Andy Keith onbedreigd winnaar eerste marathon Bollenstreek Koen kampioen MAUREEN MEYER DERDE TOERNOOIWINST OP RIJ VOOR Quick Boys houdt SVV op gelijkspel BOB VAN 0VERBEEKE VERRAST LEIDS WATERPOLOTEAM TEGEN HONGAREN clubhuis LFC verbouwde LEIDSE COURANT/ PAGINA 15 Heringa heerst op Boekhorst NOORDWLJKERHOUT - Met groot machtsvertoon heeft Koen Heringa het open toer nooi van de Boekhorst op zijn naam gebracht. Hij stond Rob van Leeuwen in de eindstrijd slechts één game toe. De dames finale daarentegen werd een zeer langdurige en spannende aangelegenheid. Na op het randje van de nederlaag ge staan te hebben behaalde Ber- nadette Tombrock toch nog een overwinning op Ans Vink. Koen Heringa was duidelijk een klasse sterker dan zijn opponent Rob van Leeuwen. De laatste was al in de halve finale door het oogje van de naald gekro pen in zijn partij tegen de laatst overgebleven geplaatste speler Han Bos. Deze had in de laatste set maar liefst een 51 voor sprong, maar ging toch zonder één matchpoint gehad te hebben met 8—6 ten onder. Heringa be reikte de eindstrijd veel eenvou diger. John Wielsma, nog een D-speler bood goed weerstand, maar legde met 6—3 6—3 het loodje. i De krachtmeting tussen Rob en Koen draaide voor het talrijke publiek enigszins op een teleur- i stelling uit, omdat het grote krachtsverschil tussen beide spelers een spannende strijd uit sloot. Koen Heringa heerste op alle fronten, sloeg harder en kwam veel vaker naar het net. De uitslag 61 60 spreekt voor zichzelf. Slechts één game was Ans Vink van de zege verwijderd. In de tweede set stond zij zowel met 5—4 als met 65 voor, na de eerste reeds met 64 te hebben veroverd. Beide malen slaagde zij er niet in door te drukken, maar maakte haar tegenstand ster Bernadette Tombrock ge lijk. Tijdens de tie-break be schikte Bernadette duidelijk over de sterkste zenuwen en won deze met 72. Gedesillusio neerd gaf Ans de strijd vervol gens praktisch op en zegevierde Bernadette met 46 7—6 60, hetgeen haar tweede toernooi winst betekende. De gebroeders Homans moch ten in de D-categorie uitmaken, wie de sterkste van de twee was. Dit bleek Eitel te zijn, die Jan met 64 7—6 net de baas bleef. Jan had de ronde tevoren een walk-over gehad, omdat zijn te genstander Paul Barnhoom ge diskwalificeerd werd. De laatste nam aan twee toernooien tege lijk deel, hetgeen verboden is. Maja Heemskerk, een oudlid van de Boekhorst, maar naar Soest verhuisd, was oppermach tig bij de D-dames, zoals mede- finaliste Anita van Bulck onder vond. Maja triomfeerde met 62 62. Haar eerste partij bleek achteraf nog de langste: 62 64. Anita had het m de halve finales bijzonder moeilijk gehad; pas na 86 in de beslis sende reeks bereikte zij de laat ste twee. Met haar vader vormde zij een onverslaanbaar koppel. Tegen G. Iskander en Leo Buck zetten zij een goede, spannende en lan ge partij op de baan. Hoewel vader en dochter in de tweede set zes kansen hadden om de wedstrijd in hun voordeel te beslissen, benutten zij er geen enkele. Maar in de volgende sloegen zij (te) hard terug: 60. Samen tellen zij 95 jaren, maar toch bleven zij de meerdere over de veel jongere Hans en Leo van Tongeren. Wel stonden Cees Menken en zijn partner Fred van Duin de eerste set met ruime cijfers af (6—1), in de volgende zetten zij het spel en de partij naar hun hand. Met Cees Menken in het achterveld en Fred van Duin aan het net opererend, waren zij een te krachtige combinatie. Boven dien speelden zij veel op de zwakkere schakel bij de broers, die vooral in de tweede set weg zakte. De eerste prijs ging met 1—6 6—2 64 naar de routi niers. Overige uitslagen: GDC: B. Hee- zen/A. J. van der Meer— T. Lunsinf Tonkens/D. van der Meer 6--I 6-4.DDC: R. van Baalen/A. Vink—C. Homan/C. Schoutsen 6—2 7—5. HDD: J. Kales/L. van der Linden—T. van Dam/J. Willemsteijn 7—5 6—7 4. DDD: L. Verschoor/H. de Hoed—U. Klinge/M Zwetsloot 7_5 7_6. Carl Adamse Van onze waterpolomedewerker Leiden Maandag zal een Leids waterpoloteam bestaande uit spelers van LZ'86 en de ZIJL/LGB uitkomen tegen een Hongaarse ploeg. Deze Hongaren zijn op het ogenblik bezig met een tournee door Nederland. De wedstrijd tegen het Leidse team wordt maan dag om 20.30 uur gespeeld. Van onze sportredactie Van onze sportredactie KATWIJK - Quick Boys heeft zich in de tweede oefenwed strijd van het seizoen, tegen SVV, duidelijk beter geweerd dan in het eerste, met 60 ver loren treffen tegen FC Den Haag. De Katwijkers, sinds een week weer trainend onder „op- perbaas'' Ger Perdijk bleken conditioneel al aanzienlijk ver der en wisten vooral op het middenveld regelmatig tot goe de combinaties te komen. Een van die ver doorgevoerde com binaties bracht de blauwwitten al in de achtste minuut op voor sprong. Gert Zwaan werc^ op vier meter van het Schiedamse doel vrij gespeeld en maakte daar geen fout: 1—0. De op dat moment verdiende voorsprong zou evenwel (net) geen stand houden. Tien minu ten voor tijd slaagde SW er in de gelijkmaker in het Katwijkse doel te plaatsen. Van onze sportredactie NOORDWIJKERHOUT Andy Kei th, de dertigjarige Schot uit Eding- burgh, die zich met een tijd van 2.19.02 op de marathon op het laatste moment een reis met de Engelse equi pe naar Montreal zag ontglippen, is met groot machtsvertoon winnaar van de Marathon van de Bollenstreek geworden. Door het niet aan de start verschijnen van de Nederlandse toplopers Henk Kalf (Nederlands recordhouder), Geert Jansen en Cor Vriend werd de eerste editie van de Marathon van de Bollenstreek gereduceerd tot een on gelijke strijd tussen Keith (vorig jaar in Enschede nog tweede met een tijd van 2.18.43) en de Nederlandse kam pioen Co van der Weijden. De atleet van A.V. '23 uit Amsterdam was de enige deelnemer, die strijd kon leve ren met de Schot, ook al moest de Nederlandse titelhouder na afloop van de 42 kilometer en 195 meter 3.48 minuten toegeven op Andy Keith. Keith legde het bijzonder fraaie par cours af in een tijd van 2.21.42,6, waarmee hij vijf-en-een-halve minuut boven zijn persoonlijk record bleef. Slechts in de eerste kilometers was er sprake van enige strijd, maar de be slissing in deze marathon viel al ruim voor het keerpunt op de boulevard in Noordwijkk. Barry Knepper van de atletiekvereni ging Noordkop uit Den Helder verliet als eerste het parcours rond de „Brink" in Noordwijkerhout en zou vijftien kilometer lang het tempo van het uit 115 atleten bestaande renners- veld aanvoeren. Knepper sprong in die eerste kilometers echter te kwistig om met zijn krachten. De voorsprong op het achtervolgende duo Keith/Van der Weijden liep op tot vijftien secon den na vijftien kilometer, maar zou éven snel weer ongedaan gemaakt worden. De Noordhollander zou de tol voor zijn inspanningen (,,Hct ging in het begin zo gemakkelijk") moeten betalen. Na achttien kilometer maakte Andy Keith zich los van Co van der Weijden. De Schot achterhaalde Kneppers en sloeg onmiddellijk een gat van twintig seconden op de koploper van het eer ste uur en tien seconden op de Neder lands kampioen Van der Weijden. „Ik ben rustig van start gegaan, omdat ik wist dat we toch weer snel bij elkaar zouden komen en ik gemakehjk weg zou kunnen lopen. Ik wist waartoe die andere jongens in staat waren", ver klaarde Keith na afloop. De voor sprong op Van der Weijden groeide zienderogen en zou op de finish ui teindelijk 3.48 minuten bedragen. Kneppers zakte helemaal weg in de anonimiteit en moest reeds na dertig kilometer zijn derde plaats prijsgeven aan de Duitser Uwe Schüder. Knep pers eindigde uiteindelijk op een tien de plaats met een achterstand van 22.12 minuten op Keith. De Duitse kampioene Christa Vahlen- sieck legde als enige vrouwelijke deel neemster beslag op een dertiende plaats met nog een ruime voorsprong op Ridder en Van der Laan. De beste veteraan was Robert Kila van de ver eniging Veteranen-Nederland uit Apeldoorn. Hij liet een tijd van 2.44.49,4 noteren, hetgeen goed was voor een elfde plaats. Van de atleten uit de Leidse regio leverde Ed van Tilborg van De Spartaan uit Lisse de beste prestatie af. Hij werd met een tijd van 2.42.07,2 achtste. PIET VAN DAM Uitslag van de eerste Marathon Bol- 1. Andy Keith (Edinburgh A.C., Edingburgh) 2.21.42,6; 2. Co van der Weijden (A.V. '23, Amsterdam) 2.25.30,4; 3. Uwe Schüder (TUS Iser- lohn 1846, Iserlohn) 2.30.50,0; 4. Jan de Hollander (Hellas, Utrecht) 2.31.36,2; 5. Wim van der Zon (PAC, Rotterdam) 2.33.54,2; 6. Jan Honcoop (Hellas Utrecht) 2.34.14,0; 7. Rob Strik (BAV, Baarn) 2.35.01,5; 8. Ed van Til borg 2.42.07,2; (De Spartaan, Lisse), 9. Piet van Alphen (AAC, Amsterdam) 2.42.34,0; 10. Barry Knepper (Noord kop, (Den Helder) 11. Robert Kila (Veteranen Nederland, Apel doorn) 2.44.49,4; 12. Clive Beauvais (Walton A.C., Camberley (2.45.15,2; 13. Christa Vahlensieck (Barner 7\irn Verein 1846, Wuppertal) 2.46.26,0; 14. G. Ridder (AAC, Amsterdam) 2.47.28,0; 15. Dirk van der Laan (Aquillo, Winschoten) 2.49.03,0. De start van de Marathon van de Bollenstreek. Barry Knepper zou als eerste f ?ncly *eith achterhaalt na achttien kilometer Barry Knepper, de koploper van het parcours rond „De Brink" verlaten. het eerste uur. Keith (met nummer 110) begint aan een 24 kilometer lange solo. LEIDEN LFC-voorzitter Van der Leek toonde zich zaterdag een tevreden mens. Zijn bewon dering uitsprekend over de ma nier waarop LFC-leden het clubhuis hadden omgetoverd in een meer dan gezellig honk, met een ruime bar en onder meer ook een fraaie plavuizen-vloer, stelde de praeses van de Kana ries dat „LFC de toekomst met goede hoop tegemoet kan zien. Met leden die in zo'n korte tijd een clubhuis zo kunnen ombou wen, kan het eigenlijk niet fout gaan," vervolgde Van der Leek. Nadat de traditionele bloemen van eigenaar (en eigenaressen) waren veranderd, werd het clubhuis en de nieuwe bar meer dan gezellig in gebruik genomen. Een gedeelte van de door de LFC-leden zo fraai ver bouwde bar. Jaap Hoek van Quick Boys (7) ver doorgedrongen in de SW-verdediging. Een treffer zou deze actie niet opleveren. Leiden Afgelopen weekeinde is op Roomburg een begin ge maakt met de Open Leidse Kampioenschappen. Bob van Overbeeke leverde een uitste kende prestatie door de als achtste geplaatste Nico Kuipers uit te schakelen. Na een moei zame eerste set (7—5), klapte Kuipers in elkaar: 7—5, 6—1. Ook in c is het toernooi al voor een geplaatste afgelopen. De nummero twee op de lijst, Stan Walenkamp, leed een duidelijke nederlaag tegen Peter Kwestro. De Unicumspeelster Hélène van Paridon leek bij de B-dames voor een daverende verrassing te gaan zorgen. In de eerste set nam zij een 5—0 voorsprong op Josien van der Koogh, die voor het eerste team van Noordwijk uitkomt Maar tennissen blijft een onbegrijpelijke sport, zoals Hélène ondervond: Josien scoor de 13 games achter elkaar en won met 7—5, 6—0. Ellie Vingerling behaalde een Bij heren kwamen ook enkele Leidse spelers in de volgende ronde. Marinus Brooshooft maakte korte metten met H. Salman: 6—1, 6—1. Ook Adri van Leeuwen (60, 64 tegen van Schaik) en Alfred Gelevert (eveneens 6—0, 6—4 tegen Jan Schouten) kwamen een ronde verder. Van onze tennismedewerker Katwijk De Duitser Klaus Muller heeft aan de verwach tingen voldaan en het Badgas- tentoernooi van Katwijk op zijn naam gebracht. Frans En gelenburg werd in twee sets geklopt: 7-6,6-3. Maureen Meyer veroverde na een lange en ener verende strijd haar derde toer- nooititel van dit seizoen. Agnes Engelenburg leed een krappe driesetsnederlaag: 7-5, 6-7, 6-4 voor Maureen. Beide Engelenburgs bereikten de eindstrijd, maar noch Agnes, noch Frans legde beslag op een eerste prijs. Aanvankelijk leek Frans vooreen verrassing te gaan zorgen. Goed spelend hield hij het tempo hoog en zocht vaak de netpositie, hetgeen hem een 5-3 voorsprong opleverde. Klaus Müller legde vervolgens iets meer precisie in zijn pas- seerslagen en gaf meer diepte aan de ballen, waardoor Frans onder druk werd gezet en de set toch verloor. Wel had Müller hier een tie-break voor nodig, die hij met 7-3 naar zich toe trok. Hij ging vervolgens snel op de zege af, leek het, maar na een 3-0 achterstand vond Frans toch de kracht om terug te komen. Maar opnieuw herstelde de Duitser zich op het goede mo ment. Hij scoorde drie games op een rij en beëindigde de partij met 7-6, 6-3. Maureen Meyer begon duidelijk sterker dan Agnes Engelenburg en bouwde een 5-1 voorsprong op. „Vechtjas" Agnes liep de achterstand vervolgens geheel in, maar miste net de kracht om op 5-5 nog twee games te maken en Maureen finishte met 7-5. De volgende reeks had een nog dramatischer verloop. Beide speelsters hadden aan het einde kansen, maar de beslissing viel pas in de tie-break. In de tie break hielden beide dames el kaar tot 4-4 in evenwicht. Ver volgens won Agnes twee pun ten, hetgeen twee setpoints ople verde. Maureen maakte beide ongedaan en verwierf zich op 8-7 zelfs een matchpoint Deze deed op haar beurt Agnes weer teniet (8-8) en scoorde ook het volgende punt. Een lange rally volgde, waarin zeer voorzichtig met de bal werd gemanoeu vreerd tot uiteindelijk Maureen de bal buiten de lijnen sloeg, zodat de set naar Agnes ging. Totaal niet ontmoedigd bleef Maureen door tennissen en de laatste set gaf eenzelfde spel- beeld te zien als de eerste twee. Twee geheel aan elkaar gewaag de tegenstanders, die uitgekiend spelend de ander uit positie pro beerden te slaan. Vooral de kor te balletjes van Maureen stelden Agnes vaak voor problemen en kostten haar vele zweetdruppel tjes. De stand liep regelmatig op, zonder grote verschillen, maar op het einde had Maureen nog net iets meer over en zege vierde na 150 minuten tennissen met 7-5, 6-7 en 6-4. De herendubbelfinale in B le verde niet het verwachte vuur werk op. Vooral na de eerste set verloren te hebben, had Bob van Overbeeke weinig vertrou wen meer in zichzelf en zijn partner Har Meyer, toch al geen uitgesproken dubbelaar, kon het in zijn eentje niet af. Bovendien vormden Ronald BlommendaaJ en Frans Engelenburg een ui terst hechte combinatie, die wei nig pardon had met zijn oppo nenten: 6-3, 6-1. De eindstrijd in C bracht Peter Wolterink en de Drentse bad gast Hans Jorna tegenover el kaar. Na afloop waren ze geen van beiden erg tevreden over het spel. Hans oefende meer Bob van Overbeeke geloofde niet meer in zichzelf. Har Meyer (op de achtergrond) kon het alleen niet bolwerken. pressie uit dan Peter, vooral door veelvuldig na zijn service op te lopen, hetgeen met een 6-4, 6-3 overwinning werd beloond. Jolien Blanken bleek te vast voor Inge Siegenthaler, die vooral in de tweede reeks niet voldoende geduld opbracht Met 7-5, 6-2 behaalde Jolien de eer ste prijs. Met haar echtgenoot vormde zij in het gemengd dub bel de sterkste combinatie. Het echtpaar Bouhuys werd in drie sets naar de nederlaag gespeeld: 1—6, 6-3 en 6-1. Ook voor Hans Joma was een tweede titel weggelegd. Samen met Harrie Huberts, eveneens uit Zuidwolde afkomstig, klopte hij de Leidse combinatie Kees Stokkermans/Jos Gerrese. Dit ging evenwel niet zonder moei te. Pas na een marathonpartij van 6-7, 6-3, 9-7 konden zij zich winnaar noemen. Overige uitslagen: HED: B. van Werven-P. Barnhoorn 7-6 4-6 0-6. DED: A. Akerboom-B. Kraayvanger 6-1 1-6 6-1. HDD: J. en E. Staal- van der Klugt/- Veldhuyzen van Zanten 6-4 6-3. DDD: Meyes/van Schaik-Bonje- r/Smid 64 6-3. GDD: Accen- si/Accensi-Van Werven/Gerse 6-4 3-6 5-7. Carl Adamse

Leidse Courant | 1976 | | pagina 15