Stunt Mercasol tegen Delta Lloyd; 80-79 Verdiende zege Roomburg PECH ACHTERVOLGT BAX/F0REH0LTE Commando's buigen voor DI0K SCYLLA TE ZWA, VOOR VOO FOUT VAN JURY BIJNA FATAAL SPORTTRIBUNE Stuntwerk Ed van der Be;*; LEIDSE COURANT PAGI?^ (van onze hockeymedewerker) Leiden - De tweede competitiezondag leverde winst op voor de heren van Roomburg, Noordwijk en Alecto en voor de dames van Roomburg en Forescate. De heren van Leiden hadden vrij en oefenden tegen hoofdklasser Laren. Leiden won met 2—1. HEREN Roomburg - VCL 3—1 Roomburg heeft vanaf het begin de Hagenaars overklast. De eerste helft speelde zich geheel op Haag se helft af. Nol v.d. Drift opende de score uit een van de vele straf- corners Vlak voor rust rondde Paul Pamping een solo doeltref fend af. In de rust wisselde coach Hartman Kok twee spelers, om twee A-1 junioren enige ervaring te laten opdoen. Roomburg bleef sterker en liet pas. toen Nol v.d. Drift uit een strafbal 3—0 had laten aantekenen de teugels vieren. VCL profiteerde toen van een zwak mo ment in de Leidse achterhoede door de eer nog te redden.-p Te Werve-Noordwijk: 1—2 Nog voordat de wedstrijd een mi nuut oud was. had Noordwijk een voorsprong veroverd. Kees Jan As- selbergs sprintte uit de tweede lijn de diepte in en omspeelde de Haagse keeper vakkundig. Dit doelpunt gaf Noordwijk duidelijk inspiratie. Met een enorme inzet en een hoog tempo hield het Te Werve onder druk. Pas in de twee de helft viel Noordwijk terug. Kee per Jan Frank Rubbingh behoedde de Noordwijkers voor een achter stand door een strafbal te stoppen. Noordwijk bleef gevaarlijk door de counter. Maarten Hillebrandt maakte uit een strafcorner 0—2. Vijf minuten voor het einde moest keeper Rubbingh pas het hoofd buigen, toen de Hagenaars dank baar gebruik maakten van een mis verstand in de achterhoede. Haarlem-Forescate: 3—3 De Voorschotenaren kregen al snel twee tegenslagen te verwerken. Maarten Kimman viel na vijf minu ten met een hoofdblessure uit en vlak daarna was het 1—0 uit een strafbal. Nog voor rust verhing Bob Hofland de bordjes door twee maal uit een strafcorner te scoren. Door een strafcorner en een verde- digingsfout werd het snel na rust 3—2. Toch kwam Forescate in de ze harde wedstrijd nog eenmaal via een solo van Jelmer Siersema terug. Merwestick-Alecto: 1—4 Alecto zette haar zegereeks voort in Sliedrecht. Voor rust door doel punten van Hans Hartgers en Felix Sweegers en een strafcorner van Hartgers. Na rust weer Hans Hart gers uit een dieptepass van Hans Driessen. DAMES HBS-Leiden: 0-0 In een op en neer gaande wed strijd kregen beide partijen wel kansen maar konden niet tot sco ren komen. Roomburg-Alecto: 4—1 Een sterker Roomburg kwam al snel op 1—0 door Els Reinders. die de Leidenaren ook op 2—0 zette door een strafbal te benutten. Alecto scoorde via een strafcorner van Jopie Bayer nog voor rust tegen. Joke v.d. Drift uit een straf corner en Els Reinders bepaalden de eindstand op 4—1 Haarlem-Forescate: 0—1 In een plezierige wedstrijd, waarin Forescate iets sterker was doel puntte Janneke te Groen al na een kwartier. Door te veel dieptespel mistten de Voorschotense dames een grotere overwinning. (Van onze basketbalmede- werker) LEIDEN Bijna had een fout van de 'tafel' de sen sationele overwinning van Mercasol Leiden nog in ge vaar gebracht Toen Delta Lloyd-coach Steve Powell een paar minuten voor tijd een time-out aanvroeg, werd deze genoteerd ach ter de naam van Hennie Blom, de technisch leider van Mercasol. Beide coa ches wisten dit niet en Blom vroeg even later zijn 'eerste' time-out aan. Hij was ervan overtuigd dat hij nog een onderbreking mocht laten plaatsvinden. Die time-out nam hij één seconde voor tijd. toen Mercasol met 80-79 leidde. Volgens het wedstrijdfor mulier was het echter zijn derde time-out en dat mag niet. De re gels dikteren in zo'n geval een technische fout voor de coach en dus één vrije worp en vrij zijkant voor de tegenpartij. Door dat fout je van de jury kreeg Hank Smith de kans gelijk te maken en zo een verlenging te forceren. Maar de koningschutter van Delta Lloyd (18 punten) miste en zo kreeg het recht zijn loop: Mercasol won met één puntje verschil na een sensa tionele partij basketbal, die de vele toeschouwers op het puntje van de banken bracht en die borg staat voor terugkeer van de meesten bij volgende wedstrijden in de einde lijk weer sfeervolle Vijf Meihal. Super-spanning dus bij Mercaso- I—Delta Lloyd. Een spanning die had kunnen worden opgevoerd, wanneer er twee goede scheids rechters waren geweest. Wat de heren Pattisellano en Thüring ech ter presteerden was ver beneden niveau. Zij namen - aan beide kanten - de meest belachelijke be- slissigen en mochten van geluk spreken, dat de spelers zich inhiel den, anders was de zaak hen zeker uit de hand gelopen. In de eerste helft liet Mercasol niet zien. dat het tot de ploegen moet worden gerekend, die een plaats in de middenmoot gaan bestrijden. Er werd wat chaotisch gespeeld en Greg Bell schoot uit alle standen en meestal mis. Hennie Blom wilde kort voor rust zelfs Ane van Dijk voor hem in het veld zetten, maar de lange tweede pivot kwam niet in actie, omdat Bell juist toen een paar maal raakschoot. stond De twee uitblinkers van kijkt toe hoe Paul Hoeksema Mercasol halverwege ruim achter: 37-47. In de tweede helft bewezen beide Amerikanen (ieder 27 punten) hun klasse. Bell had geen kind aan Hank Smith en scoorde een, paar maal via onnavolgbare acties. Vic Bartolome. het is al eerder gemo- Mercasol in beeld. De lange Vic Bartolome doorbreekt. reerd, is een uiterst koele, maar nuttige speler. Zijn enorme erva ring - hij was een jaar prof bij The Golden Staten Warriors - is van groot belang voor Hennie Blom. die zaterdag verrassend begon met Eric-Jan Berendsen in de basis- ploeg. 'Beer' voldeed zondermeer en werd pas na twaalf minuten naar de kant gehaald. Mercasol werkte de achterstand snel weg. maar kon aanvankelijk geen voorsprong nemen. Dat lukte pas een minuut of zes voor tijd. Bartolome scoorde toen 63-62. Even ging het gelijk op. Tot Bell het publiek op de banken kreeg en het Mercasol gescandeerd door de hal denderde: Leiden had de zege voor het jrijpen: 78-69. Via Al Davis (28 punten) - onder het bord levensgevaarlijk - kwamen de Amsterdammers dichterbij, maar de winst bleef in Leiden. In de komende weken krijgt Mercasol te maken met een aantal 'op papier' zwakke broeders en kan een stevi ge basis leggen voor een seizoen, dat r.u al bijna niet meer kan mislukken. Regionaal dit weekeinde een ma ximaal rendement Alleen BVO verloor (Van Luba), maar dat was de enige 'Leidse' ploeg, die de punten moest laten liggen. De dames van Mercasol, wonnen met twee punten verschil, die er ook al bij rust waren (21-23). van Racing Agon. Het werd 54-56, waarbij de meeste punten op naam kwamen van Marlies Bosman (13) en Mardette van Gennip (14). In 2C bij de heren won Llsse zijn eerste ontmoeting. Tegen Ariola werd het 68-75. De grootste moeite leverde Adriaan Heimig (ex-Kinzo) voor de Lisser-ploeg op. Bij de rust stond Ariola dan ook nog voor (38-36). Topscorers: Van den Lit- zenberg en De Bruin 16. Luba heeft weinig moeite gehad sj >en£ nflj met BVO, dat uitsluitend o( Verschuren draait. Deze 35 punten, lang niet voldoenj de ploeg uit Alphen kansen zege te bieden. 44-34 bij c en 89-63 als slotstand kenr het verschil. Uhlenbeck (5 Van Oort (13) waren dé schr j digste Lubisten. VAK-Stars tenslotte won tweede wedstrijd. De def bond zaterdag Juventus a zegekar met 66-85. Bij d< i stond VAK-Stars (LISC) al 1)CT| ten voor, maar toen Dawsoj Sl vijfde P opliep werd het-h f moeilijk. e|re °,Q istc Leiden Pech blijft Bax-Forholte achtervolgen. Niet alleen leed de ploeg uit Voorhout door een zwakke arbitrage tegen het Rotterdamse Ancora haar derde nederlaag In successie, doch het zal ook geruime tijd basisspeelster Ellen Oostdam moeten missen, die vrijdag na de training zo ongelukkig met haar vinger beklemd raakte, dat deze nog diezelfde avond moest worden geamputeerd. Het is uiteraard begrijpelijk dat dit gebeuren het spel van Bax-Foreholte ongunstig heeft beïnvloed. Onder normale omstandigheden zou de wedstrijd tegen Ancora een gemakkelijke overwinning voor Bax-Forehol- te hebben opgeleverd, nu hadden de Voortioutse dames alle moeite om bij te blijven. Via een ruststand van 4-2 wist Ancora zelfs zo'n 20 minuten voor tijd weg te lopen naar een haast onoverbrugbare 7-2 voorsprong. Bax-Foreholte kwam via Hannie Boskamp en Marjan Mens, die zoals gebruikelijk weer met allerlei ongeoorloofde middelen werd af gestopt. echter fantastisch terug tot 7-6. Ancora wankelde en scha kelde noodgedwongen over op balbezit. Bax-Foreholte moest nu wel risico's nemen. Dat pakte he laas verkeerd uit en Ancora kon geflatteerd de eindstand op 11-7 bepalen. De Voorhoutse treffers kwamen op naam van Hannie Bos kamp 4x, Marjan Mens 2x en Ank van de Nouland. De dames van Northa hebben in een matige wedstrijd het streek- duel tegen MMO met 7-3 in hun voordeel beslist. De wedstrijd heeft niet die spanning gebracht, die men ervan had venvacht. Daarvoor was Northa gewoon de betere par tij. In de eerste helft wist MMO de schade nog enigszins beperkt te houden 3-1. Na rust echter een beweeglijker en vooral schotvaar- diger Nprtha. Via 4-1, en 4-2 kwam de ploeg uit Noordwijkerhout zelfs door doelpunten van Leidy Vink en Mary van de Berg op een comfor tabele 6-2 voorsprong. In de slotfa se wisten beide ploegen hieraan nog ieder één doelpunt toe te voegen waardoor de eindstand werd bepaald op 7-3. Doelpunten- maaksters bij Northa: Leidy Vink 2x, Monique Heemskerk 2x. Thea Terheide. Wil Geurts en Mary van de Berg; bij MMO: Adrie van Ley- den. Toos van den Hoorn en Mar- greet Volwater. Trainer Carel Caron van MMO (vo rig jaar van Northa): „Een verdien de overwinning voor Northa, maar paal en lat hebben MMO van een „redelijke" eindstand afgehouden. Maar ja. die dingen staan er niet voor niets". In de regionale tweede klasse B verstevigde HVS haar koppositie door het Haagse Animo in eigen huis een 6-8 nederlaag toe te bren gen. Animo moest deze wedstrijd winnen om de aansluiting met de kop niet te verliezen. Slechts in de beginfase (bij 1-1) hebben zij even de illusie gehad dat dat zou luk ken. Ank van den Bos verstoorde die droom echter door tweemaal doeltreffend uit te halen 1-3. Na rust liep HVS zelfs uit naar 2-5, voordat Animo iets terug ging doen. De Haagse dames kwamen, zij het met een dosis geluk, tot 4-5. was gezien het vertoonde spel zeer zeker verdiend. Zowel aanvallend als verdedigend was Jong Ade de betere ploeg. Via een ruststand van 5-3 bouwde Jong Ade de voor sprong in de tweede helft nog uit naar 8-4. Naast topscoorster Helma van der Geest (zij nam weer 5 doelpunten voor haar rekening) kunnen vooral ook Margret van Leeuwen en Plony Olijerhoek te rugzien op een goede wedstrijd. Overigens blijkt het Jong Ade ook wat betreft ledenaanwas bijzonder goed te gaan (wellicht door de goede resultaten van het eerste damesteam) Afgelopen zaterdag kon voorzitter de Jong namelijk het honderdste lid (Thecla Hofste de) begroeten. De dames van Sanocel-Saturnus behaalden hun tweede ovenwin ning. De reserves van Animo wer den met miniem verschil versla gen: 4-5. In het Leidse doel was het dit keer Ine de Graaf die won deren verrichtte. Zij stopte o.m. 3 strafworpen. De Sanocel-Saturnus- doelpunten kwamen op naam van Monique Plouvier, 3x, Marion Blansiaar en Anneke Plouvier. MMO in de aanval tijdens de streekderby tegen Northa. De Hoogmadese dames zouden het niet redden: 7-3 voor Northa Op dat moment stuurde trainer Mackay echter z'n sterkste opstel ling het veld in en met succes: Animo had daarop geen antwoord en keek bij het eindsignaal tegen een 6-8 nederlaag aan. Het is wel duidelijk dat de wekelijkse oefen wedstrijden in de sporthal te Bleis- wijk voor HVS hun rendement be ginnen op te leveren. Voor HVS scoorden: Ank van de Bos 3x, Ria van der Krogt 2x, Cobia Goemans 2x en Leny van de Bos. In dezelfde klasse hebben de da mes van Jong Ade zich via een ruime ovenwinning op het Goudse Vires et Celeritas (8-4) op de twee de plaats genesteld met één punt achterstand op HVS. Aanstaande zondag zal de streekderby hierin wellicht verandering kunnen bren gen. De overwinning van Jong Ade (Van onze rugbymedewerker) LEIDEN DIOK I» er In een bikkelharde match in geslaagd de overwinningenreeks van de K.C.T., of te wel de Commando's uit Roosendaal, te door breken. Beide teams begonnen zeer gela den aan deze wedstrijd, omdat beide er naar streven dit seizoen de aanluitlng met de top van de rugby-ereklasse te realiseren. In de 18de minuut wist Bob del Prado al tackelend enige Comman- dotroepers van zich af te schud den. waardoor Izaak Neuteboom kon uitbreken en de try drukken (0-4). De pressie van de Roosendalers werd groter, maar DIOK bleef zich uitstekend verweren met zijn voor- waartsen. Het Leidse pack wist in de 30ste minuut de bal in de driekwart lijn te brengen, waar snel van man tot man werd afge speeld De rap meegekomen full- backer Peter Brandt was er als de kippen bij om te scoren (0-8). In het tweede deel van deze ont moeting kwamen de militairen zeer sterk opzetten en zag het er aan vankelijk donker uit voor de Leide naren. Maar DIOK bleef zich, dank zij het tactische concept van zijn trainer Oortwijn, met verstand ver zetten. Gedurende zeker 10 minuten speelde het spel zich voornamelijk af op 5 yards van de blauwgele doellijn; maar keihard verdedigen hield de zaak potdicht. Voor de Roosendalers om onder dit uitste kende verzet bijna moedeloos te worden. Plotseling kreeg de Leidse voor waarts Kees Koemans zijn grote kans; een snelle break-out stelde hem. na een machtige rush over het veld. in staat de stand op 0-12 te brengen. Nog gaven de K.C.T.- ers niet op, maar het totale DIOK- team bleef stevig overeind. Zelfs wist Izaak Neuteboom 5 minuten voor het einde opnieuw een try te drukken (0-16). Dick Altink knalde de conversie koel tussen de palen (0-18) en de eerste nederlaag se dert 3 weken was voor de Com mando's een feit. LSRG Voor de tweede opeenvolgende week verloor L.S.R.G. en wel dit keer van landskampioen Hilver sum. In het begin van deze ontmoeting zag het hier beslist niet naar uit en waren de Leidse voorwaartsen zelfs sterker dan die van Hilver sum. Maar de driekwart lijn van de Studenten kon niet tot scoren ko men. ondanks hun goede inzet. Technische fouten van de Leide- naars leverde de Hilversumse rug- by-club maar liefst 4 penalty-kicks op. welke allen door Jan Rosman werden benut. Ruststand 12-0. In de tweede helft kwam Hilversum nog zeker viermaal bij het Leidse doelgebied, doch de snelle John Schroder werd driemaal door de LSRG-verdediging resoluut afge stopt. Eén keer was hij echter niet meer te bereiken en bracht hij de stand middels een try voor Hilver sum op 16-0. Jan Rosman verzilverde de conver sie (18-0). Leiden hield het nu verder wel voor gezien en wist alleen nog vlak voor het eindsig naal door Henk van der Hulst een penalty-goal te scoren. Eindstand: 18-3 voor Hilversum. Van onze tafeltennismedewerker Je' LEIDEN Scylla heeft het niet gered tegen VDO en vl met 7—3. Na deze nederlaag kan de Leidse ploeg slP®' bogen op de vorig weekeinde behaalde overwinning op A Voor Scylla was Peter van Schle nog het best op O^'Su te winnen van Kap en Postuma; Joly Sojlnu won ook van Theo Bakker zag zijn partijen in nederlagen eindigen; VI— Van de Ham was volgens verwachting voor elk vak— Leidenaars te sterk. Wibats kwam op bezoek bij Scytla 2 en kan dit beter maar zo snel mogelijk vergeten. Het Wibats-trio Hoogendoorn - Radelaar - Koot kwam er niet aan te pas. Hein Chrispijn, Bert van Schie en Rob van der Zeeuw gunden Wibats geen tegenpunt en finishten daar om met dubbele cijfers. TOV ontving Evro Salamanders, dat een 34 tussenstand wist te forceren. Sjaak van Veen wist de ommekeer te bewerkstelligen door sterkste man Smit af te troeven, waarna alles van een leien dakje ging en TOV met 6—4 kon winnen. Sjaak van Veen bleef ongeslagen. Ruud Alkemade won slechts één partij, maar Ted van der Ploeg was goed op dreef met tweemaal winst. Saillant gegeven uit deze wedstrijd was. dat voor het eerst sinds tijden niet één partij in drie games werd beslist. Scylla 3 ontving St. Aloy- sius van wie Matthijssen en Schalij ongeslagen bleven. Dumée moest eenmaal buigen voor Karei van Schie. Frits Kantebeen en Rob Re geer kwamen niet tow inst en omdat ook het dubbel voor St. Aloysius was. werd de einduitslag 1—9. Avanti speelde uit bij Wilno en kon een punt naar Hazerswoude mee nemen. Theo Louwers en Peter Groot wonnen eik tweemaal, ter wijl Peter de Groot met eenmaal winst genoegen moest nemen. Voor Wilno bleef Jeras ongesla gen. De reserves van Avanti had den geen problemen in hun uit wedstrijd tegen Alexandria. Het werd 1—9, omdat Jan van Wetten en Léon van der Werf ongeslagen bleven. Ook het dubbel was voor Avanti eri de invaller verloor slechts één partij. Docos had geen probleem met tegenstander AMVJ 2. De driemaal winst van Ed van der Berg en Ed Fallaux waren te verwachten. Jan van der Zalm kon eenmaal win nend uithalen; in zijn twee andere enkelspelen kon hij het in di de game net niet redden. C ook het dubbel voor Docoi werd het 8—2. De duidelijke wijzing dat Ed van der Berg i Fallaux in de overgangsl geen echte tegenstand ond den. blijkt uit het dollen va van der Berg met een var tegenstanders door hem in dl ste game op 21—0 te ho Docos 2 draait nog steeds goed ondanks de derde ovi ning in successie. Slachtoffer ditmaal VW. dat met 6—4 ve VW nam snel een 2—0 sprong, maar Docos kon del niet doen en uitlopen naar daarna werd om en om de behaald. Scores: Ton l'Ami rard van der Klaauw elk twei invaller Hans Waaijer éénmaal Mizu SCO begon de wedstril gen Victory 2 met een 6—0 sprong, omdat de twee intC, veel te zwak waren. Het werd nog 8—2. omdat Jaap Pold Giel Kuijper elk een nede moesten incasseren. De tri ontving het zwakke Dito en invaller Jos varl der Veer, t r Koos van Beek, verloor een p aldus de volle winst voor Sjaal Ruiten en Hans van der Zwd r reserves speelden gelijk tegel bats 3. Kees van Klink won 10 maal. Cees Vesseur en Hei v Akerboom eenmaal. De dame# van Scylla haddeni enkel probleem het het VD( Tan, Van Moorst en Van het' Na deze 10—0 winst staat J er goed voor en volgt N leidsters Megacles en Avanti v eerste damesteam van Avanti met 6—4 van Phoenix. Bi Vriesekoop bleef ongeslagen!' gitte Kooter en Annemiek P wonnen van Elise Compeer, lier en Nitususanta waren te I

Leidse Courant | 1976 | | pagina 18