Geluidswal moet overlast snelweg door Zoeterwoude indammen Braderie en gondelvaart in Leidschendams centrum Zomers feest met barbecue en rommelmarkt Mr. Vrolijk bezoekt Sassenheim TIEN MILJOEN KOSTENDE OMLEGGING IN '80 GEREED (Van onze correspondent) ZOETERWOUDE De voor zieningen die het Provinciaal Bestuur wil gaan treffen te gen de geluidsoverlast van het verkeer op de toekomstige secundaire weg 17 kregen gis teravond een positief onthaal bij de talrijke aanwezigen op de door het gemeentebestuur georganiseerde hoorzitting in „Ons Huis". Het waren vooral de bewoners van het woonge bied Westeinde die hun be langstelling toonden. Zij im mers zijn het meest gebaat met adequate maatregelen. Het voltallig aanwezige colle ge van b. en w. dat het op prijs stelde kennis te nemen van het oordeel van de bevol king zal dan ook probleem loos tot een standpuntbepa ling kunnen komen. Namens de provinciale water staat werd het gehele plan van de wegaanleg gepresenteerd door ir. J. P. Bakker. Het bleek dat reeds in 1956 aan de gemeente Zoeterwoude een plan voor de omlegging was voorgelegd. In de loop der ja ren is dit ingrijpend gewijzigd en aangepast aan de nieuwe inzichten. Een plan betreffen de de aanleg van een geheel nieuwe verbinding tussen Zoe- termeer en Leiden is van de baan. „We gaan er nu van uit dat de nieuwe omlegging nog tal van jaren dienst moet doen als de enige verbinding tussen de beide plaatsen", aldus ir. Bakker. De huidige verkeersintensivi- teit bedraagt aan de zuidzijde van de gemeentegrens 5.000 voertuigen per etmaal en aan de noordzijde 7.000. De helft hiervan is doorgaand verkeer. Vooral door de expansieve groei van Zoetermeer zal dit aantal in 1985 zijn opgelopen tot 15.000 voertuigen. De totale breedte van de nieuwe omleg ging zal circa 50 meter zijn. De twee rijstroken van 4 1/2 me ter krijgen een doorgetrokken middenberm van minimaal 2 meter zodat inhalen op dit tra ject niet mogelijk is. „Uniek voor Nederland", zei ir. Bak ker. Aan de buitenzijde is een parallelweg van 41/2 meter opgenomen die ook bedoeld is voor de (brom)fietsers. Aan de binnenzijde is vanaf het Euro paviaduct tot aan de Westeind- eseweg nog een voet-fietspad gepland met een recreatieve bestemming. Tussen dit pad en de rijstrook richting Leiden zal de geluidswal komen van 3 1/2 meter waarnaar in het bijzonder de belangstelling uit ging. De totale aanlegkosten zijn nu becijferd op 7 1/2 miljoen gul den maar zullen gezien de in flatie uiteindelijk wel 10 mil joen bedragen. De gronden zijn grotendeels aangekocht. Met de aanleg zal in 1977 wor den begonnen en de weg zal in begin 1980 in gebruik kun nen worden genomen. Bij de gelegenheid tot vragen stellen bleek men vrij algemeen inge nomen met de plannen tot be perking van de geluidshinder. Enkele aanwezigen spraken zich uit voor het aanleggen van een geluidsscherm i.p.v. j de aarden wal. Belangrijk was ook de suggestie om het pad aan de binnenzijde uitsluitend te bestemmen voor de voet gangers. In zijn slotwoord toonde burgemeester Detmers zich erg ingenomen met de positieve benadering van de aanwezigen en hoopte dat dit mede zou bijdragen tot de snelle verwezenlijking van de plannen. LEIDSE COURANT gebruikt wordt, maar bij be paalde gelegenheden ook func tioneert als buurtcentrum. Er zijn nu plannen gemaakt om dit gebouw te verfraaien. Daartoe wordt een loterij georganiseerd en de vereni ging heeft de juniorenafdelin gen gemobiliseerd om die lo ten vlot aan de man te bren gen. A.s. zaterdag tussen 14 en 18 uur zullen de loten in Was senaar-zuid worden verkocht, op maandag 23 augustus tus sen 18 en 21.30 uur is Wasse DONDERDAG 19 AUGUSTUS 1|P°J LEIDSCHENDAM De winkeliers in het oude centrum organ ren vrijdag 3 september aan de Sluiskant weer hun jaarli braderie met bovendien een herhaling - van de vorig jaar het eerst gehouden - gondelvaart op de Vliet. De braderie, beh; stands van de middenstand ook weer beoefenaars van ambachten, zal door een, nog onbekende, Nederlandse persoon! heid worden geopend. Voor de kinderen is er behalve de „sui spin", de aloude grabbelton en het raden van poppennamen ten Edwin Rutten aanwezig zal zijn met zijn „Film van ome Wille De gondelvaart wordt muzikaal opgeluisterd door de boerenk. ,,De Dauwtrappers" en de dixieland-band „Keystork Jazz Bai Verder zullen zich de Carnavalsvereniging „De Damzwabbers' Showband '75 Leidschendam laten zien. Voor de gondelvaart versierde en geïllumineerde boten, die overigens alleen bij voldi de deelname doorgaat, kan men zich inschrijven bij de heer Ai Damlaan 52, tel. 27 43 52. De boten zullen „deskundig" wor beoordeeld door de Westlandse Druivenkoningin. Behalve aantal mooie prijzen is een wisselbeker beschikbaar gesteld. Showband '75 organiseert op de braderie een vlooienmarkt. O spullen hiervoor worden gratis weggehaald indien men belt 2i 94 of 27 07 97. De opbrengst van de vlooienmarkt is voor de van de vereniging Showband '75 geeft 's avonds om 8 uur show op het Damplein. Inlichtingen over het korps kan ij behalve op de vlooienmarkt krijgen op de repetitieavonden, e vrijdag, tussen half 7 en half 10 in het lokaal aan de 1 Ruysdaellaan. LEIDERDORP - Ook een vertegen woordiger van de ge meente Leiderdorp neemt deel aan de besprekingen tussen staatssecretaris Van Huiten van Verkeer en Waterstaat en de gemeenten Oegst- geest en Leiden. Deze besprekingen worden gehouden op het departement in Den Haag op 26 au gustus. Van Huiten wil bemiddelen om te Ook Leiderdorp bij bemiddeling staatssecretaris voorkomen dat in de stichting „M omgeving van Leiden waaraan deeln< twee televisiemasten de gemeenten Ia ■zullen verschijnen. en Leiderdorp, i| Voor de eerste televi- langs de eerste siemast, die van de geslagen. Duitse ruzie op strand Noordwijk NOORDWIJK Kinderspel was de oorzaak van een hooglo pende ruzie tussen een paar Duitse families op het strand. De gemoederen geraakten op de duur zo verhit, dat een van de mannelijke gasten zich met de kwestie ging bemoeien en klap pen uitdeelde. De andere familieleden namen dit niet en om het kijvende ge zelschap geirriteerde vakantie gangers verzamelde zich al gauw een formidabele oploop. De strandpolitie kwam tussen beide. De moeder van het geslagen kind verlangde van de agenten, dat zij ter stond „protocol" den opmaken en de dader i oordelen tot betaling van i boete van 150 DM, te stortei i de kas van het Duitse ft Kruis. j Slechts met grote moeite slj den de politiemannen er in h duidelijk te maken dat een i gelijke transactie in Hoft wettelijk niet is toegestj Maar helemaal te overtu( 1 was „mutti" niet. J NOORDWIJK - De drie pi selijke muziekkorpsen „Cl cendo", „De Echo der Duim en „Excelsior" bieden morl avond op het Vuurtorenpleii[ Noordwijkse burgerij en t een rondgang door het d vooraf. De korpsen starten verschillende plaatsen om uur nam. en ontmoeten ell daarna bij „Janus" op het Vi torenplein. naar-noord aan de beurt. De junioren zullen voorzien zijn van een legitimatiebewijs. WASSENAAR Zondag avond 22 augustus te 19 uur zullen twee Wassenaarse orga nisten een concert geven in de Dorpskerk aan het Plein: Wim Landsman, de vaste organist van de kerk en Dr Jan van Biezen. Zij behoren tot de jon geren, die door wijlen Dr. H. L. Oussoren werden opgeleid. Er zullen werken worden uit gevoerd van Bach, Buxtehude, Pachelbel en Mendelssohn. De toegang is vrij. LISSE De Ren- en Tourver eniging „De Bollenstreek" or ganiseert ter gelegenheid van zijn 25-jarig bestaan zondag 22 augustus een fietstocht. Deze fietstocht vormt het hoogte punt van het jubileumpro gramma van de Ren- en Tour- vereniging. De tocht is onge veer 150 kilometer lang en voert langs fraaie den in Noord-Holland, onder Zaandam en het van Bloemendaal. Gestart wordt zondag 8.00 en 8.30 uur vanaf clubgebouw van de aan de Spekkelaan. van deelname bedragen gulden. Deelnemers die tocht volbrengen een herinneringsstandaard. Voor de mindere goden ondf de fietsers wordt die dag o<^| een fietstocht gehouden ov< I 45 kilometer. Informatie ov« I de tochten is verkrijgbaar bj I de heer C. Wesseling, Jac. vaj J Ruysdaelplein 121 in Lisse, te 10445. ju P h LISSE - Creatief CentruT" „Harlekino" in Lisse orgar seert vanaf de tweede week ujv september weer diverse cu sussen. Dinsdag: cursus anti ke poppen en macramé (9.1 tot 11.30 uur); pottenbakke boetseren en creatief werke voor de jeugd vanaf 8 (16.00 tot 17.30 uur) en wede" om creatief werken en kleirfet voor beginners (voor volwassPutl nen van 20.30 tot 22.30 uuflinc Woensdag: vrije creatieve miPgir dag a.l. (14.00 tot 16.30 uur) b. 's avonds van 20.30 tot 22.3ntb uur pottenbakken en boetsle I ren voor gevorderden. Do?1 e derdag: 's morgens van 9.J?k tot 11.30 uur creatief wertaM en pottenbakken voor volwaP zi senen; van 16.00 tot 17.00 uuM 1 theatervorming voor de jeu^°e? vanaf 7 haar. Opgave vo<P°r deelname is vandaag en vd61" gende week woensdag mogh g lijk tussen 15.00 en 16.00 uipar en vanaf 20.30 uur bij hN Creatief Centrum aan Bondstraat 9 in Lisse. Infooor matie is eveneens daar vei. krijgbaar en bij Trudy va Eerden, tel. (02521) 15575. LEIDSCHENDAM - 1 zwemverenigingen AZL „De Watervrienden" organi: ren in samenwerking met t gemeentebestuur van 30 a gustus tot en met 3 septemb in het buitenbad van het spoi complex „De Fluit" een „N tionale Zwemvierdaagse". totaal zijn er vijf avondi waarop deelnemers, die zich kunnen laten schrijven aan kassa van „De Fluit", avonds tussen 6 en 8 uur i het buitenbad terecht kunne Het tempo en de wijze v< zwemmen is onbelangrij rustpauzes zijn zelfs toeg staan, maar men mag het bi sin niet verlaten. Belangstellenden bekijken de plannen van het toekomstige wegennet wat nauw keuriger. verhinderd NOORDWIJK - Een 17-jarige Duitse scholier, die op een cam ping aan de Kapel leboslaan va kantie hield, besloot de nacht door te brengen in een gepar keerde auto in de nabijheid van de gestalde bromfiets van een vriendje. In het holst van de nacht werd hij wakker door lawaai bij de brommer en hij zag toen bij het voertuig twee jongelui staan, die het slot doorknipten en de bromfiets meenamen. De scholier riep daarop assis tentie in van andere campingbe woners en ging het tweetal ach terna. Toen deze zich ontdekt zagen, namen zij met achterla ting van de brommer de vlucht. De dieven verdwenen in een auto, wasrin zich nog een vijftal inzittenden bevonden. Later kwam vast te staan, dat de auto voorzien was van een vals ken teken. Blijkbaar was de groep op pad om bromfietsen te ste len. Mede ter bestrijding van de bromfietsdiefstallen is door de politie een scherpte controle in gesteld, waarbij speciaal gelet wordt op de duurdere merken en typen en op de bromfietsen met een Duits kenteken. Monument in Vreewijk NOORDWIJK Vreewijk, het bezig is een nieuwe woonwijk te bouwen, krijgt op het centra le binnefnpleintje een monu ment. Het.monument wordt gemaakt door de jonge beeldhouwster Krekel van Spronsen Duller en zal de naam dragen van „De Keuvelplaats". Het kunstwerk is 2.10 hoog en bestaat uit twee delen: een van inkepingen voor ziene kolom en een drietal rechtlijnige blokken, die als zit plaats kunnen dienen. Volgens deskundigen getuigt het beeld van Krekel's bijzonder knappe vakmanschap. Een model op 1/10 van de ware grootte is op het raadhuis te zien. Met de kunstenares moet nog overlegd worden van welk materiaal zij haar kunstwerk wil uitvoeren. Het kan zowel hout als steen zijn. De culturele commissie is accoord met het ontwerp. De gemeenteraad moet zich nog uitspraken. VOORSCHOTEN Een rommelmarkt en een barbecue-festijn vormen de hoofdmoten van het zomerse feest dat zaterdag op de Voorstraat gegeven wordt in het kader van de Verlevendiging van het Dorpscentrum. De rommelmarkt wordt georganiseerd door de Voorschotense afdeling van 't Nut en de openlucht-barbecue barbecue door „De Lindeboom". Iedereen kan deelnemen aan de „rommelmarkt". De opzet is dat het hele marktgebeuren zal geschieden door amateur kooplieden. Ieder krijgt de gelegenheid om zijn snuisterijen, antiek of curiosa aan de man te brengen. Ook de gemeente Voorschoten zal als gelegenheidsmarkthandelaar optreden. De gemeente zal tijdens de rommelmarkt de overtollige leer- en hulpmiddelen van de scholen voor een zacht prijsje van de hand doen. Hieronder zijn enige exemplaren oude onderwijzerslessenaars, verder banken, stoelen en tafeltjes. Een jury zal na afloop van de rommelmarkt de prijswinnaars bekend maken van de „rommelhandelaren". De rommelmarkt begint om 10 uur, de deelnemers kunnen vanaf 9 uur een marktkraam in bezit nemen. Naast de amateurs zijn er ook enige beroepshandelaren aangetrokken speciaal uit de antiek en curiosa-branche. In de middag en de avond zullen grote vuurpotten geplaatst worden met vaten wijn op de Voorstraat. Dan begint het grote openlucht festijn van het zelf roosteren van vlees en worstjes. De muziektent zal deze zaterdag diverse malen bemand worden door muziekgezel schappen. De organisatoren hebben niets aan het toeval overgelaten ep zo kan er onder de oude lindebomen zaterdag een ludiek dorpsfeest ontstaan, waar iedereen welkom is. Men is, welkom als gelegenheidshandelaar of als kijker, keurder of koper. De in overvloedige wijze aanwezige winkeliers en horecabedrijven haken allemaal in op het zomerse dorpsfeest. SASSENHEIM - De Commis saris van de Koningin van Zuid holland, Mr. M. Vrolijk zal vrij dag 27 augustus een werkbe zoek aan Sassenheim brengen. 's Morgens is er een bijzondere vergadering van B. en W. en staan er interne besprekingen op het programma, 's Middags wordt een rondrit door de ge meente gemaakt, waarbij uit voerig aandacht wordt geschon ken aan de thans aan de orde zijnde ontwikkelingen in Sas senheim, zoals de reconstructie- en saneringsplannen die mo menteel in voorbereiding en uit voering zijn. Los van dit pro gramma zullen de dames van het gezelschap een bezoek bren gen aan Huize St. Bernardus en het dagverblijf voor gehandi capten „de Oude Post". Tot van het werkbezoek wordt om vier uur een bijzondere openbare raadsvergadering gehouden, waarin Commissaris Mr. Vrolijk en de fractievoorzitters het woord zullen voeren. KORTWEG LISSE Rita Buts is in de Sint Agathakerk in Lisse in het huwelijk getreden met Jos Kleyhorst. Rita is onderwijze res op basisschool „De Wilde- ling" in de Poelpolder in Lisse. Toen het echtpaar gistermid dag uit de kerk kwam, hadden leerlingen een erehaag ge vormd. (zie foto) VOORHOUT - Voor de derde maal in haar 5-jarig bestaan organiseert de carnavalsver eniging „De Bokken" te Voor hout een fietstocht met verras singen waaraan door iedereen kan worden deelgenomen. De tocht die langs de mooiste plekjes van Duin en Bollen streek leidt, wordt aanstaande zondag 22 augustus gehouden. Het vertrekpunt is de cantine van Foreholte, vanwaar kan worden gestart tussen 11 uur 's morgens en 1 uur 's mid dags. Het startgeld bedraagt fl,50 per persoon of ƒ4,- per gezin. Aan deze tocht van on geveer 25 km. zijn opnieuw prachtige prijzen verbonden. ZOETERWOUDE - Wandel- kring Leiden en omstreken or ganiseert aanstaande zondag de 19e Rijnstreekmolenwan- deltocht. Zaterdag en zondag kan tussen 9.00 en 14.00 uur vertrokken worden voor een wandeltocht over 5, 10, 15, 25 of 40 kilometer. De deelne mers aan de wandeltocht van veertig kilometer starten tus sen 9.00 en 10.00 uur Vertrok ken wordt vanaf het parochie huis „De Drie Eendjes" aan de Laan De Goede Herder in Zoe terwoude Rijndijk, gelegen naast de Meerburg-kerk. In schrijven is bij de start moge lijk. WASSENAAR De sportver eniging Wassenaar bezit op het sportveldencomplex in de buurtschap Kerkehout een ei gen clubgebouw, dat niet al leen door de eigen vereniging Burgemeester Detmers (midden) luistert samen met het voltallige gemeentebestuur naar voorlichter Bakker. Diefstal van bromfiets IN DORPSCENTRUM VOORSCHOTEN

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4