleiding is in handen van het Geweste lijk Orkest voor Zuid-Holland, Jan van der Meer. clavecimbel en Richard Heidema, orgel. Het orkest staat onder leiding van Cor Kool. Aanvang: 20.00 uur in het Gereformeerd kerk gebouw aan de Julianalaan. SASSENHEDVI Op maan dag 15 november wordt „In het Bruine Paard" de jaarlijk se algemene ledenvergadering van de Coöperatieve Raiffei- senbank Sassenheim gehou den Aanvang: 20.00 uur. WARMOND Op zondag 154 november wordt in de recrea tiezaal van huize Ludwina aan de Herenweg in Warmond een tentoonstelling gehouden van door bejaarden gemaakte voorwerpen. Tussen tien en vier uur is iedereen van harte welkom. Tevens bestaat de mogelijkheid om voorwerpen naar keuze te kopen. De op brengst hiervan is bestemd voor de aanschaf voor nieuwe materialen en om het Roode Kruis te steunen. In de galerie Pulchri Studio aan de Passage 10 in Oegstgeest wordt vanaf vrijdag 19 november tot en met 9 december een expositie gehouden van etsen, tekenin gen, aquarellen en bronzen. Exposanten zijn Pauline Braat, Dick Loef en Ber Mengels. Op de foto een stilleven van Ber Mengels. LISSE In de gemeenteraadsvergadering van Lisse sprak de raad j zich gisteravond conform het voorstel van het college uit om te komen ,tot een schooladvies- en begeleidingsdienst in de Duin en Bollenstreek op basis van de nota van het Samenwerkingsor gaan Bollenstreek. Deze nota gaat uit van de gedachte om in de Duin- en Bollenstreek samenwerking met tien gemeenten een dergelijke dienst op poten te zetten. Het CDA-raadslid Smith vond betreft kan de dienst er komen. de nota er wel een met een Men zal er bij het SOB dan ook minimale taakstelling, waarin op aandringen om enige spoed i de fractie zich niet geheel kon achter de zaken te zetten, vinden. De aanpak lijkt gedegen preventief, maar toch 2 CDA graag zien dat de besturen bij de zaken betroxken werden. Daarom pleitte het CDA ook voor een stichtingsvorm, terwijl het college een gemeenschappe lijke regeling voorstaat. De raad sprak zich met negen tegen acht stemmen uit voor de stichtings vorm. Dit zal als kleine aanteke ning met het advies van het college naar het SOB meegaan, doch niet bindend zijn. Met betrekking tot de kosten per inwoner merkte deburge- meester op, dat dit bedrag slechts dient om een aanvang te maken met de oprichting van de begeleidingsdienst. Wat Lisse De raad ging ook akkoord met de vervanging van enige scho len. De raad zegde haai- mede werking toe bij de vervanging van de Nederlandse Hervormde Kleuterschool Prinses Christina om te komen tot een geïnte greerde school in het plan Meer- burgh. Een identieke beslissing werd genomen met betrekking tot de St. Josefschool, de kleu terschool St. Lucia en hetgym- nastieklokaal, dat nu nog in de St. Josefschool zit. De werkzaamheden met betrek king tot de restauratie van De- ver lopen nog wel niet helemaal ten einde, maar het college vond nu toch wel de tijd aangebroken om een beheersvorm voor de „Donjon" te vinden. Hiertoe stelde men de raad voor de zaken aan een commissie over te dragen. Uiteindelijk werd het voorstel om tot de samenstelling van een Beheerscommissie over te gaan met veertien tegen drie I stemmen aangenomen. De men sen, die in de woonschepen in de Ringvaart en de Nieuwsloot wonen zullen op hun schitteren- de plekjes het langste gelegen hebben, want het gemeentebe- stuur van de Haarlemmermeer i en de Dijkgraaf en Heemraden van de Haarlemmermeerpolder geven hen nog tot 1 januari 1979 een ligplaats. ZOETERWOUDE De uitgaven van de gemeente Zoeterwoude zullen in 1977 opnieuw fors stijgen. Het eindcijfer van de begro ting van de gewone dienst bedraagt 12.287.145 gulden of wel 1730,58 gulden per inwoner. De uitgaven voor het lopende jaar werden vorig jaar begroot op ruim 10 miljoen gulden. De oor spronkelijke opzet van de ontwerpbegroting voor 1977 vertoont een tekort van 213.400 gulden. Ter dekking hiervan zullen de volgende maatregelen genomen i worden. De financiering van het uitgestelde onderhoud van wegen J ad 130.000 gulden zal betaald worden uit het batig rekeningsaldo J 1974, dat 262.000 bedroeg. Hieruit zal ook de verbouwing en ,j uitbreiding van het gemeentehuis tot een bedrag van 125.000 gulden J betaald worden. Het bedrag voor onvoorziene uitgaven zal vermin derd worden met 18.000 gulden. De verhoging van de rioolrechten zal een meeropbrengst van 5700 gulden opleveren. Een verhoging van de tarieven van de straatbelasting zal 23.300 opleveren. Een verhoging van de tarieven voor de gemeentereiniging geeft een j meeropbrengst van 25.775 gulden. J Grootste „slokop" is de Dienst Sociale Zaken en Maatschappelijk Werk met een bedrag van ruim 3 miljoen gulden, gevolgd door Openbare Werken (bijna 3 miljoen) en Onderwijs, Cultuur en' Recreatie (ruim 2 miljoen gulden). Er zal in het komende jaar veel aandacht worden besteed aan het onderhoud van de wegen. In de afgelopen jaren is ter bereiking van een aanvaardbaar evenwicht in de begrotingen nogal driftig gesnoeid op deze onderhoudspost. Met de verhoogde uitkeringsnor men voor wegen door de provincie, in het algemeen met ongeveer 25 procent, is in de begroting rekening gehouden. Als belangrijkste intensivering welke in de begroting is opgenomen geldt de opname van twee vacatures, welke noodzakelijk worden geacht in verband met de groei van de gemeente. In 1977 zullen naar verwachting 150 huizen gereed komen, waardoor een stijging van het inwonertal met 400 het gevolg zal zijn. Desondanks is de j post leges voor bouwvergunningen met bijna een halve ton terug gebracht tot 100.000 gulden. De ontwerp-begrotingen zullen worden i behandeld op donderdag 2 december, wanneer de raad de algemene j beschouwingen zal houden. VOORSCHOTEN De commissie voor openbare werken moest gisteravond consta teren, dat autorijdende moeders de kleuters uit de eigen buurt naar het leven staan. De toegang naar de kleuterschool bij het scho lencomplex in Noord-Hofland is bestemd voor de kleuters. Moeders, die hun eigen kleuters naar die school brengen, rijden met de auto het pad op, waardoor er zeer gevaarlijke toestanden ontstaan. Afsluiten voor autoverkeer kan niet, omdat dan ook de eerste hulpauto's zoals brand weer en ambulance de school niet kunnen bereiken. Voorgesteld wordt een verbods bord, omdat zoals B. en W. in hun ontwerp voorstel schrijven „er levensgevaarlijke si tuaties van maandag tot en met vrijdag ontstaan", maar schrijven B. en W., „gelet op de mentaliteit van de Voorschotense be volking zal dit niet afdoende blijken te zijn". zochten de wethouder Eveleens de politie te verzoeken wat meer controle uit te oefenen, want enige maanden terug waren het de autorijdende moeders, die hun kinderen af leveren op de Prins Bernhardlaan en aldaar het voetgangerslicht op de oversteekplaats blokkeren en dit nog steeds doen De gemeenteraad krijgt een voorstel aange boden om de Van Beethovenlaan en de Prins Bernhardlaan te gaan voorzien van zoveel mogelijk vrijliggende fietspaden. De kosten bedragen ruim 500.000,-. De com missie ging alleen akkoord indien door het rijk 80% subsidie gegeven zal worden. De Tramstraat is de verbinding tussen de Schoolstraat en de Voorstraat en volgens de borden afgesloten voor alle verkeer uit, beide richtingen. Toch is er in deze smalle straat druk brom- en gewoon fietsverkeer. Voorge steld wordt om halverwege in bajonetvorm vond de commissie openbare werken een droevige taak. In de onlangs gereconstrueerde Raadhuis laan is halverwege een bocht gemaakt, waardoor het verkeer afgeremd zou worden en de autobusroute beter kwam te liggen. Ook op deze plaats worden tal van overtre dingen gemaakt en rijden automobilisten dwars over een verkeersdrempel heen om zo de bocht af te snijden. Op die verkeers drempel komt nu een verlicht paaltje te Sinds jaar en dag is aan het begin van de Essenlaan bij de Veurseweg het expeditiebe drijf Van Leeuwen gevestigd. Dit bedrijf is uitgegroeid van een bodedienst tot een groot transportbedrijf. Vlak achter dit bedrijf zijn woningen gebouwd. Er is een conflict ont staan en met behulp van de gemeente wordt nu het eigenlijke vervoersbedrijf verplaatst naar de Rouwkooplaan. De kosten voor de 1977 zullen in de gemeente Lisse twee bedrijfshallen worden opgeleverd bestemd voor opslagruimte vanaf 100 m2 voor een gemiddelde prijs van 50 gulden per vierkante meter. De hallen worden verhuurd door de Amsterdamse Firma Zadelhoff B.V. Het gaat om twee hallen een van 2.140 m2 en een van 3.150 m2, die bij bestaande bedrijfsruimte worden gebouwd. Ze zullen te zijner tijd dienst moeten gaan doen als bedrijfsruimte voor de opdrachtgever van de hallen, die de firma Zadel hoff niet bekend wilde maken. De opdrachtgever zou ervan uit zijn gegaan dat het beter was de hallen nu te bouwen en tijdelijk te verhuren in afwachting van het moment dat hij ze zelf nodig had, dan de bouw nog langer uit te stellen. Volgens hem zou er ondanks de overvloed van kantoor- en bedrijfsruimten in de Leidse regio, wel degelijk behoefte zijn aan bedrijfshallen van het soort dat hij bouwt. Bij de verhuur wordt op de eerste plaats gedacht aan transportbedrijven en bloem- bollenkwekors. dip noslaeruimte zoeken. circa 800 m2 en beschikken over een asfalt beton- vloer met onbeperkte belasting en een vrije hoogte van ongeveer 5.50 meter, en zijn verder voorzien van centrale verwarming. Bij navraag bleek men op het gemeentehuis van Lisse niet van een en ander op de hoogte te zijn. De adspirant huurders van de bedrijfshallen zul len overigens ook voor al hun activiteiten vergun- Het keramische schaakspel Alexandra met haar damtapijt WASSENAAR Een schaak- of damspel kan behalve veel speelgenot geven ook een fraaie verrijking van het interieur zijn. Dat heeft het Wassenaarse kunstduo Joop en Alexandra goed begrepen, en men besloot de beide denkspellen op eigen wijze te vereeuwigen. Joop, bekend Wassenaars pottenbakker, maakte zijn schaak bord van keramiek. Vooral de stukken blinken uit door een originele vorm, waardoor ze nauwe lijks meer te onderscheiden zijn van de traditio nele schaakstukken. De gedachte, die aan de vorm van de pionnen, lopers, paarden, koning en dame ten grondslag ligt is een groeivorm, van waaruit de stukken stuk voor stuk werden opge bouwd. De kleuren van dit unieke schaakspel, waarvan er maar één op de markt komt, zijn gebroken wit en een bruinachtig oranje. De schaakenthousiast zal er twaalfeneenhalfduizend gulden voor over moeten hebben om eigenaar te worden. Alexandra, die zich vooral bezighoudt met het iveven van tapijten, besloot een dambord in een tapijt te verwerken. Het in de kleuren roze en bruinrood uitgevoerde damkleed is speciaal be stemd voor damliefhebbers, die hun sport lig gend voor de kachel willen beoefenen. In de damstenen zijn gaten aangebracht, zodat ze aan de wand opgehangen kunnen worden. De prijs van dit damtapijt bedraagt 2250 gulden, en kan op bestelling geleverd worden. Beide spellen zijn momenteel nog op een expositie in Krimpen aan de IJssel ondergebracht, maar binnenkort zijn ze te zien in galerie „Ja" in het Wassenaarse Sportfondsenbad.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4