De rode draad" heeft regionale functie T af eltennisstri j d voor bedrijven Toekomst kinderzegels zorgelijk Publiek vervuilt straten Leidsenhage Oorkonde voor Jo-Winters Opleiding tot natuurgids ALPHENS BURGEMEESTER TIJDENS OPENING SPEEL-O-THEEK: 97^ÏAANDAG 4 OKTOBER 1976 LEIDSE COURANT ALPHEN AAN DEN RIJN - Veel belangstellenden zijn za terdag getuigde geweest van de officiële opening door bur gemeester Gallas van de speel-o-theek „De rode draad". De burgemeester had daarvoor eerst „moeten spe len met een rode draad". Dit op verzoek van de „ziel" van de speel-o-theek, Albertine van der Zee. In zijn toespraak zei hij onder de indruk te zijn gekomen van het streven van het bestuur. Hij merkte op dat als er in Alphen iets moet gebeuren voor de gehandicapte mede mens er altijd een ruime en spontane response komt „En dat alleen is al een gelukwens waard". Hij stelde verder dat de bedoeling van de stichting om een leemte op te vullen volledig gelukt is. De naam van de speel-o-theek „De rode draad" noemde de burgemees ter fascinerend. „De rode draad loopt door iemands le ven heen. Die moet je vasthou den. De speel-o-theek is een blijvende uitdaging. Daarom is de naam terecht gekozen". Hij benadrukte ook nu de regiona- Burgemeester Gallas „speelt" met zijn rode draad om de speel-o-theek officieel te openen. Ie funktie van Alphen. „De speel-o-theek is niet alleen van belang voor Alphen aan den Rijn maar zeker ook voor de omliggende gemeenten. Hier mee wordt voor de zoveelste keer de centrumfunctie onder streept van Alphen in de Rijn streek". Het initiatief noemde •hij bewonderenswaardig „die aller blijvende belangstelling verdient". Kado's Het bestuur van de speel-o- theek werd niet alleen bedol ven onder de complimenten doch ook de kado's mochten er zijn. Het klapstuk was ongetwijfeld de gift van 10.000- van het comité kin derpostzegels afdeling Alp- hea De Alphense Speelgoe- daktie schonk 500,- plus een blijvende adoptie van de speel-o-theek. De ouderver eniging Philadelphia gaf 2.500,- voor de aanschaf van cassetterecorders met bandjes. Hierop worden sprookjes ingesprokea De, technische uitvoering ver zorgt de ziekenomroep Alp- heo. De christelijke LTS'ers namen alle benodigde mu ziekinstrumenten voor hun rekening. In zijn dankwoord kwam voorzitter Jan Angenent woorden tekort Hij volstond daarom met: „grandioos". Tot slot deed hij een beroep op iedereen. „Ons idee is werkelijkheid geworden. Laat het dat ook blijven". ALPHEN AAN DEN RIJN Mevrouw Snellen van Vollenhoven-van Zanten, van het comité kinderpost zegel, aanwezig om de gift van 10.000— uit te reiken aan de Speel-o-theek, greep deze gelegenheid dankbaar aan om de kinderpostzegel opnieuw in de publiciteit te brengen „Wie schrijft er tegenwoordig nog veel? Ik niet! Iedereen grijpt de telefoon want dan krijg je ook nog meteen antwoord. Bedrijven maken steeds meer ge bruik van frankeermachines. Zij hebben gelijk, maar wij zitten er dan naast". Mevr. Snellen is duidelijk bezorgd over de toekomst van de kinderpostzegel. „Waar zitten we met de kinderpostzegel over enige jaren? Toch blijft hulp aan de jeugd altijd nodig. Ook voor de jeugd in het buitenland. Ik hoop dat er geplakt zal blijven worden. Een collecte kennen wij niet". Ze kwam met een suggestie: „Maak er een gewoonte van om tenminste alle kerstpost te beplak ken met onze kinderpostzegels. Ook de bedrijven met een frankeermachine. Kerstkaarten met een echte postzegel is veel persoonlijker." Ze sloot af met: „Het motto van de kinderpostzegel is nog altijd: Door de kinderen voor de kinderen". werd in het parochiehuis een ont- Koorzanger Jo Winters uit Voor- Nijman. De hoogmis kreeg bij de vangst gehouden. Voorzitter van hout ontving dit weekeinde een komst van de jubilaris eer. extra het kerkkoor D. Berkhout dankte pauselijke oorkonde met de Apos- feestelijk karakter toen vier leden de jubilaris voor zijn jarenlange tolische zegen wegens vijftig jaar van de Harmonie St.-Cecilea het inspanningen. Op de foto het echt- koorzang. De oorkonde werd kern Jesus Christ Superstar ten gehore paar Winters en pastoor Nijman overhandigd door pastoor J. W. brachten. Na de plechtige hoogmis (rechts) HAZERSWOUDE - De Hazers- woudse tafeltennis vereniging Avanti gaat een competitie voor bedrijfsteams organiseren. Het ligt in de bedoeling dat de wedstrijden met ingang van 11 en 12 oktober telkens op de maandag- en dinsdagavond, vanaf 21.00 uur, in het clubhuis aan de Sportparklaan worden afgewerkt. Deelname staat open voor ploegen, die bedrij ven uit Hazerswoude en Koude kerk aan den Rijn vertegen woordigen. Het inschrijfgeld bedraagt vijf gulden per team. Avanti hoopt de bedrijfscompe- titie met achttien teams af te werken: drie poules van telkens zes formaties. Nadat de eerste ronden zijn afgewerkt, worden de nummers 1 en 2 van de drie poules ondergebracht in een „eerste klasse". De nummers 3 en 4 worden „tweedeklassers" en de num mers 5 en 6 „derdeklassers". Een bedrijf mag overigens meer dan één team inschrijven. In de wedstrijden moeten telkens twee dezelfde spelers de enkel spelen afwerken: het dubbelspel kan of door hen of door twee anderen worden gespeeld. Avanti meent dat de maximale sterkte van een equipe van het derde-klas-NTTB- gehalte mag zijn. Een ploeg mag uit spelers van beiderlei kunne bestaan. In lichtingen: Avanti-voorzitter Aartjan van de Poel (telefoon 01727-4068) of wedstrijdsecreta ris Jan van Wetten (01728-9956, in de avonduren), Ullllllllllllllllllllllllllllllllllllllll ivanti toploper in e klas IAZERSWOUDE Een door raak in het vaderlandse da- lestafel tennis wereld je Voor et eerst in haar 12 1/2-jarig estaan is het Hazerswoudse vanti koploper in de ereklas an de NTTB. Zelf won de loeg van en in *t Hooge Huys, at met 3-7 klop kreeg. Tempo earn, dat tot zaterdag met tvanti aan de leiding was, ver oor van Delta Lloyd. En zo eidt Avanti na vier wedstrij- len met acht winstpunten, wee punten voorsprong op 'empo Team en Delta Lloyd. Aanstaande zaterdag het duel ran de eerste ronde van deze ompetitie: Tempo Team-Avan- Bettine Vriesekoop, donderdag n Sofia nog succesvol tegen ^fculgarije (twee enkelspelzeges Y 11 de met 6-1 gewonnen tweede- iivisie-interland tegen dat land), /ersloeg tegen 't Hooge Huys rlameeteman, Letsch en De Waal. Samen met Brigitte Koo- «r, die Letsch klop gaf, eiste Vriesekoop ook het dubbel op. \nnemieke Smits won van Letsch en De Waal. Scylla 1 bleef Avanti 2 met 7-3 ie baas. Els Vreeburg scoorde iroor de Hazerswoudsen twee Aapunten (tegen Liesbeth van Win- i is>en en Marian Zoetemelk). Mi- hifiam Achterberg-van de Poel ïginoedwong Zoetemelk. Liesbeth kraSmits kwam niet aan de over- atsbvinningbak toe. Aan Scylla-zij- r dde bleef Sandra de Kruiff onge- noefclagen. dal En LEIDSCHENDAM Het publiek vervuilt de straten in de omge ving van enkele zaken in het winkelcentrum Leidsenhage dermate dat ondanks een beslist goede medewerking van de betrokken bedrijfsleiders gewoon sprake is van onwil en onverschilligheid van het publiek. Ook de ingang van V D wordt door het plaatsen van bromfietsen ernstig vervuild. Met de besteappara- tuur die er is, o.a. een hogedrukstoomapparaat, zijn nog wel de afgedankte kauwgom en de kleverige papiertjes e.d. te verwijde ren, maar olieafval verhindert het schoonkrijgen van de tegels. Aldus een rapport van de direc teur van gemeentewerken over de werkzaamheden van de mi lieucontroleur, de heer J. van Nierop, in het eerste jaar van zijn voorlopige) aanstelling. Tot de taken van de milieucon troleur zou in eerste instantie verbetering van de afvoer van bedrijfsvuil in Leidsenhage en de kleinere winkelcentra beho ren, tevens verbetering van de controle op de wijze waarop het bedrijfsvuil wordt aangeboden en tenslotte opsporing van parti culieren die het huisvuil niet op de voorgeschreven wijze aanbie den en ook hierin verbetering aanbrengen. In een volgend sta dium zou, in samenwerking met de voorlichtingsafdeling van de gemeente, wijkverenigingen en publiek het ideaal „een schone tuinstad Leidschendam" moeten worden nagestreefd. Tenslotte voorlichting op scholen en con trole en verbaliserend optreden tegen publiek dat de straten ver ontreinigt. Deze doelstellingen konden uite raard niet in een jaar milieucon trole worden bereikt, aldus het rappor^ maar wel kan worden vastgesteld dat de ernstige ver vuiling die dreigde te ontstaan.» op de binnenhoven van Leidsen hage sterk is verminderd. Deze binnenhoven worden zoals be kend gebruikt voor aan- en af voer van goederen van de on dernemers. Verder is het mis bruik dat bedrijven en winke liers van de huisvuilophaal dienst maakte om vuil af te voeren belangrijk teruggedron gen. Vanwege hun opvoedende taak zullen de milieuinspecteur en een personeelslid van de rei nigingsdienst deze winter een door de Vereniging van Reini gingsdirecteuren georganiseerde cursus voor lager kaderperso neel volgen. In het rapport wordt verder meegedeeld dat het toezicht op de aanbieding van alle soorten vuil en op het gedrag van het publiek op straat een taak wordt die voor één man in de naaste toekomst te veel wordt zodat een tweede man zeker nodig zal zijn. „Het is haast onvoorspelbaar wat al leen Leidsenhage al aan schoon maken verlangt", aldus de di recteur van gemeentewerken, één milieucontroleur zal tussen veel publiek op donderdag avond en zaterdag geen verbete ring kunnen brengen." Een goede voorlichting aan het publiek zou een oplossing of zeker een verbetering kunnen brengen, reden waarom op de begroting voor 1977 een bedrag van 15 duizend gulden is opge nomen voor het laten maken van affiches, drukwerk en ande re vormen van voorlichting. In het rapport, dat vanavond door de commissie van openba re werken en ruimtelijke orde ning samen met vertegenwoor digers van de Milieuraad za worden behandeld, wordt voor gesteld de heer Van Nierop een vaste aanstelling te geven en hem als parkopzichter van „Ro- zenrust" te handhaven, echter met ontheffing voor het onder houd van de tennisbanen in het park. heVoORDWIJK De Vereniging nemvoor Natuur- en Vogelbescher- genming Noordwijk organiseert in üijl^amenwerking met het Insti- i eiiluut voor Natuurbeschermings- Opeducatie (I.V.N.) een opleiding aajtot natuurgids. erd.^eze cursus start in januari en ujjjduurt ruim een jaar. Zij zal [aa/>c»taan uit een twintigtal les- ^vonden (op dinsdag), waarop achtergrondinformatie wordt -gegeven betreffende natuur-, ie ija?dschap- cn milieubescher- ining, een tiental excursies door ^-natuurgebieden en enekele en- nge ele en stud»eda*«n. ord^ij de cursus wil men zich in ngsfk eerste plaats richten op be langstellenden uit Noordwijk en ngePmgeving. Bij voldoende plaats- inefuimte kunnen echter ook geïn- jeresseerden uit een wijdere om- derlevin8 deelnemen. OpMen denkt de cursus te geven in een nog nader bekend te maken lokaliteit in Noordwijk. Deelname staat open voor iede reen, die tenminste 18 jaar is, een redelijke kennis van alge meen voorkomende planten en dieren heeft en na het behalen van het diploma bereid is op de een of andere wijze milieu-edu catief werk te gaan doen. Dit kan in verenigingsverband, in het onderwijs, of anderszins. Voordat men zich kan opgeven voor de eigenlijke cursus, is het nodig dat men deelneemt aan de (kosteloze)introductiecursus, be staande uit twee lesavonden en twee excursies in november en december. De cursus zelf zal ongeveer 70,- gaan kosten. Voor meer informatie omtrent deze opleiding kan men zich richten tot W. Baalbergen, Schoolstraat 15, Noordwijk aan Zee, telefoon 01719-10210. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllll!lllllllll!lllll!lllllllllll Bloemenveiling Honselersdijk (Bloemenveiling CCWS), donderdag 30 september 1976. Euphor bia 28-95 snijgr. 133-290 amaryllis 53-97 anjers 17-39 anjers tros 163-530 anthu- rium 132-290 chrys. tr. normaal cult. 68-120 chrys gepl. normaal cult. 37-85 chrys. tr. jaarrondcult. 155-345 chrys. gepl jaarrondcult. 53-89 fresia enkel 287-505 fresia dubbel 27-16 116 gerbera gem 26-48 gert>era op kleur 26-100 gladiolen 99-235 irissen 83-260 leliekel ken 60-107 lelietakken 30-185 orchi deeën 176-400 rozen groot 24-91 rozen klein 14-47 strelitzia 241-340. Lisse De NKV-centrale Lisse houdt 11 oktober vanaf acht uur een kennismakingsbijeenkomst in 't Trefpunt. Doel is Welzijns- werkgroepen te kunnen forme ren. Nadere inlichtingen bij H. Reeuwijk, Nieuwstraat 13, Lisse, tel. 12305. Geen krant ontvangen? Bel ..tus sen 18.00 en 19.00 uur nummer 071—122244 en per speciale koe rier wordt de krant alsnog ge bracht VOORHOUT Burgemeester Vis van Leiden heeft zaterdag de prijzen uitgereikt van de estafette die in Voorhout werd gelopen ter gelegenheid van het 25-jarige bestaan van Auto Bierman. De Leidse atletiek vereniging De Bataven won nen de eerste prijs, gevolgd door A. V. Holland uit Leiden. Voetbalvereniging Foreholte won de hoofdprijs van dui zend gulden. Bij de lopers van de 23 kilometer („een halve marathon", meende burge meester Vis) werd gewonnen door Ton Heerings, Jan van Kampen en Leo van der Vlugt. LEIDERDROP De naam van de dichter die afgelopen dinsdag de gedichtenbundel „Werkelijkheid" aan Leider dorps burgemeester Van der Have overhandigde is niet, zoals in onze editie van woens dag stond vermeld „Van der Looij", maar Van der Kooij. ZOETERWOUDE - De „Week voor de Zoeterwoudse missio narissen" die vorige maand werd gehouden, kreeg nog een verlengstukje met de kaart avond welke door de K.P.J. voor dit doel werd georgani seerd. De prijzen hiervoor werden gekocht in de Derde Wereldwinkel. Er waren 78 deelnemers waarvan Jan Berg bij de klaverjassers de eerste prijs veroverde met 5681 pun ten. 2. Kees de Groot 5660 punt. 3. Herman van Rijt 5581 punt Kruisjassen 1. Mevr. Van Rooijen 3870 pnt. 2. G. v.d. Lubbe 3740 3. W. d. Jong 3719 pnt. De netto-opbrengst van deze avond was ƒ268,50 welk bedrag door voorzitter Jan Beukeboom werd overhandigd aan Jac. v.d. Salm, lid van de werkgroep Missie en Ontwik kelingshulp. De le competitie kaartavond vindt plaats op 5 november. LISSEN Morgen 5 oktober zal de Buurtvereniging Wilhe- mina uit Lisse haar jaarverga dering houden, in het gebouw „Het Baken", achter Rehobo- th. De vergadering begint om 20.15 uur en de diverse versla gen, alsmede verkiezingen zul len de revue passeren, terwijl er gelgenheid is tot het stellen van vragen. SASSENHEIM - De plaatse lijke werkgroep Missie en Ont wikkeling deelt mee dat de bliksemactie, voor pater Jos van Kesteren, die voor z'n zie kenhuis in Zuid-Amerika drin gend een miscroscoop nodig had, volledig is geslaagd en circa 3600.- heeft opgebracht. ALPHEN AAN DEN RIJN Onder auspiciën van de Raad van Kerken zal morgen om 20 Burgemeester Bosma van Noordwijkerhout (rechts) heeft zaterdag het nieuwe onderkomen van stichting Mast officieel geopend. De plechtigheid werd bijgewoond door een groot deel van de gemeenteraad en diverse genodigden. uur 's avonds in de Ouds- hoornsekerk een filmvoorlich tingsavond worden georgani seerd over het werk van het Albert Schweitzerziekenhuis in Lambarene. Aanleiding is de komst van Rhena Schweit- zer-Miller, dochter van Albert Schweitzer, die op maandag 11 oktober om 14.30 uur, aan de pas geopende brug over de Oude Rijn officieel de naam van haar vader zal geven. De avond staat onder leiding van de heer H. E. Robles, direkteur van het Albert Schweitzercen- trum te Deventer. L. Peys di rekteur van de streekmuziek- school zal de avond muzikaal opluisteren met orgelspel. De toegang is gratis. Er wordt gekollekteerd voor het zieken- huis in Lambarene. BODEGRAVEN - Na de ac tie van de plaatselijke afdeling van het Rode Kruis op de Najaarsmarkt, gaat zij door met andere activiteiten. Zo zijn .er 2 lectuurhuisjes ge plaatst in het dorp: een aan de Vrye Nesse en een aan de telefooncel achter het Ge meentehuis. Op 4 november, zullen aan 25 donors de zg. Landsteinerpenningen worden uitgereikt en aan diverse collo- neleden erkentelijkheidsbetui gingen voor langdurige dienst Onder leiding van Dr. J. Ver- steegt en dhr. L. de Goede is een nieuwe EHBO-cursus van start gegaan. Er kunnen nog enkele cursisten worden ge plaatst Voor grotere zendin gen boeken als lectuur voor militairen of patiënten kan men terecht op het volgende adres: Spoorlaan 12, Bodegra- BODEGRAVEN - De collecte voor Sonnevanck en Zonneg loren gehouden heeft opge bracht de somma van 1942,31. HAZERSWOUDE Het Sche- venings Vissersvrouwenkoor en de sopraan Reinata Heems kerk treden op donderdag 14 oktober op de in de Neder lands Hervormde kerk. De Hervormde Evangelisatiecom missie organiseert daar die avond vanaf 20.00 uur een zang- en evangelisatiebijeen komst. Spreker is de Nieuwko- per J. Goedhart. Het Scheven- ingen Visservrouwenkoor on der leiding van Ary Noord- hoek telt ongeveer zestig le den. Het gezelschap zingt bij na uitsluitend geestelijke liede ren en heeft er daarvan ver scheidene op de grammofoon plaat gezet Reinata Heems kerk heeft in de kerkzangwe reld eveneens een bekende klank: reeds menig maal stond ze overigens al voor de televi siecamera's, die de Evangeli sche Omroep op haar richttte voor televisieprogramma's. HAZERSWOUDE - Vrijdag 8 oktober, vanaf 19.00 uur, wordt in de zaal van het Ne derlands Hervormd Vereni gingsgebouw te Hazerswoude- dorp een ruilbeurs gehouden. Munten, rijwielplaatjes, post zegels, ansightkaarten, siga renbandjes enzovoort enzo voort zijn daar te ruil. Toe gang: een gulden. Jongeren tot 16 jakr: een kwartje. AARLANDERVEEN - De eerste Country-cross, die ge houden werd door de sport- commissie van de K.P.J. Aar- landerveen is een succes ge worden. Aan dit sportieve ge beuren verschen 13 dames en heren aan de start die met gewone dames- en herenrij wielen het parcours, door het land een paar keer moesten afleggen. De country-cross werd bij de heren gewonnen door Kees Kempen en bij de dames door Trudy Koot WOUBRUGGE - Voorzitter J. Bouwma van het scholencom plex van de openbare basis- en kleuterschool in Woubrugge heeft de prijzen uitgereikt van de wedstrijden die waren ge houden ter gelegenheid van de opening van het scholencom plex De tekenwedstrijd voor de kleuters werd gewonnen door Angela Vermeulen, en Christie Duivelaar. Bij de ba sisschool wonnen Daniëlle Boer, Majorie Verkade, Clau dia Bloem, Margriet Lagerweij en Ilona de Koning. De foto wedstrijd werd gewonnen door Jorien Lefert; de planten- wedstrijd door Rosa Piepen- brink.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 5