V an Ingen Schenau stapt uit bestuur „Vivax" Vierkante- rechthoekige en ronde buizen METAAN - ALPHEN MILJOEN SCHADE BIJ BRAND IN „DE BURCHT" Centrum „Hoekduin" wil schakel tussen artsen en psychiatrie zijn Telex 32276 Tel. 01720-74941 fONTROVERSE POELMEER EN VIVAX: XTRKGROEP HERENWUK WIL fERKEERS- ilAATREGELEN Samenwerkingsorgaan Bollenstreek wijst üouwlokatie af Bewoners Veurse- straatweg vragen verkeersmaatregelen Nieuwe spuit voor brandweer Leidschendam Eerste combi-school in Leidschendam HlWiV LEIDSE COURANT DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1976 mrrAA/1 RKTMn '.IDEN De werkgroep „Verkeerssituatie Merenwijk" houdt li enquête onder de Merenwijk—bewoners naar hun standpunt B aanzien van de verkeersveiligheid in de verschillende wijken |dens een vergadering van de stichting voor buurt— en clubhuis- irk „De Zijlwijk" kwam naar voren dat de bewoners hun wijk onveilig ervaren: Men vindt dat er te hard wordt gereden in woonbuurten, die „volgens het „woonerfprincipe" zijn aange- |d", aldus de werkgroep. m aantal bewoners heeft hierover reeds contact opgenomen met gemeente. Concrete maatregelen zijn evenwel tot nog toe igebleven. Met de ingevulde enquêteformulieren wil de werkgroep ar eisen snelheidsbeperkende maatregelen, en fietspaden op j rondweg kracht bij zetten. LEIDEN Een felle uitslaande brand heeft vannacht tussen twee uur en kwart voor drie voor bijna een miljoen schade aangericht in de feestzaal van de Burcht in de Burgsteeg. Stoelen, tafels, kleedkamers, keukeninventaris en het dak van de feestzaal werden door de brand totaal verwoest De nablussingswerkzaamheden duurden tot vanochtend elf uur. Over de oorzaak van de brand tast men nog in het duister. Volgens de verklaring van feest zaalbeheerder Plasmeyer, die luttele seconden voor de brand het gebouw verliet, ging een lui de knal aan de brand vooraf. Hij waarschuwde onmiddellijk de brandweer, waardoor de brand betrekkelijk snel onder controle was. Slechts een links van de Burcht gelegen woon huis liep brand- en waterschade op. Het bevreemdde de brandweer, die vannacht met twaalf stralen de brand binnen drie kwartier meester was, dat de melding I van deze brand op vrijwel iden tieke wijze als die van de brand in het Heerenlogement vorige week dinsdag binnen kwam. Het naast de Burcht gelegen Heerenlogement liep toen voor vele honderdduizenden guldens schade op. Volgens brandweer commandant Broeshart was hierbij evenwel geen sprake van brandstichting. Naar de oorzaak van de brand in de feestzaal van „de Burcht" is inmiddels een onderzoek ingesteld. Van een onzer verslaggevers {GSTGEEST De heer A van Ingen henau, secretaris van zwemvereniging elm eer, heeft zich teruggetrokken als gelegeerd bestuurslid van zwem- en jterpolovereniging „Vivax". De heer p Ingen Schenau is tot zijn besluit tomen na publicatie in de Leidse Cou- it van 7 september over de problemen een Poelmeer, een zuiver op het re latieve zwemmen gerichte vereniging^ sportvereniging Vivax. Vivax verwijt haar moedervereniging Poelmeer dat zij de zwem- en waterpolovereniging de laat ste jaren volledig in de kou heeft laten staan en geen enkele financiële steun heeft verlend. Volgens het bestuur van Vivax heeft het bestuur van Poelmeer deze geldelijke steun in een circulaire van 1970 toegezegd. Het bestuur van Poelmeer deelt in zijn brief aan Vivax mee dat zij geen enkele aansprakelijkheid of verantwoording kan aanvaarden voor eventuele financiële te korten, nu of in de toekomst, bij zwem en waterpolovereniging „Vivax". „Een moelij k begrijpbare toevoeging", meent de secretaris van Vivax, de heer De Haas, „omdat Poelmeer zich de laatste jaren niet eens bekommerd heeft om de finan ciële situatie van Vivax." Volgens wethouder Thorn van de ge meente betekent het neerleggen van de bestuursfunctie bij Vivax door de heer Van Ingen Schenau niet dat hij ook af moet treden als voorzitter van de Oegst- geester sportraad. „In de sportraad zijn allemaal officiële sportverenigingen ver LEIDSCHENDAM De bewo ners van meer dan honderd wo ningen aan de Veurs est raat weg en omgeving hebben burge meester en wethouders ge vraagd, in verband met de ver keersonveiligheid op de Veurse- straatweg maatregelen te tref fen. De als „racebaan" betitelde weg kent noch bij de kruising van de Boslaan, noch bij die van de Parnashofweg voetgan gersoversteekplaatsen of ver keerslichten. tegenwoordigd. Als de heer Van Ingen Schenau gewoon lid was geweest, had hij af moeten treden omdat „Poelmeer" geen officiële vereniging is; „Poelmeer" is ner gens bij aangesloten. Hij is echter als voorzitter voorgedragen door de gemeen te", aldus de Oegstgeestse wethouder. Aanstaande vrijdag heeft op het gemeen tehuis een bespreking plaats tussen Vi vax en wethouder Thorn over de moei lijkheden bij de zwem- en waterpolover eniging. /■N j De heer en mevrouw Vermeulen (midden) uit Leiderdorp vierden uOUQ6n gisteren hun 50—jarig huwelijksfeest. Ter gelegenheid daarvan kwamen burgemeester Van der Haven en zijn vrouw het echtpaar feliciteren. De heer Vermeulen is 71 jaar en zijn vrouw 70. Zij TTOUW hebben zeven kinderen en veertien kleinkinderen. Het echtpaar woont al sinds 1946 in Leiderdorp. OLLENSTREEK Het dage- jks bestuur van het Samen- erkingsorgaan Bollenstreek, aarbij aangesloten de gemeen- n Hillegom, Lisse, Noordwijk, oordwijkerhout en Voorhout ellen het algemeen bestuur jdens de 4 oktober te houden irgadering voor een bouwlo- itie Voorhout, zoals die in de diverse provinciale nota's wordt beschreven met kracht van de hand te wijzen. Het dagelijks bestuur stelt dat het ook na het lezen van het rap port van de ambtelijke studie groep Voorhout komt tot een zelfde standpuntbepaling als eerder dit jaar aan de provin ciale overheid is meegedeeld. aanwezig, aldus briefschrijvers, en scholen kunnen alleen wor den bereikt via het oversteken van de Veursestraatweg. Kortweg Sassenheim In de her vormde kerk in Sassenheim heeft morgen het eerste con cert plaats uit de serie „Goldtfusz-concerten". Het concert wordt gegeven door Gert Oost, organist, en Aaf je Heynis. Op het programma staan werken van Eberlin en Hugl. Aanvang 20.15 uur. Markten Rijnsburg. bloemen. 22 september Alstroemeria 7840 0.301 Anemonen 123 1.250 Anjers am. 49380 0.385 Anthurium 5867 1,578 Asters 22862 0.240 Chrys. gepl. n.c. 68965 0,357 Chrys. tros n.c. 33285 1,257" Chrys. gepl. jr. 1430 0,439 Chrys. tros jr. 17704 2,238 Wirral supre me 560 0,256 Dahlia 6930 0,105 Eike blad 410 1,097 Freesia 1130 2,380 Ger- bera 14880 0,374 Gladiolen 298200 0.222 Glad.colvills 2560 0,629 Glad na nus 37920 0,230 Helianten 36610 0,098 Iris 6303 3,637 Lelie kelk 4370 0,607 Lelie tak kas 1128SO 0,322 Liatris 118341 0,217 Margriet 466 0.697 Orch.- deeen 324 1,580 Ornithogalum 19490 0,205 Rozen grootbl 5500 0,339 Rozen 'kleinbl 25400 0,174 Scabiosa 1230 0,246 Snijgroen 670 0.672 Statice 1365 1,505 2e soort per bos 188 1,250 2e soort per stuk 15480 0,297 Anjers tros 36850 0,302 Rozen Baccara 7420 0,585 Rozen Sonia 17280 0,212 Lelie tak kou.gr 930 0,256 Stro/droogbl onb 96 4,521 Stro/droogbl bew 500 1,521 Div sni|bloemen 12443 1.310 Div. snijbloe men 27171 0,374 Orchid.arach. imp 3071 0,828 Orchid.dendr. imp 21180 0.076 Protea imp 1800 1.412 Div.bladsrt imp 2486 1,860 Div.snijbl. imp 40 29,300 Div.snijbl. imp 2003 1.842 Begonia 440 1,099 St.Paulea 352 0,955 ROELOFARENDSVEEN, BLOEMEN, 22 september Alstroemeria 19 p.s. An jers tros 30 p.s. Asters 89 p.s. Chrysant hen stuks. Spider, Hoeks Glory, Bern- holm, Alex Betser. Bretner, Astro. Shan dy, Migolie. Cremon, Eroika, Clingen- daal. Lovita. 30-78 p.s. Chrys tros. Gemengd Lizette. Compy. Koens Elite. Riankke. Gerry Hoek. Lilian Hoek, Majo- la. Clarette. Sonja. 95-190 p.b. Chrys. Jaarrond Spider wit/geel 160-190 p.b Dahlia 110 p.b. Gerbera 38 p.s Gladio len Golden Jacksonville, gemengd. Erovision, Traderhorn. Cordula 160-335 p.b Lelie 29 ps. Liatris 249 p.b Mont- bretia 94 p b Nerine 51 p.s. Ornithoga lum 231 p.b. Staticen 166 p.b Rozen Belinda. Carol. Evergold. Garnette. La Minuette. Marimba, Zorina. Baccara. No na. Est OMFARIM. Annabel. Motrea. Teach In. Golden times, Mercedes, So ma. Yellow Belinda, Lifirane 1S68 p.s. Iris Prof Blaauw, ideaal 325-510 p.b. Aniers Alice. Carnaval. Charmeur. Ro se, Lena, New Arthur, Keefer. Nora. La Revo, Rode sim, Esperance. Dark Lena, witte sim. Helga, Tangerine Dark Lena. While Samantha. Yellow Dusty 30-49 porthuwelijk in Voorhout Volgens de vijf bewoners die het initiatief tot de brief hebben genomen doen zich op de Veur sestraatweg in frequente mate verkeersongevallen voor waar van enkele met dodelijke afloop. Gevraagd wordt op bovenge noemde kruispunten voorzienin gen als verkeerslichten en over steekplaatsen aan te brengen en tevens toestemming te verlenen voor het plaatsen van borden als bijv. „denk om onze kinde ren". Verder zou strengere con trole moeten worden uitgeoe fend op de naleving van de ma ximumsnelheid. In de brief wordt ook gevraagd de Parnashofweg tot „woonerf* te verklaren en alleen bestem mingsverkeer toe te laten. Kin deren van de Veursestraatweg kunnen alleen op de Parnashof weg spelen. Deze straat wordt echter ook als remtest-weg ge bruikt, waarschijnlijk door per soneel van het daar gevestigde automobielbedrijf. De ouders van spelende kinderen worden regelmatig opgeschrikt door gie rende en piepende remmen. An dere recreatieruimte voor de kinderen is in de omtrek niet NOORDWIJK „Wij hopen met dit centrum te bereiken, dat de behoefte aan gespecialiseer de hulp op het psychologische en psychiatri sche vlak enigszins kan worden gelenigd en dat dit centrum een brug kan slaan naar de werkers in de eerste lijn en zich daarmee goed zal integreren, en anderzijds een brug zal slaan naar de psychiatrische ziekenhuizen in de di recte omgéving en de ambulante geestelijke volksgezondheidszorg." Dit zei dr. A. J. A. Vandecasteele gistermiddag in Huis ter Duin ter gelegenheid van de officië le opening van het centrum voor psychiatrische zorg en psychotherapie „Hoekduin" te Noord- wijk aan Zee. Dr. Vandecasteele, die de leiding krijgt van het nieuwe centrum, ging in zijn uitgebreid referaat onder meer in op de taken, die daar zullen worden verricht Hij merkte op in het onder zoek zonodig graag gebruik te willen maken van testpsychologisch onderzoek, daar waar het gaat om voornamelijk intelligentiebepalingen en bepalingen van beginnende dementering of andere vormen van deteriorate (verval). In het takenpakket wilde Dr. Vandecasteele echter het accent duidelijk leggen op de specifiek psycho therapeutische mogelijkheden. „We hopen ten slotte" aldus de spreker, „in nauwe samenwerk ing met de huisartsen de noodzakelijke psychia trische opnames sneller te kunnen regelen in ons ziekenhuis." De huidige bezetting van „Hoekduin" zal be staan uit een zenuwarts, een psycholoog, een secretaresse en een maatschappelijk werker, bijgestaan door de zenuwartsen van het zieken huis, die hun eigen nazorgpatiënten in behande ling zullen houden. Allen zijn in dienstverband van Sancta Maria. Uit de discussie die volgde, kwam naar voren, dat sommige artsen nogal sceptisch tegenover het nieuwe centrum stonden. Men vreesde dat het patiënten zou aantrekken zonder inspraak van de huisartsen en ook waren er vragen over de nazorgregeling. Anderen meenden, dat men wel wat laat in de plannen was gekend. Door praktische moeilijkheden was eerder overleg niet mogelijk, legde dr. Vandecasteele uit. De behoefte aan een centrum als „Hoek duin" is moeilijk te peilen. Mogelijk kan Noord- wijk zelf daarin voldoende voorzien, maar el ders bestaat een schrijnend tekort. Het hoofd van „Hoekduin" kreeg ten aanzien van dit punt bijval uit de vergadering. Te Alphen aan den Rijn bijvoorbeeld zou een dergelijk centrum met open armen zijn ontvan gen, deelde een der aanwezigen mede. Na de opening in Huis ter Duin. maakten de meeste genodigden gebruik van de gelegenheid om „Hoekduin" te bezichtigen. DORHOUT Door een haag in jeugdige handballers van kx-Foreholte betrad gister- Êlag half drie het bruid- r Wil van der Lans en k Voorn de Bartholomeus- !rk in Voorhout, om na het Jterbriefje dat zij op het ge- eentehuis hadden gehaald, in huwelijk kerkelijk te laten tzegenen. grote belangstelling valt te rklaren uit het feit dat beide htelieden goede bekenden zijn de sportwereld. Wil speelt al n jaar of tien bij de hoogge- ïsseerd staande handbalver- igmg Bax-Foreholte en zal na lar huwelijk met Teylingen- Iriekwart eeuw fKV in iassenheim ISSENHEIM De plaatselij- t afdeling van het NKV rece- ieert zaterdag 16 oktober ter tegenheid van haar 75-jarig bileum van vijf tot zes uur ij „Cees en Ineke". Zondag 17 ttober begint om half tien een >eciale eucharistie-viering on er leiding van pater Jan van er Meer ter gelegenheid van mijlpaaL |>e Sassenheimse afdeling van ;||et NKV werd onder de naam Werklieden Verbond iKWV) op 12 september 1903 ininklijk goedgekeurd. In 1919 1de het verbond inmiddels 250 leden. In de twintiger in ontstond de Katholieke iwenbond, die nauw ver- 6ant was aan het RKWV. lens de Tweede Wereldoor- l ging het RKWV op last van Duitsers op in het Neder- -ds Arbeidersfront, maar di- ri na de bevrijding werd het KWV onder de naam Katholie- Arbeiders Beweging (KAB) -cr uiterst actief. Pas in latere '■en werd de KAB omgedoopt t een afdeling van het NKV. afdeling Sassenheim telt mo- enteel ruim 550 leden. Flora mag bouwen in Kamphuizer- polder LEIDSCHENDAM De Leidschendamse brandweer gaat binnen kort de vijftien jaar oude hogedruk autospuit vervangen door een nieuwe. De gemeenteraad is een krediet van ruim 230 duizend gulden gevraagd voor verschillende voorzieningen waarvan 184 duizend 500 gulden aan een nieuwe spuit. Als eerste uitrukvoertuig komt er verder een motorspuit op aan hangwagen terwijl bovendien vijf alarmontvangers en drie porto foons worden aangeschaft. Met de nieuwe portofoons zal een langere afstand kunnen worden overbrugd dan met de huidige. Met de dienstdoende bevelvoerder zal bijv. direkt contact kunnen worden opgenomen. LEIDSCHENDAM - Wethou der P. C. Boone heeft gistermid dag in Leidschendam-zuid de eerste gecombineerde openbare kleuter- en basisschool officiéél in gebruik gesteld. De school, gevestigd aan de Tol voortgeko men uit de Prinses Marijke- school en de kleuterschool „Het Kleuterhuis" zal voortaan Prin ses Christina-school heten. De school is in een recordtijd van 5 maanden en 12 dagen gebouwd. In de gemeenschappe lijke ruimte is op de ramen die uitzien op de binnenplaats een glas-appliqué aangebracht door^ de kunstenaar Wagemans. De totale kosten bedroegen ruim 2 miljoen gulden. Het schoolteam, bestaande uit zes leerkrachten voor het basisonderwijs en drie voor het kleuteronderwijs, houdt rekening met de definitie ve samenvoeging van de twee scholen zoals de minister voor 1983 heeft vastgesteld waardoor het één basisschool voor kinde ren van 4 tot en met 12 jaar zal worden. Vanaf dat moment kan pas worden gesproken van echt géintegreerd onderwijs. Op dit moment telt de school 186 leer- 1 ingen. Sassenheim De stichting „Trumpets of the Lord" geeft zondagavond in samen werking met het bekende ra dio- en televisiekoor „The Young Credo singers" uit Rotterdam een zanguitvoe ring in de gereformeerde kerk. De toegang is gratis. Aanvang 19.00 uur. Zoeterwoude Na onder breking onverbreking enkele enkel jaren organiseert de plaatselijke Fok- en Contro levereniging a.s. zaterdag weer een jongveedag. De keuring van de blaarkoppen wordt gehouden op het be drijf van de heer W. G. A. v. Veen, Weipoortseweg 72 en begint om 9 uur. voetballer Sjaak Voorn blijven sporten. Sjaak is bij Teylingen jaren lang jeugdleider geweest. Niet zo verwonderlijk dus dat het bruidspaar, dat recipieerde in Restaurant „Boerhaave" heel wat handen moest schudden. RIJNSBURG Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland zijn in principe akkoord gegaan met een verhuizing van de veiling „Fldra" naar de Kamphuizer- polder. GS hebben aan het verlenen van hun toestemming evenwel twee voorwaarden gesteld, waaraan de Rijnsburgse raad zal moeten voldoen. De provin cie wil dat het huidige veiling- terrein wordt bestemd voor woon.- en centrumdoeleinden. Voorts stelt de provincie als voorwaarde dat rond het nieuw te bouwen veilinggebouw in de Kamphuizerpolder om des land- wille een brede groen-

Leidse Courant | 1976 | | pagina 7