Loon naar werken jjvers: „Acht weken knokken n dat punt in te lopen" voor FC Den Haag AZ'67 wil ook KrankI (Rapid Wien) RCHALANCE PSV AFGESTRAFT Havelange: „W.K. 1978 gaat door" MAANDAG 23 AUGUSTUS 1976 RUIM EEN MILJOEN Van onze sportredac tie. ALKMAAR Van avond valt in Wenen de beslissing over de transfer van de Oos tenrijkse international KrankI naar AZ'67. vorige week met KrankI en met diens vereni ging Rapid Wien volle dige overeenstemming bereikt. Het enige pro bleem vormt de leeftijd van KrankI (23). De Oostenrijkse voetbal bond kent sinds enkele jaren de regel dat spe lers onder de 26 jaar niet naar het buiten land mogen vertrek ken. Zowel AZ als KrankI heeft echter goede hoop dat de Oostenrijkse voetbal bond vanavond besluit toe te stemmen in de transfer, waarmee ruim een miljoen gulden ge moeid is. omzettingen in de ploeg zette FC Den Haag in de tweede helft zijn schouders onder het karwei. Dat leverde weinig oogstrelende acties op. maar wel kansen. Van Leeuwen zag zijn inzet via een been van een Haarlemse verdedi ger naast gaan na een pass van Swanenburg en de frele linkerspits verraste kort daarna bijna doelman Boersma. Getuigend van inzicht liet Swanenburg een lobje richting Haarlemse doel los, terwijl zijn medespelers een passje verwacht ten. De terugijlende Boersma kon met een bliksemreactie redden, zoals hij ook een voortreffelijke kopbal van Van Leeuwen onscha delijk maakte met een fabelachtige reflex. Daarna kwam de episode-Jol. De naar het middenveld gedirigeerde Jol „(Daar kom ik veel beter tot mijn recht") loste enige knallende afstandschoten, waarvan Boersma bij twee ervan handelend moest optreden. Jos was ook de grond legger van de winnende treffer. Uit zijn fraaie pass kon Hoekema de voorzet lanceren, waaruit Kila scoorde. Dat was drie minuten voor het officiële einde van de speeltijd. „We hoeven nu in ieder geval niet met een hangend hoofd naar PSV", meende Henk van Leeuwen. „Als je hier gelijk speelt heeft dat natuurlijk een zeer nade lige uitwerking. Nu kunnen we misschien in één week vijf punten hebben". FRANK WERKMAN Scoreverloop: 13. Perazic 1—0, 26. Van den Berg 1—1, 87. Kila 2—1, Scheids rechter: Ram; Toeschouwers: 6500. FC Den Haag: Van Antwerpen; De Calu- wè (Swanenburg), Mansveld, Van Vliet. Korevaar; Kila, Albertsen, Perazic; Jol, Van Leeuwen. Hoekema. Haarlem: Boersma; Wentink, Peijs, Melkers, De Vries; George. Wildbret, Van der Ban; De Kip, De Winkel, Van den Berg. Fotografen willen geen slabbetje met reclame dragen ROTTERDAM Bij grote toernooien in het buitenland - Europees- en wereldkam pioenschap, Europa Cupduels met overgrote belangstelling - is het een normale gedragsre gel dat de uitverkoren foto grafen (een gelimiteerd aan tal) voorzien zijn van door de organisatie verstrekte „hes jes". Otto Roffer, de directeur van het Olympisch stadion - zelf eens een niet onaanzien lijk doelman - vond het toer nooi Amsterdam 701 ook erg belangrijk. Daarom moesten de fotografen een soort slab betje dragen. Maar daarop stond reclame. Dat schoot de Nederlandse Vereniging van Fotojournalisten in het ver keerde keelgat en via de sec tie Nederlandse Sport Pers is de heer Roffel erop gewezen dat de fotografen niet als sandwichman wensen te fun geren. Indien de heer Roffel voor zijn stadion deze maat regel niet intrekt vóór 1 sep tember zullen zowel de Ne derlandse Sport Pers als de Nederlandse Vereniging van Fotojournalisten hun onge noegen op andere wijze ken baar maken. Afschrift van de protestbrief is gezonden naar de Nederlandse Vereniging van Journalisten waarvan de NSP en NVF secties zijn, de sectie hoofdredacteuren en Ajax als eerste belanghebben den. REP! Ef per onze sportredactie) 'VEN „Wij hebben hier mnodig een punt verloren", n teleurgestelde Kees Rij- Ija afloop van de derby Eind- ■PSV. „Op zich is het ver dat ene punt nog niet zo aar we moeten acht weken n om het weer in te lopen". het eerst weer compleet, heeft de uit handen gegeven. Diep in de *ielft stond de landskampioen nog voor, maar die voorsprong werd claarbare wijze uit handen gegeven, bij een voorsprong van 2—0 nog Hen vind ik het ergste", zei Rijvers, rdedigers staan te slapen, en een -indhoven profiteert daarvan. Na tordt er gezeurd over buitenspel of daar heb ik niks mee te maken. We waren voor de eerste maal compleet, dan moeten we een wedstrijd zoals deze in eigen hand nemen en niet de beslissingen aan de tegenstander laten". Bij Eindhoven volop glunderende gezichten. Trainer Rinus Gosens, door een operatie aan zijn been verbannen tot een verblijf in de rolstoel, zei meteen na afloop van de wed strijd: „Begin nu niet over die kar te vragen, het punt is voor ons belangrijker, je ziet dat het tegen zo'n sterke ploeg als PSV toch mogelijk is doelpunten te maken, zelfs als ze met 2—0 voorstaan. Het is een goede stimulans voor de twee zware uitwedstrij den". Orde op zaken PSV ontsnapte In de eerste helft al aan een achterstand toen scheidsrechter Wel- linga een handsbal van Van Kraay In het strafschopgebied onbestraft liet. Eindhoven, met Strik en Savic als beste na de eerste treffer van FC Den Haag. spelers, was in de gehele eerste helft zeker niet de mindere van PSV. In de tweede helft stelde PSV snel orde op zaken. René van de Kerkhof schitterde in een van zijn beken de rushes. Uit zijn voorzet kon Lubse gemak kelijk scoren. Eindhoven was nergens meer en speelde tien minuten chaotisch. Weer leidde René van de Kerkhof de tweede treffer in. Ditmaal was het Van der Kuijlen die doelman Adjanski kon passeren: 0-—2. PSV schiep zich daarna verschillende goede kansen, maar de afwerking was zo slordig dat Eindhoven kracht putte uit de missers van de roodwitten. „Op dat moment wist ik dat we een goed resultaat konden behalen", zei Gosens. „Normaal heeft PSV te veel kwaliteit, maar de ploeg zakte erg ver weg. Het enthousiasme waarmee wij aanvielen, heeft PSV een punt gekost". Beloond Het nonchalante spel van PSV werd in de WILLEMSTAD Joao Havelange. de voorzitter van de Internationale Voetbalfederatie (FIFA), heeft in Willemstad verklaard dat de we reldkampioenschappen voetbal in 1978 in Argentinië doorgang zullen vinden. De Braziliaan zei dat de dood van generaal Omar Actis, die voorzitter was van het organisatie comité, geen enkele invloed heeft op de organisatie. „De Argentijnen maken de komende dagen zelf uit wie de leiding krijgt over de orga nisatie", aldus Havelange. 23ste minuut voor de eerste maal afge straft Uitgerekend oud-PSV'er Pleun Strik kon scoren. Aanvoerder Bloemers kopte uit een hoekschop tegen de lat en toen nie mand van de PSV'ers de bal wegwerkte, kon Strik raak schieten. Eindhovens moed werd negen minuten voor het einde beloond met de gelijkmaker. Goed hart, die een onopvallende wedstrijd speel de, scoorde nadat Van Kraay de bal onvol doende had weggewerkt na een hoekschop. Scoreverloop: 49. Lubse 0—1, 59. Van der Kuijlen 0—2, 68. Strik 1—2, 81. Goedhart 2—2. Scheids rechter: Wellinqa. Toeschouwers: 18.000. Eindhoven: Adjanski; Schalks, Savic, Bloemers, Bruinen; Strik, Warnaar, Kreekels (Jacobs); Scha pendonk, Bleijenberg, Goedhart. geven. Daar stond Perazic vrij, van welke ruimte hij gebruik maakte door de bal achter de sterke Rob Boersma te schieten: 1—0. Dit had de rust teweeg moeten brengen in de Haagse ploeg, maar juist Haar lem veroverde zich via Wildbret en Van de Ban een overwicht op het middenveld. De Haarlemse linies grepen wat soepeler in elkaar en het wekte eigenlijk geen verbazing dat de ploeg van Hughes aan de gelijkmaker kwam. De behendige Piet van den Berg was de maker na een goed genomen vrije trap van Wildbret, waarop Korevaar en Van Antwerpen mistastten. Twee fouten „Dat waren twee fouten", oor deelde Malatinsky. „Allereerst had Korevaar die man niet zo mogen laten koppen en vervol gens verkeek Van Antwerpen zich op de boogbal". Haarlem verdien de die gelijke stand. Maar terwijl Haarlem het spel op het midden veld dicteerde, weigerde het risi co's te nemen' met het oogmerk de gelijke score tot eindstand te promoveren. Dat is Haarlem ach teraf opgebroken. Want hoewel de Noordhollandse ploeg via Van den Berg nog enige keren kans rijk werd eenmaal kon Perazic hem op het allerlaatste moment nog de bal voor de voeten wegtik ken waren de kansen toch voor FC Den Haag. Albertsen en Van Leeuwen mikten echter met hun kopballen buiten het houtwerk. Haarlem zette daar een afstand schot van Wilbret tegenover, waaruit de bal net naast ging. Met Leen Swanenburg voor De Caluwé („Ik kon haast niet adem halen door een ribblessure, die ik waarschijnlijk woensdag in België heb opgelopen") en de nodige PSV: Van Beveren; Krijgh (Deacy), Van Kraay, Stevens, Deijkers; Willy van de Kerkhof, Poortvliet, Van der Kuijlen, Renó van de Kerkhof, Lubse. .Edström (Postuma). aangever van doelpunten. Deze „eigen actie" strandt echter op doelman Adjanski. Simon van de gevoe- n hemzelf en zijn •noten nog het be- we winnen ben ik jyvreden", verklaarde igse voorstopper na van het met 2—1 i duel tegen Die mening pre- e gisteren in het van FC Den Haag, jaf al meteen weer log wel wat kantte- n konden worden tij de eerste compe te. Want niet FC Den vas gisteren in een □000 toeschouwers lelijk gevuld Zuider- betere ploeg, maar ?p^liezende Haarlem. Iploeg van Barry Hughes het loon van de angst. >wel de Noordhollandse ja mogelijkheden verder en reiken dan een nage- jelijkspel weigerde de ploeg daarvan gebruik i. Dat deed FC Den Haag Aad Kila speelde daarbij uette i Haagse middenvelder, dash-pfk'ust nauwelijks is te rond-p. smaakte het genoegen de 2-hde treffer te kunnen sco- seren k daar na afloop dan ook 3-bts op. „Het was een erg ilatie.c doelpunt", glunderde van zijn lichte blessure nsdag nog enige dagen °P gehouden. „Uit die voor op Hoekema kreeg Boersma Istof-jggn zjjn voeten, waarna iban- es 0p me afkwam. Het 'g^ niet zo makkelijk, want tuiterde op me af. Maar ^TJ'jafstand kon ik eigenlijk ^Hen. Wel fijn dat ie er in fit anders speel je in een 'sdstrijd gelijk. En dat is Dat noemde Anton Malatinsky dan ook het grote positieve punt van de eerste competitieontmoeting. „Haarlem was technisch beter", verklaarde oefenmeester oprecht, „maar wij hebben vooral in de tweede helft hard gewerkt. In de eerste helft waren er de nodige slordigheden, maar na de rust girig het een stuk beter". FC Den Haag verkeert inderdaad nog lang niet in zijn beste doen, maar gezien de dosis werklust die werd opgebracht mag er de nodi ge hoop voor de toekomst worden gekoesterd. Maar dan zal er wel meer verband in het team moeten komen. Want vooral de in de eer ste helft uit Perazic, Albertsen en Kila bestaande middenlinie slaag de er niet in voldoende als op bouwfase voor de aanval te funge ren. Daarin werd overigens Van Leeuwen behoorlijk in bedwang gehouden door debutat Melkers, die de Haagse spits doorgaans in het centrum de baas was. Slechts als Van Leeuwen zijn bewaker naar de vleugel lokte kon hij nog wel eens aan hem ontsnappen. Hoekema, gestart als linkerspits Jol speelde in de eerste helft op de rechtervleugel onderscheid de zich wel in (mee) verdedigend opzicht, maar kwam vooralsnog weinig uit de verf als aangever voor Van Leeuwen. Martin Jol, weer op zijn niet geambieerde rechterspitspositie geposteerd, be wees opnieuw dat hij niet dé man is die vanaf die kant voor de bruikbare voorzetten moet zorgen. Dojo Perazic scoort de eerste treffer uit een pass van de niet zichtbare Henk van Leeuwen. Perazic aan de bal, terwijl Henk van LeeuWen toekijkt vanuit liggende positie. Hard gewerkt Voeg daarbij een verdediging van FC Den Haag, die ook niet opti- bret en Van de Ban als opvallend- maal functioneerde, doordat Leo ste figuren op het middenveld, de Caluwé al geblesseerd i verreweg het beste deel van het spel opeiste, versaagde FC Den Haag niet. duel was begonnen, en het beeld van het optreden van de ploeg Malatinsky is geschetst. Toch zag het er florissant uit voor FC Den Haag. Al na twaalf minuten leidde de thuisploeg. Voorstopper Melkers tastte koppend mis op een hoge voorzet in de richting van Van Leeuwen, die verlost van zijn bewaker een pass naar binnen kon Rveej van Leeuwen en zijn bewaker Eef Melgers bezig Grieks-Romeins worstelen.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 9