S Raad Noordwijkerhout maakt bezwaar tegen uitbreiding zandwingebied Noordwijkerhouts centrum wordt spoedig aangepakt Mafia Frankfort looft miljoen uit MERCASOL SCHIET TEKORT TEGEN REMINGTON NIEUWE VICTORSCHOOL OFFICIEEL GEOPEND Verzorgingstehuis komt aan Sehippersvaartweg SCHADE AAN BOLLENTEELT H. B. Nelissen overleden VRIJDAG 29 OKTOBER 1976 LEIDSE COURANT PAGINA Van een onzer verslaggevers NOORDWIJKERHOUT - De raad vande gemeente Noordwij- kerhout heeft gisteravond groen licht gegeven voor de bouw van het verzorgingstehuis door het nemen van een voorbe- reidingsbesluit voor een stuk grond aan de Sehippersvaart weg. Zoals bekend moet voor 11 november een bestekklaar plan zijn uitgewerkt en voor 1 januari van het volgend jaar de eerste paal in de grond zitten. De bouw van het huis met 70 bedden duurt ongeveer twee jaar. „Nu het verzorgingshuis niet naast Puyckendam komt, is het wenselijk dat daar een kinderboerderij wordt gebouwd", aldus het raadslid Van der Lem van de PPNZ. Het raadslid vreest dat bij een dergelijke haastige planontwikkeling voor de bouw van het huis fouten gemaakt zullen worden. Hij vindt ook dat de volkstuinders aan de Sehippersvaartweg - daar wordt het huis gebouwd - nieuwe stukken grond moeten krijgen om hun hobby uit, te kunnen oefenen. Het college ziet vooralsnog weinig mogelijkheden om gronden beschikbaar te stellen voor volkstuintjes, maar zegde toe mogelijkheden te onderzoeken. Bij het verzorgingstehuis wordt overigens ook een mortuarium gebouwd. de Nederlandse Likeur van Klassejr_==s==a 'n DE KUYPER-product Van een onzer verslaggevers NOORDWIJKERHOUT De Noordwijkerhoutse gemeente raad heeft gisteravond het bestemmingsplan Centrum goedge keurd. Dat betekent enige rigoureuze veranderingen in het gebied tussen de Viaduktweg, een gedeelte van het tracé van de geprojecteerde rondweg, door de toekomstige randweg-west en het terrein van Psychiatrische Inrichting „Sint Bavo" in de komende jaren. Het centrum wordt onder meer aantrekkelij ker gemaakt voor winkelend publiek (voetgangers) en auto's zullen zoveel mogelijk worden geweerd. Verder moeten enige bedrij ven die niet noodzakelijk in het centrum horen, naar el ders verhuizen. Het aantal parkeerplaatsen in het cen trum wordt drastisch uitge breid (met circa 500 in 1990j. Het aantal winkels in het cen trum wordt in principe niet uitgebreid, omdat reeds spra ke is van overbewinkeling van ongeveer 17,5 procent. De na druk ligt hier op kwaliteitsver hoging van het huidige winke lapparaat. Incidenteel zou de vestiging van kleine speciaal- Bezwaren Tegen het bestemmingsplan „Centrum" waren nogal wat bezwaren binnengekomen. De raad ging akkoord met het voorstel van b en w om: het bezwaarschrift van R.K. kerkbestuur Sint Jozef ge grond te verklaren.' Het be stuur had bezwaar aangete kend tegen de bebouwmgs- grens in verband met nog te ontwikkelen bouwplaAnen van het bestuur. 9 Het bezwaarschrift van de bewoners van percelen Konin ginneweg 33 en 24 en Haven straat 25 ongegrond te verkla ren. Bewoners voeren aan dat parkeerruimte verloren gaat. B en w zijn van mening dat deze belangen niet opwegen tegen het algemeen belang. Het bezwaarschrift van Meeuwenoord, dat uit het cen trum moet verdwijnen, even eens ongegrond te verklaren. Het bedrijf vreest dat bij ver plaatsing van het bedrijf min der benzine zal worden ver kocht. B en w stellen dat het aankopen van de grond van dit bedrijf gepaard gaat met het beschikbaar stellen van een gelijkwaardig vervangend bedrijfsterrein. 9 Het bezwaarschrift van ga ragebedrijf Kokkelkoren, dat ook inkomstenderving vreest bij verplaatsing, om dezelfde reden ongegrond te verklaren. 9 De bezwaren van garagebe drijf Zandbergen ongegrond te verklaren. 9 De bezwaarschriften van C. M. van der Voort en M. J. Turk eveneens ongegrond te verklaren. Beide personen te kenen bezwaar aan tegen het feit dat hun huizen (Dorps straat 50 en 52) moeten wijken voor de aanleg van de omlei- dingsweg. 9 De bezwaarschriften van de bewoners van Bavolaantje 1 tot en met 6 en Langevelder- weg 1 ongegrond te verklaren. Oók deze mensen tekenen be zwaar aan tegen het feit dat hun huizen worden opgeofferd aan de aanleg van de omlei- dingsweg. B en w zijn in deze gevallen van mening dat de bezwaren niet opwegen tegen het alge meen belang In het nieuw op dievenpad NOORDWIJK/NOORDWIJ- KERHOUT De politie heeft een 17-jarige fabrieksarbeider uit Noordwijk en zijn evenoude vriend uit Noordwijkerhout, eveneens fabrieksarbeider, gearresteerd op verdenking van twee winkelinbraken in Noord- wijk. De Noordwijkse jonge man is inmiddels voorgeleid voor de officier van justitie. Na een groot aantal café's in de badplaats te hebben bezocht sloegen de beide vrienden de etalageruit van een bijouterie zaak in de Hoofdstraat in. Zij gristen een stuk of wat ringen en andere sieraden uit de etala ge en verdwenen richting Vuur torenplein. Daarschopten zij de winkeldeur van een kledingzaak in en staken zichzelf in het nieuw. In de nieuwe kledij trok ken ze weer terug naar de Hoofdstraat waar zij nogmaals een greep in de vitrine deden. (Van een onzer verslaggevers) NOORDWIJKERHOUT „Als gevolg van grondwaterstandverla ging, veroorzaakt door het weghalen van zand in het zogenaamde Oosterduinse meer in Noordwijkerhout door Van Herwaarden uit Hillegom, is de bloemboliengrond in de Langeveld- en de Hooge- veense polder minder geschikt voor de teelt van bloembollen. Verdere uitbreiding of verdieping van het Oosterduinse meer brengt onherroepelijk ernstige schade toe aan de teelt van bloem bollen. De Oosterduinen (in de buurt van het Oosterduinse meer) worden omgeven door eerste klas bollengronden, deel uitma kend van de Zuidhollandse bloembollenstreek. Voor de bloembollenhandel is dit gebied van grote betekenis. (De export waarde van de in dit gebied geteelde bollen bedraagt onge veer 400 miljoen gulden). „Van Herwaarden mag haar werkzaamheden in dit gebied niet uitbreiden." Dit zei het raadslid Ruigrok tijdens de gis teravond gehóuden raadsverga dering. Het college van burge meester en wethouders van Noordwijkerhout heeft inmid dels een bezwaarschrift inge diend bij Gedeputeerde Staten tegen de ontgrondingsaanvrage van het Hillegomse bedrijf om het Oosterduinse meer te ver groten door meer zand af te graven. De heer Ruigrok zei ver der dat de vrees voor verziTting erg groot is, omdat dan nog meer schade wordt toegebracht aan de teelt van bloembollen. De overtuiging van de heer Rui- grokwordt gedeelteijk gestaafd door uitlatingen van Ir. A P. Hidding, consulent bij de Alge mene Dienst voor Bodemaange legenheden in de Tuinbouw. De consulent beweert dat als gevolg van het ontrekken van grote hoeveelheden zand aan de bo dem drukverschillen ontstaan, waardoor verschillen in de grondwaterstand optreden. Het college wilde gisteravond argumenten van de gemeente raadsleden om zijn bezwaar schrift te ondersteunen. Een motie van V.V.D.'er Knapp om geen enkele uitbreiding of ver dieping van het Oosterduinse meer toe te staan, werd met 7 tegen 6 stemmen verworpen. Bij een stemverhouding van 6 tegen 6 stemde de V.V.D.-wethouder Heemskerk tegen de motie van zijn partijgenoten. Het college is in principe niet tegen uitbreiding van het meer, maar wel tegen de uitbreiding zoals die thans wordt voorge steld door Van Herwaarden. „Wij willen niet dat het meer een vierkant blok blijft Het col lege wil meer nadruk leggen op de recreatieve functie van het meer. Dat wil zeggen een grilli ger oeververloop en langere stranden. Verder moet dé wal veel geleidelijker aflopen dan nu het geval is", aldus wethou der Heemskerk, die op deze ma nier meer nadruk wil leggen op de recreatieve functie van het meer. Zijn betoog stemt overeen met het voornemen van het NoordWijkerhoutse college om de recreatieve pijler van de Noordwijkerhoutse economie te versterken. „Nu is het Ooster duinse meer", aldus het raadslid Arts (EZP), „nauwelijks ge schikt voor recreatie". In het verleden is reeds veel te doen geweest rond het Ooster duinse meer. Er werd vooral kritiek geleverd op de rotzooi die tijdens de zomermaanden wordt veroorzaakt door re creanten. Het raadslid Van der Lem (PPNZ) sprak van een onhygië nische situatie en een onfatsoen lijke aanblik. Het raadslid Van Schie van de EZP vroeg zich af wie er verantwoordelijk is als rond het meer ernstige besmet telijke ziekten uitbreken als bij voorbeeld paratyphus. Het colle ge van burgemeester en wethou ders stuurt de bezwaren tegeh uitbreiding van de werkzaamhe den van Van Herwaarden in het Oosterduinse meer door naar de provincie, die als eigenaresse van de grond een vergunning moet verstrekken. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Kort na zijn dagtaak als direkteur van de Stichting Samenwerkende Dag bladen te Den Haag is gisteren de heer H. B. Nelissen op 61-ja- rige leeftijd plotseling in Den Haag overleden. Hij had juist de gegevens van deze week voor de nationale puzzelaktie, die voorlopig iedere zaterdag ook in onze krant verschijnt, afgeleverd. De heer Nelissen heeft in sport- Vrachtwagen botst tegen viaduct Ravage op v.d. Weidelaan NOORDWIJKERHOUT - Een enorme ravage ontstond gister avond rond zeven uur op de Van der Weidelaan. Een vracht wagencombinatie, bestuurd door een Haarlemmer, kwam van de Goweg en wilde rich ting Kerkstraat rijden. Het via duct dat bij deze manoeuvre genomen moet worden, bleek evenwel niet hoog genoeg voor de vrachtwagen. Bij de botsing die volgde, kwam de lading, groente en fruit, op de weg terecht. Binnen een uur kon het verkeer weer doorgang vinden. Hoe groot de schade aan het viaduct is, is niet bekend. kringen in de Nederlandse dag bladwereld en bij de radioluiste raars veel bekendheid gehad. In zijn Indonesische periode kwam hij na enkele dagbladjaren en na internering door de Japan ners bij de Marinevoorlichtings dienst. Later, terug in Neder land, werkte hij onder meer sa men met Bob Spaak voor de Vara-rubriek „Tussen start en finish". Nog later kwam hij in dienst bij de Sijthoff Pers, om vorig jaar direkteur van de Stichting Samenwerkende Dag bladen en organisator van de grote puzzelaktie te worden. FRANKFORT (AFP) De ma- is „vijand nummer 1" van dl ar fia van Frankfort, door het aan- onderwereld van Frankfort ge ini wenden van de Amerikaanse worden sinds zij haar cosa-nostrastructuur de best taak. het oprollen van de georganiseerde van West-Duits- daadorganisatie, met land, heeft een prijs van i mil- rendheid aanpakt, joen mark gezet op het hoofd Aan het hoofd van de mafia van een charmante, 40-jarige Frankfort staan een stuk of Westduitse die ambtenaar van het openbare ministerie is. Mevrouw Adelheid Werner, ge en echtgenote van de minister van handen niet vuil te maken allesflei justitie van de deelstaat Hessen, per telefoon afhandelen. PEPPI EN KOKKI BIJ HET MOTORHUIS Werkgroep verbreding Grote Sloot WARMOND De gemeente raad heeft gisteravond een spe ciale werkgroep in het leven geroepen, die zich zal bezighou den met het formuleren van de opdracht aan de Heidemij. Zoals bekend zal de Heidemij de Grote Sloot en de Leede gaan verbreden. De werkgroep zal tevens nagaan of het mogelijk is tegelijkertijd bijvoorbeeld een bootjeshaven te graven of aanlegsteigers voor passanten te creëren. Het is wel licht geldbesparend wanneer de ze werkzaamheden direct wor den uitgevoerd. Met de inrichting van Kouden- hoorn gaat de werkgroep zich eveneens bezighouden. Een defi nitieve beslissing over hoe Kou- denhoorn eruit gaat zien, wordt evenwel pas genomen na over leg met de bevolking. Motorrijder (19) verongelukt WOUBRUGGE - De 19-jarige scholier Ruud Maase uit Alp hen aan den Rijn is donderdag middag om het leven gekomen. Op de provinciale weg in Wou- brugge botste hij met zijn mo tor bij een inhaalmanoeuvre frontaal op een tegemoetkom' mende vrachtwagen. De jonge man overleed ter plaatse aan zijn verwondingen. Noordwijker hout wil centrale antenne NOORDWIJKERHOUT - In Noordwijkerhout wordt onderzocht welke mogelijk heden er zijn om te komen tot een centrale antenne-in richting. De raad ging gis teravond akkoord met een voorstel van b en w 3200 gulden beschikbaar te stel len voor het gereed maken van gegevens, welke beho ren bij de aanvraag van de machtiging voor een cen trale antenne-inrichting. De specialistische gegevens voor de PTT. worden gele verd door Van den Berg B.V. uit Zwammerdam, dat ook de centrale antenne-in- et richting heeft vëfzorgd in Katwijk. Volgens wethou der Heemskerk geeft het college van Noordwijker- hout de voorkeur aan een |,b regionale regeling omdat tg de plaats te klein is om een en ander zelfstandig te re gelen. Het college heeft al besprekingen gevoerd met de gemeente Katwijk over een centrale antenne-in richting. *g DEN BOSCH De verwachtingen van Mercasol Leiden voor de zware uitwed strijd tegen Remington in Den Bosch waren niet al te hoog gespannen. Mercasol-coach Hennie Blom wist al voor de wedstrijd aan te geven waar en waarom zijn team uiteind elijk zou stranden op het surplus aan lengte van de Bosschenaren. Blom kreeg gelijk, al was het verschil tussen Remington en Mer casol (27 punten: 10881) groter dan waar mee hij in zijn kansberekeningen rekening had gehouden. Blom kende zijn zwakke plek, daar waar de topinternationals Kees Akerboom en John van Vliet tegenover een Leidenaar kwamen te staan en kon na afloop van het saaie duel het bewijs met duidelijke cijfers leveren. Kees Akerboom had weer eens een van zijn zo gevreesde produktieve buien en bracht voor Reming- NOORDWIJKERHOUT Pastoor Klein van de Victorparochie heeft gistermiddag met het luiden van de bel van de oude Sint Victorschool, de nieuwe Victorschool aan de Pilarenlaan officieel geopend. De school is aan het begin van dit schooljaar in gebruik genomen. De 15-klassige school biedt ook onderdak aan een kleuterschool (drie lokalen) en voldoet daarmee aan de wens van de rijksoverheid kleuter- en basisonderwijs te integreren. Nog niet alle leerlingen van de oude Victorschool kunnen worden gehuisvest in de nieuwe school aan de Pilarenlaan. Vier klassen van het basisonderwijs zijn gevestigd in de voormalige huishoud school van de L.T.B.. In de komende jaren loopt het aantal leerlingen aan deze katholieke school terug, hoewel nu blijkt dat de daling in het aantal leerlingen veel langzamer gaat dan aanvan kelijk werd gedacht. De voormalige huishoudschool is eveneens eigendom van de Victorparochie. De nieuwe school gaat overigens niet meer door het leven als „Sint Victorschool". maar gewoon als „Victorschool". Alvorens de plechtige opening te verrichten sloot pastoor Klein zijn openingsrede af met een gebed. ton 26 punten (16—10) binnen, terwijl John van Vliet tot een totaal van 24 (6—18) kwam. Het met scherp schietende Remington ver raste Leiden met een zóneverdediging, die noodde tot afstandschieten (geen sterk punt van de Leidenaars) en die Remington's over wicht in de rebound verder ondersteunde. De Leidse zóne wisten de Bosschenaren op hun beurt met treffers van Akerboom en in de eerste helft ook Marioneaux en Bra- vard te ontregelen. Mercasol moest dan ook. ondanks goed weerwerk van Greg Bell en goed getimed schieten van Hoeksema, de ploeg van oud-bondscoach Bill Sheridan een steeds ruimere marge toestaan: 10—8. 2616. 34—22 en bij rust 56-40. Na de hervatting bleef de voorsprong van Remington verder groeien, want naast een surplus aan lengte had Sheridan ook een surplus aan spelers. Wie de Amerikaan ook wisselde, het had geen invloed op de riante positie van zijn team. Bij Leiden kwam men er niet aan te pas, het hoopgevende spel junior Peter Paul Maassen ten spijt. Het ontbrak de Leidenaars aan stootkracht, want ook Bartolome kan tegen een zóne weinig uitrichten wanneer zijn teamgenoten letterlijk tekort schieten. Blom ging op het laatst ook maar veel wisselen, zodat het weinig interessante treffen na een fraaie duik van de sublieme Akerboom (101—74) naar een 108—61 eindstand gleed. Scores Mercasol: Bell 26, Bartolome 20, Hoeksema 11, Maassen 10, Ruijsenaars 6, Berendsenen Paulides ieder 4. Remington: Akerboom 26, Van Vliet 24, Bravard 15, Marioneaux 11. Vorige week zaterdag waren de bekende televisiehelden van de jeugd, Peppi en Kokki, naar I Motorhuis in Leiden gekomen om daar het Opel Superstar Festival luister bij te zetten. Vanaf het station, waar zij aankwamen, gingen zij in optocht naar Het Motorhuis, voorafgi door het jeugdmuziekcorps van Concordia. In de showroom van Het Motorhuls, waar vele honderden kinderen van hun belangstelling blijkl >avpn, deelden zij lollies en stickers uit en schudden zij honderden kinderhandjes. 'ij namen ook nog even plaats in de opvallende Aero Kadett, het nieuwste Kadett-type met op dak en cabrioletkap. Zo te zien bevalt deze wagen hen best. De Aero Kadett is natuurlijk m dit weekend (en ook daarna) te zien in de showroom van Het Motorhuis, Vondellaan/ho Plesmanlaan in Leiden. De „Victorschool" in Noordwijkerhout bestaat al njeer dan 100 jaar. De Zusters van de Voorzienigheid zijn indertijd met het onderwijs begonnen. Pastoor Klein brengt een toast uit op de nieuwe Victorschool.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4