Stichting Bejaardenhuisvesting Noordwij kerhout genegeerd bij plan voor verzorgingstehuis BEGROTING OEGSTGEEST SLUITEND Nieuwbouwplan i Noord wij kerhoutse wijk „Zeeburg" „PUYCKENDAM" HAD VAST OP EXTRA AANBOUW GEREKEND Woningbouw Westeinde 2 van start Bezwaren tegen nieuwe vestiging Van der Luyt Woonboten moeten weg uit Ringvaart Kortweg ■I (Van een onzer verslaggevers) NOORDWIJKERHOUT - Nu het verzorgingstehuis in Noord- wijkerhout zeer waarschijnlijk langs de Schipperszaartweg zal verrijzen, zijn bij de bouw van het bejaardenhuis Puyckendam enige tienduizenden guldens aan gemeenschapsgelden verspeeld. Bij de bouw van het bejaarden huis Puyckendam was namelijk rekening gehouden met de aan bouw van een verzorgingshuis. Daartoe werd onder meer een grotere centrale verwarmingsin stallatie in Puyckendam ge plaatst en werd bij de aanleg van het electriciteitsnet en de alarminstallatie rekening gehou den met de verwachte uitbrei ding. Dit zegt de heer De Ruiter, lid van het bestuur van de stichting bejaardenhuis vesting Noordwijkerhout. Hij is bijzonder verbolgen over het feit dat deze stichting geheel is genegeerd bij de totstandko ming van bouwplannen voor de bouw van een verzorgingstehuis. „Vorig jaar heeft het college van burgemeester en wethouders ons benaderd met de vraag of het bestuur van de stichting bejaar denhuisvesting óók de bouw van een verzorgingstehuis op zich wilde nemen. En nu moet ik nota bene via de Leidse Courant vernemen dat een nieuwe stich ting in het leven is gegroepen voor de totstandkoming van een dergelijk huis", aldus het bestuurslid van de stichting bejaardenhuisvesting Noordwijkerhout. Wethouder Van der Klaauw zegt dat de overheid niet toestond dat het huis ge bouwd zou worden onder verantwoorde lijkheid van een bestaande stichting. „Er moest een nieuwe stichting in het leven worden geroepen", aldus de wethouder. Hij heeft overigens ook bewust gekozen voor een nieuwe stichting. „In Puycken dam bestond indertijd een controverse tussen de stichting dienstencentrum en de stichting huisvesting. Ik heb niet het risico willen nemen dat bij de snelle realisering van een verzorgingstehuis mo gelijk weer problemen zouden ontstaan. Er zijn overigens ook geen raadsleden benaderd om zitting te nemen in het nieuwe stichtingsbestuur", aldus de heer Van der Klaauw, die niet uitsluit dat in de nabije toekomst toch nog een beroep gedaan zal worden op leden van het bestuur van de stichting bejaardenhuis vesting Noordwijkerhout. De nieuwe stichting bestaat uit: de heer Floors, gemeentesecretaris; dr. Hartlief, werkzaam in de Bavo; M. v.d. Klaauw, eccmoom; mevrouw Hunteler, werkzaam geweest in diverse tehuizen; de heer H. Janssen en mr. Timmers, kandidaat nota ris. Het stichtingsbestuur voldoet overi gens nog niet aan de eisen die door de overheid zijn gesteld. „In het bestuur van een stichting die de oprichting van een bejaarden- of verzorgingstehuis tot taak heeft, moet een bejaarde, persoon zitting hebben", zo stelt de rijksoverheid. De wethouder Van der Klaauw geeft toe dat van het bestuur nog geen bejaarde deel uitmaakt. Verzorgingshuis Indien het verzorgingshuis gebouwd zou worden naast Puyckendam, dan zou het pand ongeveer 7 verdiepingen gaan tel len. Stichtingsbestuur en college kunnen zich niet permitteren dat tegen het bouw plannen bezwaren in worden gediend door omwonenden, want dan zou het plan op losse schroeven komen te staan. Ook dat is één van de redenen geweest om. niet te bouwen bij Puyckendam, maar langs de Schippersvaartweg net voor de Maandagse wetering op de al daar gelegen volkstuintjes. Het pand zal daar verrijzen op gemeentegrond en zal straks midden in de wijken Victor vijf en zes staan (over tenminste vijf jaar). Het terrein waar het verzorgingshuis zal worden gebouwd is ongeveer 1 hectare groot. B en w stellen de raad tijdens zijn donderdag 28 oktober te houden vergade ring voor het plan in voorbereiding te verklaren (voorbereidingsbesluit - artikel 19-procedure) om de aldaar geldende agrarische bestemming op te heffen. Het ziet er naar uit dat voor 11 november dan een plan klaar ligt bij de provinciale overheid en dat voor 1 januari de eerste paal kan worden geslagen. Als voor 11 november geen plan klaar is zal men daar in Den Haag (CRM) niet om treuren. Gemeentelijke belastingen omhoog OEGSTGEEST De begroting van Oegstgeest voor het komende jaar is, evenals in voorgaande jaren sluitend. Daartoe dienen wel enkele plaatselijke belastingen te worden verhoogd en wordt op het uitgavenbeleid van de gemeente bezuinigd. Dit schrijft het college van b. en w. van Oegstgeest in de aanbiedingsbrief bij de begroting '77. De uitgaven voor het komende jaar worden geraamd op bijna 28 miljoen gulden; voor. 1976 werd bijna 26 miljoen gulden aan uitgaven opgevoerd. De bezuinigingen die het gemeentebestuur voorstaat, hebben vooral betrekking op de uitgaven van de dienst gemeentewerken. Men heeft de kostenstijging van deze dienst op ongeveer 10 procent gesteld, terwijl in eerste instantie was gevraagd om ruim 16 procent verhoging van de uitgaven. Ook de post „onvoorzien" is kleiner dan in het voorgaande jaar. In de afgelopen jaren boekte men per inwoner 7,50 gulden op deze post, thans is dit teruggeschroefd tot 5 gulden per inwoner, hetgeen een uitgavenbezuiniging van veertig mille oplevert. De plaatselijke belastingen gaan omhoog. In de aanbiedingsbrief voert het gemeentebestuur aan. dat de tarieven van zwembad, sporthal, gymlokalen en andere sportaccommodaties stijgen met zeven procent. De gemeenteraad heeft hiertoe in de laatste vergade ring al besloten. Voorts zullen per 1 januari stijgen de reinigings rechten. de straatbelasting en de personele belasting. In totaal goed voor een meer-opbrengst van 235 mille. De reinigingsrechten worden verhoogd van 75 tot 81 gulden per jaar. De straatbelasting worden verhoogd met 35 tot 43,5 procent voor gebouwde en 17,5 tot 21,75 procent voor ongebouwde eigen dommen. „OPEN DAG" NOORDWIJKSE BEJAARDEN Het dienstencentrum Noordwijk heeft gisteren zijn eerste lustrum gevierd met een „open dag" in het dorpshuis „De Kuip". Zeker vijfhonderd personen hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt de kleine tentoonstelling, die was ingericht door diverse bejaardenorganisaties, te bezichtigen. Er werden demonstraties bejaardengymnastiek en volksdansen gegeven. Verder werden films vertoond over het bejaard-zijn. De heer Seelen, adjunct-directeur van de Nederlandse Federatie Bejaardenbeleid hield een referaat over de functie van de dienstencentra. want dankzij een fout van het ministerie is de bouw van het pand mogelijk gewor den (Leidse Courant woensdag 20 okto ber). Het verzorgingstehuis is in eerste instantie bestemd voor Noordwijkerhou- ters. Dat betekent dat Noorwijkerhoutse bejaarden uit andere huizen in den lande kunnen terugkeren naar de eigen ge meente. Volgens Van der Klaauw is men reeds nu verzekerd van twee-derde tot drie-vierde bezetting van het nieuwe huis. Het pand zal drie hoog worden en sprongsgewijs worden gebouwd, naar een ontwerp van architectenbureau Hee- ze uit Haarlem. Waarschijnlijk wordt het gebouw gebouwd in dezelfde sfeer als Hoogwaak in Noordwijk aan Zee, dat ook door dit architectenbureau is ontwor pen. Voor de bouw zal overigens geen openbare inschrijving plaatsheb ben. Volgens insiders duurt die procedure te lang. In overleg met het gemeentebestuur van Noord wijkerhout wijst het architecten bureau Heeze de bouwer van het verzorgingstehuis aan. Waar schijnlijk komt het aannemers bedrijf Beugelsdijk uit Noord wijk in aanmerking, omdat dat bedrijf al meerdere verzorging stehuizen heeft gerealiseerd in samenwerking met het Haarlem se architectenbureau. HENK v.d. POST ZOETERWOUDE - Met het slaan van de eerste paal doorj burgemeester Detmers voor het project van 38 premie- koopwoningen is gistermid- dag officieel een begin ge maakt met de realisering van, het bestemmingsplan West einde 2. In totaal zullen er in dit gebied, dat vrijwel geheel W bouwrijp is, 256 huizen ko- f men. Het plan sluit direct aan bij het voltooide plan Westeinde l 1, waar 500 woningen zijn ge-^ bouwd. Reeds volgende tui maand zal het bouwbedrijf Le Noordlander, dat het gehele plan gaat realiseren, starten jl_. met het heiwerk voor 39 wo- ningen in de woningwetsfeer. Pe Door de. bouw van de 38 pre- [16 mie-koopwoningen die reeds |cl in mei-juni zullen worden op- Üe geleverd, zal de beoogde yj doorstroming op gang komen. De kopers zullen tenminste 20^ huurwoningen in Zoeterwou- de achterlaten. Noordlander JV' Bouw b.v. uit Leiderdorp lit hoopt op korte termijn ook tefe] beginnen met de bouw van 15|e vrije-sectorwoningen. Het ge- hele plan Westeinde 2 zal in j 1979 gereed zijn. «ei Burgemeester Detmers slaat de eerste paal voor Westeinde 2. OEGSTGEEST Rond de ves tiging van het transportbedrijf Van der Luyt in de voormalige bedrijfsruimte van de firma Homan is enige deining ont staan. Omwonenden klagen over geluidsoverlast. Een en ander kwam ter sprake tijdens de vergadering van de gemeenteraad gisteravond. Het transportbedrijf heeft nog geen hinderwetvergunning. Door de heer Boesjes (PvdA) werd er op aangedrongen in de te verlenen vergunning enige voorwaarden op te nemen. Hij noemde het lawaai dat ventila toren van koelwagens kunnen veroorzaken wanneer ep geen maatregelen worden getroffen. De omwonenden beklagen zich er tevens over dat het bedrijf afvalstoffen in een open sloot loost. De heer Boesjes betwijfel de of de vestiging in deze be drijfsruimte wel volgens het be stemmingsplan was. Burger- meester Van Eysinga kon hem wat dat betreft uit de droom helpen. Zwemlesgelden De verhoging van de tarieven voor, zwemlessen heeft de raad even voor zich uitgeschoven. B. en W. hadden voorgesteld de tarieven te verhogen van 18,50 voor vijftien lessen naar 19,75. Bij stemming staakten de stem men. Bij de behandeling van de begroting zal dit punt opnieuw worden aangeroerd. De raad kon zich verenigen met het voorstel de kruisingen Wil- helminapark/Rhijngeesterstraat- weg en Endegeesterlaan/Rhijn- geesterstraatweg voorrangs T-kruisingen te maken. Hetzelf de gaat gelden voor de H. M. Tromplaan, de Aert van Nes laan en de Wijttenbachweg die uitmonden op de Lijtweg. Veertienduizénd gulden werd beschikbaar gesteld voor de wij ziging van de verkeerslichtenin stallatie Abtspoelweg nabij Poelmeer. Onder meer zullen in de middenberm fietslantaarns worden bijgeplaatst en zal rui me aandacht worden besteed aan een veilige oversteek van voetgangers en fietsers. De beslissing over het ingedien de bezwaarschrift van de werk groep milieubeheer, de werk groep Fiets en de vereniging milieudefensie is verdaagd. De werkgroepen hebben bezwaar ingediend tegen het busbanen plan op de Rijnzichtweg. Vol gens de groepen wordt in het plan eerder de particuliere auto bevoordeeld dan het openbaar vervoer. De verkeerscommissie en wethouder O. van Beele zul len de werkgroepen eerst horen, alvorens het bezwaarschrift te behandelen. Aan het begin van de raadszitting wordt de heer Plate geïnstalleerd als nieuw lid. LISSE Het polderbestuur van de Haar- lemmermeerpolder wil op 1 januari 1979 de woonschepen uit de Ringvaart hebben. B en w van Lisse hebben onlangs hun raad voorgesteld de komende jaren over te gaan tot aankoop van de schepen, teneinde ze te slopen. Voor de woonbootbewoners zal wor den gezien naar vervangende woonruimte. De raad zal op de vergadering van 10 november zijn oordeel over dit plan uitspre ken. De heer Smith (CDA) drong er bij het college op aan tijdens een onlangs gehouden raadsvergadering op korte termijn een hoor zitting voor de woonbootbewoners te beleg gen, teneinde de gerezen problemen te be spreken. Burgemeester Berend voelde hier niets voor. Hij wees er de heer Smith op dat het hier om een principiële stellingname van de raad ging. Hij beloofde met de bewoners te gaan praten nadat de zaak in de raad is afgehandeld. jen loi oc Van een onzer verslaggevers NOORDWIJKERHOUT Het college van burge meester en wethouders van Noordwijkerhout wil in samenwerking met de B.V. Bouwcombinatie Nelissen Rozestraten Nero uit Haarlem woningen gaan bou wen in Zeeburg, het gebied tussen de Dorpsstraat, Zeestraat, en de Schulpweg. In dit gebied moeten 750 wonin gen worden gebouwd, waarvan 40 procent premie-koopwonin gen, 45 procent woningwetwo ningen en 15 procent vrije sec torwoningen. Per jaar zullen on geveer 125 woningen in dit ge bied gereed komen. In het eer ste jaar wordt gestart met de bouw van 225 woningen. Het college acht het bouwen van eèn hóger aantal woningen in het eerste jaar noodzakelijk omdat de bouw in Noordwijkerhout is gestagneerd. Hiermee willen b en w de opgelopen achterstand inlopen. De gronden in het gebied zijn grotendeels eigendom van B.V. Onroerend Goed Maatschappij Spaarnegoed uit Haarlem, waarvan de aandelen in handen zijn van B.V. Bouwcombinatie Nelissen Rozestraten Nero uit Haarlem. Het bedrijf heeft laten weten dat het zelf de bouw van de woningen op zich neemt. Het college meende door het maken van een geldend bestemmings plan voor de woonwijk Zeeburg, de ontwikkelingen in dit gebied in de hand te kunnen houden. Maar aangezien het nog een aantal jaren kan duren voordat de bestemmingsplanprocedure is afgerond, heeft het college besloten een overeenkomst te sluiten met Nero om de bouw van de voor Noordwijkerhout zo noodzakelijke woningen te be spoedigen. Het college, stelt de raad tijdens een speciale raads vergadering van dinsdag 26 ok tober voor een ontwerp-samen- werkingsovereenkomst met Ne ro goed te keuren. Het gebied Zeeburg is ruim 240.000 vierkante meter groot In de overeenkomst tussen ge meente en Nero is opgenomen dat bijna 120.000 vierkante me ter bestemd is voor woning bouw (inclusief tuintjes). Circa 45.000 vierkante meter is be stemd voor de aanleg van groenvoorzieningen, waarin on der meer speelgelegenheden worden begrepen. Circa 60.000 .vierkante meter van het gebied zal worden verhard (wegen e.d.). Verder is een stuk grond van zo'n 12.000 vierkante meter be stemd voor water (kanalen, vij vers e.d.). Rest nog een stuk grond van bijna 5000 vierkante meter, dat wordt aangewend voor de bouw van een school complex en waarvan het restant fungeert als reserveruimte. Het college en Nero zijn tot bovengenoemde opzet gekomen mede naar aanleiding van de onlangs gehouden woningen- quete. Uit deze enquete blijkt onder meer dat bewoners van huurwoningen in Noordwijker hout veel belangstelling hebben voor premie-koopwoningen. Daardoor komt een aantal huur woningen vrij, waarmee een doorstroming in het woningbe stand in Noordwijkerhout kan worden bereikt. De scheidende vice-voorzitster krijgt bloemen aangeboden door mevrouw Visser. ANTIEKBEURS VOORSCHOTEN WEER OPEN VOORSCHOTEN Mevrouw Veldhuyzen van Zanten heeft gisteravond de zesde antiekbeurs van de maatschappij „Tot Nut van het Algemeen" geopend. Het was de laatste handeling, die mevrouw Veldhuyzen als vice-voorzitter van ,,'t Nut" verrichtte. Binnen afzienbare tijd vertrekt zij naar Den Haag. In haar openingstoespraak gaf de scheidende vice-voorzitster de gemeente ervan langs. Zij stelde dat ,,'t Nut" met zijn ruim 1100 leden te weinig subsidie krijgt. Ook de weigering van de gemeente een betaalde plannenmaker voor het vormings- en ontwikkelingswerk aan te trekken, vond weinig waardering bij mevrouw Veldhuyzen. Haar medebestuursleden bood mevrouw Veldhuyzen een schaapje met vijf poten aan. De antiekbeurs is tot en met zondagavond geopend. Sassenheitn Tennishal I Klinkenberg aan de Rij straatweg 52 in Sassenhfc houdt zondag 24 oktober I gehele dag open huis. In|j hal zijn zeven tennisb; aangelegd, die voor verhjj| beschikbaar zijn. De hal vorige week officieel geopi Noordwijk Digros heeft| een vergunning verzocht de bouw van een superma aan de Kerkstraat. Vol^f het plan komt er Kerkstraat een winkelfronÉ breedte van ongeveer 29 f ter. De eigenlijke winkel li een oppervlakte van circa! m2. Daarnaast komen aantal magazijn- en v ten, alsmede de koelcel' Aan de Kerkstraatzijde i boven de winkel vijf' eei^j merwoningen en een bij H winkel behorend kantoor a projecteerd. Volgens B. err' voldoet het bouwplan gek» aan het bestemmingsp Kern Noordwijk-Binnen. zijn dan ook voornemens®^ bouwvergunning te verlenej^' 11 Zoeterwoude De alóm'-3 prezen supportersclub P' SJZ organiseert a.s. zateijgl voor de eerste keer in dit kd zoen een bingo-avond in [re clubhuis op Haasbroek, supclub zorgde bij de iC bruikname van het nieftx complex voor een overd&4 tribune en schonk de verf^ ging later een geluidsinst^ tie. De jongste stunt is plaatsing van een lichtinsrii: tie die het mogelijk maakf6 ook op de doordeweekse a^1 den lichtwedstrijden te sp^aa Hiervoor moeten nog en|)| financiële plooitjes woij.41 glad gestreken wat o.m. ja's schiedt met de revenuen Lij de bingo-avond. Men kan af 8 uur terecht in het c| i' huis. P8 34. Zoeterwoude Vanaw opent de KPJ het wintel zoen met een H. Mis Don Boscohuis, opgednj door pater P. Peeters We_ Na de koffie presenteert v zitter Jan Beukeboom de ij nen voor de komende i den waarbij de leden schoots hun inbreng kui leveren. De avond wordtfc sloten met een dansje waf" disco JOS de muziek Zondag neemt de KPJ mi cabaretgroep deel aan kreatieve dag van het welke wordt gehouden parochiehuis in Bodegi Aanvang 11 uur.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4