telefoontjes Delegatie naar Paraguay om gevangenen vrij te krijgen KORTE METTEN Gesprek tussen richtingen in hervormde kerk NIEUWE KA TECHISMUS TIEN JAAR „OUD" 071-122244; Menselijk geluk vindt men niet in een kaartsysteem ADVERTEER MEER in j. üiivjjrujr z wiviurstfl itf/b Misdrijven in Groningen vaak opgelost GRONINGEN De Groninger gemeentepolitie heeft in het eerste kwartaal van dit jaar «5 procent van de geregistreerde misdrijven opgelost Dat blijkt uit berekeningen van het Cen traal Bureau voor de Statistiek. In Groningen werden in het eerste kwartaal 2437 misdrijven aangegeven, waarvan 1559 wer den opgelost. Hoofdcommissaris K. Heijink is van mening dat dit hoge oplos percentage het landelijk ge middelde bedraagt ruim 30 pro cent mede eraan te danken is dat het Groninger korps al in belangrijke mate geautomati seerd is. Zo zijn de processen verbaal-registratie.de registratie van verkeersongevallen, de ge gevens van algemene en project- surveillance en de criminele re gistratie met behulp van de computer bewerkt. VEEMARKT UTRECHT (30 sept.) - Aan voer 5005, weekaanvoer 5456. waaron der 950 runderen, 17 vette kalveren, 82 qraskalveren, 583 nuchtere kalveren, 2196 schapen en lammeren, 334 var kens boven 100 kg, 787 biggen, 56 bokken en geiten en 715 slachtrunde- ren. Prijzen (in guldens per kg): slacht koeien extra kwal. 6,65-7.35. 1e kwal 6,20-6,40, 2e kwal 5,20-5,90, 3e kwal 4,70-5,10, stieren 6,40-7,45, worstkoeien 3,45-4,75, vette kalveren 4,75-5,55, nuchtere kalveren 1,40-1,70, slachtzeu- gen extra kwal. 2,55-2,60, 1e kwal. 2,50- 2,55, 2e kwal. 2,45-2,50, 3e kwal. 2,40- 2,70. 3e kwal. 2.60-2.65, 3e kwal. 2,50- zen 1450-2300. vare koeien 1150-2150. pinken 750-1300, stieren 1650-2700, graskalveren 400-700, nuchtere kalveren 40-70. nuchtere kalveren voor fok en mesterij zwartbont 280-455 en roodbont 410-560, vette schapen 150-190, vette lammeren 130-210, drachtige varkens 600-800, schrammen 122,50-140, biggen 105-120 en geiten 20-80 Overzicht (resp. handel en prijzen) slachtrunde- ren vlot goed prijshoudend, melk- en kalfkoeien vlot hoger, jongvee rede lijk even hoger, vette kalveren rustig nauwelijks prijshoudend, nuchtere kalveren rustig prijshoudend, idem voor fok en mesterij rustig lager, schapen kalm prijshoudend, lamme ren kalm even lager, varkens lui KAASMARKT GOUDA (30 sept- Aan voer 43 partijen. Prijzen in guldens per kg 1e en extra kwal 6,00^,32, 2e kwal 5,75-5,99 en zware kwal 6.15-6,80. Han del kalm GROENTEVEILING LEIDEN (1 okt.) - Appelen 103; Peren 31-53; Andijvie 31- 49. Snijbonen 280-365; Kroten 48; Kro ten gekookt 110; Chinese kool 8-9; Rode kool 60-61Gele kool 26-31Groe ne kool 65; Witte kool 15-17; Spitskool 29-32; Prei 73-92; Postelein 101-109; Spinazie 133-141; Spruiten A 79-91; Spruiten B 73-81; Spruiten C 51; Toma ten A 370-390, Tomaten B 380-400, Tomaten C 250-270; Tomaten CC 250; Uien Picklers 30-79; Witlof 440-170. Me loenen 125-183, Bloemkool 6 stuks 93, Bloemkool 8 stuks 72; Bloemkool 10 stuks 42; Knolselderij 44-50, Komkom mers AAA 67; Komkommers AA 74-78; Komkommers A 68-71; Komkommers B 52-55; Komkommers C 45-46; Komkonv D 32-36, Komkommers E 26; Sla ZUIVELBEURS LEEUWARDEN (1 okt.) Commissienoteringen in guldens per kg goudse kaas 4,95, edammer kaas 4,82, broodkaas 4,82, handel goed Abortus (1) De Tweede Kamer heeft haar debatten i.v.nv de legalisering van abortus provocatus afgeslo ten. Voor een kabinet dat de mond vol heeft over democratie is het nu onmogelijk zich anders dan tegen A P. uit te spreken. Doet het dit niet, dan verloo chent het zijn democratische be ginselen. In de wet is nu een maal vastgelegd, dat elk mens van de wieg tot aan het graf, recht heeft op bescherming van de staat. Ook de mens in wor ding heeft daar recht op! Wie zich aan deze wet onttrekt maakt er een troep van en be vordert de criminaliteit. Als de legalisering een feit wordt, kan men zijn lusten bot vieren en alle andere onbelang rijke deüctjes zoals overvallen, inbraak enz., enz. nou ja, die kunnen op beperkte schaal wor den toegelaten; maar wel uw aanvraag in vijfvoud indienen. Een commissie onder wie een meesterkraker zal vakkundig toezien. Wie durft nu te lachen. Het is droevig! Onder toezicht wordt menselijk leven vernietigd. Als of men een stapel kerstbomen verbrandt. Een gebeuren waar bij het „Vrede op aarde" al is verstomd. Mevr. v.d. Velden-van Dom burg, Delft. Abortus (2) Toen het eerste noodweer van deze zomer over Den Haag los barstte, was dat uitgerekend op dezelfde dag dat de Tweede Ka mer zijn oordeel gaf over de wet op de abortus: de legalisatie van kindermishandeling met de dood als gevolg. Het was op die dag dat de hemel schreide met alle goedwillende mensen. En het meest wrange was het slot, toen na afloop van de stemming de voorstanders elkander felici teerden. Hiermee werd alles wat goed, lief en toegewijd was los gelaten, om plaats te maken voor losbandigheid en geweld. H. A. M. Rutges, Den Haag. Terugblik Uw tv-recensent Herman Hof huizen is geen kenner van klas sieke muziek. Dat blijkt volgens mij althans uit de Terugblik van maandag 27 sept. j.l. waarin hij kritiek uit op de prestaties van de pianiste Rosemary Brown, die in het NOS-programma Zienswijze nieuwe composities speelde van reeds overleden componisten. Mevr. Brown speelde wél degelijk stukken in de geest van deze componisten. Hofhuizen ging voorbij aan het para-psychologisch vraagstuk. Misschien gelukkig maar, want dan was het een nog chaotischer recensie geworden. Ik vind het jammer dat Het Binnenhof zo'n waardeloos verslag in zijn krant opneemt. J. J. Aijkens, Voorburg. Rijksweg 19 Naar aanleiding van twee arti kelen in uw krant, die Rijswijk- se reacties bevatten op de voor lopige afwijzing van Rijksweg 19 door de Tweede Kamer, wil len wij het volgende stellen: Ook naar onze mening moet er zo spoedig mogelijk een eind komen aan de verkeersoverlast bij de Hoornbrug, de Acacia laan en de Generaal Spoorlaan. Wij nemen alleen stelling tegen de methode waarop men dit probleem wil(de) oplossen. De geplande Rijksweg 19 is een ri goureuze maatregel. Wij hebben een alternatief uitgewerkt: een afslag vanaf Ypenburg naar het industrieterrein Plaspoelpolder in de vorm van een stedelijke autoweg. De overlast, die in de aansluitende stukjes straat van de Plaspoelpolder naar de Bea- trixlaan blijft bestaan zal niet groter zijn, dan de extra over last in de hoge flats langs de Beatnxlaan, die hier door de aansluiting op Rijksweg 19 zou ontstaan. Bovendien laten bere keningen van Rijkswaterstaat zien, dat Rijksweg 19 veel extra verkeer zal trekken. Die rijks weg zou namelijk een kortere verbinding betekenen tussen de Haagse en Rotterdamse agglo meratie. Samenwerkende Milieuwerk groepen Midden-Delfland, Vlaardingen Museum Boymans-Van Beunin- gen toont van 14 oktober - 28 november Zout op tafel, exposi tie die de geschiedenis en de vormontwikkeling van het zout vat belicht aan de hand van een honderdtal exemplaren uit de verzameling H. J. E. van Beu- ningen en uit de eigen collectie Door middel van schilderijen, prenten en tekeningen wordt aandacht geschonken aan de weergave van het zoutvat in de beeldende kunst en het gebruik van dit object op de eettafel. Pater J. W. Saelman, provin ciaal van de orde der augus tijnen is naar Paraguay ver trokken om te proberen ge vangenen vrij te krijgen. Hij onderneemt deze zending na mens de Raad van Kerken in Nederland, op verzoek van het Algemeen Diakonaal Bu reau van de gereformeerde Kerken, de Bisschoppelijke Vastenaktie, de Interkerkelij ke Actie voor Latijns Ameri ka „Solidaridad" en de protes tantse medefinancieringsorga nisatie ICCO. Pater Saelman, die ook voor zitter is van de bisschoppelijke adviescommissie voor Latijns Amerika en lid van Justitia et Pax Nederland („gerechtig heid en vrede"), is het Neder landse lid van een vier perso nen tellende delegatie die het in Paraguay gaat opnemen voor gevangenen. De anderen zijn: Bill Wippler namens de Noordamrikaanse raad van kerken, Michael Rose namens de Britse raad van kerken en prof. dr. Ludwig Metzger. ex- staatsminister en lid van het Europese parlement, namens de Duitse kerken. De delegatie heeft als op dracht alles in het werk te stellen om de regering van Pa raguay te bewegen de gevan genen vrij te laten die werkten aan de door kerken en hun donor-organisaties gesteunde programma's voor christelijk- humanitaire hulpverlening van en voor de armsten in Paraguay. In april hebben de Para- guayaanse autoriteiten talrijke stafleden gevangen genomen, buitenlandse medewerkers het land uitgezet en zeer veel an dere betrokkenen verhoord of gearresteerd. Een aanzienlijk aantal van hen zit nog steeds in arrest. Deze maatregelen belemmeren in ernstige mate de hulpverlening. De delegatie zal trachten de gevangenen te bezoeken om te zien hoe zij eraan toe zijn en van de regering garanties pro beren los te krijgen dat de kerkelijke hulpprogramma's kunnen worden voortgezet. Ook zal de delegatie van de raden van kerken overleg ple gen met de dragers van de hulpprojecten over de manier waarop vanuit het buitenland bijstand kan worden verleend. Om de komst van de delegatie is verzocht door de nog in Paraguay op vrije voeten ver kerende projectleiders. Er is contact geweest met verschil lende geestelijke en wereldlij ke autoriteiten. De delegatie denkt van 2—6 oktober in Pa raguay te vertoeven. Paus Paulus heeft de nieuwe Argentijnse ambassadeur bij het Vaticaan, Blanco, bij het aanbieden van diens geloofs brieven op ongebruikelijke manier ontvangen. Hij liet het eerbetoon aan de regering achterwege. Wel vroeg hij op heldering over de moorden op enige priesters in Argentinië. Vervolgens zei hij, dat het Argentijnse volk terecht streeft naar vrede en veilig heid. Hij zei het „aanwakke ren van blind geweld" diep te betreuren en hij sprak zijn oprechte deelneming uit met alle Argentijnen, die de laat- De internationale organisatie „Una Voce", die opkomt voor het behoud van het Latijn in de eredienst, heeft een beroep gedaan op paus Paulus de ou de Romeinse liturgie weer toe te staan. „Una Voce", dat tot het appel besloot op een bij eenkomst in Londen, meent, dat op een dergelijke toestem ming talloze mensen zitten te wachten. Het zou tevens een spoedige verzoening tussen Rome en mgr. Lefebvre moge lijk maken. Prins Karl Biron von Curland is op Rhodos gekozen tot grootmeester van de orde van hospitaalridders van Sint-Jo- hannes de Doper van Jeruza lem (Johannieterorde). Het is de oudste ridderlijke orde, waaruit de soevereine en mili taire orde van Malta (r.k.) en de Britse, Duitse, Nederlandse en Zweedse orden van Sint Jan of Johannieterorden (prot.) zijn voortgekomen. Prins Biron von Curland woont in München. Hij is ge huwd met een van de kleind- Het Nieuw Israëlitisch Week blad heeft een bijzondere uit gave gewijd aan de synagoge Het is een ruim géillustreerd en boeiend nummer geworden, waaraan een groot aantal spe cialisten de functie van de sy nagoge in het jodendom van vele kanten belicht. Auteurs van verschillende stromingen in het jodendom hebben mee gewerkt. Het blad is verkrijg baar bij boekhandel H D. Pfann, Spui 1 te Amsterdam voor een gulden vijftig. KERK EN WERELD KABO: jammer dat koster ontbreekt in beleidsschets De vakgroep kosters van de Katholieke Bond van Over heidspersoneel is niet z6 ent housiast over de „Pastorale Beleidsschets Bisdom Rotter dam" die onlangs is gepresen teerd. Reden hiervan is, dat de koster in het stuk niet voorkomt. De Kommissie Pastoraal Be leidsplan, aldus de KABO- post, heeft het beleidsstuk toen het vorm kreeg aan vele groeperingen voorgelegd. Niet echter aan de kosters, die toch een „ke'kelijk ambt" bekle den. Hoewel de vakgroep ervan overtuigd is, dat als de samen stelling nu nog zou moeten plaatsvinden, de kosters er wel bij betrokken zouden zijn, meent het blad, dat het pijn doet als in de pastorale be leidsschets wordt gezegd, dat het bisdom zich met, deze schets richt tot alle geïnteres seerde kerkleden en in het bij zonder tot hen, die in het bis dom een functie vervullen, zonder dat de koster wordt genoemd. De KABO vindt, dat het kos tersambt in ieder geval geen uitholling verdient en consta teert tenslotte: Howel dat in de pastorale beleidsschets (nog) niet het geval is. zijn er in het vlak van overleg ontwikkelin gen te constateren die de goe de kant uitwijzen. In Zwolle, Gouda en Drieber gen wordt nog dit jaar een begin gemaakt met gesprek ken tussen de modaliteiten in de hervormde kerk. Dit zal vooral een gedachten wisse ling zijn tussen vertegenwoor digers van de gereformeerde bond en andere leden van de hervormde kerk. De bedoeling is het vastgelopen gesprek binnen de hervormde kerk weer op gang te brengen. De gesprekken komen voort uit een synode-besluit van maart. Naar aanleiding van het vijfjaarlijkse rapport van de visitatoren-generaal wérd een kleine commissie ingesteld die de gesprekken zou gaan voorbereiden. De c/bmmissie heeft als plaat sen van samenkomst, die re gio's gekozen, waar het ver schil in modaliteit het meest pijnlijk en onverhuld aan de dag treedt. De groepen zullen uit niet meer dan vijftien le den bestaan. Tussen nu en Pinksteren zullen ze zes acht keer bijeenkomen. Onderwerp van bespreking is steeds een gehouden preek, waarbij dan ook de liturgie, de gebedsdienst en de pastorale aspecten aan de orde komen. De commissie heeft voor dit uitgangspunt gekozen, omdat juist hierin de verschillen in modaliteit het duidelijkst naar voren komen. Het is de bedoeling, dat na een proefperiode van een jaar, plaatselijk en landelijk wordt nagegaan hoe de gesprekken zich hebben ontwikkeld en wat het nut ervan is geweest. De groepen van Zwolle, Gou da en Driebergen hebben een verschillende samenstelling. In Zwolle bestaat de groep geheel uit predikanten, in Gouda ne men ook vrijzinnigen deel aan het gesprek en in Driebergen maken ook niet-predikanten deel uit van de groep. De Nieuwe Katechismus, „ge loofsverkondiging voor vol wassenen", zal maandag tien jaar oud zijn. Van het boek, dat bij zijn verschijnen zeer veel stof deed opwaaien in katholieke kring zijn nu in Nederland ruim 535.000 exem plaren verkocht. De oplage van de buitenlandse uitgaven - het boek is in zestien talen vertaald - ligt ver boven het miljoen. In Duitsland zijn er vierhon derdduizend exemplaren ver kocht, in de Verenigde Staten ongeveer 350.000. Onlangs ver scheen een Finse uitgave. An dere vertalingen staan nog op De landelijke werkgroep voor volwassenenkatechese van het Hoger Katechetisch Instituut te Nijmegen, constateert, dat de Nieuwe Katechismus in het buitenland is aangevoeld als een bevrijding en op die ma nier stimulerend heeft ge werkt. De groep merkt ook op, dat de Nieuwe Katechismus voor de lezers van nu niet meer zo nieuw is als voor de lezers van tien jaar geleden. Eindredacteur Guus van He- mert s.j. schrijft in het septem bernummer van „Saamhorig", het blad van de Raad van Kerken, onder meer: „Hoewel het boek vermoedelijk vaak ongebruikt is gebleven, schijnt het toch wel als naslagwerk te functioneren, aangezien de ka techismus nooit tweedehands te koop is Het boek wordt door pastores vaak gebruikt voor de verkondiging. Ieder jaar worden er weer gespreks groepen rond de Nieuwe Kate- chismis opgericht. Voor vele zusters is het een meditatie- boek en voor predikanten een synthese." •h* 4,08 per plaatsing (voor de eerste 30 woor- -i ■yf den - niet groter dan 12 letters) n ieder woord méér 24 ct. exclusief 4% BTW 'V BIJ PLAATSING VAN DEZELFDE TEKST rpfi. op 3 achtereenvolgende dagen: slechts 2 x betalen op 6 achtereenvolgende dagen. slechts 3 x betalen l. regel-telefoontjes I Diversen pers. gevraagd De Rabobank Ie Voorschoten zoekt voor spoedige indiensttreding enige aktieve meisjes voor baliewerkzaamheden, liefst met bankervaring. Inlichtingen en sollicitaties bij Rabobank Postbus 181, Voorschoten, tel. 01717- Albert Heyn SMBV In onze filia len Leiden—Voorschoten en Wassenaar hebben wij plaats voor een SLAGER. Inlichtingen worden u gaarne verstrekt door onze bedrijfsleider Heer A. J. v.d. Knaap, Kopermolen 44, Lei den. Tel. 13.15.31 LUBA LUBA LUBA LUBA voor alle uitzendkrachten, Nieuwe Rijn 35. Leiden. Tel. 071-140341. Winkelcentrum De Aarhof 67, Alphen a/d Rijn Tel 01720- 94645. MEDEWERKER gevr. voor werk zaamheden in ons magazijn in de leeftijd van plm. 18 jaar. liefst in bezit van rijbewijs BE. Laman Leiden B V.. Zijlsingel 2. Leiden Slijterij wijnhandel Klerks vraagt op korte termijn CHAUFFEUR annex magazijnbediende i.b.v. rijbewijs BE plm. 24 jaar Sollici taties na telf afspraak Klerks BV Kennedylaan 7 Leiden, tel 071- 763123. Vleesgroothandel zoekt een BE REIDWILLIGE JONGEMAN die in beider belang van aanpakken weet Event i.b.v. rijbewijs. Inl. Gebr. Zandbergen b.v. Produk- tieweg 30, Zoeterwoude. Tel 071-899.209. i Personeel aangeboden Voor al uw gas- en verwarming sproblemen naar landelijk er kend INSTALLATEUR G P de Haas Tel 071-124310-140919 Schilder vraagt SCHILDER WERK voor de avonduren en de zaterdagen, brieven aan het bu reau van dit blad onder nummer ^Winkel/kappers 7 pers, gevr. Vleescentrum Leiderdorp vraagt 3 nette MEISJES. Inl. Ko- ningstr 70 Tel. 12.36.93 I Huish. pers. gevraagd Ik zoek een HUISH. HULP voor 2 halve dagen per week, die zelfstandig kan werken. Een moeder mag best haar kind meenemen Ad Teulings, Rijns- burgerweg 5. Leiden, tel. 156337 Jong meisje voor halve dagen gevr in doktersgezin met schoolgaande kinderen. Geen praktijk aan huis. Tel. 071- 154335 Met spoed gevraagd: nette HULP i.d huish. voor 1 of 2 dagen. Tijden n.o.t.k Tel. 02522- 12410, na 5 uur i Woonruimte te huur aangeb. FEEST- TONEEL- en CABARET AVONDEN. Nu ook in nieuwe zaal. Bruiloften, diners, koffieta fels. lunches Inl. dagelijks Anto- nius Clubhuis. Lange Mare 41-43, tel. 131626 Wij hebben onmiddellijk een ETAGE beschikbaar, centrum Leiden, voor jonge moeder met kind. die tegen vergoeding ook een oppasmoeder voor onze ba by wil zijn. Br. nr. 8480 bur. v.d. bl. HELP! Maastrichtse medisch studente aan KAMER, tel. 070- 230834 of 071-134086 Woningruil Aangeb.. 4-KAMER EENGEZINS WONING. Katwijk. Douche, huur ƒ140,-. Voor- en achtertuin, schuur. Gevr. woning of flat, beneden, in Leiden Tel. 01718- 12880 i Woonruimte te huur gevr. Te huur gevr BENEDENHUIS met 1e verdieping voor alleen staande vrouw met 3 kinderen, evt. ondertioudswerkzaamh. geen bezwaar Br onr. 8449 bur, v.d. blad. SECRETARESSE zoekt etage in Leiden of Leiderdorp. Tel. na 8 uur s avonds 142798. Stewardess zoekt RUIME 3-KA MERWONING in Alphen/Leider dorp of dir. omg. met spoed Tel. 02520-15583 1e jrs studente wonende te Schagen zoekt zeer dringend een KAMER te Leiden Tel. 02240-2038 Ouderejaars FILOSOFIE-STU DENT zoekt zeer rustige KAMER (nu zonder kamer die perma nent is). Charles Moller, Opaal- str. 8. tel. 121151. 25.-BELONING. Voor degene die mij. ouderejaars student, aan een redelijke KAMER helpt. Ton Ruyters, H. Dunantstr. 1261, Zoetermeer. Tel 079-165154. BEJAARDENHELPSTER zoekt kamer in Leiden of omg. Liefst met kookgelegenheid. Tel 01718-12107 MEISJE (werkzaam in Acad zie kenhuis) jongen (student) zoeken ETAGE in Leiden. Tel 01751-10853. i Onroerend goed aangeb. Huis verkopen of kopen? Geld nodig voor hypotheek? Neem even kontakt op met B Ouds hoorn. Burggravenlaan 153, Lei den. telefoon 071-134663. MA KELAAR in onroerende goede- beedigd taxateur! HERENHUIS, 2 onder 1 kap. vrije voor- en achtertuin. 1 klei ne 2 grote slaapkamers, dou che. bergkast, vaste zoldertrap, grote kamer r zolder, cv-gas. Extra's: parketvloer, schroten- wand. beklede trappen, stucpla- fonds. recent geverfd, volledig geïsoleerd. 160.000,-. Margriet straat 9, Zoeterwoude-Rijndijk. 071-132396. i Onroerend goed gevr. Te huur of ter overname ge vraagd grote SCHUUR of LOODS omg. Rijnstreek. Tel. 01714-2353 I Woonschepen Te koop: WOONBOOT op stalen casco met hardhouten boven bouw. zonder ligplaats Prijs 11.000.- k.k Uitsluitend te bez volgens afspraak, v.d. Salm. tel. 01715-1233. I Onderhoud en reparatie Gasapparaten schoonmaken - reparatie - aanleg. Techn. Intall. Bedrijf HANS GORTZAK, Mo- zartstraat 103. Leiden Tel. 071- 765247. Erkend gasinstallateur, vakkundig en voordelig. I Meubelen, huisraad enz. GORDIJNEN GRATIS GEMAAKT gordijnen gratis gemaakt gordijnen gratis gemaakt gordijnen gratis gemaakt gordijnen gratis gemaakt TAPIJTEN GRATIS GELEGD tapijten gratis gelegd tapijten gratis gelegd tapijten gratis gelegd MABETA Haarlemmerstr. 214, Leiden, tel. 071-122614 KAWASAKI 250, 3 cil.. 5 versn. ais nieuw, 1600,-. Zien is ko pen, moet weg. Tel. na 17.30 uur 071-141147 Wij geven een leuk inruilprijsje voor UW OUDE FIETS bij aan koop van een nieuwe Batavus - Gazelle - Sparta Peugeot fietsen. Tweewielerspecialist Po- lanen, Haarlemmerstraat 201, 5 Meiplein 128. Jonge Belgische, Ned. sprekende jurist, zoekt i.v.m. Academische werkzaamheden, rustige kamer in Leiden of omg. b.v. bij oudere weduwe. Br. S. L. R. van Nuys, Poste Restante Leiden. I Foto's, film en optiek genpLintsoenJ^Ri^nsbur^ ^PSTKÏeding; en W1 kapsel DAMES een goed verzorgd KAP SEL tegen een redelijke prijs geeft U dameskapsalon L. H. van Tongeren, Leiden. Leven daal 104, tel. 12 36.12 Doeza- straat 13. tel. 12.36.66 Goed idee voor bont eerst kijken bij de grootste goedkoop ste bontzaak v Nederland. Dui zenden korte en lange BONT MANTELS nu nog zeer lage prij zen! Met garantie. Desgew. zeer soepele kredietservice. De Bont koning. Hoogstraat 97, Rotter dam-C. tel. 010-117117. Parke ren v zaak Bij koop reisgeld v 2 pers. terug (ook benzine). Vrijdag tot 21 uur geopend. BONTMANTELS BONTMAN TELS Dames Nederlands grootste bontmagazijn gaat door met prijzen waarvan U zult zeggen 20% a30% beneden de normale waarde Volle garantie. Kredietservice mogelijk. Dit kan alléén Het Bontpaleis Hoog straat 153, Rotterdam-C., tel 010-143337 Reisgeld terug bij koop. Vrijdag tot 21 uur geo- Te koop TWEELING-KINDERWA GEN. Prijs 175.-. Rijnegom- merstr. 30. Zoeterwoude H.R. KUNST- en ANTIEKHANDEL T. OOMS Voor het vakkundig res taureren van al uw schilderstuk ken. porselein en aardewerk Ruim 30 jaar ervaring. Tevens woninginrichting en het goed koopste adres voor omlijsten van platen, foto's enz Haarlem- merslr 93, Leiden Tel. 126368. „DE VEENHOEVE" In onze gro te stal en hooizolder vindt u een zeer grote collectie betaalbaar antiek o a. veel koperwerk, kas ten, tafels, lampen, prenten etc Geopend dag van 10-20 uur. Antiekboerderij „De Veenhoe- ve", Oude Nieuwveenseweg 84, Nieuwveen. Tel 01723-8420. Te koop: ANTIEK Turkse deken kist potkacheltje. Te bevr Brederolaan 4. Roelofarends- Te koop CITROËN GS kleur wit. i.z.g.st.. prijs 2250,- b.j. 1971, tel. 01714-2885 Te koop 'FIAT 850 sportcoupe bj. 1969. Kleur rood. v.d. Byl- straat 9, Roelofarendsveen, tel. 01713-4168. Te koop SI MCA 1000 GLS 1972 42000 km. i.z.g.st, Hoofdstraat 342. Sassenheim 02522-11719. TOYOTA-DEALER Vlasveld. Lei den, Waldeck Pyrmontstr. Tel. 142855 Binnenkort naast Groe- noordhal. Auto Meyknecht vraagt SCHA DEVRIJE AUTO'S te koop van recente bouwjaren. Inl. Leidse- weg 388a, Voorschoten, tel. 071- 763850. Aangeboden: FORD 17M, 6 cil., 4-drs. bj. 1971. Kleur wit, i.g.st. Prijs 2450,- Inruil mogelijk. Hooigracht 68. Leiden CITROËN DYANE bj. 1970, 68.000 km gelopen, i.z.g.st. van onderhoud (GEEN ROEST). Prijs 1500,-. Hooigracht 68. Leiden. SIMCA 1100 bj. 1969, 4-drs., wagen verkeert in goede staat Prijs 1.175,—'Hooigracht 68, Leiden. Te koop FIAT 127 bouwj. 1972, 2950,-. Inl. Langegracht 67 m Leiden. Aangeb PONTIAC FIREBIRD ESPRIT 1974 53000 km. directie wagen, duurste uitvoering, air- cond antislipdif8 track, gasin- stall.i.st.v.n., tel. 071-150552 Te koop weg. omst. OPEL KA- DETT stationcar 1974, pas 43.000 km. gelópen, als nieuw 6950. Kruidhof 5, Noordwijk- Binnen. Aangeboden: meerdere nieuwe en tweedehandse MERCEDES- SEN L 206 D, onmiddellijk lever baar, met garantiebewijs, zon der schade. Prijs nader overeen te komen, heeft U interesse, schrijf dan even: 8373, bureau dezer blad. BOVAG-erkend gar.bedr Cor v.d. Berg biedt aan: ESCORT Combi 1973 4800,-, Fiat 127 '74 3-deurs 5900,-, Peugeot 205 Break diesel 1974 9000.-, Honda de Luxe 1971 ƒ1150.-. Middelstegr 71. tel. 071 - 12 09.50. BOVAG-erkend gar.bedr. Cor vd. Berg biedt aan ALFA 1750 1971 v a ƒ3900,-, Toyota Carina 1972 ƒ3950,-, Diane 1971 1850,-, Mazda 1300 L 1974 ƒ6250,-. Viva 1972 2950,- Mid delstegr 71. tel. 0171-120950. BOVAG-erkend garagebedrijf Cor v.d. Berg biedt aan: PEU GEOT 204 '74 7850,-, Volvo 142 1970 2750,-. Ford 1600 Coupé 1973 5900,-, Simca Ral- lye I 1972 Middelstegr Middel- segr. 71. tel. 017-120950. Te koop: FIAT 124 Sport De auto verkeert in uitst. st. en heeft 5 versn. Topsnelheid: plm. 200 km bj. eind 1970. Pr. n.o.t.k. Th. de Koning, Voorweg 3, Nieu- we Wetering. Tel. 01713-2075 BOVAG-erkend garagebedr. Cor v.d Berg biedt aan: ROVER 2000 TC 7600,-, Audi 100 LS 1974 8900,-, Simca 1301 Tou rist 1972 2750,-, Renault R 12 1973 5200,-. Middelstegr. 71. tel. 071-120950. BOVAG-erkend garagebedr. Cor v.d. Berg biedt aan: PEUGEOT 204 break m. '73 4850,-, Alle gro 1300 Super 1974 6200,-, Peugeot 204 1973 5400,-, Sim ca 1301 1973 4750,-. Middel- stegr. 71. Tel. 071-120950. CAPRI 1700 GT, met vernieuwd dak, nieuwe kop- en drukgroep, verkeert in zeer goede staat, prijs 2950. Tel. 01718-22734. BOVAG-erkend garagebedr. Cor v.d. Berg biedt aan. RENAULT R4 Spec. 1972 3950,-. Peugeot 504 Break diesel 1974 11.500,- Simca 1100 LS 1973 3750.-. Renault R4 1 969 950,- Middel stegr 71, tel 071-120950. i Sport, spel en hobby's BOKSVER. D.T.S. Trainingen vanaf 12 jaar, di.- en donderdag avond van 8-10. Zaterdagmor gen 11 uur in gymlokaal Haver- straat., o.l.v. gediplomeerd bok- sleraar D. Snik. Inl. Zwarte Pad 30. Leiden. Tel. 143034 i Dieren en planten DUITSE DOGGENKENNEL Na- tasja heeft te koop: jonge Duitse doggen met prima stamboom, ingeënt en gecoupeerd. A. Dik, Weth. Matheestr. 17, Moerdijk. Tel. 01683-518 MERCEDES BENZ DIESELMO TOREN voor uw boot. Wij zorgen desgewenst voor een deskundige inbouw. Wij leveren: - Keerkoppelingen - Watergekoelde spruitstukken. - Oliekoelers enz. STIPDONK LEIDEN. Schutters- veld - Tel 122525, privé 141032 Uw Johnson BB-motor koopt U natuurlijk bij een echte dealer, alleen zij kunnen U service ge ven. eventuelev reparaties vak kundig uitvoeren en over inruil valt ook nog te praten. Kom eens langs bij Jachthaven POELGEEST - Haarlemmertrek vaart 16a, Oegslgeest. Tel. 071- 154054. Volg de borden Jacht haven route Leiden-Warmond (ook zaterdag open). DATSUN-DEALER DE MEESTE MODELLEN UIT VOORRAAD LEVERBAAR AUTO HEEMSKERK R A VEEN 01713-2886 - LEIDEN 071-13.38.61. Van der Velde Citroen. Benzine 5 ent. per Ltr. GOEDKOPER, super en gewoon. Motorolie per 2 ltr. 50 ent. per ltr. korting (meeneemprijs). Kennedylaan 118, Leiden. Tel. 769322. Ook zaterdags geopend van 9-17 Van der Velde Citroën. Ook OC CASION onderdelen voor diver se typen Citroën o.a. portieren, spatschermen, motorkappen, banden etc Kennedylaan 118, Leiden. Tel 769322. Ook zater- dags geopend van 9-14 Van der Velde Citroën In onze shop vindt u een groot assorti ment onderdelen en accessoires waaronder vele AANBIEDINGEN tegen interessante prijzen, zoals ruildaken 2CV/Dyane 127,60; Set wlelsierringen 18.44. Philips autoradio 6 Watt van 119 voor 95.20, Elektr. anticondensruit 14,95; Kwaliteits mistachterlamp 16,24; Kennedy laan -118, Leiden Tel. 769322. Ook zaterdags geopend van 9-14 uur. I-:-:-:-;*:-:-:-:-:-:-:-:*:-:-;-;-;-:-:-;-;-;-:-:-:-:-:-:-:::-... corrector/correctrice Leeftijd 20 - 30 jaar. De werkzaamheden, die een volledige dagtaak vormen en in het LOI-gebouw in Leiderdorp worden verricht, bestaan uit het op taal en stijl corrigeren van de drukproeven van LOI-lessen, brochures, folders, mailings enz. Voor deze funktie denken wij aan iemand met kennis van de Nederlandse taal op Atheneum/ HBS- of Gymnasium-niveau. Ervaring in een soortgelijke funktie strekt tot aanbeveling. Belangstellenden wordt verzocht hun schrifte lijke sollicitatie te richten aan het hoofd van de afdeling Personeelszaken. leidse onderwijs instellingen W Leidsedreel-leiderdorp Tel(071) 69 92 55* Huwelijk Een toevallige greep uit een kaartenbak zal niemand „serieuze" huwelijksbemiddeling noemen. Het L.C.H verstaat daar dan ook heel wat méér onder. MEER gelegenheid tot kennismaking: kontaktmogelijkheden met alle ingeschrevenen van het andere geslacht MEER kans op succes: u bepaalt zelf met wie u in kontakt wilt komen, aan de hand van uitvoerige persoons- en karakterbeschrijvingen. MEER ingeschrevenen: nu ruim 2900 man nen en vrouwen uit alle kringen. Het L C.H is een stichting op ideële basis. Vraag ons gratis inlichtingenboekje Slichting Landelijk Centrum voor Huwelijkscontacten (Waarin vier levensbeschouwelijke bureaus zijn opgenomen). Adres: Prinsenlaan 1, De Bilt, telefoon 030-760630. (ERKEND DOOR DE RAAD VAN TOEZICHT) KENNISMAKING. 29-jarige we genbouwer. gereformeerd, heeft van alles geprobeerd, het is nooit gelukt Waarom niet? Om dat hij tegenover vreemden moeilijk uit zijn woorden kan komen en alleen maar L.O. heeft. Daartegenover staat dat hij er niet onaantrekkelijk uit ziet. gevoel voor humor heeft, zuinig is geweest en buitenge woon trouw en vriendelijk is. Oudere mensen zeggen van hem dat hij een bijzonder goede huisvader kan worden. Brieven onder nummer 8372 of even tueel inlichtingen (tussenper soon leraar). Tel. 05279-2540. Nette R.K. WEDUWN. vitaal 70 jaar. wenst kennismaking met nette vrouw tot 70 jaar op fifty- fifty basis, mooi huis, centrum dorp in de Bollenstreek. Tel. en auto aanwezig. Huwelijk niet uit- gesloten. Br onr. 8376 Leidse Courant behoudt zich het recht voor advertenties zonder opgaaf van redenen te weigeren Bij advertenties onder nummer worden aan de adverteerder niet doorge geven drukwerken, circu laires en dergelijke stuk ken afkomstig van tussen- jsersoncn. hetzelfde geldt voor andere stukken, in dien de uitgever daartoe gronden aanwezig acht. Brieven onder die bij het blad blijven berusten, worden na twee maattden na controle van de inhoud vernietigd. De uitgever aanvaardt ge nerlei aansprakelijkheid ter zake van eventuele schadelijke gevolgen voor de adverteerder van niet- tijdige of niet-goede plaat sing van advertenties Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties is het blad niet aansprake lijk. Verzoek om herplaat sing zonder betaling of restitutie kan derhalve niet worden ingewilligd

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4