Belgische profclub failliet verklaard Tafeltennisteam: drama in plaats van wonder FC Den Haag weer met Thie en Kila ACHTERBERGWEG BIT FC TWENTE Larque niet tegen PSV -Meer wedstrijden iv op schaatsagenda ,Nog drie jaar voluit spelen" POLEN WERKT HOPELOZE ACHTERSTAND WEG HZC DE ROBBEN OP HET DROGE TEGEN GETEISTERD TELSTAR Boete voor Laseroms PONSTEEN NAAR SOKA Geen winnaar in lotto 41 U VRIJDAG 15 OKTOBER 1976 LEIDSE COURANT PAGINA 15 (Van onze sportredactie) ENSCHEDE FC Twente ziet een van zijn meest kleurrijke voetballers van de laatste jaren op korte termijn vertrekken: Eddy Achterberg. Na ruim negen seizoe nen het shirt van de Enschedese club gedragen te hebben, besloot hij zijn car rière als professional elders en op een wat lager niveau te gaan afbouwen. Een besluit, dat niet als een complete verras sing kwam. Reeds geruime tijd namelijk speelde Achterberg met de gedachte om zijn heil eens ergens anders te gaan zoe ken en eind vorige week kwam de hele zaal in een plotselinge stroomversnelling terecht. Diverse clubs dongen nadrukkelijk naar zijn gunsten, zelfs in Zwitserland bleek belangstel ling te bestaan, maar er bleven eigenlijk drie zeer acceptabele kandidaten over. Dat waren de eerste divisieclubs FC Groningen en PEC Zwolle, waarmee de nu 29-jarige Achterberg om de tafel ging zitten, en het in de (tweede) Duitse Bundesliga opererende VFL Osnabrück. „Een van dedrie zal het wel worden, maar een definitieve keuze heb ik nog niet gemaakt. Ik wil alles eerst nog eens op een rijtje zetten en de zaken goed in overweging nemen. Wellicht dat ik dan zaterdag mijn beslissing neem. Het bestuur van FC Twente is overal mee op de hoogte en heeft me toegezegd dat alle mogelijke medewerking verleend zal worden bij de over gang naar een andere club. Als jij, zo werd gesteld, rond komt met een vereniging zal de zaak niet afketsen op een transferbedrag. Dit gezien de verdiensten die je voor FC Twente hebt gehad." „De belangrijkste beweegreden om FC Twente de rug toe te keren was het feit, dat ik nog twee of drie jaar voluit wilde spelen. Alleen voor het geld doe ik het echt niet, want finan cieel komt het er voor mij niet zo erg op aan. Het ging me alleen om het voetballen en ik zie dat ik daar bij FC Twente weinig kans toe krijg. Spitz Kohn is terecht bezig met het doorvoeren van een verjonging en het is heel goed mogelijk dat ik daarbij uit de boot val. Manager Ton van Dalen heeft weliswaar ge zegd dat hij dat laatste nou niet direct zag zitten, en dat we aan het einde van het seizoen mogelijk nog wel eens zouden kunnen worden over een nieuw eenjarig contract. Zover wil ik het liever niet laten komen, omdat je altijd een risico houdt dat je het niet eens wordt. Zelf wil ik dolgraag voetballen en als ik elke wed strijd een kwartier, voor mijn part een half uur of één helft zou spelen, voel je dat je er nog steeds bij bent. Maar als ik niet speel, voel ik me toch wel een beetje overbodig. En omdat ik dacht dat ik met mijn kwaliteiten en erva ring erg veel nut kon hebben voor een andere vereniging, wilde ik bij FC Twente weg. Alleen daarom." Eddy Achterberg wil nog drie jaar voluit spelen enr vertrekt daarom bij FC Twente. BRUSSEL - De VZW „Royale Union", een voetbalploeg uit de Belgische tweede klasse, is door de handelsrechtbank in Brussel failliet verklaard. De totale schuldenlast van Union zou ongeveer honderd miljoen Belgische frank (ongeveer 700.000 gulden) bedragen. Dit bedrag bestaat uit onbetaalde facturen, salarissen en vergoe dingen aan spelers, schulden aan het rijk en dergelijke. Een aantal weken geleden maakte adjunct-directeur Jean Plasky (oud-international van Anderlecht) een geding tegen Union Royale aanhangig bij de arbeidsrechtbank voor be taling van achterstallig loon en premies tot een bedrag van ongeveer 600.000 frank (rond 42.000 gulden). Eerder hadden enkele spelers bij de Konin klijke Belgische Voetbalbond (KBVB) aangeklopt om te be middelen bij de Uitbetaling van hun tegoed. In 1973 werd het eens zo ver maarde „Union Saint Gilloise" omgevormd tot „Royale Union". Een aantalklassespe- lers, waaronder de toenmalige internationals van Anderlecht Jan Verheyen en Andre de Nul, werden gekocht. Het sta dion werd gedeeltelijk her nieuwd in de hoop zo spoedig mogelijk terug te komen in de hoogste divisie. Het afgelopen seizoen promoveerde Royale Union naar de tweede klasse. Dit seizoen bezet de ploeg na zes wedstrijden de vijfde plaats met zeven punten. Of Union na het uitroepen van het faillissement in de compe titie mag blijven spelen is on duidelijk. De door de recht bank aangestelde curator moet daarover in de komende dagen beslissen. - ST. ETIENNE Jean-Michel Larque, de aanvoerder van St. Etienne, zal vandaag niet uitkomen voor zijn club in de compe titiewedstrijd tegen Lyon en evenmin woensdag 20 oktober in de wedstrijd voor de tweede ronde van de Europese beker voor landskampioenen tegen PSV. Larque heeft last van een meniscus aan zijn rechterknie. De behandelende dokto ren, clubarts Poty en chirurg Imbert, ver klaarden dat het „voorbarig is aan een meniscusoperatie te denken. We zullen slechts ingrijpen indien dat nodig blijkt na eventuele observatie, maar op dit mo ment hebben we nog niets besloten". T» m- DEN HAAG De agenda voor de marathonrijders zal waar schijnlijk bestaan uit 24 wed strijden. Dat betekent een toe neming van drie wedstrijden in vergelijking met het vorige sei zoen. Ondanks het terugtrekken van een sponsor als Heineken, die nu slechts met drie wed strijden op de agenda voor komt, meer gelegenheid voor de superlange-afstandsrijders. De meeste wedstrijden zijn uurra ces, slechts enkele, waaronder s HILVERSUM Vlak voor de waterpolocompetftie begint, zit bet Hilversumse HZC De Robben volop in de problemen. De Hilversummers zouden met ingang van het nieuwe seizoen de beschikking krijgen over het nieuwe Hilversumse zwem bad aan de Jan van der Heydenstraat, reden waarom men de jarenlange samenwerking met het Bussumse sportfond- senbad heeft verbroken. Dezer dagen kreeg HZC De Robben echter te horen dat er voorlopig nog geen sprake van was dat men in het nieuwe bad terecht zou kunnen, omdat men hier eerst - zonder publiek - wilde gaan proefdraaien. De Hilversumse waterpolërs werden hiermee voor een voldongen feit gesteld, -omdat het onmogelijk is om voor de komende maanden elders speelruimte te creëren. 1 januari. Heerenveen: nieuw jaarswedstrijden (a- en b-rij ders, dames en veteranen). 24, 26 en 28 januari. Resp. As sen, Alkmaar en Heerenveen: Heineken driedaagse om de su per schaats (a- en b-rijders, da mes en veteranen). 12 februari. Heerenveen: Neder landse kampioenschappen. 26 februari. Assen. Heder Jan- sdntrofee (a- en b-rijders, dames en veteranen). ,het Nederlands kampioenschap en de Heinekendriedaagse bestaan uit 100 tot 150 ronden. 0e agenda ziet er als volgt uit: 7 november. Amsterdam: Jaap j Edentrofee (a-rijders) wr 13 november. Eindhoven: San- mil derstrofee (a- en b-rijders, da mes en veteranen). 27 november. Den Haag: Resi dentie-cup (a-rijders). 4 december. Assen: Heder Jan- sentrofee (a- en b-rijders, dames en veteranen). 11 december: Grefath (Wdl): grote prijs Nordrhein-Westfalen j (a-rijders). 18 december. Eindhoven: Licht- i stadtrofee (a-rijders). 26 december. Groningen: Marti- I ni-bokaal (a- en b-rijders, dames en veteranen). Aston Villa niet verantwoordelijk LONDEN De Engelse voet balbond heeft Aston Villa alle verantwoordelijkheid voor de Incidenten tijdens de vriend schappelijke ontmoeting Aston .Villa—Glasgow Rangers, afge lopen zaterdag in Birmingham, kwijtgescholden. Een groot aantal mensen, met inbegrip van verscheidene poli tiemensen, raakte bij de inci denten gewond en 65 mensen werden gearresteerd. De wed strijd werd na 53 minuten ge staakt toen supporters het veld opstormden. Polen zou de voor onmogelijk gehouden promotie naar de A-poule, de groep waarin alleen de wereldtop thuishoort, zo goed als zeker zijn. Vandaar die. vroege vreugde. In elk geval één man hield zijn hoofd bij de rea liteit. Carel Deken de interim- coach („We gaan toch weer pra ten over een definitieve aanstel ling bij de NTTB") vormde ook koele nuchterheid, toen iedereen de nederlaag nog moest verwer- game: Jongens, hier moeten jul lie de wedstrijd Winnen". Het stond toen 3-0 voor Nederland, en Nico van Slobbe en Bert van' ken. „Ik heb nog in het eerste- der Helm begonnen toen aan dubbelspel gezegd, na de tweede hun beslissende game (na de DELFT Nico van Slobbe vertolkte de ellendige stem ming in het Nederlandse ta fel tenniskamp na de neder laag van 4-3 tegen Polen uitstekend. Met een spier wit gelaat vormde hij ineen gedoken op de spelersbank, het toonbeeld van moede loosheid. Starend in het niets brabbelde hij nog wel iets. „Soms kan je nog wel eens vrede hebben met een nederlaag. Maar hiermee".... Van Slobbe maakte zijn zin niet af. Dat hoefde ook niet met het oog op de jubelende Polen, die eerst de verba zing over zulk een wonder dat in de Delftse sporthal aan de Brasserskade was geschied, hadden moeten verwerken. Met 3-0 hadden ze achter gestaan, het bolle gezicht van de Poolse trai ner was steeds roder gewor den en de vreugde bij het Nederlandse publiek steeds groter. In Delft zou geschie denis worden geschreven. Dat kon toch niet meer an ders? De bestuurderen van de NTTB glunderden reeds, toen Nico van Slobbe, Bert van der Helm en Betinne Vriesekoop hun enkel spelen in winst hadden omgezet. Op de wedstrijd van het grote talent uit Hazerswoude na wa ren de verschillen dan wel ui terst miniem geweest, maar het ene puntje nodig voor de sensa- carel Deken, op een moment waarop de toekomst voor tie zou er echt wel komen. Ta- het Nederlandse tafeltennisteam er bijzonder rooskleurig verkneukelde"^!? al ^"t de D,e (gelegenheids)bondscoach achteraf: „We heb- eerste triomf uit de historie op nog kansen op promotie naar de A-poule Nico van Slobbe geconcentreerd bezig aan de partij die het begin leek te zijn van een grootse victorie. Het mocht niet zo zijn. cijfers 21-15 en 13-21) tegen de Poolse concurrentie. Coach An- drezj Domicz had voor een tac- was bang voor die laatste twee enkelspelen. Niet voor niets heb ik voor de opstelling gekozen. tisch stuntje gezorgd door An- -waarbij ik een grote kans had op een voorsprong. Achteraf zeg ik, had ik het toch maar anders gedaan". drejz Groeba op te stellen, bij de individuele strijd aan de kant, maar in de dubbels een ongelooflijk sterke kracht. Hij» was ook degene die na winst van 21-14 tegen het duo Van der Helm/Van Slobbe in de derde tegen Ryszard Czochanski. De t de doorslag gaf in de mixed. Poolse speler nog witter dan Bert van der Helm en Bettine Vriesekoop bogen pas na 20-22 in de derde set. Officials en publiek geloofden toen nog steeds heilig in een Nederlands wonder. Nico van Slobbe was waarschijnlijk toen al mentaal gebroken. De Schie dammer stamelde tenminste troosteloos: „Met die 3-0 en de dubbels in het vooruitzicht ge loofde ik alleen nog maar in Nederlandse zege' Van der Helm, maar dan van nature, beschikte over stalen ze nuwen en maakte de partij en de wedstrijd uit met 21-18 en 21-14. Carel Deken en Nico van Slobbe later in koor: „Alle kans op promotie naar de A-poule is nog niet verkeken. Alleen heb ben wie die kans niet meer in eigen hand" En daar had het een uurder eerder nog naar uit gezien. Was het toeval dat het lichtje op het scorebord in de Hij stond voor de taak in de sporthal onverstoorbaar had ge- J hrartrt aantip kant van Hp pas. brand aande kant van de gas ten? KEES KOOMAN zesde partij het getij te doen keren, maar faalde hopeloos. Tegen Stanislav Frackzik mocht hij in twee games maar negen- Dé gedetailleerde uitslagen zijn: tien punten verzamelen. „Van J die jongen had ik", zei Van Slobbe later, „normaal gespro ken moeten winnen, maar er brak iets in me. Het was zuiver mentaal". Bert van der Helm 'mocht het in de finale van de Nico van Slobbe Ryszard Czo chanski 21-17, 29-27 (1-0); Bert van der Helm Stanislav Frackzik 15- 21, 21-15, 22-20 (2-0); Bettine Vriese koop Jolanta Szatko 21-12, 21-17 (3-0); Van der Helm/Van Slobbe Czochanski/Andrejz Groeba 21-15, 13-21, 14-21 (3-1); Vriesekoop/Van der Helm Szatko/Groeba 15-21, 22-20, avond goedmaken, maar de 20-22 (3-2); Van Slobbe - Frackzik bange voorgevoelens van coach 12-21, 7-21 (3-3); Van der Helm - Carel Deken kwamen uit. „Ik Czochanski 18-21,14-21 (3-4). Henk van Leeuwen (Van onze sportredactie) DEN HAAG De competitie voor het betaald voetbal wordt dit weekeinde weer hervat De strijd tussen Feyenoord, Roda JC en Ajax gaat onverdroten voort, maar ook aan de staart is genoeg span ning. Telstar sluit de rij met een punt achterstand op FC Twente en De Graaf schap. Op dit laatste duo heeft FC Den Haag slechts een voorsprong van twee punten, zodat de Zuiderparkers op hun tellen moeten passen. Zondag staat de' bezonder belangrijke uitwedstrijd tegen Telstar op het programma. Een meeval ler voor FC Den Haag is het feit dat doelman Ton Thie weer fit kan aantre den, terwijl bovendien Aad Kila en Lex Schoenmaker in de selectie voorkomen. Over het meespelen van Henk van Leeu wen wordt op het laatste moment een beslissing genomen, ofschoon de spits gisteren al aan de training heeft deelge nomen. Het Velsense Telstar is dit seizoen zwaar geteisterd door allerlei omstandigheden. De routiniers Kees van Kooten en Fred André werden overgedaan aan respectie velijk Go Ahead Eagles en Volendam, terwijl Dick Helling naar Ajax vertrok. Momenteel onderhandelt Telstar over zijn terugkeer. Bovendien werd Leen de Goey door Sparta ingelijfd. Colin Ayre ging terug naar Engeland en Klaas Bijl en Ton Fens stopten. De coach van Telstar Joop Castenmiller: „Ja het is een lange lijst van spelers die ik mis. Daar sta je dan als trainer en kan je opnieuw beginnen een elftal op te bouwen. Een en ander vergt een lange aanlooptijd waarin veel punten verloren gaan. Spelers als Eddy Kraal en Gerard Staats missen nog ervaring, terwijl Stip- han Matic en Jaap Visser-respectievelijk overgenomen van Sparta en FC Amster dam geblesseerd zijn. De eerste heb In het Zuiderpark verheult men de zor gen niet, ofschoon de terugkeer van Ton Thie met gejuich werd begroet. Eveneens ziet men reikhalzend uit naar een betere vorm van Oeki Hoekema en Lex Schoen maker en uiteraard naar het meespelen van Henk van Leeuwen. Nogmaals Hagenaar Joop Castenmiller: „Het kan een interessant duel worden tussen twee ploegen die niet goed draaien. De spelers spelen onder een bepaalde druk van het .moeten" winnen en kunnen derhalve die druk niet ver werken. Dat we tegen FC Den Haag keihard zullen werken, behoeft geen be toog, vooral omdat de mentaliteit van mijn spelers meer dan goed is. In het Sportpark Sclioonenberg krijgt het pu bliek dus wat te beleven. Klaagde dit- ZEIST De tuchtcommissie van de KNVB heeft de volgen de spelers in het betaalde voet bal straffen opgelegd. Laseroms (trainer FC Vlaardin- gen): een boete van 250 gulden. Lochtenberg (FC Vlaardingen): ingaande 7 oktober twee wed strijden geschorst en een boete van 150 gulden. Een lopende voorwaardelijke uitsluiting van één wedstrijd is in stand gehou den. Bruyn (FC Vlaardingen): een wedstrijd voorwaardelijk en een boete van 75 gulden. Maiwald (FC Amersfoort): in gaande 15 oktober twee wed strijden onvoorwaardelijk en een boete van 150 gulden. Bakkenes (FC Utrecht): een wedstrijd onvoorwaardelijk en een wedstrijd voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. F. Goudriaan (SW): een wed strijd onvoorwaardelijk en een wedstrijd voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. De Leeuw (Excelsior): een wed strijd onvoorwaardelijk en een boete van 125 gulden. Pirard (Heracles): twee wedstrij den onvoorwaardelijk en een boete van 100 gulden. Kuzmanovic (SC Cambuur): een wedstrijd onvoorwaardelijk en een boete van 100 gulden. Kuiper (FC Groningen): een wedstrijd onvoorwaardelijk en een boeté van 75 gulden. Van Moorst (PEC Zwolle): een voorwaardelijke wedstrijd om gezet in een onvoorwaardelijke. Boekungen voor: Zoetmulder (SW), J. Goudriaan (SW), Bis- ker (FC Amsterdam) en Vilijn (FC Vlaardingen). zelfde publiek vroeger dat het altijd een dooie boel was met klassering in de middenmoot, thans krijgen zij hun zin." Ook op andere fronten gaat de strijd verder. Morgenavond prijken twee wed strijden op het programma: Go Ahead Eagles—PSV en Roda JC—De Graaf schap. Verder op zondag: Feyenoord Haarlem, FC Twente-Ajax. In tegenstelling met voorgaande seizoe nen draait het elftal van Jong Den Haag nog niet goed. Morgen spelen de pupillen van Rinus Loof in het Zuiderpark tegen MW. De Limburgers staan halverwege de ran glijst en bezitten één punt meer dan de gastheren. Bij Jong Den Haag verschij nen ook Peter Landers en Henk Boon weer in het veld. De opstelling is als volgt: Galjé—Zondervan, Boon, De Bruijn, Landers-Toet, Tempelaar, Hen- driks-Noël, Blijie en Van Dam. Aanvang half drie. DEN HAAG Herman Pon steen, de Nederlandse achtervol gingskampioen bij de amateurs, die tijdens de Olympische Spe len een zilveren medaille won, gaat in het nieuwe wielerseizoen voor de amateurploeg van Soka rijden. .Ponsteen werd enkele weken geleden uit de Batavus- ploeg gezet. DEN HAAG De uitslag van lotto no. 41 is: Aantal deelnemers: 848.924. Inleg: 3.393.080,- Prijzenbedrag: 1.721.866,85. Eerste prijs: geen winnaar, van het bedrag van de eerste prijs gaat 1/5 deel naar de lotto van zondag a.s., 17 oktober. Het overige 4/5 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de tweede t/m de vijfde prijs. Tweede prijs: 3 winnaars, 4'e elk bruto 98.673,- ontvangen. Derde prijs: 146 winnaars, die elk bruto 2.579,- ontvangen. Vierde prijs: 6.491 winnaars, die elk 70,- ontvangen. Vijfde prijs: 7.817 winnaars, die elk 58,- ontvangen. Jackpot voor lotto 42 van zon dag a.s. 134.850,68. Uitslag tolo 41 Aantal deelnemers: 215.237. Inleg: 630.087.- Prijzenbedrag: 299.291,33. Eerste prijs: geen winnaar, van het bedrag van de eerste prijs gaat 1/3 deel naar de jackpot van toto 42 van zondag a.s. het overige 2/3 deel wordt in gelijke delen verdeeld over de tweede en de derde prijs. Tweede prijs: 5 winnaars, die élk bruto 22.945.- ontvangen. Derde prijs: 41 winnaars, die elk bruto 3.528,- ontvangen. Jackpot voor toto 42 van zondag a.s. ƒ39.905,51.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 15