I Swift en Van Gerve samen aan de leiding W Bewoners Kaageiland halen fel uit naar Progressief Alkemade Mercasol mist schutter: 7390 BIERTAPPEN IN LISSE GODYLA KLOPT GEROUTINEERD DKS LEYTHON BLUFT IN KOPGROEP Bowling competitie Protest „DORPSRAAD SLAAPT NIET" illllllllllllllllllllllllllllllllllll Bezwaarschrift tegen busbanenplan Rijnzichtweg Illlllil *'0 Ifi VJi\. i VJi3£jft Of it) kdliXXsiJAU V/V^UibAll i rthiiM o (Van onze sportredactie) LEIDEN - Swift 't Winkeltje uit Leiden en het Lisser Van Gerven de Jong hebben zich samen op kop genesteld van de zaalvoetbalhoofdklasse. Swift versloeg het Katwijkse Van der Plas BMW met 3—1 en Van Gerven bleef in de eigen THB-Hal de baas over Tegelhandel: 41. Kampioen Zwaanvogels leed een verras sende nederlaag tegen ex-ti telhouder LDWS. In de slotfa se sloegen de Vlietbewoners toe: 5—3. Het Lisser Godyla tenslotte, kwam in actie voor de Districtsbeker. DKS-In- tiem uit Den Haag werd ver diend met 4—2 geklopt. Godyla heeft het zichzelf in die eerste westrijd voor de be ker (ook de bekerhouders van Rotterdam, Dordrecht, en Gouda doen mee in de strijd om die Districts-bokaal) onno dig moeilijk gemaakt. De Lis- ser-zes - Godyla speelde met slechts één wissel - was duide lijk sterker dan het toch ge routineerde achttal van KDS, maar in de afwerking faalde de formatie van coach Van der Zwet bij vlagen gruwelijk. Daarom duurde het ook tot ver in de tweede helft voordat Godyla definitief afstand nam. Jan van Slooten en Theo Go dyla zorgden voor die beslis sende doelpunten. DKS-In- tiem, met RVCers Van Dulle- men en Vols in de ploeg, had tot in die slotfase voorname lijk stand weten te houden door de uitblinkende doelman Frank Peeterse. Een Peeterse die overigens wel al in de der de minuut kansloos was bij een inzet van Van Slooten. Het nr. af en toe goed combinerende DKS kwam via Rinus Vols terug tot 1—1, maar werd kort na rust door Godyla toch weer op achterstand gezet Een on terecht door arbiter Van de Gert Zwaan (Van der Plas) en Van der Reyden (Swift) zijn in fel duel gewikkeld Sis-Thu Pan en John Janssen kijken toe Berg uit Gouda toegekende strafschop (Bennie de Roode passeerde de geblesseerde Wil lem van Harskamp feilloos) bracht DKS nog even langs- Hattrick Een hattrick van „good-old" Wim de Roo heeft Swift/'t Win keltje de volle winst gebracht tegen Van der Plas BMW. De voetballende fietsers hadden in de eerste helft van de strijd wel het betere van het spel, maar moesten na de hervat ting toch duidelijk een stap terug doen tegen de zich her stellende Katwijkse formatie. Het derde door De Roo ges coorde doelpunt kwam voor de Leidenaars dan ook als een ware verlossing. Voor Van der Plas, dat vorige week mede-debutant Oegst- geest met 64 terugwees, scoorde Wim van Duyn na de hervatting het enige doelpunt. Zwaanvogels heeft ook tegen LDWS getoond nog niet in de oude vorm te steken. De Vo gels kwamen, evenals in het eerste treffen tegen Tegelhan del wel regelmatig tot knap spel, maar veel doelpunten le verden deze acties toch niet op. Overigens leidde Zwaanvo gels bij rust met 2—1. Ben Hèemskerk en Jan van Duyn (de RCL-spelers mogen nog al tijd zaalvoetballen....) scoorden voor de Vogels; Bart van der Weyden voor LDWS. Hetzelfde LDWS dat, naarmate de twee- de periode verstreek, meer vat kreeg op het spel van de Leidse kampioen. Goals van Van der Weyden en Pinas wer den door Sjaak Matters nog wel ongedaan gemaakt (3—3) maar in de laatste minuten moest Zwaanvogels het ant woord wel schuldig blijven op twee treffers van John van Haastrecht: 53. Regelmatig Van Gerven de Jong boekte een regelmatige zege op De Tegelhandel. In dit duel der verzwakten (Tegelhandel zon der Meskers en Van Es; Van Gerven zonder Gerard van Beek en doelman Koning) was Van Gerven duidelijk de meest slagvaardige ploeg. Een gegeven dat trouwens pas na rust echt tot uiting kwam. Tot dan had het vertragende Te gelhandel slechts een treffer moeten toestaan. Jac van Ruy ten had daar in de 23ste mi nuut voor gezorgd. Na de rust leek het er zelfs even op dat de Leidenaars, gezien hun mogelijkheden niet slecht spelen, een punt uit Lis- se zouden wegslepen. Wim Nieuwenburg scoorde tijdens een numerieke meerderheid van De Tegelhandel de gelijk maker. Van Gerven, dat in Van Ruyten zijn speler kende, dacht er echter anders over. Hennie van Eeuwijk (2x) en weer Van Ruyten bepaalden de eindstand op 4—1. Uitslagen/stand hoofdklasse: Van Gerven de Jong— Tegel handel 41; LDWS—Zwaan vogels 53; Van der Plas BM- WSwift/'t Winkeltje 1—3. 1 Swift Winkeltje 2 2 0 0 4 5—1. 2 Van Gerven 2 2 0 0 4 0—5 3 LDWS 2 10 12 9—8 4 BMW vd Plas 2 10 12 7—7 5 Zwaanvogels 2 0 111 5—7 6 Tegelhandel 2 0 111 3—6 7 Oegstgeest 1 0 0 1 0 4—6 8 Godyla 1 0 0 1 0 0—2 TOPSCORERS: 1 Wim de Roo (Swift Winkel tje) 3) 4; 2 Hennie van Eeuwijk (Van Gerven de Jong) 2), Lourence Mouter (BMW van der Plas) en Van der Kolk (Oegstgeest) allen 3. LEIDEN De heren van Leython blijven uitstekend mee draaien in de race om de bovenste plaats. Afgelopen weekeinde werd het bezoekende Zovoc gedecideerd met 3—1 teruggewe zen. De Leidse ploeg startte bijzonder matig. Een 3—13 achter stand werd nog wel opgehaald tot 12—13, maar Leython kon toch niet meer voorkomen, dat Zovoc de eerste set met 12—15 naar zich .toe trok. Toen was het echter gedaan met Zovoc. Via een gevarieerde aanval, waarin Frits Jans een hoofdrol vertolkte, werd de Ploeg uit Zoetermeer naar een 31 neder laag gespeeld. Overige setstanden: 15—4 15—10 en 15-6. Lusv had weinig moeite zijn koppositie in de promotie klas se te behouden. LUSV, dat in Feri de Geus en Jan Heems kerk twee uitblinkers had, had meer last van de fanatieke DVC-aanhang en de spekglad de vloer dan van hun geens zins imponerende opponent Via de setstanden 14—16, 8—15, 16—14 en 8—15 haalde LUSV zijn vierde overwinning oprij. Ook de derde Leidse vereni ging in de promotieklasse Do- nar blijft uitstekend voor de dag komen. GVC kreeg geen kans tegen het sterk spelende Donar. Alleen in de derde set ging Donar in de fout Een 14—7 voorsprong werd volko men onnodig verspeeld waar door de set alsnog naar GVC ging. (setstanden: 15—6, 15-10.14-16 en 15—9). De dames van LUSV hebben geheel onnodig een 3—1 over winning laten liggen in hun thuiswedstrijd tegen het Noordwijkse Haak Novo-2. Nadat de eerste twee sets eer lijk waren verdeeld (15—7 en 8—15), wist Lusv op een 2—1 voorsprong te komen door de bijzonder enerverende derde set met 16—14 naar zich toe te trekken. De Leidse studentes leken op een gemakkelijke overwinning af. te stevenen. Haak Novo zat kapot en LUSV liep in de vierde set weg naar een 7—0 voorsprong. Toen ging het echter helemaal fout met LUSV. Haak Novo profiteerde gretig en haalde via de setstande 1215 en 615 alsnog een 2—3 overwin ning. De beide damesteams van Leython zijn met wisselend succes het weekeinde doorge komen. Leython-2 miste drie speelsters, maar wist toch nog een punt te halen uit het duel tegen Zevenklappers. In de be slissende vijfde set had het zonder wisselspeelsters spelen de Leython geen verweer meer tegen de goed draaiende ploeg uit Zevenhuizen. Deze set ging met 0—15 naar Zevenklappers. Leython-3 behaalde in een le vendige wedstrijd een moeiza me 3—2 overwinning op Dosko EERSTE KLASSE De heren van Gemini Kange- roes-3 hebben het afgelopen weekeinde op overtuigende wijze hun kandidatuur gesteld voor het kampioensschap in de eerste klasse. Het door Jo- han Kwestro getramde Gemini bracht het sterke Leski een 1—3 nederlaag toe. Het derde herenteam van'Ley thon heeft een kansloze 3—0 nederlaag geleden tegen DVO. Vooral in de aanval kwam de" jonge Leidse ploeg nog duide lijk te kort. LUSV-2 heeft volkomen onno dig een 03 overwinning laten liggen bij Leski-2. Nadat de eerste twee sets met 1215 naar LUSV waren gegaan, kwamen de Leidse studenten in de derde set op een 0—6 voorsprong. Toen was het ech ter afgelopen met LUSV. Les ki kwam goed terug, won de laatste twee sets (15—8 en 156) en bereikte zodoende alsnog een gelijkspel. De damesteams van Leython hebben beiden een zware ne derlaag te slikken gekregen. Leython-4 ging met 0—3 ten onder tegen DAC, terwijl het vijfde team met dezelfde cij fers z'n meerdere moest erken nen in Gemini Kangeroes-4. LC-Bal voor Teylingen C5 LEIDEN De door Sport- huis Wout Bergers beschik baar gestelde Leidse-Cou- rant-Bal is deze week in Sassenheim terecht geko men. Teylingen C5 verdien de de bal via een 17—0 overwinning op Lisse C6. lste klasse A: Wegrestaurant „de Uiver"—B.C. „les Imbattables" 0—4, „Holiday Inn"—B.C. „All Black" 31, „Samantha's Bowlers"—B.C. „de Krakers" 31, Bakkerij .Raap horst"—B.C. „Never Mind" 1—3. lste klasse B: B.C. „in the Mood" I—Sig. mag. „de Vries" 1—3, B.C. „th& Pincrunchers"—„InverHouse Whiskey" 2—2, B.C. ..In the Mood" II—„Sjaak Scheffer Bnlmode" 0—4. Staad na 6 wedstrijden: Ie klasse A: 1. „Samantha's Bow lers" 221/2-11/2, 2. B.C. ..Never Mmd" 15 1/2-8 1/2, 3. „Holiday Inn" 13 1/2-10 1/2, 4. B.C. „de Krakers" 13—11, 5. B.C. „les Imbattables" 12-12, 6. B.C. ..All Black" 11-13, 7. Bakkerij .Raaphorst" 816; 8. Weg restaurant „de Uiver" 1/2—23 1/2. lste klasse B: 1. „Sjaak Scheffer Brilmode" 18—6, 2. B.C. ,Jn the Mood" II 15—9, 3. „Inver House Whiskey" 14—10, 4. Sig.mag. „de Vries" 12—12, 5. B.C. „the Pincrun chers" 8—16, 6. B.C. jn the Mood" I 5-19. LEIDEN Mercasol Leiden heeft problemen met de inde ling van de competitiewed strijden. Na vijf Wedstrijden heeft de ploeg al vier ont moetingen in eigen hal ach ter de rug. Later in het pro gramma moet daarvoor de tol worden betaald en speelt de Blom-équipe vijfmaal uit In die periode liggen nog wat rustdagen, waardoor Merca sol bijna twee maanden niet thuis speelt. De mogelijkheid bestaat, dat er een protest naar de NBB gaat vooral ook, omdat er nu blijkt dat er op dagen dat de hal door het Haagse distrikt bezet zou zijn, ruimte genoeg is. Intus sen heeft de supportersver eniging al actie ondernomen. Gisteravond werden handte keningen verzameld. Of het veel helpt is vraag twee, maar de indeling is werkelijk erg vreemd. Tweemaal bin nen acht dagen tegen Re mington bijvoorbeeld is ook niet de meest wenselijke si tuatie. De NBB maakt zich met een "planning als deze roijduit belachelijk. Als men topbasketbal wil bedrijven, moeten ook de clubs, die niet tot de absolute topploegen behoren, toch minstens de kans krijgen er het beste van te maken. LEIDEN Eén speler had van Mercasol-Arke Reizen nog een leuke, boeiende wedstrijd kunnen maken. Die man was wellicht Peter de Jong ge weest, maar de meest gerouti neerde Leidenaar in de ploeg heeft door werkzaamheden geen tijd meer voor door-de- we ekse wedstrijden en zal ook de verre uitreizen niet mee maken. Een goed schutter had de verdediging van de En- schedese ploeg in de slotfase aan flarden kunnen schieten. Want ruimte was er genoeg. Mercasol kon echter nu niet profiteren en ging met 73—90 roemloos ten onder. De beslui teloosheid in de aanval, het slechte schieten, het niet hele maal juist uitvoeren van de v systemen en misverstanden in de reboundduels; het waren allemaal negatieve punten voor Mercasol na een leuke, aantrekkelijke eerste helft. Er was nog één gelukje: Arke profiteerde nauwelijks in Mercasols slechtste periode, want anders was het punten totaal van de ploeg van Ed Strong zeker boven de hon derd gekomen. In de eerste twintig minuten maakte Mercasol veel goed van hetgeen in de ontmoetin gen tegen Disco Danser en Markt was verknald. Er werd snel en fris gespeeld en alle ingrediënten waren aanwezig voor een leuke partij basket bal. Dat werd het aanvanke lijk ook. Toch was er één groot verschil tussen beide ploegen: Ruud Harrewijn, de ex-Buitoni speler, die jaren lang sukkelde met de ene bles sure na de andere, speelt mo menteel als herboren en knal de in de eerste helft zestien punten door de Leidse ring. Tot de vijftiende minuut ging het keurig gelijk op: 37—36. Meest opvallende detail was een „superpunt" van Paulides, die een pass op Bell wilde afleveren, maar ineens raak- schoot. Verzoeken om herha ling van het publiek kon de jeugdige spelverdeler niet beantwoorden. Een time-out van Strong ver anderde het wedstrijdbeeld volkomen. Arke speelde in de slótfase agressiever en ging met een voorsprong van 41—50 naar de kleedkamer. Strong startte na de hervatting zonder zijn Amerikaan Pete Harris, die na anderhalve mi nuut Harrewijn kwam vervan gen. Met twee van zijn beste drie spelers (Jimmy Moore was de absolute uitblinker, ook al omdat Greg Bell hem niet kon houden) liep Arke steeds verder weg. En toen het verschil rond de twintig pun ten zweefde geloofde Strong het verder wel. Zijn tweede keus kreeg een kans en Merca sol bleef moeilijk zitten. Pas tegen het einde kwam er, via een press-verdediging, wat le ven in de brouwerij, maar toen was het leed geleden. Mercasol had voor de tweede maal verloren van een ploeg, die als gelijkwaardig werd be schouwd. Werd, want de reali teit van nu ligt heel anders. Scores Mercasol: Bell en Bart- holome 22, Ruysenaars 11; Paulides en Hoekse ma 8, Be- rendsen 2. Topscorers Arke Reizen: Moore 28, Harris 23 en Harrewijn 22. Ook VAK-Stars had gisteren moeten spelen. Op het pro gramma stond de zaterdag uit gestelde wedstrijd tegen Ros/- Forcial. De Rijswijkse ploeg kwam echter niet opdagen. (Van een onzer verslaggevers) E KAAG Het bestuur van Progressief Alkemade is gister avond tijdens een bijeenkomst in restaurant ,,'t Kompas" op het Kaageiland door een heel klein zijdeurtje afgegaan. De bewoners van het eiland zaten vol kritiek op de Alkemadese politieke Ifoepering. „Hoe durft u te beweren dat wij geen kritiek meer zouden durven uitoefenen op het gemeentebestuur, omdat wij subsidie krijgen van de gemeente. Wij eisen van u een excuus voor deze uitspraak." zei de heer Kees v.d. Rest, vice-voorzitter van de dorpsraad van het Kaageiland. Hij zei dit in reactie op een ÓHikel in de Leidse Courant over de reacties van Progressief Alkemade op de gemeentebe groting. .Maakt u zich toch Vooral geen zorgen dat wij hier liggen te slapen. U gaat voorbij s aan de vele activiteiten die de dorpsraad hier organiseert," "«volgde de verbolgen vice- «öorzitter van de dorpsraad. „U pronkt met de veren van de dorpsraad," zei een bezoeker van deze door Progressief Alke- ®ade belegde bijeenkomst: „U *gt dat u zo druk bezig bent r'eest met een dorpshuis, met loods van Van Lent en met |£t trapveldje, maar daar heb- wij hard aan gewerkt," al- Kortweg dus de bezoeker. „Over een be tere oeververbinding hoeven we nu niet te praten. We hebben daarover al een gesprek gehad met b. en w. van Alkemade, en die hebben ons toegezegd dat. twee dorpsraadsleden zitting mogen hebben ineen commissie die de mogelijkheden tot een betere oeververbinding zal gaan bestuderen," aldus de vice-voor zitter. De vice-voorzitter van de dorps raad vroeg zich overigens af wat Progressief Alkemède ei genlijk in De Kaag kwam doen. „U loopt achter de feiten aan. Laat ons eerst eens zien hoeveel zetels u haalt bij de komende LEIDEN Project '75 wil het Speelstuk „Wederzijds huwe lijksbedrog" van P. Langendijk Qgvoeren. Enthousiaste spelers speelsters kunnen zich mel- <|*n op het secretariaat van de vereniging, Rembrandtstraat 17, beiden. teL 123097. LEIDEN De Leidse rockfor- it Ü?at*e "BiNy the Bulldozers" fjrft morgen in het Leids Vrije ujdscentrum aan de B ree straat °D- vanaf acht uur. Tevens wordt de film "The London rock and roll show" vertoond. De toegangsprijs is 2,50 voor leden van het Vrijetijdscentrum en 3,50 voor niet-leden. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Morad, zn. v. M. Ouali en A. Touil. Overleden: j. F. Janssen, geb. 4 aug. 1938, man; M. Boeren, geb. 12 nov. 1892. gehuwd geweest met J. Smit; T. C. Bergenhenegouwen. geb. 16 okt. 1893, man. Gehuwd: H. J. J. Siokema en M. Ober. gemeenteraadsverkiezing en dan zullen wij eens zien of u een interessante praatpartner voor ons bent," aldus enigé bezoekers van de bijeenkomst. Het bestuur van Progressief Alkemade deel de mee ,dat zij naar De Kaag kwamen om de meningen van de bewoners te peilen. Sluitingstijden De gespannen sfeer in het begin van de bijeenkomst nam later wat af toen de aanwezigen praatten over de vrije sluiting stijden op het Kaageiland. Uit de woorden van de bezoekers bleek dat deze voorlopige maat regel van de Alkemadese ge meenteraad nogal met gemeng de gevoelens was ontvangen, nu blijkt dat vrijwel de hele nacht lawaai wordt gemaakt Wel is het aantal vernielingen dras tisch teruggelopen, meenden de bezoekers. Omdat zij de horeca willen helpen, nemen de meeste bewoners de kleine problemen voor lief. Een door Progressief Alkemade voorgestelde enquête I zagen de bewoners van het ei- land niet zitten. Overigens wordt door een com- I missie van de dorpsraad een I plan ontwikkeld om het eiland j op zondagen tussen 10.00 en 18.00 uur autovrij te houden. Alleen bewoners van het eiland zouden zich tussen die tijden j met een auto over het eiland mogen begeven. I dorp dorps De Kaag komt overi- gens niet in aanmerking als „be schermd dorpsgezicht" Pro gressief Alkemade memoreerde I dat dit door de instelling van een gemeentelijke monumenten verordening mogelijk, geheel of gedeeltelijk, gerealisserd zou kunnen worden. De bijeenkomst werd besloten met een opmer king van een der bezoekers: „Of er een bordje op het pontveer geplaatst kon worden met daar op „niet praten met de bestuur der." Spreker vond dat hij soms te lang moest wachten, omdat Kaageilandbewoners met de bootbestuurder stonden te pra ten. LEIDEN De werkgroep Mi lieubeheer, de werkgroep Fiets- E.N.W.B. en de vereniging Mi lieudefensie hebben bij de ge meenteraad van Oegstgeest een bezwaarschrift ingediend tegen het busbanenplan op de Rijn zichtweg. De groepen zijn van mening dat het door de minis ter van Verkeer en Waterstaat beschikbaar gestelde geld voor uitvoering van het plan op on juiste manier wordt besteed. Het geld is bestemd voor bevor dering van het openbaar ver voer. Volgens de werkgroepen krijgt ook het autoverkeer op de Rijnzichtweg veel meer ruimte na realisering van het plan, het geen bepaald niet de bedoeling is volgens de werkgroepen. In het plan is het aantal rijstroken bij het kruispunt ter hoogte van de Leidse Buurt uitgebreid van twee naar drie, waarvan in hoofdzaak de particuliere auto's gaan profiteren. Hierdoor kan er geen sprake zijn van stimule ring van het openbaar vervoer, aangezien deze slechts plaats kan hebben, wanneer de reistijd per bus wordt verkort en die per auto wordt verlengd. De werkgroepen dringen er bij het Oegstgeestse gemeentebe stuur op aan met de uitvoering van de plannen te wachten tot uitspraak over hun bezwaar schrift is gedaan. Zelden zal in "De Witte Zwaan" in Lisse meer bier getapt en gedronken zijn als gistermiddag tijdens de twintigste nationale biertapwedstrijden. Een achtkoppige jury had tot taak uit vele tientallen professionele deelnemers uit Leiden, De Kaag, Sassenheim, Noord wijk, Hillegom, Haarlem en Lisse de supertapper te kiezen. Er werd gestreden in twee categorieën, te weten de .categorie eenmanszaken en de categorie teams. In de eerste groep zegevierde de heer Van Heusden van de Morspot uit Leiden. In groep twee wisten de heer Klein en mej. Reipsch zowel aan de tap als uit het flesje de twee-duimen-dikke schuim kraag perfect uit te voeren. Vermeldenswaardig was eveneens het in grote getalen opge komen publiek. In tegenstelling tot veel andere evenementen trok het biertapfestijn wel degelijk toeschouwers. Niet zo verwonderlijk, want alle al dan niet goed uitgevoerde werk stukken van de heren tappers dienden zo snel mogelijk te worden geleegd. Gratis wel te verstaan. Koningin Juliana bezoekt de Kooi LEIDEN Koningin Julia na brengt morgenmiddag een werkbezoek aan ver schillende delen van Leiden. Nadat zij om half vier op het Stadhuis door burge meester en wethouders is ontvangen, maakt de konin gin een bustocht over Bree- straat, Levendaal, Zijlsingel en Herengracht. Het eind punt van de tocht is de reno vatiewinkel aan de Java- straat, waar koningin Julia na een kleine tentoonstelling over renovatie van zowel particuliere als woningwet woningen zal bezichtigen. Via Kooilaan en Medusa straat wordt een korte wan deling gemaakt naar de Flo- resstraat 41: een pas gereno veerde particuliere woning. Daarna wordt de wandeling voortgezet via Floresstraat, Driftstraat, Javastraat naar Lombokstraat 63: een vorig jaar gereedgekomen gereno veerde woningwetwoning. Tussen kwart voor zes en vijf voor half acht heeft er in de burgerzaal van het Stadhuis een maaltijd plaats, waar ook vertegenwoordi gers van gemeentebesturen uit Oxford en Krefeld aan wezig zullen zijn. Om half acht begint het bezoek van de koningin aan het cultureel centrum met bezichtiging van de tentoonstelling over het toneelleven in Leiden in de loop der tijden. Vanaf acht uur woont koningin Ju liana de galavoorstelling van de musical Wie betaalt het gelach", gegeven ter gelegen heid van de officiële opening van de Leidse Schouwburg, bij.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 5