Zilverster blijft Columbus de baas TENNISPLOIG HAALT I Winst na twaalf jaar in snelwandelinterland Europees kampioenschap Hobie Cat 16 heeft veel protesten op Noordzee EINDSTRIJD NIET I SPORTTRIBUNE Twee boksprofs eerste serie Wellicht nog een trainer verdacht op Duindigt LEIDSE COURANT,- DEN HAAG Slechts twee Ne derlandse profboksers, half- zwaargewicht Rudi Lubbers en zwaarweltergewicht Fighting Mack zijn door de Nederlandse Boks Bond (NBB) per 1 septem ber in de eerste serie inge deeld. De NBB heeft zestien profbok sers geklasseerd. De lijst ziet er als volgt uit: Zwaargewicht: Hennie Thoonen (kampioen van Nederland). Bert Nikkelen-Kuyper en Jan Lubbers (allen tweede serie). Halfzwaargewicht: Rudi Lubbers (eerste serie), Jimmy Verstappen, Sjoerd Tuininga (tweede serie). Franklin Arrindell en Joop Kruis (beiden derde serie). Middengewicht: Jo van den Broek (derde serie). Zwaarweltergewicht: Fighting Mack (eerste serie). Stan van der Driessche (tweede serie) en Guus Bleus (derde serie). Weltergewicht: James Vrij (kam pioen van Nederland). Sugar Ray en Adrie Huussen (allen tweede serie). Lichtgewicht: Gerard Bok (twee de serie). Rolhockey- succes in Frankrijk (Van onze sportredactie) ST. OMER De Nederlandse rolhockeyploeg heeft in Fran krijk succes geboekt. In de tweede ronde van het Trans Europe Invitation-toernool werd alleen van Duitsland verloren. Nederland, Zwitserland en Duits land behaalden elk acht punten. Nederland won van België (5-1), Engeland (8-0), Zwitserland (5-2), Frankrijk (7-2) en verloor van Duitsland met 2-1. De eindstand: 1, 2 en 3 Nederland, Zwitserland, Duitsland 8 punten, Frankrijk 4, Be^ië 2 en Engeland 0. WASSENAAR Jan van der Berg is al enkele jaren eigenaar van dravers. De broer van de oud-betaald voetbalscheids rechter Cor van der Berg, heeft dit renseizoen op Duindigt twee volbloeds: Donna en Zilverster. Beide paarden zijn gekocht van de bekende volbloedeigenaar Nuy uit Wezepe. Zaterdagmid dag in de Clingendaalren zorg de trainer Cees van der Harst voor eigenaar Van der Berg voor een grote verrassing. Zilverster ging met Alan Jones als eerste over de eindstreep, juist voor Columbus. Anki en Sir Ishan. De ruim elf mille waren voor eigenaar Van der Berg, die daarmee zijn eerste klassieker won, bij de tweejarige volbloeds. Kasteelheer Nuy zal op zijn neus hebben gekeken. De tweede aan komende. Columbus en Sir Ishan zijn namelijk van hem en dan geklopt te worden door de afge dankte Zilverster is natuurlijk een hard gelag. Er was lof voor trai ner Cees van der Harst, die Zil verster in zo'n topconditie heeft gebracht. De volbloed van het |aar, de nu zesjarige hengst Townsman, maakte voor het eerst dit sei zoen zijn heroptreden. Het paard was geruime tijd gebles seerd geweest en kwam in een conditierën aan de start. Op papier was er maar één te genstander, die het Townsman moeilijk kon maken en dat was Sasquatch. Townsman bleek ge heel hersteld te zijn en slechts in de laatste meters moest jockey Kevin Davies zijn hengst lichtelijk aansporen om La Falaise te ver slaan. Intenturend werd derde en Haut Girl vierde. Los van het veld op grote afstand kwam Sas quatch binnen. Het paard had geen enkele vorm en het was bedroevend, hoe trainster Anne- mieke van Beissel dit paard in de baan bracht. Bij de dravers was er een dub bel succes voor de oud-Voor burger Giel van der Togt. Hij zegevierde in de openingsdra verij met Orson Baker en later op de middag met Omber Bui tenzorg. Ook de Nootdorper Guus Knij- nenburg had een goede dag. Zelf won hij heel fraai met Ontdekker (Van onze sportredactie) DEN HAAG Op Duindigt doen geruchten de ronde dat er nog een trainer „verdacht" zou zijn. De NDR weet te ver tellen dat alleen Wim van Dijk en Annemieke van Beissel voor de strafcommissle moe- en zijn leerling Jan van der Pijl bracht Martina Norma als eerste over de meet. De drafliefhebbers keken vol verlangen uit naar het tweede optreden van de nieuwe Franse hengst- op Nederlandse bodem Due de Brou. In de Gouden Spelddraverij zou het paard aantreden met mede eigenaar en veteraan Gerard van der Wal. Maar het paard is zoda nig in training geblesseerd ge raakt. dat hij de eerste tijd wel niet aan de start zal verschijnen. Gerard van der Wal die al menig maal Karloff B naar de overwin ning heeft gereden, moest nu vanaf de kant toezien hoe Huug van Dijk met Karloff B zegevierde voor Jade en Joke. ARTHUR VAN RIJSWIJK ten verschijnen. Bij een dopin gonderzoek werden bij twee paarden ongeoorloofde midde len aangetroffen in de urine van deze twee volbloeds. De vijfjarige merrie Brunny Star werd na haar overwinning in de Fernprijs positief bevonden. De contra expertise, aangevraagd door trainster Van Beissel, be vestigde het eerste onderzoek. Bij de vierjarige merrie Perfu- mend Lady luidde de uitspraak „verdacht". Trainer Wim van Dijk heeft echter van contra-ex pertise afgezien. Van Dijk is enkele jaren geleden geschorst geweest, toen er bij zijn paard Coaldi ongeoorloofde middelen werden aangetroffen. PHILADELPHIA - De Nederland se damestennlsploeg Is er zater dag niet in geslaagd zich te plaat sen voor de finale van het met 350.000 gulden gedoteerde toer nooi om de Federation Cup. In de halve finales verloor Nederland van het team uit de Verenigde Staten met 3-0. Voor ruim 6000 toeschouwers won Billy Jean King de openingspartij van Betty Stöve met 6-2, 6-3. De beslissing was toen in feite al gevallen. Elly Vessies kreeg geen kans tegen Rosie Casals: 1-6, 2-6. Casals en King maakten de triomf compleet door een overwinning in het dubbelspel tegen Betty Stöve en Tine Zwaan: 6-1, 6-4. Het was voor de speelsters uit de Verenig de Staten de tweede zege op een dag. Enkele uren eerder hadden zij Zwitserland eveneens met 3-0 ver slagen. De tegenstander van de Ameri kaanse dames in de finale werd Australië, dat met 3-0 won van Groot-Brittannië. De tennisploeg van de Verenigde Staten veroverde voor het eerst sinds 1969 de Federation Cup. De Verenigde Staten versloegen in de finale Australië met 2-1. Billie Jean King en Rosie Casals, die voor het laatst in 1967 de Amerikaanse ploeg voor de Federation Cup vormden en toen in de finale Aus tralië ook al versloegen, wonnen gisteravond het beslissende dub belspel tegen Evonne Cawley- Goolagong en Kerry Reid met 7-5, 6-3. De Amerikaanse ploeg, die tijdens dit toernooi Chris Evert door een blessure zag wegvallen i tc jen, kwam op een achterstand vanl doordat Kerry Reid met 1-6, P 7-5 van Rosie Casals won. 6" Jean King bracht daarna de bal» weer in evenwicht door een of'nr winning van 7-6, 6-4 op EvoPdei Cawley, waarna King en CaPetl met hun overwinning in het da belspel de beker weer in Arr#n 1 kaanse handen brachten. urO| P 0 C S KOPENHAGEN De Nederlandse snelwande laars hebben zaterdag In Kopenhagen een interland met Zwitserland, België, Denemarken en Luxemburg gewonnen. In de wedstrijd over 35 kilometer bleek de Luxemburger Lucien Faber de snelste In 2.55.59. De beste Neder lander was Tjabel Ras, die met een tijd van 3.06.05 vierde werd. Het was de eerste maal dat Nederland in de vijflandenwedstrijd, die voor de twaalfde keer werd gehouden, zegevierde. De uitslagen zijn: senioren 35 kilometer: 1. Lucien Faber (Lux) 2.55.59, 2. Willi Sawell (Aus) 2.56.04. 3. Chris Halloy (Bel) 3.04,17, 4. Tjabel Ras (Ned) 3.06.05, 6. Jan de Jonge (Ned) 3.10.15, 8. Dirk Massen Van de Brink (Ned) 3.13.46,10. Nico Schroten (Ned) 3.15.43. Landenwedstrljd: 1. Nederland 64 punten, 2. Zwitserland 55. 3. België 46, 4. Denemarken 46, 5. Luxemburg 25. Junioren 10 kilometer: 1. Allan Nyring (Den) 51.06, 3. Van Vliet (Ned) 51.35, 4. Van de Knaap (Ned) 51.37, 6. Rddensberg (Ned) 52.35, 12. Schippers (Ned) 56.46. gen Zwitserland door een minder aantal indivi duele overwinningen verloren. Beide ploegen eindigden op een totaal van 64 punten. De winst ging naar de Zwitserse meisjes, die acht overwinningen behaalden tegen Nederland vijf. Me 9er: AARAU De Nederlandse meisjes atletiek- WINSCHOTEN De Engelsman Chris Stetfnbe ploeg heeft gisteren de interlandwedstrijd te- heeft zaterdag in Winschoten een internatldtrijc Ie loop over 25 kilometer gewonnen. De finnt liep de afstand in 1 uur 20 minuten en fcer seconden, wat een nieuw wedstrijdrecord ien tekende. uit- In de eerste twee van de vijf ronden liep Ipun kopgroepje van drie atleten, Stewart, Henk en de Weètduitser Grüber aan de leiding.(rwin de tweede ronde viel Grüber terug. In de dEfcest ronde raakte Henk Kalf een halve minuut ac^a j; bij Stewart. In de laatste ronde kwam de Neta lander nog wel terug maar dichter dan flje ei seconden kon hij Stewart toch niet benadefcuroi De wedstrijd werd door een veld van 35 dee» mers in de stromende regen gelopen. 0ntn De uitslag is: 1. Chris Stewart (Eng) 1.20.56.2, 2. Ifd c NijS (1500 .Kalf (GVAV RAP) 1.21.04.6, 3. Rudiger Grüber (Jni ,tpn 1114 1.24.00.8. 4. Joop Keizer (KNAU) 1.24.46.4, 5. S' fl'oc Sandau (WDI) 1.27.46.8, 6. Peter Sprengborn !""c dQHK 1.29.57.0, 7. Peter Fritz (Metro)l.30.58.0. 8. Gun» Helmrich (WDI) 1.31.15.0. De jongens brachten het er in de drie landen- wedstrijd tegen Spanje en Zwitserland slecht van af. De ploeg verzamelde slechts 80 punten. Spanje won met 169 punten voor Zwitserland, dat 149 punten vergaarde. De Nederlandse jon gens boekten niet één individuele overwinning. De overwinningen bij de meisjes kwamen op naam van Rona Keiler (400 m in 58,14), Fieke Kamps (800 m in 2.09.88), Karin de m in 4.27.58), Jennifer Smit (kogelstoten: m) en Bea Wiarda, die met de discus 49,86 meter wierp. «a—s—nm—iagmaj i rBiaitvjr— Heilbron en Biemond kwamen aan zilver door een portret boot waarmee Robert Heilbron zijn prestatie leverde kost rond de acht mille. "De eerste kosten zijn erg hoog.maar voor de rest is het echt niet zo'n dure sport. Als je een maal je catamaran bezit leef je erg zuinig. Zeilen maakt het leven goedkoop. Op het water kan je echt niet veel geld uitgeven". De 30-jarige Robert Heilbronis drie jaar geleden met wedstrijdzeilen zeilen in Amerika begonnen. Hoe wel hij in binnen- en buitenland altijd erg sterk voor de dag komt is hij nog nooit dicht in de buurt van de Europese titel geweest". „De veiligheid op het water is voor mij punt nummer één. Hoewel het niet verplicht is neem ik altijd het anker van drie kilo in de boot mee. De boot is daardoor wel een stuk zwaarder, maar bij een storm komt zo'n anker natuurlijk uitstekend van pas". Er worden strenge veilig heidseisen gesteld door de haven commissie in Scheveningen. Bij Met veel genoegen 'al burgemees ter Schols aan het Europees kam pioenschap Hobie Cat 16 terug denken. Den Haags eerste burger zorgde zaterdag bij de opening voor een grote verrassing. Hij liet zich per boot overzee naar het verenigingsgebouw "De Roef" ver voeren. De burgemeester was daarvoor in een politieboot ge stapt, maar dit vaartuig kreeg mo- torpech. De organisatie van de Hobie Cat races moest toen te hulp komen om de heer Schols op de Noordzee te laten overstappen in een reddingboot. Het liep alle maal goed af. Met een kletsnat pak werd hij in "De Roef" ontvangen, waar hij een andere broek en jasje kreeg aangeboden, oden. De bur gemeester stapte enige tijd rond in een in derhaast aangeboden blazer met daarop een badge van "Swift", een concurrent van de Hobie Cat. Daar werd echter door Joop Fi- SCHEVENINGEN Pas gisteravond laat werd de officië le uitslag van de derde Europese kampioenschappen Hobie Cat 16 bekend. Het protestcomité moest eerst een serie protesten verwerken, waarvan de meeste tegen de Duitse deelnemers waren gericht. De Europese titel kon echter op het Noorderstrand van Scheveningen de Duitsers Martens en Lindeman niet ontgaan. Ze behaal den 5,25 punten. Het zilver was voor Robert Heilbron en Rembard Biemond met 22 punten. Door een protest moest het Duitse koppel Dinsdale en Olenschlager het zilver aan de Nederlandse zeilers afstaan. De gebroe ders Dick en Carel van den Burg konden niet verder komen dan een zesde plaats. De derde E.K. was een prachtig schouwspel voor de kust van Scheveningen. Duizenden mensen stonden vanaf de boulevard te kij ken. Ook op de Pier was de race goed te volgen. De meeste deelne mers waren echter al huiswaarts gekeerd toen de Engelsman Ed- gerton, de voorzitter de uitslag officieel bekend maakte. Burgemeester scher namens de organisate een eind aangemaakt door de heer Schols een trui aan te bieden van de Hobie Cat Associatie Neder land. Burgemeester Schols kon niet genoeg krijgen van het bran- dingzeilen en kwam gistermorgen met zijn hele gezin weer terug op het strand om weer een kijkje te nemen. De weersomstandigheden maakten het niet mogelijk om vrijdag kwali ficatiewedstrijden te houden. Za terdag gingen maar twee wedstrij den door. De derde werd afgebro ken wegens de zware wind. De prestaties van de Europese kam pioenen. de gebroeders Dick en Carel van der Burg, waren ronduit teleurstellend. Sterker kwamen Ro bert Heilbron en Rembard Bie mond (lid van de KZVS) voor de dag. "Het is een erg fijne sport Niet ongevaarlijk, maar als er ongeluk ken gebeuren, dan is het je eigen schuld. Zaterdag sloegen er twin tig boten om en vrijdag toen de wedstrijden werden afgelast bra ken er acht masten. Maar met je zwemvest aan en je mes steeds in je hand kan er niets gebeu ren", aldus Heilbron. Dat mes is nodig, om zich, indien er moeilijkheden zijn, te kunnen bevrijden van touwen en zeilen. De "Het is altijd moeilijk te zeggen hoeveel mensen er op dit soort wedstrijden afkomen. Het bran- dingzeilen Is vanaf de Pier en boulevard te volgen", aldus Wim Woris voorzitter van de KZVS. wedstrijden moet in ieder geval volgende aan boord zijn: een kerbal, een kompas, een noodvlag, een zakmes, een een sleeplijn van minimaal scheepstoeter, voldoende mogen, reddingsvesten, een reddingsboei of een nenband. Tijdens de Hobie Cat races voldeden alle boten aan voorschriften. Ondanks vele testen, is het derde Europese Kan pioenschap Hobie Cat 16 uitsti kend geslaagd. De Kust Zeil Ve eniging Scheveningen loopt plannen rond om volgend ja; weer een groot evenement te org: niseren. Voorzitter Wim Woriei "Wij denken aan een soort Kaat week. Misschien kan dan de strij tijdens de Scheveningenweek 01 de Noordzee cup plaatsvinden. D evenement kost dertig mille. Dot steun van de gemeente en ee groep sponsors zijn we rond gekt men". ARTHUR VAN RIJSWIJ Door het slechte weer moest zaterdag een wedstrijd worden afgebroken

Leidse Courant | 1976 | | pagina 16