Prestatie van Roda JC maakt indruk op Anderlecht Amateurboksen blijft magere zaak Zorgen om blessure van Bram Geilman Paulus de Boskabouter-Het beest van Ploemanac Suske en Wiske- De Raap van Rubens Lucky Luke „De genezing van de Daltons" BloemenveilinjJ DINSDAG 14 SEPTEMBER 1976 LEIDSE COURANT Dj PAGINA 1 r Anderlecht, louter bestaande uit internationals of ex-inter- staand), Jan Ruiter (rechts staand), Peter Ressel (links nationals, van wie vier Nederlanders: Haan (eerste van links knielend), Rob Rensenbrink (naast Ressel). (Van onze sportredactie) BRUSSEL Op een bij- veld van het Astrid-park trainde gistermiddag de selectiegroep van Ander lecht onder supervisie van Raymond Goethals. De geblesseerde Jean Thissen en Gilbert van Binst, beide verdedigers, keken toe. Zij zullen morgenavond in ieder ge val niet spelen. Interna tional Van Binst loopt nog in het gips, Thissen heeft last van een spier in zijn kuitbeen, waaraan hij onlangs werd geope reerd. Van Binst wel of niet in het elftal, scheelt voor Anderlecht meer dan een slok op een bor rel, want omdat hij niet kan spelen, moet technicus en mid denvelder Swat van der Eist zijn taak als rechterverdediger overnemen. Hij doet het op die plaats erg goed en scoorde in het Belgische elftal tegen IJs land, ruim een week geleden. De meeste aandacht, zeker van Rod a JC, zal uitgaan naar het Nederlandse viermanschap van Anderlecht. Ressel - Ruiter - Haan Rensenbrink. Vooral de aanval met de Brit McKenzie als spits behoort tot de beste van Europa, indien de vorm er is. McKenzie heeft nog niet ges coord voor Anderlecht, maar dat deert Goethals niet, want er zijn anderen die dat volop doen. Rob Rensenbrink, Arie Haan, Swat van der Eist en de jeugdi ge Frankie Vercauteren hebben dit seizoen de meeste doelpun ten voor hun rekening genomen. Indruk De Nederlanders Elf internationals (Van onze sportre dactie) BRUSSEL Roda JC zal in het eerste Europa Cuptreffen in Anderlecht een ploeg tegenover zich vinden die louter bestaat uit interna tionals en ex-inter- nationals. Rensenbrink, Haan en Ruiter zijn Oranjeklanten. Ressel speelde driemaal voor het Nederlands elf tal. Van Belgische zijde zijn Coeck, Vandendaele, Van der Eist en Proos vaste keus voor het Belgi sche elftal. Dockx is oud- international, Vercoute- ren is jeugd-international en McKenzie behoorde reeds tot de Engelse kern van Don Revie. Roda JC kan daar slechts twee internationals tegen over stellen, Dick Nannin- ga, die voor .Jong-Oranje speelde en Jens Kolding, die tot de Deense selectie behoorde. lecht worden sinds zondag overstelpt met vragen over Ro da JC. De Kerkraadse formatie schoof Feyenoord opzij en dat heeft indruk gemaakt in Brus sel. De Belgen hadden Roda JC niet tot een dergelijke prestatie in staat geacht. „Ik verwacht toch dat we met 2—0 winnen," meent Rob Ren senbrink. „Meer is ook niet zo hard nodig, want wij hebben een ploeg die sterk kan counte ren, dus kunnen we in Kerkrade de zaak afmaken. Niet dat ik de wedstrijd te licht opneem, want Roda moet wel goed zijn, anders stond het nu niet bovenaan de ranglijst. Maar wij brengen een brok ervaring mee." „Ik maak me er nu nog niet zo druk over," sprak Arie Haan gisteren lakoniek. „Als we van avond in afzondering gaan, ga ik me pas op Roda concentre- fen. Roda JC heeft een goede ploeg, maar geen geheimen. Ik ken dit Roda JC nog van vroe ger, maar het speelt nu wel beter voetbal dan in de tijd dat ik bij Ajax was." Peter Ressel: „Roda JC is een knappe ploeg. Feye noord verslaan, dan moet je toch iets kunnen." Trainer Raymond Goet hals wilde gisteren nog weinig kwijt over zijn ge dachten hoe Roda te be strijden. Hij heeft nog niet gesproken met hulp trainer Lippens die Roda JC zaterdagavond in Rot terdam aan het werk zag. Angstig afwachten in Kerkrade. Kan Bram Geilman wel of niet spelen? KERKRADE De liesblessure van Bram Geilman opgelopen na een grove, actie van Feyenoorder Nico Jansen baart heel Kerkrade zor gen. Hoewel de eer ste doelman van Roda JC vrij opti mistische geluiden laat horen. Geilman: „Ik ben bij dokter Strikwerda ge weest en moet tot woensdag rust houden. Maar ik ga ervan uit dat ik tegen Anderlecht in het doel sta. Ik heb op het ogenblik wel pijn in mijn onderbuik, alles is uit elkaar getrokken, maar ik heb nog even de tijd om te herstellen." Reservedoelman Jo van de Mierden achtte de kans dat hij morgen in aktie moet komen vrij groot. Van de Mierden: „Ik houd er in ieder ge val rekening mee, hoe wel ik het voor Geilman erg sneu zou vinden. Ze nuwachtig ben ik niet. Ik ben de Henny Ar- desch van Roda." Eigen lijk is Joop Dacier de tweede doelman maar hij blesseerde zaterdag in een wedstrijd van het C-team een vinger en kan beslist niet spelen. W—85 Er waren nu een paar drei- niet. Bezorgd beet hij op zijn baardje gende moeilijkheden voorlopig opge- en dacht aan de toekomst, die er bar lost. Gregorius sliep als een roos en onzeker uitzag. Uit gewoonte greep Ploe hield zich opvallend koest. Pau- hij naar zijn pijpje, vergetend dat er lus zou dus tevreden kunnen zijn met geen krummel tabak meer was, Ploe wat hij bereikt had, maar dat was hij zag het en veerde gedienstig over eind. „Zal ik nog wat zeewier vit je halen?" bood hij aan. „O nee, fir. niet meer, alsjeblieft niet!" riep PPh lus. „Laat me rustig nadenken.® 1 moet iets verzinnen, een middel hier weg te komen!". - D n «w rc/s boor t'jo en Ruime, bclrhot lrmb/r in 1620 moe onsceme vnn HmncRPcn. Hé! JR ben m'n hik hwiit en ih ben nucb - ter Wnormr wes ik nu neer hier ROTTERDAM Er kleven ook dit piepjon ge boksseizoen voor amateurs dezelfde fou ten aan de organisatie van wedstrijden als in het vorige tijdperk: alle avonden beginnen te laat, ze zijn daardoor ook te laat afgelopen want een boksavond loopt altijd uit tot tegen middernacht en van de aangekondigde pro gramma's komt niet veel terecht. Zo was bet vorige week in Den Haag, zo was het gister avond ook in het her bouwde „Odeon" te Rot terdam. De Rotterdamse boksvereni ging „Huizenaar" had eigen lijk niets anders dan een (duurbetaalde) clubavond georganiseerd die met hangen en wurgen bijna het midder nachtelijk uur haalde. Er was zelfs een afscheid ingelast van de ex-profs Aad Jansen en Joop Verbon die nota bene anderhalf jaar geleden voor het laatst tussen de ringtou- wen waren geklommen. Voorts was de tegenstander van Carel Jansen niet versche nen en liet men hem een aan tal rondjes sparren tegen club genoten, van „Huizenaar". Als dit alles eraf wordt getrok ken bleef er een mager avond je over met een korte vecht partij tussen twee bezoekers en drie A-partijen waarvan die tussen de welters Tonny van Eek (Amsterdam), ex-kam pioen van Nederland, en Peter Wullems (Huizenaar) in de tweede ronde moest worden gestaakt wegens een oogbles sure van Wullems. De Gemert- se middengewicht René Rut ten verloor van de Amster dammer Leo Bouwman na een rommelig duel waarin beiden het te kwaad kregen met de conditie. Resteerde het duel tussen de zwaarwelters Cor Ton (Huizenaar) en Duits (MTS, Maastricht) waarin Ton met verrassende, snelle en zui vere stoten zowel kort als lang, imponeerde. In de derde ronde trok de Limburger furieus ten aanval en bracht hij Ton zelfs in moeilijkheden. Zijn punten- zege kwam echter niet meer in gevaar. Stijl Vermelding verdient nog de partij tussen de lichtgewichten Freek Bandel (Huizenaar) en Van Eisen (Gemert) in de B-klasse. Bandel is sterk maar moet het hebben van ongecon troleerde zwaaistoten die dan wel eens de roos willen tref fen. Niet echter tegen de rustig kijkende, goed van links stop pende en uiterst bekeken sto tende Van Eisen die veel ge richter plaatste en in fraaie stijl hij en Ton verwierven dan ook de stijlprijzen de partij won. Dat deed ook het onmiskenbare talent Johnny Smit (Crooswijk, Rotterdam), die een partij wel eens te sim pel opvat maar daarentegen geen onnodig risico loopt. De Bosschenaar Behenne kon zich in de eerste ronde goed handhaven maar werd in de tweede getroffen door een se rie, besloten met een rechtse hoek, waarop Behenne zich staande liet uittellen. Het ver schil in techniek en zuivere stootkracht was dan ook te groot. Enige andere uitslagen: nieu welingen: zwaarwelter Dam steeg (Te Pas, Den Haag) w.o.p. van E. Satir (Bisschop, Amsterdam); C-klasse weiter- gewicht A. Satir (Bisschop) on beslist tegen Karstens (Te Pas), zwaargewicht Snijders (Maastricht) wint van Bouwen- se (Te Pas) door' opgave in de derde ronde. Herman van Bergem Jong Den Haag tegen RAVA (Van onze sportredactie^ DEN HAAG Jong FCL- Haag zal vanavond om achl in het Zuiderpark een 0 wedstrijd spelen tegen R£0 Het is het eerste duel ii(W nederlaagserie om de Sj*0 Quick Trofee. 7' Gelijktijdig, maar dan op"®j terrein van Blauw Zwaï' Wassenaar, ontmoeten de 1 trictsteams van West I en 5.d II elkaar. Voor West II koy o.a. uit Bres (Lens), Bakhu^ Van Buuren (beide RVCgrt Gerritzen, Klein en Winkeboo len VUC). e f 10 HONSELERSDIJK - (Bloemend CCWS), maandag 13 september 19^ 70 Euphorbia 65—99, snijgr. 88250 7, ryllis 84—109, anjers 39—60, anjers^ 7. 326-620, anthurium 133-285, tr. normaalcult. 126—205, chrys.!;0 nor/naalcult. 44140, chrys. tr. '0 roridcult 155—355. chrys. gepl. (76 rondcult. 56—155, fresia ej 69> 349-780. fresia dubbel 197-275,|70 bera gem. 26—59, gerbera op S71 48—68, gladiolen 156-275. ir* 392—445, leliekelken 93—155, lelij ken 55—320, orchiedeeën 243—460H| zen groot 24—65, rozen klein 13-f strelitzia 291—370.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 14