Kees Rijvers behartigt belangen van PSV slecht Sparta Spelen in Europees circuit Boskov: Normaal Feyenoord in derde Hockeyprogram vervroegd voor Nootdorp Coopman won met k.o. DINSDAG 2 NOVEMBER 1976 LEIDSE COURAN1 PAGINA 13 TOPATLETEN OP TOURNEE Nu al staat vast dat Lasse Viren volgend jaar deelneemt aan de Sparta Spelen. DEN HAAG Een unieke samenwerk ing garandeert dat Den Haag volgend jaar het puikje van de atletiek-(wereld)- top op bezoek krijgt. Tsjecho-Slowakije, Oost-Duitsland, Hongarije, Polen, Neder land en Finland kwamen de afgelopen dagen tijdens het kalendercongres van de Europese Atletiek Unie n Reykjavik overeen een gezamenlijk programma op te stellen. Wat Nederland betreft bete kent het dat de Sparta Spelen, die op 25 en 26 juni staan gepland, een zeld zaam evenement zullen worden. De Haagse organisator Hens Brabers had eerder al contacten gelegd met Helsinki en Warschau, steden die in principe ak koord gingen. In IJsland schaarden zich Ostrawa, Bratislava, Potsdam en Boeda pest bij het circuit dat loopt van 8 tot 30 juni. „Atleten op Europese Tournee", verklaarde de verheugde voorzitter van de atletiekvereniging Sparta, „zullen het programma voorgelegd krijgen met de genoemde steden. Verder hebben we af gesproken, dat we elkaar relaties zullen doorspelen om concrete afspraken te ma ken. Wat ons aandeel betreft, in april komt de secretaris van dé Canadese bond, die we goed kennen van de eerste aflevering van de Sparta Spelen, naar Den Haag om overleg te plegen". Het staat al vast dat Cuba (met Olym pisch kampioen Juan Torena) naar Euro pa komt. Helsinki verzekerde Brabers de komst van o.a. Lasse Viren. Sponsors De zeven Europese steden kwamen tot overleg om concurrentie te bieden aan andere evenementen (bijvoorbeeld de wedstrijd inZürich) die een monopoliepo sitie genoten. In één klap werd de (Haag se) reeks de sterkste. Brabers: „Je mag dus wel stellen, dat ik een zeer vrucht baar overleg heb gehad. De komende Sparta Spelen zullen in elk geval veel sterker bezet zijn, dan de vorige editie". Consequentie van het samenwerkingsver band is wel, dat er bij Sparta vijftig mille op tafel moet komen. Sponsors moeten wat dat betreft de oplossing brengen. Goed nieuws dus voor Den Haag, sinds dit seizoen een nieuwe baan rijker. Slechte berichten echter voor Sittard. De Limburgse stad zou in juli de halve finales van de meerkampen voor landen ploegen organiseren. Ter gelegenheid van de opening van een kunststofbaan. De organisatoren vroegen daarom de Euro pese bond om een extra toelage. Mede dat verzoek was voor de vergadering in de IJslandse hoofdstad aanleiding de hal ve finales dan maar van de lijst te schrappen. Tot grote droefenis van onder meer Hens Braber, die in Reykjavik in de eerste plaats optrad namens de Konin klijke Nederlandse Atletiek Unie. „De Europese commissie besloot de halve finales op te heffen. De landenploegen mogen zich niet plaatsen voor de eind strijd via individuele prestaties. Op die manier krijg je natuurlijk geen eerlijk vergelijkingsmateriaal, want de wedstrij den worden niet onder gelijke omstandig heden gehouden. Daarom ook werd de beslissing door iedereen inReykjavik be treurd". Sittard heeft daar weinig aan en zal naar een andere openingswedstrijd moeten zoeken. •Naast de besprekingen aangaande de (overvolle) internationale westrijdkalen- der werd in Reykjavik nog een beslissing genomen die Nederland betrof. Ir. Ad Paulen pas benoemd tot voorzitter van de Internationale Atletiek Unie, mag zich voortaan erepresident -van de Europese bond noemen. KEES KOOMAN Noordierse selectie voor duel Belgen BELFAST Danny Blanchflower, de coach van het Noordierse voetbal team, heeft gisteren zijn se lectie bekend gemaakt voor de wedstrijd tegen België op 10 november in Luik in de voorronde van het toer nooi om het wereldkam pioenschap. De zeventien geselecteerden zijn: Jennings (Tottenham), Piatt (Middlesbrough), Rice (Ar senal), Nicholl (Manchetster United), Hunter (Ipswich Town), Nelson (Arsenal), Scott (York City), Jackson (Manchester United), Cassi-. dy (Newcastle United), Ha milton (Everton), O'Neill (Nottingham Forest), Mcll- roy (Manchester United), McGrath (Manchester Uni ted), Anderson (Swindon Town), Spence (Blackpool), McCreery (Manchester Uni ted), en Best (Fulham). EINDHOVEN Kees Rijvers was niet bepaald spraakzaam tijdens de traditionele kout kort voor een Euro pa Cupduel. De Eindhovense oefen- meester, die na tegenslagen toch al niet zo praatgraag is en dan nogal eens de schuld daarvan bij de tegen zittende manager Ben van Gelder, die tenminste wel beseft dat je moei lijk een bijeenkomt kunt organiseren zonder daarop enige ter zake doende informatie te geven, zijn zakelijke betoog had beëindigd, was het woord aan Kees Rijvers, maar deze hulde partij zoekt, wenste gisteren nauwe- zich in stilzwijgen. Slechts spaar- lijks in te gaan op de belangrijke zaam wilden de woorden hem over ontmoeting die zijn ploeg morgen avond speelt tegen St. Etiënne. Wat stuurs zat hij achter een tafel in één van de bijzalen van het imposante Cocagnehotel in het stadscentrum, de lippen komen, hetgeen een veeg teken is als spraakzaamheid een maatstaf mag worden genoemd voor aanwezig optimisme. „Ik heb geen enkele uitleg over blessures van mijn spelers" verklaarde Rijvers wat ste- Kees Rijvers: zuinig mondje „Een uur en een kwartier dat het overleven van deae voor de wedstrijd komen we tweede ronde van het toer- met de zestien spelers van de nooi om de Europese beker selectie bij elkaar om te bepa- voor landskampioenen voor len wie speelt Ik eis dan wel de Eindhovense club een «at dat degene die speelt in staat js van groot financieel belang, is zich volledig, in ieder geval „Zo lang we door de gemeente de eerste helft, te geven. Als niet worden gesteund, is het met een wat verongelijkte blik achter keiig. „Iedereen zal wel weten wat de brilleglazen. Nadat de naast hem er aan de hand is." Na deze korzelige woorden wenste de trainer van PSV ook nauwelijk in te gaan op hier en daar opklinkende ver wijten over de wijze waarop hij zondag zijn ploeg tegen FC Amsterdam had laten spelen. ,Jk had liever naast de vier vrijaf hebbende vaste A-spe lers ook Van Kraay niet opge steld om hem een wedstrijd rust te gunnen. Hij was licht geblesseerd. Van het viertal dat niet tegen Amsterdam speelde was alleen René van der Kerkhof wel volledig fit, de anderen hadden lichte bles sures. Bovendien had ik ver wacht met de nu ingezette ploeg ook bij Amsterdam te kunnen winnen. Dat we gelijk hebben gespeeld, is geen ramp. Of je zeven of acht pun ten achter staat, maakt hele maal niets uit. Het enige wat nu belangrijk is, is de Europa Cup." Kees Rijvers toonde zich gis teren een slecht behartiger van de belangen van PSV. De geprikkelde oefenmees ter wenste ook nauwelijks com mentaar te geven over de op vallende schotloosheid van zijn brigade uitgerekend te gen St. Etiënne. Vorig seizoen, in de kwartfina les van het Europa Cuptoer nooi, slaagde de Eindhovense formatie er niet in doelman Curkovic te passeren, hetgeen een dramatische uitschakeling betekende, die enigszins werd verzacht door het feit dat „Les Verts" de eindstrijd van de Europese bekerstrijd tegen Bayern München haalden. Na de ontmoeting van veertien dagen geleden in St. Etiënne is het uitgangspunt voor PSV volkomen identiek. Opnieuw werd in de Franse plaats met de kleinst mogelijke cijfers verloren en weer had PSV niet kunnen scoren. Maar in Eind hoven waakt men er nu voor zich in juichtonen te uiten, daarvoor was de vorige dub bele ontmoeting tegen St. Etie- nne te veel een ontluistering. Kees Rijvers hult zich in een waas van gemeenplaatsen als hem om een veridaring voor de stokkende produktiviteit van zijn anders zo schotvaar- dige ploeg tegen St. Etiënne wordt gevraagd. „St. Etiënne is gewoon een goede ploeg", antwoordt hij in termen die een ieder voor hém had kunnen bedenken. „Iede reen heeft kunnen zien waar om we niet hebben gescoord. Daarom heb ik er geen be hoefte aan verder commentaar te geven over dit onderwerp." Weinig opgewekt Kortom, Kees Rijvers was gis teren weinig opgewekt. Dat daar duidelijkheid over be staat, wordt de opstelling be kend gemaakt". noodzaak dat we vier of vijf ronden Europees bekervoetbal spelen. Daar is de begroting Ondanks alle kleine blessure- op afgestemd. Als we het on- perikelen bestaat de verwach- verhoopt niet halen, wordt het ting dat PSV morgen compleet een wat moeilijk jaar", zal aantreden voor het alles betekenende duel tegen St Etiënne. De Franse kampioen die vandaag, vergezeld van een kleine drieduizend aan hangers, in Eindhoven zal arri veren, kan niet beschikken over aanvoerder Larqué, die vorige week een tweede knieo peratie onderging, omdat de eerste weinig succesvol was verlopen. Naar alle waar schijnlijkheid zal bij St Etien- ne Hervé Revelli in de ploeg staan.. Deze spits ontbrak in het eerste duel. In tegenstel ling tot PSV heeft St. Etiënne zich ontspannen kunnen voor bereiden op de Europa Cup confrontatie, doordat het com petitieduel van afgelopen vrij dag werd afgelast wegens ter reinomstandigheden. Manager Ben van Gelder plaatste vraagtekens achter die afkeu ring. „Als ons zo iets zou over komen", zei hij, „zou er on middellijk achter worden ge- zocht dat wij daarvoor verant woordelijk waren. Maar-in het buitenland is zoiets heel nor maal. Daar wordt aan het feit dat een ploeg Europa Cup speelt belang toegekend. En dat is iets dat bij ons al lang niet meer het geval is." bleek ook toen hem werd ge- Crnnt hplantr vraagd iets te zeggen over de wwt opstelling tegen St. Etiënne. De manager van PSV erkende Om de continuïteit in de spe lersgroep te handhaven is Kees Rijvers de laatste tijd nogal eens in het buitenland om nieuwe spelers te observe ren. Het afgelopen weekeinde bekeek hij de verrichtingen van -Alan Hudson van Stoke City, die graag bij deze club weg wil. Maar volgens Van Gelder zal PSV met deze aan valler niet verder in zee gaan. „Maar we zijn niet alleen op Engeland georiënteerd", aldus de manager. „We hebben ook Zweden nog. We moeten ons in ieder geval indekken tegen risico's die aan het eind van dit seizoen kunnen ontstaan als verscheidene contracten aflopen. Vandaar dat we nu al bezig zijn de spelersmarkt af te tasten." Voorlopig zal PSV het morgen moeten stellen met twee bui tenlanders (Edström en wel licht Deacy, als de laatste speelt) tegen St Etiënne. „Het is gewoon een goede ploeg", zei Kees Rijvers die verzuimde er aan toe te voegen dat het met de Franse kampioen in zijn eigen nationale competitie - evenals met PSV hier - niet zo erg naar wens gaat. Er is dus van alles mogelijk morgen in Eindhoven. FRANK WERKMAN -1 ROTTERDAM - Voor Vuja- din Boskov, Feyenoords trai ner, duikt toch weer de onder schatting op, het enige waar voor hij bang is in de tweede wedstrijd tegen Kalserslau- tern waarbij het bereiken van de derde ronde in het toernooi om de UEFA Cup op het spel staat. In het stadion Feye noord er wordt gerekend op ten minste veertigduizend toe schouwers, gezien de voorver koop staan de Duitsers voor de taak het gelijke spel (2—2) van twee weken geleden om te zetten in een voordelig saldo. En Kaiserslautern sukkelt in de Bundesliga met het maken van doelpunten, die er de laat ste weken bij Feyenoord nogal vlot inrollen. „Dat is het nu juist", zegt Bos kov in het spelershome, waar hij de stem verheft omdat de spelers erbij zijn en dat ex tra—praatje dus ook voor hen kan dienen. „We staan boven aan, we scoren in behoorlijke mate en dan sluipt er gauw de idee in de ploeg dat er tegen Kaiserslautern niets kan ge beuren. Maar vergeet niet dat Duitsers pas bij het laatste fluitsignaal zijn verslagen. Ze blijven gaan en of ze dan met 6—0 in plaats van met 2—0 verliezen, maakt voor hen niets uit" a Feyenoord aan de top en Kai serslautern in de Bundesliga onderaan mag natuurlijk voor de Rotterdammers geen on overkomelijk probleem zijn. Boskov: „Als we gewoon de tijd uitspelen, zijn we er al. Ik ben dan ook optimist. Maar we moeten wèl spelkwaliteit tonen, het publiek laten zien dat we niet voor niets lijstaanvoerder zijn en de derde ronde halen. Dan moeten we niet spelen zoals afgelopen zondag tegen FC Den Haag. Toen was het tien minuten goed, daarna twintig slecht en zo ging dat door. In onze goede perioden maakten we doelpunten, in de Roland Sandberg (rechts) is nog een vraagteken voor Boskov. slechte moesten we ze incasse ren. Tegen Kaiserslautern eis ik alleen die tien minuten, maar dan wel de gehele wed strijd. Dus geen inzinkingen. Ook toen waren er sporen van onderschatting waar te ne- De formatie is voor Boskov geen enkel probleem. „We spe len zoals we altijd spelen, met de normale basis. Van de Kor- put, die ik er tegen Den Haag uithaalde omdat hij te ver moeid was, is woensdagavond weer geheel uitgerust. Wim Jansen, die licht geblesseerd raakte, zal weer fit zijn. Geen problemen." Kaiserslautern blijft voorals nog onbekend. Boskov weet niet of de Zweed Roland Sand berg speelt noch of, zoals zater dag tegen Werder Bremen, de linkerverdediger wederom Herbert Scheller zal heten. Hij maakt zich er niet druk over. Met zijn selectie is hij vanmid dag naar het KNVBcentrum in Zeist getrokken om er in de avond te trainen en woensdag middag de terugtocht te aan vaarden. Kaiserslautern arriveert pas dinsdagavond en neemt zijn in trek in het Badhotel in Roc- kanje waar op een plaatselijk voetbalveld de training wordt gehouden. Geen instelling die erop duidt dat de Duitsers met veel vertrouwen naar de derde UEFA Cupronde blikken. Boskov: „Als alles normaal verloopt, als de onderschatting wegblijft, zitten we in de derde ronde. Ik weet toch wat Feye noord kan HERMAN VAN BERGEM r AMSTELVEEN Wegens het ontbreken van achterstallige wedstrijden heeft de Koninklijke Nederlandse Hockeybond het wedstrijdprogramma van de eerste klasse heren a,b en c van 5 december vervroegd tot zondag 14 november. Zondag 5 december wordt als gevolg van deze wijziging bestemd als in haalzondag voor niet gespeelde wedstrijden. (Van ohm sportredactie) NOOTDORP - Het winterseizoen dat afgelopen sondag op de HilveremoM dravenbaan van start Is gegaan, wordt woensdagmiddag op de naaa ran Nootdorp roortgeaet. Op volgende week woensdag na dan is de hengstenkeuring in Hilversum heeft Nootdorp tot de opening van Duindigts zomerseizoen (half maart) het alleenrecht op de woensdagmid dag. Voor een bedrag van ruim anderhalf ton is de baan ten behoeve van de paarde sport opgeknapt. De staan tribu ne is geheel gerestaureerd en opnieuw betegeld. De eerste «tart van de tien draverijen is om half drie. ZOCTKRMXEtrRIiS: Nimbus. Nor way Du Beis en New Petulance. DELFTPRIJ8: Oliav Volo, Over Pride en O Duke. LEID SCHEND AMPRUS: 0 Quinio, Nero Roodnoot en Nectar. V OORBURG PRUb: Joke Marian. Madjau du Bots en Lex Six. AMATEUR KAMPIOENSCHAP; Mam- bo, Mr Alkestis en Lord Easter. NAALDWUKPRUS: Leanne Fortuna. Krone van Nora en Lady Heieen V. MONSTERPRLIS: Karei Volann. Lo comotief en Joop Hollandia. LEIDSCHEND AMPRUS: (tweede af deling): Nanda W. Muresj en Norman NOOTDORPPRU9: Our Again, O mazzel T en Mary Geld voor kernploeg sprinters IZEGEM De Belgische zwaargewicht Jean Pierre Coop man heeft gisteravond tijdens een boksgala in zijn woon plaats Izegem de Canadees George Jerome door knock-out in de vierde ronde verslagen. Het gevecht was afgesloten op tien ronden. Later bleek dat Jerome door de rechtse stoot, waarop hij k.o. ging, zijn neusbeen had gebroken. ZEVENHUIZEN - Een kassenbouwbe- drijf uit Zevenhui zen, de woonplaats van de drievoudige oud-sprintkampioen van Nederland Jan Bazen, wordt de sponsor van de sprintkernploeg. Er is een voorlopig contract afgesloten voor een jaar, waar voor het kassen- bouwbedrijf 23.00Q, gulden neerlegt, een bedrag, dat verdeeld zal worden over de zes man van de kern ploeg der sprinters. Het is de bedoeling, deze sponsoring tot vier jaar uit te strek ken, in ieder geval tot na de eerstvolgende Olympische Winter spelen. Ieder jaar zal echter opnieuw wor den bekeken hoe een en ander zich ontwik kelt en zal daarnaar worden gehandeld. Plaatsgenoten van Bazen stak helpende hand toe.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 13