Onthullend rapport over wangedrag van dagrecreanten in glllllllll!IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIl!lllilllllllllllllllllll!IIIIIIIIIIl H. SCHUT MAAKTE ZES JAAR STUDIE VAN AVIFAUNA Gift van CDA-fractie Schat van Montezuma waarschijnlijk gevonden Claustre wellicht spoedig vrij 76 WOENSDAG 10 NOVEMBER 1976 LEIDSE COURANT De witte kwikstaart De negen leden tellende CDA-fractie in de Leidschendamse gemeenteraad heeft de schrijver van „Avifauna in de Zijdepar ken" als blijk van waardering voor zijn werk voor de Leidschen damse gemeenschap een bedrag in geld geschonken. Henk Schut, aldus fractievoorzitter C. H. de Ruijter, heeft niet alleen jarenlang al zijn vrije tijd aan het werk besteed maar bovendien de uitgave van zijn rapport, waarvan hij vijf exemplaren aan Leidschendamse bibliotheken heeft geschonken, zelf bekostigd. De fractie meende aan dit lovenswaardige bewijs van burgerzin 'n steentje te moeten bijdragen. De CDA-fractie zoekt bovendien naar wegen om Henk Schut in te schakelen, hetzij bij de bescherming van het milieu in de gemeente, hetzij bij het onderwijs, al zal dit laatste, aldus het CDA-raadslid J. C. van Erp, bij gebrek aan diploma's van Henk Schut, geen eenvoudige zaak zijn. pe 24-jarige Henk Schut heeft 'dezer dagen het gemeentebe- 'ïtuur van Leidschendam een meer dan honderd pagina's \ellend rapport aangeboden bver zijn ruim zesjarig onder zoek naar de veranderingen 'van flora en fauna in de par ken „de Zijde" en in het ge bied van de tennisbanen Overdamde hockeyvelden 'van Cartouche en het sport complex „De Heuvel". Het doel van het onderzoek, dat samengevat werd onder de titel „Avifauna in de Zijdepar ken", was gegevens te verkrij gen over de veranderingen van de vogelpopulatie naarma te een gebied met jong loof hout, in een vrij open terrein en betrekkelijke rust, veran derde in een park met recrea tieve doeleinden gelegen tus sen woonwijken. Onder park werd verstaan „een levensge meenschap waarin mensen de natuur binnen de perken hou den". Henk Schut is in 1970 op beperkte schaal met een in ventarisatie begonnen toen hij bestemmingsplannen onder ogen kreeg waaruit bleek hoe zeer de totdantoe rustige om geving zou gaan veranderen. De parken waren nog niet aangelegd; er was alleen 'n weidegebied (met langs de Veurselaan enkele boerderij en) dat aan één kant begrensd werd door de villawijk „de Zijde". De veranderingen bin nen die zes jaar zijn enorm geweest. Het winkelcentrum Leidsenhage en de woonwijk Essesteijn werden gebouwd evenals de Heuvelweg/Mgr. van Steelaan en nieuwe delen van de Noordsingel. Verder verdween de gemeentelijke kwekerij, een deel van de ka novijver werd gedempt en en kele boomsoorten, waaronder de zwarte els, werden gerooid. Op sommige plaatsen stierf de ondergrond van vlier, mei doorn en gelderse roos. Henk Schut vraagt zich wat de toe komst betreft bovendien af of de aanleg van het stuk Prins Bernardlaan naar Leidschen dam en de Verlengde Land- scheidingsweg, die de groen strook nog meer zullen ver snipperen, nu wel ten goede zullen komen aan het leefkli maat, niet alleen van de vogels maar ook van de inwoners. Rode draad Als een rode draad loopt door „Avifauna van de Zijdeparen" dan ook de gevolgen voor flo ra en fauna van de versnippe ring van het gebied door aan leg van wegen en sportcomple xen. Vooral vogels, (de heer Schut heeft vijf jaar lang, in de broedseizoenen samen met de eveneens in Leidschendam wonende R. J. Huijssen, in to taal 114 soorten bestudeerd) zijn duidelijke graadmeters van veranderingen. Bij aantas ting van het leefmilieu gaat de aanwezige vogelbevolking ach teruit in soorten maar ook in aantallen. Hoewel sommige soorten zich uitbreiden of ves tigen verdwijnen de meeste helemaal uit het gebied. De gegevens verkreeg hij door een wekelijkse inventarisatie, meestal in de vroege (rustige) ochtenduren. Bovendien wer den verschillende delen van de parken op werkdagen bezocht terwijl de controles ijdens het broedseizoen werden verveel voudigd. Het vaststelien van een broed- geval was overigens een inge wikkelde zaak. Een vogelsoort werd aangemerkt als broed vo gel als een zingend mannetje drie weken op een vaste plaats werd gehoord en daarmee dus een territorium bezet hield. Verder als vogels met nest-ma teriaal werden gezien, oudere vogels met voedsel naar een bepaalde plek vlogen of als op dezelfde plaats regelmatig alarmerende vogels werden aangetroffen. De meest een voudige wijze van vaststelling was dan natuurlijk nog het vinden van nesten met eieren of jonge vogels. Wat de Prins Bernardlaan betreft zegt Schut nog dat het tracé de laatste jaren door brandnetel, akkerdistel, wilgeroosje en riet ondoordringbaar was. Ver schillende vogelsoorten brach ten in die ruigte broedsel groot, anderen zochten er voedsel. Verder is hij ongerust over geruchten dat bij Leids enhage kantoren en woningen zullen worden gebouwd. Dit De Zijdeparkert in Leidschendam naar aanleiding van een, begin van dit jaar uitgebracht, ad vies van het Economisch Tech nologisch Instituut te Rotter dam. Rond het winkelcentrum is geen meter vrije ruimte en dan zou een deel van het Zij depark moeten worden op geofferd. samengevat worden, naar de negatieve kant door te slaan. Het aantal soorten jaarvogels, vogels die, al dan niet broe dend het gehele jaar in de parken voorkomen, daalde binnen vijf jaar van 27 naar 22, een daling die natuurlijk niet mag worden voortgezet. Steltlopers Ongeveer veertig bladzijden van het met plattegronden, ge- biedssilhouetten en vogelteke ningen verluchte boek zijn ge wijd aan beschrijvingen en waarnemingen van vogels van augustus 1971 tot en met juli 1976. Hieruit blijkt onder meer dat steltlopers sterk in aantal achteruit zijn gegaan of, zoals de grutto, zelfs verdwenen. De koekoek staat op het punt te verdwijnen evenals de veld leeuwerik. De huiszwaluw, wier nesten 'n jaar of tien geleden nog drie lagen dik op de dakranden van de boerde rij Oost-Duivesteyn zaten, zijn verdwenen, een klein aantal paren heeft zich in het Dam- sigtkwartier weten te handha ven. De grote lijster werd twee jaar geleden voor het laatst gesignaleerd. Het puttertje, in 1970 nog de talrijkste vinken- soort, is het laatste jaar ook sterk teruggelopen en als broedvogel zelfs uit de parken verdwenen. Toch blijkt uit een overzicht van 43 broedgevallen dat het aantal (149) broedsels in 1972 in 1976 ruim verdubbeld (269) was, het aantal soorten daalde echter van 35 naar 29. Opper vlakkige lezers zullen bij het doornemen van de resultaten denken dat er nog heel wat vogelsoorten en aantallen voorkomen maar volgens Henk Schut blijken de gege vens, als ze geanalyseerd-en Negatief Wat de houding van het jaar lijks stijgende aantal dagre creanten betreft is het rapport bepaald onthullend. De ver vuiling nam tot ongekende hoogte toe, het huisvuil werd met zakken tegelijk gedumpt, ranten en folders liggen er met pakken om nog maar te zwij gen van de grote aantallen le ge flessen, blikjes, plastic zak ken en dozen. Langs de Hout duiflaan werd in het. park tuinafval gedeponeerd di kwijls in plastic zakken. De grootste vuilnisbelt werd aan getroffen op het „niemands land" aan het eind van de Noordsingel op de grens van Leidschendam en Voorburg. Daar lagen fietsen, bromfiet sen, huisraad, 7 (zeven!) vaten afgewerkte olie en oude bio scoopstoelen tussen de flora. Over de vernielingen vertelt Henk Schut eveneens ongeloo flijke staaltjes. Enkele jaren geleden verdwenen regelmatig jonge, alle goed in het loofzit- tende en rechte, boompjes en werd de wilde en beschermde bereklauw uitgestoken. Waar schijnlijk voor het bouwen van hutten werden bomen ge kapt, de zitbanken werden ge sloopt en van de 10 vuilnisem mers werden er 8 kapotgesla gen. Het grasveld van het voormalige zwembad, dat in een verwilderde staat verkeer de en daarom een pracht jachtterrein was voor toren valk en ransuil, werd midden in de droge periode in brand gestoken. Verder is het aantal malen dat nesten werden verstoord legio, dertig a veertig worden jaar lijks leeggehaald. Drie putter- nesten die in een vlierstruik zaten waarvan de tak deels boven 'n stoot hing zijn met tak en al verdwenen, de tak was afgezaagdOngelooflijk is ook dat zelfs vogelkenners nesten uithalen, alleen zij kon den namelijk de kleurafwijk ing vaststellen van twee eieren die om die reden moeten zijn meegenomen. In de parken hingen vijf jaar geleden vijf nestkasten. Het was de bedoeling er elk jaar 5 bij te plaatsen maar vernie ling en leeghalen hebben dit plannetje verhinderd. Van de elf die er dit jaar stonden is er alweer een vernield. Over het genoegzaam bekende hon denprobleem zegt Henk Schut te hopen dat het voorstel van de Milieuraad Leidschendam, in verband met de broedtijd in april mei en juni hondenbezit ters te verplichten hun huis dieren in park „de Zijde" (dicht bij de grote parkeerter reinen) aan de lijn te houden, zal worden geaccepteerd. Dank De samensteller van het rap port, die zelf een functie heeft op het Primatencentrum van TNO, brengt in een voorwoord dank aan iedereen die bij het onderzoek heeft meegewerkt: aan de acht personeelsleden van het Recreatieschap Leid- schendam-Voorburg, aan Voorburgse en Leidschendam se ambtenaren en onder meer aan de heer C. H. Voorhoeve die aanvullende historische ge gevens verstrekte. In een hoofdstukje over de toekomst van de parken zegt Henk Schut dat het belang rijkste om de parken te behou den zoals ze zijn „de in de parken vertoevende mens" is. Om de ruimte leefbaar te hou den moeten we allemaal mee helpen. Behalve de vraag geen vuil te dumpen heet het: Gun vogels in de broedtijd hun rust, laat bomen en struiken staan, spaar paddestoelen en pluk geen wilde planten". Henk Schut heeft alle Leid schendamse bibliotheken een exemplaar van zijn „Avifauna van de Zijdeparken" geschon ken zodat iedereen die geïnte resseerd is in het boek het daar kan inzien. Illllllllllll MEXICO STAD (RTR/AFP) - Mexicaanse duikers en oudheid kundigen onderzoeken een goudschat die is aangetroffen voor de kust bij Veracruz en die wellicht de verdwenen schat van de Azteekse keizer Montezuma is. Maar de ontdek ker van de schat zit in de ge vangenis. De visser Raul Hurta- do zocht naar inktvissen op een ondiep rif, 200 meter uit de kust in de Golf van Mexico, toen hij een jaar geleden een gouden ketting tussen de rotsen vond. Hij ging ermee naar een handelaar in Veracruz, die het kostbare eeuwenoude kleinood voor een zacht prijsje kocht en omsmolt tot een gemakkelijk verkoopbaar staafje. Hurtado vond vervolgens het wrak van een gezonken galjoen, waaruit hij nog meer gouden voorwerpen haalde, die dezelfde weg gingen. Tot de overheid er achter kwam en er een stokje voor stak. Thans bewaken ge wapende mariniers het strand nabij de vindplaats om te ver hinderen dat goudzoekers nog meer voorwerpen weghalen. De leiding van het onderzoek naar de goudschat is nu in handen van archeologen. Duikers hebben inmiddels ont dekt dat er twee schepen op de zeebodem liggen. De deskundi gen hebben reeds zes kilo edel stenen en gouden voorwerpen tot hun beschikking voor nadere studie. Dr. Alfonso Medellin Zenil, di recteur van het antropologisch museum van de universiteit van Veracruz, zegt dat de gouden sieraden ongetwijfeld het werk zijn van een indiaans volk en vrijwel zeker dateren van voor de verovering van Mexico door de Spanjaarden onder aanvoe ring van Hernan Cortes in 1521. Tal van voorwerpen dragen de afbeelding van het hoofd van een krijger dat gelijkt op een adelaar, een symbool dat ge woonlijk in verband wordt ge bracht met het volk van de Az teken, die Noord- en Middena- merika hebben veroverd voor de komst van de Europeanen en die hun hoofdstad hadden ge bouwd op de plaats waar nu de stad Mexico ligt. Bij de voor werpen, die tot dusver zijn ge vonden, zijn niet alleen persoon lijke sieraden maar ook kleine gouden staven, die blijkens erop aangebracht tekens werden om gesmolten door plaatselijke edelsmeden- in Coyoacan (dat thans een deel van Mexico stad is) in het jaar van de Spaanse verovering. De archeologen ver moeden daarom dat de onder zeese schat een onderdeel is van de buit, die Cortes en zijn man nen roofden uit de Azteken- hoofdstad Tenochtotlan. Een deel van die buit zou vanuit Veracruz naar Spanje zijn ver scheept om de Spaanse koning zijn aandeel te bezorgen. Vol gens de eigentijdse verslagen van de verovering werd een soortgelijke schat naar Cortes gezonden door de laatste Azte- kenkeizer, Montezuma II als schatting na zijn nederlaag. Vol gens de legende werd die schat door enkele van Cortes mannen, die begerig waren naar goud na hun ontberingen in de nieuwe wereld, onderschept en verbor gen nabij Veracruz om later te worden opgehaald. Maar om niet bekende redenen lieten zij hem achter, en sindsdien zijn generatie goudzoekers op jacht gegaan naar de schat. Volgens dr. Medellin zal de vondst, als het inderdaad de schat van Montezuma blijkt te zijn, de be langrijkste archeologische vondst zijn in Mexico van de laatste vijftig jaar. De tot dus- j ver gevonden voorwerpen zou- den slechts een uiterst klein deel T zijn van de schat. De eigenlijke waarde van de voorwerpen is niet te becijferen, maar de goudwaarde alleen al wordt ge schat op 250.000 dollar. Er zul len nog wel enkele maanden overheen gaan, voordat men ze ker weet of inderdaad te legen darische schat werd gevonden. Markten KAASMARKT BODEGRAVEN (9 nov Aanvoer 29 partijen. Prijzen in guldens per kg 1e en extra kwal 6 10—6 28. 2e kwal 5.95—6.09 en zware kwal. 6.40. Handel kalm. VEEMARKT LEIDEN (9 nov.) - Aan voer totaal 3009. slachtrunderen 300, gebruiksvee 396, graskalveren 190, nuchtere kalveren 1177, ponies 19, var kens 60, biggen 226, schapen en lam meren 533, bokken en geiten 108. Prij zen (in guldens) stieren 1e kwal. 6,907,35, 2e kwal. 6,60—6.80, vaarzen Ie kwal. 6.70—7,15, 2e kwal 6.05—6,50, koeien 1e kwal. 6,25—7,15, 2e kwal 5,35—6,05, 3e kwal 4.90—5,25, worst koeien 4.20—4,90, nuchtere slachtkalve- ren 1,25—2.00. melk- en kalfkoeien 1475—2275. vare koeien 800—1150, graskalveren 600—900, roodbonte nuchtere kalveren voor fok en mesterij 350—500, zwartbonte 250470, lopers 125140, biggen 105—110, schapen 180—210, lammeren 190—225, ponies 300—550, drachtige zeugen 600—700. geiten 20—80 Overzicht: (resp. aanvoer, handel en prijzen) slachtrunderen redelijk, rede lijk, als maandag kalf- en melkkoeien matig, willig, stabiel, vare koeien rede lijk. flauw, lager, graskalveren ruim, goed, hoger, nuchtere kalveren redelijk, vlug, stabiel, ponies redelijk, flauw, iets hoger, lopers en biggen redelijk, matig, stabiel, schapen en lammeren redelijk, redelijk, stabiel; geiten redelijk, goed. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllllllllll Beroepenvoorlichting voor voortgezet onderwijs LEIDEN De commissie stu die en beroepenvoorlichting Leiden houdt vanavond en vol gende week woensdag twee gro te collectieve voorlichtingsbij eenkomsten in lokalen van de Louise de Colignyscholenge- roeenschap en de scholenge meenschap St. Agnes, respectie velijk aan de Kagerstraat en de Eijmerspoelstraat. De bijeen komsten zijn bestemd voor leer lingen van de derde en vierde klassen MAVO, vierde klassen HAVO en vijfde klassen Athe neum en Gymnasium, en begin nen om half acht. Alle deelnemers dienen zich om half acht te begeven naar het 'okaal waarin de opleiding van hun keuze wordt behandeld. Ge durende ongeveer een half uur krijgen zij ruime informatie Daarna kunnen zij vragen stel len of naar een lokaal gaan waar een andere opleiding wordt behandeld. Om half ne gen begint de tweede ronde. den is aanwezig om voorlichting te geven over opleidingen die niet apart worden behandeld. Enige vertegenwoordigsters van de Vereniging van Vrouwen met Academische opleiding geven advies aan jongelui die keuze problemen hebben. De studen- tendekaan is aanwezig om het studeren in het algemeen te be lichten. ALGIERS (AP) Een opstan dige beweging in het noorden van de Afrikaanse staat Tsjaad heeft dinsdag bekend gemaakt dat de rebellenleider Hissen Habre in zijn territoir in de Tibesti-bergen door zijn man nen is verlaten. Habre is degene die al meer dan twee en een half jaar een Fran se archeologe gevangen houdt. In de bekendmaking van het Tsjaadse nationale bevrijdings front Frolina wordt verder ge zegd dat gehoopt wordt dat me vrouw Frangoise Claustre en haar eveneens maar elders ge vangen man Pierre spoedig wor- deh'vrijgelaten. Nederlandse toeristen bestolen MADRID (DPA) Drie gewa pende mannen hebben in de nacht van maandag op dinsdag een inval gedaan in het luxeho tel „Los Monteros" bij Malaga. Ze maakten geld en kostbaarhe den ter waarde van 20 miljoen pesetas van buitenlandse gasten buit. De dieven dwongen de nacht portier de kluizen van de gasten open te maken. Na deze te heb ben leeggehaald verdwenen ze. Hoofdgedupeerden zijn twintig Duitse, twintig Zweedse en een onbekend aantal Nederlandse gasten. Zij verloren ook hun paspoorten, rijbewijzen en an- dere papieren. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Vasthi, dr v H. Filippo en J. H. T. van der Hoek, Mandy, dr v W. P. van der Valk en J. P Barnhoorn, Yvonne, dr v L. A. Schaap en C Clement, Kirsten Josine, dr v J J. M. Duurkoop en M. C, A. Kivits, Jacky, dr v J. Hofmeester en M. E. Y van Krimpen, Stef, zn v J. Molenaar en M Maas. Danielle H M„ dr v W F Vijlbrief en G. W. H. Roos, Bregtje M C., dr v R. E Knaap en P C. van der Zeeuw. Steven, zn v J. I. Overbeek en W. C. M. Benneker, Sandra, dr van L. R. van Schie en E. C. den Os. Brenda Fatima, dr. v E. Heineman en D. van der Waals. Anita Adriana Maria, dr v G A. T. M. Weijers en M. J G Tulen, Ingrid Marie Anne. dr v P, G. Heijckers en M. A. Verhees; Sander Antonius Hubertus. zn v A. G. van der Slot en M A. Meeuwenoord. Misja. z v J. P IJzerman en J. L. Kapaan. Sophia Jan- nie Antonia, dr v C. van Starkenburg en N. van der Gugten. Gehuwd: W. S. de Koning en A. S. Anemaet, J. A. M Elderhorst en H. J. Kooij. H. P Kneefel en S. B Tydeman, J. J. G. Opdam en J. Binnendijk Overleden: J C. Oudwater, geb. 1902 man, H. Tuinhof de Moed, geb 1962, zoon van H. J. Tuinhof de Moed en K. P Ju, J. S. M. van der Ploeg. geb. 1966, zoon van J. W vd Ploeg en M J Hermans. E Gravendeel, geb. 1899, geh. geweest met C. A Balkenende. Mw. G. Kraimaat geb. 1892. E. H. Uljee, Seb. 1916 geh met C. J. van Bemmelen, J. van de Stouwe, geb. 1958, zoon v W v d Stouwe en H. C. van Schaik, A. J. W van der Meulen, geb. 1910 man, J. M. Sieval, geb. 1887 geh geweest met D. Jansen, W F van Biemen, geb 1888, man, A. P. Gortzak, geb. 1891 man.-ft. S Lützow. geb. 1916 man Veilingprijzen van heden Rijnsburg. 9 nov., bloemen (resp. gem. prijs, aanvoer) Alstroemeria 0.322 510, Amaryllis 0,670 630, Anjers Am. 0,264 71263. Anthurium 1.535 4239, Chrys gepl n c. 0,370 94503, Chrys. tros n.c. 1.488 49494. Chrys. gepl jr.c. 0.447 4700. Chrys. tros jr c. 1,931 19134, Eikeblad 1,000 10. Eremerus 0,543 520. Euphorbia 0,536 6680, Freesia 1,694 11444, Gerbera 0,686 5730, Glad colville 0,700 160, Glad Nanus 0.347 1540. Hyacinth met bol 0,860 360, Iris 2,514 7866. Lelie kelk 0.189 3480. Lelie tak kas 0.420 120926, Liatris 0,194 24697, Narcis kas 1,959 720. Orchideëen 0,835 3241, Rozen grootbl 0,531 2860, Rozen kleinbl. 0,227 22222, Golden Times 0,536 1600, Snijgroen 0,933 1280, Statice 0,990 200, Tulpen 4,525 1200. 2e soort per bos 1,276 115, 2e srt. per stuk 0.133 22560, Anjers tros 0,255 36670, Rozen Baccara 0,552 7440, Rozen Sonia 0,378 16620, Rozen llona 0,563 4980, Stro/drg.bl. on.0,830 4960, Stro/droogbl bew. 1,350 30, Div. Snijbloemen 1,636 684. Dïv. snijboemen 0,414 1 0983. Alstroemeria imp 0,487 4670 Anemonen imp 0,618 1940, anjers am imp 0,195 4300, Gla diolen imp 0,216 16650, Orchid, arach. imp. 0,481 9062, Orchid, dendr. imp. 0,078 22320, Mimosa imp. 2.086 1780, Protea imp. 1,057 2440, Div bladsrt. imp. 1,999 2226, Div. snijbl. imp. 1,187 276, Div. snijbl. imp. 3,488 1840, Azalea 2,650 88, Begonia 0,558 286, Poinsettia 2,466 1868, St Paulea 0.960 896. Div. potplanten 0,932 1058 Roelofarendsveen. 9 nov., snijbloemen Chrys. tros: Lilian Hoek, Clarette. ge mengd, Lucida, Bornholm. Shandy. Astro. Cremon, Roodkapje. Spring Ti me. Pink Marble. Bonnie Jean. Daniëlie. Gompy. Tunefull, 130-220 p.b. Freesia: Aurora, Ballerina. Golden Yellow. Gol den Melody, gemengd. Royal Blue. Ca pri. Apollo. Moya, Corona, Fantasy. Ca- talina 155-400 p.b. Carmen. Cordula. Eurovision, Oscar. Peter Pears. Spic and Span, Traderhorn. Spittfire. Nimph, Rose Charm. Impressieve, Robinette. 285-360 p.n. Iris: Prof. Blaauw, Ideal. Carlton. Fortuna, Dutch Master. Golden Harvest Aladdin. Apeldoorn, Bienda. Prominence. Preludium. Paul Richter, Cassini, Christmas Marvel. Ralph. Mic-1 key Mouse, Bellona, China Pink, Tom my. Kees Nelis, Lustige Witwe. Madam Spoort. Bonanza. Tulp dubbel, ge mengd Liatris 133 p.b. Anjers tros 25 ps.. gerbera 45-70 ps.. lelie 34 ps. Nerine 33 ps Strelitzia 195-265 p.z., cyclamen 185-250 ps Anjers: Alice. Carnaval, Charmeur, Lena, New Arthur. Keefer, Nora, Le Reve. Dark Lena. Sca- Rmengd Chrys. stuks: Breitner, Alex tser, Regalia. Bomholm. Escort. Lovi- ta, Wim Lang, Silver Rose. Cremon, Tom Pearce. Red Rolinda. Schlager, gemengd, Fiona, Brigitte. Astro. Holly- day. Kaufman, Shandy. Florance. Mig- oiie, 25-68 p st. Rozen: Belinda. Yellow Belinda. Golden Belinda. Carol spec Evergold, Gamette. La Minuette. Zonna. Baccara, ilona, Esther Ofanm. Annabel. Motrea, Golden Times, Mercedes. So nia. gemengd. Roklea. Lifirane. 25-80 Jazz-concert Loek Dikker LEIDEN Loek Dikker en de Waterlanders treden aanstaande vrijdag op in jazz-zolder Hot House aan het Rapenburg 24. Het concert begint om tien uur 's avonds. Loek Dikker (piano) maakte op zijn vijftiende jaar voor het eerst kennis met de jazz. In 1962 kwam hij terecht bij Nedley El- stak en Theo Loevendie in de workshop Ensemble. Hij leidde jazzsessions in de roemruchte Amsterdamse jazzclub Shehera- zade, waar alle buitenlandse musici die Nederland aandeden, wel even kwamen binnenwip pen. Met Willem Breuker zette hij een jazzkelder in Fantasio op poten. In Hot House treedt Dikker op met Frank Crasso (trompet), Gerd Dudek (tenorsax), Leo van Oostrom (saxen), Huub Mathij- sen (viool), Roger Cooke (bas) en Martin van Duynhoven (drums). Volgende week vrijdag treedt het Rein de Graaf/Dick Vennik kwartet in de jazz-zolder op. Universitair nieuws Aan de Rijksuniversiteit van Leiden zijn geslaagd voor Doet ex Nederlands recht: M J. Verkerke, W. A M van Ri|n, N. G. Navarro. W. J van Blaricum. F J P van den Ingh, J. E van Rossum Doet. ex. staatskunde mej A C. W Blank, D P. van de Bosch. M. J. Dresden Mevr. J. A. van der Woerd-de Lange i» gepromoveerd aan de faculteit der ge neeskunde

Leidse Courant | 1976 | | pagina 7