Katwijkse jachthaven denkt al aan uitbreiding SIMPELE ZEGE NICK FLEURY Deel Leidseweg gaat Gemeentehuis Valkenburg wordt geveild Favorieten ronde verder Schoolstraat heten Vakantie Ierse kinderen in Wassenaar begonnen Historie herleeft in Rijnsburg ZATERDAG OFFICIËLE OPENING mini NAAMSWIJZIGINGEN STRATEN VOORSCHOTEN RIJNSBURG De historie her leefde gisteren in Rijnsburg. Honderden jeugdige inwoners hadden gevolg gegeven aan de oproep voor een historische op tocht door het dorp. zodat de straten gisteravond de sfeer van vroeger jaren ademden. De kinderen van vier tot twaalf jaar hadden de organisatoren een ballonwedstrijd verbonden aan deelname aan de optocht. De kinderen konden voor de aanvang bij het gemeentehuis een kaart ophalen, die ze na afloop van de wandeling aan een op te laten ballon mochten bevestigen. Op de muzikale to nen van de vereniging Wilhelmi- na en de Floraband liep men door het dorp. Tegen zes uur gaf voorzitter Cor de Mooy van de Oranjevereniging het sein de ballon los te laten. Honderden met gas gevulde, kleurige bal lons stegen toen op. Er is een prijs uitgeloofd voor de vinder en de verzender van de ballor, die het verst komt. DUNÜEKDAG 5 AUGUSTUS 1976 LEIDSE COURANT PAGINA 5 ■■■■■■lil Burge meester Staab (rechts) was aanwezig om de Ierse kin deren te ver welkomen namens het Wassenaarse gemeentebe stuur (Van een onzer verslaggevers) KATWIJK De eerste jachthaven van Katwijk wordt zaterdagavond door wethouder drs. J Berg man officieel geopend. De Katwijkse bevolking heeft al veie jaren moeten wachten op de opening van de jachthaven, die is gelegen aan de Berghaven aan het einde van het Prins Bendrikkanaal. De opening wordt verricht om kwart over acht De haven biedt plaats aan 115 jachten. De ligprijzen voor een heel jaar variëren van 410 tot 750 gulden per boot. De jachthaven is tot stand gekomen nadat het Katwijkse gemeentebestuur een comité in het leven riep, dat in samenwerking met de plaatselijke watersportverenigingen om de tafel ging zitten om tot een zo spoedig mogelijke oprichting van een jachthaven te komen. Op 16 februari van dit jaar werd de Stichting Jacht haven Katwijk opgericht, die de verantwoordelijkheid op zich nam voor de aanleg en het beheer van de haven. De aanleg van de haven heeft ongeveer 300.000 gulden gekost Deze kosten zijn vooral veroorzaakt door het slaan van lange palen, omdat de Berghaven gemiddeld vijf meter diep is. In het stichtingsbestuur zitten drie vertegenwoordigers van de Algemene Wa tersportvereniging Katwijk en een vertegenwoordiger van de gemeente Katwijk. De stichting heeft de jachthaven in erfpacht van de gemeente. De boxen zijn allemaal al verhuurd, en dat terwijl' er nog geen reklame is gemaakt. De huurders moeten lid zijn van een van de Katwijkse watersportvereni gingen. Op de wachtlijst staan al acht personen en Quick Boys klopt UVS (Van onze sportredactie) KATWIJK Zaterdag-eerste klasser Quick Boys heeft gister avond op eigen terrein de eer ste zege van het seizoen kunnen begroeten. Na de nederlaag tegen FC Den Haag en het gelijke spel tegen SW eerder in de oefencampag ne, wonnen de Katwijkers met 1-0 van hoofdklasser UVS. De winst kon overigens pas laat worden veilig gesteld. Tien mi nuten voor tijd gaf Leo Hoek de beslissende pass: Teun van der Plas scoorde vervolgens eenvou dig langs de uitlopende Wijnand Sloos. Geitje in Sassenheim mishandeld SASSENHEIM - Onbekenden hebben gisteravond een geit die stond in het plan Wasbeek naast het zwembad van Sassenheim mishandeld. Het dier werd ge bruikt als doelwit van een schutter, die waarschijnlijk een vuurbuks gebruikte. Op diverse' plaatsen werd het dier door de schoten getroffen. De eigenaar ontdekte de mishandeling toen hij gisteravond zijn geit kwam voeren. Het dier was dusdanig verwond, dat het moest worden afgemaakt De politie verzoekt getuigen van de mishandeling zich in verbinding te stellen met de plaatselijke politie (tel. 02522 19029}. Bouwkeet afgebrand LEIDEN Een bouwkeet aan de Roombergerlaan is rond mid dernacht volkomen in de as ge legd. De keet die vroeger in gebruik was bij de speeltuinver eniging Roomburg was sinds enige tijd eigendom van de ge meente Leiden en het domein van spelende jeugd. De moge lijkheid dat de brand is aange stoken sluit de politie niet uit. LEIDEN Aan de Leidse Rijn en Schiekade is gisteren een fototas met inhoud ontvreemd. De tas met een totale waarde vaa 4000 gulden werd uit de auto van een assistent-bedrijfs leider gehaald. Open Leidse tenniskampioenschappen LEIDEN Gisteren betraden enkele geplaatsten voor de eer ste keer tijdens de Open Leidse Kampioenschappen de baan. Nick Fleury trof daarin Jan Willem Kool, die niet opgewas sen was tegen het veel hogere tempo van de favoriet (6-3 6-2). Guido Hornman, vierde op de lijst kwam uit tegen de num mer twee van B, de Hilversum mer Johan Matsen, die zijn te genstander met gedurfd spel op een 5-0 achterstand jzetten. Hornman haalde tot 5-4 op, ar moest de set toch prijsge ven. In de volgende set hield de kersverse eredivisiespeler zijn hoge tempo niet vol (1-6 voor Hornman). De beslissende reeks, waarin Johan zich her stelde en op alle mogelijke ma nieren probeerde Hornman on der druk te houden, hetgeen vele boeiende slagenwisselin gen opleverde, werd bij stand 3-2 voor Guido Hornman afge broken wegens de invallende duisternis. Tevoren hadden Frits Don en Nico Welschen het niet al te talrijke publiek een aantrekke lijke wedstrijd voorgeschoteld In hoog tempo uitgevoerde ral ly's, waarin beide spelers regel matig aan het net verschenen, gingen aanvankelijk gepaard met een gelijkopgaande partij. Maar na 3-3 legde Frits Don net iets meer snelheid in zijn slagen ten gevolge waarvan Welschen fouten begon te maken (6-3). Dit beeld zette zich ook in de vol gende reeks voort. Vooral de passeerslagen van Don, met zijn backhand rechtuit vlak langs de lijn geslagen, braken Nico's laatste offensief: 6-3 6-2 voor Metselaar Frits Dfln. Fried Schmitz, die eveneens voor de Mets uitkomt, had in de Haagse tennisleraar Gerard Scholtes geen al te harde noot om te kraken: 6-3 6-3. Rob Men- tink speelde zich moeizaam in de volgende ronde. De Leeu wenbergspeler bleef Otto Pan man met 6-4, 3-6, 7-5 net de baas. De eerste partij bij het damesenkel A eindigde in een eenvoudige zege van Yvonne van de Eekhout op Lysette Bos houwer: 6-1, 6-2. In B werden opnieuw enkele Leidse spelers uitgeschakeld. Roomburger Marinus Broos- hooft legde, goed spelend, het loodje tegen de als vierde ge plaatste René Castelein (6-2, 6-4). Ton Creyghton vond zijn meerdere in Johan Matsen (6-2, 6-3) en Ad van der Berg scoorde evenveel games tegen Frans Vergoed. Daar staat tegenover, dat Bram Madera een moeizame winst op Ex-Roomburgspeler Frans Engelenburg bevocht. Na 3-6 verlies bleef hij in de tweede set op het nippertje met 7-5 aan de winnende kant, nadat Frans enkele kansen had verspeeld om een tie-break af te dwingen. In de slotreeks was Frans te ver moeid om Madera te bedreigen: 3-6, 7-5, 6-2. In de dubbel zorgden Alfred Gelevert en Bob van Overbeeke voor een aangename verrassing. Het tweede geplaatste koppel Nico Kuypers/Eric van der Pols werd in twee sets geklopt: 7-5, 6-4. Via een 6-4, 6-4 zege op de gebroeders Van der Capellen werd vervolgens de halve finale bereikt. Nick Fleury Bij de dames leverde Maureen Meyer een uitstekende prestatie door Jacqueline Vletter, die een klas hoger uitkomt, in drie sets naar de rijen der verliezers te verwijzen. De „streekderby" tussen Milou Penseel en Josien van der Koogh eindigde on danks haar sombere verwach tingen vooraf in een 6-4, 6-3 overwinning voor de eerstge noemde, waarmee zij zich voor de halve finale kwalificeerde. CARL ADAMSE WASSENAAR Iets vroeger dan verwacht werd zijn gisteravond de 40 Noord-Ièrse kinderen, die in Wassenaar een vakantie van drie weken komen doorbrengen, in het Dorpscentrum in de Schoolstraat gearriveerd. Met de gastouders, die de jongens en meisjes tot zich hebben genomen, was afgesproken dat zij om half 9 konden worden afgehaald. Ze kwamen een half uur eerder, maar dat leverde geen enkel probleem op want dat gaf de dames van het ontvan gende comité de mogelijkheid de kinderen een broodje en wat te drinken aan te bieden. De groep kinderen maakte een opgewekte indruk en de eerste kennismaking met de pleegouders verliep in een plezierige sfeer. Burgemeester Mr. K. Staab en wethouder A. J. M. van der Klaauw waren namens het gemeentebestuur aanwezig. De groep kinderen wordt vergezeld door zes Ierse leiders(sters) onder wie mevrouw Eleanor Bailey, die al enkele keren in Wassenaar was om advies te geven bij de voorbereiding van het projekt. Aan het team van leiders is een drietal Nederlandse leiders en leidsters toegevoegd, die gisteravond aan de kinderen werden voorgesteld. NIEUWKOOPS TENNISTOERNOOI: (Van onze tennismedewerker) NIEUWKOOP Het eerste optreden van de Amsterdammeer Ton van Rooyen, favoriet in B, bracht deze hard hitter direkt een zege op. Karei Huizinga werd met 6-3, 6-4 uitgeschakeld. Ook de andere geplaatste, die in actie kwam, Kees van der Wild ging met een zege de baan af. Hij gunde Emile de Rooy slechts twee games: 6-1, 6-1. De derde B-partij van de dag bracht de Leidse trainer Jan Hasenoot en Marcel de Bakker tegenover elkaar. Evenals in Lisse greep de veel naar het net komende Hasenoot de overwinning: 6-4, 6-2. De Westfalense jeugdkampioen Peter Weiss maakte in C een einde aan de opmars van Chris Mouter, die vorig jaar het D-toernooi op zijn naam bracht 6-2, 7-5) Mark Benninga bleef met 6-2, 6-4 overeind tegen A. Meulman. Bij de dames maken de geplaatsten zich nog steeds waar. Wel deed Bernadette Tombrock (6-0, 6-3 tegen Annie Wahle) dat met meer overtuiging dan Mimi Car- lier, die pas na een krappe 7-5, 7-6 over winning van de welverdiende rust mocht genieten. De twaalfjarige Bonnie Bink- huisen zorgde voor een levensgrote ver rassing door de favoriete in D, Annie Wahle, met 6-3, 6-4 uit het toernooi te slaan. Ook in C blijft Bonnie na haar triomf op Rietje Feenstra in de running. VALKENBURG - Het voorma lige gemeentehuis in Valken burg wordt binnenkort geveild. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Valkenburg doet de raad tij dens zijn vergadering van aan staande dinsdag een voorstel om het gemeentehuis op deze wijze van de hand te doen. Het gemeentehuis wordt als één kavel verkocht en moet tenmin ste 190.000 gulden opbrengen, anders gaat de koop niet door. Ook het politiebureau en het BB-lokaal en de voorliggende grond worden als één kavel ver kocht. De percelen worden ver kocht via mr. A. Verhees, die notaris is in Katwijk. Veilingen RIJNSBURG. 4 aug.. bloemen (resp. gem. prijs, aanvoer) Alstroemeria 0,454, 850. Amaryllis 0.732, 2280. Anjers Am. 0,572. 29100. Anthu- rium 1,491 7329. Asters 1,857, 5654 Campanu la 0,252, 1180. Chrys Gepl. N. 0,842, 6690. Chrys. Tros N. 1,475, 120. Chrys. Tros Jr. 3,616, 14844. Dahlia 0,249. 12730, Eikeblad 0,520 150. Freesia 2,083, 5961. Gerbera 0,545, 4200. Gladiolen 0,304, 279.770. Glad. Colvill 0.309, 14.950. Glad. Nanus 0,263, 93.860. Go- detia 1.778 265. Iris 3,989 1570. Korenbloemen 0,095 1200. Lelie kelk 0.456 550. Lelie tak kas 0.656, 108.605. Liatris 0.299 80.650. Margriet 1,852, 1314. Orchideeën 1,005, 622. Omithoga- lum 0.107 86.990. Rozen grootbl. 0,303 1620. Rozen kleinbl. 0.204. 29760. Scabiosa 0,311 2860 Snijgroen 0,523. 2420. Statice 1.918. 20632. 2e soort per stuk 0,299 39022. Anjers tros 0,417 17450. Rozen Baccara 0,384 11380 Rozen Sonia 0,243 18540. Stro/droogbl. 0,850,250. Div. snijbloem. 1,891, 23828. Drv. Snijbloemen 0,290 97.933. Orchid, denr. imp. 0.138, 8580. Drv. snijbl. imp 2,442, 565. Bego-" nia 1.389. 1200 St Pauleas 1.059. 352, div. potplanten 0.803 3525. ROELOFARENDSVEEN. 4 aug. snijbloemen. p.b. Gerbera 54.38. Gladiolen: Aldebaran. Hochsommer, Groene Specht, Carmen. Vurdu- la, Crock Peter Pears, Tenrodision, H vd Mark 225-350 p.b. Lelie 36.65. Liatris 342.25 p.b. Montbretia 241.82 p.b. Omithogalum 120 p.b. Staticen 185 07 p.b. Rozen: Belinda. Carol. Evergold. Gamette. La Minuette. Marimba. Zorina. baccara, Nona, Est. Ofarim. Annabel. Motrea. Teach in. Golden Times. Mercedes. Sonia. Yellow Belinda Litorane 15-65. Iris Prof. Blaauw 450-490 p.b. Freesia: Apollo. Aurora. Ballerina. Fantasy. Blue Heaven, Gol den Yellow. Golden Melody. Gemengd 150-290 p.b. Anjers: Alioe. Carnaval. Charmeur. Rose. Lena. New Arthur. Keefer, Nora. Le Reve. Rode Sim. Esperance. Dark Lena. Witte Sim, Helga Nadja, Yellow dusty. het stichtingsbestuur denkt nu al over uitbreiding van de jachthaven. Havenmeester wordt de heer J. Zwaan, een oud varensman. Ter gelegenheid van de opening worden aanstaande zaterdag enige aktiviteiten georganiseerd. Omstreeks drie uur worden roeiwedstrijden in de Berghaven gehouden. Om kwart over zes worden de genodigden ontvangen. De opening heeft plaats om kwart over acht. Tegen negen uur wordt een verlichte vaartocht gehouden door de Berghaven, waaraan ongeveer 25 schepen deelnemen. Na afloop wordt feest gevierd in de botenloods van K.W.V. Skuyte- vaert voor de leden van de Katwijkse watersportver enigingen. Illlllllllllllillllllllllllllllllllllllll VOORSCHOTEN In 't centrum van het dorp wordt de Schoolstraat en de Leidseweg korter. Op advies van de werkgroep voor de straatnaam- geving zal het stuk- Leidseweg vanaf de Treub- straat tot aan de Raadhuislaan Schoolstraat gaan heten. Deze naamsverandering is al jaren een heet han gijzer. Kort na de laatste wereldoorlog kreeg Voorschoten een omleidingsweg, de Koningin Ju-, lianalaan, waardoor het centrum enigszins ontlast werd van het doorgaande verkeer. Nadat de blau we tram, nu vijftien jaar geleden, werd vervangen door de autobus, werd al het doorgaande verkeer om het centrum heen geleid. Het begin van de Leidseweg werd door de omleidingsweg ook ont trokken aan het doorgaande verkeer. Wie de histo rische achtergronden van de omleidingsweg niet kent, kijkt vreemd aan tegen het gegeven dat de Schoolstraat niet verder gaat dan de Treubstraat en daarna als naam krijgt Leidseweg. Deze naam geving is al enige jaren discussiepunt geweest tijdens vergaderingen van de Middenstandsadvies commissie. Tot een verandering van naamgeving kwam deze commissie nooit uit een vorm van nostalgie. Zodra de commissie voor openbare werken en de financiële commissie zich kunnen verenigen met het voorstel van de werkgroep, dan zal de naams verandering ingaan per 1 januari 1978, waardoor de aldaar gevestigde bedrijven gelegenheid krijgen hun drukwerk aan te passen. De werkgroep heeft gekozen voor de naam Schoolstraat, hoewel deze naam in vergelijking met de straat nog jong is. De eerste naam was .heirbaan", daarna Achter weg en rond de eeuwwisseling werd het School straat, omdat in die straat de eerste scholen stonden. Tot voor ongeveer tien jaar waren er in de Schoolstraat drie scholen, thans nog maar een, die binnenkort ook gesloten zal worden. De Schoolstraat is thans bekend als de winkelstraat van Voorschoten. Het zal voor de oudere Voorschoteharen even wennen zijn. De Gereformeerde Kerk komt dan in de Schoolstraat, evenals de supermarkt van Albert Heyn en de gemeenteflat daarboven. de optocht in historische kledij De honderden deelnemertjes aan

Leidse Courant | 1976 | | pagina 5