LANGS OMWEGEN SJZ dwingt Roodenburg gelijkspel af Vragen over hondenkennel in boerderij Leidseweg JAZZCLUB GAAT HET NOORDWIJKERHOUT HELEMAAL MAKEN THEO OOMEN MAG BLIJ ZIJN DAT-IE VEERTIG JAAR KAPPER IS Kortweg JAAR GEËIST IN MAROKKAANSE STEEKPARTIJ -ui-iNüLIAU Ztf l'üJJVLÜiüK 1W7Ö L.£iiL»ÖÜ. UUUtvAiN j. ,Bent u de heer Van fthoon?" Een vraag, die k gisteren in Roelofa- ie vooJendsveen richtte tot een •oep ortP rijn Qui rive zijnde et oudèiiddelbare heer die le vestioor een kapsalon aan steld t| reMeneer Van Rhoon? Nee; personeel. Meneer Rhoon is net even ??5ijn hondje uitlaten". „Bent u dan misschien (neneer Oomen?" „Ja, dat mag ik wel zeggen,- ja." „Als u het niet erg vindt, moet ik juist- jiebben", waarschuwde - Ik meneer Oomen, in wiens ogen achter de i genotjjrillevensters pret- en ;tad Leigpotlichtjes hun signalen te êeven- SSo ging het zowat ons hele Verdere gesprek; steeds weer lat plezier achter glas, zodat waarlijk niet meer wist of-ie iet nu meende of niet met wat zei. Het ging me inderdaad bm meneer Theo Oomen, 54 ♦jaar en nog immens lang ver wijderd van zijn AOW. Niette min knipt en scheert en wast en droogt hij zich al 40 jaar door het leven. Verzorgd haar 1- uiteraard - dat volgens mij geen kans krijgt ooit grijs te worden. Veertig jaar kapper. Begonnen in 1936 in het kap- persbedrijf van Van Rhoon aan het Zuideinde - een filliaal dat jaren geleden werd opge- 'heven - tegen de geringe ver goeding van 25 cent mannen knippen en 15 cent kinderen. Thans gaan lieden als Oomen met halve kapitalen om. Hoe heeft Theo Oomen zich naar 1976 kunnen toewerken? „Veertig jaar ben ik nu kap per, hé; dat is erg genoeg". De lichtjes in de kijkers werken weer. „Het heilig moeten is er altijd maar bij. Het valt niet mee hoor, veertig jaar in die haren zitten. Neemt u me even niet kwalijk". Er komt een klant binnen: )rMógge Hein, wil je geknipt worden?" Dat wilde Hein, en de blauwe synt hetische beschermende doek ging om hals en nek van on derwerp. Weer liet Theo Oom en zijn kam door andermans haren strelen. Waarschijnlijk voor de 12.000ste keer. En om dat Oomen kapper is, kon hij gelijktijdig „praten en breien". Niet over het weer nu, of over gemeentelijke schandaaltjes, maar ditmaal over zichzelf, omdat men een feestvarken van hem wil maken. „Die eer ste twintig jaar liep ik elke dag vier keer van huis naar de zaak. Heel wat kilometertjes, meestal door regen en wind. Kleddernat stond je dan bij de baas - dat was toen opa Van Rhoon - je kleren te drogen bij de kachel. Man, ik heb wat zaterdagavonden gewerkt. Tot half twee 's nachts. Dat was vóór de oorlog, toen had je geen sluitingstijden. In de oor logsjaren hadden wij kappers nog zeep, nou, en dan lieten de klanten hun gezicht lekker wassen. Dat ging in één moeite door, nietwaar?" „Ik was destijds 14 jaar en blij, dat ik van school af mocht. En nou moet ik blij zijn, dat ik 40 jaar bij een baas ben (met een Oomense kni poog). Ik wilde nota bene niet eens kapper worden. Maar ik was de oudste van 11 kinderen toen en elke gulden die bin nenkwam was er één. In die dagen liep opa Van Rhoon langs de deuren met de mede deling: ik zoek een leerling. DOOR CP m''n omvvegen door stad en land kom ïk graag mensen tegen. Elke morgen tussen tien en elf uur kunt u mij telefonisch vertellen wie TON u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn PIETERS geduldige telefoon is 071 —12 22 44; u kunt dan naar toestel 18 vragen. Theo Oomen wast, knipt, scheert en droogt zich al veertig jaar door het leven Nou, toen zei m'n vader: Theo, je gaat... Anders krijg je een pak slaag. Je góét gewoon". Als jongen had je toen nog niks te vertellen. Ik had al een half jaartje in het tuinders- werk gezeten, maar daar werd je nat. Dan was die kapper al een hele verbetering, vond ik. Of ik leuke dingen heb meege maakt? Ach, wat is leuk; ik kan er echt niet over naar huis schrijven - kijk, ik kan van hieruit mijn huis zien: m'n buurman schijnt weer bezig te zijn met paling roken. Het is allemaal erg zakelijk gewor den, ook in dit bedrijf. Tijd is geld. Vroeger was het ronduit Theo Oomen kapt heren en dames met dezelfde animo: „maakt mij niet uit, hoor. Al les gaat onder m'n handen door. Moet je hier 'ns kijken, bij Hein; dit is een orthodox ouderwets model. Zie je, daar komt praktisch geen haar van af, een klein hoopje op de grond. Da's alles. Die jongens van nu krijgen daar gewoon wat van: vinden ze afschuwe lijk. Dat zijn de minder, aardi ge dingen van het vak van daag. En dat föhnen van die jongelui, daar vind ik niks an, daar ben ik te oud voor. Toch krijgen we veel van die jonge lieden hier. Moderne modellen vaak; erg prettig werk, hoor". En de kapper, hij knipt door. Op mijn nadrukkelijk verzoek vertelde de jubilaris me, dat hij hobby's heeft. Eelektroni- ca, spelen met kathodestralen. Zo heeft hij een „skoop" ge bouwd waarmee je de hartslag kunt registreren. „In de oor log, bij het verzet, kwam ik met geheime zenders in aanra king. Zat ik met m'n neus bovenop. Prachtig. Kristalont vanger bouwers. Harstikke leuk. Na de oorlog ging ik verder. Reparaties voor ooms en tantes; radio's, strijkijzers, stofzuigers; geen punt, een hobby gewoon en beslist geen vak. Als u toch die onzin op schrijft, schrijf er dan bij dat ik niets aanneem, dat ze niet met hun hebben en houwen bij me moeten aankomen. Pas heb ik een digitale klok ge bouwdoos. Je leert ervan, van die dingen. Dat vind ik nou leuk". Haren en statische lading, ze ontlopen elkaar niet ver, bij kapper Oomen. „God, ik zou het wel weten, als ik gepensio neerd was. Vissen natuurlijk! Gisteren heb ik nog twee grote snoekbaarsen gevangen. Die heb ik gefileerd". Oomen wreef z'n handen, toen hij aan dat vissen dacht en keek naar het water langs het Westeinde. Vandaag is het Oomens feest. „Neem maar een vrije dag, joh", zei baas Van Rhoon (wiens zaak ook alweer 65 jaar bestaat) gisteren goedig. „En dat is niet eens een snipper dag...", aldus Theo Oomen gekscherend. Buiten voegde kapper Van Rhoon me van terzijde toe: „Theo is hier een getapte kapper. Hij heeft het helemaal in z'n vingers. Een vakman, zoals je er niet veel meer aantreft. Zo iemand heeft geen diploma's nodig, die ontplooit alleen maar een gave". Ted Easten, openingsattractie Jazzclub Noordwijkerhout Het moet er in Noordwijkerhout zater dagavond 2 oktober van gaan komen. Dan wordt in hotel Van der Ceest aan de nostalgie, de hang naar „toen", maar ook aan de gezelligheid ruim baan gege ven. Het wordt de avond waarop de gloednieuwe, nu al ruim 130 leden tellen de, Jazzclub Noordwijkerhout zich gaat presenteren. Met een „live" optreden van Ted Easton's befaamde Jazzband: Dixie land in optima forma; van de bovenste plank, zal ik maar zeggen. Het wordt het begin van een lofwaardig streven niet alleen in mijn ogen, want zeker bij de „rond veertigers" kan de oude jazzglorie niet verloren gaan. Na die eerste avond, die volgens de organisatoren - mijn zegs man is voorzitter Martin Kanters - ge woon een slaand succes gaat worden, komt nog een reeks van vijf jazzavonden gedurende het nieuwe gezelligheidssei zoen. Ongeveer een jaar geleden trad in Noord wijkerhout de Dutch Swing College Band op, met als gevolg dat „men" bijzonder enthousiast was. Daar moest en zou een vervolg op komen. „Men vroeg ons erom en nu is het zover", aldus Martin Kanters, die de opbloei van de belangstelling voor onder meer de jazz toeschrijven aan een toenemende teevee-moeheid. „De mensen zijn echt toe aan zo'n levend gebeuren op muziekgebied. Dat heeft bijvoorbeeld de Firato bewezen. Men wil, excuseer het woord, „live" en dan het liefst in de eigen woonomgeving." De Jazzclub Noordwij kerhout wil terug naar de „oude toer", zonder ouderwets te worden. Waar het vooral om gaat is stijl. Want stijl hoort bij kunst en muziek is kunst en jazz is zeker niet op de laatste plaats artisticiteit. Martin Kanters is zelf lid van de jazzclub in Warmond, een hooggeprezen activiteit overigens. „Maar het probleem daar is, dat die concerten steeds op de zondagen plaatsvinden. Veel mensen zitten dan evenwel met kleine kinderen. Daarom wilden wij hier in Noordwijkerhout con certen en sessies op de zaterdagavond hebben. Voor veel mensen is dat een aantrekkelijke uitgaansavond. Kijk, er is in Noordwijkerhout op tal van terreinen iets aan de bewoners te bieden, maar op het gebied van de jazz, zeg maar, was er nog niets. Er zit hier nogal wat „nieuw- bouw-import" met belangstelling voor goede muziek en ook jazz is goede mu ziek. Bovendien biedt een club als de onze de mogelijkheid tot meer sociaal contact, je kunt eens kennis met elkaar maken. Alleen daarom al heb ik het idee, dat het hier wel zal lukken met die jazzclub." Het wordt een dure eerste avond: leden betalen 15 gulden, niet-leden 20 gulden (Ted Easton is geen goedkope zaak), maar nadien worden de toegangsprijzen voor de avonden geschat op zo'n 5 gulden per avond. Martin Kanters bruist ook op andere vlakken. Hij is blij, dat sinds 1 september een klassieke balletclub in zijn woonplaats al meer dan 170 leden telt, een club die geleid wordt door Gemma de Boer uit Zandvoort die eerste klas werk levert. „En dan hebben we nog meer in petto. In Noordwijkerhout wonen namelijk goede muzikanten. Daar zitten mogelijkheden in voor een soort „huisor kest". Nog meer kansen dus om iets muzikaal- creatiefs te gaan doen. Maar het zit nog in de pen. Veel zal van die eerste jazz avond op 2 oktober afhangen." Wat ook Martin Kanters maar wil zeggen: geef de nostalgie in Noordwijkerhout de ruimte... Eerste avond in het „nette pak", de vol gende avonden gaat het er in de Jazzclub Noordwijkerhout minder formeel aan toe; „we willen geen high society-clubje", vindt Kanters. O ja, er zijn nog wat kaarten voor 2 oktober verkrijgbaar bij Hotel Van der Geest, Zeestraat 7a, dro gisterij Henk Bemelman, Havenstraat 3, en bij Loek en Joke Schneider, Reiger laan 8. Haast u, want het wordt een „full house", zaterdagavond (tot half drie 's nachts). IDEN Max Tailleur komt 1 oktober naar Leiden. Om If vier reikt hij in de burger- Hl van het Stadhuis aan veer- n inwoners van Leiden de sbescheiden voor een veer- fo-daagse vliegreis naar Torre- llinos uit. EIDEN De stichting sociaal üagogisch centrum, de stich- ig geestelijke gezondheid Zuid illand en de Stichting Inter- uis Zuid-Holland nemen don- rdag 7 oktober hun nieuwe iderkomen aan de Vondellaan officieel in gebruik. De ope- bos t£g word* verricht door de h jnmissaris van de koningin in dien zo|'d-Holland, mr. M. Vrolijk om 'EN De volgende perso- hebben een hoofdprijs ge- t.~ien in de marktloterij: H. ge bleegbrief, Snouck Hurgonje- lat (een gasfornuis); Buys iger,Verdamstraat (fiets), Zanten, Franchimontlaan te), P. Verkley, Bachstraat rdwijksigikagt. Ader, Drechtstraat goeie]psautomaat), Kooi, Kerklaan n goed^senheim, (herenfiets), J. van ;n verrt. peeti Molensteeg (fiets), gen wa||ünarli Stuwstraat (fiets), S. Hoed, Van Speykstraat Langezaal, Stille Rijn tskast), J. Dekker, Mecklen- "gstraat (rondvlucht over Ne land voor twee personen), J. ïin, Delta, Katwijk (reis naar rtden voor twee personen met :geld), P. van Leeuwen, Julia- aan. Voorhout (televisietoe- oon (of II), Prins, Pieter de la Court- fcat (mixer), P. Platteel, Bees- Imarkt (mixer) en Valk, Loui- de Colignystraat (reis naar inden). .S. van .IIDEN De postkantoren in G." I !'den (Gerestraat, Bevrijdings fin, Lammermarkt en het win- 19.00 - (lcentrum „De Kopermolen'') 'Leiderdorp en Oegstgeest zijn 4 oktober tot twaalf uur geo- d. De postagentschappen deze dag gesloten. LEIDEN/DEN HAAG Een jaar gevangenisstraf eiste gisteren de officier van justitie bij de Haagse rechtbank tegen een 32-jarige Marokkaanse fabriek sarbeider uit Leiden, wegens toebrengen van zwaar lichamelijk letsel op een landgenoot. ZOETERWOUDE Bij na 1500 mensen waren gisteravond getuige van de officiële ingebruikna me van de lichtinstallatie op het sportcomplex Haasbroek dat mede daardoor steeds meer al lure krijgt. Onder hen waren talrijke vertegen woordigers van de voet balwereld en van het ge meentebestuur. In het feestelijk gebeuren werd ook de huldiging betrok ken van de amateur-wiel renner Piet van Leeuwen vanwege het behalen van de nationale clubtitel en zijn aandeel in het mer- ken-kampioenschap voor de formatie van Jan van Erp. Geflankeerd door zijn verloofde Carla Kort werd hij toegesproken door burgemeester Det- mers, die hem namens het gemeentebestuur een tinnen wandbord met in scriptie aanbood. Bet ca deau van de supporters bestond uit een barbecue met toebehoren waarbij zelfs de voor wielrenners zo noodzakelijke biefstuk en de kip niet ontbraken. Hoofdschotel van de avond was de ere-wedstrijd tussen SJZ en Roodenburg waarvan burge meester Detmers de aftrap ver richtte. Het talrijke publiek heeft een aantrekkelijk duel ge zien met gedurfd voetbal van SJZ dat, nu er niet onder druk werd gespeeld, erg gunstig af stak bij het behoudende spel van afgelopen zondag tegen Meerburg. In de 16e minuut, juist toen Roodenburg de strijd' leek te gaan dicteren, scoorde Gerard Lelieveld 1-0. De Zoeter- woudse counters bleven gevaar lijk. Zo kon de Leidse goalie een schuiver van Wim Bos slechts met moeite met de voet stoppen. Een kwartier voor rust kwam de bal na een onnauwkeurig heid in de SJZ-defensie bij Pe ter Dubbeldeman die onhoud baar inschoot. De Leidenaars voerden het tempo op maar op slag van rust namen de groen- witten opnieuw een voorsprong. Een hard en onverwacht schot van Sjaak van Slingerland ca ramboleerde vanuit een moeilij ke hoek via de voet van de doelman tot doelpunt: 2-1. Na een show van de Sint Jans Fanfare en de huldiging van Piet van Leeuwen was het zich bij de aanvang van de tweede helft even maximaal maar di rect hierop maakte de opkomen de mist het volgen van het spel erg moeilijk. De grettig schie tende Roodeburgers richtten wat onnauwkeurig waardoor de voorsprong vooral ook door het goede werk van Dik van Leeu wen en Ton Vurens lang op het scorebord bleef. Hans Hannaart trok de zaak in de 25e minuut recht: 2-2. Twee solo's van Wim Bos bezorgden de Leidse verde diging nog moeilijke momenten. Na de eerste ging het schot via de handen van Van Bergen He negouwen over, de tweede keer kon hij Bos slechts afstoppen door hem onderuit te halen. De Zoeterwoudse spits faalde ech ter vanaf 11 meter, zodat Roo denburg de schande van een nederlaag bespaard bleef. vriendschappelijke voet ston den. Verdachte had de woning verla ten en bij de buitendeur het slachtoffer opgewacht Laatstgenoemde zou volgens ver dachte een steen hebben opge pakt en hem daarmee tegen zijn borst hebben geslagen. Daarop had verdachte enkele messteken toegebracht. Toen het slachtoffer op de grond lag, zou verdachte hem nog een messteek in de linkerzij hebben toegebracht Juist deze laatste steek zou naar later bleek, ern stig letsel hebben veroorzaakt., Aanvankelijk liet de toestand van het slachtoffer zich niet ernstig aanzien, doch later bleek dat o.a. een scheur in het middenrif en perforatie van de dikke darm was ontstaan, zodat het slachtoffer in levensgevaar kwam te verkeren. Hoewel hij thans nog niet geheel hersteld is, is levensgevaar geweken. Volgens verdachte had het slach toffer hem toegevoegd, dat hij „een vies kind" was en dat had hij zich erg aangetrokken, om dat hierdoor zijn moeder in haar eer werd aangetast De officier vond poging tot moord niet bewezen doch wel het sub sidiaire feit. De verdediger, mr. Spijker zette uit een, dat verdachte voor zijn gezin in Marokko zoveel moge lijk geld wilde verdienen en daarom 's avonds een baan had gekregen als schoonmaker. Dat was niet gelukt aan het slach toffer en dat zou jaloezie en de ruzies hebben opgewekt De verdediger vroeg een groot deel van de straf voorwaardelijk op te leggen, ook omdat de ver dachte graag in ons land wil blijven. Vonnis op 12 okt. VOORSCHOTEN Is er in de voormalige boerderij aan de Leidseweg 553 een honden kennel gevestigd? Volgens de CDA-raadsle- den L. ter Mul en C. J. M. Meershoek heeft het er alle schijn van en zij hebben hierover vragen gesteld aan het college van burge meester en wethouders. In de boerderij aan de Leidseweg 553 wonen 15 dwergpoedels en 1 grote dog, welke laat ste als waakhond fungeert voor de minder- valide bewoner de heer A Blok. Deze heer heeft enige tijd terug een zgn. kennel-ver gunning aangevraagd en na die aanvraag zijn de moeilijkheden begonnen. Met zijn broer zet hij de familie-traditie voort en samen zijn zij een van de meest bekroonde hondenbezitters van Nederland. Afgelopen zondag wonnen zij nog twee kampioensprij- zen in Denemarken. De aanvraag tot het verkrijgen van een kennel ver gunning werd gedaan als gevolg van het lidmaatschap van de kinologenvereniging en een daaruit voort vloeiende reduktie op de zgn. hondenbelas ting. Zodra de aanvraag ingediend werd, kwam de argwaan. Volgens de politie is er slechts eenmaal een klacht geweest over geblaf van honden. Die klacht kwam van het bejaar dencentrum, dat achter de boerderij ge bouwd- is. Wie de moeite neemt om 's avonds even te luisteren, kan constateren dat het geblaf niet komt van de 15 dwerg- poedeltjes maar van honden in de omgeving. De kennel van de „familie Nell" is bekend onder de fokkers. De fokkerij is gevestigd aan de Hoge Rijndijk in Leiden. De dwerg- poedeltjes aan de Leidseweg zijn de gezel schapsdames en -heren van de bewoner van de boerderij. Er wordt ter plaatse geen handel gedreven. De eigenaar van de boer derij zegt wel, dat soms uit een nest enige poedels verkocht worden, maar dat gebeurt overal. Hij betreurt de hele ophef over de bewoners van zijn boerderij, die thans zon der subsidie gerestaureerd wordt. Vorige maand kwam het nieuwe rieten dak gereed. Het raadslid Drs. C. Meerhoek deelde desge vraagd mede met de vraagstelling over de kennel gewoon de openbaarheid te willen bevorderen. De vragenstellers willen van b. en w. precies horen waarom er eventueel wel of waarom er geen kennelvergunning wordt afgegeven. Op dit moment heeft het college van b. en w. nog steeds geen besluit genomen en volgens Drs. Meerhoek heeft de eigenaar van de boerderij met de poedels daar gewoon recht op. Het wachten is nu op het antwoord van b. en w. Volgens de eigenaar van de boerderij heeft de burge meester al gezegd: „Heb maar geen slapelo ze nachten, dat lossen we wel op." Voor de buurtbewoners kan ook het ant woord van b. en w. verhelderend werken. Er blaffen nog al wat honden in de omge ving van de boerderij. Op afstand lijkt het alsof het blaffen is IN de boerderij Dat gebeurde op 18 juni nadat die dag enkele ruzies hadden plaats gevonden. Piet van Leeuw werd feestelijk gehuldigd. Hij ontving onder meer een geschenk van burgemeester Detmers (links) In de fabriek waar het tweetal werkte, waren de moeilijkhe den ontstaan en die zetten zich later thuis voort. Het slachtof fer woonde bij de dader in, omdat zij tevoren op zeer

Leidse Courant | 1976 | | pagina 5