RUIME ZEGE MERCASOL IN BAR SLECHT DUEL GELIJKSPEL BAX/FOREHOLTE Knappe winst Roomburg Uitstekende start LKV De Spartaan Tempo Team in eigen huis verslagen Goede tijden De Zijl/LGB op zwem-zes- kamp SPORTTRIBUNE AVANTI-DAMES ZORGEN VOOR SENSATIE Edward Maasdijk in selectie Verrassend record Wybo Lelieveld Hockey Basketbal Atletiek Van onze tafeltennismedewerker Amsterdam De dames van Avanti hebben voor een regel rechte sensatie gezorgd door Tempo Team In eigen huls met 6-4 te verslaan. De driemaal winst -van Bettlne Vriesekoop blijkt al heel normaal te zijn geworden, maar dat daarnaast Brigitte Koo- ter wint van Sonja Heltzel en Annemiek Smits van Mleke Amtz is toch geen sinecure. Door deze meer dan voortreffelijke prestatie gaat Avanti ruim voorop in de ereklasse dames. De voorsprong op Delta Uoyd bedraagt nu twee punten en op Tempo Team vlèr punten. Van het resterende damesfront uit de regio verloor (Avanti 2) met 6-4 van Gispen; Liesbeth Smits won tweemaal. Mirjam van der Poel en Wilma Kooter beiden eenmaal. De dames van (Scylla) speelden gelijk tegen Megacles. Marj'an Zoetemelk en Lies van Winsem wonnen beide eenmaal, Sandra de Kruiff twee maal. jammer was dat zij tegen de verwachting in verloor van Yvonne Willems. Met de thuiswedstrijd te gen Megacles nog voor de boeg maakt (Scylla) een goede kans op promotie. De heren van Scylla speelden hun beste wedstrijd tot op heden in dit seizoen maar moesten bij Phoenix met 7-3 de eer laten. Van de Borg was een klasse apart. Peter van Schie won tweemaal, Joly Sojinuh eenmaal. Theo Bakker kwam niet tot winst maar was daar niet ver vanaf door in die games net aan te verliezen van Overbosch en van Zuijlen. (Scylla 2) deed het niet best tegen Noad en verloor met 2-8. Rob van der Zeeuw en Bert van Schie won nen elk eenmaal, wat niet was weggelegd voor Hein Chrispijn. (Scylla 3) pakte de puntjes die zij hard nodig hebben door met 64 van Jaski te winnen. Frits Kant» been bleef ongeslagen, Rob R» geer won tweemaal. Karei va» Schie zorgde voor het zesde punt (TOV) won thuis met 7-3 van M nog puntloze maar toch lastigt H!A Panels 3. Het trio Van Veen Alkemade en van der Ploeg deeldl de overwinningen broederlijk. (Do cos) blijft aan kop gaan en wo» nu met 8-2 van het zwakke Combi Ed van der Berg bleef volgent verwachting ongeslagen, Jan va» der Zalm zowel als Gerard van da» Klaauw verloren op vreemde wijzi hun partij in de derde game ni ruime voorsprong. Ook (Docos 2) gaat aan kop en won evenals hd eerste team met 8-2. STT '66 wal het slachtoffer. Gerard van dd Klaauw bleef ongeslagen, Ton L'A mi en Peter Roodenburg moestaf een nederlaag incasseren. (Oi Treffers) verloor verrassend mal 7-3 van AMVJ 2; Sjaak van Ruitea won tweemaal. Hans van der Zwal zorgde voor het derde punt terwij Koos van Beek niet tot win* kwam. (Avanti) won met 6-4 vaa Delta Lloyd 2. Theo Louwers bied ongeslagen. Peter de Groot woa tweemaal terwijl ook het dubbd voor Avanti was zodat Peter Grod niet tot winst kwam. Tempo Tea« 2-Mizu (SCO) werd 4-6. Giet Kuif per en Ferdinand Thung wonnei beide tweemaal. Jaap Polak een maal en het dubbel verzorgde dl totaalwinst. (Scylla 4) won met 64 van St Aloysius 2. Fred van dd Zeeuw, Jos de Wekker en Jood Mentink wonnen ieder tweemad (Scylla 5) verloor met 7-3 van de» Burcht. Weber won tweemaal het dubbel was voor Scylla. LEIDSE COURANT PAGINA ufS (Van onze handbalmedewerker) LEIDEN Bax—foreholte kwam tegen het té hard spelende Haag- ee Kwiek-Sport niet verder dan (Van onze zwemmedewerker) DEN HAAG Samen met De Devel, VZC/rltmeester, DWT; DES en AZC organiseert De Zijl/LGB jaarlijks een zwem-zeskamp, waarbij ieder der deelnemende verenigingen beurtelings als gast vrouw optreedt Zondagmiddag wat het DES uit Den Haag, dat in zwembad „Morgenstond" de overige verenigingen ontving. De Zijl/LGB is in deze ontmoeting goed voor de dag gekomen. Bij de jongeren (onder 10 jaar) waren het vooral Annemarie de Bruin en An- net van Tol op de wisselslag en de rugslag die goede tijden maak ten. Onder de 16 jaar waren het Ria Hassefras en Edward Maasdijk, die snelle tijden lieten afdrukken. Edward Maasdijk won de 200 m wisselslag in de zeer goede tijd van 2.22.7; P. de Graaf werd met 2.25.5 een goede tweede. Op de 200 m schoolslag kwam Edward met 2.44.1 op de derde plaats achter Henk Bakker van de Devel en R. Schaap van VZC Ritmeester, die resp. 2.30.8 en 2.43.2 nodig hadden. Ria Hassefras kwam op de 200 m wisselslag tot 2.36.9, een tijd die haar net buiten de prijzen hield. De 100 m wisselslag voor de onder 10-jarigen werd gewonnen door J. de Jong van DES, met haar tijd bleef zij bijna 2 sec. voor op Annet van Tol en Annemarie de Bruin van De Zijl/LGB die voor deze afstand 1.28.2 en 1.28.3 nodig had den. Op ditzelfde programmanum mer voor de jongens werden Erik Rieken van AZC en clubgenoot Robbert Verheul 1e, resp. 2e in de goede tijden 1.23.5 en 1.28.3. De 4 x 100 m vrije slag heren estaf ette tenslotte is gewonnen door DES met 4.00.7, De Devel werd 2e met 4.04.3, terwijl de Zijl/LGB op de derde plaats eindigde met 4.05.4. LEIDEN Edward Maasdijk van De Zijl/LGB heeft van de KNZB de uitnodiging ontvan gen deel te nemen aan de selec tietrainingen, die op zaterdag morgen o.l.v. Bert Sitters in Amersfoort plaatsvinden. Zijn clubgenoten Stan van Bel- kum, Henk Harteveld en John v. d. Bosch zijn uitgenodigd de selectietrainingen waterpolo voor de jongens onder 16 jaar te bezoeken. (van onze hockeymedewer- ker) LEIDEN Op de vierde competitiezondag kon winst genoteerd worden voor de heren van Room burg en de dames van Lei den en Forescate. HEREN Breda Lelden 2—1 Na een moeilijke eerste vijf minu ten trok geiden het spel naar zich toe. Leiden schiep zich kansen maar miste de juiste richting. Wel werd Leiden een strafpush onthou den. toén een schot van Ernst v.d. Berg met de voet gestopt werd. Eén minuut voor de rust kreeg Leiden haar eerste tegenslag. Een strafcorner werd door de verdedi ging niet goed weggewerkt en on houdbaar ingeschoten. Toch leek Leiden in het geheel niet geslagen. Twee kansen in de eerste minuten van de tweede helft, die echter gemist werden, een doorbraak van Tom Gardeniers. die wegens hin derlijk buitenspel van Nick Ter- rie niet mocht doorgaan. Dit alles hield er de moed bij de Leidenaren in. Maar zoals zovaak viel het doelpunt aan de andere kant. Kee per Martijn Drijver was kansloos bij een steenhard ingeschoten strafcorner. Leiden bleef drukken en leek te slagen, toen Rob Feen- stra een strafbal mocht nemen, na een verwarde situatie voor het Bre dase doel. Hij miste echter. En toen even later Breda ook een vuist I helft g Doelp» Ready Zuider «derf minute gen ee ke he plaatst lier zi Mense De Alg medeK strafbal mocht nemen, leek het lE'D^I pleit beslecht. Martijn Drijver hield W"86 de push echter. Met nog tien mi- de 8tr nuten te gaan geloofde Leiden er nog steeds in. Het doelpunt kwam helaas te laat. Eén minuut voor tijd pas scoorde Ernst v.d. Berg uil een voorzet van Nick Tierrie. Dia laatste minuut was te weinig om het verdiende gelijke spel in wacht te slepen. Bennebroek Roomburg: 1—2. In een gelijk opgaande strijd, kw» men de Leidenaren nog voor rust op 1—0. toen Rob Koopmans een strafcorner-rebound benutte. Paul |£jtos Lamping kon in de tweede helft na een solo 2—0 laten aantekenen. Pas vlak voor tijd redde Benne broek de eer. Forescate - Te Werve: 2—3 Na twee minuten was de stand al 1—1 Bob Hofland uit een strafcor- vc ner opende de score, die meteen daarna genivelleerd werd bij een scrimmage voor het Voorschoten- se doel. Tien minuten na rust M A bracht Bob Hofland de stand na een solo op 2—1. Maar ook van deze voorsprong heeft Forescate niet lang mogen genieten. Een fout van de achterhoede werd kun dig door de Hagenaars afgestraft.! Twee strafballen voor Te Werve bracht geen verandering. Keeper Piet Hein Reidsma stopte de eerste en zag de tweede naast gaan. Toch bleef Forescate met lege"^ handen achter, toen vlak voor tijd een strafcorner doel trof. Noordwi|k - Zoetermeer: 2—3. Na een goed begin, moest Noord- wijk toch met 0—3 gaan rusten. Een strafcorner, een strafpush en een verdedigingsfout waren hier debet aan. Pas toen keeper Fraro v. Egmond een strafbal stopte,, begon Noordwijk weer in zichzi te geloven. Een strafbal van Fr» Beuk en een goed afgeronde a: val: 2—3. Noordwijk miste voor tijd het gelijke spel, door tweede strafbal naast te pusl Blelswljk Alecto: 0—0 Alecto heeft in deze wedstrijd ge noeg kansen gehad, maar kwam niet tot scoren. Keeper Fred Brou wer stopte een strafbal DAMES Lelden-Victoria: 1—0 Een in de tweede helft veel sterker Leiden heeft via een strafbal van Machteld v. Vloten een te kleine overwinning behaald, gezien de vele kansen. Vooral de strafcor ners liepen niet naar wens. Roomburg-Haarlem: 2—2 Een gehandicapt Roomburg koi met een 2—0 stand gaan rusten, na doelpunten van Joke v.d. Drift en Annet Schermer. De Leidse da-f mes verspeelden de winst echter f in de tweede helft, door zich tv J veel op eigen helft te laten drini gen. Alecto-Forescate: 0—1 Een sterker Forescate moest tol ver in de tweede helft wachten op het verlossende doelpunt. Pas tien minuten voor tijd omspeelde Elfy v.d. Bijl de Leiderdorpse achter hoede en scoorde. Noordwijk - Cartouche: 0—4 Een gehandicapt Noordwijk moest haar meerdere erkennen in het Leidschendamse Cartouche, kon zelf niet tot scoren komen. (Van onze basketbalmedewerker) LEIDEN De winst vergoedde tenslotte nog veel. De eindstand bij Mercasol - Markt Utrecht (85—70) zag er nog redell|k uit, maar wat was het een slechte wedstrijd geweest De slotminuten waren nog het aankijken waard geweest maar wat daarvoor op het plankier van de Vijf Meihal was gedeponeerd, was meer dan triest eredivisie onwaardig. Zowel Mercasol als Markt zijn in feite ploegen, die zich dan wel hebben ingeschreven voor de ere divisie. maar er nauwelijks in thuis horen. Mercasol heeft de echte toppers nog niet ontmoet; maar de Utrechtse ploeg is al tweemaal door Kinzo behoorlijk voor schut gezet en als je beide ploegen dan 32 minuten ziet klingelen, vraag je je af wat er aan de hand is. Zeker Mercasol heeft kwaliteit genoeg om een simpele ploeg als Markt, dat uitsluitend op één goede Ame rikaan (Bill Malory) draait weg te spelen. Dat gebeurde pas in de slotminuten, toen bij Mercasol no ta bene topscorer Gregory Bell met vijf fouten naar de bank was gestuurd en bij Utrecht de matige Amerikaan Larsson was gediskwa lificeerd. nadat hij Peter de Jong een klap in het gezicht had gege ven. Markt kwam het beste uit de start blokken en pas in de 14e minuut •kwam Mercasol gelijk via Bartolo- me (1414). Het was dezelfde spe ler, die de Leidenaars drie minuten later de eerste voorsprong bezorg de: 20—18. Bij de rust was het verschil opgelopen tot zes punten: 42-36. Wat er toen gebeurde werd nauwe lijks voor mogelijk gehouden. Mer casol scoorde in 7 1/2 minuut van de tweede periode slechts twee punten en leek rijp voor de slacht bank. Maar Markt, nog zonder Ha- gens en Van de Lagemaat, die problemen hebben met overschrij ving én hun oude club Buitoni waarschijnlijk deze week nog een kort geding aanspannen, profiteer de niet. De rest is snel verteld. Na de diskwalificatie van Larsson, die voor rust door Bell aan alle kanten voorbij werd gelopen, liep Merca sol snel weg. Vooral dankzij de hogere kwaliteitvan de Nederlan ders, van wie Benjamin Ruyse- naars de uitblinker was. Hij scoor de vijf uit vijf en trok daarmee het percentage van Mercasol nog op naar bijna vijftig procent. Eind stand: 85—70. Scores Mercasol: Bad 22, Bartolo- me 20, Hoeksema 15, Ruysenaara 13, De Jong 10, Berendsen 3 en Paulldes 2. Topscorers Markt: Ma lory 26, Van Doom 16 an Larsson 14. Met de dames van Mercasol gaat het erg goed. Vrijdag werd de vierde overwinning op rij geboekt en daarmee deelt de Leidse ploeg de eerste plaats in de eerste divisie met Blue Stars (vroeger Gerard de Lange) en Voorburg. Tegen Wart- burgia werd het 43-65 (23-36) in een vrij eenvoudige wedstrijd. Na twaalf minuten was er al een groot gat (12-30) en was de zaak beke ken. De meeste punten kwamen van Ria de Wit (16). Mardette van Gennip (13) en Marlies Bosman (11). Van de twsede dlvfsleploegen kwamen alleen Usse en Lu ba In een 7-7 gelijkspel. In de beglnfa- uit Kwintsheul verpletterd. Bij rust •e leek de Voorhoutse ploeg, die was het al 8-2 in het voordeel van dit keer vier jeugdspeelsters tel- Jong Ade. In de tweede helft we de, op een gemakkelijke overwin- derom een oppermachtig Jong nlng af te stevenen. Kwiek—Sport Ade. Met de regelmaat van de klok. keek door doelpunten van Marjan werd de voorsprong vergroot. Mens (2x), Hannle Boskamp an .Vooral Helma en Loes van der Leny van Beek al na vl|ftien mlnu- Geest toonden zich zeer produk- ten tegen een 0-4 achterstand tief. De arme doelverdedigster van aan. Bax-Foreholte verzuimde Quintus heeft beslist geen prettige echter door te drukken. Onoplet- middag gehad. De 18 treffers van tendheld aan Voorhoutse zl|de Jong Ade kwamen op naam van: verschafte Kwlek-port zelfs de ge- Helma van der Geest 6x, Plony tegenheid op gelijke hoogte te Olyerhoek 3x, Loes van der Geest komen. Vla Annemlakda Bruin en 3x. Marjan van der Geest 2x, Ria Jet Verdegaal kon Bax-Foreholte Straathof. Magreet van Leeuwen toch nog met een positieve score en Ida Koek. nisten 4-6. De dames van MMO leden in een In de tweede helft heeft het arbi- sportieve wedstrijd een 6-7 neder- trale duo. dat voor rust ook al niet laag tegen het Rijswijkse Hercules, vlekkeloos floot, de wedstrijd ten Gezien het vertoonde spel zou een nadele van Bax-Foreholte bein- gelijkspel echter verdiend zijn ge- vloed. Overtredingen tegen Bax- weest. De gehele wodstrijd hielden Foreholte-speelsters werde niet of beide ploegen elkaar steeds in te licht bestraft, terwijl overtredin- evenwicht. In de slotfase was Her gen van Bax-Foreholte-speelsters cules echter net iets gelukkiger.- tegenover hun Haagse tegenstand- Magrè Volwater 4x. Corrie Pen- sters meestal werden gehonoreerd nings en José Elsgeest namen de met strafworpen. Uiteraard profi- MMO-doelpunten voor hun reke- teerde Kwiek-Sport dankbaar van ning. deze arbitrale missers, via 6-6 kwam men vier minuten voor het P® "eren van MMO hebben in de einde zelfs op 7-6. Gelukkig voor topper tegen het sterke Idem-Hel- Bax-Foreholte. dat doordat Anne- verdiend met 7^3 verloren, miek de Bruin om onduidelijke Ondanks de nederlaag kan de redenen van het veld was gestuurd P,oe0 uit Hoogmade toch terug- de wedstrijd met zes speelsters z,e" °P ®®n 0°ede wedstrijd. Qe- moest uitspelen, bracht Jet Verde- rard Elsgeest toonde zich deze gaal zo'n twee minuten voor tijd wedstrnd het produktiefst. met een daverend schot Bax-Fore- De dame» van NIO hebben het holte nog naast Kwiek-Sport niet gere<j tegen het Haagse HEC. Via een ruststand van 3-6 behaalde HVS blijft het in de regionale twee- HEC een verdiende 6-8 overwin- de klasse dames bijzonder goed ning De goed op dreef zjjnde doen. De ongeslagen koppositie is Nio-<j0eiVerdedigster Gré Luyten ook in de wedstrijd tegen het S|0nd een grotere overwinning in Goudse Vires et Celeritas geen de weg moment in gevaar geweest. De q0 heren van Northa leden in een Goudse dames hadden in het ge- stevjge d0ch sportieve wedstrijd heel geen antwoord op net geraffi- een gefiatteerde 13-20 nederlaag neerde spel van HVS. De Stomp- tegen de reserves van Van der wijkse dames konden via 2-3 ge- voort-Quintus. De Kwintsheulse makkelijk weglopen naar een 2-6 p|0eg scoorde liefst 9 doelpunten ruststand. Ook ,n de tweede helft uit srrafworpen. dicteerde HVS het spel Via 2-8. Voor d8 derde ma,| di, 3-8 en 4-8 drukte HVS door naar moestan da h0,en San0c6|.Sa. een alleszins verdiende 4-14 over- tumus dje overigens niet op volle winning. Voor HVS scoorden: Ank oor|ogssterkte konden aantreden, van de Bos 4x. Sjaan Waayer 3x. m„, dM| versch|| da Mr Cobia Goeman 3x Leny van de Mn hun ,agenslanders laten. Bos 2k en Ans Luiten 2x. Winga 2 ,rok met 13_12 aan hat In dezelfde klasse heeft Jong Ade 'arvgste eind. De doelpuntenpro- geen enkele moeite gehad met de ?"Kt,e aan Sanocel-Satumus zude reserves van Van der Voort-Ouin- kwam voornamelijk op naam van tus. Met liefst 18-2 werd de ploeg Anion Klok en Hans van Hekezen. (Van onze krachtsportmedewerker) LEIDEN De Leidse gewichthefvereniging LKV De Spartaan la da nieuwe competitie uitstekend begonnen. Sneek werd met maar liefst 110 kilogram verschil verslagen. Evenals vorig jaar toonde LKV Da Spartaan zijn technische superioriteit Alle Leidse atleten lieten zee goede beurten noteren, terwijl de atleten van Sneek, pogend het verschil met LKV De Spartaan tot een minimum te beperken, maar liefst tlsn maar In de foutsprong gingen. De zesvoudige Nederlandse kampioen verwerkte uiteindelijk 739 kilo gram. terwijl Sneek niet verder kwam dan 629 kilogram. Het Leidse totaal viel hoger uit dan oorspronkelijk de bedoeling was. De Leidse atleten zijn nog bezig met de opbouw voor de toppers tegen Alkmaar en Dordrecht en zouden aanvankelijk weggaan op een schema van tachtig procent Bij het onderdeel stoten kwamen sommige Leidenaars echter tot negentig procent. LKV De Spartaan begon de wedstrijd met een achterstand van 174 kilogram (1). door de bijzonder ongunstige factorrekening (7,20 voor De Spartaan tegen 7,49 voor Sneek). De persoonlijke uitslagen waren als volgt: Fred Marijt trekken 70-stoten 95-totaal 165; Arie Swagers 65-120-205: John ten Brinke 65-120-205; Sam Holswilder 90-120-210: Herman Filiooo 112.5-130-242.5. actie. De wedstrijd van Vak-Stars werd uitgesteld en BVO had een vrije dag. Lisse en Luba verloren allebei. Usse leed een toch wel verwachte nederlaag tegen Germaan. De hele wedstrijd keken de Lissers tegen een achterstand aan, kwamen drie maal bij tot één punt, maar konden de Amsterdammers niet voorbij streven. Via 25-29 bij de rust werd het 56-67 met een voornaamste scoreinbreng van Theo de Rijke, die 14 punten liet noteren. Spakenburg bleef vorig seizoen in eigen huis ongeslagen. Toen verlo ren ook de toppers RVO en Achil les aan het Usselmeer. Luba ver ging het toen en nu niet anders. Drie broers Bos spelen in die ploeg en dat is het trio waar alles om draait. Luba verloor met 83-69 en van de 83 punten kwamen er 73 op naam van de drie broers. Na een gelijkopgaand begin kreeg Luba kort voor rust de inzinking, die vorig seizoen traditie was. Van 33-31 werd het 48-36. Maar de ploeg van Kallenberg kwam terug tot 60-56 en 70—67. Een press in de laatste minuten miste zijn uit werking. waardoor Spakenburg nog ruim kon winnen: 83—69. Topscorers Luba: Uhlenbeck 25, Kallenberg 12 en Van Zandwijk 10. (Van onze atletiekmedewerker) LEIDEN Terwl|l het zomersel-, zoen eigenlijk al weer Is afgelo pen, Is Wybo Lelieveld (Bata ven) er nog In geslaagd zijn naam voor de tweede keer toe te voegen aan de Nederlandse recordlijst. In een apart daar voor georganiseerde wedstrijd heeft Wybo Lelieveld de 2009 meter steeple chase gelopen in 5.50.4. Deze bijzonder scherpe tijd, het oude record was 5.58.8, was voor zowel Wybo als zijn trainer Lam bert v. d. Berg een duidelijke verrassing. Vooral de weersom standigheden, er stond erg veel wind, waren niet optimaal. Ook een van de speciaal uitgezochte tegenstanders, Koeleman, was door een blessure afwezig. Piet de Peuter, de beste B-junior op de 1500 meter steeple chase, bleek verder niet opgewassen te gen het stevige tempo van Wybo Lelieveld. Het enige houvast was daardoor het schema waarop hij gestart was: 5.56.0. In dezelfde wedstrijd liep zijn ploeggenoot Koen Gijsbers 6.25.0. Tijdens onderlinge wedstrijden van de Bataven is Theo Brus- sche, de Leidse kampioen er niet in geslaagd de 6000 punten te bereiken. Vooral door zijn wat mindere prestaties op de laatste nummers bleef hij op 5335 ste ken. Tineke de Groot (MA) bena derde op de vijfkamp de 3000 punten (2995) vooral dankzij een hoogtesprong van 1.60.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 14