Alphense Boys wint derby: 3-1 OEGSTGEEST KOPLOPER-AF SJZ-DAMES OP DREEF: 22-2 Matig spel Gemini/K voor u GWS bezorgt leider eerste nederlaag SPORTTRIBUNE KRV stoot Oranje Groen van de troon Overwinning Quick Boys LEIDSE COURANT. (Van onze sportredactie) LEIDEN Alphense Boys heeft in de derby tegen plaatsgenoot Alphia met 3-1 gezegevierd. Daarmee hebben de Boys zich op een gedeelde eerste plaats genesteld, samen met Leidse Boys en VTL. Koploper Oranje Groen viel door de 0-2 nederlaag bij KRV van zijn troon. Ber- jambacht en Nieuwerkerk jehouden door de inhaal wedstrijd van aanstaande zondag de mogelijkheid om de aansluiting bij de kop te krijgen. In groep B hield Meerburg zich met verve staande: Floreant werd met 3-0 verslagen. Kickers bleet goed volgen door met 1-0 van VVOA te winnen. Ook Weteringse Boys handhaafde zijn hoge positie, ondanks het gelij ke spel (1-1) tegen VNA. Voor zo'n 1200 toeschouwers werd de derby Alphense Boys Alphia een aantrekkelijk schouwspel. Het jonge Alphia kwam tegenover de Boys wat ervaring tekort en was duidelijk wat geïmponeerd door de tegenstander. Jan Verwoerd scoor- met een fabuleuze vrije trap 1-0. Paul Bahlmann zorgde voor 2-0, toen een inzet via de uitste kende doelman Siem van Roon en de paal in het net belandde. Na rust werd een doelpunt van Niek Verwoerd afgekeurd. Paul Bahl mann noteerde even later toch 3-0, waarop Bert Niemeyer uit een pe nalty (Melle Kleisma was gevloerd) voor het tegendoelpunt zorgde. VTL, dat vrijdag van sporthuis De Zwarte Wolf de prijs kreeg voor het standaardteam, dat vorig sei zoen de meeste competitiepunten verzamelde, zegevierde thuis over Stolwijk: 4-2. Vic Boutier zorgde voor een 1-0 ruststand. Cor Jonge- jan en Vic Boutier bouwden die voorsprong uit, alvorens Koos Bur ger (na een overtreding van Rob van Ginkel) uit een penalty kon togenscoren. Wim Meskers schoot 4-1 in, waarop André Honkoop vlak woor tijd weer tegenscoorde. War- munda heeft weer een nederlaag geleden. Nieuwerkerk won in War mond met 1-0. Nadat Hans Oost- dam een inzet nog juist door de doelman gestopt had zien worden, scoorde Wim de Vlaming met zijn Afd. Leiden/Gouda knie, waarmee hij de uitgelopen Dolf Kok eenvoudig passeerde. Na rust viel het werklustige Warmun- da sterk aan maar )<wam niet ver der dan een schot van Frank Beu- gelsdijk op de paal. Bergambacht won met 3-0 van Ammerstol. Dicks Potuyt, Kees An ker en Arie van Erk scoorden. KRV heeft zich gerevancheerd voor het verlies van vorige week. Koploper Oranje Groen werd met 2-0 verslagen. De Katwijkers kre gen al snel een opsteker, toen John Eshof in de eerste minuut scoorde. KRV kon toen gemakkelij ker gaan spelen en had het geluk dat Oranje Groen (met name Koos Tetteroo) niet kon omgaan met de kansen. Na rust was KRV weer sterker en scoorde via Henk Krou- wel 2-0. Leidse Boys behaalde weer een zege. Schoonhoven werd met 2-0 verslagen. De Leidenaren speelden met vijf invallers, waaronder doel man Frans Gijsman. Een pass van Herbert van Egmond werd door Leo Engel doeltreffend afgerond. Dezelfde Leo Engel zorgde voor de voorzet, die Rini van Veen door- kopte naar junior Papl de Vos, die inschoot. De bezoekers hadden daarbij de pech, dat Gouderak in de laatste minuut de gelijkmaker scoorde. Een corner van Gijs Kooy werd door Koos Kwekel ingekopt, waar na Dik Oosterom het laatste tikje verzorgde. Nadat Stompwijkse Boys voor rust het spel te kort had gehouden, werd na rust vanuit de verdediging sneller over de vleu gels gespeeld. Uit een van die counters kon vanuit de vrije ruimte Nico van der Zalm 0-1 scoren. Een kopbal van Bram Scholtos beland de daarop op de lat. Groep B In een goede wedstrijd won koplo per Meerburg met 3-0 van Flo reant. Nadat een doelpunt van Bert de Ruiter (een indirecte vrije trap schoot hij ineens in) was afgekeurd en Loek de Jeu op de paal had geschoten, was het wel raak door een frommeldoelpunt van Paul van der Heyden vlak voor rust. Jan Zandbergen zorgde na rust voor 2-0. Vlak voor tijd was het Loek de Jeu. die gebruik maakte van een fout van doelman Rob Korver (vervanger van de al enkele weken geblesseerde Jan Mathot), die de bal via de paal voor zijn voeten sloeg. Kickers won met moeite van WOA: 1-0. De thuisclub was wat doortastender dan VVOA, dat van de aanwezige mogelijkheden geen gebruik wist te maken. Nadat Jan van der Voort een penalty had gemist (doelman Joop Straver stopte de bal) en Johan de Graaf en Henk van der Zwaan kansen hadden laten liggen, was het vlak voor rust Harrie Verhaar, die wel raak schoot. VVOA kwam na rust sterk terug, maar Gè Obdam en Gé van der Star wisten niet te scoren. Paul van der Geest kreeg geen penalty toen hij onderuit werd ge lopen. Weteringse Boys heeft een punt moeten afstaan aan VNA: 1-1. De thuisclub, die zonder Leo Olijer- hoek en Koos Loos speelde, zag Albert Bolle voor rust naast schie ten. Via een counter na de pauze kwam VNA op voorsprong. Paul van Putten scoorde met het hoofd uit een voorzet van Hannie Gau- ger. Een afstandsschot van Ton Bouwmeester, dat via de lat de grond raakte werd door scheids rechter Visser doelpunt gegeven, waardoor Weteringse Boys nog op gelijke hoogte kwam. ZLC won met 1-0 van Nlcolaas Boys. De bezoekers kregen in de openingsfase enkele kansen. Nico Fenne schoot tegen de paal en later nog eens naast. André van der Hulst scoorde voor rust het enige doelpunt. Na rust was ZLC sterker, maar kwam ook niet ver der dan een schot van André van der Hulst tegen de paal. Soccer Boys moest in ESTO zijn meerdere erkennen: 1-3. Wim van Jos van der Holst (Weteringse Boys) wordt hier de doortocht naar het doel belet door de attent uitgelopen VNA-doelman Theo Lugters. der Neut en Jaap Rozijn scoorden 0-2. Met een kopbal doelpuntte Ton Langelaan na rust tegen. Vlak voor tijd zette Piet Humme met een kopbal uit een voorzet van Harm Jansen zijn ploeg op veilige hoogte. RVC en VNL deelden de punten: 2-2. VNL had de winst ruimschoots mee naar huis kunnen nemen, als Harrie van Dorp en Ted van Berkel hun kansen hadden benut. Harrie van Dorp zorgde wel voor 0-1, maar Theo Daanen en Ton Baars zetten RVC op winst. VNL moest de wedstrijd na rust zelfs met tien man voortzetten, toen Jan Ubink van het veld werd gezonden, nadat hij in een reflex had nagetrapt. Vlak voor tijd redde Theo Luyks het ene punt door van elf meter raak te schieten, nadat hij zelf gevloerd was. Enkele minuten voor tijd wist SJZ de volle winst bij Unitas weg te slepen. Kees Lelieveld (invaller voor Gerard Lelieveld) schoot toen raak: 0-1. Doelman Lanting raakte de bal nog aan maar was kan sloos. Daarvoor hadden beide ploegen matig geopereerd. Peter Bos schoot naast en Wim Bos raakte de paal voor SJZ. Aan de andere kant had Dammes Sierat dezelfde pech toen een inzet van hem op de lat belandde. (Van onze sportredactie) Leiden Oegstgeest, tot dit weekeinde koploper in de eerste klasse zaterdag voetbal afdeling Leiden, heeft zijn eerste nederlaag te pakken. GWS bleef met 2—1 aan de positieve kant van de score. De nieuwe lijstaanvoerder, met even eens zeven punten, maar één wedstrijd minder ge speeld, is Sc. Lisse. De Lissenaren bonden MVKV met 40 aan de zegekar. Ook Hazerswoudse Boys is door de 10 zege op Lei den weer volop in de slag. Leiden sluit de rij. KRV bezet de derde plaats. Op eigen terein moest Valken '68 een 1—1 gelijkspel toe gestaan worden. Woubrug- ge en Kagia kwamen niet tot scoren: 0—0. Aanvankelijk zag de ontmoeting GWS—Oegstgeest er voor de be zoekers zonnig uit. Reeds na vijf minuten werd de leiding genomen. De achterhoede van GWS bleef wegens een vermeend buitenspel staan, waar Kees Westra van profi teerde: 0—1. Na rust trokken de Sassenheimers fors ten aanval. Twee treffers beslisten de wed strijd in hun voordeel. Eerst trok Martien van Laarhoven de bal met zoveel effect voor, dat de Oegst- geest-goalie de bal via zijn vuisten in zijn doel deed belanden. Vlak voor tijd was het weer raak. Harrie van der Blom schoof een voorzet van Toni Werner in het open doel: 2—1 De eerste helft leverde MVKV goed tegenspel. In deze periode nam Sc. Lisse via een solo van Peter Slob be de leiding. In de volgende 45 minuten liepen de Lissenaren sterk aanvallend uit tot 40. Hiervoor verantwoordelijk waren Gerard van der Poel, Aad van der Poel en Jelte Tilma. KRV startte sterk tegen Valken '68. De laatsten redden tweemaal op de doellijn, alvorens de Katwijkers in deze streekderby een voor sprong namen. Henk van Beelen omspeelde enkele verdedigers en schoot het leer in de uiterste hoek. De ttveede speelhelft was Valken '68 de betere ploeg. Dit werd kort voor tijd in de gelijkmaker omge zet. Dirk van Duyn kopte uit een hoekschop in. Zowel Woubrugge als Kagia schiep zich talrijke kansen, maar doelpunten bleven uit. Beide ploe gen speelden in een vrij hoog tempo en penetreerden diep in de strafschopgebieden. Hazerswoudse Boys en Lelden hielden de spanning er lang in. De Boys legden de nadruk op de zaterdag afdeling aanval, maar dit had pas 20 minu ten voor tijd resultaat: Cock Rade maker werkte de bal uit een scrim mage in het doel. Via razendsnelle counters stichtten de uitstekend verdedigende Leidenaars groot ge vaar voor het Hazerswoudse doel. SVLV blijft bovenaan de ranglijst van de tweede klasse. Bij VNL werd een 1—0 zege geboekt. Ook Abbenes behaalde tgen Stomp wijkse Boys de volle winst: 2—1. Meerburg wees het nog steeds puntloze LSVV'70 met 5—2 terug. SJZ—Alphia en Kickers'69-Ber- nardus eindigden in een punten- deling. De topper in de tweede klasse tussen Abbenes en Stompwijkse Boys eindigde in een verdiende overwinning van eerstgenoemden. John Cuvelier zorgde uit een scrimmage voor 1—0. Na rust te kende Tinus van Leeuwen voor de gelijkmaker, maar Ton Hobo hield beide punten in Abbenes. Alphia zette SJZ via Bert Koster en John Zonderop op 0—2. Guus de Koning en Kees van Duivenbo- de brachten de Zoeterwoudse ploeg op gelijke hoogte. VNL miste veel kansen. Het bezoe kende SVLV kwam door Jos Meyer aan beide punten. Kickers'69 deel de de punten met Bernardus. Ge rard van Loenen zette de Kickers op 1—0, maar Ton Bey maakte gelijk. Meerburg begon bij LSW'70 sterk. Dit leverde een 2—0 voorsprong op. Bert Dubbelaar en Kees Hage naars). Na rust scoorde Wouter Bos tegen. Via uitvallen voerden George Jilleba en Peter Beuke- boom (2x) de score voor Meerburg tot 5—1 op. Floris van der Hage bepaalde de eindstand op 2—5. Gouda. In de afdeling Gouda staat Slveo zonder puntenverlies bovenaan. Waddlnxveen werd met 2—1 geklopt, Rohda volgt goed en wees Bergambacht met 2—0 terug. Floreant bleef Gouda met 1—0 de baas. Aarianderveen haalde tegen Rijnstreek goed uit: 41. Zwammerdam versloeg Sportief met 2—1. Reeuwijk—Ou dewater bleef 0—0. Rohda was duidelijk sterker dan Bergambacht Jan Dorrepaal en Gerard Aalbers troffen doel. Bij Floreant—Gouda kreeg het hout werk veel te verduren. Floreant was de gelukkigste ploeg: John Geers joeg de bal tussen de palen. Rijnstreek nam bij Aarianderveen wel de leiding via Cees van Deu ren, maar de opgeschrikte thuis ploeg sloeg hard terug. Gé van Dam en Jos Wijfje troffen ieder tweemaal doel: 4—1. Van onze sportredactie LEIDEN In de eerste klasse van de regionale damesvoetbal competitie kon afgelopen zater dag slechts een wedstrijd door gaan. Het Voorschotense SVLV leed bij Naaldwijk een minieme 1-0 nederlaag. In de tweede klasse hielden Wete ringse Girls 2 en Valken '68 elkaar volkomen in evenwicht: 1-1. Janna Varkevisser hielp Valken '68 in de eerste periode aan de leiding, ter wijl Marion van Klink in duidelijke buitenspelpositie beide ploegen weer op gelijke hoogte bracht. Weteringse Girls deed gisteren in de regionale competitie weer van zich spreken. Hoek van Holland werd een geenszins geflatteerde 0-8 nederlaag toegebracht. Voor Weteringse Girls scoorden Marion de Groot (5x), Stephanie Kalker (2x) en Corry Bollen. In de Leidse afdeling kon weer een ouderwetse monsteroverwinning genoteerd worden. De dames van Damesvoetbal SJZ hadden er in de wedstrijd tegen Iduna 2 pas bij de stand 22-2 genoeg van. Yvonne Laken was de grote uitblinkster. Zij vond dertien maal de goede richting. De overige doelpunten werden ges coord door Will du Prie (6x), Han- neke Zaal (2x) en eigen inzet van jduna. Het eerste elftal van Iduna kende geen moeite met UDO. Via een 2-0 tussenstand, werd een 5-0 zege geboekt. Doelpuntenmaak- sters: Kathleen Verboom (2x), Qui- riny Vermeulen (2x) en Ineke van Veen. Randstad Spon toonde zich duidelijk sterker dan WSB. Ellen Vlasveld en Corry Lamberts scho ten Randstad Sport reeds voor de pauze naar de 2-0 eindzege. SJC en Kickers '69 hielden elkaar vol komen in evenwicht (0-0), evenals Unitas Leiden en Sportclub Lisae: 2-2. Unitas Leiden nam door tref fers van Diny Lardé een 2-0 voor sprong, die genivelleerd eleerd werd door doelpunten van Carla Polderman en Marion van der Zwet. Van onze sportredactie De regionalen van UVS schij nen dit seizoen allen bij een achterstand goed te spelen. De blauwwitten stonden met de rust met 2—0 achter. In de tweede helft kwam UVS sterk terug. DFC werd onder druk gezet en UVS kon toen via Kees van Veen en Ton Nieuwenburg het verdiende gelijk spel binnen halen: 2—2 Een knap acterend Quick Boys klopte Hermes DVS met 2-0. De jeugdige Katwijkers kwamen door een treffer van Martin Huisman voor rust op 1—0. In de tweede periode behield Quick Boys het initia tief hetgeen resulteerde in een doelpunt van Arie Schaap. De score had nog veel ruimer kunnen uitvallen wanneer de kansen beter be nut waren. Katwijk is tegen Westlandia niet verder gekomen dan een puntendeling: 1—1. De ope- nings-minuten waren voor Westlandia, maar geleidelijk aan kreeg Katwijk meer vat op het spel. Kees v.d. Niet opende de score voor Kat wijk. In dezelfde minuut kwam Westlandia echter op gelijke hoogte. Van onze volleybalmedewerker) Lelden De heren van Gemini Kangeroes hebben het in hun tweede competitietreffen tegen het sterke Roswell 2 niet kunnen redden. Na een matige, maar spannende wedstrijd moest de ploeg uit Voorschoten genoegen nemen met een 3—2 nederlaag. Alleen In de eerste en derde set, die resp. met 6—15 en 13—15 werden gewonnen, kwam Gemini tot redelijk volleybal. In de overi ge drie sets speelde Gemini aan zienlijk minder. De pass was slecht en het ontbreken van de geblesseerde Hans van Gestel bleek een te grote handicap voor de Voorschotenaren. Roswell pro fiteerde knap van de zwakke pun ten bij Gemini en haalde via de setstanden 15—11, 15—5 en 15—12 de welverdiende 3—2 overwinning binnen. De reserves van Gemini Kangeroes brachten er nog minder van te recht. Door eigen fouten ging Ge- mini 2 met 3—0 ten onder bij VCY in IJmuiden. De Voorschotenaren kwamen in de eerste set op een 8—13 voorsprong, maar presteer den het om de set alsnog met 15—13 te verliezen. Na 15—10 en 15—13 verlies in de volgende twee spelperioden kon Gemini met lege handen weer huiswaarts keren. Bij de dames stond de derby Haak Novo—Leyton op het programma. Evenals voorgaande jaren was het de Noordwijkse ploeg, die aan het langste eind trok. Leython begon sterk. Met gedegen spel werd in de eerste set een 11—14 voor sprong opgebouwd. Toen kreeg het lange blok van Haak Novo meer vat op de Leidse aanvallen en dat resulteerde in de onder gang voor Leython. Alleen in de derde set wist Leython nog even terug te komen, maar meer dan een 3—1 nederlaag zat er voor de Leidse dames toch niet in. (Set standen: 17—15, 15—4, 13—15 en 15-1). In de eerste twee sets had Gemini zijn handen vol aan een zich fel verzettend Duyvestein PVC. Nadat de eerste set met 17—15 winnend werd afgesloten, moest Gemini de tweede set aan Duyvestein laten (13—15). Hoewel de verdediging van de Voorschotense dames vrij traag was, kon Duivesteyn in de volgende twee sets toch geen te genstand van betekenis meer leve ren. Via de setstanden 15—3 en 157 haalde Gemini de volle winst binnen en nestelde zich hierdoor in de kopgroep van de tweede divisie. Het reserveteam van Gemini moest haar meerdere erkennen in het bezoekende HVC uit Maassluis. HVC toonde duidelijk over meer klasse en routine te beschikken en had dan ook geen moeite de wed strijd met een 0—3 overwinning af te sluiten. De setstanden waren 3-15,11—15 en 13—15. De heren van Haak Novo hebben opnieuw een nederlaag geleden. Valkenburg bleek duidelijk sterker en zond de Noordwijkse ploeg met een 31 nederlaag huiswaarts. Deze matstalen 4-kleurenbalpen is een van de kado's, waaruit u een keuze kunt maken, als dank voor het aanbrengen van een nieuw kwartaalabonnement woonplaats: Stuur als dank voor de moeite de 4-kleuren balpen naar: naam: woonplaats: Deze bon in open envelop zonder postzegel sturen naar antwoordnr. 349, Leiden.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 15