Nat onthaal voor Guus Kuijer MINERVA IN TEKEN VERKIEZINGEN VS. Bijna 1000 deelnemers aan Bloemenloop Roelof arendsveen Alphilia '76 voor herhaling vatbaar Ernstige ongevallen motorcross Alphen Aangetaste wilgen toch gekapt Clubgebouw voor floreholte Kortweg "S LEIDEN De Leidse studentensociëteit Minerva staat de komende weken in het teken van de Amerikaanse presidents verkiezingen die op 2 november zullen worden gehouden. Aan de vooravond daarvan worden er op de sociëteit aan de Breestraat een aantal voorlichtings avonden over de V.S. gehouden, die voor iedereen toegankelijk zijn. Minerva begint morgen, 12 oktober met een viedo-avond waarop onder meer films over de beide kandidaten Ford en Carter en hun verkiezingscampagnes zul len worden vertoond. Ook zullen stukken van de twee tot dusver uitgezonden tv-de- batten tussen beide kandidaten te zien zijn. Volgende week dinsdag, 18 oktober is er op Minerva een forum over Amerika en de week daar op op 26 oktober zal de buitenlandse politiek, onderwerp van het laatste door Carter gewonnen tv-de- bat, worden belicht. Op 2 november zelf zorgt Minerva voor iets unieks. Dan vindt er een All Ameri can Night plaats, ook voor iedereen toe gankelijk, waarbij de uitslagen van de presidentsverkiezingen via een speciale verbinding op de voet te volgen zullen zijn en van commentaar zullen worden voorzien door leden van de beide Ameri kaanse politieke partijen, de democraten en de republikeinen die dan in de "socië teit aanwezig zullen zijn. De hele avond zal plaatsvinden in een echte Amerikaan se sfeer waaraan ook de consumptielijst van Minerva zal zijn aangepast. ALPHEN AAN DEN RUN Tijdens de motorcross die afge lopen zaterdag werd gehouden op een terrein hij het recreatie- meer in Alphen zijn ernstige ongelukken gebeurd. Vier mo torcrossers moesten met letsel worden opgenomen in diverse ziekenhuizen. De 23-jarige H. Kleefstra uit Oosterwolde werd met hersen letsel opgenomen in het Acade misch Ziekenhuis te Leiden. Daar constateerde men een zwa re hersenschudding terwijl zich ook verschijnselen van verlam ming voordeden aan zijn linke rarm en linkermondhoek. De doktoren hebben goede hoop op algehele genezing. De 19-jarige J. v. Berkesteijn uit Schoonho ven brak zijn rechtersleutelbeen en werd vervoerd naar het Rij- noordziekenhuis in Alphen. De 19-jarige J. Wensink uit Sinde- ren (gem. Wis) brak zijn onder been. Hij kon na behandeling in het Rijnoordziekenhuis ver voerd worden naar een zieken huis te Oldenzaal. De 28-jarige M. Haaker uit Hoofddorp moest opgenomen worden in het Aca demisch ziekenhuis te Leiden. Daar constateerde men bescha diging van zijn vijfde en zesde nekwervel en verlamming aan armen en benen. De kans op algeheel herstel is volgens de doktoren uiterst gering. De vrij snelle baan - veel klei, weinig zand - is mogelijke oor zaak van de relatief vele onge vallen. Ondanks deze ongeluk ken, laat de Motor- en Autoclub Rijnland zich er niet van weer houden ook volgend jaar een nieuwe cross te organiseren. MAXEUWË IN KOUDEKERK KOUDEKERK AAN DEN RIJN Oud-wereldkampioen schaken prof. dr. Max Euwe brengt maandag 18 oktober op uitnodiging van de schaakver eniging Koudekerk een bezoek aan deze gemeente. Euwe zal in gebouw Honswyc aan de Dorps straat een lezing over het scha ken houden. Bovendien zal hij tekst en uitleg geven bij de en kele jaren geleden gespeelde schaakmatch van de eeuw tus sen Fisher en Spassky. De op brengst van de avond (de toe gangsprijs bedraagt 2,50 gulden) is bestemd voor het Euwe-fonds. Het fonds is bestemd om de schaaksport waar ook ter we reld te propageren. Aanvang 20.15 uur. Rovend trio betrapt LEIDEN Een 27-jarige, een 22-jarige en een 17-jarige Leide- naar zijn vannacht op heter daad betrapt bij een poging tot straatroof. De politie kwam het trio op het spoor na een tip van een echtpaar. Dit echtpaar was door de drie mannen in de Hooglandse Kerkkoorsteeg on der bedreiging beroofd van een portemonnee met 25 gulden. De drie verdachten werden in de Haarlemmerstraat bij de Jan Vossensteeg betrapt toen ze op nieuw twee slachtoffers onder bedreiging wilden beroven. [97 lAANDAG 11 OKTOBER 1976 LEIDSE COURANT PAGINA 5 ROELOFARENDSVEEN - Het heeft wei nig gescheeld of het deelnemersaantal van de Bloemenloop, die gisteren voor de zesde keer in Roelofarendsveen werd georgani seerd, was voor het eerst boven de 1000 gekomen. Het werden er tenslotte ruim 900, waarvan maar liefst 300 deelnemers voor de halve marathon van start gingen. 250 deelnemers startten voor de 9 kilometer en ruim 350 kozen voor de kortste afstand, de 5 kilometer-tocht. Een goede organisatie door gymnastiekver eniging Excelsior, mooi weer en een goede samenwerking met de Alkemadese politie lagen aan het grote succes van de zesde bloemenloop ten grondslag. Voor de deelne mers lagen er aan de finish behalve de eer en een herinneringsmedaille, ook een forse bos bloemen te wachten. Winnaar op de halve marathon werd de Schiedammer Hans van Kesteren in een tijd van 72 minuten en 20 seconden. Van Keste ren had vorige week de 100 kilometerloop in Groningen gewonnen, maar had nu alle moeite om de Zevenhover G. van der Hoorn voor te blijven, die met 10 seconden achter stand tweede werd. Derde werd de heer Koster uit Huizen. Corry van der Meer was de eerste Roelofarendsveense, die op de halve marathon binnenkwam. De achter stand op de grote jongens bedroeg echter nog altijd 18 minuten. Jongste deelnemer aan deze monsterafstand was de 11-jarige Hans Douwe uit Voorschoten. De 9 kilometer leverde een ereplaats op voor de Roelofarendsvener B. Kerkvliet, die twee de werd achter Stevin van der Hoorn uit Ter Aar. De winnende tijd op de 9 kilometer was 31 minuten. Derde werd A. de Graaf uit Zevenhuizen. De uitslagen van de 5 kilometertocht luiden: meisjes: 1-Willeke van Ruiten, 2-Maya den Meer en 3-Marina Muite- ma. Jongens: 1-Leon de Jeu, 2-Sjors Hoogen- boom en 3-Perry Hoogenboom i verband met erduistering drie mille Amsterdammer tangehouden >E KAAG/ROELOFA- ENDSVEEN Op verzoek an de groepscommandant an de rijkspolitie in Alkema- e is deze week de 20-jarige msterdammer R.F. door de msterdamse politie aange- louden. De jongeman wordt r van verdacht een bedrag an ƒ3000,- van de eigenaar an restaurant ,,'t Kompas" op aageiland te hebben verduis- rd. GABRIEL GORRIS IN STOMP WIJK iTOMPWIJK Ter gelegen- leid van het vijfjarig bestaan an de Openbare Bibliotheek tal de schrijver Gabriël Gorris onderdagavond 28 oktober preken in het gebouw van de libliotheek aa de Dr. Van loortstraat 90a. Gabriël Gorris, aens echte naam F. J. Linnarts i, schreef het ook in de buurt- chap welbekende „De wonder- okter van Stompwijk". Hij wil an de gelegenheid gebruik ma- en te reageren op de vele tele- Dontjes en brieven die hij over ijn boek heeft ontvangen. De djeenkomst begint om 20 uur, Ie toegang is vrij. Fietsendieven aangehouden KATWIJK De Katwijkse poli tie heeft dit weekeinde twee jon- Sens van 14 en 15 jaar aange houden. Het tweetal heeft be kend in de afgelopen maanden zes tot tien racefietsen, vier of Wjf bromfietsen en gereedschap met een totale waarden van 1800 gulden te hebben gestolen. De politie sluit niet uit» dat ook andere jeugdigen bij de diefstal len betrokken waren. Diefstal uit woning ALPHEN A/D RIJN - Uit een woning boven een Alphense drogisterij is in het afgelopen weekeinde een bedrag van 1765 gulden gestolen. Via insluiping werd toegang tot de woning ver wegen. Guus Kuijer overhandigt de zilveren ballpoint aan Marcel Egberts en de extra prijs aan Judith Brekelmans NIEUWVEEN - Guus Kuijer, die zaterdagavond in Tamboe- rania uit zijn met een gouden griffel beloonde boek ,,Met de poppen gooien" zou voordra gen, kreeg in Nieuwveen een „nat onthaal". Op weg naar het feest in de Tamboerijn- school stapte hij even uit de auto. Hij liep echter te ver de bosjes in. en belandde pardoes in een sloot. Geheel bemod- derd klopte hij zaterdagavond aan bij het schoolhoofd F. Amelunxen, die hem behalve een douche wat schone en dro ge kleren aanbood. „Verfrist" kwam Guus Kuijer daarna het feest met zijn aan wezigheid verblijden. Hij droeg wat stukjes voor en liet de kinderen improviseren. Marcel Egberts won een zilver en ballpoint met het verhaal „Drie jongens en een boot". Judith Brekelmans kreeg voor het verhaal „Waarom" een ex tra prijs. Het traditionele feest van de Tamboerijnschool werd daama een daverend succes. HAZERSWOUDE - De door wilgehoutrupsen aangetaste bomen nabij de spoorsingel (omge ving Jacob Reviusstraat en J. P. Heystraat in de wijk Rhynenburch) wor den toch gekapt. En dat terwijl B en W van Ha- zerswoude eerder hun besluit daartoe hadden ingetrokken. Het college willigde toen een verzoek van een aantal bewoners in om de bomen te sparen. Nu evenwel hebben zich be woners van beide stra ten tot het college ge wend met klachten dat ook de bomen in hun tuin door de wilgehou- trups zijn aangevreten. Om te voorkomen dat nog meer gewassen in de particuliere tuinen door genoemde rups worden aangetast, heeft het gemeentebestuur het besluit genomen alsnog de bomen op openbaar terrein te vellen. VOORHOUT Secretaris H. A. Godijn van de Voorhoutse voetbalvereniging Foreholte was uitverkoren om zaterdagmiddag de sym bolische eerste steen te leggen voor het com plex van 10 kleedlokalen en scheidsrechters- ruimten van deze sportvereniging. Hij deed dit in aanwezigheid van onder meer wethouder IJdo, directeur-gemeentewerken Pbilipsen en de aannemer en architect van het project, de heren Van der Hulst en Warmenho- ren. Het was speciaal de heer Godijn die de eerste steen van deze 250.000 gulden kostendp accom modatie legde, omdat hij al 15 jaar secretaris van de vereniging is en de kans loopt in het kader van de PTT-spreiding Voorhout binnen kort te moeten verlaten. „Foreholte heeft zo in elk geval een blijvende herinnering aan zijn toegewijde secretaris", aldus voorzitter P. War merdam. Namens het gemeentebestuur prees wethouder IJdo de voetbalvereniging om zijn zelfwerk zaamheid. Dankzij eigen initiatieven kan de nieuwe accommodatie van Foreholte worden gerealiseerd, initiatieven die het gemeentebe stuur overigens heeft willen ondersteunen mid dels een subsidie van 100.000 gulden. ALKEMADE De commissie van bijstand voor financiën van de Alkemadese gemeente raad zal~ zich vanavond moe ten uitspreken over de verbe tering van het kruispunt Al- kemadelaan/Sotaweg. Het kruispunt is op dit moment beveiligd met verkeerslichten, die echter geen aparte groen- fase voor voetgangers en fiet sers hebben. Dagelijks steken vele honderden kinderen het kruispunt over. In de openbare commissiever gadering zal ook worden ge sproken over een centrale an tenne-inrichting in Alkemade- oost. Ook staat er een voorstel tot belasting- en tariefverho ging voor 1977 op de agedna. Daarnaast zal de commissie moeten adviseren over de aan leg van het tweede gedeelte van het fietspad langs de Oud Adeselaan. In de commissie vergadering, die om 17.00 uur begint, zal ook nog worden gesproken over het .gemeente lijk investeringsprogramma 1977 t/m 1981. ROLEOFARENDSVEEN - In verband met de kinderboeken week wordt er woensdag 13 oktober in de bibliotheek van dorpshuis „De Alkeburcht" in Roelofarendsveen een voor- leesmiddag gebouden. De mid dag duurt van twee uur tot half rier. De middag is be doeld voor kinderen van vier tot ongeveer tien jaar, die van thuis alleen kleurpotloden of stiften hoeven mee te nemen. STOMPWIJK/LEIDSCHEN- DAM De Leischendamse ge meenteraad zal mej. E. H. M. Janson voordragen als (Stompwijks) lid van de com missie van bijstand in de Stichting Streekmuziekschool Centrum Zuid-Holland in Zoe- termeer. Mej^ Janson werd aanbevolen door de Stomp- wijkse Dorpsraad. ZOUTERWOUDE - De Kin derboekenweek die van 13—23 oktober wordt gehouden krijgt royaal aandacht van de plaat selijke Openbare Bibliotheek. Woensdag is de bibliotheek geopend van half 2 tot half 4 om boeken te lenen maar de jeugd kan dan ook grabbelen voor een kleurplaat met teke ningen van de sprookjes van Grimm. Een week later, op 20 oktober, is er voor kinderen van 2—6 jaar poppenkast De eerste voorstelling vangt aan om half 2, de tweede om half 3. Kinderen vanaf 6 jaar kun nen meedoen aan een wed strijd. Zij moeten dan een boe kenlegger maken met een ge dicht erbiï. Men kan zelf voor de boekenlegger het materiaal kiezen waarvan men deze wil maken. De boekenlegger, ver meld met naam en leeftijd, kan worden ingeleverd tijdens de openingsuren van de biblio theek t/m zaterdag 23 oktober. Voor iedere deelnemer is er een prijsje. De openingsuren worden met ingang van 26 oktober gewij zigd: dinsdagmiddag van half' 4 tot half 5; woensdagmiddag van half 2 tot half 3; vrijdag avond van 7—8 uur; zaterdag morgen van 11—12 uur. Kinde ren tot 18 jaar kunnen gratis boeken lenen. LISSE In het Lissese zwem bad De Lis werden zaterdag zwemwedstrijden gehouden voor jongens en meisjes die nog geen startvergunning had den. De acht deelnemend^ ver enigingen deden mee met maar liefst 300 zwemmertjes. Als totale winnaar kwam NZC Noordwijk uit de bus. Deze vereniging kon de wisselbeker mee naar huis nemen. NIEUWKOOP - De Nieuw- koopse Jeans Shop „ONE" houdt vanavond haar .jaarlijk se najaarsshow in zaal Pias- zicht. De show begint om 8.00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de zaak op het Gruttop lein en bij boekhandel Middel koop. De sjoelvereniging van Lisserbroek houdt eind oktober een internationaal sioeltoemooi. In de Sierex hallen wordt dit toernooi zaterdag 30 oktober gehouden van 's morgens tien tot 's avonds tien uur ALPHEN AAN DEN RUN Vrij veel belangstellen den hebben de postzegel tentoonstelling Alphilia'76 in de Rijnstreekhal tot een geslaagd evenement ge maakt Het organisatieco mité was buitengewoon te vreden met het aantal be zoekers en noemde de ma nifestatie „bijzonder ge slaagd en voor herhaling vatbaar." De heer M. Ver schuur, voorzitter van het organisatiecomité, denkt aan een jaarlijks terugke rende postzegeltentoonstel ling maar dan in een klei nere accommodatie. M. Verschuur: „We hebben de Rijnstreekhal kunnen huren omdat we subsidie kregen van de bond t.g.v. ons dertig jarig bestaan en de dag van de postzegel. Als we een volgende keer weer wat willen doen zullen we, gezien de kosten, toch naar een kleinere ruimte uit moeten zien." Burge meester Gallas, die zaterda gochtend de tentoonstelling had geopend, roemde de organisatie voor het vele werk dat vooraf had moe ten gebeuren en waardoor de manifestatie niet kon mislukken. Vooral de sa mengestelde catalogus was in zijn ogen een uniek boekwerk. „De tentoonstel ling maakt aanspraak op de dank van de inzenders en de bezoekers", aldus de burgemeester die in vogel vlucht het ontstaan van de postzegel schetste en zich daarbij ontpopte als een deskundige filatelist Hij wenste de vereniging tot slot een zeer bloeiende tijd tegemoet De belangstelling voor de ruilbeurs was erg groot Op kleine schaal werden goede zaken gedaan. De postze gels veranderden vrij fre quent van eigenaar en van stockboek. De enveloppen met eerste-dag-afstempelin- gen gingen als „broodjes over de toonbank". De ver eniging heeft aan de bezoe kers ook veel informatie verstrekt over hun doelstel ling. Het bestuur heeft de mogelijkheid geboden om ie eerstvolgende clubavond donderdag 14 oktober in gebouw Onderweg - vrij- alirnpmppqfpr blijvend bij te wonen. 3urgemeester Gallas

Leidse Courant | 1976 | | pagina 5