IJswa Lekkere koffie... goed gezet. Met het nieuwe Compact koffiezetapparaat van Douwe Egberts. WONDERLAND VOOR WINTER EN ZOMER Douwe Egberts koffie... lekkere koffie. DONDERDAG 23 SEPTEMBER 1976 LEIDSE COURANT U kunt in een ongedwongen sfeer genieten van onze vete specialiteiten BISTRO BIJ D'OUWE KERCK Hoofdstraat 14 - Leiderdorp Tel. 071-146407 Ook voor partijen en recepties maandag en dinsdag gesloten *BISTRO„IN DEN GAPENDE ETER" Rapenburg 97 Leiden Tel. 071-122176 Zondag gesloten In de winter biedt het nieu we multifunctionele recrea tiegebouw een „winterwon derland'. In het vroege voor jaar wordt het gebouw twee weken gesloten voor de om bouw van kunstijsbaan in de winter tot waterspeeltuin voor d§ zomer. AMSTERDAM Een kunstijsbaan is te professio neel, een zwembad echt iets voor alleen maar sporters. Wat te doen voor de grote massa die 's winters best wil schaatsen en 's zomers toch ploeteren in het water? Maak een combinatie van kunstijsbaan en waterspeeltuin, een IJswa. Dat is de gedachtengang geweest van een projectgroep, bestaande uit Bouwgarant b.v., Sportfondsen Ne derland N.V., Raadgevend Ingenieursbureau het Noorden B.V., Grenco B.V. en architect Fred Balm. Deze groep wil een IJswa creëren, die weliswaar alleen nog maar op papier bestaat, maar die, als' de gesprekken afgerond zijn, in enkele gemeenten in ons land gebouwd gaat worden. Welke is nog niet bekend. Wel moet hij om de exploitatiekosten lonend te maken zijn gelegen in een gebied met een doorsnee van 40 kilometer waarin 500.000 mensen, „Het beschikbaar komen van meer vrije tijd en de grote inspanningen, die de huidige maatschappij van ons vergt doen een groeiende behoefte aan recreatie ontstaan. Het gebrek aan lichaamsbewe ging, zelfs bij de jeugd, vereist ook om redenen van volksgezondheid stimulering en begeleiding van doordachte recreatieprogramma's, waaraan op gro te schaal actief kan worden deelgenomen. Om het recreëren en actieve ontspannen gedurende twaalf maanden per jaar mogelijk te maken zijn we ge dwongen de factor weersgesteldheid in ons wispel turig klimaat uit te schakelen. Met de nieuwe kunstijsbaan-waterspeeltuin in een multifunctioneel recreatiegebouw menen wij niet alleen een wereld primeur te hebben ontwikkeld maar tevens aan "een grote behoefte te voldoen, temeer daar het de exploitant de mogelijkheid biedt om tot een kosten dekkende begroting te komen". Aldus de heer W. van der Zee, directielid van Bouwgarant b.v., een van de initiatiefnemers van dit project. De IJswa is een project dat in de winter een „Winterwonderland" biedt, geschikt voor ijshoc key, curlingwedstrijden, recreatief schaatsen met een volledige kunstijsbaan van 60 bij 30 meter, tribunes voor ongeveer 1000 toeschouwers, moderne kleed- en douche-accommodatie, bar en restaurant, geluidsinstallatie, faciliteiten voor radio- en televi sie-uitzendingen, goede belichting, een aangename temperatuur, een immense zitkuil met een centraal open vuur, koek- en- zopie-tenten, en een verwarmd terras. Voor kleine kinderen zijn er speelobjecten en -het reusachtige solarium-terras geeft de bezoeker de indruk dat hij in de besneeuwde Alpen een zonne bad neemt. In het vroege voorjaar wordt het ge bouw dan twee weken gesloten voor ombouw van kunstijsbaan tot waterspeeltuin voor de zomer. Het winterwonderland is dan zomerdorado geworden, waarbij de ijspiste herschapen is in een immense waterspeeltuin met dne vijvers van verschillend niveau, watervallen en een zanddam. Het is geen zwembad maar meer een waterpretpark met tal van spuitende, borrelende en wippende waterspeelobjecten, speciaal ontworpen in overleg met deskundigen van de Academie voor Lichamelij ke Opvoeding, om de beweging te stimuleren, deze waterspeeltuin kan men naar hartelust ren en plonzen. Tussen een woud van dobberen gekleurde klauterdieren en de kunnen over glijbanen door een drie meter waterval het water in roetsjen. Drie waterdiepten garanderen de veiligheid elke leeftijd. Voor de wat grotere jeugd is er speelwoud met tunnels, klimbomen, lianen er bruggen. De Alpen zijn dan veranderd in sub-tropische omgeving, 's Avonds worden shows en waterorgelconcerten gehouden voor veer duizend toeschouwers. Een fantasie, die lijkheid kan worden. Als tenminste het geld rendabel gemaakt kan worden. Met deze nieuwe snelfilterautomaat van Douwe Egberts zet u snel en handig twee tot acht kopjes heerlijke, verse koffie. Heel eenvoudig: u doet de juiste hoeveelheid fijngemalen koffie in de filter, giet koud water in het reservoir, schakelt het apparaat in en.i. in korte tijd staat er heerlijk geurige koffie voor u klaar.Perfekt gezet.Zodat u echt kunt genieten van de smaak en het aroma van Douwe Egberts koffie. De nieuwe Compact-8 is door zijn kompakte, fraaie vormgeving een sieraad in uw keuken. Deze nieuwe Douwe Egberts snelfilterautomaat is op twee manieren verkrijgbaar: Voor 4000 D.E.-punten f 44,50 (hestelnr. 210A).Of voor 3000D.E.-punten - f 32,00 (hestelnr. 210B). Zo kunt u per post bestellen: De benodigde punten - en voor de bijbetaling een bank» of girocheque t.n.v. Douwe Egberts - zendt u samen met de bestelling,voorzien van uw naam en adres, aangetekend aan Douwe Egberts, postbus 2Ü76, Utrecht. U kunt de bijbetaling ook overmaken per postgiro 79.900. Binnen enkele weken hebt u het apparaat dan in uw bezit. Als u vlug over de Compact-8 wilt beschikken kunt u deze tegen inlevering van de benodigde punten en bijbetaling afhalen bij één van de volgende D.E.-geschcnkencentra: Amsterdam - Stadionweg 168; Rotterdam -Meent 85; Den Haag - Theresiastraat 32; Utrecht - bij Douwe Egberts, Keulsckade; Arnhem - Stationsplein 2 5; Enschede - Langestraat 54; Eindhoven - Hooghuisstraat 31; Heerlen - Het Loon (naast ANWB); Joure - Leeuwarderweg. (H'ucetdatiffX'dis) Geïnspireerd op de bekende lijnen van de monty coat zijn deze mantel en coat van prachtige camel kwaliteit a. Deze mantel heeft sportief opgestikte zakken en een grappige taille-garnering d.m.v. doorge regen koordies.- Met afknoopbare capuchon. In de kleur zwart. 299,- b. Koordjes garnering, afknoopbare capuchon, acymetrische sluiting en een originele mofzak. Dit alles maakt het coatje tot iets bijzonders. In camelkleur. 269,- BREESTRAAT 151-153 LEIDEN 071-12.45.86.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4