ms PEPPI EN KOKKI KOMEN LEIDSE JEUGD OVER DE BOL AAIEN LUSV Ter Aar heeft een,open bakkerij' LAr OMWEGEN alleen aan overtroeft Donar JONDERDAG 21 OKTOBER 1976 LEIDSE COURANT PAGINA 5 Bakker Loos (rechts) in 'n gloednieuwe doorkijkbakkerij Ongehinderd (men wordt zelfs midden in de week Van onze sportredactie wa|LEIDEN/LISSE - In de hoofdklasse van de zaal- 'J voetbalcompetitie heeft d Swift/'t Winkeltje zich ■.ei aan de kop van de ran- fefglijst genesteld. De ploeg van aanvoerder Piet Gubler bereikte die leiderspositie dank zij een 2-1 zege op LDWS. mglVan Gerven de Jong «(moest door een 2-5 ne derlaag tegen het tot vanavond puntloze Go- dyla voorlopig afhaken. Tegelhandel streefde Oegstgeest ondanks een 2-0 achterstand bij de doelwisseling in de slot fase met 2-3 voorbij. Swift heeft het tegen LDWS niet gemakkelijk gehad. De Vlietbewoners, die vorige week Zwaanvogels de eerste competitie-nederlaag bezorg den, leken in de tweede helft ook Swift in moeilijkheden te gaan brengen. Swift kwam na vijf minuten spelen overigens vrij gelukkig aan de leiding. Bram de Roode onderbrak vroegtijdig een pass van Jan Pijnacker naar Jan van der Reijden en schoof zodoende de bal achter doelman Wim Vis ser. Datzelfde Swift maakte in de eerste spelperiode zijn kop positie nog waar. Met geva rieerd aanyalsspel werd LDWS lange tijd in de ver drukking gebracht. De belo ning hiervoor kreeg Swift vijf minuten voor de pauze. Piet Gubler speelde d^ in de diepte ^printende Wim de Roo aan, DOOR 0p mi'n omwe9en door stad en land kom ik graag mensen tegen. Elke morgen tussen tien en elf uur kunt u mij telefonisch vertellen wie IUIN u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn PIETERS geduldige telefoon is 071 12 22 44; u kunt dan naar toestel 18 vragen. Van onze volleybalmedewerker Leiden Afgelopen weekeinde stond de Leidse topper tussen LUSV en Donar op het programma. De hooggespannen ver wachtingen, die aan dit duel verbonden waren kwamen echter geenszins uit. Terwijl LUSV aantoonde in topvorm te verkeren, kon Donar nauwelijks imponeren. Met uitzondering van de derde set, die Donar met 615 won, hadden de Leidse studen ten geen enkele moeite met hun teleurstellende opponent. LUSV, dat in Feri de Geus en Roy de Roo twee uitblinkers had, overtroefde Donar met gevarieerd aanvalsspel en haalde via de setstanden 158, 159, 615 en 154 de volle \winst binnen. Door deze overwinning heeft de ploeg van coach Hans van Balkom zijn leidende positie in de promotie-klasse heren oprueuw versterkt. Ook de derde Leidse vertegenwoordiger in de promotie-klasse, Leython, bleef ongeslagen. Het uit de derde divisie gedegradeer de Sigma-2 had geen schijn van kans tegen de sterk draaiende ploeg van Leython, die in een harde service en een gevarieerde aanvaN zijn sterkste wapens had. De 3—0 overwinning van Leython kwam tot stand via de setstanden 15^-12, 15—3 en 15—2. Het reserve-herenteam van Leython heeft opnieuw een neder laag geleden. Ditmaal was Dos-2 uit Schoonhoven duidelijk de meerdere van de Leidse debutant. Leython-2 verloor dan ook verdiend met 30, waardoor het nog steeds in de onderste regionen van de ranglijst vertoeft. Het tweede damesteam van Leython heeft de thuiswedstrijd tegen het Delftse Skania omgezet in een 3—2 overwinning. Het duel, dat niet op een hoog niveau stond, maar wel spannend was, werd beslist via de setstanden 13—15, 15—5, 15—7, 915 en 15—0. Leython-3 ging in Delft kansloos met 3—1 tenonder tegen koploper AV40. De damens van LUSV hebben een bijzonder geflatteerde 0—3 nederlaag geleden in de thuiswedstrijd tegen Jodan Boys. Beide teams waren volkomen aan elkaar gewaagd, maar het was steeds Jodan Boys, dat op de beslissende momenten iets meer geluk had. LUSV, dat Henriëtte Schreuder een uitstekende partij zag spelen, ging ten onder via de setstanden 11—15,16—18 en 13-15. Het derde herenteam van Gemini Kangeroes heeft zich vast aan de kop van de eerste klasse genesteld. Afgelopen week einde werd het yeker niet zwakke DAC uit Alphen gedecideerd met 3—0 teruggewezen. De heren van Leski blijven teleurstellen. De ploeg uit Wassenaar kwam opnieuw niet verder dan een gelijkspel. DVO kon twee maal een voorsprong nemen, maar even zovele keren wist Leski de stand weer gelijk te trekken. De setstanden waren: 715, 15—10, 8-15, en 15—11. Leython-3 heeft in de wedstrijd tegen het Warmondse WVC zijn eerste punt binnen gehaald. Collectief goed spel leverde de Leidse ploeg een verdiend 2—2 gelijkspel op. De dames van DAC hebben het verzwakte Leython-5 naar een 3—0 nederlaag gespeeld, terwijl het reserve damesteam van de Alphense vereniging eveneens tot winst kwam. De thuiswed strijd tegen Gemini Kangeroes-4 werd ongezet in een 3—0 overwinning. Gemini Kangeroes-3 was duidelijk te sterk voor Liusna, dat met een 3—0 nederlaag huiswaarts werd gestuurd. Er staat in Leiden een hele toestand te gebeuren: zaterdag 23 oktober komen tele visiegrootheden Peppi en Kokki op be zoek. Op uitnodiging en op kosten van G. M.-dealer Het Motorhuis, doorgaans ver so t op het verkopen van auto's. Dat stre ven laat de bedrijfsleiding zaterdag graag een uurtje of wat rusten, want 's morgens is het woord aan de jeugd. Om half tien wordt het gemarineerde tweetal, met hoofddeksel en al, verwacht op het Leidse hoofdstation der spoorwegen. Bij de trap worden de dolle helden vérwelkomd door het jeugdorkest van chr. muziekvereni ging Concordia. Dat zijn allemaal knaap- es van zeg maar 8 tot 10 jaar, dus zó'n jeetje Peppi en Kokki-gelovigen. Groot plezier, van nature. Verder ligt het in de bedoeling, dat de automensen van Het Motorhuis met verwelkomende spandoe ken voorop gaan lopen in een stoet die naar dat Motorhuis aan de Vondellaan vertrekt. Klaar staat dan een auto met aanhanger, spe ciaal aangekleed als feestwagentje. Daar ko men Peppi en Kokki op te tronen, en vanwaar ze kunnen wuiven en trekkebekken, achter de muziek aan. Zo gaat het op de Plesmanlaan, aan, richting zaak aan de Vondellaan (waar inmiddels ook het ijscircus van Ton Menken aan de overkant officieus in bedrijf is; aan deze constatering ontkom ik toch niet). Stapvoets gaat dat, met Peppi en Kokki. Vervolgens is er een niet „echt optreden" in het Motorhuis. Niet echt een show of zo. Er werd bewust gekozen voor een rondlopen door Peppi en Kokki tussen de jeugd door. Kinderen kunnen dan worden opgetild of over de bol geaaid. Gratis en voor niets. Niettemin komen .er dranghekken om het waanzinnig populaire duo te beschermen. Ik hoorde vanwege het dealership, dat men nu eens wat voor de kinderen wilde doen. Niet alleen maar auto's verkopen aan vaders en moeders. Kinderen kun je geen auto's aansme ren en daarom zullen de verkopers minstens een uur lang niets verkopen, maar zeker tot elf uur rondlopen en lollies en stickers uitdelen, bij duizenden, naar men verwacht. Ook is er een ijscoman (Menkens naam is er niet vreemd aan), die komt tracter^n op ijsjes voor niets en miemendal. Na elf uur moet het zo ongeveer bekeken zijn. Er is een regeling getroffen om auto's van aanvoerende ouders te laten parkeren. Daaren boven zijn parkeerwachters aangesteld en de wijkagent - die anders toch niets te doen heeft, waarschijnlijk - is bereid gevonden een oogje in het zeil te houden. Voor het overige hoopt Het Motorhuis - tussen twee haakjes of gedach- tënstreepjes onlangs door G. M.-verspieders uitgekozen als beste G. M.-werkplaats, samen met nog zeven andere van de ruim tweehon derd G. M.-dealers in het land - dat de zaak niet onder de voet gelopen zal worden. Als Peppi en Kokki vertrokken zijn, wordt weer alle aandacht aan de auto geschonken. Een grapje op z'n tijd is prima, maar er moet Wel brood op de plank komen. Het vermaarde gemarineerde tweetal Peppi en Kokki die schitterend en doeltreffend uithaalde. LDWS ontsnapte vlak daarop aan een onoverbrugbare 3-0 achterstand, toen een schot van Jan van der Reijden via de binnenkant van de paal weer het veld in caramboleer de. Bovendien moest Bram de Roode een schot van Koos van Egmond van de doellijn wer ken. De vrij laat ingezette John van Haastrecht zou vlak .voor rust de spanning weer' helemaal terug brengen. In combinatie met Piet Ouwe hand zorgde hij voor 2-1. In de tweede spelperiode betoonde LDWS zich een meer gelijk waardige tegenstander. Het dwong Swift veelvuldig tot balverlies, maar wist hiermee niet zijn voordeel te doen. Bart van der Weijden, Bram de Roode en George Moesman (hij schoot alleen voor de Swift-goalie in het zijnet) mis ten echter de precisie in hun spel. Van Gerven liet zich in de THB-hal in Lisse verrassen door Godyla. Het zonder spel verdeler Gerard van Beek aantredende Van Gerven leed Spelmoment uit de wedstrijd van Gerven De Jong-Godyla, die door Godyla met 2-5 werd gewonnen. een 2-5 nederlaag. Godyla, dat het moest stellen zonder Jan - van Slooten en Jan Ligtën- berg, toonde zich in de gehele wedstrijd wel de betere ploeg, maar werd met de 2-5 over winning toch te ruim beloond. Het veel te behoudend spelen de Van Gerven boog vlak na de doelwisseling een 0-1 ach- terstandjdoelpunt Johan Elfe rink) snel om in een 2-1 voor sprong door treffers van Gijs Geerlings en Bert Mondriaan. Na de nivellerende treffer van Ruud van der Voort ontwik kelde zich een gelijkopgaande wedstrijd. Het evenwichtige karakter zou binnen twee mi nuten echter wreed verstoord worden. Door doelpunten van Ruud van der Voort, Theo Go dyla en Harrie van der Zwet nam Godyla een beslissende 2-5 voorsprong, die het tot aan het einde van de wedstrijd be hield. Een bijzonder statisch voetbal lend Tegelhandel bpekte een gelukkige 2-3 overwinning op Oegstgeest. Tegelhandel had in de eerste helft wel voortdu rend, balbezit, maar kon zich in die periode toch veel min- Geflatteerde zege Godyla der kansen verschaffen dan het beweeglijke Oegstgeest. De 2-0 ruststand in het voordeel van Oegstgeest (twee treffers van Ton Werner) was dan ook zeker niet onverdiend. In de tweede helft kwam Te-, gelhandel al in de eerste mi nuut terug tot 2-1 door een doelpunt van Jan Heshusius. Desondanks bleef Oegstgeest zich lange tijd de beste moge lijkheden verschaffen. Tegel handel mocht zelfs van geluk spreken, dat het verschil niet wederom op twee treffers be paald werd, toen een schot van Ronnie van der Kolk op de paal belandde. Vlak vo.or tijd stortte het rijk van Oegst geest ineen. Een wegens hands van de oegstgeest-goalie toege kende strafschap werd door Siem van der Linden verzil verd, terwijl Wim Nieuwen- burg in combinatie met Bob Logger voor de 2-3 zege zorg de. Uitslagen/stand hoofdklasse: Van Gerven de Jong-Godyla 2-5; Oegstgeest—Tegelhandel 2-3; Swift/'t Winkeltje-LDWS 1. Swift Winkeltje 3 3 0 0 6 7-2 2. Van Gerven 3 2 0 1 4 11-10 3. Zwaanvogels 3 1113 10-8, 4. Tegelhandel 3 1113 6-8 '5. Godyla 2 10 12 5-4 6. LDWS 3 1 0 2 2 10-10 7. BMW v.d. Plas 3 1 0 2 2 8- 12 2 0 0 2 0 6-9 TOPSCORERS: 1. Wim de Roo (Swift Winkeltje) (+1) 5; 2. Pim van der Meer, Jan van Duyn, Bennie Heemskerk (allen Zwaanvogels), Lourens Mouter (BMW Van der Plas, Ronnie van der Kolk (Oegstgeest), Wim Nieuwenburg (tegelhandel), John van Haastrecht (LDWS) allen 3. LCbal naar DOCOS 7: 20—0 LEIDEN De door sporthuis Wout Bergers ter beschikking gestelde Leidse Courant—bal is deze week terecht gekoipen bij het zevende seniorenteam van de Leidse voetbalvereniging DOCOS. De hegemonie van de Alphense clubs lijkt hiermee voorlopig doorbroken. DOCOS 7 verdiende de LC—bal dank zij een 200 overwinning op Roo- denburg 9, dat slechts lijdzaam mocht toezien hoe DOCOS in de slotfase aanzette voor een felle eindsprint om zich zodoende te verzekeren van het begeerde kleinood. De eervolle tweede plaats wordt deze week bezet door de B2—junioren van het Zoeterwoudse SJZ. Zij deden tegen KRV B2 hun uiterste best, maar moesten het bij de stand 19—1 in hun voordeel toch wel gezien houden. DOCOS 7 met LC—bal dus komende zaterdag in zwart—wit op onze sportpagi na. SV Leithen viert 40-jarig bestaan LEIDEN De schaakvereni ging Leithen zal de komende weken het 40-jarig bestaan vie ren. Tot de festiviteiten beho ren een vierkampentoernooi en een receptie. De vereniging is als zovelen ont staan in de periode dat prof. Euwe wereldkampioen was. Het initiatief tot oprichting kwam van mr. Leembruggen. De eer ste speelavond was 2 november 1936. In de beginjaren was het merendeel der leden werkzaam bij Clos Leembruggen; later werden ook mensen van buiten deze firma lid. Ondanks enkele mindere jaren bezit de club nu weer een rede lijk aantal leden: 37. Niet min der dan drie tientallen komen uit in de tientallencompetitie. Het eerste hiervan is één van de grote favorieten in het kam pioenschap van de derde klasse. Eén van de leden, Jerry Bey, is zelfs meerdere malen persoon lijk kampioen van de LSB ge weest. Hij zal het komende weekeinde meespelen in één van de invitatiegroepen. Sinds gisteren kan heel Ter Aar de'ogen uitkij ken op een ambacht, dat bijna zo oud is als de mensheid. In het winkel centrum aan het Voshol- plein heeft warme bak ker Aad M. Loos zijn gloednieuwe bedrijf met z'n hele hebben en houen ter beschikking van z'n klanten gesteld. Op zich zelf geen érg bijzonder feit, want er worden hedentendage gelukkig nog overal nieuwe winkels geo pend, maar bakker Aad heeft wel iets aparts te bieden Volgens kenners en deskundigen (daaron der mag je installateurs en ovenbouwers wel re kenen, dacht ik) gaat het hier om een zeldzaam heid. Iedereen die de winkel binnenkomt ziet over de toonbank heen achter gewapend glas het transpiratiewarme ambacht ten voeten uit zich afspelen. Bakker Loos is een zwoegende werker (twee nachten voor de opening heeft hij achter elkaar door gearbeid) die laat zien wat hij heeft. Dat ge beurt in een zogeheten „open bakkerij". thans de architectuur van de „open bakkerij" tot stand: „Aad begon met niets. Een hemelsbreed verschil met wat je nu ziet. Vroeger was hier de Spar. Nu voorziet mijn broer in een behoefte; deze zaak was in dit deel van Ter Aar brood nodig. De gemeente heeft erg veel medewerking verleend aan het totstandkomen ervan'. Dat was eigenlijk ook brood nodig. Loco-burgemeester Uijttewaal heeft dit zojuist even aangestipt bij de officiële opening (inderdaad, de wet houder stipte aan, alvorens hij een aspirant-brood naar de oven schoof T. P.)" Ambachtelijk bakker Loos handhaafde zich in een tijd dat verschillende bakkers uit Ter Aar moesten verdwijnen. Het is zo geweest, dat het brood degradeerde tot tran sportmiddel voor het "beleg. Het was -en is nog steeds een strijd tussen broodfabriek en „warme bakker", welke laatste volgens sommiger waarneming aan de winnende hand is. Maar dat zal een kwestie van interpretatie zijn. In het geval van Aad Loos is het een meesterproef. Een bakker zal ertegen moeten kunnen dat hij op de vingers wordt gekeken, aan hem wor den hoge eisen gesteld, al was het maar de grootst mogelijke vorm van hygiëne die hij moet toepassen. Verder zorgt deze man voor een „plaatje" een romantiek die duur betaald wordt. Maar het is een Anton Pieck-tafereel, dat mogelijk al- leeh in zijn dromen verschijnt. De outillage is er overigens wel naar: „ouderwetse" gaso- ven met de modernste moge lijkheden. Er is brood dat naar de oven smaakt en niet naar de trog. De laat-zeventiger ja ren helpen het brood een eind- weegs naar de maag op een efficiënte manier. Ik denk maar even aan de rijskast, die „puntenkast" wordt genoemd: achter glas ziet men de „pun tjes" rijzen en dalen tot ze bakrijp zijn. Verder werkt deze Aad Loos (en mét hem gelukkig nog tal rijke vakmensen) met ten he mel juichende attributen: spuitzak, rolstok, watermen ger, een schieter, kneder, een krabbertje, een langmaker, met blaaszakken. Zaken die vreemd mogen lijken, maar toch een tongstrelend effect weten te bereiken. Ga er maar aan staan. Aad Loos doet het. Aanwinst voor Ter Aar. hartelijk uitgenodigd door te lopen) heeft men een blik op het gehele bakkerij-toneel. Je kunt er het personeel zien kne den en morsen, je ziet er het transport van de deegproduk- ten naar de gloedvolle oven. Keihard werken, dat 's nachts al begint, zonder dat er al te veel zoete broodjes worden ge bakken. Maar ook dat kun je aan warme Aad rustig overla ten, want zijn gebak en confi tures staan evenzeer op een hoog peil. Zo staat bakker Loos te kijk en wie lust heeft kan er zijn of haar eigen meik of volkorenbrood in wording zien, of misschien zelfs een kopje koffie drinken in de ge zellige keuken die terzijde een huiselijke aanblik biedt, met bonte gordijntjes. Aad Loos begon 15 jaar gele den een winkeltje aan de West- kanaalweg. Met een molen van vader Loos ervoor. Die molen staat nu gerestaureerd te draaien in het nieuwe bakker sparadijs aan het Vosholplein. Loos kwam uit Zoeterwoudè en opende z'n bedrijfje een dag na z'n trouwen; een „hu welijksreis" om niet te verge ten. Oudste broer P. C. J. Loos (uit Zoeterwoude) bracht

Leidse Courant | 1976 | | pagina 5