Ponsteen kan zich over beslissing Kouwenhoven niet kwaad maken [IAN RAAS IREEKT MET l'LOEG VAN 'ETER POST Studiecentrum kanshebber op bridgetitel RVC oefent V. D. DRIESSCHE PROFPARTIJ IN ROTTERDAMSE PROGRAMMA NIJVERDAL Herman Ponsteen kan zich niet eens al te kwaad maken over de beslissing van zijn ploeglei der Kees Kouwen hoven, hem uit de ploeg van Batavus te mikken. De Nij- verdaller zegt de ontwikkeling reeds enige tijd voorzien te hebben, omdat hij al langer de in druk had dat zijn „bazen" een stok zochten om hem hard mee te slaan. Ponsteen schijnt echter een broek van goede makelij te bezitten, want hij memoreert met enig cynisme dat kritiek hem geen pijn doet. Zoals be kend wordt Pon steen een „gebrek aan discipline" verweten. Zaterdagavond na de voorlaatste etappe van de ze vendaagse Tour de Lorraine Alsace zou hij zijn ploeg- makkers hebben geïnspireerd tot het bezoeken van de kermis. Omdat de heren nadien, althans volgens Kouwenhoven, veel te laat arri veerden in de ka zerne waar ze over nachtten en boven dien een aantal renners de indruk wekte het alcohol promillage tot be hoorlijke hoogte te hebben opge schroefd, werd de man, die in Mont real zilver haalde op de individuele achtervolging, door Batavus we praten nog steeds over amateurs overigens „ont slagen". Herman Ponsteen lijkt er echter niet wakker van te liggen. In een uitvoerig betoog tracht hij duidelijk te maken waarom naar zijn mening Batavus een modus heeft trachten te vinden hem de deur te wijzen en wat hij nu denkt te ondernemen. Dat laatste kan hij in een paar woorden kwijt: „Ik ga lekker voor De Zwaluwen rijden en dan heb ik tot één januari de tijd om te bekijken welke ploeg ik dan ga kiezen. In ieder geval zal dat een amateur zijn, want mijn plannen om prof te worden gaan voorlopig niet door. Misschien dat er door de renners gezamen lijk nog een brief naar de KNWU wordt gestuurd." De oorzaken van de trammelant die in Frankrijk culmineerden in het beëindigen van'zijn contract, waardoor hij handelswaar ODl van Batavus was, verdienen een uitgebreider behandeling. Aller- J eerst Ponsteen zelf: „Laat ik voorop stellen dat ik bij Batavus nooit echt moeilijkheden heb gehad, ook niet met Kouwenhoven. Ik heb vroeger wel eens meer wat gezegd, maar die meningsver schillen werden altijd binnen vijf minuten opgelost. Echt, ik ben altijd keurig door de zaak behandeld. Ze hebben altijd prima voor me gewerkt, en zijn hun contracten nagekomen. Ik leverde in ruil daarvoor mijn prestaties, en ik dacht toch dat ik mocht zeggen dat ik ook reklame voor hen heb gemaakt door mijn resultaten. Kijk, als ze waren gekomen met steekhou dende verwijten dan had ik gezegd: Allé, lazer me er maar uit. Maar ten eerste is het niet waar wat ze hebben gezegd, en ten tweede zit er zelfs geen achtergrond van waarheid in. We waren niet te laat en ook niet gedronken." Klok teruggezet. Kouwenhoven echter: „Het toeval wilde dat in die bewuste nacht in Frankrijk net de klok een uur werd teruggezet, de wintertijd werd weer ingevoerd. Het bleef dus eigenlijk een uur lang twaalf uur. Ze waren echter wel degelijk te laat. Wat die drank betreft, er vielen opmerkingen van: „Geef me gauw een teiltje, want ik moet kotsen", en „ik drink nooit geen bier meer". „Ik heb nooit beweerd dat Ponsteen dronken was, maar het was wel zo dat ik hem al een paar dagen bij me had geroepen en hem heb gezegd dat hij de knapen niet zo moest Despeien. Hij ging ze bewerken, dat merkten we, terwijl de jongens door zijn ervaring en intellect juist had moeten begeleiden. Ergens gaf ik hem dus een taak. Alles ging later naar omstandigheden ook redelijk. Ik had de hoop dat Herman me een beetje begrepen had, en was erg blij dat we ook zaterdag nog de enige ploeg waren, die alle zes renners in de strijd had. Daarom hadden we ook zo'n goede kans op het ploegenklassement, waarin we tweede stonden. Als we gewoon door waren gegaan, hadden we gewonnen. Daarom ook hebben Zaayer (de assistent van Kouwenhoven) en ik een tweede wagen, die nog in Nice stond, gehaald. Toen we terugkwamen, waren de knapen net weg en ze kwamen ruim na enen pas terug." Blijft natuurlijk de vraag, waarom Kouwenhoven daarop Pon steen duidelijk maakte op diens diensten geen prijs meer te stellen. Kouwenhoven: „Het liep bij mij de spuigaten uit. Ik ben zelf vroeger ook een kwajongen geweest, maar ik wist altijd wel wanneer ik een bepaalde verantwoordelijkheid moest dra gen. Dat we hem aansprakelijk hebben gesteld, was mede een gevolg van het feit dat hij in die week al een keer gewaarschuwd was. En misschien was er nog wel te praten geweest, als Ponsteen zelf niet, toen we in Breda terugwaren, heel demon stratief zijn fiets tegen mijn auto neerzette. Herman heeft van ons alle kansen gekregen, ik heb hem al twee jaar de hand boven het hoofd gehouden, nu hield hij andere jongens van het werk af. Daarom." Eigen verstand Ponsteen zelf houdt het er maar op, dat de actie van de ploegleider niet onvoorbereid tot stand is gekomen. Hij „Als ze dit als reden opgeven, zeg ik dat ze hardstikke gek zijn. Ik heb niet gezegd dat we de kermis op moesten gaan, en al zou ik dat wel gedaan hebbenze hebben allemaal een eigen verstand in de kop. Het is gewoon te gek. Ik zou drie man mee in de sloot hebben getrokken, die er goed voor stonden, terwijl ik zelf een uur achterstand in het klassement had. Kom nou. Als Pronk, die bij de leiders had gezeten, in de slotfase niet toevallig meer dan drie minuten had verloren, hadden we dat ploegenklassement trouwens nog gewonnen. Voordat die kop groep ontstond, moesten we die drie Nederlanders, die nog kansen hadden wel eerst naar die groep toerijden na een aantal lekke banden. Op dat moment dat minuten achterstand waren weggewerkt, was voor ons het werk gedaan. Het is een heel eenvoudige zaak, ik voel me nergens schuldig aan. Dan zou ik me namelijk nog schamen ook. Ik denk dat dit allemaal erg veel te maken heeft met het feit, dat ik een eigen fiets heb laten maken voor Montreal, en later ook een voor op de weg. Waar ik overigens wel de naam Batavus op heb laten zetten. Ze waren toch echter denk ik bang, dat ik daardoor minder reklame voor hen zou maken. Kijk, op een gegeven moment stel je eisen aan je materiaal. Kunnen ze daaraan niet voldoen, wat ik ze niet kwalijk neem, dan ga je wat anders zoeken. Dat lijkt me logisch. Dus kocht ik uit eigen zak een andere fiets. Waarschijnlijk daarom hebben ze me nu willen lozen. Ze mogen trouwens best kritiek op me hebben als dat gefundeerd is. Maar als ze zelf zoveel al niet doen, en dan heb ik het nog niet eens over wat ze verkeerd doen, dan bekijken ze het maar, hoewel het in het contract staat, was er geen betrouwbare soigneur en geen mecanicien. Zaterdags, toen alles er naar uit zag dat we compleet aan de streep zouden komen, brak Van Leeuwen een twoclips, omdat hij de vorige dag niet de tijd had gehad de fiets schoon te maken. Als er een mecanicien was geweest, was het niet gebeurd. Nu valt hij op zijn mond, en kan hij de bezemwagen in stappen. Snap je?" Herman Ponsteen, hij weigert onbewust als een soort marionet van op reklame beluste sponsors te fungeren, wacht voorlopig rustig af hoe de toekomst er uit zal zien. Ongetwijfeld zal er een nieuwe ploeg voor hem opdagen. Hij heeft echter geen haast. „Voor mij is dit hele gedoe te belachelijk om er veel woorden aan vuil te maken. Het is net als een andere broek aantrekken, niets bijzonders. Nu ze me er hebben uitgegooid, kan ik gaan en staan waar ik wil. Ja, als ik alles goed overdenk, lach ik me te barsten..." i ■f Zaalvoetbalteam tegen Rotterdam (Van onze sportredactie) DEN HAAG Als voorberei ding op de wedstrijd voor het NCRV-minizaalvoetbaltoernooi komt het Haagse Old Starsteam onder leiding van Karei Jansen vrijdagavond in de Sporthal Overbosch in actie tegen Rot terdam. De aanvang van de wedstrijd is 22.30 uur. De entree is gratis. Bij Rotterdam verschijnen o.a. Cor Veldhoen, Eddie Piers Graafland, Reinier Kreijermaat, en bij de Old Stars bekende spelers als Carol Schuurman, Harry Heynen, Hans Dorjee, Martin Vianen en Cock Clavan. illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll LENS verslaat Jong Den Haag Van onze sportredactie) DEN HAAG De amateur LENS heeft gisteren ten aan schouwen van een enthousiast publiek voor een ware sensatie gezorgd, door het betaalde jeug- delftal van FC Den Haag in de nederlaag serie met 2-0 te ver slaan. Lens, dat in de vier competitie wedstrijden slechts één punt heeft vergaard, speelde een for midabele partij. Voor rust maakte de oud-FC Den Haag speler, Hans Bres het eerste doelpunt. Lange tijd behield LENS deze voorsprong. Pas ver in de tweede helft kwam de tweede treffer. Na een fout van doelman Van Antwerpen kon John Bakhuis inkoppen en de stand op 2-0 brengen. Hiermee heeft LENS het tot nog toe be ste resultaat behaald uit de ne derlaagserie. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll UITSLAGEN HILVERSUM Jouy-prijs (2000 meter) 1. Nancy van Duke (A. van Klaveren) 2.44,5 - 1.22,3, 2. Our Again, 3. Onno Duke. Toto: winnend 3,60, plaats 2,00, 3.00, 2,10, koppel 16,10, trio 150,20. Niet gestart: Miss Lull water. Jarnac-priis (1520 meter): 1. Pearl Pride (A. Brouwer) 2.12,9 - 1.28,6, 2. Prusso Supreme, 3. Prevenir. Toto: winnend 5,10, plaats 1,70, 2,40, 1,80, koppel 19,60. Jillouville-prijs (2920 meter): 1. Nis- han (M. Bouwhuis) 4.11,5 - 1.25,5, 2. Nico Kid, 3. Liza R. Toto: winnend 5,20, plaats 2,30, 2,00, 3,10, koppel 13,20, trio 253,80. Jounge-prijs (2020 meter): 1. Nenri- fibber (W. v d Pril) 2.56,4 - 1.27,3, 2. Naaman D, 3. Okoume du Bois. Toto: winnend 13,00, plaats 4,80, 12,80, 3,50, koppel 308. Niet gestart: Olvmpia V en Nimbus. Joinville-prijs (2000 meter): 1. Leny Noorlandia (H. Posthumus) 2.46,1 - 1.23.1, 2. Misto Buitenzorg, 3. Lex Six. Toto: winnend 5,30, plaats 2,70, 2,70, 3,60, koppel 44,50, trio 860,20. Arcy-prijs (1600 meter): 1. Kamiel (J. Vóórhaar) 2.07,4 - 1.19.B, 2. Isnathan, 3. Koncorde. Toto: winnend 5,90, plaats 3,10, 3,20, koppel 40. Niet gestart: Lantoni H en Hannibal. Josselin-prijs (2440 meter): 1 Kano- na (A. Mollema) 3.20.2 - 1.22,0, 2. Noblesse Oblige, 3 Liberia. Toto: winnend 4,20, plaats 2,30, 2,10, 2,90, koppel 17,80, trio 184,30. Julienas-prijs (2000 meter): 1. Le Cup Areta (P. Petersen) 2.42,4 - 1.21.2, 2. Nora Hanover. 3. Milly B. Toto: winnend 8,10, plaats 3,00, 1,60, Joncy-pnjs ismu meieri: meis Zuidvelde (J. Wagenaar) 3.19,7 - 1.21,8, 2. Marinette, 3. Juanita. Toto: winnend 1,70, plaats 1,20, 1,30, 1,40, koppel 5,00, trio 30,60. Jargeau-prijs (2000 meter): 1. Ottoli- na B (E. Eerenberg) 2.49,0 - 1.24,5, 2. O. Mores, 3. Ostar Zuidvelde. Toto: winnend 5,00, plaats 2,60, 1,60, koppel 8,30. Niet gestart: Onno Zwier. Totalisatoromzet: 416.827,-. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Morgenavond speelt RVC een oefenwedstrijd tegen de derdeklasser HW. Het duel wordt gespeeld aan de Rijswijksestraatweg en begint I on^ 19.30 uur. 3RAVENPOLDER - Over een even- ^le verbintenis met Frisol zei de Ne- jlandse wielerkampioen Jan Raas uit Gravenpolder gistermorgen: „Het zal 1 in orde komen. Ik moet deze week bij Frisol komen. Mocht het onverhoopt niet doorgaan, dan rijd ik in het nieuwe seizoen voor een Belgische ploeg. Ik heb op het ogenblik goede contacten met Maes en Ebo". AMSTERDAM De competitie in de hoogste afdeling van de Nederlandse bridgebond, de meesterklasse, begint het aanstaande weekeinde in Amsterdam. Deelnemende teams zijn ABC 1 en 2, BCO, Buitenhof, Continental, Culemborg, Studiecentrum en USS. Landskampioen Studiecentrum uit Den Haag, spelend met Feiten- Kaas en Roosnek-Vergoed, is opnieuw kanshebber voor de titel. De eerstgenoemde drie spelers zijn overigens allen Amsterdammers en afkomstig uit de fameuze „Amstelveense school". Andere titel kandidaten zijn het Amsterdamse ABC 1 met Rebattu-Sint en Bisht-Van Oppen en mogelijk ABC 2 en USS, eveneens uit Amsterdam. Het Utrechtse BCO„ dat de Marokkaanse Nederlander Bob Slaven burg heeft gecontracteerd, zou voor een verrassing kunnen zorgen. Slavenburg zal afwisselend spelen met Boekhorst en Kramer en mogelijk, gedurende het laatste weekeinde, met een sterke buiten lander. De competitie eindigt op 28 november. k voor Raas is de breuk met Ti-Raleighploeg van Peter it, onder wiens leiding Raas Ie jaar geleden debuteerde de profs en zich ontwikkelde gy QQ één van de besten van. Ne- 62^20 26,50 li^hilippijnen 31 boycotten 50.00 J ^partheidsre- izSoldem 65,50? MANILLA - De Philippij- len zullen niet meer deel- 109.5Qemen aan sportevenemen- ««/ui waaraan ook Zuid- 'rika, Rhodesië en andere gilden, die een apartheid- '^politiek voeren, meedoen, lat heeft een wooirdvoer- van het Internationaal llympisch Comité gisteren 1 de Philippijnse hoofd- 523,O^3^ Manilla verklaard. Hij 7o'o0evestigde daarmee ge- 535,0fuchten, die al geruime tijd 68,Ode ronde doen. 73,2<Hij citeerde Gilberto Dua- 114,6frit, een medewerker van de 70,5<?hilippijnse president, die 97,4<ajdens een bijeenkomst 66,0^an sportorganisaties heeft 90'®jezegd, dat het de bedoe- ing is dat de Philippijnen lUe banden met landen als Zuid-Afrika - zowel politiek Ms sportief - verbreken. Pnlangs trok de damesten- aisploeg van het land zich terug uit het toernooi om de Federation cup in Phila delphia, omdat Zuid-Afrika deelnam. derland, definitief. Raas daar over: „Ik heb dit jaar enkele meningsverschillen met Post ge had en die wil ik in het volgende seizoen niet meer hebben. Door een transfer naar een andere ploeg ben ik daarvan af. Dat is voor mij belangrijk. Financieel ga ik er niet veel op vooruit".. Botsingen De botsingen tussen Raas en Post begonnen al tijdens de voorjaarswedstrijden. Raas: „In de klassiekers startten we met te veel beschermde renners. In de koers bleek het allemaal niet slecht te lopen, maar als je al begint met vier of vijf be schermde renners blijven er ook maar een paar knechten over en dan ben je toch geen goede ploeg. Ik heb het daar met Post over gehad, maar het veranderde niet. Verder is Post erg boos geworden over de wedstrijd in Gippingen". In deze Zwitserse wedstrijd over 220 kilometer reed Raas in de finale in de kopgroep. Daarin zat ook Roy Schuiten, een vroe ger troetelkind van Post, die vorig jaar, na een sterk gekoel de relatie,-met mager succes in Franse dienst ging rijden. Raas kon die koers, gezien zijn uitste kende eindsprint, uithoudings vermogen en kracht, nauwelijks verliezen, maar vlak voor het einde ontsnapte Schuiten en won de wedstrijd. Post maakte zich daar boos over. De mening dat Raas de overwinning aan Schuiten verkocht had lag in derdaad voor de hand. Raas kreeg er ruzie over met' de ploegleider en werd enige we ken later ook door Post verwij derd uit de ploeg voor de pro fronde van Nederland toen bleek dat hij onderhandelde met andere ploegen. Raas: „Omdat we tijdens de Ronde van Fran krijk ook al verschillende keren met elkaar van mening verschil den, vond ik het beter om een andere ploeg te zoeken". MERE - Lucien van Impe, dit jaar winnaar van de Ronde van Frankrijk, heeft zijn contract met de Franse firma Gitane opgezegd. De Belgische klimmer kon het niet eens worden over zijn sala ris. Een gigantisch aanbod van een Italiaanse ploeg heeft daar het zijne toe bijgedragen. Roy Schuiten is gister in een wielerronde in de Belgische plaats Onze Lieve Vrouw Waver als zesde geëindigd. Winnaar werd de Belg Jos Jacobs, die de 150 kilometer aflegde in 3 urn en 31 minuten. Tweede werd zijn landgenoot Willem Peeters en derde Herman van der Slag molen (Bel), met een achter stand van tien seconden. Ger- ben Karstens eindigde als der- r> tiende Na onenigheid verlaat nu ook Jan Raas de ploeg van Post. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ROTTERDAM Voor de Rotterdamse zwaarweltergewicht Stan v.d. Driessche staat een belangrijke profpartij op het pro gramma dat maandag 4 oktober in „Odeon" te Rotterdam wordt georganiseerd. Hij ont moet de Franse eerste seriebokser Michel Chapier. De Fransman heeft in zijn startboekje o.m. een onbeslist staan tegen Bettin in een duel om de Franse titel en een puntennederlaag in Madrid tegen de Europese kampioen Du- ran. Overwinningen behaalde hij o.a. op de Duitse kampioen Jürgen Voss, Giordanella, Anani en Mercier. Het programma vermeldt voorts een aantal amateurpartijen met als voornaamste: Carel Jansen (Rotterdam) tegen Leo Fasani (Den Haag), Cor Ton (Rotterdam) tegen Van Boxtel (Dongen), v.d. IJssel (Rotterdam) te gen Meulendijks (Eindhoven). 1.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 19