Iphense Boys op schot: 8-0 ierde plaats ïe Spartaan |RSTE ZEGE VTL Gemini Kangeroes inde verder Leiden en VEGLO insloos tenonder anaBn Randstad Sport doet het niet voor minder: 17-0 Remise UVS-jeugd (ERSTRIJD VOLLEYBAL I rend I (Van onze volleybalmedewerker) al mEN Het volleybalseizoen is het afgelopen week- gestart met een bekerronde voor teams uit de >pbaip divisie en hoger. Het herenteam van Gemini Vanjeroes moest naar Zevenhuizen om het naar de teiijkl divisie gepromoveerde Zevenklappers te bekam- ■ah^Eerste divisionist Gemini Kangeroes bleek, na een „Jen eerste set, duidelijk over de meeste klasse te >uw flikken en had dan ook geen moeite om de wedstri|d imetejen 1-3 overwinning af te sluiten, (setstanden: 15-10, 'n spio-15 en 6-15). ntzett) mes van Leython moesten voor hun bekerstrijd naar Middelharnis de et daar op te nemen tegen het één divisie lager spelende Ijk (Jbzzo. Het enthousiast spelende Intermezzo bracht verrassend de ICL '*set °P z n naam: 15-10. Nadat Leython via 7-15 winst in de Idngjde set de stand in evenwicht had getrokken, was het opnieuw Isrecieuwse ploeg, die een voorsprong nam (15-6). Leython toonde de «over een uitstekende mentaliteit te beschikken en via de setstan- 2-15 en 14-16 werd de 2-1 achterstand omgebogen in een 2-3 evenjnning voor de Leidse dames. :ege f"65 van Gemin' Kangeroes moesten in de slag met de tweede fploeg Maté/Shok uit Harderwijk. In een van beide kanten zwak ONVlflde Part'i was het uiteindelijk Maté/Shok, dat met 3-2 aan het b eind trok. De eerste set werd met groot gemak gewonnen: 3-15. Itweede set werd Gemini op een schijnbaar kansloze 9-0 achter- ■"*aezet, maar o.l.v. uitblinkster Maria Wuisman wist Gemini knap komen: 14-16 voor de Voorschotenaren. Toen was het echter met Gemini. Via de setstanden 17-15, 15-10 en 15-8 werden •schotense dames alsnog naar een teleurstellende 3-2 nederlaag 'omotieklasse heren werd de eerste competitiewedstrijd gespeeld, s LUSV, dat in een thuiswedstrijd tegen DOS-2 de spits af moest |De Leidse studenten hadden de handen vol aan een zich fel Mede dankzij een beter spelinzicht en een sterkere was het uiteindelijk LUSV, dat met een 3-2 winst op zak de mers weer kon opzoeken. De setstanden waren 15-6, 9-15, 15-10, h 15-7. (Van onze sportredactie) LEIDEN Alphense Boys is weer op schot geraakt. Na twee gelijke spelen heeft de ploeg uit Alphen de eerste zege, tegen Ammerstol, direct in grote cijfers uitgedrukt: 8—0. Oranje Groen bleef een punt voor op de concurrentie van groep A van de Gouds/Leidse afdeling door met 02 bij Gouderak te winnen. VTL boekte de eerste zege ten koste van Stompwijkse Boys: 2—1. In Groep B triomfeerde SJZ met 4—2 bij ZLC. Kickers en Meerburg gaan nu samen aan kop door winst, resp. tegen Soccer Boys (1—0) en VN A (2—1). Alphense Boys was duidelijk te sterk voor Ammerstol, dat er niet aan te pas kwam: 8—0. Voor rust scoorden John Macco (2x), Kees de Rijk en Jan Verwoerd. De pro ductie ging na de pauze gewoon door. John Macco vond wederom tweemaal het net, terwijl Kees de Rijk en Peter de Rijk het achttal volmaakten. KRV en Warmunda deelden de punten: 1—1. De Katwijkers waren voor rust duidelijk sterker maar John Eshof en Henk Krouwel trof fen het houtwerk. Warmunda her vond zich na rust en scoorde via Toon van der Voorn, na goed werk van Hans Oostdam. KRV kwam aan de gelijkmaker via een penalty van Geek Grimbergen, nadat Henry van Winsen Henk Krouwel ten val had gebracht. Leidse Boys (zonder Gidion van der Born) en Alphia hielden elkaar op 33. William Bastiaan en Ben den Daas zetten Alphia op 0—2. Vlak voor rust scoorde Rini van Veen tegen. Na rust kwam Leidse Boys, met invallers Herbert van Egmond en Ger Polane, op gelijke hoogte via Rini van Veen. René Noorlander bracht Alphia weer voor, maar Ed Ouwerkerk hield Leidse Boys nog net het ene puntje vast: 3—3. VTL won verdiend van Stompwijk se Boys: 2—1. De technisch bete re Leidenaars kwamen op winst via Peter Smit. De bezoekers scoorden middels Bram Scholten. Na rust tilde Vic Boutier uit een penal ty (Wim de Groot bracht Peter Smit ten val) zijn ploeg langs Stompwijkse Boys. Doelman Fer van Duuren, invaller voor de nog geblesseerde Wim Kemping, hield de Boys nog van een treffer af. Oranje Groen bleef met 2—0 de baas bij Gouderak. Cock Buyn scoorde met een schuiver 0—1. Een tweede treffer, van Koos Tette- roo, werd niet toegekend, omdat de scheidsrechter de bal de lijn niet zag passeren. Na rust miste Jimmy Leupe een penalty. Goude rak werd even gevaarlijk maar doelman Leugering redde be kwaam. Cock Buyn stelde ten slot te de zege veilig. Schoonhoven won verrassend met 3—0 bij Stolwijk. Treffers kwamen van Loek van Hemerik (2x) en Kees van der Sweep. Bergambacht—Nleuwerkerk werd afgelast. Groep B SJZ bleef in een matig treffen met 42 de baas over ZLC. De Zoeter- woudenaren namen voor rust een voorsprong, toen een bal ongeluk kig via de knie van Ger Tijssen bij Kees Lelieveld belandde, die raak schoot. André van der Hulst scoor de na rust met een kopbal tegen. Theo van Klink rondde een combi natie tussen Sjaak van Slingerland en Wim Bos af met de tweede treffer van SJZ. De thuisclub kwam echter weer terug via Ger Lefeber: 22. Toen doelman Kees van der Steen Cor van Tongeren onderuit haalde, kon Sjaak van Slingerland van elf meter raak schieten. Kees Belt (invaller voor Wim Bos) be paalde de eindstand op 2—4. Meerburg won verdiend met 2—1 van VNA. De technisch betere thuisclub miste via René Meyer voor rust kansen op winst. De tweede helft, die harder werd, gaf een aanvallend Meerburg te zien, dat via Ger Straathof verdiend de leiding nam. Thijs de Wit scoorde van elf meter 2—0, nadat Jan Wan- sink Loek de Jeu onderuit had getrokken. Dezelfde Wansink maakte zijn fout goed door tegen te scoren. Aanvoer Overdam van RVC redde in blessuretijd met een kopbal een gelijkspel (1—1) tegen ESTO. De bezoekers namen al snel een voor sprong, toen Gijs Jacobi een voor zet van Jos van IJk benutte. Daar op werd nog een doelpunt van Kees Velenturf afgekeurd en kreeg Jos van Uk geen penalty, toen hij onderuit ging. Kickers '69 hield Soccer Boys met 10 onder de duim. Na een mati ge eerste helft scoorde Jan van der Voort na een vrije trap de enige treffer. Gerrit Wit en Henk van der Zwaan benutten daarop nog enkele mogelijkheden niet. Ton en Jos Langelaan konden ook voor Soccer Boys het net niet vinden. Weteringse Boys en VNL zagen hun aanvallend spel beloond met veel doelpunten. De thuisclub ze gevierde ten slotte met 5—4. Leo Olijerhoek opende de score, waar op Harrie van Dorp 11 produ ceerde. Leo Olijerhoek zette zijn ploeg echter weer op winst. Na rust doelpuntten Harrie van Dorp en Theo Luyks voor VNL. Koos Loos en Albert Bollen deden dat voor de Boys, waarop weer Harrie van Dorp 4—4 maakte. Albert Bol len scoorde de beslissende treffer WO A-doelman Joop Straver in het nauw gedreven Dammie van der Poel springt mee. voor Weteringse Boys. Unitas en WOA hielden elkaar in een stevig duel in evenwicht: 0—0. Unitas kreeg de mooiste kans, toen Jan van der Blom van elf meter (na hands van Koos van der Geest) mocht schieten. Hij deed het echter te zacht. Na rust werd Unitas beter maar kwam niet ver der dan een inzet van Jan Ouds hoorn, die van de lijn werd ge haald. Gé van der Star kreeg geen penalty, toen hij onderuit werd oehaald. door twee Unitas-aanvallers Nicolaas Boys en Floreani speel den gelijk: 1—1. Een comer van Loek Tuinenburg werd door Ton Hoogervorst ingekopt. Vijf minuten voor rust betekende hands van Hans Egberts een penalty voor Floreant: 1—1. I •EN De Leidse eer lassers in de landelijke nintoncompetitie B.C. en en VEGLO konden weekeinde niet tot t komen tegen de ster- egenstanders respec- ilijk D.K.C. 2 in Den en B.C. Rotterdam. Leiden verloor met en VEGLO kon drie trijden van de 11 par- rinnen. i Ijjgëtr I ms de Leidse badmintonners I eindstrijd tussen deze twee ügaan, zodat zij de sterkste ganders bij de aanvang van tompetitie al gehad hebben. C. Leiden kwam het echtpaar pn Lineke Laman als enige hst in de mixed-dubbel tegen chtpaar Ge en Jo Lening. |nden: 15—8, 4—15 en 15—11. De overige partijen werden door Rotterdam vrij gemakkelijk gewonnen. Leiden kwam overigens drie kwartier te laat in de sporthal Charlois aan, omdat zij deze hal niet konden vinden. Het haastige gejacht wat daarop volgde was daarom pok niet bevorderlijk voor de voorbereiding van de concen traties, die men bij badminton erg hard nodig heeft! Bij VEGLO kwam, wederom, André de Rooy tot winst tegen John Samson: 15—3 en 15—4. Dik van Wijk „pak te" Peter Harten met 15—12 en 149. In de mixed-dubbel kwam het duo André de Rooy/Helga van Balgooy tot winst tegen Karei To- kromo en Ingrid Fikenscher: 15—8 en 1510. Op 10 oktober komen de Leidse teams tegenover elkaar te staan in de Universiteitssporthal aan de Wassenaarseweg. Om.14.00 uur vangt deze derby aan *jshP* sw - V -■ - - Bert de Graaf (Leiden) weet op tijd redding te brengen pir A *- I lm oor S putte Berki' je lei bil L gelijWfc spron icjmen Holl; 1. »se 0 werd eschil /al. K, 3 dicP gelukt jurerk oorzicf' toen lijn chter voor srliesp h s weh v.d. N 00 nd onteer 'EN Geen van de se ploegen is er in de ;e jeugdcompetitie in ge- gd de landelijke fina le bereiken. Het dichtst buurt van deze finale ten de D-jongens van lolland. De D-meisjes de Spartaan behaal- een vierde plaats in Jotaalrangschikking. sl Rudi Kerkman (AV Holland) bij de D-jongens weer erg op dreef. De discus wierp hij een afstand van 34.48 meter, liep hij de 1000 meter in De tweede loper Frank Win- d 3.12.7 nodig. Erik Ulrich ig verrassend 1.55 hoog. ■eisjes liepen vooral een goe- 0 meter. Wilma Boom (9.0) h Ligtvoet (9.2) en Willeke (9.3) zorgden voor een goe- K tart. Caroline Wellen sprong I boog. •je Kroon liep bij De Spartaan meter in 1.58.8. Marleen r sprong 4.34 ver. Zij werd voet gevolgd door Jacqueli- v«iad ne Kors met 4.29. De C-meisjes van de Bataven wa ren vooral goed op dreef bij het hoogspringen en op de 600 meter. Marianne Vink en Georgine Des- sems sprongen resp. 1.30 en 1.25 meter. Irene Buntsma had slechts 1.54.2 nodig voor haar 600 meter. Maurice Hunck deed het iets lang zamer: 1.58.5. José van Sonsbeek liep de meter weer zeer snel: 10.4. Haar clubgenote Karin v. 't Riet liep een goede 600 meter: 1.57.1. Ook bij AV Leiden was de lange afstand goed bezet. Marianne Floor (1.53.5) en Lilly Reychard (1.56.0) streden beiden in de voorste gele deren mee. Ook de hoogtesprong van Anne Kooistra was van een uitstekend gehalte: 1.30. De C-jongens van AV Holland kwa men in Dordrecht aan de start. Luuk Redel liep de 100 in 13.1 en sprong 5.28 ver. Peter Gijsman overschreed de 1.60 bij het hoog springen. Van onze sportredactie Leiden In de eerste klasse zaterdag, afdeling Leiden, had Oegstgeest een goe de dag. Zelf wees het Leiden met 2-0 terug, terwijl MVKV tegen Hazerswoudse Boys met 5-1 de boot in ging. daarmee namen de Boys de voor hen zo bekende tweede plaats in. Sc. Lisse nestelde zich achter de beide koplopers op de derde plaats door WSB met 2-1 de baas te blijven. Ook GWS schoof via een 2-0 zege op Valken '68 omhoog, gevolgd door KRV, dat Woubrugge met een 1-0 nederlaag naar huis zond. Oegstgeest behaalde in de derby tegen het gehandi capte Leiden dat met vijf invallers aantrad, een ver diende 2-0 overwinning. Gé Pervers tekende voor beide doelpunten. Voor rust knalde hij een afstand schot doel. Enkele minuten voor tijd verzuimde Dick van der Mey de score op te voeren. Hij miste een strafschop. Hazerswoudse Boys nam revanche op zichzelf voor het verlies van vorige week MVKV ondervond aan den lijve, wat dat inhoudt. Pas bij de stand 5-1 voor de Boys was het kruit verschoten. Giel Kampman opende de score met een prachtige kopbal onder de kruising van lay en paal. Kees van Tol zorgde voor 2-0. In de tweede speelhelft benutte Dinant Gelder een straf schop, alvorens de Valkenburgers tegenscoorden via Frank Wilmot. Kees van Tol en Rob de Roo maakten het quintet vol. GWS en Valken'68 waren aanvankelijk volkomen aan elkaar gewaagd, maar na rust sloeg GWS hard toe. Jan van Aken zette de Sassenheimers op 1-0. De Valken trokken vervolgens met man en macht ten aanval, hetgeen Peter van der Ben de ruimte gaf om na een uitbraak zijn ploeg op 2-0 te schieten. Sc Lisse en WSB hielden elkaar lange tijd in even wicht. Aad van der Poel gaf Lisse de leiding, maar in dezelfde minuut bracht Martin Tetteroo zijn ploeg op gelijke hoogte. Opnieuw Aan van der Poel hield met een tweede treffer beide punten in Lisse. Noch KRV noch Woubrugge schiep zich veel kansen. Diep in de tweede helft benutte Ton Verheul één van die spaarzame mogelijkheden. Op links doorgebroken schoot hij het leer via de onderkant van de lat in het net: 1-0 voor KRV. De strijd tussen de koplopers In de tweede klasse eindigde onbeslist. Abbenes en SVLV kwamen een 1-1 uitslag overeen. Stompwijkse Boys voegde zich bij dit tweetal door LSW'70 met 2-1 te kloppen. Ook SJZ, Meerburg en Klckers'69 behaalden de volle winst. Abbenes en SVLV troffen ieder éénmaal doel. Maup Honcoop voor Abenes, Jan Witteman voor de bezoe kers. In de tweede speelhelft werd SVLV met de rug tegen de muur gedrukt, maar Abbenes kon de beslis sing niet forceren. LSW'70 begon tegen het bezoekende Stompwijkse Boys sterk, maar kwam niet verder dan één treffer van Floris van der Hage. Deze voorsprong bleek te gering. Aad van Zon en Fred van Rijn bezorgden de conditioneel sterkere Stompwijkenaren de beide pun ten. Kickers'69 keek na een half uur spelen tegen een 1-0 achterstand aan door een voltreffer van Alphia-speler Bert Koster. Twee doelpunten van Gerrit Ooms deden de balans naar de Kickers omslaan. Meerburg en Bemardus waren goed tegen elkaar opgewassen. De bezoekers namen een voorsprong via Ton Bey John Duindam en Bert Dubbelaar zetten deze stand om in winst voor Meerburg 2-1. Een dubieuze strafschop bracht de beslissing bij SJZ-Unitas, Leiden. Ger Verzaal voltrok het vonnis, hetgeen twee punten voor SJZ betekende. Gouda Na drie speeldagen gaan Rohda en Slvao zonder puntenverlies aan kop. Rohda speelde met Floraant (5-0) en Siveo hield met veel moeite Bergambacht van zich af (3-2). Zwammerdam bleef In een doelpun trijke wedstrijd Waddinxveen met 5-3 de baas. Gouda boekte na twee gelijke spelen zijn eerste everwin ning. Oudewater werd er met 2-3 het slachtoffer van. Reeuwijk veroverde tegen Rl|nstreek zijn eerste winstpunten: 2-0. Rohda had weinig moeite met Floreant. De Bodegraaf- se ploeg die nog op zijn eerste tegendoelpunt wacht, drukte het krachtsverschil ook in cijfers uit. Jan Dorrepaal scoorde een hattrick, waarna Karei en At van Hanswijk de vijf volmaakten. Van onze sportredactie LEIDEN In de regionale dames voetbalcompetitie moest Ter Lee- de afgelopen zaterdag het hoofd weer diep buigen. Het Inmiddels naar de tweede klasse terug ge zette Ter Leede werd door Lugdu- num met 0-12 weggespeeld. Nan cy Verhoeven (6x), Liesbeth Thljs- sen (2x), Sylvia Kooien (2x), Rla Pijnacker en Marjan Dubbelde- man scoorden de Leidse treffers. Alphia blijft in de eerste klasse sterk voor de dag komen Nu werd Naaldwijk met 1-0 (doelpunt Inge Zuidam) teruggewezen. Bep Lager- weij moest met een dubbele been breuk het strijdtoneel verlaten. KRV was tegen Lyra niet erg op schot. De Katwijksen boekten een magere 2-0 zege. Nel van Beelen scoorde beide doelpunten. Het eni ge verschil tussen SVLV en Mon ster was produktiviteit. SVLV won met 2-0 dank zij doelpunten van Ilse Mens en Maria van der Holst. In de tweede klasse leed Valken '68 op eigen terrein een kansloze 0-7 nederlaag tegen 's Gravenzan- de. KRV 2 tenslotte toonde zich met 2-0 de meerdere van Zevenho ven. Dietske Kuyt en Coby Guyt tekenden voor de Katwijkse tref fers. In de zondagafdeling stelde Rand stad Sport Ladles zich kandidate voor de Leidse Courant-Bal. Het povere Iduna 2 kon 17 maal de bal uit het net halen. Doelpunten- maaksters: Marjan Konings (8x), Henny Steensma (4x), Corry Lam berts (2x), Jolanda Overbeek en Ellen Vlasveld. SJC had weinig moeite met SJZ 2: 5-0. Voor SJC scoorden Tonnie de Ridder (2x), Damesvoetbal Henny Smit en Henriëtte de Rid der. Wil du Prie scoorde voor SJZ een waardevol doelpunt. SJZ boek te een nipte 1-0 zege op Kickers '69. Sportclub Lisse nam tegen WSB door een treffer van José Kortekaas wel de leiding, maar zag WSB na de pauze alsnog een 2-1 zege grijpen Carta van Duiven voorden en Lida Meeuwenoord- van Zeist namen de Noordwijker- houtse produktie voor hun reke ning. Unitas Leiden triomfeerde- met 3-2 over UDO. Voor Unitas Leiden scoorden Corry Taffijn (2x) en Joke Spies, voor UDO Jacqueli ne Zandbergen (2x). Van onze sportredactie LEIDEN De regionalen van UVS hebben in het duel tegen Westlandia met één punt genoegen moeten nemen: 2—2. De „blauwwitten" speelden voor rust erg slecht, hetgeen resulteerde in een 2—0 achterstand, in de tweede helft herstelde UVS zich goed door doelpunten van Kees van Veen en Ron Bekooy. Quick Boys leed bij Sparta een 4—1 nederlaag. De jeugdige Katwijkers hebben de gehele wedstrijd weinig in te brengen gehad. Arie Schaap bracht Quick Boys nog wel aan de leiding. Katwijk heeft tegen Excelsior een teleurstellende 2—0 nederlaag geleden. Vooral in de eerste helft speelde Katwijk beneden zijn kunnen. Katwijk was bovendien gedupeerd door het uitvallen van doelman Bram Schonnenberg, waardoor de veldspeler Piet Varkenvisser in het doel moest gaan staan.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 15