Piet van den Berg weer matchwinner SV zoekt naar vorm en schot 'c den haag winst handen Ik zie een ster. PSV moet Van Beveren missen, geblesseerden bij Feyenoord Winst Sparta in 92e minuut HAARLEM IN DE TOP MÉJ ÏECHTSE WINST DOOR HAMBERG I i Twente scoort na 654 minuten 'viaainuau zt CDt,ri£iivj_BH,K 1976 yi doelpunt maakte Haarlem bij Telstar en dat was voldoende voor twee punten. PI van den Berg was de matchwinner met deze actie. VELSEN Met elf punten uit acht wedstrijden heeft Haarlem erken de grootmachten als PSV en FC Twente ver achter zich gelaten. Ook in de altijd lastige uitwed strijd tegen Telstar maakte de formatie van Barry Hughes geen fout. Piet van den Berg. vorig jaar tops corer in de eerste divisie, ontpopte zich opnieuw als matchwinnaar. In de streekderby waren de eerste wapenfeiten voor de bezoekers. Van den Berg kreeg een vrije kans, maar hij treuzelde te lang. Na twintig minuten viel de Haarlemse vrije verdediger Gerrit Peijs uit. Reynolds ging naar achteren en invaller Melgers werd op het mid denveld geposteerd. In deze fase nam Telstar het initia tief over. Op het middenveld werd een straffere mandekking toege past en er ontstonden ook kansen. 'Doelman Boersma kon inzetten van Bischot en De Wit nog maar net stoppen en een schot van Wellerdieck ging rakelings over. Na de rust schoot Kramer uit kans rijke positie over. Na zeventien minuten viel de beslissing Een pass van Reynolds bereikte Mei- Scoreverloop: 62. Van den Berg 0-1. Scheidsrechter: Derks. Toeschouwers: 9000. Telstar: Van der Meeren; Driesen, Wel lerdieck, Van Essen, Bischot; Visser, De Wit, Jonker; Stout (Hendrikse). Kraal. Kramer. Haarlem: Boersma; De Vries, Huijg, Peijs (Melgers), Wentink; Van den Ban, George, Wildbret; Reynolds, Van den Berg, De Winkel. gers en diens voorzet werd door Van den Berg doeltreffend afge rond: 0-1. In de slotfase vielen de Velsenaars nog wel wanhopig aan maar verder dan enkele chaotische situaties voor het doel van Boers ma kwam de ploeg niet. DHEDE FC Twente blijkt toch nog doelpunten te kunnen Na 654 minuten zonder treffer te zijn gebleven, zorgde IN>ritter, ingevallen voor de debuterende Noor Hallvar Bsen, tegen FC Den Haag voor het wapenfeit dat FC ite ongetwijfeld van een obsessie verlost. Eén minuut na ^^ist scoorde de Groninger in het met 9.000 toeschouwers "er dan verwacht - bezette Diekman-stadion opnieuw, maar laakte hij tevergeefs triomfantelijke gebaren, want arbiter It Berrevoets keurde de treffer terecht wegens buitenspel tet succesje van de Enschedeërs betekende niet dat de fwerd doorbroken, want voor de derde keer dit seizoen een thuiswedstrijd geen zege op. Haag had immers vier na de pauze een harde jgedeeld, toen Oeki Hoekema Kila in een sterke counter :;:j:j:j>»choenmaker konden berei- voor het overi gen moment opvallend, pas- doelman Volkmar Gross in Jaap Bos een weinig glorieuze rentree zag maken en in Hallvar Thoresen een spits had die moet wennen aan het niveau en de macht mist constant te blijven gaan. Henk van Leeuwen via de voet van Drost net naast de paal hob belde. En die na een kwartier geprodu ceerde Haagse waarschuwing werd elf minuten later gevolgd «-.www door een knappe poging van de weede poging. De kracht, in- wat tegenvallende Martin Jol, die 31? aan zelfvertrouwen, om de echter Gross uiterst fraai zag red- jenf Vienteel bij Twente niet voor- lid/^n en dat betekende ook te- )en Haag dat de Haagse de- gisteren weer kundig geleid Aad Mansveld, zich vrij ge- Blijk op tijd kon formeren, npi'ceerde overigens niet dat ischedeërs in het geheel niet den in hun opzet kansen te in, want al in de eerste mi- kreeg Niels Overweg, die een ireidelde vrijheid genoot, jan hij bijzonder Zwak profi- daii, een goede mogelijkheid verte? betere tijden van Twente in den, maar de bonkige voor- A Br, die opnieuw beneden de II bleef, strandde op het li- n van Aad Mansveld, waarna Mühren het leer net naast riel van Thie zond. De meeste idese inzetten werden daar- jrzonden door Drost, maar dan een tweetal hoekschop- /am de vinnige verdediger f n Haag verzuimde niet van •kregen ruimte te profiteren ^ar mogelijk snel uit te bre- et leverde de equipe van Malatinsky ook enkele aar acties op. Zo had Twente '|eluk van de wereld toen de t een schot van de actieve Al vrij snel na de hervatting, In de 49-ste minuut, drukte FC Den Haag FC Twente nog dieper In de zorgen. Oeki Hoekema, onbetwist de gevaarlijkste zette Aad Kila aan het werk, die de sliding van Arnold Mühren behendig ontweek en vervolgens Lex Schoenmaker de bal offreerde. De in ideale schietpositie staande Schoenma ker knalde eerst tegen Gross op, maar kon in tweede aanleg toch het net doen bewegen: 0-1. Acht minuten nadat de Ensche deërs op een achterstand werden gezet meende een groot deel van heh publiek zich tot dan toe volle dig achter de gastheren opstel lend, woorden van kritiek te moe ten uiten op trainer Spitz Kohn. De coach achtte het beter Thoresen in te wisselen voor Ab Gritter, terwijl de toeschouwers er veel Lex Schoenmaker (rechts) op het punt de bal, ondanks de veelheid aan Twentse verdedigers, achter doelman Gross te werken en FC Den Haag een voorsprong te bezorgen die toch nog verloren zou gaan. meer voor voelden Overweg de kleedkamer te laten opzoeken. Een fluitconcert begeleidde de terug keer van de geplaagde Kohn naar de dug out. Het moet gezegd, dat Gritter inderdaad nieuwe impulsen aanvoerde. Den Haag moest veel waakzamer zijn en dat werd nog sterker toen ook Eddie Achterberg - in de 69-ste minuut - mocht opdraven.- Ditmaal moest Overweg wel wijken en dat stemde de kriti sche menigte nog enigszins tevre den. Niet opnieuw Uitgerekend de twee wisselspe lers zorgen er voor dat FC Twente niet, zoals twee weken geleden tegen Haarlem, opnnieuw verloor. Achterberg vocht negen minuten voor tijd goed terug toen hij de bal was kwijtgeraakt en transpor teerde het leer naar Gritter die met een keiharde kopstoot doel- trof. Twentes eerste treffer sinds 22 augustus, toen Amsterdam in Enschede met 4-0 werd versla gen, was een feit. De brigade van Kohn putte uit die bijna histori sche daad zoveel moed dat FC Den Haag plotseling alle man schappen nodig had om erger onheil te voorkomen. Gritter scoorde zelfs al een minuut later opnieuw, maar wegens buitenspel ging het feest niet door. De Hage naars waren zelfs nog bijna met de volle winst vertrokken, maar Dojo Perazic mikte over, nadat Hoekema hem in kansrijke positie had gemanoeuvreerd. Daarom ook zei trainer Anton Ma latinsky van de gasten na afloop: „Twente heeft wel het beste van het spel gehad, maar we hebben sterkgecounterd. In feite hebben we gemeten naar de kansen dan ook een punt verloren, al is hier gelijk spelen niet slecht. Mis schien heeft Twente ook wel een, beetje pech gehad. Als je bij het schieten niet een klein beetje ge luk hebt doe je er weinig aan. Toch Is Twente lang niet meer zo sterk als vorig jaar toen ik hier met Spartak Trnava was. We ver loren toen in een toernooi met 7-2. Twente was formidabel, dat is het hu niet meer". Manager Fred van Hal was uite raard ook zeer content met de zege van zijn ploeg. „Dit was de eerste keer sinds 1972 dat we hier een purTt weg halen. Toch was het wel een beetje teleurstellend dat we de winst nog uit handen heb ben gegeven. Maar we hebben in ieder gevaL de stijgende lijn van de vorige week doorgetrokken en dat stemt tot voldoening". Willem Pfeiffer Scoreverloop: 49. Schoenmaker 0-1, 81. Gritter 1-1. Scheidsrechter: Berrevoets. Toeschouwers: 9.000. FC,Twente: Gross; Van lerssel, Over- wèg (Achterberg). Drost. Oranen; Thijs- sen, Van der Vall, Mühren; Bos, Thore sen (Gritter), Pahlplatz. FC Den Haag: Thie; De Caluwè, Mans veld. Van Vliet, Korevaar; Kila. Perazic. Schoenmaker; Hoekema. Van Leeuwen. Jol. ECHT PSVverliet de Galgenwaard [afstemming, niet alleen werd de bar e wedstrijd tegen FC Utrecht met 1—0 •en, maar bovendien waren Nick Dea- i Jan van Bever en zo ernstig gebles- geraakt, dat zij woensdag, als voor opese Beker I van het Ierse Dundalk t moet worden, niet van de partij azijn. t groepje dat achter de zwijgzame Kees rs met gebogen hoofden het Utrechtse v on uitdrentelde, maakte René van de ^<hof scheidsrechter Jan Beek uit voor ^Odrover". De snelste international van irland was van mening dat Beek PSV drie strafschoppen had onthouden. Dat weliswaar wat overdreven maar een had Beek de bal toch op de stip en leggen, toen Paunovic Lubse diep in weede helft de grond inboorde. Com- laar van Beek: „Ik zag geen overtreding, had ik geen enkele aanleiding om een schop toe te kennen. Anders had ik het [edaan". i floot voor het overige voortreffelijk, walificatie mag niet toegekend worden het spel van Utrecht en PSV, die er voor 15.000 zich keurig gedragende toeschouwers niet veel van terecht brach ten. Doordat aan beide kanten fout op fout werd gestapeld zakte het niveau ver onder eredivisiepeil. Nadat Hamberg de vrijheid, die hem door Willy van de Kerkhof werd gegund, na een voorzet van Cabo had gebruikt door via de paal en de rug van Jan van Beveren FC Utrecht de leiding te geven, was het een wonder dat PSV deze wedstrijd niet won. Na het doelpunt en het uitvallen van Van Beveren na een botsing met Van Veen, ging de landskampioen getergd in de aanval. Utrecht werd op eigen helft teruggedrongen en leek niet in staat weerstand te bieden aan de aanvalsgolven. Door de blunders in de Utrechtse defensie/ waarin de Joegoslavische international Pau novic een matige organisator was en Van Maurik erg veel overtredingen nodig had, kreeg PSV achter elkaar vijf opgelegde kan sen. Deijkers schoot van dichtbij en vrij voor doel meters naast, Stevens kopte twee maal hoog over, Postuma trof doelman Ista- tov en Van der Kuijlen schoot over. Utrechts trainer Han Berger (hij zei later ook :„We hebben geluk gehad") gaf in de rust zijn spelers opdracht meer op zekerheid te spelen. In de tweede helft leidde dat minder tot balverlies. PSV bleef toch kansen creëren, waaruit echter door groot gebrek aan zelfvertrou wen zelden het doel van Itatov werd gevon den. Hij kreeg pas in de slotfase wat te doen toen Van der Kuijlen, de enige PSV'er die een voldoende verdiende, wel zuiver richtte. Ista- tov redde knap, evenals bij een schot van René van de Kerkhof. Utrecht had geluk dat Beek geen strafschop zag in de noodremac tie van Paunovic tegen Lubse. Zo bleef het 1—0 voor FC Utrecht. Het was uitsluitend aan de schotloosheid van het naar zijn vorm zoekende PSV te danken dat beide punten in Utrecht bleven. Scoreverloop: 18. Hamberg 1-0. Scheidsrechter: Beek. Toeschouwers 15.000. FC Utrecht: Istatov: Oostrom, Paunovic, Van Maurik, Cabo; Coté, Van Staa, Streuer; Hamberg, Van Veen, Hulshorst. PSV: Van Bevoren (Van Engelen); Deijkers, Van Kraay, Willy van de Kerkhof, Poortvliet; Lubse, Postuma, Van der Kuijlen; René van de Kerkhof, Deacy (Stevens), Dahlqvist. Heerlijk,helderHeineken. ROTTERDAM Sparta is er in blessuretijd In geslaagd de volle winst bij VW binnen te halen. Van Staveren kon In de 92e minuut een kopbal van Clarke, die van de paal terugsprong, onhoudbaar voor doelman Ardesch Inschieten. De Rotterdammers waren daarmee de gelukkige winnaar geworden van een wedstrijd, die weinig hoogstaand voetbal bracht. Er werd door beide ploegen wel gewerkt - vooral Sparta speelde sterk geconcentreerd - maar gaaf voetbal zag men zelden. Voor de rust was Sparta de betere ploeg. De Rotterdamse aanvallen, die hoofdzakelijk over links liepen, zorgden voor verwarring in de Venlose achterhoede. Sparta had succes toen de naar links uitgeweken Weerdenburgh uit een pass van Michiel- sen doelman Sobczak van dichtbij passeerde. De verdediging van Sparta had de Joegoslavische spitsen van VW vrijwel lamgelegd. Na de rust kwam VW naast Sparta door een kopbal van Van der Weide. Beide ploegen kregen daarna goede kansen. Doesburg en Sobczak stonden echter een treffer in de weg. Pas in de laatste minuten kreeg Sparta de beste mogelijkheden, al hadden de Rotterdammers na hun tweede doelpunt over geluk niet te klagen toen Rettkowski in de laatste minuut schitterend inkopte maar de bal op de doellijn door Balkestein werd weggewerkt. Scoreverloop: 25. Weerdenburgh. 0-1. 53. Van der Weide 1-1, 92. Van Staveren 1-2. Scheidsrechter: Ram. Toeschouwers: 15.500. Sparta: Doesburg; B. Jansen. Balkestein. Visser, Meutstege; Lees, G. Jansen, Michielsen; Weerdenburgh, Clarke. Van Staveren. FC VW: Sobczak (Ardesch); Vercoulen (Van de Tillaar), Rettkowski, Kramer. Van Rosmalen; Pala, Van Dinter. Van der Wekte; Kmcinac, Jovanovic. De Clerk. Kalle Oranen (vallend) en Niels Overweg kunnen het gevaar dat Henk van Leeuwen betekent getweeën indam men. Dojo Perazic kijkt toe. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Bij Feyenoord. dat woensdag de returnwedstrijden voor de eerste ronde van het UEFA Cuptoernooi tegen DJurgarden In Stock holm - moet spelen, ontbrak zaterdagavond WIm Rijsbergen. Hij had last van zijn linkerknie. Rljs- bergen had 's morgens nog wel getraind maar coach Boskov achtte het beter hem niet te laten spelen. Jan Everse had bij het baden een snee in zijn rechtervoet opgelopen. Zowel hij als Rijsbergen zullen morgen wel met de selectie naar Stockholm vertrekken. Tijdens de wedstrijd tegen De Graaf schap kreeg Wim Jansen een elleboog in zijn rug, die opzette. Hij werd gewisseld voor Jan Verheijen. Volgens Boskov zal deze blessure woensdagavond eveneens genezen zijn. PSV leed in het duel met FC Utrecht groter verlies. Bij een botsing met Leo van Veen, in de 22e minuut, liep doelman Jan van Beveren een wond van tien centimeter in zijn rechterscheenbeen op, die tien hechtingen vergde. Hij zal woensdag zeker niet spelen tegen Dundalk. Omdat ook tweede doelman André van Gerven geblesseerd is, moest Tonny van Engelen gisteren onder de lat. Ook Deacy raakte gewond. De ziekenboeg van PSV is welgevuld met Edström, Krijgh, Francois, Deacy, Van Beveren van Van Gerven. Edström kan waar schijnlijk zaterdag weer aantreden. Roda JC en Ajax liepen op de achtste competitie dag geen schade op maar speelden bepaald niet op Europees niveau.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 11