De Algemene blijft aan kop GEMINI/K Duidelijke winst Vegio in topper Leidse schakers bijten van zich af Toekomst somber voor LDG STELT TELEUR STERK SPEL VAN RONGEN OP NK-GO BC LEIDEN ZAKT TERUG Die Leythe succesvol (Van on?e korfbal medewerker) LEIDEN Een matig spelend De Danaïden verloor opnieuw (4—7). pitmaal van het ook niet Imponerende Haagse H.K.V. Tot rust ging de strijd gelijk op (3—3), daarna kon De Danaïden helemaal geen vuist meer maken. Tegenover de vier door H. K. V. In de tweede helft gescoorde doelpunten stelden de Leldenaren slechts een goal. Doelpunten: Gerard Nap 2, Fred v. Duyn, Cees Chrlstlaanse. Msdy—Zuiderkwartier 10—6 Zuiderkwartier leed een verdiende Eiland de winnende goal tegen de nederlaag tegen Ready. Al na vijf minuten keken de Leidenaren te gen een 40 achterstand aan. wei- te het gevolg was van de vele plaatsfouten. waaraan Zuiderkwar tier zich schuldig maakte. Rens Hensen 3, Joke Zierikzee, Ineke de Hartog en Dick Derksen scoorden. De Algemene—Tovers 9—7 Het nerveus gestarte De Algemene boekte na een 43 ruststand een )-7 overwinning op Tovers, waar- door de Leidse ploeg nog steeds medekoploper is in de eerste klas je. Voor de doelpunten zorgden: Ruud van Vliet 2. Sanny (2), Henny m Aad Rusman. Jan Sjardijn, ruus van Vliet 2. Sanny (2) Henny |n Aad Rusman, Jan Sjardijn, [ruus van Vliet en Wim van Iter- ion. tltlus-Pernlx 6—5 la een spannende wedstrijd, waar- n Altius in de eerste helft iets terker was, moest Pernix de over- vinning en dus de twee punten jan haar opponent laten. De pun- 1 jnverdeling, welke verdiend ge feest zou zijn, miste Pemix door de laatste minuut een strafworp missen. Kees Brokaar. Janco Breedveld. Jan Mulder, Jan van Seggelen en Jacob Bakker scoor den. veel te hard spelende hekkesluiter Ter Heyden. Huib en Rob Hassel- bach, Patric Verra en Barry van Duin doelpuntten. Top—S.M.S. 8-9 Na een 4—2 ruststand dacht Top de beide punten al in huis te hebben, waardoor een agressiever spelend S.M.S. terug kon komen en tenslotte met 8—9 aan het langste eind trok. Voor Top scoor den: Peter Siggaar 2, Hildo Krop, Rob en Dirk Meyer, Kees Zuur mond, Bep Verkuyl en Jan-Willem Simmelinck. K.N.S.—NIO 5—6 Een erbarmelijk slechte wedstrijd eindigde voor K.N.S. in een 5—6 nederlaag. Het heeft er de schijn van, dat K.N.S. pas kan gaan korf ballen als het tegen een flinke achterstand is aangelopen. Ook ditmaal stond de Leidse ploeg al met 0—4 achter voordat zij iets terug ging doen. Het „ontwaken" kwam helaas te laat Charles Stij- ger 2, Steef Schiebroek, Liesbeth Lalau, Wim en Henny v.d. linden doelpuntten. Velocltas—ADO 5-5 Door hard werken wist Velocitas een punt uit de strijd tegen het hoger geklasseerde ADO te slepen. Doelpunten: Rien van Poelgeest 2, Carl Hooyer 2, Jan Bruins. Fiks—Vitesse 3—6 „Onze beste wedstrijd tot nu toe", zei Kees v.d. Mey na afloop. Dat nam echter niet weg, dat Fiks opnieuw genoegen moest nemen met een nederlaag. M. Vreeken, R. Anholts en Nico den Hollander scoorden. Tempo-Ventura Sport 7—9. Ook na dit weekend is het Alphen- se Tempo nog steeds puntloos. Tempo speelde wel een redelijke wedstrijd, maar Ventura Sport nam de punten mee naar huis. Doel punten: Els de Vaal 2, Dick Tur kenburg 2, Jaap Kooreman en Ko Vavier. Crescendo—Eureka 9—6. Het harde spel van Eureka stond de zesde overwinning van Cres cendo niet in de weg. Piet l'Ami 3, Ria Baak 2, Louis Kok 2, Joke Geyer en Wilfred Cornelissen scoorden. Fluks—Nieuwerkerk 13—7 Fluks bewees met een ruime 13—7 zege, dat het wel degelijk in staat is een goede partij korfbal te spe len. Frank Dijkstra 5, Jan Verloop 3, Rob Schelvis 2, Ditte v.d. Meu- len, Corry van Hoek en Tineke Verloop vonden de korf. Een spelmoment uit de wedstrijd van Crescendo te gen Eureka. (Van onze volleybalmedewerker) LEIDEN De heren van Gemini ftngeroes hebben na een uitste kende competitiestart een teleur- stellend resultaat behaald In hun thuiswedstrijd tegen Were DL De 1-3 nederlaag van de Voorschote naren was voornamelijk te wl|ten tan het falen van de spelverde ler*. Door te weinig tempo In hun ipel te leggen, gaven zij Were Dl Ie veel de kans het spel te bepa- Nadat Gemini ih de eerste set volkomen was weggespeeld (4-15), wist het in de tweede set goed terug te komen. De set ging met 15-10 naar Gemini, waarna het redelijke spelpeil in de derde set gecontinueerd werd Bij de stand 14-10 voor Gemini kwam echter het keerpunt in de wedstrijd. De Voorschotenaren gingen te veel fouten maken en gaven de derde set alsnog uit handen. Gemini wist in de vierde set tot 11-11 bij te blijven, maar ging toen opnieuw in de fout, wat tot gevolg had dat de ploeg uit Gemert ook deze set naar zich toe kon trekken en met een 1-3 overwinning op zak de (Van onze badmlnton-medewerker) LEIDEN De badmlntontopper gisteren tussen de Leidse badmintonclubs „Leiden" en „Veglo" is in een ruime overwinning voor „Veglo" geëindigd. In de „thuishaven" van Veglo, de Universiteitssporthal aan de Wassenaarseweg kreeg „Lelden" met 8-3 een gevoelige nederlaag te Incasseren, welke hen in de landelijke competitie tevens In de onderste regionen deed belanden. De eerste herensingle tussen Andrè de Rooy en Jack Laman werd een gemakkelijke ovenwinning voor de Vegloman De Rooy: 15-3 en 15-2. Mentaliteitsharde veteraan Enzo Spandon van BC Leiden maakte de stand toen weer gelijk door in een enerverende tweesetter W. de Rooy terug te wijzen: 18-17 en 17-14. Dat was een tegenvaller voor Veglo, dat meende de herenpartijen gemakkelijk te kunnen winnen. Nieuwko mer Herman Strik van „Leiden" vergrootte de zorg voor Veglo door in een driesetter de maestro van het Leidse badminton Ed Guerin (51) - die als invaller voor Hans van Harteveld meespeelde - te verslaan. Setstan den: 15-5, 7-15 en 11-15 voor 19-jarige Herman Strik. Badminton De verwachte winst voor Leidse Lineke Laman tegen Sylvia Frederikse met 11-9 en 11—8 was tevens het enige winstpunt nog door BC Leiden behaald. Toen stond Veglo geen tegenpunten meer toe. Rustig en gedecideerd pakte Veglo toen elke partij van de veel zenuwachtiger en emotioneler optredende „Leidena ren". Veteraan Ed Guerin nam samen met Dik van Wijk in de herendubbel revanche voor de verloren singles ep wonnen gemakkelijk met 15-3 en 15-7. Opvallend was de Veglptechniek: verdedigend te spe len en de Leidse Heren de fouten te laten maken. De gebr. De Rooy wonnen toen met pokerface van Laman en Slingerland, tweemaal 15-8. De laatste damesdubbel tussen de dames Helga van Balgooy/Syl- via Frederiks en de BC Leiden-dames Jolanda Heems kerk en Lineke Laman was toen een formaliteitspartij zonder enige spanning. 8-3 dus-voor Veglo, de retum in de VijfMeihal is op 18 december. RONALD VEEREN Van onze sportredactie REEUWIJK De Leidse roeiver eniging Die Leythe heeft tijdens onderlinge jeugdwedstrijden in Reeuwijk knappe resultaten ge boekt. De 65 leden tellende Leidse delegatie kwam tot zes tien ovenwinningen. Gouda ver overde tien eerste prijzen en het Amsterdamse Poseidon drie. De onderlinge wedstrijden werden voor de derde maal georgani seerd. Zoeterwoude SJZ speelt as. dinsdag een lichtwedstrijd tegen RKAVV. De oefenwedstrijd begint om 20.15 uur. In de weken erna wordt, ook bij kunstlicht, gestart met een serie nederlaagwedstrij den. De rij wordt geopend met de ontmoeting SJZ-UDO. Deze krachtmeting zal 26 oktober plaatsvinden. Ook de afgelopen zondag werd er door de Zoeterwoudse club geoefend. Oranje Groen werd op de Boshuizerkade met 1-0 ge klopt. Sjaak van Slingerland was verantwoordelijk voor de enige treffer. (Van onze schaakmedewerker) LEIDEN De Leidse teams hebben ook In de tweede ronde van de landelijke schaak competitie goed van zich af gebeten. Drie teams, Phllidor, LSG en Voorschoten behaal den een verdiende overwinning. Alleen de reserves van Phllidor bleven nog zonder matchpunt Phllidor, dat voor het eerst dit seizoen op oorlogssterkte aantrad had minder moeite met VHS (Haarlem) dan de uitslag, 51/2—41/2, doet vermoeden. Joop Pikit wilde het met een stuk voorsprong te mooi gaan doen waarna hij slechts tot remise kwam. John v.d. Wiel stond lange tijd iets beter tegen Koopman maar moest toch tevreden zijn met een half punt. Nog erger verging het Van Halderen die volkomen onverdiend verloor. Op de topbor- den verging het Philidor bijzonder goed. Ad v.d. Berg als Piet Bakker wonnen gedegen tegen rèspektievelijk Van Geet en Lex Jongs- ma. Van Maaren en Van Reek speelden al snel remise. De Graaff kwam tot een knappe over winning tegen Peter Uylings. Brinkers was kansloos tegen de sterke jeugdspeler Peter de Roode. Theo Piket moest erkennen dat Hooge- terp van gelijke sterkte was. In de hoofdklasse was trouwens èén duidelijke verrassing te noteren. Landskampioen Desis- co/Watergraafsmeer speelde gelijk tegen de amateur BSG. De overige profs lieten geen steek vallen. Volmac/Rotterdam won zelfs bij zonder overtuigend tegen Utrecht: 81/2—11/2. Door de 61/2—31/2 ovenwinning op Spangen is LSG in de eerste klasse aan kop gekomen. Alleen DD is eveneens zonder puntenverlies. De strijd tegen Spangen was ongekend span nend. Pas na 41/2 uur spelen kon de eerste uitslag genoteerd worden. Jan Tolenaar had een gewonnen pionneneindspel bereikt. Osse- waarde ging in verloren stelling door zijn vlag. Hetzelfde deed de tegenstander van Charles Kuypers, Versteeg. Ook Wichers moest in tijdnood capituleren, hij gaf in de beslissende fase te veel materiaal weg. Dirk Sikkel, Rudolf Dobbelaar en Leon Konjngs wonnen alle drie een kwaliteit Alleen Konings kwam hierna niet tot winst. Joan Baart won na een pionoffer tegen Van der Wey. Ruud Mieremet speelde te fel op winst waarna hij verloor. Joop Bakker bracht zijn betere stelling tot winst. Phllidor 2 lijkt het wel erg moeilijk te gaan krijgen. Dit maal werd er met voorlopig (7—3) verloren tegen DD. Tot goede overwinningen kwamen Visser, op het eerste bord en Peter Gelpke op het laatste bord. Stam zal vermoe delijk zijn toreneindspel met pluspion tot winst kunnen brengen. Van de overige spelers heb ben eigenlijk alleen Pols en Smit nog enige kansen gehad. Voorschoten had tegen het zwakke DD 3 geen moeilijkheden. Al spoedig was de stand 2—2 op het bord gebracht. Brouwer blunderde in de opening. Wouters maakte dit echter snel ongedaan. Wise en Steenlage speelden daarna remise. Van Schaik bracht het volle pond binnen met een sterk centrum. Bot en Thieme, wonnen, Huizer verloor vanuit betere stelling. Houweling zag kans vanuit gelijke stand tot een overwinning te komen. Bongers bepaalde door een blunder in tijdnood de eindstand op 64. (Van onze dammedewerker) LEIDEN De toekomst ziet er voor het Lelds Dam Genootschap na de 8—12 nederlaag tegen Houdt Stand uit Sappermeer som ber uit. LDG is nu nog slechts twee winstpunten rijk en neemt de éön na laatste plaats in. Toch verliep de wedstrijd aanvankelijk bijzonder gunstig voor LDG. Ook al liep Evert Bronstring al vrij snel in een simpel damzetje, LDG nam toch een 4—0 voorsprong door de fraaie zeges van André van der Kwartel en Fred Ong. Die voorsprong behield LDG lange tijd, doordat Evert Bronstring ondanks het schijfverlies alsnog remise boekte. Houdt Stand kwam echter goed terug. De nederlagen van Hein van Winkel en Hasrat brach ten Houdt Stand op gelijke hoogte met LDG. Op dat moment leken de overige partijen nog in remise te eindigen. Dat gold nog wel voor de partijen van Peter Bronstring en Wim Klein, maar Heemskerk en De Koning blunderden in het eindspel afschuwelijk. Houdt Stand nam een beslissende 7—11 voorsprong. Passchier boekte als laatste Leide- naar een remise, waardoor de eindstand op 8—12 bepaald werd. In dehoofdklasse van de LDDB kon DC van Gils in eerste instantie niet tot winst komen tegen OGB. OGB nam in zijn sterkste formatie plaats achter de tafel en hield DC van Gils tot 9—9 goed bij. De afgebroken partij tussen Van Leeu wen en Brunt (DC van Gils) lijkt DC van Gils uiteindelijk toch nog de twee winstpunten op te leveren. Andere uitslagen in de hoofdklas se: Kijk Uit-WDG 8-12; LDG 2-OC van Gils 210-10. Stand: WDG 4—8; DC van Gils 1 5—4; DC van Gils 2 5—4; Samen Sterk 5—4; LDG 2 5—4, Kijk Uit 5-3; OGB 5-0. In de eerste klasse boekte Samen Sterk 2 een 13—7 overwinning op ADC, tewijl in de tweede klasse de wedstrijd tussen WDG 2 en EDC 3 bij de stand 9—9 werd afgebro ken. De stand in da eerste klasse ziet er als volgt uit: Lisse 3—6; Samen Sterk 2 3—6; KDC 2 3—2; ADC 3—2, RDC 2 3—2; SDV 3-0. l.HIDSECOURANT PAGINA 15 Van onze sportredactie Lelden De Leidse go-spelers Jan van Rongen, Willem Knoop en Ger Hungerlnk hebben zich na drie wedstrijden in de voorronden van het Nederlands go-kampioen- ichap 1977 bijzonder verrassend aan de kop van de ranglijst ge nesteld. Vooral het spel van Van Rongen sprak tot de verbeelding. Tegen de tweede dan-spelers Berkhout en Hungerink kwam hij zegevierend uit de strijd te voorschijn. In Koop man moest Van Rongen echter zijn meerdere erkennen. De drie Leide- naars moeten de eerste plaats (twee punten uit drie wedstrijden) delen met de Amsterdammers Leo Solleveld en Rob Koopman en Jan Berkhout uit Bussum De tweekamp tussen uitdager Cas Muller en Max Rebattu jr. om het Nederlands go-kampioenschap 1976 is bijzonder verrassend van start gegaan. Cas Muller eiste de eerste partij van „the best of se ven" .voor zich op. Meervoudig Nederlands kampioen Max Rebattu jr. herstelde zich echter in de tweede ronde, zodat de stand nu 1-1 is. De volgende wedstrijden worden over twee weken in de Bibliotheek van Elsevier verspeeld. kleedkamers kon opzoeken. Het reserve herenteam van Gemini Kangeroes heeft zich goed her steld van de zwakke prestatie van de vorige week. In eigen huis werd Interlance Zaan-2 met 3-2 geklopt Door een sterke service wist Gemi ni Interlance onder druk te zetten en via de setstanden 15-9, 4-15 en 16-14 een 2-1 voorsprong te ne men. Interlance was na de derde set duidelijk aangeslagen maar kreeg door een te lange pauze tussen de derde en vierde set alle tijd zich te herstellen. Gemini leed na die pauze aan gebrek aan con centratie en moest toezien hoe de bezoekers de vierde set met 6-15 naar zich toe trokken. Mede dank zij sterk spel van Herman Haage en Jaap de Vries was het uiteinde lijk toch Gemini, dat via 15-10 winst in de vijfde set aan het langste eind trok. De dames van Leython hebben een 3-1 nederlaag geleden in de uit wedstrijd tegen Armixtos. Door het ontbreken van een aantal speel sters was vooral de aanval bij Leython ernstig gehandicapt. Voeg daarbij de sterke service van de thuisclub, waarop de Leidse da mes geen vat kregen, en de 3-1 nederlaag van Leython is ver klaard. De setstanden waren: 15-9, 15-10,14-16 en 15-10. De dames van Haak Novo hebben aangetoond, dat de goede vorm weer op komst is. Met als belang rijkste wapen een goed geslagen service werd het bezoekende van Santen Leyland met 3-2 terugge wezen. Hoewel een 3-1 winst er voor de Noordwijkse dames zeker in heeft gezeten, moest Haak Novo na de tussenstanden 6-15, 15-6 en 15-1, 9-15 en 15-12 toch genoegen nemen met twee punten. Het tweede damesteam van Gemini Kangeroes heeft het afgelopen weekeinde haar beste wedstrijd tot nu toe gespeeld. De jonge ploeg van Gemini had in Wassenaar de handen vol aan een zich fel verzet tend Leski, maar slaagde er ui teindelijk toch in een 2-3 overwin ning te behalen. (Setstanden: 10- 15,16-14,14-16,15-9 en 8-15). Tekenend beeld uit de Leidse badmintonderby. Enzo Spadon mocht dan wel zijn single winnen, BC Leiden kwam er verder tegen Veglo niet aan te pas. -

Leidse Courant | 1976 | | pagina 15