KORTWEG Voorhout geeft burgers te weinig informatie" Paal in Voorhof RAAD SASSENHEIM TOST VESTIGING CULTURA AF Denk aan de Chevette. Het Motorhuis/Vauxhall De Tiroler Kapel „Viller Spatzen" WARMOND Voetbalvereniging Warmunda organiseert het komende weekeinde diverse activiteiten ten bate van de plaatselijke afdeling van de „Zonnebloem". De activiteiten zijn mo gelijk gemaakt mede dankzij ongeveer 25 War- mondse bedrijven, die geld en prijzen beschik baar hebben gesteld. Vrijdag wordt in het clubgebouw van de voet balvereniging op het terrein Overbos een spe ciale Zonnebloem-klaverjasavond. gehouden- Aanvang 20.00 uur. Tussen de diverse rondjes kaarten is er voor de Warmondse dames gele genheid deel te nemen aan het open Warmond- se kampioenschap sjoelen. Zaterdag wordt een puzzelwandeltocht gehouden in Warmond. De lengte van de tocht bedraagt ongeveer zes kilometer en onderweg moeten diverse op drachten worden uitgevoerd. Gestart wordt vanaf de Pomp tussen 13.30 en 14.30 uur. Tot het prijzenpakket van deze tocht hoort onder meer een rondvlucht boven Warmond, die tour- nooi gehouden om de „Overbos-wissel-troffe". Tussen de wedstrijden door worden ook nog spelletjes gehouden op het sportcomplex: mast- klimmen en doeltrappen. WASSENAAR In het programma van zome- revenementen van het winkelcentrum Lang straat stond voor zaterdag 21 augustus een standwerkersconcours aangekondigd. Omdat diverse deelnemers aan dit concours elders verplichtingen hadden heeft het bestuur van het winkelcentrum besloten nogmaals een an tiek- en curiosamarkt te organiseren. Dat ge beurde al eerder begin juli en de belangstelling was toen erg groot, vandaar deze reprise. HILLEGOM Carnavalsvereniging ,De Oude Pomp" uit Hillegom organiseert aanstaandè vrijdagavond een puzzelrit voor automobilisten. Aanvankelijk kreeg de vereniging slechts toe stemming voor een rit van maximaal 65 equi pes, maar nu mogen meerdere equipes mee doen, zodat inschrijven weer mogelijk is. Opga ve voor deelname bij het plaatselijk V.V.V.-kan- toor aan de Jonkheer Mockkade. Er wordt vertrokken vanaf verenigingsgebouw „De Kuub". •KATWIJK Morgen wordt voor de laatste keer dit jaar in Katwijk de toeristenmarkt gehouden. Op deze laatste dag wordt voor de derde keer een ldterij gehouden. De uitslag van deze loterij wordt vrijdag 20 augustus door middel van aanplakbiljetten bekend gemaakt. De Katwijkse toeristenmarkt is dit jaar een groot succes geweest. Vooral in de avonduren waren veel mensen te signaleren op de markt. Het succes van de weekmarkt is mede te danken aan het bijzonder fraaie weer van de laatste maanden. LEIDERDORP De heer F. D. Laurens is donderdag 2 september 40 jaar in dienst van de overheid. De heer Laurens is hoofd van de Bescherming Bevolking, A-kring Zuid-Holland. Ter gelegenheid van zijn jubileum wordt don derdagmiddag 2 september van twee tot drie uur een receptie gehouden in de kantine van het centrum Bescherming Bevolking aan de Zijldijk in Leiderdorp. LEIDERDORP De Houtkampgroep Leider dorp, padvmdersgroep voor lichamelijk gehan dicapte meisjes en jongens in Zuid-Holland, - bestaat zondag 29 augustus 25 jaar. Ter gele genheid daarvan wordt in het clubhuis van de vereniging aan de Diepingenlaan 2a in Leider dorp vanaf 14.00 groot feest gevierd. Tussen drie en vier uur die middag wordt in het park een feestelijk concert gegeven. De padvinders- groep voor gehandicapten is in 1951 opgericht onder de naam Concordia postgroep II N.P.V. In 1956 werd de naam veranderd in „M'Hala Panzi-postgroep west". In 1973 fuseerde deze groep met de in 1968 opgerichte groep „Pax- Thing". Sindsdien gaan de groepen onder de naam „Houtkampgroep Leiderdorp" door het leven. DE KAAG De Jaarlijks Kaagcupwedstrijden van de Zuidhollandse zeeverkenners hebben plaats op zaterdag 28 en zondag 29 augustus. Dit jaar nemen meer dan 80 schepen deel aan de wedsrijden. SASSENHEIM De stichting Sport en Recrea tie Gehandicapten Bollenstreek begint met in gang van 7 september met gymnastieklessen voor gehandicapten in Sassenheim. De lessen worden gehouden in het gymnastieklokaal aan de Parklaan en worden gegeven door mevrouw M. Appelman-Kreuzen, Ridderhof 24 in Sassen heim. Mevrouw Appelman is fysio-therapeute. Zij die zich op willen geven voor dit wekelijkse gymuurtje kunnen zich in verbinding stellen met mevrouw N. Enthoven-Honkoop, Parklaan 58, tel. 12285. SASSENHEIM De bejaardengymnastiek in Sassenheim begint weer met ingang van 1 september. Die dag wordt om kwart voor tien gumnastiekonderwijs gegeven aan zowel man nen als vrouwen en om vijf voor half elf begint de gymnastiekles voor vrouwen. Men kan zich ter plaatse opgeven. LISSE In café Juffermans in Lisse worden morgen, vrijdag en zondag de finales gespeeld tussen clubleden van biljartvereniging „De En gel". De wedstrijden beginnen donderdag en vrijdag om 19.00 uur en zondag om 12.30 uur. De zés finalisten, die deze dagen om de eerste plaats strijden, zijn: A. Mondriaan, C. van Gerven, J. ELfering, L. Bliek, L. van Dijk en C. Nulkens. Tijdens de voorronden van dit tournooi waren maar weinig toeschouwers aan wezig. Het bestuur van de biljartvereniging hoopt dat tijdens de finales meer belangstelling komt van de Lissese bevolking. LISSE Tijdens de zogenaamde Oostenrijkse week in Lisse treedt de bekende Tiroler Kapel „Viller Spatze" op. De Tiroler groep treedt op 23 september op in sporthal Ten Hagen aan het Vierkant in Lisse. Deze avond staat geheel in het teken van de operette. Voor de mensen die minder van dit genre houden wordt de dag erna volksmuziek gebracht. Mensen die een van de avonden willen bezoeken, kunnen een ge deelte van de toegangsprijs verdienen door het kopen van boodschappen bij de plaatselijke winkeliers. Bij aankoop van boodschappen ter waarde van 5 gulden ontvangt de klant een zegel. Hoe meer zegels des te beter. Vuurwerk waardig slot zomerseizoen NOORDWIJK - De Evenemen- tencommissie van de VW ver knalde gisteravond z'n laatste centen. Het vuurwerk was een waardig slot van een zomersei zoen, dat met een gouden grif fel in de annalen van de bad plaats kan worden aangete kend. Een duizendkoppige menigte sloeg het knal- en kleurenspel gade en vooral de vuurpijlen, die een waaier van veelkleurige sterretjes achterlieten, oogstten veel bewondering. Een apart stuk was gewijd aan de VVV, terwijl het slotstuk met veel kleuren- en knaleffecten was gericht aan alle gasten. Het „Noordwijk groet u" zal hen herinneren aan een badplaats, die in de schuttingen stond, maar die binnen afzienbare tijd een nieuw gezicht hoopt te krij gen. Het rustige weer met een wind j van de landkant, was voor vuur werk ideaal. Geen vonk haalde de boulevard. Men kreeg zelfs even belangstelling uit de lucht, 1 toen een vliegtuig met landing- slichten op, laag overkwam. Diefstal van spaarpotten NOORDWIJK. Terwijl de be- woners op de bovenverdieping I lagen te slapen, drong een in- breker via de regenpijp en een j openstaand raam een woning aan het Duinpark binnen. Hij 1 nam het in huis aanwezige geld weg, waaronder de spaarpotten i van de kinderen. Verder deed hij zich tegoed aan brood, vlees, worst en frisdrank. „Eigenheimer" kost 150,-. DEN HAAG/OEGSTGEEST Het woord „eigenheimers" wi de aanleiding tot een fikse bu renruzie, dat bleek gisteren het paleis van justitie in De Haag uit de uiteenzettingen va verdachte en getuigen die voo de rechtbank moesten verschi nen om verantwoording voo hun daden af te leggen. De vei dachte had zijn buurman ot langs afgetuigd nabij een fla in Oegstgeest omdat deze bi een ontmoeting het volgend zou hebben gezegd: „Zo, di schijnheiligen zijn alvast nii thuis". Het slachtoffer de echter het mers" te hebben De oorzaken van ken dieper te liggen. Het van het pasgeboren verdachte was de tal van ruzietjes die tenslotte hun vonden in de vechtpartij, resultaat was onder meer gebroken gebit Verdachte bereid de herstelkosten van gebit - 125 gulden - meteer betalen. De officier van eiste echter 300 gulden De verdediger, mr. Spijker oleitte daarentegen een piële boete van vijf of tien den, zich beroepend op weer of noodweer-exces, rechter, mr. Prins zag in gebeurde geen noodweer of ces, vond wel de gevolgen de ruzie excessief en legde gulden boete op. Nieuwe kanoclub in Leiderdorp LEIDERDORP Kanovereni- j ging „Rijnland" houdt aan- I staande vrijdag vanaf acht uur in het Dorpshuis een oprich- tingsvergadering. „Rijnland" j wil met haar leden vooral de Kagerplassen, de Braassemmer meer en Nieuwkoopse plassen gaan bevaren. De nieuwe vereniging stelt zich ten doel het kano varen popu lair te maken. Zij wil behalve wedstrijdtochten ook tourtoch tjes voor het hele gezin organi seren. Tevens wil zij zich met wildwatervaren gaan bezighou den. Aan beginnende kanovaar ders wordt instructie gegeven. Ter gelegenheid van de oprich ting wordt aanstaande zondag een tourtocht gehouden. Voor nadere informatie kan men te recht bij het secretariaat: Frede- rik Hendriklaan 82, Leiderdorp en telefonisch bij de volgende nummers: 071-764333 en 071- 125611 Wethouder Drenth van de gemeente Leiderdorp heeft gistermiddag de eerste paal geslagen voor de bouw van 109 bejaardenflats in het plan Voorhof. De flat wordt gebouwd in opdracht van de Vereniging Algemene Bejaardenzorg Leiderdorp. De bouwer is de firma Noorlander Bouw BV uit Leiderdorp die het werk over een jaar moet opleveren. De bejaardenflats worden gebouwd naar een ontwerp van architecten bureau Mertens uit Den Haag. De bouwkosten bedragen rond de 6,5 miljoen gulden. Huis ter Duin I sluit deuren voor I vergaderingen NOORDWIJK - In verbal'A met bouwwerkzaamheden Huis ter Duin in Noordwijk ai Zee, heeft de directie van h hotel besloten vanaf septemb 1977 tot het begin van 1980 ha deuren te sluiten voor vergad ringen. Men is van mening d vergaderende mensen in het h tel teveel overlast zullen hebb van de bouwactiviteiten. Raadslid Rotteveel: Ondernemertje pesten" 2.3.4 deurs. Eén jaar volledige garantii Va. f 11.136, Chevette. Vauxhall Uw Vauxhall/Ranger/BedtordCF-dealer. Alphen aan de Rijn, Prins Hendrikstraat 41 Tel: 01720-73904 Katwijk, Ambachtsweg 1. Tel.: 01718-29203 Leiden, Vondellaan 80. Tel.: 071 - 769313 1 Voorschoten, Julianalaan 46. Tel.: 01717-2559/2236 SASSENHEIM Het beroep schrift van Cultura b.v. gericht tegen het besluit van het colle ge van B en W om dit bedrijf geen toestemming te geven een handel in snijbloemen en kunst mest aan de Rijksstraatweg te vestigen is gisteravond in de raadsvergadering na stemming niet ontvankelijk verklaard. Er waren twee tegenstemmers, na melijk de heren Rotteveel en Ris (beiden WD) die fel van leer trokken tegen het besluit van het college. Met name de heer Rotteveel deed hierbij krasse uitspraken, zoals „onder nemertje pesten" en „onbehoor lijk bestuur". Zijn fractie was van mening dat aan de vereisten was voldaan. De voorzitter verklaarde hierop dat het inderdaad een nare zaak was, maar dat het college alle moeite had gedaan om het be drijf te helpen. Hij zag geen enkele rechtsgrond om het be zwaarschrift ontvankelijk te verklaren. Het voorstel van de heer Rotteveel om de beslissing aan Gedeputeerde Staten over te laten werd van de hand gewe zen met het argument dat „de raad het niet iedereen naar de zin kan maken". De heer Horstman stelde gister avond vragen naar aanleiding van de kosten voor de verbouw van de R.K. kleuterschool; een bedrag van 211.000 gulden waarvan 134.000 gulden (55%) voor de technische dienst. Het laatste bedrag vond hij erg hoog en hij informeerde of dat een normale gang van zaken was. Voordat de rondvraag werd ge houden diende mevrouw Hen stra namens Progressief Sassen heim een interpellatie in, die 's morgens aan alle raadsleden en B. en W. was toegezonden en die handelde over het beoefenen van de tennissport in het bolle- nexportbedrijf aan de Rijks straatweg, die 8 maanden van het jaar daar zou plaats hebben. De voorzitter stelde voor om behandeling hiervan tot de vol gende raadsvergadering, 28 sep tember, uit te stellen daar direc te beantwoording voor een be langrijk deel niet mogelijk was. De heer Ris vroeg om bij de te verlenen vergunning beperken de bepalingen op te nemen, waarin aandacht 'wordt ge schonken aan de verkeersveilig heid en waarin alleen tennis wordt toegestaan in het bollen- bedrijf. De heer Van Eisen er gerde zich aan uitlatingen in interpellatie, en zei het toe juichen als het bedrijfspand e dubbele bestemming zou ki gen. Tot slot werd besloten op de eerstvolgende vergaderii dit punt verder te behandelt Bij de rondvraag werd de h< Ris op zijn vragen beantvvoo dat de zaak van begeleiding vi *i aai ae zaan van ue&eieiuing leerlingen met leermoeilijkt gy den nog in behandeling is, eve als de decentralisatie woonwagenkampen en het r port over het bejaardenbi De heer Horstman kreeg op z3 vragen ten antwoord dat bouw van garage Verschoor vj komen volgens de loopt, en dat er bij Sikkens al noodzakelijke maatregelen tal de veiligheid zijn genomen; is een uitstekende bedrijl brandweer en men is aangesj ten bij de brandweer-ct Leiden. Een rampenplan is d al aanwezig en onlangs zijnl regionale oefeningen gehoud* De heer Van Biezen kreeg V wethouder Mazee te horen <j de plannen voor de bouw V een sporthal goed verlopdjet waarover binnenkort nadere formaties zullen volgen. PAGINA 4LEIDSE COURANT WOENSDAG 18 AUGUSTUS 197( RAADSLID TUDENS CDA-BUEENKOMST OVER (Van een onzer verslaggevers) VOORHOUT Het raadslid De Groot van de P.P.R. in Voorhout heeft het gemeente bestuur van deze plaats verweten dat zij te laat informatie over de bouwlokatie Voorhout heeft doorgespeeld aan de burge rij. De heer De Groot leverde kritiek aan het adres van het college tijdens een infor matieavond die gisteravond over de bouw lokatie Voorhout werd gehouden in het parochiehuis. Deze avond was belegd door de plaatselijke afdeling van het CDA. „Al tijdens de raadsvergadering van maart 1975 heb ik er bij het gemeentebestuur op aangedrongen alle beschikbare informatie over deze zaak door te spelen naar de burgerij", verklaarde het P.P.R.-raadslid na afloop van de discussies. „Ik had gehoopt", zegt de heer De Groot, „dat de moeilijkhe den rond deze bouwlokatie niet door de politieke partijen gebruikt zouden worden voor het boeken van politieke winsten. Het was een taak voor het college om zo vroeg mogelijk informatie te verstrekken, zodat de inwoners van Voorhout niet onvoorbereid zouden zijn. Nu heeft het CDA een bijeen komst over deze zaak belegd. Alle politieke partijen hadden dit kunnen doen. maar het is een taak van het gemeentebestuur". Wethouder IJdo, die als spreker aanwezig was, verklaarde in eerste instantie liever niet in te gaan op de verwijten van de heer De Groot. „We moesten eerst rapporten en ver slagen afwachten, alvorens we enige infor matie hadden kunnen geven", aldus de wet houder, die te kennen gaf deze zaak liever te bespreken tijdens de gemeenteraadsver gadering. Bouwlokatie Tijdens deze bijeenkomst, gisteravond in het parochiehuis, hield de heer J. Post, inspecteur van het ministerie van volks huisvesting en ruimtelijke ordening, een lezing over de verstedelijkingsnota, later toegespitst op de Bollenstreek. „In de laat ste 10 jaar zijn 11.000 mensen weggetrokken uit Leiden. In de omliggende gemeenten hebben zich gedurende die jaren 16.000 per sonen gevestigd, waarvan 3000 in de Bollen streek. In de jaren van 1980 tot 1990 moeten 88.000 nieuwe huizen worden gebouwd, waarvan 3000 in Voorhout", aldus de in specteur van het ministerie. Uit de diverse nota's over deze zaak blijkt dat in Voorhout mogelijkheden zijn voor de bouw van maximaal 15.000 woningen. Vol gens de heer Post is helemaal niet gezegd dat de regering na 1990 nog meer woningen in Voorhout laat bouwen. „De zaak zal dan opnieuw bekeken moeten worden", aldus de heer Post. Wethouder IJdo vroeg zich af hoe De bijeenkomst in het Voorhoutse Parochiehuis. Achter de tafel rechts wethouder IJdo, geheel links J. Post. van bloembollen verminderen: een produ dat geen subsidies nodig heeft en all« maar geld in het laatje brengt". Het raadslid De Groot verklaarde tijdei deze bijeenkomst nog eens expliciet, zoa hij dat ook al deed tijdens de installatie v Voorhouts nieuwe burgemeester, dat hij el] vorm van een groeikern Voorhout resolui afwijst. De meeste bezoekers van het ovg volle parochiehuis stonden achter hem. Aa het einde van de bijeenkomst verklaan slechts één persoon dat er wel 3000 hui# in Voorhout gebouwd moesten worden. Voorhoutse gemeenteraad bespreekt bouwlokatie tijdens zijn vergadering september. het zit met de werkgelegenheid: „66% van de Voorhouters werken elders. In Leiden is geen werkgelegenheid en de werkgelegen heid in Den Haag neemt af. Waar moeten de bewoners van die 3000 woningen werken? In het noorden bij de hoogovens en in Rotterdam is nog werkgelegenheid. Waarom dan geen bouwlokatie meer zuidelijk of in de Haarlemmermeer?" Joop Warmenhoven verklaarde: „Als hier in Voorhout gebouwd gaat worden, dan gaat dat ten koste van de bloembollenteelt: een oer-Hollands product. Als de aardappeloogst mislukt worden subsidies gegeven; voor het omhakken van fruitbomen wordt zelfs subsi die gegeven en nu wil de regering de teelt BOUWLOKATIE:

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4