JC neemt sportpark eestelij k in gebruik Succesvolle manifestatie geestelijk gehandicapten ,,De Redder" onthuld LZC derde in teker-tinale Sportzaal Ter Aar muzikaal geopend Eerste paal voor nieuwe kantoren Hoogheemraadschap Kortweg in Paul Kluts £De Aarhofdisc- f^ckey 1976" DRIE JEUGDVOORZIENINGEN IN HOOGMADESE BOERDERIJ Uitslagen Lissese feesten EN De eerste voor de nieuwe van eem raadschap land" aan de Jachthtraat gaat aan- emmer de woensdag de Tel. ui. technische dienst van het hoogheemraad schap ondergebracht. Tevens is een loket- tenkantoor voor de PTT opgenomen. De bouwkosten van deze eerste fase bedragen bijna tien miljoen gulden. Teneinde op de in het Leidse stadscentrum gelegen plaats over last aan omwonen den te voorkomen worden de 13,5 meter lange betonnen fun deringspalen niet in geheid, maar gegoten in trilloingvrij inge boorde buizen. Bij deze werkwijze zal de geluidshinder mini maal zijn. LISSE De najaarsfeesten in Lisse zijn zaterdag voorgezet met verschillende evenemen ten. De viswedstrijd werd ge wonnen door Peter Uitendaal, Rens van der Niet, J. Overwijk, P. Winkelaar, J. Vink, en me vrouw Van Resteren. De eerste prijs voor de schilder wedstrijd bij de jeugd ging naar Frank van Eeken en Deepak Luthra. De touwtrekwedstrijden werden gewonnen door Mark Klein Nienhuis, Erwin Schrama en Cor Langeveld. Aan de familiefietstocht namen tweehonderd Lissenaren deel. De touwtrekwedstrijden in de Engel werden gewonnen door het team G. Mens, N. Juffer mans, G. v.d. Burg en R. Faas. Bij het doelschieten eindigde H. Hogervorst op de eerste plaats. Het sprietlopen over de singel aan de Patrijsstraat trok een record aantal toeschouwers. De familiewandeltocht van 2 dag door de Keukenhof trok een teleurstellend aantal deelne mers. Ook voor de fietspresta- tietocht was aanmerkelijk min der belangstelling dan op zater dag. De wielerwedstrijden in de Poelpolder werden iets bijzon ders. Bij een goede publieke belangstelling joegen de renners over het vijftig kilometer lange parcours. Als eerste finishte A. van Ravensbergen uit Voorscho ten. De spannende ponyrennen bij Keukenhof hadden overigens ook niet over belangstelling te klagen. De rennen werden afge wisseld met een Hackney-show en een dressuurdemonstratie. -4rv.niNi-7ZA.vj n ï'üiiviDiLit ItfYbUE1DSE COURANTPAGINA 5 ALPHEN AAN DEN RIJN De zaterdag j.l. gehouden manifestatie ten bate van het geestelijk gehandicapte kind, is een over weldigend succes geworden. De vele be langstellenden zagen o m. de Jostiband op treden. De band stal duidelijk de show. Ook het volksdansen door de groep „Nirkoda" sprak aan. De fancy-fair, georganiseerd om wat meer financiële armslag te krijgen, bleef de gehele dag goed lopen. Het rad van avontuur bleek een trekpleister van de eerste orde en draai de constant door. De rommelmarkt beleefde een hoogtijdag. De Speel-o-theek (uitlenen van speelgoed aan gehandicapten en langdu rig zieke kinderen) had over gebrek aan belangstelling ook al niet te klagen. Mede-organisator en voorzitter van de Ver eniging van Ouders van Geestelijk Gehandi capten, Frans de Jong was diep onder de indruk van de grote belangstelling: „Ik ben al degenen die de manifestatie mogelijk hebben gemaakt erg dankbaar. Zonder de daadwerkelijke steun van de middenstand van Koudekerk, Hazerswoude, Ter Aar, Bos koop en Alphen was het voor ons niet mogelijk geweest. Wij zijn volledig geslaagd in de opzet om het geestelijk gehandicapte kind dichter bij de bevolking te brengen." Het is niet uitgesloten dat de manifestatie een jaarlijks terugkerend evenement gaat worden. WARMOND Het laatste open luchtconcert van St. Matthias in en om de Muziektent op de Baan is weer een groot succes geworden. Aanvankelijk was er maar weinig publiek maar later op de avond werd het steeds drukker. Honderden toeschou wers genoten van een wervelen de show gebracht door alle le den van St. Matthias en door Cresendo uit Noordwijk. Alphen aan den Rijn In een flatgebouw aan 't Marsdiep zijn zaterdagmiddag negen briefjes van honderd gestolen. De bank biljetten zaten in een tas die enige ogenblikken onbeheerd was achtergebleven in de por tiek van het flatgebouw. Toen de eigenaar terugkwam kwam was het geld verdwenen. Zoeterwoude De belangrijk ste uitslagen van de jongveekeu ring veekeuring die zaterdag in Zoeterwoude werd gehouden: Kampioen Vaarzen: Beatrix 93 van W. G. v. Veen, Loeti 27 van W. G. v. Veen, Kampioen Pinken Wina 37 van J. L. Versteegen, Tini 20 van J. L. Versteegen, Kampioen kalveren Loeti 33 van W. G. v. Veen, Roza 48 van H. W. Versteegen. NOORDWIJK Mevrouw K. Vink-Tilman heeft zaterdag morgen aan de Koningin Wil- helmina Boulevard voor het Palace Hotel het kunstwerk „De Redder" onthuld. Met het wegtrekken van een touw, viel het kleed, dat het gedenkteken aan het oog onttrok. Mevrouw Vink kreeg daarvoor een applaus. Haar man Hendrik Vink, kwam op 24 november 1919, samen met Jan Cramer en Leendert Hellen burg om het le ven bij de redding van de opva renden van de gestrande KW 47. Daarom was het een bijzonder sympathieke geste van het ge meentebestuur om haar de eer te gunnen van de onthulling van het kunstwerk, dat Charlotte van Pallandt in opdracht van de gemeente Noordwijk had ge maakt ter herdenking van het 150-jarig bestaan van de Konin klijke Noord-Zuid-Hollandse Reddingsmaatschappij. Het fraaie, in brons uitgevoerde beeld toont een uit zee komende redder met een drenkeling in de armen. Het is zo echt en natuur getrouw, dat men er de trekken in terugvindt van oud-schipper Cees van den Berg, die bij het maken van het gedenkteken daarvoor model heeft gestaan. De bejaarde, in Noordwijk woonachtige kunstenares, was bij de onthulling aanwezig. Charlotte van Pallandt heeft een internationale reputatie. Be kende werkstukken van haar zijn de bronzen portretkop van Koningin Juliana en het beeld van Koningin Wilhelmina te Rotterdam. Haar werkwijze is breed en fors; in het brons ziet men nog de klonten klei, die onder haar duimen in de juiste vorm gedrukt werden. Deze ma nier van boetseren is lange tijd gevolgd door een aantal Neder landse beeldhouwers, zoals We zelaar en Andriessen die onder meer het vissersmonument te IJmuiden en de dokwerker in Amsterdam maakten. Een tentoonstelling in de Kapel geeft een beeld van het werk van de KNZHRM in het verle den en heden. Men vindt er haar roemruchte geschiedenis terug met de namen van bekende red ders als Dorus Rijkers. Toxo- peus en Van Kan. Door middel van soms zeldzame documenten, foto's, modellen en dergelijke krijgt de bezoeker een duidelijk beeld van het ontstaan en de groei van de reddingsmaat» schappij. Ook het reddingssta tion Noordwijk heeft daarbij de aandacht Nooit eerder zijn in Noordwijk zoveel attributen, be trekking hebbend op het red dingswerk, bijeengebracht. De tentoonstelling is geopend tot 10 oktober a.s. en is elke dag van 2 tot 5 en van 7 tot 9 uur te bezichtigen. ORDWIJK Zaterdagmid- i het voor SJC een ge ldig feest. Onder enorme be- jstelling nam de club haar jebreide en geheel gemoder- terde sportpark officieel in uik. [gemeester mr. Bonnike en .ouder Jansen van sportza- verrichtten de ceremonie elk een formidabele lucht- on op te laten. Gelijktijdig de Noordwijkse jeugd met enthousiasme de honder ballons los, waarmee zij aan een door de icommissie georganiseerde Istrijd. Jrzitter Kersbergen sprak 1 uitgebreid woord van dank zeer velen, die aan de tot- Jtoming van het vemieuw- feportpark hadden medege ld. Door hun toewijding en viteit was een grote speelac- nodatie, kleedkamers, een "juurskamer en een aanzien lijk vergrote ka tine h tot stand gebracht. De zelfwerkzaamheid van SJC had daaraan een belangrijke bijdra ge geleverd. Avond aan avond en ook zaterdags was men bezig geweest en gezamenlijk had men een groot aantal arbeidsu ren gemaakt. „Wij zijn trots op zo'n club", aldus de heer Kers bergen, die verder de hoop uit sprak dat SJC zal blijven zoals zij zich in de afgelopen maan den heeft gepresenteerd. Burgemeester mr. J. M. Bonnike zorgde voor een gezellige, geesti ge feestrede, doorspekt met anecdotes uit verleden en he den. SJC begon in 1920 met voetballen op een terrein achter „De Hoeve". De geschiedenis maakt melding van een kweker, die alle ballen, die in z'n bollen- kraam terecht kwamen, lek prikte. Entree betaalden alleen de heel nette mensen. De rest zag kans clandestien naar wed strijden te kijken. De toezicht houdende veldwachter placht zijn optreden aan te kondigen met de woorden: „In naam der wet, ik ga geweld gebruiken". In de praktijk liep het zo'n vaart niet, want ergens stonden siga ren voor hem klaar. Later kreeg men aan de Lage- weg een eigen veld en gebou wen. Deze werden in 1942 van SJC afgenomen, omdat het be stuur weigerde een bord te plaatsen met het opschrift „Voor Joden verboden". Deze principiële houding bezorgde de vereniging het predikaat „Duits- vijandig". Hoewel hun het veld was afgenomen, moest het be stuur wel grondlasten betalen. Hetwas een bedrag van ƒ48,53, maar de penningmeester had slechts een tientje in de kas. Daar de gemeente het tekort niet wilde bijpassen, besloot men het terrein en de gebouwen aan de gemeente te koop aan te bieden. Daarover is heel lang onderhandeld en toen eindelijk de bevrijding daar was, ging de hele zaak niet door. De burgemeester releveerde hoe SJC daarna door zelfwerkzaam heid veel tot stand had ge bracht. In 1959 kreeg zij voor het eerst een gemeentelijke ga rantie, toen de club 6000,— nodig had voor het leggen van waterleiding naar de kleedka mers. Langzamerhand was er daarna een band gegroeid tus sen de gemeente en SJC, het geen uiteindelijk had geleid tot de overname van het sportpark. „Maar het blijft SJC-terrein", want het is echt een terrein van SJC, door haar met eigen hand gebouwd", verklaarde de burge meester. Na zijn toespraak te kende burgemeester en het be stuur van SJC het contract, waarbij de gemeente het sport park aan SJC verhuurt. John Hermans bracht de gelu kwensen over van de leden. Een onder hen gevoerde actie lever Burgemeester Bonnike met het bestuur van de voetbalvereniging de en bedrag op, waarvan in de kantine een „open haard" was aangebracht. Deze fraaie aan winst oogstte veel bewondering. Een reeks geschenken werd het bestuur aangeboden, zoals voet ballen, een „allemansbel", een klok, een fraaie gravure, een koffiezetapparaat, en tal van an dere cadeau's. Een gever die onbekend wenste te blijven, schonk een kleuren-TV. „Als ik Jan van Abswoude was, zou ik ook niet willen dat m'n naam genoemd werd", aldus ceremo niemeester Steenvoorden". En daarmede typeerde hij te vens de sfeer van het openings festijn, dat een vervolg kreeg in een „open huis". Zeer velen maakten van deze gelegenheid gebruik om de nieuwe aanwinst van SJC te bekijken. b kt ?ggn i| n* be op| g lo| (Van onze waterpolo-medewerker) b#PEN Zondagmiddag werden in zwembad De Steur te bjpen f aapemc oefNZE erUUL/I n blpen de finale wedstrijden gespeeld van het sportfondseuba- -"•rnooi. In dit toernooi, dat tevens geldt als de strijd om "ZB-beker waren HZC/De Robben, ZIAN/Vitesse, AZC en L/LGB overgebleven en gingen uitmaken, wie volgend jaar iardde Europa-cup II-wedstrijden mee mag doen. inkk SelejJiJL/LGB, de grote verras- stie ivan dit sportfondsenbaden- een^ooi, moest eerst aantreden ink HZC/De Robben. Het nid een erg moeilijke wed- tijdj voor de Leidenaars. De el, \%en-ploeg draaide op volle strfyi en was zowel in de aan- i en^is de verdediging opper- -rgeitig. De ZIJL/LGB-ers wa- ged^uet opgewassen tegen dit zijrfeld en verloren dan ook D^oos met 11—2. De twee r in fee doelpunten kwamen van 1 m (Belt en Bert Zaagman. ïn' Amoesi hierna aantreden te- jn Kian/Vitesse. In de Alphen- Bejoeg gaan de nieuwe aan- htertfen Wim Keman, Ronald vantr en Erik Noordergraaf ien qs beter meedraaien. AZC i kuandskampioen ZIAN/Vites- ichefcn ook goed tegenspel bie- 'De Hagenaars namen wel Iverjs een kleine voorsprong, :1 br<? Ton Buunk bracht beide (5 grten regelmatig wederom op t ecte hoogte. Het was dan ook rentjfde Ton Buunk, die vlak open tijd AZC definitief naar een 3—3 gelijkspel schoot. AZC en de ZIJL/LGB moesten hierna tegen elkaar strijden om de derde en vierde plaats. Ook in dit duel was de Alphense ploeg goed in vorm. De ZIJ L/LGB kon wel voldoende te genstand bieden maar de AZC- ers waren in de aanval veel gevaarlijker. AZC nam van het begin af aan een voorsprong en gedurende de wedstrijd werd deze regelma tig uitgebouwd. In het laatste partje kwam de ZIJL/LGB nog wel iets terug, maar de overwin ning van de AZC-ers kwam niet meer in gevaar en uiteindelijk won AZC met 6—2. Uitblinker Ton Buunk scoorde vier maal en Cees van de Broek en Frank van de Akker maak ten de zes vol. Bij de ZIJL/LGB zorgden Albert Spijker en Leo Onderwater voor de twee tref fers. In de laatste wedstrijd von HZ C/De Robben met 7—4 van ZIA N/Vitesse. *oud- EPARA ■ge. H e 47. EDKOl De sportzaal TER AAR Burgemeester H. J. van de Poel heeft afgelopen zaterdagmiddag in aanwezig heid van een groot aantal genodigden de nieu we sportzaal aan de Vosholstraat officieel geopend. Ouder de genodigden waren vele vertegenwoordigers van sportverenigingen uit Ter Aar. De opening werd verricht door middel van een druk op een knop, waarna de rolwand- dip de zaal in tweeën scheidt - omhoog ging en een vrolijk spelende muziekvereniging „Arti et Reli- gioni" zichtbaar werd die, geflankeerd door enkele jonge vaandeldragers, een muzikale groet bracht. Verschillende sprekers prezen de inzet van burgemeester Van de Poel en wethouder G. van Harten voor de verwezenlijking van de sport zaal. De laatste vooral in zijn functie van voorzitter van de bouwcommissie. Maar de voornaamste lof betrof toch wel de heer A. J. Groeneveld, oud-WD fractieleider in de ge meenteraad en voormalig voorzitter van de sportraad, in welke laatste functie hij de be langrijkste inspirator is geweest van het plan. om te komen tot een eigen sportzaal in de gemeente Ter Aar. Aan de kant van de tribune heeft de zaal een verharde vloer, zodat het belangstellende pu bliek niet de zachte en kwetsbare gymvloer hoeft te betreden als zij plaats wil nemen op de tribune. De verwarming van de zaal ge schiedt door de voortdurende aanvoer van war me lucht onder de vloer. HOOGMADE Burgemeester Brouwer de Koning, de heer Disseldorp en drie kleuters heb ben zaterdagmiddag respectie velijk de jeugdsociëteit, de peu terspeelzaal en het derde kleu terlokaal geopend. De drie lo kalen zijn ingericht in de voor malige boerderij van de heer Disseldorp aan de Kerkstraat 51. Voorafgaande aan de ceremonie werd een bijeenkomst in het Cultureel Centrum gehouden. Hier gaf de heer Molenaar een toelichting op het project De voorzitter van de stichting Cul tureel Centrum Hoogmade stel de dat ondanks vele baricades die overwonnen moesten wor den het geheel toch in betrekke lijk korte tijd is gerealiseerd. Burgemeester Brouwer de Ko ning meende dat het project als voorbeeld kan worden gesteld voor wat door eendrachtige sa menwerking tot stand kan wor den gebracht. Hij vond dat de gemeentelijke gelden goed wa ren besteed. Ter omlijsting van het feestelijk gebeuren was er een tentoon stelling ingericht van werken van plaatselijke amateur-kunst enaars. De tentoonstelling trok ook zondag veel belangstelling. De heer Disseldorp kreeg, nadat hij de naam van de peu terspeelzaal had onthuld, een dek van de heer Mo lenaar omge hangen. AAN DEN RUN Met de publieke smaakmakers Servet en Sjef van Oekel, heeft het winkelcentrum „De zijn disc-jockey 1976 gekozen, gedurende de hele dag heeft' vooral jeugdige, publiek kunnen genieten van de en grollen van Sjef van Oekel die, weinig aan het woord de jeugd (Servet red. maar doen") toch de aandacht coryfeeën kregen meer aandacht dan de 25 disc-jockey's vijftien minuten de tijd kregen om op amateuristische professionele apparatuur te bedienen. De „kretelogie" van moesten zowel het publiek als de jury (Servet en Van Oekel) die met kop en schouder boven z'n collega's uitstak 21-jarige Alphenaar Jan Paul Kluts. Deze mag zich een „De Aarhof disc-jockey 1976" noemen. raakte Van Oekel werkelijk de „kluts kwijt", wisseltrofee op de grond kletteren. De trofee zal moeten worden. tweede plaats eindigde de 25-jarige Ruud Schut uit Alphen, werd Willem Verburg, 18 jaar uit Alphen. Een mmi-bioemencorso trok zaterdag door de Roelofarendsveense straten Dit ter gelegenheid van de Oranjefeesten in Roeiofarends- veen, die zaterdag werden afgesloten. De belangstelling voor het corso, waarin ondermeer kleuters met versierde steppen en fietsen en de harmonie „Liefde voor Harmonie" meeliepen, was niet overweldigend groot.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 5