Martin en Dickens staken talentenjachten in hun zak LANGS OMWEGEN VVV-Leiden wil activiteiten uitbreiden Mac Maggie swingde de volle Breestraat in Muzikale groeten aan zieken op 3 oktober Prof. Weisskopf op Lorentzleerstoel Drie mille voor rijden onder invloed VRIJDAG 1 OKTOBER 1976 LEIDSE COURANT PAGINA 5 DOOR 0p m'in omwe9en door stad en land kom ik graag mensen tegen. Elke T<-.M morgen tussen tien en elf uur kunt u mij telefonisch vertellen wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn PIETERS geduldige telefoon is 071 12 22 44; u kunt dan naar toestel 18 vragen. Straks, op 3 oktober (in dit speciale geval op 4 oktober, maar dat zal de ware feestvierder een zorg zijn) is Leiden weer ontzet. Er kan opnieuw ontzet tend veel plezier worden gemaakt. De Leidse straten zullen weergalmen van het feeste lijk rumoer en iedereen is op de been. Nee, niet iedereen. Zieken en bejaarden bijvoorbeeld zullen veel minder weet van al dat vieren, tieren en sieren hebben als ze er niet in worden betrokken. Maar er wordt aan hun gedacht. Zo hoor ik, dat met name de patiënten van het St. Elisabethziekenhuis in Leiderdorp niet bang hoeven te zijn, dat het 3-oktoberfeest aan hun neuzen voorbij zal gaan. Leidens „nationale" feestdag zal in dat ziekenhuis volop meegevierd kunnen worden. Dankzij de me dewerkers van de huisradio-omroep 0-3-0: een pracht van een vondst, want het betekent „opge richt 3 oktober". Deze mensen zetten zich de hele dag weer in om via intervieuws, reportages en muziek de viering van Leidens ontzet bij de patiën ten „aan bed" te brengen. Deze omroep-enthousias- ten laten nu weten, dat ze veel mensen in die ziekenzorg op 3 oktober willen betrekken. Ze stellen u, lezers, voor de mogelijkheid om zieke familiele den of kennissen een groet over te brengen en hun daarbij een plaatje aan te bieden. Uw telefoontjes worden morgenmiddag, zaterdag 2 oktober, op de band opgenomen en zondagmiddag tussen 3 en 5 uur uitgezonden. Iedereen die van dit fijne initiatief gebruik wil maken kan bellen op zaterdag 2 okto ber tussen 's-middags 1 uur en half 3. Telefoon: 071-899250. Het mag best een drukke aangelegen heid worden, van die Radio 0-3-0 mensen. Ze hebben het dan toch maar eventjes voor elkaar gebokst, Dick Leugering en Martin Vinckesteijn uit Leiden. Als vlinders in het net zijn ze onlangs gevangen, tijdens een jacht op talenten. In Den Haag kwamen ze op een Talentenjacht, georgani seerd door het Algemeen Haags Comité (dat festivi teiten in elkaar zet), als eerste uit de bus. Groot feest voor Dick en Martin, die danig in de hoera- stemming verkeren. Het Leidse tweetal roert zich sinds drie jaar op de gitaar en met de stem. Dick is 26 jaar, bijna getrouwd; Martin is 26 jaar en ook bijna getrouwd. Het stemt dus al aardig over een. Overdag aanhoort Dick veel wensen en klachten als ambtenaar bij de gemeentelij ke Leidse Woningstichting en Martin is even gemeentelijk bezig op des afdeling Stede- bouw. Maar zo gauw hun klok-' je thuis tikt, grijpen ze de akoestische gitaar en zingen hun hoogste lied. Luisterlied jes voornamelijk: „Simon and Garfunkel", vertelt Dick me; „lekkere muziek gewoon. Ook zoals bijvoorbeeld de Everly Brothers doen." Dick en Martin zijn als „Mar tin en Dickens" overigens niet voor één gaatje te vangen. Ze schrijven ook hun eigen lied jes. „Martin is eigenlijk de ideëenaandrager. Hij levert vaak het grondthema en daar gaan we dan wat mee doen." Martin schrijft de begintekst, Dick doet de aanvullende rest, zo mogen we het wel stellen. Het zijn in elk geval eigen produkten. Dick: „We hebben al vaker aan talentenjachten meegedaan. Tros, KRO, VPRO, nou ja, de NCRV. Zes keer zowat. Steeds werden we tweede of derde. Zoals met de Tros in Valkenburg, daar wer den we van de 54 deelnemers derde; dat was in februari. Vorige week was het eindelijk raak in Den Haag. Na drie voorrondes, per avond 16 kan didaten." Hun oogst was de Gouden Ooievaar-trofee, een tape-deck en een platencon tract bij Polydor. Het succes danken Dick en Martin aan „This is a song that you wrote for me" en „Cecilia" en „The Boxer". „We hebben ontzettend veel eigen liedjes op de band staan. Minstens 25 al. In het Engels. We beheersen die taal allebei. Eerst wordt de Nederlandse tekst geschreven en daarna wordt die vertaald. Geen diep zinnige toestanden, hoor. Al leen over bloemen, vlinders en dingetjes. We zetten geen ge dichten op touw. Het is liefde, leven en maatschappij; we be drijven geen poëzie," bekent Dick Leugering graag. „Martin en Dickens", dat klinkt effe beter. In goeie close harmony. Dick en Martin meten zich met andere (beroeps)artiesten: Rita Corita, de Wama's, het Cock tail Trio. Als je de band hoort zitten beiden minstens op ge lijke hoogte. Dick en Martin formeren een fantastisch ge luid; ze staken werkelijk niet voor niets die Talentenjacht in hun zak. Dick: „We hebben het op het ogenblik erg druk met spelen, in bars, bistro's, voor perso neelsverenigingen. En dat alle maal als hobby, als lol, want overdag hebben we allebei een goeie job. Plannen genoeg. Ze ker na ons laatste succes. We doen bijvoorbeeld ook mee aan Radio Elisabeth-zieken- huis in Leiderdorp." Die twee Leidse ambte naren toch. Pakkende teksten op een oud the ma en lekkere melo dieën. Martin prutst met teksten en melodie en Dick doet er iets bij. Het resultaat mag er zijn. Martin en Dickens zijn talenten waar terecht jacht op is gemaakt. Martin (links) en Dickens, ambtelijk talent LEIDEN Prof. dr. V. F. Weisskopf, hoogleraar aan het Massachusetts Institute of Technology te Cam bridge en eertijds de eerste directeur-generaal van het European Centre for Nuclear Research, is voor de periode van IS april tot 15 juli 1977 aan de Leidse universiteit benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de theoretische natuurkunde. Prof. Weisskopf zal in deze functie de Lorentzleerstoel bezetten. Prof. Weisskopf werd op 19 sep tember 1908 te Wenen gebo ren. Hij behaalde in 1931 aan dé universiteit van Göttingen de graad van doctor in de wiskunde en natuurweten schappen, verrichte onder zoek te Berlijn, werkte bij de universiteit van Kopenhagen, aan de technische Hogeschool te Züerich en aan de Universi teit van Rochester in de staat New York. In 1943 werd prof. Weisskopf groepsleider bij het zoge naamde Manhattan project in New Mexico. Drie jaar later werd hij hoogleraar aan het Massachusetts Institute of Technology te Cambridge. Hij was voorts van 1961 tot 1965 de eerste directeur-generaal van het Centre Europeen des Recherches Nucleaires. Prof. Weisskopf ontving in 1956 de Max Plackmedaille, in 1962 de Thomas Alva Edison Foundation Award voor het» beste wetenschappelijke boek voor de jeugd en in 1972 de Cino de Duco Award voor bijdragen tot het moderne hu manisme. Hij is lid van de American Physical Society, waarvan hij in 1959 vice-presi dent en in 1960 president was, lid van de National Academy of Science, lid van de Federa tion of American Scientists en corresponderend lid van de Academies van Wetenschap pen van Frankrijk, Denemar ken, Oostenrijk, Schotland en Beieren. Van de hand van prof. Weiss kopf, die deel uitmaakt van de redactie van Nuclear Phy sics en Annals op Physics, zijn zeer veel publicaties ver schenen. De „swingende" opening van Mac Maggie zorgde voor luidruchtig leven in de Breestraat DOORRIJDEN NA AANRIJDING DEN HAAG/ALPHEN A/D RIJN - De Haagse politierechter heeft een 51-jarige verzekeringsa gent uit Alphen aan den Rijn veroordeeld tot een boete van 250 gulden en drie maanden voorwaar delijke ontzegging van de rijbevoegdheid met een proeftijd van twee jaar. De Alphenaar was door gereden na een door hem veroorzaakte aanrijding in de Bleyenbergstraat. De rechter meende met deze lichte straf te kun nen volstaan omdat de verdachte niet eerder voor een dergelijk feit was veroordeeld. Veilingen RIJNSBURG, 30 sept,, bloemen (resp. gem prijs, aanvoer) Alstroemeria 0,235, 4120; Anemonen 0,156, 880; Ane monen 1,777, 450; Anjers Am. 0.232, 92420; Anthurium 1,439, 3244; Asters 1.039, 12635; Chrys. gepl. MC 0,318, 64630; Chrys. tros MC 0,742, 41728; Chrys. gepl JC 0.420. 830; Chrys. tros JC 1,546, 18669, Wirral Supreme 0,126, 590; Dahlia 0,100, 4240; Eikeblad 0,979, 748; Freesia 2,290, 1660; Gerbera 0,252, 14390; Gladiolen 0,134, 292360; Glad. Colvill. 0,191, 5570; Glad. Nanus 0,159, 33160; Melianten 0,160, 3000; Iris 1,513 3772; Lelie kelk 0.154. 960; Lelie tak 0.247. 139150; Liatris 0,134, 95930; Mar griet 0,623, 582, Narcis kas 1,264, 1913; Narcis Carlton 0.265. 780; Ornithogalum 0,170, 4050; Rozen grootbl. 0,305] 6140; Rozen kleinbl. 0,117, 43480; Scabiosa 0,130, 980; Snijgroen 0,650, 50; Statice 1,524, 718; Stephanotis 0,030, 300; Tul pen 2.965. 660; Brilliant Star 1.300, 5; 2e soort per bos 0,687, 168; 2e soort per stuk 0.078. 35455; Anjers tros 0,184, 45330; Rozen Baccara 0,518, 4460; Ro zen Soma 0,158, 23640; Rozen llona 0,510. 3234; Lelie tak kou g. 0,034, 2810; Stro/droogbl. DN 0,794. 3100; Stro/droogbl. BE 1,670, 724; Div. snij bloemen 1,120, 25931; Div. snijbloemen 0,251. 28018; Anemonen IM 0,361, 355; Orchid. Arach. IM 0,686, 5358; Orchid Denor. IM 0.063, 17680 ROELOFARENDSVEEN. 30 sept., snij bloemen Alstroemeria 16 p.s.. Anjers tros 21 p.s.. Asters 139 p.b.. Chrysant- hen stuks; Clingendaal, Bornholm, Alèx Betser, Janet Rowe. Migolie, Shandy, Astro. Lovita, gemengd. 1565 p.s. Chrys. tros: Gompy, Lizette, Koens Eli te, Clarette. Tip top, Majola, Lilian Hook gemengd. Sonja, Riannekke, 40—110 p.b., Chrys. Jaarrond spider wit/geel 170—225 p.b., Gerbera 29 p.s., Gladio len Eurovis ion, Cordula, Jacksonville. Carmen. 125—255 p.b.. Lelie 20 ï.s.. Liatris 161 p.b., Nerine 34 p.s.. Ormitho- galum 157 p.b., Staticen 85 p.b., Rozen. Belinda, Carol, Evergold, Garnette, La Minuette, Marimba, Zorina, Baccara, No na, Est. Ofarim, Annabel, Motrea, Teach In, Golden Times, Mercedes, Sonia, Lifi- rane. Yellow Belinda. 13—70 p.s.. Iris: Prof. Blaauw, Ideaal. 80—225 p.b., Free sia: Aurora. Ballerina, Golden Yellow, Golden Melody. 250—325 p.b., Anjers: Alice, Carnaval. Charmeur, Rose, Lena. New Arthur. Keefer, Nora, Le Reve, Rode sim, Esperance, Dark Lena, witte sim, Helga, Yellow dusty, Tangerina. 20-39 p.s. Burgerlijke stand LEIDEN Geboren: Bejamin zn v: B. J. Kraaijenoord en H. T. .Veenma Penny, Nicole dr v: A. Senior en J. L. Rogers, Josefina Tonia Veronica Wendy dr v: A. Dekeling en T. H. Lens, Igrid Petro- nella Josephine Maria Elizabeth dr v: S. Kruit en M. L. G. A. J. Nooder, Peter Adrianus Nicolaas Anthonius zn v: A. C- M- Keiizers en T. Sloterdijk. OVERLEDEN A. van den Eijkel geb. 14 maart 1903 gehuwd geweest met: J. van Delft, M. C. van Munster geb. 6 dec 1894 gehuwd geweest met: C. Bakker, G. G. van Sijll geb. 9 okt 1899 man, J. C. Schuchhard geb 9 aug 1898 man, F. van Gijzen geb 6 april 1921 echtgenote van J. E. Solle- veld, M. F. van Agten geb. 2 juli 1894 man, A. van Winkel geb. 28 aug 1925 man. A. P. M. J Swanenvleugel geb. 28 mei 1973 dochter, S. Soehkoe geb. 1 mei 1926 man. GEHUWD C. Freke en C. S. M. B. Hagen, N. KrNk en A. H. Grootendorst, H. W. M. Rool-. aart en M. I. M. Schermer Voest. Q. Oppelaar en T. M. van Goozen. J. W. van Zeist en R. A. G. Jonk. LEIDEN De Vereniging tot Bevorde ring van het Vreemdelingenverkeer (VVV) afdeling Leiden wil haar activi teiten uitbouwen. In de jaarverslagen van de VVD-Leiden over de jaren 1973, 1974 en 1975 meldt de VVV vereniging dat ernstig overwogen wordt het aantal informatrices (nu vier) uit te breiden om het grote braakliggende terrein, dat nu noodgedwongen niet bestreken kan worden te ontginnen. De VW-Leiden bevindt zich, ondanks het feit dat de laatste jaren de eind streep zonder financiële brokken werd behaald, in een status-quo positie. On danks de steeds zwaarder wordende taak bleef het aantal personeelsleden de laatste jaren gehandhaafd op het niveau van vijf, (vier informatrices en de direc teur). Steeds meer moesten stagères worden ingeschakeld om vooral in de seizoenmaanden de sterker wordende stroom van vragen kunnen beantwoor den. De kwaliteit van beantwoording leed hieronder, waarmee de met moeite opgebouwde goede naam in de waag schaal werd gelegd. Plannen De VW-Leiden acht uitbreiding van de informa tieve en promotionele" activiteiten zeer wenselijk en denkt daarbij bijvoorbeeld aan een toeristische kaart voor het gebied „Rijnland" waarin wandel en fietsroutes kunnen worden uitgezet, een recrea- tiegids van Leiden met naast de musea en hofjes rondvaarten, interessante eethuizen, winkels en meer van dat soOrt dingen erin vermeld. Op promotioneel gebied zullen activiteiten ont plooid dienen te worden terwijl evenementen die door anderen worden georganiseerd, waar nodig, financiëel zullen worden ondersteund of in ieder geval door opneming in de zogenaamde week- en maandagenda's, voordragen voor uitzending in Toeristische Tips (televisieprogramma) en kaart (voor) verkoop, worden geholpen. Andere maatre gelen waaraan wordt gedacht zijn ledenwerving (voor meer financiële armslag), het uitbreiden en controleren van het beddenbestand, niet alleen voor toeristen maar ook voor semi-permanente bewoning, dat wil zeggen voor studenten of wer kende jongeren. Ook is men van plan de maanda genda's een meer professioneel gezicht te geven. Contacten met reisbureaus wil men leggen te neinde te komen tot groepsbezoek aan Leiden waarbij informatrices dan als gids kunnen optre den. Meer aandacht voor de regio zal eveneens tot de plannen van de WV-Leiden gaan behoren; gedacht wordt aan een brochure met de aantrek kelijkheden, evenementen enzoverder van deze gemeenten. Het mes snijdt hier wel aan twee kanten, dat wil zeggen dat men hoopt dan ook financiële steun van deze gemeentes te ontvangen. Vragi ;en Dat de VW-Leiden in al die jaren de nodige vragen te verwerken heeft gekregen zal dui delijk zijn; een saillant detail daarbij is echter dat de vragen soms weinig meer met toerisme hebben uit te staan. Zo vroeg een student: „kan ik van U voor een paar uur een potlood lenen; ik moet tentamen doen en ik ben vergeten een potlood mee te nemen". Een Francaise vroeg of het wel verantwoord was met een auto door Zeeland te rijden; „er staat zoveel water op de kaart aangege ven". (Van onze mode-redactrice) LEIDEN Beslist een uitdaging. Zo kan men de opening noemen van het vierde mode-filiaal Mac Maggie in de Leidse Breestraat. Rotterdam, Dordrecht en Zeist bezitten al van die vestigingen. Ondanks verkeersopstoppingen, boze en toeterende chauffeurs lieten zes professionele Lenada-(soul)dansers uit Utrecht, uitge rekend op de donderdagse koopavond, wervelend en swingend een kleine greep zien uit de nieuwste wintermode voor haar en hem, ofwel „jullie allebei". Dat gebeurde temidden van het drukke verkeer in een gezellig tentje onder luid schallende soulmuziek, geproduceerd door de geluidsboxen van Veronica's drive in-show, met een paar geroutineerde d.j.'s zoals Lex Harding. Dat allemaal op de hoek van Breestraat-Koornbeurs. Aan belangstelling geen gebrek dus, maar ook het gebodene was voor de jongelui tussen 18 en 25 jaar (in de maten 34 tot en met 44) zeer zeker het aankijken waard. Vooral voor degenen die een maatje boven de 40 hebben, heeft dit sfeervolle zaakje goed gegokt. Er is volop voor gezorgd dat ook zij nu ruimschoots aan hun nieuwste modieuze trekken kunnen komen. Veel folkloristische motiefjes vanzelfsprekend: Mexicaanse hesjes, jasjes met capuchon (of als grote kraag te dragen) en hierover kan dan ook nog een bijpassende cape. Kuitlange gestreepte Indianen-jurkjes met franje en verdere accessoires, zoals veertjes, kleine reclame-ceintuurtjes en tasjes, het is allemaal verkrijgbaar. Een „doodgewoon" trainingspak wordt bijvoorbeeld in het oogspringend met een knalrode pulli met zeer hoge col en fel gestreepte grof gebreide beenwarmers lekker-warm voor op de brommer bovendien. Dat men met geen mogelijkheid uit een zogenaamd vleermuis- jurkje van een gebloemd soepel stofje kan scheuren, werd uitbundig gedemonstreerd; „hij" kan dan verschijnen in een strakke corduroy broek met omslag en in een kort leren jackje of de onmisbare spijkerbroek. Wat netter gaat men in een ruiten of uni plissé rok en voor onderweg een lang wollen Mexicaans vest. Een ronduit enthousiast verkoop-team staat klaar voor „jullie allebei". ANNET PIETERS DEN HAAG/Nieuwkoop De Haagse politie rechter heeft een 29-jarige autohandelaar uit Nieuwkoop veroordeeld tot een boete van 3000 gulden, een gevangenisstraf van drie weken waarvan een week voorwaardelijk en 10 maan den voorwaardelijke intrekking van de rijbe voegdheid met een proeftijd van twee jaar. De autohandelaar was op de Bercelweg in Noordwijk door de politie aangehouden. De bloedproef gaf een promilage van 1,82. Omdat de verdachte evenwel in verband met zijn werk moeilijk zijn rijbewijs kon missen meende de politierechter een forse geldboete te moeten opleggen.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 5