Voor 7 kwartjes kun je tijk wonlen in de Lotto. Elke zondai Blaffen maar niet bijten Nevobo zit met bondsbureau in demaag Badminton iift in het wit spelen „KNOBEL HAD STEEDS WAF Bondsvoorzitter Meuleman: De formulieren liggen voor u klaar in de winkel. Haal meteen een formulier bij uw club of winkelier. BUITENGEWONE BONDSVERGADERING KNVB SPORTTRIBUNE UTRECHT De bondsraadsver* gadering van de volleybalbond (Nevobo), die zaterdag In Utrecht werd gehouden, stond voor een belangrijk deel in het kader van de weigering van Gedeputeerde Staten van Utrecht, om het bonds bureau van de Nevobo in Vleuten toe te laten. Dit gebouw is reeds geheel gereed en de Nevobo had het voornemen om per 1 oktober naar Vleuten te verhulzen. Door de weigering van Gedepu teerde Staten van Utrecht, die aan de hand van een oud streekplan en het ontbreken van economische binding met Vleuten de toestem ming tot verhuizen onthielden, is de Nevobo nu in een zeer moeilij ke situatie komente verkeren. Tij dens de bondsraadsvergadering werd besloten een protesttelegram aan de Commissaris van de Konin gin van de provincie Utrecht al smede aan Gedeputeerde Staten te zenden. Een tweede belangrijk punt dat ter tafel kwam was het nemen van maatregelen tegen een te grote toeloop van buitenlandse spelers in de volleybaleredivisie. Het bondsbestuur zal zich over dit pro bleem gaan buigen en haar bevin dingen in een rapport opstellen. Het negatieve resultaat dat de ac tie sport real heeft opgeleverd was door de Nevobo aanleiding derge lijke acties in de toekomst kriti scher te gaan bekijkeh. Men vond dat de vele miljoenen die hierin gestopt zijn op andere en meer verantwoorde wijze besteed had den kunnen worden. Prettiger was het bericht dat de Nevobo de 80.000 leden is gepasseerd. Aan voorzitter Piet de Bruin, die vijf jaar deel uitmaakt van het hoofd bestuur, waarvan vier jaar als voor- ziter werd de gouden speld uitge reikt ook vice-voorzitter Huub Ver stegen kreeg deze onderscheiding, terwijl aan de Poolse trainer van het herenvolleybalteam Ben Krysik de gouden erepenning werd toege wezen. AMSTERDAM Het hoofdbestuur van de Nederlandse badminton bond Is na de algemene ledenvergadering, zaterdag In het RAI-con- grescentrum In Amsterdam, ongewijzigd gebleven. Rob Spee (voorzit ter), Paul Snellens (penningmeester) en Steef de Graaf (lid) werden met algemene stemmen voor twee jaar herkozen. De NBB blijkt vanaf begin dit jaar met 9000 leden te zijn gegroeid tot een totaal van 39.000. Het bondsbestuur verwacht in 1977 het 45.000e lid te kunnen inschrijven. Het opmerkelijke voorstel uit de afdeling Noord-Brabant om af te stappen van de traditionele witte kleding kwam niet in stemming. Wel is er een commissie in het leven geroepen, die voor de algemene mei-vergadering de „kleding-zaak" gaan bekijken. Geheugensteuntje van de Stichting de Nationale Sporttotaiisator. Als u zondag rijk wilt worden, moet u even een Lotto-formulier halen. Bij een sigarenwinkel bijvoorbeeld. Wist u trouwens dat u voor f 1,75 al twéé kansen hebt op de ie prijs? Ën die kan in de Lotto oplopen tot een half miljoen gulden. Als u die pakt, bent u zondag in één klap een halve miljonair. ka LifiDSK COUKAJNIÏ PAGINA 20 DEN HAAG Mochten er Instan ties zijn, wie willen leren hoe een vergadering bij herhaling op niets kan uitlopen, dan dient men zich te vervoegen bij de KNVB. daar stond, mocht worden aangeno men, de sectie amateurvoetbal zaterdag in het Nederlands Con gresgebouw te Den Haag op scherp. De amateurbestuurders hadden het bondsbestuur 'gedag vaard'. Zij wilden precies weten hoe het heeft gezeten met het ontslag van bondscoach George Knobel, wat er allemaal met en om secretaris-penningmeester Henk Burgwal is gebeurd, waar om de KNVB zo'n figuur moest ontslaan in de onderhandelingen met de NOS en wat er in de toekomst moet gebeuren om de bond met bijna een miljoen leden, van wie het overgrote deel tot de amateursectie behoort, van een in korte tijd opgebouwde kwalijke image af te helpen. Dat was nogal wat. De afgevaardigden van de amateursectie in deze buitenge wone bondsvergadering zouden het bondsbestuur het vuur na aan de schenen leggen. Zij lieten zich echter inpakken door de slim lei dende en soms de vragen totaal negerende bondsvoorzitter WIm Meuleman. Toen de vergadering voorbij was, kon de winst op een enkele vinger worden geteld: men wist wat Burgwal zal ontvangen. Voor de rest moest men het doen met de toezegging dat een uit treksel zal worden vervaardigd van het rapport van de commls- sie-Kastermans en dat er een beleidsnota zal komen. De meeste tijd vergde het vertrek van Henk Burgwal uit de burelen in Zeist. Dat kostte, zo had men vernomen dan ook het meeste geld. Wim Meuleman: "Bondsbe stuur en secretaris-penningmees ter Burgwal zijn tot overeenstem ming gekomen omtrent eervol ont slag naar aanleiding van verschil van mening over gevoerd en te voeren beleid". Hij greep terug naar 1974 toen de financiële zelf standigheid van het betaald en het amateurvoetbal een feit werd. Dat bracht wijziging in de functie van Burgwal, er groeiden verschillen van inzicht en dat ging niet aan de stafmedewerkers van het bondsbureau voorbij. Er ontstond een gespannen sfeer. Toen het bondsbestuur in september 1975 besloot dat er t.z.t. een algemeen directeur moest komen, werd Burgwal gevraagd of hij onder de- Herman Feringa, op wiens instigatie de vergade ring tot stand kwam. Ook hij blafte tegen voorzitter Meuleman ,,we behou den ons het recht voor uw beleid te kritiseren" maar beet niet (door). ze functionaris wilde werken. Meu leman: "Hij verklaarde zich bereid, zij het niet van harte". Later werd het twijfelachtig of Burgwal in de nieuwe structuur nog wel zou kunnen functioneren. Dat bleek niet het geval te zijn en na een vijfentwintigjarig dienstver band werd met de 54-jarige Henk Burgwal eervol ontslag overeenge komen. De advocaten van Burgwal en de KNVB kwamen in actie en er werd een afvloeiingsregeling ontwor pen, die de bond de som van maximaal 8.15.000 zal kosten: afbouw van salaris in tien jaar 566.000,-, pensioenrechten 249.000,-. Van dat totale bedrag zal ten laste van de jaarrekening 1975-1976 zowel voor het betaald als het amateurvoetbal een kwart miljoen komen en de resterende 315.000 komen uit een reserve fonds. Geheim Dat wisten de afgevaardigden dus. Maar er was ook een rapport van de commissie-Kastermans dat de hele zaak had doorgelicht en Jaap van Praag wilde per se Ook Hennie Troost trok wel eens een verbeten mondje, sprak knap en vlot maar haalde toch bakzeil. weten wat precies in dat rapport staat. Meuleman: "Vertrouwelij ke gesprekken met o.m. bond- semplyé's." Het is een geheime nota". Van Praag: "En toch wil ik dat het openbaar wordt ge maakt. Ik wil van de vergadering weten of men het ermee eens is dat we dit rapport moeten kennen". Troost (zaterdagvoet bal) zwakte dat af door te stellen dat men zonder naamsvermel ding in grote lijnen zou kunnen zeggen wat erin staat. Van Zand vliet (Feyenoord) verwachtte opening van zaken "maar niet tot op de bodem" en Herman Feringa (Landelijke Bond van Amateurverenigingen) op wiens instigatie deze vergadering tot stand was gekomen, vond dat de verklaring voorzitter Meule man de zaak nog geheimzinni ger had gemaakt. Het werd bepaald penibel toen Kamman (zondagamateurs) zei: "Er was een verschil van mening over het te voeren beleid tussen een werkgever en een werkne mer. Heeft Burgwal opdrachten geweigerd? Dan kon hij zonder meer ontslagen worden. Was hij ongeschikt voor zijn functie? Was er geen loyale samenwerk ing? We wachten op een ant woord." Meulemen: "Loyale sa menwerking was bepaald niet meer mogelijk". Hij trok het boetekleed even aan omdat Kamman ook had ontdekt dat de financiële commissie van de KNVB, zijnde het controleren de en adviserende lichaam, niet tevoren in de afvloeiingsregeling was gekend en voor een voldon gen feit was geplaatst. Kamman: "Ik moet hiervoor een ernstig woord van afkeuring laten ho ren". Meuleman: "We hadden de financiële commissie inder daad moeten consulteren". Daarmee was deze kous dan weer af. Niemand reageerde fel ler. Uittreksel Men ging akkoord met het voor stel van mr. Masman (FC Twente) om tijdig voor de volgende verga dering in december het beken de uitstellen waarin de KNVB zo ijzersterk is een uittreksel van het rapport-Kastermans te ont vangen waarin de strekking tot zijn recht komt. Troost ("Of we hebben een bond- semployé die zijn taak vervult of een die weigert") en Feringa ("U doet aandrang van bondsafgevaar- digden tot meer openheid zo vaag af") probeerden het nog wel maar Wim Meuleman hield voet bij stuk en zegde dus het uittreksel toe. Wat Van Praag nog deed uitroe pen: "We hebben recht op de quintessens van de zaak. Als dat niet gebeurt, gaan we weer zo maar uit elkaar en blijft het de troep die het altijd geweest is". Sussend zei Meuleman: "Dat uit treksel komt, met de grootst moge lijke openheid". Kamman: "Ik kom weer met lege handen bij mijn verenigingen aan". De zaak was afgedaan. Er was aan dat geld toch niets meer te doen; er komt een uittreksel. Feringa verweet Wim Meuleman nog: "U wist wat u te wachten stond en o hebt zich slecht voorbereid op deze vergadering. Ik ben vreselijk teleurgesteld en ik ga weer met lege handen naar huis". Inderdaad wist Wim Meuleman wat hem te wachten stond. Lieden, die tevoren hoog van de toren blazen, zelfs ter vergadering nog blaffen maar toch niet bijten. Voor de zoveelste keer was men met een grote kluit in een dicht stuk riet gestuurd. HERMAN VAN BERGEM Bondsvoorzitter Wim Meuleman (derde van rechts) had op alles een antwoord of soms ook niet maar dan praatte hij er wel slim overheen achter de tafel waar het bondsbestuur zetelde. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Het ontslag van George Knobel stond ook op de agenda van de buitengewone bondsvergadering. Men vond dat de cumulatie van functies te veel voor Knobel was. Voorzit ter Meuleman gaf dat ridderlijk toe. Troost (zaterdagvoetbal) verweet het bondsbe stuur in een gefundeerd, uitnemend geformu leerd betoog waarin het opbouwende element niet ontbrak, dat de gerezen situatie was ge creëerd door de veelheid van functies die Kno bel moest vervullen. Feringa het zijn altijd dezelfden die het woord voeren wilde weten of aan Knobels bevoegdheden was getornd en vond dat het bondsbestuur had moeten optre den in plaats van af te wachten tot Knobel zijn ontslag indiende. Meuleman: „Knobel had steeds wat. We hebben hem niet betutteld in zijn werkzaamheden, maar het ontslag geaccep teerd omdat we dachten: straks komt hij weer niet iets. We vonden het ook niet zo prettig dat hij meermalen zei aanbiedingen van clubs te hebben gehad". Er werd nog wat gezeverd of het niet mogelijk was geweest dat ontslag, vlak voor het Euro pees kampioenschap ingediend, uit te stellen Feringa: „U had toch kunnen zeggen wat haal je in je hoofd, daar praten we na de EK over" maar Burgwal had het in de openbaar heid gebracht door het een journalist mee te delen, waarna de herrie in Zagreb was ontstaan, die mede aanleiding was tot het vertrek van de secretaris-penningmeester. NOS Het contract met de NOS werd ook in een vloek en een zucht afgedaan. Troost sprak van „de trieste cyclus van deze dag" en „we hebben gezichtsverlies geleden" en „er ontstaan altijd conflictsituaties alvorens een oplossing wordt gevonden" maar Masman nam het bondsbe stuur in bescherming. „Als er clubvoorzitters zijn die zeggen: NOS, bij mij mag je wel komen, ben je al weg". Masman trok nog van leer tegen Van Praag die in de vergaderingen altijd de grote tegenstander was en op eigen initiatief met de NOS ging praten „hoewel ik waardeer dat daardoor de zaak weer op gang kwam". Agendapunt „de KNVB nu en straks" behelsde niet meer dan mededelingen van Meuleman dat enige vacatures vervuld moeten worden en dat over de image van de KNVB zal worden gepraat. „Moeten we met het betaald voetbal naar het Engelse systeem van de liga? Dat zou in de toekomst best mogelijk kunnen zijn", zei Van Zandvliet (Feyenoord) pleitte voor n informatie, Masman vond dat het onder gekrakeel van bestuursleden slecht verzorgi in de sfeer van de public relations en dat vo moet worden voorkomen dat onderlinge tec stellingen naar buiten worden uitgedragen. Cor van Rijn (Sparta) bepleitte een anc samenstelling van het bondsbestuur bijvc beeld vijf mensen die vrijgesteld zijn en de raad bij het samenstellen van de beleidsn zich ernstig af te vragen wat de secties beta en amateurvoetbal precies moeten doen. Dank u wel Feringa had het bij het rechte eind toen besloot met zijn woorden tot Wim Meulerr „U bent eigenlijk nergens op ingegaan. KNVB is de laatste tijd als een natte krant r voren gekomen. We wilden daaraan iets doen en dachten dat in deze vergadering doen. Wij behouden ons het recht voor beleid te kritiseren en u ter verantwoording roepen". Minzaam antwoordde Wim Meulema: „Dan wel, meneer Feringa. Ik sluit deze vergadei en wens u wel thuis".

Leidse Courant | 1976 | | pagina 20