Provincie in grote financiële zorgen pater v.Eijk Feestdag Rijnsburg geslaagd Afscheid Gouden trouw Bureau's Stereoapp. ANTON LADAW PIERROT Nonja Stevens (16) gekozen tot mooiste meisje van Noordwijk KORTWEG Bezwaar tegen parkeerstrook op Prins Bernhardlaan vinou/iu u X^UVJTVJOJ. UÖ iy/( V. LAGE RIJNDIJK 28 LEIDEN lijk de gezangen verzorgen. In verband hiermede zullen de H. Missen van half 10 in de Sint Jan en van 10 uur in de Chris tus Dienaarkerk stille H. Missen zijn. Na de Plechtige Hoogmis is er een besloten bijeenkomst voor genodigden tijdens welke het parochiekado zal worden aange boden waarvoor enkele weken geleden een collecte is gehou den. Kerklaan voor alle parochianen gelegenheid om persoonlijk af scheid te nemen. Zij die de Hoogmis willen mee maken wordt er op gewezen dat de Zuidbuurtseweg voor het autoverkeer is afgesloten. Auto mobilisten kunnen de Sint Jan alleen bereiken via Stompwijk en de Geerpolder. Fietsers en voetgangers kunnen wel recht streeks vanuit het dorp naar de kerk komen via de nieuw aange- legdepaden aan de landzijde van de Zuidbuurtseweg. -lijk 1 Van Hoog lot Laagïlu MOSTERT Verhuist U graag RIJNSBURG - De 8-jarige Jackie de Mooy heeft de hoofd prijs gewonnen van de verloting op de toegangskaarten van de wedstrijd Rijns- burgse Boys F.C. Twente. De tweede prijs ging naar de heer J. van Delft en was een radio casset te, de derde prijs een racefiets en ging naar Nico v.d. Plas. De eerste prijs was evenwel een vakan tie-reis aangeboden door de Rabobank van 1500,-. Dit alles werd aan elkaar ge praat door Barend Barendse en de loten werden getrokken door burg. De Roos. Dit was één van de vele evenementen, die de oranjevereni ging in Rijnsburg had georganiseerd, 's Morgens begon het al met de muzikale dagopening met om half tien de samen zang voor het raad huis. Om tien uur startte het kindercor so. 285 fietsjes en steppen waren opge stoken door 40 bind- sters en binders van Herman van de Berg auto huren vracht', bestel- en pers.wagens St. Aagtenstr. 10-14° Tel. 071-125709 b.g.g. 1S3627 Dagelijks geopend van 8.00-22.30 uur en voor elke deelne mer was er een aar dige prijs. De Rijn- burgse middenstand had een braderie georganiseerd die even na tienen door Cor de Mooy, oranje verenigingvoorzitter, geopend werd. 's Middags waren er een aantal gezellige spelen zoals tonnetje steken, ringrijden en boegspriet lopen. Eerste bij het tonne tje steken werden Re- gina Mulder en Tine Zwaan, tweede Roel de Leeuw en Leo Zwaan, derde Kees v.d. Gugten en Hans van Delft Het boeg spriet lopen werd ge wonnen door Jan Schijff. Het ringrij den per rijtuig werd gewonnen door J. v.d. Nagel. Het touwtrekken ge houden door 16 ploe gen o.l.v. de heer Ka- rel Werkhoven op het raadhuisplein was na drie jaar ook weer één van de evene menten. Het werd een spannende strijd waarbij als nr. 1 uit de bus kwam F. C. de Freesia, 2. gebr. Ravensbergen, 3. F. C. Union en 4. Bouw- mij van Egmond. HET HUIS VAN GESCHENKEN MAARSMANSTEEG 14 TELEFOON 121293- LEIDEN „G#fO Royal Abort Arzborg - Zvbool Uakkwn - flaw/» 1001 ander* gaechawfcan Touringcars bestellen JSOVO TOURS BELLEN Modern materiaal 17.54 personen. Concurrerende prijzen Bovo Tours NOORDWUK De 16-jarige Nonja Ste vens van de Stadhouders weg in Noord- wijk is gisteravond gekozen tot bet mooiste meisje van Noordwijk. Zij werd gekozen uit 22 meisjes, die ofwel uit de omgeving van de badplaats komen, of daar op vakantie zijn. Veel bezoekers hadden aanvankelijk gegokt op de beeld schone, blonde, Gabi B&hre uit Dort mund, die elke keer als zij op bet po dium verscheen een daverend applaus kreeg. De 16-jarige Gabi werd uiteinde lijk vierde. De winnares won een witte snorfiets en 150 gulden aan waardebon oen. Nonja Stevens zit oog op school en houdt erg veel van ballet, zwemmen en muziek. De miss Noordwijk-verkiezingen werden gisteravond gehouden m de stampvolle dancing Boule 7 aan de Boulevard in Noordwijk aan Zee. Honderden mensen, vooral jongeren, waren samengestroomd om de 22 kandidaten van top tot teen te aanschouwen. Dranghekken waren nodig om de vurige minnaars van de kandida ten van het podium te houden. Van te voren speelden de „Torentrekkers" uit Noordwijk diverse volksliedjes. Hun naam is afkomstig uit vroeger tijden. De kerktoren van Noordwijk-Bmnen was vroeger erg gammel. Als de klokken ge luid moesten worden, dan werd een touw om het kruis van de toren geslingerd en op deze manier werd de kerktoren in evenwicht gehouden. Daar hebben de Noordwijkers hun bijnaam „torentrek kers" aan te danken. Ongeveer tien kandidaten van de miss Noordwijk-verkiezmgen trokken in een koets door de badplaats. Terwijl de ande re helft van de kandidaten zich opmaak ten voor de verkiezing, lokten zij het publiek naar Boule 7. Eenmaal binnen in de disco-dancing aan de Boulevard, duur de het nog lange tijd voordat de dames het podium opkwamen. In totaal hadden 36 meisjes zich ingeschreven voor de schoonheidswedstrijdmaar slechts 22 waren aanwezig. De overige veertien meisjes hadden waarschijnlijk geen toe stemming van hun ouders gekregen. Al ver van te voren werd het publiek gemaand te gaan zitten. „Zakken, zak ken, zakken", zei disc-jockey Cees om iedereen goed zicht te gunnen. Hij lever de overigens ook het commentaar bij de kandidaten, die parardeerden op dé büh ne. Berthyl van Wijk, eigenaar van Boule 7 en organisator van de de miss Noord- wij k-verkiezing had het er druk mee om de kandidaten op juiste volgorde en op de juiste tijd te laten verschijnen voor de vijf juryleden en het grote pubhek. De jury bestond uit: Ruud Schipper, managerHenny Huisman, manager van de groep Lucifer; Nico de Boer. promo tor; Bob van Rooyen en G. van Rijn. De kandidaten hadden het niet gemakke lijk. Het maken van sierlijke bewegingen voor zo'n talrijk publiek viel niet mee. Ook was het met eenvoudig om van het podium af te komen. Dat kwam niet alleen door de blikken van toeschouwers, maar ook door de wankele trap. Menige schoonheid gleed daar op de bips. De diversiteit in kledij van de schoonheden varieerde nogal. De ene durfde het aan in bikini, terwijl een ander bedeesd in hoog gesloten kledij op het podium ver scheen. Ook Ans Busman, 25 jaar, deed dit keer weer een gooi naar de eerste plaats. Maar helaas, ze heeft nog steeds het schavot niet bereikt en dat ondanks haar fraaie Thaitaanse uitdossing. Eerste werd dus de 16-jarige Nonja Stevens, die ook nog een gouden Lucifer (van de beatgroep Lucifer) ontving. De prijzen werden uitgereikt door de winnaars van vorig jaar: de 16-jarige Sophia Sharon uit Katwijk, die speciaal uit Zwitserland was komen overvliegen. Sophia werkt als fotomodel in Zwitser land. Dat heeft zij voornamelijk te dan ken aan haar verkiezing tot miss Noord wijk vorig jaar. Tweede werd de 17-jarige Margret Houweling, die eveneens uit Noordwijk komt De derde prijs ging naar Joanie de Vries (17) die in Den Haag woont HENK V.D. POST. ZOETERWOUDE In het verenigingsgebouw „Ons Huis" in Zoeterwoude wordt woensdag 18 augustus om 20.00 uur een hoorzitting ge houden over de provinciale plannen met betrekking tot het aanleggen van een omlei- dingsweg om Zoeterwoude Dorp (secundaire weg 17). De hoorzitting wordt gehouden door de gemeente Zoeterwou de in samenwerking met de provinciale overheid. KATWIJK - K O organi seert in de Soefi-tempel te Katwijk aan Zee een aafrital evenementen. Het marionet ten- en poppentheater «Figu ren Theater Triangel" brengt vanavond een programma voor volwassenen. Volgende week vrijdag brengt de sitar speler Darshan Kumari een programma met muziek uit In dia. Het „Trio Kassiek" brengt zondag 15 augustus werken van Haydn, Martinu en Von Weber ten gehore. Liefhebbers van Jazz-muziek kunnen twee dagen later, op dinsdag 17 au gustus, hun hart ophalen als Melody Reinhart optreedt Thijs van Leer met zijn trio is 4 september te zien en te bo ren in de Soefi-tempel. De se rie wordt op zaterdag 11 sep tember afgesloten door het strijkkwartet „Ourtetto Ester- hazy". De voorverkoop is bij de Soefi-tempel (telefoon 01718-13367) en bij het VW- kantoor in Katwijk. VOORHOUT Met een groot „vreugdevuur" wordt morgen avond om 7 uur een punt gezet achter een reeks vakantie evenementen die vier volle we ken hebben geduurd voor de hele Voorhoutse schooljeugd. Op het veld bij het „Jeugdcen trum" zullen alle door de .Jeugdraad" beschikbaar ge stelde, en door de jeugd ge bruikte, materialen worden verbrand. Dan zullen alle hut ten helaas weer zijn verdwe nen en gaat de jeugd al weer denken aan volgend jaar, zal dan weer door de organisato ren zo'n fantastisch evenement op touw worden geaet, het zou dan voor de vierde maal zijn. dat dit met meer uit de Voor houtse schoolvakanties weg te denken spektakel zou plaats vinden. Overigens zullen wel de brandweer, de E.H.B.O. en de Harmonie St Cecilia aan wezig zijn bij dat vreugdevuur morgenavond. LISSE De in de maand juni in Lisse gehouden collecte ten bate van het Anjerfonds, heeft 1537.22 opgebracht, zo'n 250,- meer dan in het voor gaande jaar. De collectanten van de Lis se se padvindsters, SC. Lis.se, de LTC en De Spar taan worden dooi* het comité hartelijk bedankt voor hun medewerking. H1LLEGOM Carnavalsver eniging „De Oude Pomp" uit Hillegom organiseert vrijdag 20 augustus een auto-puzzelrit Aan deze rit kunnen maxi maal 65 equipes deelnemen. Deelnemers kunnen zich vanaf 9 augustus in laten schrijven bij bet Hillegomse V.V.V.-kan- toor. Aanvang van de rit is 19.30 uur. RIJNSBURG De Ameri kaanse organiste Wilma Jen sen geeft donderdag 12 augus tus om kwart over acht 's- avonds een orgelconcert in de Gereformeerde Immanuelkerk in Rijnsburg. Het programma dat deze artieste ten gehore brengt, bestaat ondermeer uit de werken van Clerambault en Zipali. Het concert is georgani seerd door de Dutch Immi grant Society. Deze christelij ke emigrantenvereniging wil de geestelijke en culturele banden tussen Amerika en Ne derland bevorderen. WASSENAAR - Op de eerste dag van de zomerfeesten van de Wassenaarse Oranje veren; ging „Koningin Wilhelmina" hebben de aantallen deelne mers aan de verschillende kin derspelen alle records gebro ken. Honderden kinderen tra den aan voor de diverse wed strijdjes. Burgemeester Mr. K. Staab kwam in de loop van de morgen een kijkje nemen op het nieuwe wedstrijdterrein, dat in alle opzichten uitste kend voldeed. ZOETERWOUDE - Pater M. v. Eijk neemt na acht jaar in Zoe terwoude werkzaam te zijn ge weest zoodag officieel afscheid van de parochie van Sint Jans Onthoofding Lvjn. zijn benoe ming in Rotterdam-Zuid. Een kleine commissie heeft dit afscheid voorbereid. Om half 11 is er in de Sint Jan een plechtige Hoogmis met con celebratie van zijn collega's La- mot en Peeters Weem, waarin pater Van Eijk zal voorgaan en de preek houden. De koren van de beide kerken zullen, gezamen- GERAAMD TEKORT AL NEGEN MILJOEN Den Haag De raakt Zuid-Holland raakte in steeds grotere financiële moeilijkheden. Het geraamde tekort Op de begroting van 1977 bedraagt nu reeds negen miljoen gulden tegen een tekort van vijf miljoen gulden op de begroting van 1976. Men verwacht dat het tekort nog meer zal stijgen als gevolg van grote uitgaven aan de milieuzorg en voor bet bibliotheekwezen. Het tekort is tot stand gekomen ondanks een reeks ingrijpende j bezuinigingsmaatregelen voor het komende jaar. De belang rijkste kosten waarin zal wor den gesnoeid zijn o.m. de plano logische onderzoeken, het vaar- wegenonderhoud, de aanpak van provinciale raden en de mo numentenzorg. Vooral aan de bezuinigingen bij het vaarwege- nonderhoud wordt binnen de provincie zwaar getild, omdat men nu nog maar alleen de allerslechtste oeverplaatsen kan repareren. Op de kosten van monumehtenzorg is nu reeds een miljoen gulden bezuinigd. I Het rijk kan niet bijspringen omdat het zelf erg slecht bij kas Om het grote geraamde tekort van negen miljoen gulden «lat nu al op de begroting van de provincie Zuid-Holland voor het volgend jaar staat, terug te draaien moet de rijksbijdrage uit het zogenaamde Provincie fonds (de belangrijkste bron van inkomsten voor een provin cie) wezenlijk worden verbe terd. In tegenstelling tot de hui dige verdeelsleutel zal vooral het aantal inwoners van een provincie meer accent moeten krijgen bij de vaststelling van de bijdrage uit het Provincie- fonds. Zuid-Holland wordt daardoor nu steeds tekort ge daan. Dit heeft ir. J. H. Boone, lid van het college van gedeputeerde staten van Zuid-Holland, giste ren verklaard op een persconfe rentie over de financiële positie van de provincie. Volgens gede puteerde Boone is het ondoen lijk dat er nog veel meer in de begrote uitgaven gesnoeid wordt. In totaal is momenteel al voor bijna zes miljoen op de nieuwe provinciale begroting bezuinigd. Dit bedrag kwam voornamelijk van Monumenten zorg (ruim een miljoen op een post van iets meer dan drie miljoen) planologisch onderzoek (bijna een miljoen op een post van 2,2) onderhoud vaarwegen (zes ton op 3,5 miljoen) en jeugd- en jongerenwerk (vier ton op bijna 2 miljoen). De mo gelijkheden om verder te bezui nigen worden daarbij extra ver kleind omdat van de totale uit gavenpost 40 procent op gaat aan salarissen etc. en nog eens 25 procent aan aflossingen en rentebetalingen Bovendien kan de provincie het tekort ook niet verder terug brengen met het invoeren van extra tariefsverhogingen omdat staatssecretaris Polak een ta riefsstijging met meer dan ze ven procent heeft verboden. Omdat de begroting problema tiek derhalve in een uitzichtloze situatie is gekomen meent de provincie dat het rijk moet mee werken aan een oplossing. Daarbij klampt men zich voor lopig gedeeltelijk vast aan eer dere uitlatingen van de staatsse cretaris over een mogelijk „ex traatje" voor provincies met veel inwoners. Daarnaast zal wellicht toch de 26 miljoen grote reservepot van de provincie zelf aangesproken moeten worden. De provincie vindt tenslotte dat bij de rijkssteum ook aan Zuid- Holland meer doelsubsidies ge geven moeten worden. Dat geldt met name voor het onderhoud van de vaarwegen. „Groningen en Friesland krijgen wel geld voor dat onderhoud. Wij niet. En dat is een scheve verhouding die erg onrechtvaardig is", al dus gedeputeerde Boone. 'De Vriendschap' MIENING 25 TEL. 01715-1289 ZOETERWOUDE Spec, gelegenheid voor he< 90»... vap brufeften, receptie* en partijen. excl. restaurant met terras ai i water uw adres voor zafcmkmche Bij" r' len en folkloristische stofjes Geslaagde feesten in Wassenaar. De honderden deelnemertjes namen deel aan vele wedstrijden. Onder meer moesten ze trachten geblinddoekt een blokje op een paal te leggen. VOORSCHOTEN De commissie voor openbare werken kreeg gisteravond wethouder A. Eveleeas boo*. De wethouder stelde voor. zonder een schriftelijk voorstel, om op de Prins Bernhard laan extra parkeerplaatsen aan te leggen, waar door de moeders, die hnn kinderen per auto naar school brengen, de gelegenheid krijgen vlak voor de betreffende school te stoppen. Op verzoek van dezelfde moeders is ter hoogte van de school een voetgangersoversteekplaats met verkeerslichten neergezet Deze verkeerslichten hebben een voelstrook, die reageert op elk voer tuig. Door het ongeoorloofde parkeren moeten andere weggebruikers over de doorgetrokken strook midden in de Prins Bernhardlaan rijden. De verkeerslichteninstallatie raakt daardoor ontre geld en is niet meer te gebruiken. Het was vooral de WD-er Ed. de Keurung, die ernstig bezwaar maakte tegen de voorgenomen aanleg van de parkeerstrook, die ten koste gaat van de voetgan gers en bovendien tegemoet komt aan het ontdui ken van de verkeersregels. De wethouder zegde toe te zorgen voor een schriftelijke uiteenzetting van de problematiek rondom de verkeerslichtenin stallatie aan de Prins Bernhardlaan. De commissie ging akkoord met de verkoop van de abtswoning van de burgemeester voor een prijs van 190.000,- De ambtswoning blijft bewoond door de burgemeester, alleen wordt deze nu eige naar. Minder positief stood de commissie ten van de beveiliging van de prive-6poorwegover- gang van de boerderij Van der Hols. Deze boerde- 1 rij heeft een overgang in de drukke NSJijn i LeidenDen Haag v.v. Door de bebouwing van Noord-Hofland moet er in plaats van het bek een beveiliging komen, waardoor de jeugd van Noord Hofland de spoordijk niet meer kan betreden. De kosten hiervoor rijn 41.000,-. Mr. Begeer (WD) noemde het hele voorstel „ape- I kool". Volgens hem zijn er ernstiger bezwaren op j het gebied van de veiligheid dan alleen die spoor- I wegovergang. De wethouder zal nog een gesprek hebben met de N.S. en proberen om van die kant 1 enige financiële tegemoetkoming te krijgen. Gen bezwaar toonde de commissie bij het voorne- men om de watertoren af te breken en de naam te veranderen van het stukje Leidseweg, dat tegen 1 de Schoolstraat aan ligt De WD wil heel snel een bevindingsrapport over de afsluiting van de Prinses Margrietlaan. Volgens Ed. de Keuning (WD) zijn de zgn. poefs van beton allerminst veilig. In november zal besloten worden of de afsluiting definitief wordt Het opheffen van de avonddienst van de NZH met Wassenaar en de beperking van de sneldienst zal door Voorschoten niet als kennisgeving worden aangenomen. Voorschoten zal protesteren. Het echtpaar Viertelhau- sen uit Leiderdorp was de ze week vijftig jaar ge trouwd. Ter gelegenheid daarvan bracnt locoourge- meester Drenth een bezoek aan het aan de Hoogmades- eweg wonende echtpaar.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4