Veertien kandidaten voor bouwen in «.Duivenvoorde Bollenbad trok half miljoen bezoekers Zevenhoven opent fraai tenniscomplex KEUS UIT 84 AANMELDINGEN KORTWEG Vakantiefeest in Zevenhoven PAGINA 4 LEIDSE COURANT MAANDAG 2 AUGUSTUS 1976 (Van onze correspondent) LEIDSCHENDAM Een uit acht personen bestaan de ambtelijke werkgroep heeft uit 84 aanmeldingen van bouwondernemingen, beleggers en ojn. projec tontwikkelaars een lijst van veertien kandidaten gemaakt die in de gelegenheid worden gesteld offer te te doen voor het bouwen van woningen in Leid- schendams laatste grote woonwijk Duivenvoorde. Het betreffende bestemmingsplan, gelegen tussen de spoorlijn Den Haag-Leiden en de Graaf Willem de Rijkelaan, ligt nog bij Gedeputeerde Staten die bo vendien nog een aantal bezwaarschriften over het plan moet behandelen. Aan de bezwaarschriften- wordt in Leidschendam echter niet zwaar getild, het gemeentebestuur is ervan overtuigd dat de provincie, behoudens misschien op enkele ondergeschikte pun ten, het plan zal goedkeuren. Het tijdstip wwaarop dit zal gebeuren is niet te voorspellen maar de werkgroep die een planning heeft opgesteld is uitge gaan van 1 januari 1977. De werkgroep is gevormd om de tussenliggende tijd te besteden aan het bepalen van de gedachte waarop Duivenvoorde tz.t. gestalte moet krijgen. Als pas na de goedkeuring over uitgifte van grond, selectie van bouwers en bijvoorbeeld toewijzing van woningen zou worden overlegd, zou onnodig tijd verloren gaan en bovendien niet aan de wens van de raad, zo spoedig mogelijk tot bouwen te komen, worden voldaan. Het schema van werkzaamheden zal de commissie voor openbare werken en ruimtelijke ordening vanavond beoordelen. Onmiddellijk na goedkeuring door GS zal dan aanbesteding van het bouwrijpmaken kunnen plaatshebben. Over de wijze van uitgifte van de grond zal de commissie en later ook de raad, echter pas kunnen beslissen als de Nota Erfpacht is besproken. De nota staat vanavond evenwel ook op de agenda en 16 augustus op die van de gemeenteraad. Leidschendamse bedrijven De groep van veertien bestaat hoofdzakelijk uit in Leidschendam gevestigde aannemingsbedrijven, de drie woningbouwverenigingen, enkele grote bouwers als Muys de Winter (die in Leidschendam al enkele duizenden flatwoningen heeft neergezet) en Inter- vam en beleggers als Nationale Nederlanden en het Bouwfonds voor Nederlandse Gemeenten. Om een eventueel in de war lopen van het voorgestel de schema te voorkomen is de informatie voor even tuele offertes overigens reeds begin juli aan de kandidaat-bouwers verstrekt, dus zonder advies of goedkeuring van commissie of raad. Een van de voornaamste gegevens was de wens om binnen de premiegrens te blijven. De bouwers hebben twee .maanden de tijd gekregen waarna hun plannen op hun technische en financiële maar vooral esthetische merites zullen worden bekeken, kn de loop van november zal door B. en W. een definitieve selectie worden gemaakt waarover in december met de raads commissie kan worden overlegd. De werpgroep adviseert de 157 flatwoningen bij de tramlus al direct buiten de selectie te houden en toe te wijzen aan de drie woningbouwverenigingen. Deze zullen misschien ook belangstelling hebben voor de vijf woningen voor gehandicapten met de tien daar boven gelegen maisonettes. De Stichting Duivenvoor de zou verder, volgens de werkgroep, misschien belangstelling hebben voor het blokje met 28 flats dat aansluit op het complex bejaardenwoningen. Ten- Slotte zou de grond voor de 8 patiobungalows aan het eind van de Graaf Willen de Rijkelaan beter rechtstreeks aan Leidschendamse particulieren kun nen worden verkocht Koop of huur Hoewel de gemeenteraad enkele jaren geleden een verhouding 2/3 uur—1/3 koop heeft vastgesteld meent de werkgroep dat zeker na het gereedkomen van de huurwoningen in zuid, dit uitgangspunt niet kan worden aangehouden, eerder het omgekeerde. Kan- diaat-bouwers is gevraagd hun plannen op beide mogelijkheden af te stemmen. Een definitieve beslis sing zou pas moeten worden genomen nadat via de inschrijvingstermijn de duidelijke behoefte is geble ken. De werkgroep wijst er op dat beleggers wat premie-huurwoningen betreft terughoudend zijn. Een van de grootste institutionele beleggers heeft onlangs in haar jaarverslag gezegd dat het sinds de Nota Huur- en Subsidiebeleid niet langer verantwoord is daarin geld te beleggen. Tentoonstelling Waarschijnlijk in december zal aan de talrijke belang stellenden voor wonen in Duivenvoorde de nodige informatie over soort en prijs van de woninen worden verstrekt en meegedeeld wat de voorwaarden zullen zijn om voor toewijzing in aanmerking te komen. Op het gemeentehuis denkt men aan een tentoonstelling van bouwplannen en misschien maquettes. De nieuwe bewoners kunnen dan bij inschrijving opvolgende voorkeur voor twee of drie plannen uitspreken. Over de voorwaarden waaraan men voor toewijzing moet voldoen krijgen raadscommissie en gemeenteraad een aparte nota. De definitieve toewijzing zal volgens de voorgelegde procedure op zijn allervroegst in het volgende voorjaar geschieden. NOORDWUK De zwemlusti- ge Noordwijker C. T. N. Pr ook was zaterdagmiddag de half miljoenste bezoeker van het Noordwijkse Bollenbad. Hij kreeg daarvoor een seizoena bonnement voor 1977, een luchtfoto van het bad en een uur lang gratis zwemmen in het binnenbad, vergezeld van vrienden, familieleden en ken nissen op een door hem nog te kiezen uur. De directie van het Bollenbad toonde zich zaterdagmiddag ui termate verheugd over het be reikte bezoekersaantal van 500.000 sinds de opening van het bad in het voorjaar van het vorig jaar. Het Bollenbad illus treert met dit aantal de belang rijke plaats die het heeft ingeno men in de Nederlandse Sport- fondsenbaden. De directie ver moedt, dat de belangstelling in hoge mate wordt veroorzaakt doordat het Bollenbad niet al leen dienst doet als zwembad, maar ook voorziet in de recrea tieve behoeften van de Noord wijkse bevolking en die van de omliggende gemeenten. De half miljoenste werd zater dag voorafgegaan door de 16-ja- rige Jacqueline Zonneveld uit Noordwijk en gevolgd door de 17-jarige Cor Glasbergen uit Noordwijk. Ook zij kregen uit handen van wethouder Jansen cadeaus aangeboden. Zwembaddirecteur Timmermans, restauranthouder Jongerius. Cor Glasbergen. Jacqueline Zonneveld de heer Prook, wethouder Ted Jansen en een vertegenwoordiger van het Noordwijkse warenhuis J, en B.'dat een deel van de geschenken verstrekte voor het Bollenbad (v.l.n.r.) Op de voorgronden twee kinderen van de half miljoenste in de splinternieuwe rubberboot, een van de cadeaus. Inbraken in Sassenheim en Warmond SASSENHEIM/WARMOND In de nacht van vrijdag op za terdag waren inbrekers actief in Sassenheim en Warmond. In een woning in de Gladiolen- straat in Sassenheim werd, hoe wel de bewoners thuis waren, de hele woonkamer doorzocht. De buit bestond uit een tafel- klok, waarde circa 400,-. Een poging om in de vlakbij gelegen Fresiastraat in te breken mis lukte. Men werd kennelijk ge stoord. In Warmond was het een woning in de Béatrixstraat, waar men via de keukendeur binnenkwam. De hele woonka mer werd ook hier doorzocht. De buit bestond uit circa 3000, dat uit een colbert werd gehaald die over een stoel hing. ZEVENHOVEN De tennisbanen aan de Sta tionsweg in Zevenhoven werden zaterdag feeste lijk geopend. De vereniging „Zevenhoven" heeft 134 senior- en 24 juniorleden. De l.tv. Zevenhoven werd in januari van het vorige jaar opgericht In mei van dit jaar werd begonnen met de aanleg van de banen. Zaterdag middag was het zover, dat de feestelijke opening kon plaats hebben. Dit gebeurde niet in het club huis, want daarover beschikt de prille vereniging nog niet. Loco-burgemeester W. Kool verrichtte het officiële karwei en sprak daarbij zijn bewondering uit over het vele werk, dat door de leden was afgeleverd. Hij memoreerde ook de ontbrekende onderdelen van het tenniscomplex: clubhuis, gra- velbak, oefenmuur en beplanting. Hij zegde na mens het gemeentebestuur alle medewerking toe. Zo "was onder meer al contact opgenomen met de Heidemaatschappij voor een snelle aanleg van de beplanting. De feestelijke opening werd luister bijgezet door een jeugd- en een adspirantentoernooi. Deze laat ste competitie werd gewonnen door Ina van Schoorl. 's Middags gaven Otto Panman en Ton van Rooijen een domonstratiepartij. Joh. Post-school 11 augustus open Priesterfeest H HAZERSWOUDE - De twaalf- klassige Johannes Post-basis- school aan de Sportparklaan te Hazerswoude-dorp wordt op 11 augustus officieel in gebruik ge nomen. De officiële overdracht vindt die dag 's middags om 15.00 uur plaats in het nieuwe gebouw. v.d. Salm Zoeterwoudenaar ernstig gewond ZOETERWOUDE De 17-jari- ge Zoeterwoudenaar J. S. is vrijdagavond ernstig gewond geraakt bij een ongeval met zijn motor op de Dokter Kort- mannstraat. Een voorbijganger zag nabij de Asschuurbrug een helm liggen en ontdekte de jon gen in bewusteloze toestand met zijn motor onder aan het talud van de weg. Hij is per EHD naar het Elisabethzieken- huis overgebracht waar hij in het weekeind nog steeds in co ma lag. Er zijn geen getuigen van het ongeval maar de politie neemt aan dat de onervaren heid van de jonge motorrijder hem noodlottig is geworden. OUDE WETERING - „U heeft i niet gekozen voor de gemakke- j lijkste weg in het leven. U heeft aan de waarde van het priester- I schap altijd erg zwaar getild. Voor vele mede-christenen in I Borneo en Java bent U, zoals j het evangelie het noemt, "het brood des levens" geweest." Met deze woorden roemde pas- I toor Mussert pater Hugo van der Salm, die met een plechtige hoogmis gisterochtend in Oude Wetering zijn 40-jarig priesterju bileum vierde. In de hoogmis traden emerituspastoor G. Lem mers en pastoor Mussert als co- celebranten op. 40 jaar geleden had pater van der Salm zijn eerste mis ook in Oude Wetering opgedragen. In 1937 vertrok de in 1909 geboren Oude Weteringer naar de missie in Borneo en later naar Java. Tijdens de Tweede Wereldoor log kwam pater van der Salm Motorrijder gewond bij botsing ALPHEN AAN DEN RUN Doordat een 19-jarige automo bilist zondagmiddag omstreeks 4 uur zo onvoorzichtig was zijn auto op de Prins Bernhardlaan te willen keren, zonder dat hij daarbij op het achterop komen de verkeer lette, kon een motor rijder de 22-jarige J. G. S. uit Bodegraven een botsing met de kerende auto niet meer voorko men. Door deze aanrijding kantelde de auto en kwam met de wielen omhoog op het wegdek te lig gen. De motorrijder bleek er het ergst aan toe, hij moest met een gebroken pols en gebroken been plus een hersenschudding naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden worden vervoerd. De bestuurder van de auto liep een snijwond boven het oog op, terwijl twee inzittenden met de -hrik vrij kwamen. Zowel de de motor werden zwaar in één van de interneringskam pen van de Japanners. Na de oorlog zette de jubilaris zijn werk in Indonesië voort, maar 1 september 1971 kwam hij van-' wege gezondheidsredenen naar Nederland terug. Momenteel verblijft hij in een missiehuis in Grave. Noord-Brabant. Na afloop van de plechtige hoogmis werd pater H. van der Salm nog door talrijke vrienden en bekenden gefeliciteerd (zie foto). Daarna heeft hij zijn jubi leumfeest in de familiekring voortgezet. ZEVENHOVEN De Zevenho- vense jeugd is vandaag begon nen met de traditionele „Kin dervakantieweek" die tot en met zaterdag wordt gehouden. Morgenavond om zeven uur wordt de officiële opening ver richt dooi' loco-burgemeester W. Kool, maar vandaag waren tientallen kinderen al enthou- siast aan de slag gegaan met de vervaardiging van bet bouw- I dorp. I Morgen kunnen de kinderen van alle leeftijden weer aan de slag met hamer, spijkers en verf voor het bouwen van hun eigen houten dorp. Morgenmiddag kunnen de oudere kinderen (tien jaar en ouder) deelnemen aan een „nummertocht", terwijl voor de jongeren (zes tot en met negen jaar) een „etalagetocht" is uitgezet Morgenavond is er voor jong en oud kermis. Woensdag staat in het teken van het beschilderen van gezichten en van spelletjes. Donderdag wordt ér een „wereldreis" geor ganiseerd. Tot nu toe is nog niet bekend waar de kinderen te recht zullen komen. Vrijdag wordt op het voormalige voet balveld voor de bovenbouw een volksdansfeest gehouden afge wisseld door een quiz. De jongsten zullen zich die mor gen kreatief kunnen uitleven. De gehele vrijdagmiddag wordt door de kinderen zelf verzorgd. Het zal een instuif worden met dans, zang en toneel. De week wordt afgesloten met een sport dag, die dit jaar voor de achtste keer wordt gehouden. Om 4 uur 's middags wordt be gonnen met het afbreken van het dorp en het klaarmaken van de brandstapel. De vrijwillige brandweer van Zevenhoven zal hieraan weer medewerking ver- Om half negen wordt ook weer de traditionele fakkeloptocht ge houden door de straten van Ze venhoven. Het korps „Arti et Religioni" uit Langeraar zal de optocht muzikaal begeleiden. Politie pakt heroïne-handelaren LEIDEN De Leidse politie heeft het afgelopen weekeinde beslag geleed op 25 gram heroi ne. Vrijdagavond om half tien werd een 22-jarige Leidenaar op de Witte Singel aangehouden omdat hij ervan werd verdacht herioine in bezit te hebben. De jongeman gooide een pakje in het water, maar de politie kon het later weer opvissen. In verband met do™ -- ^erden korte tijd later een jarige en een 21-jarige Leide naar in een café aangehouden. Enkele uren later werd ook een 16-jarige jongen gearresteerd. De vier zijn in verzekering ge- Afscheid ds. Westra I SASSENHEIM Onder grote belangstelling nam gistermór gen ds. A. Westra, de plaatselijk hervormde predikant, afscheid i.v.m. zijn vertrek naar Beilen, waarheen een beroep werd aan genomen. Beide morgendiensten waren tot de laatste plaats be zet. Na afloop van de diensten werd de pastor toegesproken resp. door ouderling Wagema- kers en ouderling mevrouw Kleune, waarin deze de dank van de gemeente tot uitdruk king brachten. Na afloop van de eerste dienst nam ds. Westra van iedere kerkganger indivi dueel met een handdruk af scheid bij de kerkuitgang. En na de tweede dienst in aula Vliem, waar o.a. burgemeester Kret, I wethouder Westerbeek, secreta ris Berntzem, pastoor v. Bockx- I meer aanwezig waren. WASSENAAR De wieler ronde van de buurtvereniging Oostdorp en omgeving is za terdag weer een sportief even ement georden, waaraan niet alleen de deelnemers, maar ook de toeschouwers veel ge noegen hebben beleefd. Er werden 7 wedstrijden ge houden. Koos Tacx trad als speaker op, Gijs van Rhijn, indertijd een zeer verdienste lijk amateur-wielrenner, als kamprechter, 's Avonds had de .uitreiking van prijzen en premies plaats in de kantine van Blauw Zwart Loco-burge meester Van Dijk reikte de eerste prijzen uit, voorzitter V. Wensveen van de Oranjever eniging de tweede prijzen de Oranjevereniging verleent medewerking aan de organisa tie van de wielerronde - en de heer Van Keppel, voorzitter van het Winkelcentrum Lang straat kwam ook aan het woord om een wisselbeker uit te reiken aan Hans van den Oever, winnaar bij de „cracks". WASSENAAR Aan de Was- senaarse Slag wordt morgen een juttersactie gehouden. De actie wordt georganiseerd door Seven-up in samenwerk ing met het Wassenaarse VW. Deze actie wordt gehouden langs de gehele Noordzeekust. Nu is de beurt aan Wassenaar. Kinderen die aan deze jutter sactie deel willen nemen, wor den verzocht voor 14.00 uur op de Wassenaarse Slag aanwezig te zijn. Deelname is gratis. Na het verzamelen van het vuil, wordt de kinderen gelegenheid gegeven schatten op te graven. Deelname is eqn fiets. Tot het prijzenpakket horen verder een tent, rubberboten, sjoel bakken en ballen. LISSE In het kader van de zomerevenementèn wordt in het v.j.v.-centrum „Qbus" aan de Kanaalstraat 270a in Lisse van morgen 3 tot en met zater dag 7 augustus een filmweek gehouden. Centraal bij deze films staat het popgebeuren. Vanaf vandaag worden kaar ten verkocht, die verkrijgbaar zijn in „Qbus". Een passepar tout kost 10 gulden. Op het doek verschijnen op de diver se avonden onder anderen Jimmy Hendrix, Rolling Sto nes, Deep Purple, Donovan en Pink Floyd. De start van de Wielerronde Oostdorp ZOETERWOUDE De min der zomerse omstandigheden waren er waarschijnlijk debet aan dat het roeien-met-hinder nissen waarmede de K.P.J. gisteren zijn programma her vatte weinig publieke belang stelling trok. Dat kon niet ge zegd worden van de deelne mers want 44 jongelui lieten zich inschrijven. Er was een baan uitgezet op de Noord Aa nabij de boerderij van de fam. v.d. Salm. Na de start moesten de deelnemers (1 dame en 1 heer per boot) over een touw stappen dat over het water was gespannen. Daarbij ont stond grote hilariteit onder de toeschouwers omdat daarbij vrijwel elke boot in moeilijk heden kwam. Dertig meter verder moest een boei worden gerond en kwam, op weg naar de finish, opnieuw de confron tatie met het touw. In een spannende finale kaapte Ber- nadette v.d. Meer en Martin v.d. Lubbe met minimaal ver schil de eerste prijs weg voor het duo José v. Velsen en Ar nold Mooijman. Magdaléne v. Rijn en Nico v.d. Salm klopte de combinatie Corry v. Rijn/- Thijs V;d. Salm in de strijd om het „brons". Na de juli-vakan- tiepauze is er weer een druk programma van de K.P.J. voor de komende weken. Komende zondag wordt er sportdag georganiseerd in de Loethe en een week later gaat men al vroeg op pad voor het „dauwfietsen". Op 22 augustus wordt deelgenomen aan de Districtssportdag in Alphen a.d. Rijn waarna op 28 augus tus een tuinfeest met barbecue volgt. Verder wordt er nog gewerkt aan een uitwisseling en de mogelijkheden onder zocht voor een gezamenlijke rondvlucht. Intussen is men ook gestart met de voorberei dingen voor het 12,5-jarig be- staansfeest wat in oktober wordt gevierd. AARLANDERVEEN - Aar- landerveen stond de afgelopen week in het teken van talloze feestelike activiteiten. In de manege Pretford werd een ge slaagd paardenkamp voor tee nagers gehouden, de jaarlijkse sportdag voor de K.P.J.-leden op de boerderij van de fam. Kempen was een groot succes en ook de Oranjefeesten ken den hun gelijke niet. De KPJ- sportdag kende winnaars in Vera v.d. Hoorn bij de dames en Ton Rijnbeek bij de heren. De voorzitter van het Oranje comité dankt langs deze weg alle betrokkenen voor de hulp bij de Oranjefeesten. TER AAR De jaarlijkse roeiwedstrijden op de Lange- raarse plassen werden zater dagavond gewonnen door Jan v.d. Lek. De 51-jarige mevr. A. Vermeulen-Van Tol werd win naar bij de dames. VOORSCHOTEN De heer P. C. Kraayeveld, die vrijdag afscheid nam als directeur van de Centrale Boekhouding van de gemeente Voorschoten is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Hij kreeg vrijdagavond de daarbij beho rende versierselen overhan digd door burgemeester J. van der Haar. ROELOFARENDSVEEN - De eerste „happening", die door het speciale feestcomité van DOSR ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van de voetbalvereniging werd geor ganiseerd, is volledig geslaagd. De jubileumrally trok 178 deelnemers en dat was veel meer dan de organisatoren hadden verwacht. In allerijl moesten extra in structieformulieren geko pieerd worden om aan de gro te vraag te voldoen. Terwijl om 2 uur de eerste deelnemer kon vertrekken voor zijn puz zelrally dwars door de ge meente Alkemade, waren er om kwart voor 5 nog steeds die nog van start moesten gaan. De deelnemers kregen een route-boek mee, waarin naast schriftelijke opdrachten ook foto's vermeld stonden om de deelnemers de juiste route te laten kiezen. Voor iedere misstap werden de deelnemers met strafpunten beloond. Na afloop van de rally gaf rou- teuitzetter Piet van Ruiten in de DOSR-kantine een uitleg hoe men de vele adders in het gras had kunnen mijden. De uitslag luidt: 1. Simon van Ruiten met 120 strafpunten, 2. Ger van der Meer 198, 3. Sjaak van Ruiten 201 en 4. Jan Ver del 300

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4