Jubilerend Aspasia huldigt voorzitter V. d. Heijden nieuw raadslid in Zoeterwoude ,,Leidsehendam paradijs voor bejaarden" Stichting belangenbehartiging boomkwekerij in Hazerswoude PVDA WIL DUIDELIJKHEID OVER TOEKOMST GROENENDIJK Expositie klapstuk jubileumviering protestantenbond Veiling „Arti" bracht f 8650,- op Jantje Beton in Alphen Inbraken op I „Roomburg" VOORZITTER STICHTING BEJAARDENWERK Uitvoering in Dorpskerk Afscheid „opper" Schiphorst NKV huldigt jubilarissen De aangever prijst de kanariekooi met wijn aan. TER AAR Muziekvereniging „Arti et Religioni" hield zaterdag avond, in de grote zaal van het parochiehuis haar vierde goederen veiling. Vergeleken bij voorgaande veilingen bestond er voor deze veiling minder belangstelling. Toch bracht de veiling nog 8650,- op. Dit bedrag wordt gestort in het uniformfonds van de vereni ging- Bijna driehonderd goederen werden geveild. Zij kenmerkten zich door grote verscheidenheid. Bussen zuur van een der Ter Aarse inleggerijen ging voor 20,- van de hand. Een vogelkooi met kanarie en twee flessen wijn brachten 80,- op. Een fraaie olielamp ging voor 70,- de deur uit en taarten gingen voor 45,- onder de hamer door. Maar liefst 2?0,- brachten vier gebloemde dames slips op. Het bestuur van „Arti et Religioni" toonde zich na afloop van de veiling niet ontevreden over het binnengehaalde bedrag. Teleurstel lend noemde het bestuur de afwezigheid van het gemeentebestuur en de verschillende besturen van plaatselijke afdelingen, die op hun beurt altijd op de medewerking van de muziekvereniging kunnen rekenen. ZOETERWOUDE Het raadslid P. v. Rijn, die vorige week afscheid nam i.v.m. zijn vertrek naar Rijnsaterwoude, zal niet worden opgevolgd door Drs. P. v. Son die op de kandidatenlijst van het CDA daarvoor het eerst in aanmerking kwam, maar door de heer A. R. v.d. Heijden. Drs. Van Son is sinds vorig jaar voorzitter van de woningbouw vereniging Willibrord die mo menteel twee belangrijke nieuw bouwprojecten, 66 woningen in Hoge Rijndijk Oost en 38 huizen in het bestemmingsplan West-1 einde 2, in een vergevorderd stadium van voorbereiding heeft. Daarnaast wordt gewerkt aan enige, mogelijke, renovatie- projekten waardoor de heer Van Son zodanig is bezet dat hij besloten heeft af te zien van een benoeming als raadslid. De heer V. d. Heijden, wiens geloofsbrieven in de laatste raadsvergadering reeds zijn on derzocht, zal geinstalleerd wor den op donderdag 25 november a.s. Hij maakt o.m. deel uit van het bestuur van de Meerburgpa rochie en is voorzitter van het overkoepelend bestuur van de Meerburg-sportverenigingen. Ook in het bestuurlijke vlak van de gemeente is de heer V. d. Heijden geen onbekende en hij heeft zitting in het college voor de verlening van bijstand en in de commissie voor sport en re creatie. Door de komst van heer V. d. Heijden zullen straks 8 van de 13 raadsleden afkomstig zijn van de Hoge Rijndijk. Overi gens is dit een aangelegenheid die nauwelijks meer speelt bij de politieke groeperingen. Dit in tegenstelling tot vroeger toen b.v. in de KVP de verdeling tussen de Rijndijk en het Dorp reglementair werd vastgelegd. Opmerkelijke bijzonderheid: geen van de dertien raadsleden is in Zoeterwoude geboren. ALPHÈN AAN DEN RIJN - De aktie „Jantje Beton" van het Nationale Jeugdfonds gaat deze week in Alphen van start. Er zal een huis-aan-huis collec te worden gehouden. De helft van de opbrengst komt ten goe de aan het Nationaal Jeugd fonds dat zich inzet voor het verbeteren van de leef- en speelruimte voor de jeugd. In stellingen in nood kunnen uit de brand worden geholpen. De andere helft van de op brengst is bestemd veor de plaatselijke jeugdafdelingen van de collecterende verenigingen. Het Alphense aktiecomité heeft de gemeente deze keer verdeeld in achttien wijken. Het buurt centrum Ridderyeld, Drumband Ridderveld, C. J. V. N. I. E. K., Scouting De Hollandsche Nach tegalen, Vrijzinnig Christelijke Jeugd Centrale, Stichting Peu terspeelzalen, Scouting de Bonte Kraaien, Volleybalvereniging D.A.C., Vereniging voor wel zijnswerk Halfje Wit, Sportver eniging Aarlanderveen, Speel tuinvereniging Vreugde-Oord, Buurtvereniging Eensgezind, Speeltuinvereniging Oudshoom en Stichting club-, buurt, en jon gerenwerk Westerhaven, Ge noemde instellingen zullen dit jaar voor de collecte zorgen. Vorig jaar kwam Alphen lande lijk gezien goed uit de bus. De totale opbrengst was toen goed voor een vierde plaats van ge meenten met plus minus 50.000 inwoners. ZOETERWOUDE - Mr. M. Kortmann houdt tijdens de buitengewone vergadering van het district van het Neder lands Artsen Verbond een spreekbeurt over het onder werp „ziekn? fonds engenees- kunde?". De vergadering wordt morgen gehouden in Huize Emmaus aan de Benne- broekweg in Zoeterwoude- dorp. Aanvang 20.00 uur. ALPHEN AAN DEN RUN - Afgelopen zaterdagavond zijn in Alphen van twee 2-CV's, het linnen dak opengesneden. Daarna werd gepoogd de au to's te starten door twee dra den met elkaar te verbinden. Dat mislukte. De „lelijke eend jes" stonden geparkeerd op het overdekte parkeerterrein van het winkelcentrum „Rid- derhof' en aan de Wederik- straat ALPHEN AAN DEN RUN - Ter hoogte van de kruising Nassausingel-van Nassausin- gelpvan Boetzelaerstraat is za terdagavond om acht uur een hond doodgereden door een personenauto, met aan het stuur de Alphenaar R. W. v.R. De eigenaar van de hond heeft zich nog niet gemeld aan het politiebureau. De hond was een zwart-witte reu en had de bouw van een keeshondje. De hond droeg een vlooienband en een bruinlederen halsband. PAGINA 4 LEIDSE COURANT, MAANDAG 1 NOVEMBER 1976 Doorgereden De Leidschen- damse politie heeft zondagoch tend in de Caan van Necklaan een 30-jarige Leidschendammer aangehouden, die onder invloed eerst met zijn auto tegen een geparkeerde auto aanreed en vervolgens was doorgereden./ Een politiesurveillance was hier van bij toeval getuige. Inbraak Onbekenden hebben in een kantoor van een aanne^ mingsbedrijf aan de Ruysdael- laan vrijdagnacht ingebroken en een geldkistje met een in houd van 3000 gulden ont vreemd. Om binnen te komen sloeg men een ruit in. Leiden Negentien tuinhuisjes op het volkstuinencomplex „Roomburg" aan de Vlietweg vormden in de nacht van zater dag op zondag het doelwit van inbrekers. Potten, pannen, de kens, gordijnen, radio's, vitrages, kleding en dergelijke werden ont vreemd. De inbraken werden ge pleegd door het forceren van bui tendeuren en ruiten. LEIDSCHENDAM „Leid- schendam is een paradijs voor bejaarden, we kennen eigenlijk geen problemen maar de moei lijkheid is het de komende ja ren ook zo te houden. We zou den graag nog veel meer willen weten van wat de oudere men sen willen. Gelukkig zitten in de besturen van enkele wijk commissies mensen van boven de vijfenzestig zodat we wat dat betreft goed op de hoogte worden gehouden". Dit zei mevrouw M. A. J. Wille- brands-Raat, voorzitter van de Stichting Bejaarden werk Leid- schendam, bij een bespreking door de commissie sociale zaken en volksgezondheid van het jaarverslag over 1975 van de stichting. Mevrouw Willebrands stelde dat in het bestuur van de stichting lichtelijk van mening wordt ver schild over de vraag of alleen de belangen van Leidschendam- se bejaarden moeten worden verzorgd of dat men zich ook moest bezighouden met belan gen van bejaarden uit omliggen de gemeenten waarbij dan voor al aan Den Haag wordt gedacht Mevrouw Willebrands zei het bejaardenprobleem als een ag- glomeratieve zaak te zien. heer G. J. Hendriks (PL) zei de bejaardenconsulent H. J. F. M. Coppens dat er nauwelijks wachttijden zijn voor bejaarden die op indicatie in een verzor gingstehuis moeten worden op genomen. Wethouder J. M. Kra nenburg antwoordde de heer J. A. W. Pohlkamp (GNL) dat de besturen van de verzorgingste huizen zelf bepalen wie ze wil len opnemen „en dat zal voorlo pig ook nog wel zo blijven". De uitbreiding van Mariënpark is tot stand kunnen komen onder voorwaarde dat hulp zal worden geboden aan de regio, vooral aan Den Haag. ZOETERWOUDE De Chr. Zangvereniging „Zingt den Heere" geeft morgen haar jaar lijks concert in de Dorpskerk te Zoeterwoude. Aanvang 20.15 uur. Er is een zeer gevarieerd pro gramma opgesteld waaraan so fistische medewerking wordt verleend door Geertje Kuypers, mezzosopraan en Richard Ram, orgel. Het geheel staat onder leiding van dirigent Wim de Ru. Het koor zingt onder meer een motet van Bach, een madrigaal van Monteverdi en twee delen uit het oratorium „Paulus" van Mendelssohn Bartholdi. Elke keer blijkt weer hoe goed dit soort muziek tot zijn recht komt in deze kerk met zijn prachtige akoestiek en mooie orgel. Programma's tevens bewijs van toegang zijn 4,- verkrijgbaar in de kerk morgenavond. Enkele honderden zieken en gehandicapten uit de bollenstreek hebben zaterdagmiddag genoten van het programma dat de „Zonnebloem" hen aanbood in het Noordwijkse Lido-theater. De ontspanningsmiddag werd aaneen gepraat door Hans van Willigenburg. Op zijn eigen charmante wijze kondigde nij de verscnmenae artiesten, onder wie, Tonny Nolten, John Woodhouse en Eddie Christiani aan. Op de foto: Tonny Nolten (links) en Hans van Willigen burg (rechts) tussen het publiek. HAZERSWOUDE De Hazerswoudse Pv dA—afdeling wil een duidelijke uitspraak van het provinciebestuur horen omtrent de buurtschap de Groenendijk. Zijn er voor de bewoners van deze buurtschap (die in de volksmond „de blindedarm van Hazerswoude" wordt genoemd) in de toe komst meer leefmogelijkheden? Met ande re woorden: is er een kans dat er te zijner tijd alsnog een bestemmingsplan woning bouw wordt vastgesteld en gerealiseerd? In het verleden immers veegde De Kroon zo'n plan, dat ruimte schiep voor de bouw van een vrij groot aantal huizen, van de tafel. Wat gaat er gebeuren met de Groenendijk, de buurtschap die nu geleidelijk aan uit sterft, omdat er geen enkel stulpje wordt gebouwd, zodat er ook geen jonge mensen hun woonomgeving kunnen vinden? Zijn de geruchten waar dat de Grote Polder, het industrieschap dat aan de Zoeterwoud- se Hoge Rijndijk zijn vestigingen heeft, uitbreiding zoekt in oostelijke richting? Of wordt de wens van Heineken's Bierbrou werijen vervuld door ten oosten van het bedrijf (dus in de Groenendijk) het perso neel de gelegenheid te bieden om er te gaan wonen? Wat is er waar van het verhaal dat ook de Kamer van Koophandel in de Groenendijk graag woningbouw zou zien verwezenlijkt? Vragen, die momenteel niemand, en dus ook de Hazerswoudse socialisten niet, kan beantwoorden. De socialistische voorman Frans Struben: „Wij, als PvdA—afdeling, willen een duidelijke uitspraak van Gede- puteerde Staten. We gaan ons hieromtrent dan ook bij de provinciebestuurderen' oriënteren. En daarna kunnen we bezien wat voor actie we eventueel zouden kun nen gaan uitvoeren." Er moet, naar de mening van de PvdA—bestuurder, een mo gelijkheid zijn om een nieuw woningbouw- bestemmingsplan op te stellen. Hij, plus zijn secretaris Jan Alderliesten en penning meester Bert Dijksman en alle andere PvdA—ers, zullen er een enorme dobber aan hebben om dat ooit nog eens gerali- seerd te krijgen... Droszella geeft overtuigend Goldfusz- concert SASSENHEIM De Nederlandse Protestanten bond vierde het afgelopen weekeinde het 50-jarig bestaan van zijn eigen gebouw i aan de Julianalaan. Ter gelegenheid hiervan was zaterdag een kleine expositie met als motief „Kerk en mensen-Toen en nu" I ingericht Burgemeester A. Kret opende de tentoonstelling met een toe spraakje. Hij stelde dat de expo sitie een bescheiden bijdrage le vert in het geheel van de oecu mene. „Er is ontzaglijk veel ver anderd de afgelopen vijftig jaar in het bijzonder na de laatste wereldoorlog. In plaats vari een belerende kerk is er een mede menselijke kerk gekomen aldus de heer Kret De expositie gaf foto's te zien van allerlei personen, werkzaam in de wereld van vroeger en nu, in allerlei beroepen en situaties, waarin de kerk haar taak heeft in het bijzonder voor misdeel- den, gehandicapten en werklo- I zen. Behalve de illustratieve pa- nelen, die waren samengesteld door de heren Barnard en Slors, geassisteerd door de dames Borgmeyer en Pel, was er ook een paneel van de Nationale Raad voor maatschappelijk wel zijn en panelen met een duide lijk historisch overzicht over de totstandkoming van het „eigen" gebouw van de bond, dat in zeer korte tijd tot stand kwam. Ook in de kerkdienst van zondag werd aan het thema „Kerk en mensen-Toen en nu" aandacht geschonken door de dienstdoen de predikant ds. D. A. Wemer uit Wassenaar. VOORHOUT Opperwacht meester van de rijkspolitie, de heer J. Schiphorst, heeft vrij dagmiddag afscheid genomen in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Tijdens een receptie in het gemeentehuis werd de. heer Schiphorst alle lof toegezwaaid voor de inzet waarmee hij zich van zijn taak heeft gekweten. De heer Schiphorst is acht en een half jaar werkzaam geweest bij het Voorhoutse korps. Daar voor werkte hij gedurende vijf tien jaar in Oegstgeest, eerst als wachtmeester, daarna als wachtmeester le klas. Groepscommandant Kluistra zei opper Schiphorst vooral te be wonderen om de manier waarop hij met de vaak zeer jonge leden van de groep omsprong. Uit handen van de groepscomman dant ontving de scheidende „op per" een autocassetterecorder. Wachtmeester J. Jasperse van de groep Voorhout bood de heer Schiphorst twee boxen aan, die bij de auto-cassetterecorder hoorden. Namens het gemeente bestuur bood burgemeester V.d. Wouw de heer Schiphorst twee boekenbonnen aan. De heer G. Oude Veldhuis (29) volgt de heer Schiphorst per 1 november op als opperwacht meester bij de rijkspolitie post Voorhout. HAZERSWOUDE Een aantal boomkwe kers wil een „Stichting ter behartiging van de boomkwekerijbelangen in Hazers woude" in het leven roepen. Daarin zou ook de gemeente moeten gaan participe ren. Een van de belangrijkste taken zou dan de administratie van het reilen en zeilen van de stichting worden. De plan nen van de boomkwekers doorkruisten de gedachte van b. en w. om aansluiting te zoeken bij de in oprichting zijnde Stich ting verbetering tuinbouwstructuur Veen- en Rijnstreek. Met instemming van de gemeenteraad is dan ook het besluit tot al dan niet deelnemen in deze stichting aangehouden. Wethouder P. A. Th. v.d. Werf, zelf boom kweker, ziet het wel zitten in de op te richten Stichting ter behartiging van de boomkwekerijbelangen in Hazerswoude. Vooral, omdat de initiatiefnemers tot de oprichting daarvan de in het Hazerswoud se Sierteeltcentrum levende problematiek van haver tot gort kennen. Enhet hemd is nu eenmaal nader dan de rok (dat van de verbeteraars van de tuinbouwstructuur Veen- en Rijnstreek, dus). Overigens is wel duidelijk dat de boomkwekers niet afkerig staan tegenover samenwerking met de tuinbouwers uit Rijn- en Veenstrekers. De laatsten zijn overigens, volgens wethou der Van der Werf, meer georiënteerd op glastuinbouw. Deze vorm vindt in het bommkwekersgebied van het Rietveld en directe omgeving nog weinig opgang. Nog dit jaar krijgt de gemeenteraad een voorstel om deel te nemen in de op te richten Stichting ter behartiging van de boomkwekerijbelangen Hazerswoude. Wanneer de raad daartoe besluit, zal waar schijnlijk wel geen aansluiting worden ge zocht bij de andere, eveneens op te richten stichting. Van der Werf: „Het is zonde van de tijd en de energie om aan beide mee te doen".... SASSENHEIM Vrijdagavond vond in de Hervormde kerk, het tweede concert plaats in de se rie „Goldfusz-concerten. Het was de organist van de Evange lische Stadtkirche van Gelsen- kirchen (Did) Uwe Droszella die hiervoor naar Sassenheim kwam om een orgelconcert te geven. De jonge organist, o.a. leerling van Albert de Klerk, die in 1973 een internationaal orgelconcours te Innsbriick won, kon zich op het Goldfusz- orgel geheel uitleven, wat dui delijk merkbaar was uit de ver tolking van de diverse pro gramma-onderdelen, waarmee hij bij z*n keuze zich bij het orgel aanpaste. Hij begon met één van de drie orgelmissen van Frescobaldi, Messa della Domenivea dat emi nent door hem werd vertolkt, al was het jammer dat het gezon gen „Kyrie" en „Christe" een mooie en passende afwisseling, niet werd uitgevoerd. Het plaat selijk herenkoor „Pius X" be schikt ongetwijfeld over een kwartet om een dergelijke op dracht goed te kunnen uitvoe ren. Van Johan Pachelbel was in het bijzonder „Was Gott tut, das ist wohlgetan" een groot genoegen om te beluisteren, wat ook gezegd moet worden van de Partita „Christe, du bist der hel le Tag und Licht". Verder moet ook genoemd worden van Jo- hann Froberger „Fantasie in a moll", en het slotnummer „Toc cata undecima" van Georg Muf- fat Evenals de andere organis ten die concerten gaven op het orgel was ook Droszella zeer goed te spreken over het bijzon dere orgel. Hij merkte op dat in heel het Roergebied niet zo'n soortgelijk mooi orgel is te vin den. Jammer dat er niet een betere opkomst was van het pu bliek, want de avond was het zeker waard. SASSENHEIM De Industrie bond NKV huldigde vrijdag avond bij „Cees Tineke niet minder dan tien leden, waarvan er één veertig jaar lid is. Voor dat districtsbestuurder Van Steenhoven, tot uitreiking van de insignes overging, sprak hij een kort inleidend woord. Hij dankte de tien leden voor hun trouw aan de organisatie. Over de huidige economische situatie zei hij onder meer dat de industriebond NKV vindt dat er voor ieder die werken wil en werken kan, ook werk moet zijn. „Hiervoor zullen zonodig offers moeten worden ge bracht," aldus Van Steenhoven. Vervolgens speldde hij de jubi larissen de NKV-insignes op. G. v.d. Meer kreeg een gouden speld. De zilveren jubilarissen zijn: A. van Zeyl, A. Bax, E. Smit, B. Tulen, J. van Egmond, J. Kortekaas, C. Tetteroo, A. Koppers en W. Passchier. Voorzitter Wanders (midden) en technische man Bontje (links) ontvangen uit handen van vice-voorzitter Ernens een oorkonde. Hazerswoude/Koudekerk aan den Rijn De vie ring van het vijftigjarig bestaan van de gymnas tiekvereniging Aspasia uit Hazerswoude/Koude kerk aan den Rijn werd zaterdagmiddag in Kou dekerks De Ridderhof besloten met een receptie. Aspasia's vice-voorzitter Arnold Ernens zette hier D. Bontje en H. Wanders in het licht van de schijnwerpers. Daaf Bontje, de Leidenaar die al sedert maart 1958 de technische leiding heeft van de nu zeshonderd leden tellende club, en Hans Wanders, die sinds oktober 1962 de voorzittersha mer hanteert, werd hulde gebracht voor de activi teiten die zij voor „vrouwe Aspasia en haar honderden kinderen" ontplooiden. Vice-voorzitter Ernens overhandigde beiden een oorkonde, waar op de dank van de vereniging jegens hen zwart op wit staat. Tijdens deze receptie werd het bestuur van de gouden vereniging overstelpt, met bloemen, andere geschenken en enveloppen met inhoud. Menig gemeentebestuur uit Koudekerk en Hazerswoude, waar de club immers werkzaam is, maakte acte de présence op het intieme receptiefeest. Plus natuurlijk de representanten van vele verenigin gen uit „binnen- en buitenland", met in hun voetspoor enkele illustere Koudekerkers, die in oktober 1926 Aspasia in de wieg legden. Voorzitter Hans Wanders, die binnenkort de hamer aan een ander overhandigt, kwam woorden tekort om de hulde die hem, zijn collega-bestuurderen en de technische commissie-baas Bontje was gebracht, te verwerken. Het jubileum stond verder, uiteraard, in het teken van gymnastiek en turnen. Vrijdagavond barstte de Landvliethal uit haar voegen met die enorme belangstelling van de vele honderden. Aspasia en Pro Patria's trampolinespring(st)ers verzorgden daar de show. Zaterdag, na de receptie, kwamen de keurturnsters van Aspasia en de ritmische gymnastiek-meisjes van Pro Patria aan bod in De Ridderhof.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4