VVHK in Noordwijk op instorten PENNINGS SLUIT SPORTHAL RUILVERKAVELING RIJNSTREEK-ZUID VOORTBESTAAN VVV IN GEVAAR Subsidiekraan gemeente Noordwijkerhout dicht: Werkzaamheden kabeltelevisie Oegstgeest starten volgende week St. Jans Fanfare breidt uit 25 JAAR PREDIKANT Lions Club voor Haags raadslid Auto van PAGINA 4. LEIDSE COURANT WOENSDAG 6 OKTOBER 1976 NOORDWIJK Een der pij- Iers van de stichting VVV- Noordwijk staat op instorten. Dat is de Vereniging van Villa-, Huizen- en Kamerverhuurders (VVHK), een organisatie die fi nanciële steun verleent aan de stichting VVV. Volgens de voorzitter is een lidmaatschap niet interessant meer. Het be stuur heeft de leden dan ook voorgesteld tot opheffing van de vereniging over te gaan. Een paar maanden geleden werd de opheffing reeds in een speciaal daartoe belegde verga dering aan de orde gesteld, maar omdat het statutair vereis te aantal leden niet aanwezig was, kon men niet tot opheffing besluiten en moest een nieuwe vergadering worden uitgeschre ven. Deze werd vorige week in Lido gehouden. Van de 230 leden, die de WHK thans nog telt, gaven slechts ne gen acte de présence, met inbe grip van het bestuur. De tiende bezoeker was directeur W. Rovers, die de stichting WV vertegenwoordigde. Aftreden bestuur Na ampele discussie spraken zes van de aanwezige leden zich tégen de opheffing van de ver eniging uit, twee leden waren vóór en een lid stemde blanco. Het voorstel tot opheffing werd afgestemd. Maar daarmede is men nog lang niet uit de perike len. Voorzitter Crama deelde mede, dat het bestuur van plan is en bloc af te treden. Het komt vanavond bijeen om zich over de ontstane situatie teberaden. Treedt het bestuur af - en dat zit er volgens voorzitter Crama gewoon in - dan zal op woens dag, 3 november a.s. in het Li- do-theater wederom een verga dering worden belegd, nu voor de verkiezing van een nieuw bestuur. Gezien de ervaringen in het verleden, verwacht de heer Crama niet dat zich kandi daten beschikbaar zullen stel len. En dit betekent dat een impasse zal ontstaan. Op papier blijft de vereniging bestaan, maar in de praktijk gaat ze ter ziele. Mocht dit inderdaad ge schieden, dan wordt de stichting WV zwaar getroffen, want de WHK was met een jaarlijkse bijdrage van 10.000 gulden, ook wat de financiën betreft, een van haar voornaamste steunpi- Brief Tijdens de laatste opheffings vergadering kwam een brief, ge dateerd 23 september j.l., van de Stichting WV Noordwijk aan de orde, waarin aan het WHK- bestuur in ernstige overweging werd gegeven de opheffingsver gadering uit te stellen, dan wel het daarheen te leiden, dat in die vergadering nog geen onher roepelijk besluit zou worden ge nomen. In dit verband werd in de brief nog gewezen op de fundamentele veranderingen, die zich in de verhouding tot de andere financierende organisa tie, de Horeca Noordwijk, heb ben ontwikkeld. WHK-voorzitter Crama is no gal gebelgd over de brief van de stichting. Waarom komt die uit gerekend om één minuut voor twaalf? Men was bij de stichting toch al lang op de hoogte van de plannen tot opheffing? De inhoud van het schrijven vindt Crama vaag en aanmatigend. Wat wijs beleid is, maakt het WHK-bestuur zelf wel uit. Men wil thans de Stichting op de helling zetten en de financiële bijdragen van de Horeca en de WHK laten vervallen. Ook zul len de door allerlei organisaties overbodig bezette zetels gaan verdwijnen. Crama vindt dit op zichzelf allemaal wel prijzens waardig, maar, zo stelt hij, na alle ervaringen in de jaren van vechten tegen de bierkaai, heb ik er geen vertrouwen in, dat alles in de Stichting WV nu rozegeur en maneschijn zal wor den en goed gaat functioneren. De WHK-voorzitter maakt een vergelijking met de activiteiten van de VW te Katwijk, dat op alle grote toeristenbureaus in Europa present is. Daar gaat de directeur zelf de boer op om gasten voor z'n badplaats te winnen. De stichting VW Noordwijk heeft dit nooit willen of kunnen doen. Men wachtte maar af, wat er kwam, aldus Crama en het gevolg was, dat de logies met ontbijt verstrek kende WHK-leden aanmerke lijk minder gasten van de VW kregen dan van de particuliere reisbureaus. Doorn in het oog Dat in het informatiebureau vi sueel wel de beschikbare hote laccommodatie en niet die van de WHK-leden wordt aangege ven, is een andere doorn in het oog van voorzitter Crama. Hij noemt het een eeuwigdurend strijdpunt. Een andere grief is het nog altijd ontbreken van de financiële afwikkeling van het aan de WHK toekomende ge deelte van de afdrachten per nacht over 1975. Crama wijt dit aan een te krap en vooral te snel wisselend personeelsbe stand. Nog voor de dames goed en wel ingewerkt zijn, verdwij nen zij weer. Met nadruk wijst de WHK- voorzitter er op, dat deze gang van zaken besüst niet te wijten is aan VW-directeur W. Rovers. Deze acht hij alleszins capabel. „Een schaap met zes poten in- plaats van vier of vijf", aldus Crama, „maar zelfs dat is niet genoeg om bij een instelling als de stichting WV Noordwijk een beleid te kunnen voeren". Het rommelt intussen wel bin nen de bij het toerisme in Noordwijk betrokken organisa ties. Vorig jaar haakten de grote hotels af van de Horeca en als thans ook de WHK er de brui aan mocht geven, dan lijkt een dieptepunt in het zo moeizaam opgebouwde bestaan van de Stichting VW-Noordwijk voor de deur te staan. OEGSTGEEST Waarschijnlijk wordt volgende week begonnen met de eerste werkzaamheden aan kabeltelevisie in Oegstgeest. Dan wordt begonnen met de aanleg van de hoofdleiding voor het ondergrondse kabelnet. Deze mededelingen werden gisteravond gedaan tijdens de vergadering van de raadscommissie van finan ciën en culturele zaken. Wethouder van Belle stelde het te betreuren dat Leiden de be middelingspogingen van staats secretaris van Huiten blijft af wijzen." Oegstgeest is nog altijd voor die bemiddeling. Leiden heeft zich éénzijdig zijdig terug getrokken, zonder een duidelijk motivering. Het aanbod van Multivisie om de mast van de Stichting kabelnet Merenwijk over te nemen, bestaat nog steeds", aldus de Oegstgeestse wethouder. Om tot een gemeenschappelijke regeling Noord-Zuid-Hollands plassengebied te komen, moeten participerende gemeenten in eerste instantie een bedrag van 150.000 gulden bijeen brengen. In principe treedt Oegstgeest toe tot de regeling, echter met dien verstande dat na het tot standkomen van het basisre- creatieplan de raad zal besluiten of de deelneming aan de rege ling al of niet wordt geconti nueerd. Het financiële aandeel van de gemeente komt neer op 3675 gulden per jaar. Het schoolzwemmen zal voorna melijk in Rijnsburg plaatsvin den. Dit kost de gemeente 469 gulden per week. De commissie ging er mee akkoord „totdat wij in een eigen overdekt bad gaan zwemmen", aldus PvdA-er Kohlbeck. De reinigingsrechten worden in 1977 verhoogd tot 81 gulden. Een verhoging die ech ter niet de gestegen prijzen in totaliteit dekken. Nu gaat men er eerder op achter- dan op vooruit. De heer Penning vindt dat de gemeentelijke vuilver werking nog eens onder de loep genomen moet worden om tol kostenbesparingen te komen. ZOETERWOUDE De Sint Jans Fanfare groeit uit tot een groot korps. Na de vakanties mochten weer enkele nieuwe leden, die hun opleiding met succes voltooiden, plaatsnemen in het orkest. Dat betekende in de bezetting een uitbreiding van de trombone's, bariton, trompet en hoorn. Op 30 oktober a.s. treedt de fanfare op in Boskoop met een programma van 45 minuten in de Floriade waar ook nog twee andere verenigingen optreden. In november hoopt men dit in Zoeterwoude te herhalen. Het grote winterconcert zal plaats vinden op 5 februari. Dan denkt men ook weer dè Egerlander blaaskapel te formeren. Dit is niet voor ieder concert mogelijk gezien de financiële consequenties welke verband houden met de aanschaf van speciale muziekstukken en extra repetities. Het is ook daarom dat er a.s. zaterdag weer een lompenactie wordt gehouden. Er wordt op gerekend dat de bevolking vlot haar medewerking verleent en alles tijdig gereed zet. NOORDWIJKERHOUT - De gebroeders Pennings hebben de deuren van hun bollenhal, annex sporthal, definitief ge sloten. Alle verenigingen die gebruik maakten van de Noordwijkerhoutse faciliteit, (om. Bax Foreholte en vooral het Noordwijkerhoutse Nort- ha) zijn genoodzaakt op zeer korte termijn andere onderko mens te zoeken, alvorens ons land door strenge vorst en slagregens wordt geteisterd. Dat de gebroeders Pennings besloten hun hal te sluiten voor sportactiviteiten, is niet alleen te danken aan het feit dat de subsidiekraan bij de gemeente is dichtgedraaid, maar ook aan de volkomen tactloze behandeling en aan pak van de „problemen" bij de gebroeders, die een van de grootste Noordwijkerhoutse bloembollenbedrijven runnen. Tijdens de raadsvergadering van afgelopen donderdag gaf het raadslid Arts van de EZP de beheerders van de accom modatie de volle laag door hen te beschuldigen van chan tage en frauduleuze praktij ken. „Verdraaid ontactische ge speeld", zegt Noordwijker- houts wethouder Heemskerk. Hij is van mening dat als raad sleden niet de vuile was had den buitengehangen, er nog best te praten was geweest. Hij verwacht overigens dat als de gemoederen in Noordwij kerhout wat tot rust komen, de heren Pennings zich anders op zullen stellea Noordwijker hout heeft in ieder geval voor lopig zijn oude schoenen in de sloot gegooid en moet nu gaan vissen naar de oude schoenen of zoeken naar nieuwe. Het is nog maar zeer de vraag of het allemaal wel nodig is geweest. Te korten RIJNSBURG De heer A. G. Baayen is morgen 25 jaar predikant. Hij is reeds 10 jaar in Rijnsburg werkzaam als dominee. Ter gelegenheid van dit jubileum wordt morgen tussen 17.00 en 19.00 uur een receptie gehouden in het Centrum. Lekkende gasleiding op Morsweg LEIDEN Op de Morsweg ont stond gisteravond een lekkende gasleiding. Na onderzoek bleek het een fors lek te zijn. De gealarmeerde brandweer hoefde niet ui actie te komen, aange zien de in de buurt werkende gasfitter het lek reeds had ge dicht. In 1973 werd gestart met spor tactiviteiten in de bloemenhal van de gebroeders Pennings. Omdat er tekorten dreigden te ontstaan kreeg de eigenaar een subsidie van 6000 gulden, met de toezegging dat als de tekorten nog groter worden er nogmaals ten hoogste 6000 gul den subsidie zal worden ver strekt. De aanvraag (om de tweede zesduizend gulden) werd tijdens de vergadering van de raad van afgelopen donderdag behandeld. Toen werd ook de exploitatiereke ning van de sporthal behan deld. Deze rekening was ge controleerd door het verifica tiebureau van de Vereniging vani Nederlandse Gemeenten. In tegenstelling tot de exploi tatierekening van de de ac De hal van Pennings countant van de gebroeders Pennings kwam dit bureau tot de conclusie dat de sporthal met winst draaide. De oorzaak hiervan lag in het feit dat in de rekening van Pennings wordt uitgegaan van heel an dere bedragen. Zo gaat de ac countant van Pennings onder meer uit van de nieuwbouw- waarde van de hal (verbou- wingskosten e.d. meegere kend), terwijl het verificatie bureau uitgaat van de oor spronkelijke waarde. Beide manieren zijn zeer gebruike lijk. De exploitatierekening van Pennings is ondertekend door een registeraccountant. De Amsterdamse accountant heeft weliswaar ondertekend met de toevoeging dat hij bij gebrek aan informatie niet borg kan staan voor alle be dragen maar dat betekent geenszins dat de gebroeders Pennings malversaties zouden hebben gepleegd. Twee op verschillende bases tot stand gekomen rekeningen stonden tijdens de raadsverga dering tegenover elkaar. De raad koos voor die van het verificatiebureau en was van mening dat de hal winst ople verde en dat een extra toelage van 6000 gulden niet gerecht vaardigd was. Een aantal raadsleden was gepikeerd om dat de gebroeders-Pennings van tevoren al hadden aange kondigd dat als geen geld zou worden gekregen van de ge meente de hal definitief zou worden gesloten. Een verwer pelijk dreigement, dat overi gens door weinig personen se- rieux werd genomen. Controle De heer Van Duin van het C. P. G. opperde tijdens de raadsvergadering van donder dag om een derde de exploita tierekeningen van beide in stanties te laten controleren en aan de hand daarvan te bepa len welke stappen zouden wor den ondernomen. Mevrouw Van der Geest van diezelfde partij stelde voor over het seizoen 1974/1975 toch 6000 gulden subsidie te verle nen en 12.000 voor het seizoen 1975/1976 en eenzelfde bedrag voor het daarop volgende sei zoen. Na afloop van deze sei zoenen zouden de gebroeders een vaste huurprijs voor de hal moeten vaststellen, meen de mevrouw Van der Geest, en dan zou de raad alsnog kun nen bekijken of deze huren aannemelijk zouden zijn. Die laatste gedachte wordt overi gens geheel gesteund door wethouder Heemskerk. De raadsleden waren overi gens van mening dat niets ten koste mag gaan van Northa. En daarvan maakt deze ver eniging dankbaar gebruik, ge tuige de plannen van deze ver eniging om op een verhard terrein in Noordwijkerhout een ballonhal neer te zetten. Deze plannen werden gister avond tijdens een bestuursver gadering van de handbalver eniging besproken. De kosten die verbonden zijn aan een dergelijke hal bedragen onge veer 100.000 gulden per jaar. Henk v.d. Post De heer C. J. Nyqvist uit Den Haag heeft de eerste prijs gewonnen in de loterij van de Lions Club Bollenstreek. De opbrengst van deze loterij, ongeveer 14.000 gulden, komt geheel ten goede aan de Stichting Sport en Recreatie Gehandicapten Bollenstreek. De heer Nyqvist won een personenauto. De sleutels van de auto werden hem overhandigd door jonkheer R. von Bose, president van de Lions Club Bollenstreek (zie foto). De heer Nyqvist is gemeenteraadslid in Den Haag voor de WD en secreataris van de Bond van Bloembollenhandelaren. ZOETERWOUDE - Mede naar aanleiding van de vorig jaar gehouden inspraakvergaderin gen zijn in het voorontwerp van de ruilverkaveling Rijn streek-Zuid een aantal wijzigin gen aangebracht! Het maken van een ïnsteek- weg vanaf de Niening langs het gemaal en de Meerburgerwete ring met een lengte van 1 kilo meter. Dit omdat de aanleg van de Burg. Smeetsweg erg onze ker is geworden; Ingrijpende wijziging in het waterlopenplan van de Groote Westeindse Polder. Door afdam ming kunnen de wegsloten het oude peil houden en door wate- rinlaat de mogelijkheid van een wat hoger peil. Funderingen van bruggen en gebouwen kun nen zo worden nat gehouden. Voor een goede waterafvoer zul len nieuwe poldertochten wor den gegraven. Voor de polder Westbroek komt het nieuwe gemaal nu niet aan de Noord Aa maar meer naar het noorden; Door blokgrenswijzigingen komen de gronden tussen de oude en nieuwe prov. weg en het sportpark Haasbroek niet meer in de verkaveling te lig gen; In hei plan is opgenomen een fietspad op de grens van Zoeter woude en Leidschendam tussen het Westeinde en de prov. weg alsmede een fietspad in het ver lengde van de Broekweg; De oppervlakte van de be planting achter Heineken, langs de Weipoortse Vliet, is tot één perceel versmald; Het vogelweidegebied langs de Broekweg is van 150 h.a. teruggebracht naar 120 ha. De 30 ha in de Grote Westeindsche Polder als aankoopgebied van CRM is vervallen. Daarvoor in de plaats komen 60 ha toe te delen als een weidevogelgebied. Dat er toch nogal wat vragen overblijven blijkt uit de belang stelling die er is voor de bijeen komsten die worden georgani seerd door de voorlichtingscom missie. Voor het gehele geK zijn dat er 24.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4