FC Twente zoekt nog altijlI Connors en Evert aan de top ranglijst RVC boos over uitstel jswijk te zwak >or Jong Den Haag OVERWINNING HERTHA BSC Aanhang zonder bussen naar Utrecht UITSLAGEN HILVERSUM Nederlandse motorrenners nog in strijd Deken geen bondscoach NSDAG 22 SEPTEMBER 1976 LEIDSE COURANT PAGINA 13 (Van onze sportredactie) HAAG Jong FC Den Haag heeft haar nederlaagserie ivond voortgezet met een wedstrijd tegen Rijswijk. Jong n Haag behaalde uiteindelijk een regelmatige overwinning I in de eerste helft kon Rijswijk goed tegenspel bieden. Men :lfs pech bij een schot van Ron den Boer tegen de paal en hot vlak naast. In de achttiende minuut nam Den Haag toch oorsprong. Ben van Dam passeerde de gehele verdediging ef doelman Hans Remmerswaal. Op het laatste moment werd 1 toen door een verdediger uit het doel geslagen. Rob land had geen moeite de strafschop te benutten. Na rust Tong Den Haag vooral op conditie en routine. Uit een hop van Ben van Dam kopte Frans Hendriks raak, een ïatie tussen Romeo Zondervan en Bert Blijie werd door Cees emert afgerond (3—0) en na een een-twee met Toine Linders de Leen Swanenburg de eindstand op 4—0. WAS GEÏNSPIREERD 1EGEM Het naderende afscheid van Ormas-sharp als r in de professionale wielersport heeft de renners kennelijk ireerd voor de laatste wedstrijden in het huidige seizoen. ig nadat het nieuws officieel werd bezetten Ormas-renners wedstrijd over 140 kilometer in het Belgische Maldegem ■ste twee plaatsen. Richard Bukacki won en Jos Schipper d de tweede plaats. is Vultink verdedigt titel HAAG Hans Vultink zal van 7 tot en met 10 oktober 'chen zijn nationale titel in het bandstoten verdedigen. Hij ader meer Europees kampioen Christ van der Smissen tover zich vinden. «lnemers zijn: Hans Vultink (Groenlo), Christ van der Smis- St. Willebrord), Henk de Kleine (Helmond), Hans Sundquest ndrecht), Louis Havermans (Zundert), Ben Velthuis (Olden- Piet Vet (Berkhout) en Andre van Ham (Egmond aan Zee). Ben van Dam had een be langrijke rol in de wedstrijd tegen Rijswijk BERLIJN In een wedstrijd voor de Bundesliga heeft Hertha BSC gisteravond met 2—1 gewonnen van Werder Bremen. Bij de rust was de V stand 1—0 in het voordeel van de ploeg van George Kessler, waarin Jörgen Kristensen als linkerspits speelde. De held van de avond was echter de van Röchling "Vol- Jörgen Kristensen vestigde de klingen overgenomen jonge aandacht op zich. spitsspeler Heinz Granitza. In zijn eerste wedstrijd in Berlijn scoorde hij beide doelpunten. De 400.000 gulden, die Hertha als transfersom voor hem moest betalen, maakte hij eerst waar met een fraai doelpunt in de 17e minuut, toen Hertha Werder volledig overrompelde. Nadat Hiller vijf minuten na de rust met een verrassend afstands schot voor de gelijkmaker had gezorgd, zakte het spelpeil naar een bedenkelijk niveau. De 15.000 toeschouwers, die enthou siast naar de eerste helft hadden gekeken hieven verschillende fluitconcerten aan, maar zij konden toch nog juichen toen Granitza tien minuten voor het einde na goed voorbereidend werk van Horr het winnende doelpunt scoorde. Door deze overwinning is Hertha met acht punten uit zeven wedstrijden opgerukt naar de zesde plaats in de rangschikking. Nederlaag rolhockeyers j NEW YORK Jimmy Connors en Chris Evert voeren de wereldranglijsten aan. zoals ze dit jaar zijn opgesteld door het Amerikaanse blad „Ten nis". Connors won tot nu toe 77 van de 84 wedstrijden, die hij speelde. Borg, die tweede is, haalde een score van 55 overwinningen uit 76 partijen. Nasta- se is derde en Vilas vierde. Deze vier spelers waren tevens de halve-finahsten bij de internatio nale kampioenschappen van Forest Hills. Bij de dames is de suprematie van Chris Evert overdui delijk. Van de 56 keer dat zij de baan opging kwam ze er slechts vier keer als verliezer af. De ranglijsten zien er als volgt uit Heren: 1 Jimmy Connors (VST) 1904 punten (77 overwinnin gen - 7 nederlagen), 2. Björn Borg (Zwe) 1892.7C pnt. (55—12), 3. Ilie Nastase (Roe) 1892,40 pnt. (63—10), 4. Guülermo Vilas (Arg) 1876,30 pnt. (60-13), 5. Eddie Dibs (VST) 1865,87 (61-19), 6. Harold Solomon (VST) 1865,42 pnt. (51—19). Dames: 1. Chris Evert (VST) 1975,59 punten (524), 2. Evonne Croolagong (Aus) 1940,80 pnt. (57—6), 3. Rosemary Casals (VST) 1891,90 pnt. (37-14), 4. Virginia Wade (Eng) 1887,61 (32-15), 5 Dianne Fromholtz (Aus) 1881,54 pnt. (258), 6. Martina Navratilova (TSJ) 1881,38 (27—11). OVI EDO Het Nederlands rolhockeyteam heeft gisteravond zijn laatste wedstrijd in het toernooi om het wereldkampioenschap in Oviedo (Spa) tegen Frankrijk verloren met 1—3. HILVERSUM De uitslagen van de gisteravond in Hilversum gehouden koersen zijn: Hagenthal-prijs (2000 meter) 1. Nancy Baker (R. Pools) 1.19,9 2. Milord Baker 3. Nico, niet gestart Laserstraal, 4,80 3,50 2,50 1,60 kop 34,70 trio 348, 90. Hennebont-prijs (2440 meter) 1. O Lala (Mej. M. Poort) 1.24,9 2. Nevil Fez 3. Never Lost, niet gestart Nina Brewer. 7,30 pi 2,10 3,20 5,40 kop 19,20. Horburg-prijs (2000 meter) 1. Lien d'Aster (K. Woudstra) 1.20,8 2. Nimble Boy 3. Norton's Boy, W 7,50 pl 4,80 2,00 2,20 kop 25,20 trio 216,40. Hesdin-prijs (2000 meter) 1 Orion Laguna (G. van Eykelenborg) 1.25,10 2. Orion Dakota 3. O. Tempo ra, W 3,20 1,40 2,60 2,90 kop 9,30. Hericourt-prijs (2000 meter) 1. Matchless (J. Wage naar) 1.19,5 2. Neres Hanover 3. Kanona, niet gestart Katerina D, 3,80 pl 1,50 1,50 2,10 kop 4,40 trio 87,90. Hachimette-prijs (2440 meter) 1. Netty Prise (W. Kamps) 1.24,2 2. Nashville 3. Nora Ilpenstijn, W 6,60 pl 2,80 2,30 2,20 kop 44,90. Hericy-prijs (2440 meter) 1 Marieke D (J. P van Leeuwen) 1.20,8. 2. Katrien Axkit, 3. Nora Han over. 4,40, pl: 2,10 - 1,90 - 1,90 - kop: 26.40 trio: 145,60. Houches-prijs (2020 meter): 1. Ozo van de Lente (C. de Leeuw) 1.22,1, 2. Lucy Esther H, 3. Louis de Leede 2,20 pl 1,90 - 6,10 - 3,40, kop: 37,90. Hery-prijs (2000 meter): 1. Mia Fortuna (J. van Dooveweerd) 1.20,1, 2. Kemal Hagheweyde, 3. Lloyd. 2,30, pl: 1,50 - 2,00 - 3,10 kop: 16,40, trio: 164,90. Niet gestart: nummer 8 (Karla Pluto). Joyeuse-prijs (2920 meter): 1. Lantoni H (P. Zandt) 1.21,5, 2. Kolibri, 3. Hornblower. 3,00 pl: 1,40 - 1,60 - 2.00- kop 6,20. Totalisatoromzat: 465.926.00. ENSCHEDE FC Twente, komend weekeinde tegenstander van FC Den Haag, zoekt nog altijd naar de oorzaken die hebben geleid tot de uiterst moeizame start in de competitie. Drie punten uit zeven duels (alle vergaard in het Diekman- stadion) vormen de schamele oogst van het begin van een seizoen, dat zo veel belovend begon, maar tot nu toe een debacle is geweest. Zelfs op eigen grond, waar de Ensche- deers het aureool bezitten schier onverslaanbaar te zijn, d:n fungeert het elftal bij lange na niet volgens de verwachtin gen. (van onze sportredactie) RIJSWIJK Het bestuur van RVC is erg kwaad op de KNVB. Voorzitter Strik: „Ze denken nu alles met ons te kunnen doen. We worden nu toch echt onredelijk behandeld. Verleden week dinsdag stelde de KNVB de wedstrijd RVC-CW vast. We wisten dat er bij CW bezwaar tegen was. Afgelopen donderdag vertelt Van der Waals van de KNVB, dat het protest van CW niet ontvankelijk werd verklaard en maandagmorgen krijgen we een doodleuk telegram van de bond dat de wedstrijd is uitgesteld tot 27 oktober. Plotseling is Jo van Marie in deze zaak gekomen en is ingegaan op persoonlijke aandrang van voorzitter Noordam van CW \Tagen helemaal niet of we schade hebben bij dit plotselinge uiti- Er waren bij ons spelers die een snipperdag hadden genomen vuur deze wedstrijd. Ik betwijfel of ze 27 oktober ook weer kunnen ZELTWEG Na de tweede dag van de internationale motorzes- daagse rond het Oostenrijkse Zeltweg zijn alle achttien Neder landse deelnemers nog in strijd. Dat kan overigens van de meeste landen gezegd worden, want nadat dinsdagochtend het 320 man sterke rijdersveld met slechts vijf rijders was uitgedund, leverde de tweede dag ook niet al te veel problemen op en werden er slechts dertien uitvallers genoteerd. Onder hen weer een rijder van het Italiaanse trophy—team, dat overigens met twee uitval lers toch al kansloos was. Per dag krijgt een team namelijk 1500 strafpunten voor een niet gestarte rijder. Van het Nederlandse Trophy—team heeft waarschijnlijk alleen Joop Staman strafpunten opgelopen. Door een gebroken ketting kwam hij in tijdnood en daardoor een minuut te laat binnen bij een tijdcontrole het geen 60 strafpunten opleverde. De overigen waren redelijk op tijd, hoewel Hans van Stuyvenberg drie keer verkeerd reed, maar de schade toch in wist te halen. Jan Tijhuis die een verdraaide knie heeft, heeft zich wonder goed gehouden. Herman van Hogee, Henk Knuiman en Henk Poorte hebben echter geen problemen zodat de Nederlandse Monark—ploeg zijn negende plaats in de strijd voor World Trophy mogelijk voor een betere kan verruilen. Cees van lersel. ook zondag in het Zuiderpark: „Er wordt veel over gepraat". begin ging het wel, werd er soms ook redelijk gecombi neerd, maar naarmate de wed strijd vorderde, zakten we weer weg. Kijk, je kunt slecht spelen en toch punten halen. Voor de supporters is dat meestal genoeg. Maar slecht spelen en verliezen, zeker voor eigen publiek, dat is het ergste dat je kan overkomen." Eigen wapens Ongetwijfeld zal ook het feit, dat FC Twente momenteel re gelmatig met eigen wapens vooral de counter) wordt be streden, ertoe bijdragen dat de ploeg moeilijk een wed strijd naar zijn hand kan zet ten. Vooral omdat elke tegen stander langzamerhand weet, dat de Enschedeers er een grondige hekel aan hebben als de opponent zich met elf man schielijk in de defensie terug trekt Het ontbreken van de nodige rust en variatie in de aanvalspatronen maakten de problemen voor de equipe van Kohn al snel onoverkomelijk. Al blijft het natuurlijk een betreurenswaardige zaak dat nu ook tal van ploegen op eigen veld kiezen voor het behouden de concept van twoe spitsen. Het vreemde is dat Cees van Ierssel zelf niet lijdt onder de zwakke vorm van de totale ploeg. Hij verklaart dat als volgt: „Ik heb eigenlijk altijd al een vrij constante vorm ge toond. Vorig seizoen zat ik on der die lijn, maar normaal was ik nooit een uitschieter. Dat ik nu goed draai komt misschien mede omdat ik niet zo de drang heb de zaken van ach teren uit te forceren. Epi (Drost) bijvoorbeeld heeft dat veel meer. Als het voor niet gaat, wordt hij ongeduldig. Misschien moeten we ook in derdaad rustiger gaan spelen, zeker van achteren uit. Dat iemand het als het niet lukt zelf wil proberen is logisch, dat kan ik mij heel goed voor stellen, maar als dat gebeurt moeten wel de plaatsen wor den overgenomen. Die organi satie ontbreekt bij ons nog een beetje. Daarom staat nu Epi soms bij een mannetje, terwijl hij als taak heeft de gaten te dichten. Als hij dan in de start geklopt wordt is het fataal, maar dat ligt niet aan hem alleen. De moeilijkheid is ook dat ze verwachten dat je thuis aanvalt". Wat er nodig is om Twente aan betere tijden te helpen weet zoals gezegd ook Cees van Ierssel niet exact. Na tuurlijk worden er van alle kanten suggesties gedaan, maar niet elke raad is even geschikt om op te volgen. Van Ierssel: „Je kunt niets for ceren, al wil een ingreep wel eens helpen. Dat echter zal de trainer moeten beoordelen. Dat is de man daarvoor. Hij heeft het moeilijk, maar dat geldt ook voor ons. Alleen is hij verantwoordelijk en kan hij op de samenstelling van het elftal worden aangevallen. Wij als spelers zijn alleen voor ons zelf verantwoordelijk, voor wat we wel en niet doen. Er is maar één mogelijkheid, met z'n allen keihard blijven werken. De sfeer is nog steeds prima, dus daar ligt het niet aan. Dan kun je wel in een slecht elftal twee of drie jonge ren inpassen, maar dat is mis schien ook niet goed. Want bij ons in het elftal draaien ook de jongsten niet. En desfeer is nog steeds prima, daar ligt het niet aan. Na die wedstrijd te- genHaarlem, toen het eigenlijk allemaal had moeten gebeu ren, kwam het spontaan in de groep op om gezamelijk te gaan eten maandag, om elkaar een hart onder de riem te ste ken. We hebben elkaar immers toch nodig. Een behoorlijk re sultaat tegen FC Den Haag ■zou in elk geval een behoorlij ke opsteker kunnen zijn, voor al als we dan ook nog een beetje goed spelen." Niet blij De terugval in niveau van de tot voor kort topclubs in Ne derland heeft er mede toe ge leid dat er een nivellering in het nationale betaald voetbal tot stand is gekomen. Van Ierssel is duidelijk - en te recht - niet blij met de wijze waarop dat gebeurde. „We hadden hier een aantal jaren topniveau, waarbij ik niet uit ga van het Ajax in zijn topja ren, want dat is gewoon niet reëel. Dat de onderste van de bovenste kan winnen is na tuurlijk op zich niet zo erg. Alleen is het nu wel zo, dat het niet zo plezierig is voor het publiek. Dan genieten de toeschouwers in Duitsland en Engeland toch meer. Hier in Nederland hebben de meeste ploegen toch te veel de nei ging af te wachten en te loe ren op een of twee kansjes. Ik denk dat we daaraan in Ne derland toch een keer wat moeten doen". WILLEM PFEIFFER ees van Ierssel: „Het zag er iderdaad positief uit, mede ndat er toch een paar be- ►orlijke spelers bij kwamen, iarom is dit wat we nu ormaken zonder meer een penvaller. Natuurlijk zijn iendschappelijke wedstrij- n nooit een graadmeter, aar Liverpool blijft hoe dan k een gerenommeerde te- nstander. hteraf bleek dat de vooral tisch sterke prestatie tegen Britse topploeg geen garan- bood voor een florissante rt in de eredivisiecompeti- Juist in een jaar waarin ente dacht door te stoten ar een toppositie, mist de oeg het ritme om zijn stre- kracht bij te zetten. EINDHOVEN De supporters van PSV, die zondag de uitwed strijd van hun club tegen FC Utrecht willen bij wonen, zullen op eigen gelegenheid naar de Domstad moeten gaan. De supportersvereniging van de landskampioen zal namelijk geen busreizen organiseren. De reden hiervan is, dat men geen garantie kan geven, dat de supporters na afloop ongeschonden De Galgen waard zullen kunnen verlaten. PSV zelf zal, naar aanleiding van de gebeurtenissen afgelopen zondag in Haarlem, geen medewerking verlenen FC Utrecht wat meer pubhek te bezorgen. Er zullen in Eindhoven geen kaarten voor de ontmoeting te koop zijn. Carel Deken wordt geen bondscoach. AMSTERDAM Carel Deken wordt niet dc nieuwe bondscoach van de Nederlandse Tafeltennis Bond (NTTB). Tussen de oud—in ternational en de bond was overeenstemming bereikt, maar de school, waar Deken als leraar lichamelijke opvoeding werkt, ging niet akkoord. De leiding van het Fons Vitae Lyceum in Amsterdam zag onder wijskundige problemen opduiken, wanneer Deken de nationale herenselectie zou gaan begeleiden. Wie nu de opvolger van de eerder dit jaar afgetreden Peter van Straelen word is niet bekend. Er is echter wel haast bij de aanstelling van een nieuwe coach, want eind september staat er een interlandwedstrijd tegen Bulga rije op het programma. wel af wat je meer moet doen om betere resultaten te krij gen. Niet te ontkennen valt natuurlijk dat het niet kunnen fabriceren van doelpunten het ontbreken van kwaliteit bete kent. Van Ierssel geeft dat grif toe, al twijfelt hij er aan of dat een gevolg is van onkunde van aanvallers of van het niet juist functioneren van de hele ploeg. „Er zijn bij ons natuur lijk ook weinig mensen die openingen kunnen creëren, die twee óf drie mannetjes kun nen passeren. Theo Pahlplatz), Aronold Mühren, en natuur lijk Frans (Thijssen) lukt dat wel regelmatig, maar ook dat gaat niet altijd even goed. Dat zag je tegen Haarlem. In het n Ierssel: „We gaan zelf ook iken waar het aan ligt. Er rdt veel over gepraat. Ligt aan de voorbereidingen, het elftal zelf, of aan bles- es? Meestal is het wel een nplex van factoren. Het is t alleen pech natuurlijk, dat luideüjk. Tegen Amsterdam bben we toch redelijk ge- ïtbald en uit tegen Roda Trainer Spitz Kohn staat voor de moeilijke opgave een oplossing voor de gerezen problemen te vinden. C Twente zit muurvast en alle betrokkenen vra- tn zich overmand door twijfels af wat er dient gebeuren om de droeve situatie te overwinnen, ok Cees van Ierssel (30), de enige die zich niets hijnt aan te trekken van de misere, slaagde er et in afdoende materiaal aan te dragen om de tipasse te verklaren. .„Natuurlijk ga je oorzaken leken, maar het is zo moeilijk iets te vinden dat wijsbaar is. Vind je de oorzaken wel, dan kun ook zeggen wat je moet doen om dit weer te ven te komen". or de goede orde even terug ar de voorbereidingsperio- FC Twente imponeerde bij igen en sloot al zijn oefen els zonder nederlaag af. arbij waren ontmoetingen ït AEK, de door Frantisek drhonc geleide nummer ee van Griekenland (1-0) en Engelse landskampioen Li- pool (2-0). Vandaar ook dat verwachtingen nogal hoog spannen waren. ook. In Kerkrade hebben we wel ongelukkig verloren, veel kansen gehad, maar ze niet benut. Ik kan niet zeggen hoe je dat moet omschrijven, moe deloos ervan worden is het niet echt, maar je vraagt je

Leidse Courant | 1976 | | pagina 13