EN VERDER Meestêrserie-concert in Stadsgehoorzaal etens- .^.'9h hedenl Toeven in huiselijkheid Santa" in LAK-theater Duo-concert in Hot House W atergate-speurtocht meeslepende thriller Bruce Lee leeft voort LEIDEN De serie van zes Meesterserie-concerten die K&O dit seizoen in Leiden brengt, wordt vanavond geo pend met een concert door het Rotterdams Philharmonisch Orkest dat onder leiding zal staan van Edo de Waart Het concert wordt gegeven in de grote zaal van de Stadsge hoorzaal en begint om 20.15 uur. Het concert zal bestaan uit werken van Rachmaninoff en Tsjaikowsky. Vóór de pauze wordt ,;De Rots" en de Pagani- ni-Rhapsodie voor piano en or kest van Rachmaninoff ten ge hore gebracht, na de pauze wordt de vierde symfonie van Tsjaikowsky uitgevoerd. Solist in de Paganini-Rhapsodie zal zijn de pianist Myung-Whun Ghung. Myung-Whun Chung, jongere broer van de violiste Kyung- Wha Chung, werd kort voor het einde van de Koreaanse oorlog in Seoel geboren in het gezin van een zakenman waar in de muziek een grote rol speelde. Nog vijf andere kin deren uit het gezin bezitten een meer dan gewone muzika le aanleg. Zoals al zijn broers en zusters begon Myung-Whun op 5-jari- ge leeftijd piano te spelen maar hij bleef als enige dit instrument trouw en debuteer de als 7-jarige met het Philhar monisch Orkest van Seoel. Twee jaar later vestigde de familie Chung zich in de Ver enigde Staten waar Myung- Whun een normale schoolop leiding volgde. De successen van Kyung-Wha deden hem in 1968 besluiten een muzikale loopbaan te kiezen. Aan het Mannes College in New York studeerde hij piano bij Nadia Reisenberg en later bij Carl Bamberger ook orkest-direk- tie. Nadat hij tijdens zijn stu dietijd reeds twee pianocon coursen had gewonnen maak te hij aanvankelijk verder naam als begeleider van zijn zusters, de violiste Kyung-Wha en de celliste Myung-Wha, met wie hij ook een trio vormde. Sinds hij in 1974 op het zware Tsjaikowsky-Concours in Mos kou de tweede prijs veroverde, maakt hij thans een schitte rende solo-carrière. Vanavond zijn nog kaarten verkrijgbaar vanaf 19.30 uur aan het loket van de Stadsge hoorzaal. Fragment uit „Santa". LEIDEN In het LAK-theater aan het Levendaal wordt mor gen en maandagavond het stuk „Santa" gespeeld, naar een roman van Frederico Gamboa, een Mexicaanse ro manier uit het begin van deze eeuw. De semi-musikal handelt over het leven van een arm platte landsmeisje, Santa, dat door haar moeder en haar broers op straat wordt gezet na een kortstondige vrijage met een soldaat Zij belandt dan in een bordeel waar zij bij de klanten weldra bekend en geliefd is om haar schoonheid. Zij is echter nogal onnozel en mist daardoor alle kansen op een meer respectabel leven. Drie mannen spelen daarbij een rol, een beroemde torero, een belangrijk politicus en de blin de pianist van het bordeel. De spelers zijn alle vierde jaars studenten van het Dra ma Department van de „Uni- versidad Nacional Autónoma" van Mexico. Zij hebben voor aankomst in Nederland, evan- als vorig jaar, deelgenomen aan het Internationaal Thea terfestival in Belgrado. Voor de vijftien leden van de groep wordt onderdak gezocht voor de periode van 8 tot 12 okto ber bij studenten of medewer kers aan de universiteit. Even tuele gastheren/vrouwen wordt verzocht contact op te nemen met het LAK-secreta- riaat (tel. 124890). LEIDEN Pierre Courbois en Willem Kühne geven vanavond vanaf tien uur een duo-con cert op de Jazzzolder Hot House aan het Leidse Rapenburg. Toegangsprijs bedraagt vier gul den. Pierre Courbois werd geboren op 23 april 1940. Hij stamt uit een familie met een rijke traditie aan edelsmeden en musici. Aanvankelijk speel de hij piano en banjo, met drummen begon hij eigenlijk pas op z'n achttiende. Ook toen hij al gediplomeerd edelsmid wds, bleef hij drums spelen en met veel sukses. De eerste grote doorbraak was in 1960 toen hij met het kwartet van Ton Wijhkamp het Loosdrecht Jazzfestival won. Doordat hij vlakbij Duitsland woonde, had hij al snel kontakten met Duitse musici met wie hij veel optredens maakte. Eind zesti ger jaren startte hij met zijn eigen formatie: Association Pierre Courbois, een van de meest suksesvolle Nederlandse Formaties die overal ter wereld speelde en die hem in Japan de bijnaam Myria Poda (duizendpoot) bezorgde. Tegenwoordig maakt hij veel optredens met Loek Dikker en verder doet hij veel duokonser- ten en ook solo-konserten, waarbij hij m.b.v. op zijn trommels geplakte kontaktmicrofoons een waar orkest weet op te roepen. Willem Kühne werd geboren op 13 september 1946. Al zeer snel kroop hij achter de piano en het orgel en op achttien jarige leeftijd werd hij prof., en toerde met de groep van Jo van Zandvoort langs de Duitse jazzclubs. Terug in Nederland volgde hij het Konservatorium waar hij Niko Langenhuijsen ontmoette. Daar werd de basis voor de groep Ohm gelegd, de groep die in 1975 de grootste jazzprijs van Nederland, de Wessel Ilckenprijs, kreeg toegewezen. Ver der speelde hij mee in de groep van Gijs Hendriks, begeleidde veel bekende buitenlan ders en zat in een van de laatste Association P. C. edities. Daar lag ook de start van deze duo-konserten. Exposities Stedelijk Museum De Lakenhal, Oude Singel 28-32, tel. 144044, Lei den. Openbaar Kunstgebit, een col lectie kunstgebitten vervaardigd door drie artistiek bevlogen tand artsen. Geopend ma. t/m za. tien tot vijf uur; zo. een tot vijf uur. Academisch Historisch Museum, Rapenburg 73, Leiden. Heinrich Witte en de Hortus Botanicus 1855- 1898. Geopend ma., di., do., vr. van twee tot vijf uur. Galerie v.d. Vlist, Botermarkt 3 Leiden, tel. 122806. Jubileumten toonstelling „Galerie Van der Vlist 9 jaar". Leo Musch met kleurteke- ningen, Jan Nikkels met schilderij tjes en keramiek, Maud Muller met wandkleden. Geopend di. t/m za. tien tot vijf uur, do. tot negen uur. Rijksmuseum v. Volkenkunde, Steenstraat 1, Leiden, tel. 132641. Vanaf 10 oktober expositie over tradiüonele cultuur van Korea. Geopend ma t/m za. tien tot vijf Gemeentelijke Archiefdienst, Bo- soitkade 2a, Leiden, tel. 120191. Leidse Grachten. Expositie vanaf 11 oktober van prenten van de archiefdienst en de bibliotheek en een model van een peurbootje ge leend van de Lakenhal. Geopend ma. t/m vr. negen tot twaalf en twee tot vijf uur; za. negen tot twaalf uur; do. avond van half acht tot half tien. Rijksmuseum van Oudheden, Ra penburg 28, ma. t/m vr. van tien tot vijf uur, zo. een tot vijf uur. Atelier De Scherf, Nassaulaan 41, Oegstgeest, tel. 150220. Ans v.d. Heide-Kort met eigen werk o.a. glasbuigen, schilderijen en aarde werk. Bezoek na telefonische af- Galerie De Pomp, Dorpsstraat 38, Warmond. Expositie van P. G. v.d. Kraan met boetseerwerk, Joka Linders abstracte kleurencomposi- ties, Frederico Balke pentekenin gen en portretten van beroemde componisten. Concerten Stadsgehoorzaal, vanavond kwart over acht. Rotterdams Philharmo nisch Orkest o.l.v. Edo de Waart. Stadsgehoorzaal zo. 10 oktober half twaalf. Koffieconcert op zon dagochtend. Dick Bor viool en Stanley Hoogland piano. Adventskerk, Castellumweg, Alp hen, Concert door jeugdkoor The Alliance en Alphens Mannenkoor. Zaterdagavond 9 oktober om acht In het pand Kloksteeg 3 is nu bijna anderhalf jaar bistro ,tLa Cloche" gevestigd. Óndanks zijn korte bestaan heeft de eigenaar van de bistro, de heer E. Brouwer al een aardige kring van vaste gasten opge bouwd. En dat is ook Theater Dustin Hoffman (links) en Robert Redford als journalisfen van The Washington Post. Luxor All the president's men (14) met Robert Redford en Dustin Hoffman. Regie: Alan J. Pakula. vele teleurstellingen en ook tegenwerk ing van oudere collega's. Regisseur Alan J. Pakula heeft dat allemaal ont daan van alle luister duidelijk in beeld gebracht Doordat alle betrokkenen in het Watergate-onderzoek nog in leven zijn, waren de mogelijkheden om een Robert Redford is de stuwende kracht karakter op te bouwen uiterst beperkt, geweest achter de verfilming van „AU Jason Robards as hoofdredacteur. Ben the president's men", het relaas van de Bradlee bijvoorbeeld kon onmogelijk voorgeschiedenis van het Watergatepro- ces. Gefascineerd door het nijvere ge wroet van twee onbekende journalisten van de Washington Post, die zich op een klungelige inbraak stortten en tenslotte stuitten op een affaire, die het aftreden t een president tot gevolg zou heb- van deze figuur het prototype van de Amerikaanse harde krantenman (zoals in komedies als „The front page" en „It happened one night") op het doek zet ten. In zijn gedwongen „under acting" is hij echter in iedere scène zeer na drukkelijk aanwezig. ben, verwierf hij de verfilmingsrechten Met zijn vele interviews en gesprekken van het boek en zag er persoonlijk op toe dat alles natuurgetrouw zou worden weergegeven. Amerika is nooit te beroerd geweest om zo nu en dan de hand in eigen boezem is „All the president's men" ongetwij feld een praatfilm, maar de wijze waar op regisseur Pakula en scenarioschrij ver Bill Goldman de lange en vaak ingewikkelde dialogen in de film ver- Nederlandse publiek net zo sterk zullen het oog verliezend, is verbluffend. er voor gaat zitten zal ongetwijfeld ge- Post werd in de studio nauwgezet geco- boeid worden door deze politieke thrü- pieerd, voor anachronismen werd zorg- ler, waarvan de afloop inmiddels be- vuldig gewaakt een film waar meer zorg aan werd besteed dan de toeschou wer er van af ziet Toch werd het geen niet in de doofpot gestopt die ontdaan droge reconstructie van de feiten, doch alle „glamour" en heldenverering het geploeter laat zien van twee verslag gevers, die zich vastbijten in een zaak die veel grotere consequenties bleek te hebben dan aanvankelijk voorzien. Bob Woodward en Carl Bernstein voortreffelijk geportretteerd door Ro bert Redford en Dustin Hoffman zijn geen helden, stralende strijders tegen het onrecht, maar twee doorzettende jongens jagend op een opzienbarende primeur. Het is ondankbaar werk met een meeslepende thriller, die naar een in zijn nuchtere weergave dramati sche ontknoping voert. Ook al interesseert u de hele Watergate- affaire geen biet en is het allemaal verleden tijd voor u, toch een film om niet over te slaan. Al was het alleen maar om Redford, Hoffman en Robards en het gemak waarmee zij Woodward, Bernstein en Bradlee op het doek tot leven brengen. MILO en vechtkunst Lee's opvolger moet wor den. Vervolgens zien we de behulpzame Lee opgescheept met een pakje, dat bij nader inzien dollarbiljetten bevat. Twee gangsterbendes vechten er om en Lee zit daar midden tussen. Na wat onbete kenende schermutselingen kan Bruce Lee zijn veelzijdige talenten tonen als hij zich vechtend naar de top van de Toren des Doods begeeft, waarbij hem op iedere verdieping 'n nieuwe surprise wacht. Eenmaal boven rekent hij dan ook nog met de hoofdschurk af. Waar het geld gebleven is vergeet deze, nogal van de hak op de tak springerige, film te vertellen. De Engels ingesproken in Duitsland vervaardigde geluidsband munt uit door de allervreemdste tokke lende en miauwende geluiden ooit in een Kung Fu-film ten gehore gebracht. MILO REX Goodbye Bruce Lee Bruce Lee, de geestelijke vader van de eerste Kung FWilms, mag dan jong gestorven zijn, z'n naam leeft voor in allerlei vlug in elkaar geprutste Chinese vechtfilms, die voor het te laat is nog echte Lee-bewonderaars de bioscoop in moeten lokken. Na „the Bruce Lee story" kunnen we deze week dan ook genieten van „Good bye Bruce Lee" een product van Lin Pin en Harold B. Schwartz, samenge steld uit opnamen van Lee's onvoltooide film vlak voor zijn plotselinge dood. Veel verhaal zit er natuurlijk niet in. De film begint als de producent van de nooit gereed gekomen film opnamen laat zien aan de man die qua uiterlijk LIDO The Poseidon adventure (14). De S.S. Poseidon slaat om in volle zee door een aardbeving. Met sensationele, knap getruceerde momenten laat regisseur Ronald Neame een klein aantal opvarenden ontsnappen. TRIANON Max Havelaar (14). De klassieke romari van Multatuli uitstekend verfilmd door Fons Rademakers. 4 STUDIO Fantasia (a.l.) Legendarische tekenfilm van Walt Disney die vervaardigd werd in 1940, maar vooral door de bindin gen met de klassieke muziek en de verbluf fende tekenstaaltjes, het bekijken waard is gebleven. CAMERA A Clockwork Orange (18). Uitstekende verfilming van de man die zich van het gebruik van geweld afkeert en er daarna aan ten onder gaat. Lak-theater, 9 en 11 oktober, Le vendaal 150, tel. 124890, Leiden. Mexilcaanse Toneelschoolstudenten met „Santa", een semi-musical ge baseerd op de roman van Frederi co Gamboa, een Mexikaanse ro mancier uit het begin van deze eeuw. Aanvang kwart over acht. Zaal Nabij, Van Lennepstraat, Alp hen, 9 oktober kwart over acht Jan Blaazer met solo-programma Jan en Alleman. Lak-theater, 14 oktober, de Zaak Oppenheimer door Crea Handke/- Weiss Gezelschap, uit Amsterdam. Aanvang kwart over acht Avifauna, Alphen aan den Rijn. Operette Der Graf von Luxem bourg door operettevereniging Bo- nifacius. Aanvang kwart over acht. 'diversen Leids Poppentheater, Middelweg 19 c, tel. 125802. Zondag om half drie kindervoorsteling, kosten twee gulden vijftig. Hutspotwanaeltocht. Afstanden 5, 10, 15, 40 km. Start school Rijns- burgersingel 9 hoek Schuttersveld. Deelname 2,50 gulden. Aanvang op 9 oktober van negen tot twee uur. Groenoordhal. Premiekeuring Shetland pony's. Aanvang negen uur op 9 oktober. Rijksmuseum van Oudheden, Ra penburg 28, Leiden. Dinsdag 12 begrijpelijk. Het is pret tig toeven in de bistro met zijn gezellige meubi lair, sfeervolle plavuizen en lage zoldering. De indeling van de eetgelegen heid mag dan voor het bedie nend personeel minder effi ciënt zijn, zij geeft de bezoeker een gevoel in huiselijke kring te dineren. Het voorste gedeel te van het restaurant is een soort pijpela, waarin aan de ene lange zijde een bar is op gesteld. aan de andere lange zijde staan de tafeltjes. Het achterste gedeelte geeft hele maal een idee van een huiska mer te zijn. Er staan vier ta fels voor vier personen opge steld. In totaal kunnen maxi maal veertig personen tegelijk zich de gerechten die eigenaa r/chef kok Brouwer hen voor zet, goed laten smaken. De heer Brouwer, afkomstig uit Friesland is in feite bij toeval in Leiden beland. Hij werkte nadat hij de hotel school had gedaan als be drijfsleider in restaurants van de familie Fagel in Den Haag en Amsterdam. „In Amster dam kwamen regelmatig stu denten uit Leiden eten, die hebben mij op het te koop staan van dit pand gewezen", aldus de heer Brouwer. we specialisteiten. Thans zijn dit onder meer mosselen i l'es- cargots, in slakkenboter ge bakken mosselen If 7,50). Voor velen zal dit een wat merkwaardige voorspijs zijn, maar de heer Brouwer verze kert ons dat het minstens zo lekker is als de in Nederland zo begeerde slakken. Als hoofdgerecht raadt de beer Brouwer de gast „entrecóte a l'os" aan. een lendenbiefstuk aan het been, met een bijzon dere saus en de gebruikelijke verse groenten (f 23,50). Over een maand komt er een nieuwe wildkaart uit „We streven er zoveel mogelijk naar ook de wijnen aan het geserveerde aan te passen. Met die wildkaart zullen de bourgognewijnen worden aan geprezen. Iedere maand heb ben we een bepaalde huiswijn, die tegen alleszins redelijke prijs te krijgen is". De menukaart van ,JLa clo che" vermeldt negen vlees- en gevogelte-gerechten. De duur ste is de „tournedos bordelaise au poivre verf" van f 23,50. De „poulet a l'estragon", ge braden halve kip overgoten met dragonsaus is met 15,50 het goedkoopste hoofdgerecht Er zijn twee visgerechten na melijk forel en garnalen. Bij zonder is de „bisque de crevet- tes" van f 6,-, een vissoep af- Voordat de heer Brouwer het gemaakt met room, cognac en pand kocht was de bar ,JLim- garnalen, als voorgerecht pe" er in gevestigd. Daarvoor was het een bakkerij. „Het liep geloof ik niet zo goed met HimpeWe hebben in het begin moeite gehad, de oude klanten van de bar aan het verstand te brengen dat „La Cloche" geen café meer was. De heer Brouwer staat thans nog in de keuken, gesteund door een leerling-lok. „Dat wil ik niet tot mijn vijfenzestigste blijven doen. In de toekomst willen mijn vrouw, die ook actief bij de zaak is betrokken, en ik streven naar meer verfij ning in de keuken. Dat kan alleen wanneer we het meubi- moeilijke tijd heeft de heer lair daaraan aanpassen. De ta- Brouwer achter de rug. Hij heeft zo langzamerhand een eigen gastenkring opgebouwd. Toen wij er waren, moest hij af en toe vanachter zijn for nuis te voorschijn komen om vaste gasten de hand te druk ken. Verandering fels moeten dan groter zijn". Dat de heer Brouwer en zijn vrouw niet gauw tevreden zijn, blijkt,wel uit hun belangstel ling voor de manier waarop collega-bistrohouders het doen. „We gaan elke maandag, wanneer irLa Cloche" gesloten is ergens eten. Daar steek je aardig wat van op", aldus de heer Brouwer. ,£a Cloche" is iedere dag behalve maandag geopend van half zeven tot half elf. Het pand Kloksteeg 3 heeft sinds de heer Brouwer het kocht wel enige verandering ondergaan. Vroeger konden de C q rtnrt mi klanten van de eerste verdie- tOdUllUll czu 'ping naar beneden kijken. De Dcipillot huidige eigenaar heeft de be- gane grond een plafond vijfen veertig persoenen en partijen voor maximaal honderdvijftig person en vijf en veertig personel en partijen voor maximaal honderdvijftig personel wor den gegeven in besloten kring. „Ongeveer drie maal per week zitten we boven vol", vertelt de heer Brouwer. Op den duur wil hij de eerste etage bij de bistro betrekken. „Op een dergelijke uitbreiding is de keuken thans nog niet berekend". Een keuken was er natuurlijk niet in het voorma lige „Himpe". De heer Brou wer heeft deze ingericht in de voormalige binnenplaats van het pand. Menukaart „La Cloche" voert een beperk te, maar uiterst sfeervol opge maakte menu-kaart „Aanvan kelijk hadden We veel meer gerechten op de kaart staan. In de praktijk bleek het niet mogelijk dit te handhaven. Bo vendien werden vaak dezelfde gerechten besteld. Iedere drie maanden biedt de heer Brouwer zijn gasten nieu- Voor de lezers van de Leidse Courant heeft de beer Brou wer het volgende recept voor een heerlijke ,^aumon au pa pillot". Hij vermeldt er na drukkelijk bij dat in plaats van ra lm ook gefileerde ka beljauw kan worden gebruikt „In verband met de prijs van de zalm". Voor bet overzicht gaan we uit van een recept voor 1 persoon met zalm. Een zalm van honderdvijfen zeventig gram legt men neer op een stuk aluminium folie. De zalm dient te worden inges meerd met boter, waarna een gesnipperde ui, gehakte peter selie, gehakte champignons, blokjes spek, thijm, peper, zout en een teentje knoflook worden toegevoegd. Tevens wordt hierop een scheutje cog nac gegoten. De zalm met de ingrediënten dient goed in het aluminiumfolie te worden ge wikkeld, maar niet te strak. Vervolgens gaat dit pakketje tien vijftien minuten in een voorverhitte oven die in de hoogste stand is gezet Het ge-, recht dient te worden geser veerd met aardappelpuree of gekookte aardappeltjes, wor teltjes en sla. oktober acht uur, lezing dr. J. A. Bakker over Bescherming en on derzoek hunebedden. Dorpshuis, Kerklaan 10a, Katwijk. Wijnproeverij met vishapjes. Van avond kwart over acht Reserver ing noodzakelijk bij drukkerij Wouda, Lijdweg 9 tel. 01718-12605. Rijnstreekhal, Alphen, Dag van de PostzegeL Van tien uur 's morgens tot elf uur 's avonds tentoonstel ling; van twaalf tot vijf uur ruil beurs. Zaterdag 9 oktober.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 7