pandra Reemer beestenspul '76 glansde tegemoet LANGS OMWEGEN ervaring, voldoende" .DIOK mist talent is er Eén doel: beter rugby In De Kwakel wordt straks weer geveild ÏEO OORTWIJN: Hij is captain van het Nederlands rugby-team. Is in die functie de rechterhand van bondscoach Dennis Power („Ik heb een adviserende stem in het geheel") en komt in de competitie uit voor HRC Den Haag. Een vereniging die in dezelfde (ere)klasse acteert als het Leidse DIOK, de club waar hij nu sinds kort trainer is. Theo Oortwijn (26) vindt dat geen „abnormale" situatie. Want, weet hij: „Het rugby-wereldje is nu eenmaal nog maar klein. En toen DIOK in de problemen kwam door het vertrek van Michel van der Loos heb ik me dan ook direct bereid verklaard te helpen. Goed, in principe ben je dan bezig met een tegenstander van je eigen team. Maar met rugby kan dat gelukkig. In feite streven we met z'n allen maar een doel na: zo fijn, zo goed mogelijk rugby spelen. Met z'n alleen..." Daarbij: „Het valt me ook niet moeilijk de zaken te scheiden. Ik heb,voordat DIOK en ik met elkaar in zee gingen, ook duidelijk gesteld hoe de prioriteiten dit seizoen liggea Eerst komt het nationale team („Je bent vertegenwoordiger van Nederland in het buitenland"), dan HRC en dan, als derde DIOK. Dat neemt natuurlijk allemaal niet weg dat ik alle drie de zaken zo goed mogelijk tracht te doen. Ook weer met dat ene doel voor ogen: beter rugby in Nederland, dus beter rugby, ook in Leiden...." ring van een trainer die zijn team dit seizoen nauwelijks zal zien spelen. Als speler van HRC zal Theo Oortwijn zich in de regel 's zondags op andere rug- by-velden bevinden. Ook het treffen tussen LSRG en DIOK aanschouwde hij niet persoon lijk. Vanwaar dan toch die zo optimistische geluiden? Vanwaar dan die zo stellige be- Marino r»TOW eerste vijf van Nederland"? Theo Oortwijn („Ik heb prima scouts in de personen van Ruud Breed veld en Henk Goddijn") explicerend: „Je kan eenvoudig met de beschikbare gegevens werken. DIOK is, dat durf ik zonder overdrijving te stellen, de vereniging met het meeste talent. Ook de noodzakelijke fy sieke kracht is duidelijk aanwe- DOOR TON PIETERS Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. Elke morgen tussen tien en elf uur kunt u mij telefonisch vertellen wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Het nummer van mijn geduldige telefoon is 071 12 22 44; u kunt dan naar toestel 18 vragen. INDERDAG 23 SEPTEMBER 1976 LEIDSE COURANT Het is pas een paar weken geleden, dat De Kwakel in het centrum van de belangstelling stond als „Snorrendorp", van wege het meer dan 400-jarig bestaan. De Kwakel blijft overeind, ook na die illustere viering, want het leven gaat verder. Nauwelijks bekomen van het Snorrefestival en de kermis is een aantal actievelin- gen alweer bezig met de nieu we Veiling-actie '76. Daarover ontving ik enige na dere informatie. Het is name- i lijk zo, dat in de loop van de volgende week een aantal mensen huis aan huis giften en gaven komen noteren, deze „inkomsten" zullen in de week1 van 6 tot 13 november worden geveild. De verwachtingen zijn hoog gespannen. Het bestuur van het veilingcomité verwacht op z'n minst vele liters drank, ko nijnen, kippen, vogels, paling, schapen, varkens en nog vele andere boeiende zaken onder de hamer. Maar de ervaring heeft geleerd, dat er ook „la chertjes" zullen zijn. Ik noem even gemakshalve na een nadere instructie „de nacht spiegel", beter bekend als de „pot", of een dozijn slipjes, een nachthemd (maat 53), en nog veel meer frivole dingen. Volgens de organisatoren ver hogen al deze dingen de stem ming op zo'n veilingavond. Het gaat nu eenmaal om de kerke- veiling. En het verhoogt de stemming. Bovendien is vei lingmeester Klijn er snel ge noeg bij om er een voordeel uit te slaan. Bovendien gaat de gedachte van het comité uit naar „iets ouderwets", misschien heeft u nog iets op zolder staan (an tiek), waar u het comité een plezier mee kunt doenj In elk geval spreekt het Kwakelse co mité de wens uit, dat het be drag van vorig jaar toen er ruim 40.000 gulden te verdelen was zal worden overtroffen. Al deze gelden komen ten goe de aan de culturele instellin gen van De Kwakel. Gooi het er maar daarom tegenaan, zou ik zo zeggen. Adressen voor goed gedrag en stortingen: J. Noteboom, tel. 0297561407, P. Verlooij, De Gaspari flat 61, Uithoorn, 02975-62794 of 63544 (Rabobank). Juffermans: uif-kampioen in onze sportredac- iden Het post- iven-seizoen is ten nde. De kampioe- van de diverse iderdelen zijn be nd. Generaal kam- oen over alle achten is gewor- tn: 1 D. Koet; 2 P. Iffermans; 3 C. Gijs an; 4 W. Fokker, md: 1 p.; 5 J. de OU. ipioenen diverse onder- r len: Vittesse: 1 H. van averen; 2 D. Koet; 3 C. jsman. Midfond: 1 D., >et; 2 P. Juffermans; 3 H. Haas. Totaal oude dui- n: 1 D. Koet; 2 P. Juffer- ans; 3 C. Gijsman. Jonge liven: 1 W. Gijsman; 2 D. »et; 3 P. Juffermans. Na licht: 1 C. Gijsman; 2 P. iffermans; 3 D. Koet. Van onze sportredactie LEIDEN Die eerste, zo ruim uitgevallen neder laag tegen stadgenoot LSRG (928) zegt Theo Oortwijn eigenlijk niet zo veel. Goed, de zesen twintigjarige nieuwe trainer van de Leidse burger-rugbyclub erkent onmiddellijk dat er twee winstpunten eenvoudig niet zijn behaald. „Maar", stelt hij, „als je weet waarom je zo'n wedstrijd hebt verloren, heb je daar ajs ploeg al leen maar van geleerd. Daarom blijf ik het ook zeggen: DIOK eindigt dit seizoen bij de eerste vijf van de ereklasse. Ge woon, omdat het team daar hoort". Dieper ingaand op de vorige week geleden nederlaag in de eerste competitie-wedstrijd van dit jaar: „De jongens hebben tegen LSRG te snel het hoofd verloren. En die studenten heb ben daar gewoon goed van ge profiteerd. Het is op dit moment duidelijk een feit dat het team nog net wat ervaring mist. En als er dan tegenslagen komen is het voor de jongens nog erg lastig zich daar overheen te wer ken. Dat zag je tegen LSRG heel duidelijk. In feite hadden we al met 15—0 moeten voorstaan, toen LSRG als eerste wel scoor de. Op zo'n moment gaan die vijf gemiste penalty-kicks zwaar tellen. Te zwaar voor het DIOK- van-nu". Een opvallend heldere verkla- P. v. Leeuwen tweede in Hoogerheide Zoeterwoude Amateur-wiel renner Piet van Leeuwen, dit jaar voorop in diverse klassie kers, en afgelopen zaterdag deeluitmakend van de Swift- formatie die in Dronten het klubkampioenschap van Neder land behaalde nadat eerder met de ploeg van Jan van Erp het merkenkampioenschap was veroverd, was gisteren dicht bij zijn eerste individuele overwin ning van dit seizoen. In de ronde van Hoogerheide ontsnapte hij met Wim de Wilde uit Goes en Frans Francissen uit Hank uit het peloton. In de eindsprint werd hij door De Wil de echter niet banddikte gklopt een paar dagen, en het :stenspul '76" barst los in Leidse Groenoordhallen. itermiddag was het al een >1 spul ten kantore van An- de Jong, die al geruime zich de „waarnemend jas van de Groenoordhal" ig noemen. Op dat kantoor ren vonden zich hokjes met sla- spejnde schonen, Afghaanse iteirPdjes van zeven weken oud, nderfiter een houten schutting; brd waren de puppies van Cor- l van Denzen uit Noordwij- rhout. Afghaantjes op een 3 V(jk blauw plastic zeil. Presen- er gie. En een bijna ontsnapte r lojte langharige snoezige Per- in ^che kater, die terug werd ien haald vanwege het „fokver- r ond"- Terug in de glazen kist' werp was Warry, of Lorrie, of enJn-y Day. Erg moeilijk om ware identiteit te verne- )n. Tenslotte bleek het Ar- e Hima Warry te zijn, een tte pers die al bekend was dens Kat-Expo '75. Ontsnap- nde Warry dus, met altijd ttevrouwtjes in de nabij- jd, zorgende handen. „Gek- vader heb jij", zei een igster van zo'n zorgende id tegen een babypoes. die presentatie was ook laanse (For ever) Amber, trots wicht van Corrie van jnzen, die met man Victor D zorgelijke middag mee- lakte, in dat kantoor van larnemend („van dat waar- mend krijg ik een punt- pfd") directeur De Jong. ^warring genoeg, want het Lil moest in het gareel wor- n gehouden. Gistermiddag gon Europa's grootste die- fchow te werken. In de ervloedige Groenoordhal trden tientallen kubieke me ts zand gestort om het toe- mstige concours hippique ste grond onder de voeten geven. Het was een „voor- irking" op een traditionele irsconferentie, waarop ook •xemplaren" getoond werden Dor een persoonlijkheid die linstens bekend moest zijn ui radio en tv. Dat was San- •a Reemer van het Eurovisie mgfestival. Wachten op San- a. Inmiddels werd Rob Lau- »rs, de zwetende organisator, grote man achter de Bees- ttspulschermen, niet moe et te vertellen, dat hier iets lieks stond te gebeuren. Hij Deze week was Piet Wolvers 25 jaar in dienst bij een fiet- senbaron in Leiden. Een kwart eeuw in de ijzeren business, bij Van Zijp in de Haarlem merstraat. Geen nieuws als een donderslag bij heldere he mel, maar toch een stuk vol- houdendheid, dat ik even wil vermelden. Want vele honder den die zich op de een of andere wijze trappend of brommend door het leven wil len begeven, hebben vaak te maken met „Pietje" Wolvers, die publiciteitsschuw het liefst onder de toonbank was gedo- Piet Wolvers in fietsen en brommers ken toen onze fotograaf op hem afkwam. Volgende maand wordt hij ge huldigd met andere jubilaris sen. Mensen uit ziin werkom- „Toch eindigt DIOK bij de eerste vijf" De club is zo snel naar de top gekomen dat je niet direct won deren kunt verwachten in de vorm van een landskampioen schap. Wat je wel kon verwach ten hebben ze bijvoorbeeld vo rig jaar gedaan. In dat eerste seizoen in de ereklasse hebben ze zich knap gehandhaafd. Maar de ploeg moet nog verder wor den uitgebouwd. Er moet nog men. Als die routine er is binnen twee, drie jaar is die ervaring er zeker - zit DIOK wel bij de eerste drie yan Ne derland Leren „DIOK moet nog vee! Ieren". Een andere stelling die Theo Oortwijn gaarne nader ver- klaart. Dat Theo Oortwijn DIOK, on danks al die „gebreken" dit jaar al zo hoog ziet eindigen, vindt niet alleen z'n oorzaak in het feit dat het talent, de fysieke kracht al aanwezig zijn. „Ook", doceert Oortwijn verder, „is het belangrijk dat er vier spelers van DION in de nationale selec tie zitten. Wat een Peter Brandt, Kees Koemans, Wil Rijsdam en Hans Görtz daarin leren, komt weer terug m het team. Waar door de ontwikkeling van het hele team ook weer sneller gaat". En vervolgend: „Daarbij. Als bijna een kwart van het team zich international mag noemen, kan je toch wel iets verwachte- n Ook de verder gelegen toekomst van DIOK ziet Theo Oortwijn als bijzonder „gezond" en hoop gevend. „DIOK is hier erg goed bezig. Met de jeugd vooral. Je hebt het indertijd aan HRC ge zien, en nu weer bij Hilversum: als de routiniers wegvallen valt zo'n team tijdelijk weg. Maar als DIOK doorgaat op de weg die 'het nu met de jeugd is ingesla gen, zal het die problemen niet kennen. Zal er geen terugval komen als er spelers stoppen.^ Dan staan de opvolgers wei- klaar". Hoewel hij zelf nu de training verzorgt, vraagt vlotpratende Oortwijn zich toch af hoe be- iangrijk dat betere oefenwerk nu wel is: „Akkoord. Dat er getraind moet worden is een duidelijke zaak. Maar op een gegeven moment zijn het toch de wedstrijden waarin de spe lers het meeste leren. Daarom is het voor DIOK ook zo be langrijk dat er een lichtinstal latie op het terrein komt Dan kunnen er op doordeweekse avonden „echte" wedstrijden worden gespeeld. Dan ook kan het spel zich volledig gaan ont plooien, kan DIOK nog sneller de top bereiken. GERT-JAN ONVLEE LC-Bal voor Alphen 6 Leiden/Alphen Ook de derde door Sporthuis Wout Bergers beschikbaar gestelde Leidse Courant Bal komt in Alphen terecht Ditmaal is het het zesde team van Alphen dat via een 180 score de bal veroverd heeft; de Randstad Sport dames kwamen met zeventien tref fers) wederom net iets tekort.. grip voor het dier zelf wil de Stichting verbeteren." Nagekomen berichten: Zwit serse Berner Sennen-honden komen in de ring showen met een melkkannetje. Flinke die ren, die dat zelfs graag doen, zo hebben ze te kennen gege ven. Dertig vrachtwagens met zand zijn er nodig om het con cours hippieque te laten verlo pen zoals het behoort. Er ko men ook voorlichtingsstands: hoe moet ik dit of dat doen met m'n hond, kanarie, cavia of parkiet? Dan komt opeens een Peter Cook (van het voor malige duo Greenfield and Cook), die z'n eerste single za terdag uitbrengt Op die plaat zingt hij met orkestbegeleiding „Chilean girl", Chileens meis je. Een ongebruikelijk thema, maar wel erg aansprekend de ze dagen. Europa's grootste" dierenshow staat op uitbarsten. De voor- werking begon op een traditio nele persconferentie, waarop ook „exemplaren" werden ge toond door een „persoonlijk heid", die minstens bekend moest zijn van radio en t.v. Daarom wachten op Sandra. Brigitte Bardot was een paar maanden geleden uitgenodigd om te komen als „Dieren vriend van het Jaar", maar ze heeft helaas niets van zich la ten horen. Ook schijnt even te zijn gedacht aan (als opener) prins Bernard, maar die heeft al genoeg van zich laten horen. Maar daar was opeens San dra. Door de glazen deur. Achter een zonnebril. „Ha, ik heb honger", wierp ze voor zich uit en haar gazelle-ogen glansden nog meer op. Na een paar bitterballen deed Sandra wat van haar werd verwacht: poseren met de baby-poezen, staand en zittend, en met Hi ma Warry. Zaterdag biedt de Stichting Mens Dier aan Wim van Hanegem en z'n Truus een blauwkleurige Deense dog aan, uit piëteit, omdat Wims eigen Zwitserse herder onlangs moest worden afgemaakt (het dier was 9 jaar oud), omdat het een meisje in het hoofd had gebeten. Zo ge voelig is deze stichting. Het Beestenspul '76 vraagt ieders volle aandacht, zaterdag en zondag en het is een kniesoor die daaraan ontsnapt geving lopen weg met Piet: „Hij werkte alsof het zijn ei gen zaak was. Piet begon als 15-jarige op de Korevaar- straat, bij ouwe opa Van Zijp. Piet is nu 40 jaar. Hij luistert ook naar levensverhalen van klanten. Niets is hem teveel. Daartussen door verkoopt hij alles wat met fietsen en brom mers te maken heeft. En hij blijft in een goed humeur; nooit is iets teveel voor Piet. De zaak draait gewoon op hem. Daar komt het wel op neer". Dat was Piet Wolvers; hij leve in de gloria. „De spelers moeten gaan leren na te denken over de rugby- sport. Zelf speel ik nu al zo'n tien jaar rugby. Maar met elke wedstrijd leer ik nog. Zie ik nieuwe bewegingsvormen, leer ik de sport beter begrijpen. Wat doet je tegenstander? Wat kan ik nu het beste doen? Op dit moment zijn het vragen waar de spelers van DION nog net niet aan toe zijn. De jongens denken nu nog teveel aan die eigen pass, zijn nog teveel met zichzelf bezig in een wedstrijd" sprak ook over de Stichting Dier Mens, die zich o.a. ten doel stelt, de relatie tussen liefhebbers van het dier op een beter niveau te brengen. Rob Lauwers: „Ook katten en honden moeten met elkaar kunnen leven en de eigenaars kunnen net zomin elkaar in de haren vliegen. De mensen ko men elkaar nu tegen op het Beestenspul. Maar ook hst be- Sandra Reemer met baby-honden en de Perzische kater Arsue Hima Warry

Leidse Courant | 1976 | | pagina 5