I kees verkerk na speciale Behandeling stayerstitel Hollandtoemooi sterk bezet in lichtere gewichtsklassen Schuiten/Moser tweede in Trofeo Herenturnteam lijdt verlies ■5PORTTRIBUNE Tempo Team in kwart finales Judosucces voor dames IMF NEDERUNDERS IN FINALE Tal uit de race ZIJDELINGS LEIDSE COURANT/'" PAGINA 13 Kees Verkerk gaat als eerste op de finish af. iSSENAAR „Het succes is te danken aan dokter Palgi lotherapeut Van der Putten, en trainer-pikeur Gerard van Eyke- borg". Dat waren de eerste woorden van de mede-eigenaar van |l Westland, Van der Lubbe, toen het paard van het jaar Kees rkerk als winnaar van het stayerskampioenschap van Nederland termiddag op Duindigt zijn ererondje mocht maken, jeur Gerard van Eykelenborg apeut Van der Putten werkte dag enkele minder prettige da- [i achter de rug. Donderdag lens een lichte training op het »nd van "s-Gravenzande ver- pte Kees Verkerk zich in een II. De ruin was toen niet meer lemaal fit. Vrijdag had het ird 39° koorts en bleek een lontsteking te hebben opge- Van dokter Palgi uit ^"kldwijk kreeg hij een onderwa- nehandeling ep ook fysiother- Kees Verkerk niet uitgereden. Je mag immers zo'n topper niet in één dag kapot rijden. Maar wat die dokter Palgi heeft gedaan is enorm. Ze hebben „Keessie" net zo behandeld als een Johan Cruyff in de voetbalsport". en nacht mee aan het herstel van „Keessie". Eigenaar Van der Lubbe had als voorwaarde gesteld, dat Kees Verkerk alleen zou starten als dokter Palgi het verantwoord achtte. Kees Verkerk kwam aan de start. Op verzoek van Gerard van Eykelenborg echter buiten weddenschappen om het publiek te beschermen". Als het niet was gegaan, had ik de koers met Bailly II In de laatste bocht van deze 3800 meter lange draverij sloeg Gerard van Eykelenborg met Kees Verkerk toe. Het duo ver sloeg de koppaarden of ze niet bestonden. Jheronimus werd op afstand tweede vóór Katanja. Bailly II. speciaal uit Duitsland overgekomen, ging in de laatste bocht nog aan de leiding, maar gaf toen de pijp aan Maarten. De oud-Europees kampioen op de sulky, de Duitser Horst Bande- mer, bij wie het paard in training is, verscheen zelf echter niet op Duindigt. Hij had de voorkeur gegeven aan acht draverijen in zijn eigen land. boven het Stayerskampioenschap van Ne derland dat Bailly II vorig jaar won. gastrijder Thijs de Lange achter hun paard kregen. Naast het stayerskampioenschap waren er nog enkele uitschieters op Duindigt. Een lust voor het oog was de overwinning van Sjeng Hendrikx met de vierjarige hengst Nouveau Rheteur. Het Frans gefokte paard won zoals de pikeur zelf maar wilde in de Arieprijs. Dit paard is onlangs aangekocht door de bekende Haagse stal Monique en is voor deze stal een geduchte verster king. De volbloeds hadden de langste ren van het seizoen in de Cesa- rewitch over 3600 meter. Uit En geland had de Wassenaarse ei genaar Ger de Kroes de papier- gewicht Leonard over laten ko men. Onder een gewicht van slechts 45 kilo won Leonard ge makkelijk met de uitstekende vijfjarige Ierse merrie Sainte N.- touche. Op de tweede plaats eindigde de Belg Hoogaert met de Engelse ruin Little Ditch voor de Neder landse Mario van Gisteren met Elan. Stal Geran boekte nog een over winning. Tudor Roussi S won met Rober Wetemans in de Was- soprijs. Henk van der Kraats heeft in de strijd om het jockey kampioenschap van Nederland nu 24 overwinningen en Rober Wetemans 23 eerste plaatsen. Dit alles met nog drie meetings voor de boeg op de Wassenaarse baan. ARTHUR VAN RIJSWIJK anei^ AMSTERDAM Tempo Team heeft de kwartfinales bereikte van het tafeltennfstoernooi om de gemakkelijke overwinning op ATSV Saarbrücken (WDI) 5-2. In hetzelfde toernooi werd Avanti uitgeschakeld door Boedapest (2- 5). Het damesteam van Delta Lloyd heeft zaterdagavond In het Oostenrijkse Graz in het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen de Oos tenrijkse kampioensploeg ATSV met 5-1 verslagen. Londen Acht vrouwelijke Neder landse judoka's vielen zaterdag in de prijzen tijdens de open Britse judokampioenschappen in Londen, waaraan door 154 judoka's uit tien landen werd deelgenomen. Het Ne derlandse team veroverde twee gouden, één zilveren en vijf bron zen medailles. De uitslagen zijn als volgt: Klasse tot 48 kilogram: 3. Brigitte Oosterling. Klas se tot 52 kg: 3. Ingrid Nantohy. Klasse tot 56 kg: 1. Anita Staps. 2. Vera van der Meulen, 3. Hennie Matteman. Klasse tot 62 kg: 1. Carina Thomas. 3. Yvonne Vringer. Klasse tot 72 kg: 3. Anita van Bonn. ITTERDAM Een echoput heeft de eigenschap dat bs meermalen klinkt, maar vooral erg hol. Het kan bit de bedoeling van de architect zijn geweest om I Rotterdamse sportpaleis „Ahoy" als een echoput laten fungeren. Maar de woorden van de speaker Inken ook zaterdag, op de derde dag van het Holland- kstoernool, zeer hol. En toch was het toernooi zo ver vorderd dat het (meeste) kaf van het (weinige) koren Is gescheiden en er dus boksen van gehalte verwacht s' Vcht worden. Daaraan werd eensdeels voldaan, In de tere gewichtsklassen. Daar werd In sommige partijen le 'voortreffelijk gebokst dat menig professional bij da )s fateurs In de leer kan gaan. IC" de zwaardere gewichtsklassen lijdt het toernooi aan ^valiteit- en kwantiteitgebrek. Sprekend bewijs: halfzwaar- p.Vicht John Smit. een aardige pugilist maar geen man PlJh de klasse voor een groot internationaal toernooi. J0"" reikte de finale. Hij was een van de vijf Nederlanders 5ch) vanavond in de eindstrijden zullen aantreden, een veWaarschijnlijk groot aantal en een unicum in de ge- 'P ^iedenis van dit voor de zesde maal gehouden toernooi. }..Mar er moet wel bij worden aangetekend dat het -'J Jitweltergewicht, (de geroutineerde Tonny van Eek) de m3ntste klasse is waarin Nederland vertegenwoordigd is 'ord de finales. Zwaarwelter Ron Wijngaard, die slechts nmaal behoefde te winnen om de eindstrijd binnen te jn tapen, middengewicht René Rutten die er drie tegen- anders voor moest overwinnen, zwaarwelter Adrie Ma- !r®%lse die dus tegen Wijngaard in een „Hollandse finale" "(komt en John Smit zijn de vijf die. ondanks hun te ch larderen prestatie, tevens aangeven dat dit zesde Hol- !t Ad-toernooi niet die kwaliteit herbergt als in vorige 'n lities het geval is geweest "ssondanks was zaterdag in de lichtere klassen de kwaliteit soms torenhoog, zoals in het lichtgewichtduel tussen de Pool Tomczyk, 'die brons verwierf op de Europese kampioenschappen 1975 en het imposante aantal van 166 wedstrijden achter zijn naam heeft, en Nowakowski, zilver in Montreal en kampioen van Oost Duitsland. Een duel op zulk niveau wordt in ons land nimmer gebokst omdat simpelweg de boksers er niet zijn. Klas apart Nowakowski haalde tijdens de Spelen zilver In het vedergewlcht Dat hij een gewicht hoger bokste, was geenszins een handicap. In zijn merkwaardige stijl, met steeds de linkerhand ver naar voren, vomit hij een klasse apart In dit toernooi. De zich uitstekend werende Pool moest in de derde ronde toch acht tellen rust nemen op een rechtse hoek, onder deel van het grote arsenaal stoten die Nowakowski volkomen beheerst. Twee boksers van zo hoog gehalte dat scheidsrechter Bril nauwelijks behoefde in te grijpen. Tempo, een ontzagwekkende conditie en een benijdens waardige techniek zijn de wapens waarmee vooral de Oosteuropese boksers de toon aangeven in de lichte klassen. Dat was ook het geval in het bikkelharde duel tussen de papiergewichten de allerlichtsten (tot 48 kg.) Llata (Spanje) en Turei (Roemenië). De indrukwekkende derde ronde van de Roemeen gaf de doorslag bij de jury. waarin enige zwakke figuren zitten. Het is slechts een greep uit de veelheid van partijen die zaterdag in de middag en avond werden gebokst en waarin de laf boksende middengewicht Kobus Schmidt, de te weinig begaafde zwaargewicht Westergaard en diens gewichtgenoot Tiben werden uitgeschakeld. Tiben toonde zijn onervarenheid tegen de zwaargebouwde Bul gaar Stoimanov die in de eerste ronde tweemaal duidelijk te laag stootte. Als Tiben „was gaan zitten", had de Bulgaar gediskwalificeerd moeten worden. Tiben deed het niet, waarmee de absoluut sterkere Stoimanov overigens kreeg waarop hij recht had want hij trof Tiben met een linkse hoek, waarna de scheidsrechter de strijd meteen staakte. Bantamgewlcht Roy Somer bo&te een uitstekende partij tegen de Roemeen Budlhol en schreef de eerste twee ronden op zijn naam. Toen Budihoi in de derde ronde een enorm offensief inzette, dat Somer ternauwernood kon verwerken, moest hij acht tellen rust nemen en dat kostte hem zo veel punten dat zijn geringe voorsprong uit de eerste twee ronden was verdwenen. Tonny van Eek overwon in de halve finale met uitstekend boksen de Joegoslaaf Dragic die een lage dekking han teerde waarvan Van Eek knap profijt trok. Adrie Magielse mokerde er weer op los en bereikte tegeh de Fransman Maalem overtuigend de finale tegen Ron Wijngaard die in de Schot Malarky geen onoverkomelijke hindernis had. Middengewicht Rutten en halfzwaargewicht Smit kwamen in de eindstrijd omdat hun klassen zwak bezet zijn. Maar in die finales zal ook de geweldenaar Stankovic (J. Slavie) aantreden die de Deen Rasmussen totaal „opvrat" met zijn „slüipstijl" bezorgde Stankovic de Deen eerst acht tellen rust om vervolgens met een perfecte linkse opstoot Rasmussen naar het canvas te jagen, waarna de strijd reglementair werd gestaakt: technisch k.o. Dat hebben zaterdagavond slechts enige honderden ge zien.... HERMAN VAN BERGEM Roy Schuiten en Francesco Moser kort voor de start van de Trofeo Barachi, waarin ze tweede werden. BRESCIA Roy Schuiten en Fran cesco Moser, tijdens het laatste wereldkampioenschap de twee be ste achtervolgers, zijn in de Trofeo Baracchi tweede geworden. Uitslag: 1. Maertens/Pollentier (Bel) 95 kilometer in 1 uur. 57 minuten en 53 seconden. 2. Moser/Schuiten (Ita/Nec!) 2.00.05, 3. Boifava/Marcussen (Ita/D^n) 'ip/95"tegen~252~9a'J oot-Brittannië won op de onderdelen ringen, springen en rek Nederland zegevierde in de vrije oefeningen, het paard en parallelbrug. De eerste plaats in het individuele klassement voor de Brit lan Neale. Frans van Etteren eindigde als tweede. r Smulders en Dik Hooykaas klasseerden zich samen op de ^jerde plaats. Gert Butter werd achtste. Jan van de Sapde tiende Fred de Brouwer elfde. - 25-jarige Berthy van de Kwaak van de vereniging Attila uit SIyecht eiste vijf nationale titels voor zich op bij de NK ritmische rnnastiek. Zè bleef in het algemeen klassement clubgenote ilanda Sap ruim voor (55.10 tegen 53.40). sporthal De Telle in Heerenveen zijn de halve finales gehouden n de strijd om de Nederlandse kampioenschappen keurturnen r'gfjleisjes (15 en 16 jaar) en dames. Bij de jongste groep plaatste ■vin Stubbe uit Nijkerk zjch met 37,05 punten bovenaan voor irla Braan uit Volendam met 34.65. lanette van Ravenstein uit Eindhoven voerde de ranglijst aan g'Jij de dames. Zij bleef Ans Dekker (Heiloo) maar net voor (35.00 *gen 34.90). De finales staan voor 14 november in Ütrecht op it programma. volgende turnsters hebben zie h voor de finales geplaatst: dames: lette van Ravenstein (PSV, Eindhoven) 35.00 punten. Ans .Dekker limop, Heilo) 34.90. Marianne Heeren (Pro Patria. Zoetermeerj 34.60, onne Peters (Pancratius. Amsterdam) 33.15. Peggie de Wolf (Pro Patria) ,85, Anneke Snijders-Blok (Pancratius) 32,70. Marijke Willems (Pancratius M2.30, Trees Holla (Pancratius) 31.05. r"i 16 jaar: Karin Stubbe (Excelsior, Nijkerk) 37.05, Carla Braan (St. irttlus. Volendam) 34.65, Gerrie van Soeren Excelsior) 34.40, Annelies lam (WIK/FTC. Heerenveen) 34.35. Truus Schouten (Turnlust) 33.95. Ria "lendoom (Prq Patria) 33.65. Liesbeth Lengkeek (Pro Patria) 33.20, 2.00.12. J. Zoetemelk Bracke (Ned/Bel) 2.03.29. Een wereldtitel schept sportieve verplichtingen tegenover het pu bliek. Gaby Minneboo is die in het sportpaleis Ahoy in Rotterdam weer nagekomen. Eigenlijk had hij weinig moeite zijn halve finale van de strijd om het Nederlandse kam pioenschap achter de derny te winnen. Rob Zuydweg moest zich aanzienlijk meer inspannen om in de andere halve finale te zegevie ren, maar zijn eerste plaats was ook verrassender. Hans Stekers uit Noordwijker- hout heeft zaterdag de eerste vel- drit van het Nederlandse seizoen gewonnen. Deze werd gehouden in Hattummerbroek. Aan deze wed strijd was ook het kampioenschap van Gelderland verbonden. Deze titel werd gewonnen door Bennie Meyer uit Beekbergen voor Dries van Wijhe uit Oosterwolde en Henk Lubberding uit Voorst. de gemeenteraad van Woensd- recht wil oud-wielerploegleider Ton Vissers voor de rechter bren gen. De raad zal daartoe woens dag waarschijnlijk besluiten. Dit naar aanleiding van de Neder landse wielerkampioenschappen in '74, die onder meer in Woensd- recht werden gehouden. Vissers was organisator van die kampioenschappen. Tot nu toe heeft hij geweigerd een telefoonre kening van bijna 4000 gulden te betalen. Er werden in '74 speciale telefoonverbindingen gelegd ten behoeve van het perscentrum, dat in het gemeenschapshuis het Tref punt in Hoogerheide was onderge bracht. Omdat Vissers niet rea geert op de aandrang van de ge meente zal de gemeente Woensd- recht de kantonrechter in Bergen op Zoom inschakelen. VARESE Mikhail Tal Is uit de race in do strijd om het wereld kampioenschap schaken. Giste ren eindigde de laatste partij uit de beslisslngsdriekamp te Varese tussen Tlgran Petroslan en Lajos Portlsch In remise, waardoor zo wel Petroslan als Portlsch zich kwalificeerden voor het kandida ten-toernooi. Rapport Professor Christiaanse zal op 1 november aan minis ter van Doorn zijn rapport betreffende subsidiëring en wat daaraan vastzit, aanbieden. Hij sprak zater dag met alle belangenver enigingen die met het be taald voetbal te maken hebben. In een week zal hij druk moeten sleutelen aan zijn werkstuk maar ook dan zal. indien hij een aantal suggesties erin ver werkt heeft, het betaald voetbal nog vele vraagte kens plaatsen. Er werd vooral gepraat over het aantal verenigingen dat zal moeten verdwijnen, na tuurlijk het voornaamste punt van het rapport. Maar er is ook nog de CAO. Waarvan de „spelers- bond" uiteraard groot voorstander is. Er is ook het spelen op woensdag waarover nauwelijks is overlegd. De afvloeiingsre geling mag als een nor maal maatschappelijk ge geven, worden beschouwd, maar hoe staat het met het instellen van een afde ling onafhankelijken? Daarover zal ook het ama teurvoetbal willen mee spreken en dat is niet ge-' schied. Er zal een „defini tief" rapport komen, dat, hoewel het huidige gewij zigd zal worden, niet aan vaardbaar is. Wat weer in houdt, dat er nog veel on derhandeld en overlegd zal moeten worden. Tenzij minister Van Doorn be sluit: rapport aanvaarden of geen cent. Maar dat is nauwelijks aan te nemen in een maatschappij, die democratie in het vaandel voert. Mislukt Vóór de finales zijn gebok st, moet het Hollandtoer- nooi als mislukt worden beschouwd. Drie dagen werd in de middag en 's avonds gebokst en het aantal toeschouwers was bedroevend. Er kwamen er niet meer dan bij de weke lijkse boksavonden waar op slechts enige A-klas- sers aantreden terwijl in „Ahoy" alleen A-klassers van wie diverse superklas- sers, in actie kwamen. De prijzen van het toernooi waren lager (in het begin) of weinig hoger dan die voor de kwalitatief veel minder bezette program ma's op „clubavonden". Conclusie: er is een kleine groep die alle boksavon den, ook die in Ahoy, be zoekt maar het „grote pu bliek" wordt blijkbaar zo overvoerd met sportevene menten, dat het verstek laat gaan of totaal geen interesse heeft. Uniform Voor het begin van de competitie wordt de be taalde scheidsrechters in structies gegeven, waar van de bedoeling is dat er uniform wordt gefloten. Hoe uniform de heren lei den, tonen de voorvallen bij gisteren gespeelde ere divisie wedstrijden: Her mans (VW) boeking voor herhaaldelijk te hard spe len naar Hovenkamp (AZ) en Swerissen (Amsterdam) geel voor hard spel; Savic (Eindhoven) boeking voor spelbederf maar Vreijsen (Feyenoord) gele kaart voor het wegtrappen van de bal (spelbederf) en Thijssen (Twente) waar schuwing voor spelbederf (wegtrappen van de bal). Metgod (AZ) die irritant treuzelt met ingooien (spelbederf) niets maar Blatter (Roda) die zich in een ontstellend harde wedstrijd daarover opwind en zich te buiten gaat, krijgt de rode kaart voor slaan. Dat is terecht maar niet dat Metgod geheel vrijuit gaat. Instructies zijn prachtig, maar als er toch niet uniform naar wordt gehandeld, kunnen ze ook achterwege blijven.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 13