Nederland toch op kop in schaakolympiade Bert van der Helm dubbele kampioen Duiken: fascinerend, maar niet zonder risico Regio-trainingen bij biljarten zijn noodzaak Magere jaren voor zwemsport Australië Lamar Hunt bezuinigt op spelers in WCT-toernooi Eerste reserve Elke week vallen zo'n 20.000 Lotto-spelers in de prijzen. tVoor 7 kwartjes kunt u zondag óók uw slag slaan. sr% DINSDAG 2 NOVEMBER 1976 LEIDSE COURANT/ PAGINA 14 pt, Ada vd fiipwn vpr«ilnpe Nederland 20 punten; 2. Enge- en Aaa v.a. Giessen versloeg land ,9 ,/2; 3/4 Verenigde Staten en M. D. Garcia. Argentinië 18 1/2; 5/6 Israël en W. Stand na zeven ronden bij de he- Duitsland 17 1/2; 7. Zweden 17; 8. ren; Iran 16 1/2 1 afg. HAIFA Nederland heeft zich op het FIDE-congres in Haifa kandidaat gesteld voor de organisatie van de school olympiade die in 1978 gehouden wordt Er zijn vier landen die een optie voor dit evenement hebben: in volgorde Iran, Nederland, de Philippijnen en Argentinië. Indien Iran de organisatie zou teruggeven, is Nederland de eerste kandidaat. Vijf landen zijn toegelaten tot de wereldschaakbond: Mauretanie, Papoea Nieuw-Guinea, Bermuda, Zuid-Jemen en Guernsey. Dit brengt het totaal aantal landen dat als lid staat ingeschreven bij de FIDE op negenennegentig. Een beslissing over de organisatie van de strijd om het wereld kampioenschap werd verdaagd naar een buitengewoon congres dat in april in Caracas (Venezuela) zal worden gehouden. Dit geschiedde omdat in Haifa de vertegenwoordigers van de Oosteu- ropese landen niet aanwezig zijn. JAN RAAS GEEN PARTU GENT Wereldkampioen wiel rennen op de weg Freddy Maer- tens heeft gisteren een interna tionale omniumwedstrijd op de baan van Gent gewonnen. De Belg had erg weinig moeite de Nederlander Jan Raas en de Fransman Guy Sibille de baas te blijven. Maertens won alle vier onderdelen (Sprint, een ki lometer, puntenkoers en vier ki lometer achtervolging). Raas werd vier keer tweede. DEN HELDER (ANP) Be langstelling voor duiken in de binnenwateren en op zee is de laatste jaren aanzienlijk toege nomen. Steeds meer mensen worden erdoor gefascineerd. Zo heeft de Nederlandse on derwatersportbond (NOB) in Utrecht op het ogenblik onge veer vijfduizend leden. Een woordvoerder van de bond vermoedt, dat daarnaast nog zo'n duizend mensen regelma tig op eigen houtje de duik sport beoefenen. Met de komst van booreilanden in de Noord zee is ook de beroepsduikerij in betekenis toegenomen. De risico's van duiken zijn niet onaanzienlijk. De Nederlandse wateren zijn niet overal meer geschikt om op de bonnefooi te gaan duiken. In de Grevelingen zitten nu gaten van vijftig me ter diepte en meer. De stromin gen in de Noordzee en vooral in de Waddenzee zijn niet te onderschatten, aldus woord voerder De Wilde van de NOB. Zijn indruk, zowel als die van dr. G. J. Brink, hoofd van de medische duikdienst van de marine, is dat het aantal onge lukken toeneemt, vooral we gens onkunde, onwetendheid en onvoorzichtigheid van dui kers, die het op eigen houtje doen. Dit jaar vjelen er vier doden plus een aantal gevallen van decompressieziekte (cais sonziekte). Vorig jaar waren dat twee doden. In de beroepsduikerij, vooral, op de eilanden in de Noordzee, ligt het aantal slachtoffers naar zijn schatting beduidend hoger. De maatschappijen vra gen soms sportduikers een kar wei voor hen op te knappen. Voor die mensen is dat zeer verleidelijk, maar het houdt volgens De Wilde enorme risi co's in. Wettelijk is de beroeps duikerij overigens nauwelijks geregeld. Alleen voor caisson werkers bestaat een sluitende wettelijke regeling. De rest van de beroepsduikerij in de Noordzee valt gedeeltelijk on der de Mijnwet. Dr. G. J. Brink in Den Helder maakt deel uit van een commissie, die voor de minister van sociale zaken de duikwetgeving voorbereidt. Over ongeveer een jaar, zo hoopt hij, moet het voorstel op tafel komen. Een eerste vereiste voor dui kers is, dat ze lichamelijk en geestelijk goed in orde zijn. Een keuring bij de marine duurt vijf uur, aldus dr. Brink. Een zekere geestelijk stabiliteit is nodig, om bij moeilijkheden onder water niet in paniek te raken. Een gevoel van een zaamheid kan zich in de duis ternis en de kou van de Neder landse wateren meester maken van een duiker. Als hij daar vastraakt in een net of in vislij- r>en dient hij rustig te blijven, wil hij er weer uitkomea Bij een aantal ongelukken in de laatste jaren heeft paniek ver moedelijk een rol gespeeld. Op grotere diepten, die in de sportduikerij niet zo vlug voor komen, overvalt de duiker een soort dronken joligheid. Dat komt omdat zuurstof daar an ders op het menselijk lichaam inwerkt onder invloed van de druk, aldus dr. Brink. Een dui ker, die dat niet weet of die Ligterink zette tegen Kagan met wit een Siciliaanse draak meer ambitieus op maar kwam toch niet erg best te staan. Kagan maakte echter een ern stige positionele fout en toen ging het heel goed. In een ver loren eindspel maakte Kagan nog een grove fout, waardoor Ligterink meteen kon winnen. Kuijpers was met zwart tegen Birnboim bezig een eindspel evan loper tegen paard, voort gekomen uit een Spaanse nul variant, tot winst te voeren toen hij in tijdnood een blun der maakte. Hij gaf zomaar een pion weg en maakte daar door slechts remise. In de damesolympiade werd de eindstand Spanje-Nederland 1 1/2-1 1/2. Cathy v.d. Mije speel de remise tegen Ferrer, Corrie Vreeken verloor van N. Garcia zich laat meeslepen door dat gevoel, kan uit pure lol zijn helm afzetten, en dan is het wel gebeurd. Iets, waar alle duikers zich aan moeten houden, zijn de rust- schema's op bepaalde diepten bij het weer omhoogkomen. Waar en hoe lang die pauze's zijn hangt af van de tijd, die een duiker op een bepaalde diepte is geweest. De schema's zijn nodig om de druk binnen het lichaam weer gelijk te krij gen met dat van de omgeving. Een eenvoudige regel is, dat de druk onder water toeneemt met een atmosfeer per tien me ter. Dat betekent een verdub beling van de normale druk. Het menselijk lichaam heeft even tijd nodig om zich daarna weer aan te passen aan de normale druk. Iemand die van tien meter omhoog komt, loopt bij ademen het risico zijn long blaasjes te scheuren. Er komt dan lucht in bloed en weefsel en de duiker krijgt last van decompressieziekte. Een van de lichtste vormen is gewricht spijn. Ook verlammingsver schijnselen en hersenletsel kunnen het gevolg zijn. Blij vend letsel is niet uitgesloten. De verschijnselen van decom pressieziekte doen zich niet al tijd onmiddellijk na een duik voor. Dat kan een paar uur duren,, aldus dr. Brink. De compressieziekte is de officiële Sportwereld OTTAWA Canada won van de Britse Antillen met 5—0 in de tweede ronde van het Davis Cuptoernooi Noord-amerikaan- se zone. De volgende ronde is Mexico tegenstander. ADDIS ABEBA - Voor de voorronden van het toernooi om de wereldtitel voetbal, Afrikaan se zone, zegevierde Egypte met 2-1 over Ethiopië. benaming voor caissonziekte, in de volksmond zo genoemd, omdat vroeger vooral caisson werkers er last van hadden. Vrijwel meteen merkbaar zijn de gevolgen van een lucht emb olic. Die ontstaat als een dui ker meteen omhoog komt en daarbij zijn adem inhoudt Bij het ademhalen boven komt dan een grote luchtbel uit de longen meestal direkt in de ader van het hart. Een acute hartaanval is daarvan het ge volg. Doorstaat de duiker die, dan zijn de kenmerken van de luchtembolie vrijwel dezelfde als die van decompressieziekte. „Uitademen bij opstijgen moet voor elke duiker een tweede natuur zijn", aldus dr. Brink. Een belangrijk instrument voor de duiker beneden is zijn compressieklok, die de druk regelt vanuit de luchtflessen. Volgens dr. Brink vertonen die regelaars onderling vrij vaak verschillen. Ook dat kan nare gevolgen hebben. Hulpverlening De medische duikdienst van de marine in Den Helder beschikt over decompressietanks, waar in duikers beandeld worden, die een luchtembolie of decom pressieziekte hebben opgelo pen. Daarin wordt kunstmatig de druk nagebootst van de diepte waarop de duiker was BASEL Voor de achtste fina les van de toernooien om de Europese bekers zaalhandbal le verde de loting het volgende resultaat op; Sittardia Ystads (Zweden) EC 1, Bakkelagets (Oslo) PSV EC 2; BruhKZwit- serland) Idem Hellas EC 1 dames, Belenenses (Portugal) Swift EC 2 dames. De eerste wedstrijden moeten bij de heren tussen 12 en 18 november, wor den gespeeld, bij de dames tus sen 3 en 9 december. Sportbibliotheek In de serie „Verhoog je spelpeil ook thuis" van de Detos sport serie van Elsevier, waarbij het om een serie rijk geïllustreerde sportboeken gaat, verschenen reeds de delen zwemmen, voet bal en atletiek. Het pas verschenen deel tennis blijkt bij nadere beschouwing niet zo zeer voor de geoefende maar voor de beginnende speler te zijn bedoeld. De eerste twee hoofdstukken beginnen met de afmetingen van de baan, de spelregels, de service-wisseling en de kleding en uitrusting van de speler. Tevens staat er een aantal voorbeelden, waarmee men zijn spelregelkennis kan testen. De oplossing wordt ech ter niet gegeven en ook na een intensieve tekstverklaring van de spelregels blijven vragen on beantwoord. In hoofdstuk drie worden de verschillende slagen behandeld, zoals de forehand-drive, de backhand-drive, de service, de smash, de volley en de lob. De beschrijving van deze techni sche vaardigheden is summier en onduidelijk. Gelukkig staan hier bij de fore hand-drive forse illustraties, die evenwel niet met de tekst over eenkomen, maar toch laten zien hoe de zwaaibeweging van de forehand-drive in zijn werk gaat. Het volgende hoofdstuk gaat over het verbeteren van je spel. Ook dit hoofdstuk heeft voor een tennisser weinig te bieden. Naast enkele loopoefeningen staan er geen praktische tips in, waarmee je je spelpeil en je conditie thuis zou kunnen ver beteren. In het laatste hoofdstuk wordt tenslotte de baantechniek be sproken. Voor een speler met baanervaring en met een zeker spelpeil zullen de technieken uit dit hoofdstuk vanzelfsprekend zijn, terwijl hij bij de taktieken vraagtekens zal plaatsen. Bij voorbeeld de baseline speler; „Wanneer je tegenstander na de service op de baseline blijft staan, sla dan de meeste van je returns tegen de baseline, maar probeer af te wisselen met een drop-shot (bal, die net over het net valt). Bij tennis zijn genuan ceerdheid en verrassing belang rijke wapens". De genuanceerdheid van dit boek is echter niet groot. Een tennisser zal na bestudering van dit boek zijn spelpeil nauwelijks verhoogd hebben, terwijl voor kinderen, die pas met tennis zijn begonnen, dit boek veel te moei lijk is. Naast een groot vermo gen tot abstraheren wordt van de jonge lezer ook kennis van de Engelse taal gevraagd. Kor tom, het deel tennis uit de Detos serie is een mooi geïllustreerd boek, voor weinig geld, maar met weinig inhoud. Tennis (uit de Detos Sportse- rie), uitgever: Elsevier. Prijs: 12,90. Auteurs: A. Buston, R.A, Fiah en C.H. Jones. HAIFA Bij het uitspelen van de afgebroken partijen uit de zesde ronde van de schaa kolympiade in Haifa hebben de Nederlanders de voor het grijpen liggende kans om de Verenigde Staten een verplet terende nederlaag toe te bren gen lélijk verknoeid. In de her vatting kon Sosonko tegen Ka- valek zijn gewonnen positie na enige fouten niet tot winst voeren en Ree verloor tegen Lombardy een positie die re mise had moeten worden. De uitslag werd hierdoor 2 1/2- 1/2, ook een goed resultaat maar niet goed genoeg om de eerste plaats te bereiken. Na de zevende ronde kwam Neder land door een overwinning van 3-1 op Israël toch weer op kop. Timman ging verder met zijn imponerende serie winstpartij en. Met wit speelde hij tegen Liberzon een variant van het Siciliaans die, sinds Ree er in de vorige olympiade eens een bliksemsnelle overwinning op Reshevsky mee behaalde, een geliefkoosd onderwerp van stu die van de Nederlanders is ge weest. Liberzon offerde een kwaliteit om tot aanval te ko men maar dat offer was niet volwaardig en Timman won gemakkelijk. Uonner presteerde het met zwart tegen Raidman om in een damegambiet reeds na acht zetten totaal verloren te staan. Met een kwaliteit achter speelde hij welgemoed verder en toen Kraidman uit angst voor dreigingen, die niet be stonden, enige slechte zetten deed, kon Donner afwikkelen' naar remise. Voor Australië was Stephen Holland de enige die in Montreal in de prijzen viel TAFELTENNISTITELS BELGIE CHARLEROI Bert van der Helm heeft gisteren in Charle roi de titel herenenkelspel bij de internationale kampioen schappen tafeltennis van Bel gië gewonnen. Hij versloeg in de finale de West duitser Lieck met 3—2„ een prestatie die werd voorafge gaan door een nog opvallender zege in de halve finale op de als eerste geplaatste Brit Nicky Jarvis met 3—1. V. d Helm won, met Bettine Vriesekoop, ook Bettine Vriesekoop die met V.d. Helm succesvol was het gemengd dubbel. Judy Williams had in de finale van het damesenkelspel geen schijn van kans tegen de Zweedse Olsson. De speelster van Deltaloyd verloor met 3—0. De titel in het gemengd dubbel ging naar Bettine Vriesekoop en Bert van der Helm. Zij won nen met 3—1 van de Spaans/- Westduitse combinatie Feliu/- Kneip. In het damesdubbel ging het Nederlandse duo Judy Wil liams en Marian Wagemakers met 3—1 ten onder tegen Ols son en Stroemvall uit Zweden. De uitslagen zijn: Herenenkelspel halve finales: Van der Helm (Ned)-Jarvis (Eng) 31, Lieck (WD1}-Day (Eng) 3—1; finale: Van der Helm-Lieck 32. Damesenkelspel: halve finales: Ols son (Zwe)-Kneip (WD1) 3—0, -Williams (Ned)-Stroemvall (Zwe) 3—2; finale: Olsson-Wiliams 3—0. Damesdubbel: halve finales: Wil- liams/Wagemakers (Ned>-Germiat/- Germiat (Bel) 3—2, Olsson/Stroemval (Zwej-Verachtert/d'Hondt (Bel) 32; finale: Olsson/Stroemvall-Williams/- Wagemakers 3—1. HErendubbelspel Hérendubbelspel Jarvis/Day (Eng)-Danielson/Franklin (Zwe) 3—2. Gemengd dubbel Finale: Vriesekoop/Van der Helm (Ned)-Kneip (WD1)/Feliu (Spa) 3—1. SYDNEY De Australische zwemsport telt nau welijks meer mee in de internationale top. De beste zwemmers en zwemsters houden de sport voor gezien en trainers werken liever elders aan de opbouw. Het is de oorzaak en het gevolg van verminderde resultaten. In Montreal was het de eerste keer sinds 1936 dat Australië geen gouden medaille kon winnen in het zwembad. Ex-wereldrecordhouder Stephen Holland, de enige die met zijn bronzen medaille op de 1500 meter in Montreal in de prijzen viel, heeft inmiddels een aanbod uit de reclamewereld van 400.000 gulden aangenomen. Ook Jenny Turrall heeft aangekon digd te stoppen. Vorig jaar in Cali werd de toen veertienjarige Australische nog wereldkampioene op de 800 meter vrije slag. Tijdens de Spelen in Montreal werd ze slechts achtste (en laatste) in de finale. Turrall werd toen zelfs voorbijgestreefd door haar landgenote Rosemary Milgate, die als vierde eindigde, maar ook voor de toekomst geen belofte inhoudt omdat haar afscheid eveneens vaststaat. Al eerder verdween ex-wereldrecord houdster Sue Lockyer. Zij was kwaad, omdat ze niet voor Montreal was uitverkoren. Het begin van het verval kwam met de spelen van München 1972. Toen stond de oogst weliswaar nog uit tien medailles, waarvan zes gouden het natuurtalent Shane Gould had hierin een belang rijk aandeel maar het was niet meer dan de helft van wat was verwacht. Australië, dat met kampioenen als Dawn Fraser, Lorraine Crapp, - Murray Rose en Gsa en Jon Konrads in de vijftiger jaren voor een revolutie in de zwemsport had gezorgd, behaalde in 1973 bij de eerste wereldkam pioenschappen in Belgrado nog maar vijf ereplaat sen. Holland won als enige goud (1500 meter). In Cali was het totaal gereduceerd tot drie met een eerste plaats voor Jenny Turrall (800 meter). De neergaande lijn werd tot na Montreal voortgezet. Trainer Forbes Carlile, al jaren een roepende in de woestijn, ziet Australië de plaats bij de top voorlopig niet herwinnen. Zijn collega Don Talbot trok al na München de conclusie dat hij zijn arbeid met meer succes in Canada kon verrichten. Op het vijfde continent voelden de sportmensen zich in het geheel niet gesteund door de regering. Zij zagen zichzelf als de „laatste amateurs". De rege ring en het nationale Olympische comité hebben zich de kritiek na Montreal toch enigszins aange trokken. Zij hebben een onderzoek aangekon digd Van der Smissen het best op de hoogte van theorie driebanden UTRECHT De grote successen, die de landelijke trainingen van Tony Schrau- wen de laatste jaren hebben opgeleverd, zijn voor de Koninklijke Nederlandse Biljart Bond de vingerwijzing dat de opzet van de jeugd- en regionale trainin gen daaraan moeten worden aangepast. Volgens de bond is er tot nu toe te weinig continuïteit en gelijkheid in de trainingen omdat elke instructeur vol gens zijn eigen systeem te werk gaat. Daarom zullen de trainingen moeten worden gericht naar het systeem zoals Schrauwen dat hanteert. „Wat Schrauwen heeft klaar gespeeld, is bijna onvoorstelbaar. In enkele jaren hebben we spelers als Christ van der Smissen, Louis Havermans en Jos Bon- gers gekregen. 'En daar houdt het nog niet mee op. Er komen er binnenkort nog meer. We hebben met de jeugd in korte tijd een grote voorsprong gekregen op het buitenland. Ze zijn daar jaloers op ons. Dat is een bewijs dat Schrauwen de zaak op de juiste manier aanpakt. Wil je een goede doorstroming krijgen naar de top, dan zal je de trainingen daaraan moeten aanpassen. We zullen dus instruc teurs moeten gaan opleiden volgens het systeem Schrauwen. Dat kost natuurlijk tijd, maar dat hindert niet. We zullen de vruchten op de lange duur plukken", betoogde Frans Tusveld, de voorzitter van de technische commissie van de KNBB, die destijds de knuppel in het hoenderhok gooide door de moyenne- grenzen aanmerkelijk te verhogen. De enthousiaste Tusveld hield ook een pleidooi voor de opleiding in het drieban den. „In die spelsoort zitten we in Neder land op een plateau. Dat komt doordat de theoretische kennis te gering is. Wie kent bijvoorbeeld het Diamond-merken- systeem van buiten? Eigenlijk alleen Ceu- lemans. En die kennis is nodig omdat je dan kunt overschakelen van gevoels- op theoriebiljarten. In Nederland is Van der Smissen het meest op de hoogte van die materie. Daarom komt hij op zo jeugdige leeftijd al goed uit de voeten in het driebanden. Hij past die kennis trouwens ook toe in het bandstoten. Niet zonder succes. Ik ben er dan ook voor om een (misschien zelfs twee) studiemiddag(en) in de week op Papendal te houden in theorie". De ideeën van Tusveld vormen een be langrijk onderdeel van het nieuwe be leidsplan van de KNBB. Haal meteen een formulier bij uw club of winkelier. en langzaam teruggeschroefd naar normaal. Behandeling van ernstige gevallen kan 36 uur duren. Ook in Den Helder zijn luchtdichte brancards om de zieken onder druk te ver voeren. Dit jaar zijn in Den Helder zes mensen in zo'n tank behan deld. De Belgische marine be schikt in Oostende over een soortgelijke installatie. De slachtoffers van ongelukken in Zeeland gaan daar meestal naartoe. Het is geen eigenlijke taak van de marine om andere dan marinemensen voor de compressie ziekte of luchtemb olie te behandelen, aldus dr. Brink, maar de ziekenhuizen hebben geen decompressie tanks. Of ziekenhuizen, met name in Zeeland dergelijke tanks krij gen, betwijfelt dr. Brink. De kosten ervan schat hij op een miljoen gulden. Daarnaast is gespecialiseerd personeel no dig. In Zeeland houdt de rijkspoli tie in geval van nood de veer pont van Vlissingen naar Bres- kens vast, zodat het slachtoffer zo snel mogelijk naar Oostende .kan. Afstand en tijd werken evenwel niet in het voordeel van de zieke. Verder ligt in Hansweert een bergingsvaar- tijd de „Walrus", dat een de- compressietank aan boord heeft. DALLAS World Championship Tennis, de mil joenenorganisatie van Lamar Hunt, die de indoor tennisactiviteiten beheerst in de maanden januari tot en met april, heeft voor het aanstaande seizoen (het zevende) het aantal spelers ingekrom pen van zeventig naar eenentwintig. Zij worden niet meer verdeeld over drie groepen, maar blij ven bijeen, met dien verstande, dat in elk van de twaalf toernooien niet meer dan zestien spe lers aantreden. Tot die twaalf toernooien behoort ook een evene ment in Rotterdam. De onderhandelingen over de voortzetting van dit ABN-toernooi (eind maart) zijn nog niet geheel afgerond. De verdubbeling van de verwervingskosten (tot een kwart miljoen gul den) is voor de sponsor geen bezwaar. Wel wil men van ABN-zijde een garantie voor kwaliteits controle. De bank wil voorkomen, dat gecontrac teerde spelers niet komen opdagen of tussen het programma door elders partijen gaan spelen. Hier over vindt eind volgende week een afrondende bespreking plaats tussen ABN en WCT. Door de drastische beperking van het aantal spe lers kan de WCT aanmerkelijk meer kwaliteit bieden. De grote troeven zijn Jimmy Connors, die voor het eerst deelneemt, Ilie Nastase en Wimble- donkampioen Björn Borg. De overige gecontrac- teerden zijn: Eddie Dibbs, Harold Solomon, Dick Stockton, Vitas Gerulaitis (VS), Adriano Panatta, Corrado Barazzutti (Italië) Manuel Orantes (Span je), Ken Rosewall, Ross Case, Tony Roche, John Alexander, Rod Laver (Austr.), Wojtek Fibak (Po len), Jan Ködes (Tsj.Sl.), Tom Okker (Ned), Cliff Drysdale (Za), Tonny Parun (NZ) en Vijay Amri- traj (India). Arthur Ashe (winnaar van het laatst gehouden toernooi van Rotterdam), Guillermo Vilas en Raul Ramirez zijn de topspelers die ontbreken. Van de twaalf toernooien, waarvoor in totaal tweëeneenhalf miljoen dollars aan prijzengeld be schikbaar is, zijn er zes' buiten de Verenigde Staten: in Menterrey en Mexico City, Rotterdam, Stockholm, Monte Carlo en Toronto. Het eerste WCT-toernooi is van 10 t/m 16 januari in Birmingham (Alabama). Het prof-indoorkam pioenschap van de Verenigde Staten, dat traditie getrouw van 24 t/m 30 januari in Philadelphia wordt gehouden, heeft een prijzengeld van 200.000 dollars. Bij de andere evenementen is minder te verdienen, al is er voor de winnaar nog altijd 30.000 dollar. Behalve het WCT-kampioenschap organiseert Hunt ook weer de „Challenge Cup"- competitie, waarvoor acht spelers, verdeeld over twee groepen, hun partijen spelen op Hawaii. Voor dit circuit met een prijzengeld van 320.000 dollars heeft Björn Borg bedankt. Jimmy Connors en bekerhouder Ilie Nastase doen wel mee.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 14