Onverdiend verlies Noordwijk bij De Zwervers: 2-1 Roodenburg laat de winst liggen ,Daar kan je toch niet van winnen Verdedigend zwak ASC door Bernardus overtroefd: 4—1 Feyenoord te sterk voor jeugd Katwijk Weteringse Girls klopt ook Celeritas: 3-0 Bekeravontuur weer in eerste ronde beëindigd... Ruud Bröring: „WE MISSEN DE ERVARING OM KANSEN UIT TE SPELEN" MMO: vijf eigen treffers. Nieuwerkerk nu leider Rohda weer aan kop LEIDSE COURANT/ PAGINA 13 Ook in een bekerduel staat Ruud Bröring altijd paraat voor een geintje. Cees Heiden (rechts) en Theo de Weerdt van De Zwervers kunnen er bij de zoveelste hoekschop van Noordwijk wel om lachen. Van onze sportredactie een effectvolle schuiver van Wim van der Graaff. Te ROTTERDAM En weer strandde Noordwijk In de laat reageerde Van der Niet en de bal verdween In eerste ronde. Was het vorig seizoen Haarlem dat de uiterste linkerbenedenhoek, de roodwitten van verder '(betaald) bekeren afhield, Noordwijk, ruw wakker geschud, herstelde zich direct, zaterdag nam het Rotterdamse De Zwervers de taak Zette De Zwervers onder druk en kende al in de op zich om Noordwl|ks bekeravontuur te befindlgen negende minuut succes. Pierre Eijfferts liet de bal na voordat het echt was begonnen. Met 2*1 zegevierden een pass van John van Dijk onder de voet doorglippen, de Rotterdammers die zes Jaar geleden nog'ln de Jan Willem Bogers speelde Ruud Bröring aan en de vierde klasse uitkwamen. Met 2-1 werd Noordwijk gelijkmaker was een feit: 1-1. onverdiend naar de kleedkamers gezonden. Een nederlaag die vooral zo hard aankwam, omdat Een gelijkmaker die geen gezelschap zou krijgen. Al het juist Noordwijk was geweest dat de wedatri|d waren de mogelijkheden er wel. Voor Jan Willem volledig had gedicteerd. Een Noordwijk dat een Bogers bijvoorbeeld (doelman Slobbe redde twee- snelle achterstand even spoedig ongedaan maakte maal), voor te schuchtere John van Dijk ook. En voor en daarna superieur op de tweede ronde leek af ruu(j Bröring natuurlijk. De verdediging van De Zwer- te stevenen. Vers was in de 41 ste minuut weer eens uitgespeeld. Sjoerd Boot bracht de bal voor en de „Bro" hoefde Albert Spaanderman,. Sjoerd Boot en in mindere mate slechts te knikken. Slobbe redde grabgelend... SülïTreffers bleven uit. Ook al omdat doelman Slobbe in de lucht alle medewerking kreeg van de veel fluitende Limburgse scheidsrechter Janssen. Datzelfde De Zwervers bleef echter overeind. Ondanks Tweemaal vond Noordwijk het net toch. De treffers het volledig falen van het centrale verdedigingsduo van Albert Spaanderman en John van Dijk vonden Heiden en De Weerdt slaagden de Rotterdammers er echter geen genade. Janssen greep tweemaal in (bui onder aanvoering van uitblinkerdoelman Leen Slobbe tenspel en aanvallen van de keeper) voordat de bal in Noordwijk van verdere doelpunten af te houden, het heiligdom van De Zwervers binnenvloog. Ook al ofndat de roodwitte formatie van Eelman dan u wel tot knap voetbal kwam. maar in de voorhoede verlenging kwam schijnbaar onafwendbaar nader- duidelijk minder effectief te werk ging. bij. Een verlenging die het „ongelukkig" spelende Noordwijk nu met Frans van der Veen en Hans Westgeest als Invallers In de ploeg -- niet zou halen. De eerste minuten van dit spannende „echte' beker- Doelman Albert van der Niet maakte zeven minuten treffen waren overigens wel voor De Zwervers Enthou- voor tijd een tweede fout. De onvoldoende wegge- siast en met een overdosis aan inzet, werd Noordwijk werkte bal werd door Charley Bosveld doeltreffend in die beginfase verrast. Zoals ook Albert van der Niet geretourneerd: 2-1. De bekerdroom was uit Noord- Zwervers-doelman Leen Slobbe in het nauw. Noordwijk- w aanvoerder Cees Spaanderman en Jaap van Kestereh zijn al in de derde minuut werd verrast. De jonge, ex-Ter Wljks verzet gebroken. dan ook verwoed op zoek naar de winst... Leederdoelman verkeek zich in de derde minuut op GERT-JAN ONVLEE (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Uitgeteld zat hij voor het clubhuls van 0» Zwehrers. Verwezen staarde hij wat voor zich uit. Hij, de anders toch niet om woorden verlegen Ruud Bröring, had er geen woorden voor. Stamelde eerst nog het werbekende „geen commentaar", voordat hij uiteindelijk och z'n hart uitstortte. fDaar kan je toch niet van winnen", verzuchtte de rossige loordwijkrspits - maker van het enige doelpunt, misser van wge reëele scoringskansen: „Daar valt niet tegen te spelen. Het geluk dat die jongens hadden en dan die scheidsrech ter er nog bij. Nee. Het enige pluspunt is nu nog dat we- igoed hebben gespeeld, geconcentreerd tot en met. Maar het blijft een schrale troost". Bro-ring stipte het al aan. De Limburgse scheidsrechter Janssen. Voor Bröring een van de oorzaken van de lederlaag. Ook voor linkerverdediger Jaap van Kesteren. lij, die bij de vele hoekschoppen niets goed kort doen f) de ogen van de Limburgse fluitist: „Elke hoge baf floot lij af. Aanvallen van de keeper, zei hij dan. En of je die keeper nu aanraakte, of dat je er twee meter vandaan bleef, er werd gewoon gefloten. Onbegrijpelijk gewoon". Ook Piet Alders, de vlak voor tijd gewisselde Noordwijk- middenvelder hield zijn kritiek niet in huis. Zeven minuten voor tijd maakte hij de overtreding die de inleiding zou vormen voor het winnende Zwervers-doelpunt. Nou ja overtreding Alders: „Er was helemaal niets aan de hand. Echt niet. Ik had die bal, schermde dat ding alleen maar af. Toen er werd gefloten wilde ik de vrije schop al nemen. Het was toch duidelijk dat die speler van de Zwervers opzettelijk tegen mij aanliep Maar nee hoor. Vrije schop tegen en Noordwijk de boot in Een boot die Noordwijk mede door doelmansfouten moest instappen. Albert van der Niet, depressief in een hoekje van de Noordwijk-kleedkamer weggedoken. „Twee flopbal- len. Bij die eerste dacht ik dat Cees Spaanderman die bal nog wel zou weghalen, dus kwam ik te laat. En bij die tweede goal verwachtte ik een voorzet achterin. Toen die bal toch bij de eerste paal kwam twijfelde ik tussen stompen en pakken. Ik heb voor stompen gekozen, pakken was duidelijk toch beter geweest". Aanvoerder Cees Spaanderman zocht de fout in eerste instantie niet bij scheidsrechter Janssen. „Die man mag zijn fouten hebben gemaakt, aan de andere kant krijg je kansen zat om die pot toch te winnen. Maar goed, we moeten er dit seizoen maar weer vrolijk tegen aan gaan. Dan kunnen we het volgend jaar misschien weer proberen. Het is triest, maar het is niet anders". Een eenvoudige conclusie, die ook door trainer John Eelman kon worden gedeeld. „Noordwijk heeft goed gevoetbald. Maar niet effectief genoeg. In de aanval moet er meer gevarieerd gespeeld worden. Vandaag werd het alleen maar met hoge ballen voor het doel geprobeerd. Als zoiets niet lukt, moet je het op een andere manier spelen. En dat gebeurde gewoon niet Daarbij heeft de Zwervers natuurlijk wel onmogelijk veel geluk gehad. Zij krijgen misschien drie kansen, krijgen die bal ook amper voor het doel. Maar ze trappen er wel twee In..." OOO Voor het aanbrengen van een nieuw kwartaal abonnement op de Leidse Courant ontvangt u deze „haJf-automatische „herenparaplu. Een mooi kadootje. NOTEER m.i.vals nieuw kwartaalabonnee van de Leidse Courant naam: adres: woonplaats: Stuur als dank voor de moeite de herenparaplu naar: naam: adres: woonplaats: Deze bon in open envelop zonder postzegel sturen naar: antwoordnr. 349, Leider). Van onze sportredactie LEIDEN De regionale van Katwijk hebben hun meerdere moeten erkennen In Feyenoord. In Rotterdam werd met 5-1 verloren. UVS kwam bij VUC niet best voor de dag en verloor met 4-1. Quick Boys deed het thuis beter tegen Westlandia: 3-0. Hoewel Katwijk met de rust nog een 1-0 voorsprong had (Kees van der Niet was de doelpuntmaker), kwam een massaal aanvallend Feyenoord direct na de pauze binnen enkele minuten aan een 4-1 voorsprong, die later nog werd uitgebouwd. Reserve-doelman Cor van der Plas (invaller voor de geblesseerde Bram Schoonenberg) stopte nog een penalty. UVS ging bij VUC roemloos ten onder. Binnen een kwartier was het 2-0 na fouten van Henk Teeuwen en Richard Klein bij het tweede doelpunt. Cees van Veen scoorde voor rust tegen, maar VUC drukte na rust definitief door: 4-1. Na' een slechte eerste helft, toonde Quick Boys zich tegen Westlandia na rust feller. Arie Schaap scoorde tweemaal (eenmaal uit een penalty) en Johan Varkevisser schoot de derde treffer in. eerste klasse Van onze sportredactie ROTTERDAM „Van de speelwij ze van Coal hadden we meedo- doel bewoog. Coal mocht van het lichaam- van de inkomende Hans afwachtende Roodenburg het spel Hannaart in zijn eigen doel. maken. Zich bewust van het feit, genloos moeten profiteren. Die dat Coal op de spitsposities de nummer zes (Hilgers) kwam veel- korte combinatie prefereert, hield vuldig naar voren; trok weg uit Roodenburg het speelveld klein, het centrum van de verdediging, Met name in de tweede periode Het aantal mogelijkheden om Coal op achterstand te zetten was voor Roodenburg in de tweede helft, toen achtereenvolgens André Ooyendijk en André van Kooperen de plaatsen van Wim Lancel en Hans Hannaart innamen, aanzien lijk groter. Toen kopte John van der Wetering de bal uit een vrije In de eerste helft wist Coal zijn karakteristieke spelopvattingen die daardoor'ontstond hadden wij nog af te wisselen met een diepte- trap van Ooyendijk rakelings naast moeten profiteren. Maar we mis- pass (Hans Maus verscheen daar- en |<on doelman Van Uden een sen nog de ervaring om de kan- door allleen voor doelman Frits afstandsschot van Hans Tisseur sen uit te spelen. De opbouw is van Berge Henegouwen), maar in slechts niet veel geluk tot corner wel goed verzorgd, maar bij de de tweede rondgang kon Coal verwerken. rand van het strafschopgebied voor die variatie niet meer zorg PIET VAN DAM cludeerde Roodenburg-tralner individuele capaciteiten van Dick Pieter Versteegh na afloop van de Ridder en Young de Man. maar het derde gelijke spel (1-1) van zij werden te weinig in het spel zijn team. betrokken. Coal weigerde het Roodenburg had inderdaad de mo- speelveld te vergroten door het gelijkheden om tegen de Rotter- spel over de vleugels te leiden. Het tie-zege in de wacht te slepen. Toch had die voor Coal vertrouw- Zeker In die tempoloze tweede de speelwijze halverwege de eerste helft, toen beide ploegen en met hejft wel succes. Arie Mud kwam onervaren om variatie der, want afgezien van de actie in zijn spel aan te brengen") en van Peter Dubbeldeman in de vijf een weinig inventief en veel balver- de minuut (alleen voor doelman niet meer verwacht worden. valend opzicht voor weinig gevaar hoog tempo richting ^Rodenburg- Van Uden stompte de bal via het Van onze sportredactie OEGSTGEEST Een volledig falende defensie (alleen laat ste man en aanvoerder Ben Boers acteerde op niveau) en een wederom schotloze voor hoede hebben ASC gisteren op eigen \veld kansloos ten onder doen gaan tegen het Hazerswoudse Bernardus. Met 1-4 trok Bernardus toch ook geen hoogvlieger in de vierde klasse de volle dig verdiende overwinning naar zich toe. Een zege die aanzienlijk hoger had kunnen uitvallen als Bernardus-voor- waartsen Pim van Wetten, Frans en Anton de Boer en Piet van Goozen niet, ver baasd over de hen toegesta ne ruimte, de nodige doelrijpe kansen onbenut hadden gela ten. gen bracht Anton de Boer en nog nooit meegemaakt", was SS* Piet van Goozen in stelling; dan ook het verbaasde kom- j§|: slecht afwerken voorkwam mentaar van scheidsrechter Ti- g treffers. Die afwerking was in chem na afloop. De defensie de eerste twintig minuten na van de Hoogmadenaren had fc. rust wel goed verzorgd. Ach- een volslagen off-day. Nadat tereenvolgens Frans de Boer de ploeg een 0-1 voorsprong (tweemaal) en Anton de Boer had genomen via Sjaak Boere, wezen ASC op haar verdedi- verzuimde MMO om door te vierde klasse gende zwakte; 0-4. gaan. Na een terugspeelbal ernardus geloofde het daarna van Piet van Goozen (in eigen allemaal wel en liet ASC het doel uiteraard) en het enige M laatste kwartier komen. De door Graaf Willem II uit een In de eerste helft zag het er overigens niet naar uit dat het, op zich niet slecht voetballen de ASC zo ruim zou worden teruggewezen. Zelfs was het de thuisclub die, na door een eigen doelpunt van Tjeerd Lan- gerhorst op achterstand te zijn gezet (doelman Herman Roe- doe reageerde niet adequaat op zijn knappe lob), het initia tief nam. Meer dan enige vrije schoppen leverde dat veldover- wicht niet op. Bernardus daar entegen kwam wel al in die eerste helft enige malen ge- naar scoorde zelf acht van de zodat er voor de aanval van vaarlijk door. Snel uitverdedi- negen doelpunten. „Dit heb ik MMO geen bijhouden aan was. roodzwarten redden, dertien vrije trap gemaakte doelpunt, P minuten voor tijd, dan ook nog kwam MMO wel weer terug de traditionele eer. Bob Log- (wederom via Sjaak Boere), ger had de lat al geraakt toen maar Bas Disseldrop trof weer Peter van Heukelom een straf- het eigen net (3-2). Nog voor schop wegens hands van Jan rust maakte Sjaak Boere zijn van der Zon koelbloedig be- nutteloze hattrick vol: 3-3. lm- nutte: 1-4. mers, na rust scoorde zijn ach- uu/> i.e.. terhoede (in casu Gerard van Hans Schiphorst van ASC (tweede van rechts) is ver Ii/v?p ^n?r V e5? Leyde! •2x' en, ?as Disseldorp) doorgedrongen in de Bernardus-defensie. De bal zal ll/VAC met maar liefst 6-3, weer driemaal in eigen doel, evenwel voorlangs het door Gidi Speel verdedigde doel vliegen. Damesvoetbal Van onze sportredactie LEIDEN In de regionale damesvoetbalcompetitie boek te Weteringse Glrls gisteren een 0-3 overwinning op Celerltas. Weteringse Glrls had aanvankelijk de grootste moeite om het gell|kwaardlge Celerltas van zich af te schudden. Pas In de tweede helft kon Weteringse Glrls het Initiatief volledig naar zich toe trekken. Het benutten van doelrijpe kansen zou echter het grootste, verschil blijven tussen Weteringse Girls en Celeritas. Cisca van Egmond bezorgde Weteringse Girls een 0-1 voordelige ruststand. Vlak na de pauze dreigCj Celeritas langszij te komen, maar doelvrouwe Anneke van Leeuwen onder scheidde zich door de Haagse strafschop te keren. Stepha nie Kalker en Marion de Groot (uit een strafschop) bepaal den uiteindelijk de eindstand op 0-3. In de eerste klasse van de zaterdagafdeling behaalde een met negen meisjes uitkomend KRV een moeizame 2-1 zege op Naaldwijk. Naaldwijk nam zelfs de leiding, alvorens Nel van Beelen en Coby Guyt KRV naar de 2-1 overwinning konden schieten. In een uitstekend gespeelde wedstrijd moest Alphla met 2-0 haar meerdere erkennen in Lyra. Alphia mist stootkracht In de voorhoede en moeqfcna de doelpuntloze eerste helft alsnog capituleren. Lugdunum bleef in een rommelige ontmoeting Monster ternauwernood de baas: 3-4. Nancy Verhoeven scoorde een hattrick; Ria Pijnakker nam de vierde treffer voor haar rekening. In de tweede klasse moesten de reserveteams van KRV en Weteringse Glrls met een nederlaag genoegen nemen. KRV verloor met 2-0 van DSVP en Weteringse Girls met 0-1 van KMD. Valken'68 had geen moeite met Ter Leede: 3-1. Voor Valken'68 scoorden Janna Guyt en Inke Messen maker (2x). Marja Eikelenboom redde voor Ter Leede de Zondag afdeling Van onze sportredactie LEIDEN - Groep A van de Gouds/Leidse Afdeling kent een nieuwe koploper. Nieuwerkerk won bij Bergambacht verras send met 2-1 en passeerde daarmee Alphense Boys, Leidse Boys en VTL Gouderak won zijn Inhaalwedstrijd bij Ammerstol met 1-0. Nieuwerkerk kwam dankzij een penalty van Gerard Kool een kwartier voor tijd aan de volle winst bij Bergambacht. Voor rust hadden de Nieuwerkerkers een voorsprong genomen via Wim de Vlaming, maar Bergambacht was in dezelfde minuut aan de gelijk maker gekomen middels Kees Anker. Gouderak kwam enigszins geluk kig aan de zege bij Ammerstol (1-0), dat in de slotfase nog een penalty miste. Vijf minuten na het begin scoorde Piet van Krim pen het enige doelpunt. Sjaak Oosterom van Gouderak werd van het veld gestuurd vanwege „gooien met gras", aldus scheidsrechter Uylenbroek. Afd. Gouda GOUDA In de afdeling Goudi zatecdagvoetbal heeft Rohdi zich weer aan kop genesteld Zelf versloeg het op eigen tat rein Aarlanderveen met 2-1, ter wijl Slveo een punt verspeel* aan Sportlef (1-1). Beide club kwamen daarmee op 11 puntea Op vier punten volgen Sportte en Zwammerdam. De laatster moesten Roreant een gelljkspe toestaan: 2-2. Bergambacht er Rijnstreek deden de laatsts plaats over aan Waddlnxveea dat met 2-1 van Rijnstreek ver loor. Bergambacht klopte Oude water (0-1). Goudawerkte ziet via een 1-0 zege op Reeuw| In de middenmoot. Aarlanderveen deed nauwelijto onder voor het ontvangende Rohda maar de Bodegraafas ploeg streek wel met beide pun ten. Voor rust was Rohda dt meerdere en drukte dat uit vb een treffer van Jan Dorrepaal. Ns de thee drong Aarlanderveer goed aan en scoorde de gelijk maker. Gerard Slof zette zijr schoen erachter. Rohda nair door At van Hanswijk opnieuw een voorsprong, welke niet me« in gevaar kwam. Pas toen Zwammerdam 2-0 vo» was gekomen, reageerde Rn reant met een furieus offensief Dit leverde twee doelpunten of van de voet van John Geors zodat toch nog een puntendelinr afgedwongen werd.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 13