voor I Zwart Rhodesië legt le hand op >,5 ton hasj tamelijk tevreden wee ontsnapte evangenen og spoorloos Meer kinder bijslag in plaats kinderaftrek ffloncTneemt de trein Brandweerman zorgde zelf voor werk £ekUe<8oiAant Zaterdag 25 september 1976, 66e jaargang no. 20539 DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND t Rapenburg 2, Leiden, postbus 11, tel. 071-122244 - Giro 103003 - Bank: Amro-bank N.V., Leiden. Directeur-hoofdredacteur: J. J. Hallewas - Chef-redacteur: Wim Buijteweg. rertenties (excl. BTW) 0,45 per mm. Telefoontjes 4,08 - Klachten bezorging: tel. 071-122244 (18.00 tot 19.00 uur) - Abonnementen: kwartaal 38,27; jaar 149,15; losse nummers: 55 cent. Zonder grenzen Finale Spel zonder grenzen op Ned. I om 19.15 uur. Om 19.05 uu Bolke de Beer (1). Ned. II om 20.25 uur Promena deconcert. Zondag Ned. I om 20.35 uur Introspection, met Thijs van Leer. Ned. II om 17.40 uur debat Ford en Carter, om 18.50 uur Kin deren van 47a en om 20.35 uur Muziek uit het hiernamaals? Perioden met zon Perioden met zon, maar ook plaatselijk wat regen of een bui. Zwakke tot matige wind uit oost tot zuidoost. Maximumtempera turen circa 20 graden. Zon op: zondag: 6.33. Zon on der: 18.29. Maan op: 10.02 Maan onder: 19.45. Hoogwater: zondag: 4.22 en 16.46. Laagwater: 0.14 en 12.32. DEN HAAG (ANP) De ministerraad is giste ren in beginsel akkoord gegaan met het wets voorstel waarin de vervanging van de kinde raftrek in de loon- en inkomstenbelasting door een opslag op de kinderbijslagbedragen wordt geregeld. Evenals de kinderbijslag zelf zal de opslag belastingvrij zijn. De omvang van de verhoging is er op afgestemd dat het vrij besteedbaar inkomen van de zogenoemde modale werk nemer (2 kinderen, inkomen in 1976 ca 26.000) door deze operatie niet zal veranderen. Mensen met een lager loon gaan er in besteedbaar inkomen iets op vooruit en degenen met een hoger inkomen gaan er op achteruit. In de kinderaftrekregeling voor het eerste en tweede kind van zelfstandigen brengt het wetsontwerp geen verandering. SCHEIDS RECHTER IN FLUIT GESTIKT ROSARIO De 12-jarige Marcelo Chavero, die als scheidsrechter een jeugd voetbalwedstrijd leidde, is om het leven gekomen na dat hij zijn fluit had inge slikt. Volgens de politie kreeg het scheidsrechtertje de bal in zijn gezicht net op het mo ment dat hij een overtre ding had geconstateerd en wilde affluiten. Kleuter verdronken DEN HAAG In het water aan de Wassenaarseweg hebben dui kers van de Haagse brandweer gisteravond omstreeks kwart over negen het stoffelijk over schot gevonden van de 3-jarige Bart Vismans uit Hendrik Ido Ambacht. Het jongetje was met zijn moeder een dagje op be zoek geweest bij zijn grootou ders aan de Wassenaarseweg in Den Haag. Omstreeks kwart over zes was het jongetje zoek geraakt. LLEVOETSLUIS Met de record-vangst van eënhalve ton hasj, donderdagavond in Hellevoet- [s, is een zeer belangrijke lijn in de toevoer van •dovende middelen naar ons land afgesneden. heeft de rijkspolitie gisteren •gd na de arrestatie van een irige Amsterdammer, een irige man uit Hulst en vier Oners van een boerderij in tvoetsluis, waar het spul lag jslagen. De politie, die door tip op de hoogte was ge- ht, ging tot aanhouding nadat de Hulstenaar en de lerdammer tweeënhalve van het goedje in een atwagen hadden geladen en e naar het zuiden reden.Bij laringvlietbrug werden zij ongen te stoppen. Tegelij- id werd in de boerderij, ond door een echtpaar van h 37 jaar, hun 17-jarige dochter en haar 24-jarige ver loofde, een inval gedaan. De in beslag genomen partij is de grootste die ooit in Nederland werd aangetroffen. De uiteinde lijke verkoopwaarde ervan be loopt de 12 miljoen gulden. Het verhoor van de verdachten ver loopt moeizaam. Volgens de po litie zijn zij bang voor represail le-maatregelen uit de onderwe reld. De rijkspolitie in Nijmegenheeft gisteren in het Gelderse Wijchen drie kilo heroine in beslag geno men en tien Chinezen gearres teerd. igend tekort eikundigen HAAG Wil een ernstig t aan chemisch ingenieurs 1985 voorkomen worden, noeten zich nu meer jonge- tan de hogescholen laten irijven voor de studie che- he technologie, pgt prof. J. Vlugter in het Ite nummer van het blad tie Vereniging van de Ne- ndse Chemische Industrie, ehoefte aan scheikundigen |an een HTS zijn afgestu it is nu al aanzienlijk groter het aanbod. De geringer gstelling voor een studie [cunde wordt in verband icht met de alarmerende hten over schrikbarende loosheid in de voorgaande Biref Jurgens verbijstert bestuur NOS (Van onze radio- en tv-redactie) De brief van NOS-voorzitter E. M. C. Jurgens aan minister Van Doorn van CRM wordt „als niet verzonden" beschouwd. Wel heeft het NOS-bestuur verbij sterd kennisgenomen van de in houd, met voorstellen over wij zigingen in de omroepwet. Jurgens zou „in zijn ijver" een concept-brief aan de minister hebben gestuurd; bedoeld voor jhet NOS-bestuur. Hierin staan toelatingsnormen voor nieuwe omroepen en voorstellen inzake handhaving van reeds toegela ten zendgemachtigden. Jurgens melt vanuit Bologna de hele zaak van weinig belang te ach ten; als hij van vakantie terug is, wordt opnieuw overlegd. Van onze correspondent) 'ARIJS Een driejarige bond \eeft deze week in Metz in Oost- frankrijk de trein genomen om iaar Parijs te reizen, teneinde de lochter van zijn baas op te zoeken [ie in de hoofdstad studente is. oen het dier in de loop van een plefoongesprek dat in het huis ge- perd werd, de naam van het meis- p hoorde, is hij naar het station ehold, door alle contróles gelopen ti in de expres-trein van 14.57 uur aar Parijs gestapt. Op de tussen- &lte in Bar-le-Duc werd de hond it de trein gezet en later naar Metz truggebracht. )e prestatie van het dier is ver klaarbaar, omdat het jarenlang de ochter van zijn baas naar het tation vergezeld had en dientenge- olge met het treinverkeer ver- rouw d was, terwijl het vermoede- jk intuïtief „geweten" heeft, dat Iet in de goede trein naar Parijs tapte. Kojak op schaatsen Telly Savalas, beter bekend als Kojak. wil leren schaatsen. Hij heeft les genomen bij de in Amerika heel beroemde schaatster Jo Jo Starbuk die optreedt in ijsrevues. Schaat sen is voor Kojak niet zo'n eenvoudige zaak omdat hij in één van zijn benen een pin heeft, die daar is aangebracht bij een operatie na een ongeluk dat hem in zijn jeugd is overkomen. SALISBURY (AP/UPI) De twee zwarte politieke groeperingen in Rho desië - de concurrerende fracties van de Afrikaanse Nationale Raad (ANC) - hebben laten weten met het nodige voorbehoud akkoord te gaan met de plannen voor een tussentijdse rege ring van zwarten en blanken om de weg vrij te maken voor een zwart meerderheidsbestuur. De gematigde binnenlandse fractie van de Afri kaanse Nationale Raad gaf een ver klaring uit waarin positief werd ge reageerd op de beleidsverandering van de Rhodesische regering. Haar woordvoerder, Willie Moesarewa zei echter van mening te zijn dat de machtsoverdracht aan een zwart meerderheidsbestuur, ook binnen een jaar zou kunnen worden verwezen lijkt. De andere vleugel van de ANC, die niet in Rhodesië zelf zetelt, liet via haar secretaris-generaal Gordon Tsjavoendoeka weten dat de voorstel len werden aanvaard. Goed ingelichte Rhodesische rege ringskringen hebben gisteravond ge zegd dat de voorbesprekingen tussen de blanke regering en zwarte afge vaardigden om de multiraciale staats raad in te stellen mogelijk volgende week al van start zullen gaan. Zij achten het goed mogelijk dat premier Smith de voorzittersstoel van deze raad voor zichzelf heeft gereserveerd. Voorts menen zij dat het huidige Rho desische parlement waarschijnlijk vol gende maand al bijeen zal komen om zichzelf te ontbinden. De blanke Rhodesische leiders hebben op de omwenteling gelaten, maar over het algemeen niet afwijzend gerea geerd. Eén rechtse blanke groepering omschreef de aanvaarding van de voorstellen van de Amerikaanse mi nister Kissinger als „verraad". In Ian Smith gelaten Zuidafrikaanse regeringskringen is het nieuws met grote voldoening ont vangen. De oppositie waarschuwde evenwel dat de druk waaronder pre mier Smith tot aanvaarding van een zwart bewind is gedwongen, ook op hun republiek zal worden uitgeoefend. De Sowjet-Unie heeft de regeling scherp aangevallen „omdat er geen rekening was gehouden met de wil van het volk". Het officiële persbureau Tass legde de regeling van het Rhodesische vraag stuk uit als een poging van Amerika om Zuid-Afrika te beschermen. Het Russische ongenoegen kan op zijn beurt worden verklaard uit de om standigheid dat door de Rhodesische regeling de Sowjet-expansie en in vloed in Zuidelijk Afrika worden be perkt. Daartegenover staat de Ameri kaanse invloed en het Amerikaanse prestige groter zijn geworden, zonder dat dat veel geld of militaire inspan ning heeft gekost. Overigens heeft minister Kissinger bij de Sowjet-autoriteiten formeel zijn be klag gedaan over wat werd genoemd de poging van Rusland om de onrust in Zuidelijk Afrika aan te wakkeren. Minister Kissinger zou volgens een hoge functionaris uit zijn gezelschap zo bezorgd zijn dat hij deze zaak volgende week zal bespreken met zijn Russische ambtgenoot Gromyko. Kissinger optimistisch De Britten, die Rhodesië straks for meel de onafhankelijkheid moeten ge ven, hebben zich over de ommekeer tegelijk verbaasd en verheugd ge toond. Het nieuwe optimisme in Britse regeringskringen wordt evenwel ge dempt door de knagende vrees voor een eventuele vertragingstactiek die zou kunnen worden toegepast door de vertegenwoordigers van de blanke Rhodesiërs, terwijl de zwarten er mis schien nooit in zullen slagen een ge meenschappelijk front te vormen. Voor het aanbrengen van een nieuw kwartaal abonnement op de Leidse Courant, ontvangt u als dank het popje „Judy" bij u thuis. Jongen (13) dodelijk verongelukt Op het Haagse Sta tionsplein is gister middag omstreeks half vijf de 13-jarige Tommy Dolmans uit de Pletterijstraat do delijk verongelukt toen hij struikelde en terecht kwam voor een tramwagen van lijn 12. Het stoffelijk over schot van de jongen werd overgebracht naar het ziekenhuis Leyenburg. Haagse politie heeft de afgelopen week al tweehonderd tips Jengekregen van mensen uit het gehele land, die menen dat Ie beide als zeer gevaarlijk betitelde gedetineerden, die vorige |i zaterdag uit het Huis van Bewaring in Scheveningen zijn Inapt, hebben herkend. Geen van de tips is echter waardevol leken, waardoor nog steeds alle politiekorpsen in heel West-Eu- I naar de beide mannen uitkijken. jtweetal is, zoals bekend de 24-jarige Parijzenaar Chr. Brahmi, Itwee jaar terug betrokken is geweest bij een schietpartij rbij een Amsterdamse agent om het leven kwam, en de [rige in Algerije geboren M. Belhadj, evenals de eerste man 'I berucht bankovervaller. De Haagse politie heeft tot nog toe I enkele aanwijzing waar de mannen zich kunnen ophouden, mogelijkheid bestaat dat zij naar het buitenland zijn gevlucht, beide mannen ontkwamen 's avonds vanuit een leegstaande in kiuwing zijnde vleugel van het Huis van Bewaring. Nadat de Jnapping was ontdekt werd een grootscheepse speurtocht in de leving ingesteld, die evenwel niets heeft opgeleverd. BERGVM De 32-jarige brandweerman R.S. uit bet Friese Bergum beeft aan de gemeentepolitie van Tietjerksteradeel bekend in de afgelopen maanden elf maal brand te hebben gesticht. In alle gevallen hielp S. zelf mee om bet vuur te blussen, als lid van de vrijwillige brandweer in Bergum. olgens de politie is de heer S. een duidelijke pyromaan. Als motief voor zijn daden heeft hij opgegeven, „een onweerstaan bare drang tot het stichten van brand". S. is gistermorgen aangehouden en ingesloten na de brand die hij in de trouwzaal van het gemeentehuis in Bergum had aangestoken. Zeven jaar cel voor Patricia Hearst S^ FRANCISCO (AP) - Pa tricia Hearst, die tweeënhalf jaar geleden werd ontvoerd door het Symbionese bevrij dingsleger, is gisteren door een rechtbank in San Francisco veroordeeld tot zeven jaar ge vangenisstraf wegens haa»* aan deel bij een bankroof. De dochter van de krantenmag naat Hearst had maximaal tot 35 jaar gevangenisstraf kunnen worden veroordeeld. De rechter zei te hopen dat het vonnis een les zou zijn voor andere perso nen dat „geweld in onze samen leving onaanvaardbaar is en niet zal worden getolereerd". De rechter zei voor het bekend maken van het vonnis: „Of de verdachte is ontvoerd doet niet ter zake bij de tenlastelegging. Desalniettemin zijn de bizarre omstandigheden op gepaste wij ze in overweging genomen." adres woonplaats Stuur als dank voor de moeite Judy naar:

Leidse Courant | 1976 | | pagina 1