Roofoverval postagentschap Rijnsaterwoude opgelost i BOUW POLITIEBUREAU HILLEGOM VOORTGEZET wordt wellicht woonhuis ,,Den Toll" van Katwijk Grote deelname p tennistoernooi L Laiko Beroona wi draverij Voorsch ririUJüb, CO KAMT DADER GEPAKT, BUIT SPOORLOOS X Geen eerste prijs voor „Willempie Hoe de 5-jarige Arwin Pen- nings uit Noordwijkerhout ook zijn best deed, hij behaalde gistermorgen tijdens het song festival geen eerste prijs. Hij belandde met zijn „Willempie" in de middelste regionen. Pie- ter van der Geest en Tonny van Vondelen behaalde beide een eerste prijs: Pieter met een „Groen, groen, knollen, knollenland" en Tonny met het liedje „Dikke Amerikaan". In totaal dongen 37 Noordwij- kerhoutertjes in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar naar de tien kleine prijsjes. Prins Carnaval gaf gistermorgen het startsein voor dit festival door het oplaten van enige ballon nen. In totaal gingen meer dan 600 ballonnen de lucht in. De festiviteiten waren georgani seerd door het comité Speel- week 1976. Inhaalverbod tussen Alphen Leimuiden ALPHEN AAN DEN RUN i Gedeputeerde Staten van Zi Holland hebben een inhaah i bod voor de secondaire wO tussen Alphen en Leimuiden gesteld. Dit inhaalverbod ge van 300 meter vóór tot 300 i ter ni iedere kruising op di weg. Gedeputeerde Staten 9d' len dat voor de tussenliggei! weggedeelten alleen gedureM| de ochtend- en avondspits M inhaalverbod van kracht is. H De verkeersmaatregel is het H volg van het enorme aantal gelukken dat de laatste jarenJH deze weg heeft plaatsgehad. bleken is dat het gros van d^T ongelukken voortvloeide uit fQ/ tief uitgevoerde inhaalmano< vres, voornamelijk tijdens J 1 spitsuren. U GROEN IN ter KOUDEKERK S KOUDEKERK AAN DEN RUeh Bewoners van het plan Do»v< Oost VI mogen meebeslisspei over de aanplant van nieiefc groen in deze Koudekerk wijk. Het gemeentebestuur hej daartoe de toekomstige ners van de in deze wijk gelej 72 woningwetwoningen in schrijven gevraagd om su) sties. Deze suggesties zullen t eerste instantie door de let' van de commissie voor openÖi re werken en planologie van u gemeente worden verwe Eind augustus zullen de fir ciële consequenties van het te brengen groen in deze door de raad onder de loj worden genomen. derhalve in de toekomst de door de eeuwen heen verloren gegane torens weer op de ridderhofstad prijken. De uiteindelijke be stemming van Den TolJ zal in één van de komende raadsver gaderingen aan de orde komen. KATWUK Op de banen van de Katwijkse Lawn Tennis Ver eniging is de afgelopen dagen een begin gemaakt met het Badgasten Tennis Toernooi van Katwijk. Op het nieuwe com plex, dat vier banen telt en gelegen is op bet industrieter rein, zullen deze week 200 wed strijden gespeeld moeten wor den, voordat alle overwinnaars bekend zijn en dan nog zijn 80 inschrijvingen niet gehone- reerd. Het Duitse echtpaar Müller wordt in staat geacht van dit toernooi een gezinsaangelegen heid te maken; beide staan in B eerste geplaatst. Bij de dames komt Agnes Engelenburg op de tweede plaats, terwijl Ronald Blommendaal dezelfde positie bij de heren inneemt. Hoewel het aantal inschrijvingen veel groter was (25 stuks), is de deel name in B beperkt tot acht. Favoriet bij herendubbel is de combinatie Ronald Blommen- daal/Frans Engelenburg, ge volgd door Har Meyer, die met Bob van Overbeeke aantreedt. In B zijn reeds enkele partijen afgewerkt Alfred Gelevert en Willem Hoying vochten in de voorronde een marathongevecht uit Na bijna drie uur tennissen trok Alfred aan het langste eind. Met 11-9 greep hij de laat ste set, nadat Willem bij de stand 9-8 drie matchpoints op een rij gemist had.... Gerard Pasma en Hans van der Lippe stuitten pas in de tweede set op flinke tegenstand van Peter Wolterink en Carl Adamse, F ji maar dat bleek voor hen te laat Met 6-1, 7—5 bereikten Gerard en Hans de volgende ronde, waarin zij tegen Blommendaal- /Engelenburg uitkomen. Twee Leidse dames voeren de C-lijst aan; Inge Siegenthaler staat eerste, gevolgd door Mia Smit Beiden kwamen reeds in actie. Inge had weinig moeite met S. Timman (6-2, 6-3), maar Mia had de volle drie sets nodig om Y. Spierenburg de baas te blijven: 6-3, 0,6, 6-3. Precies de zelfde score boekte T. Parlevliet tegen Bernadette Kraayvanger. P. Parlevliet is bij de heren in C eerste geplaatst, Rob Lucas tweede en Hans Olivier derde. De laatste zal het al in de eerste ronde erg moeilijk krijgen tegen Peter Wolterink, die in Lisse het C-toernooi op zijn naam bracht. De geplande finalisten in het herendubbel zijn enerzijds Jan Rodenburg met Dem Graal anderzijds Bas Ploos van Ai stel en Dennis van de WabJ Gevaarlijke outsiders zijn 1 Stokkermans/Gerrese, Leidse combinaties. De i verrassing heeft zich al voj gedaan De favoriet in D, Levy, leed een grote nederla tegen Dreckmeyer. Deze i niet lang van deze zege 1 genieten, aangezien hij op beurt in de volgende partij kl<ji kreeg, waarvoor A. Pesseir, verantwoordelijk was. J. Tiij mer, tweede in deze af del kwam de eerste krachtmet ongeschonden door. Achte volgens werden P. van Bulck van Kimman aan-de zegeki gebonden. Bij de damse staat 1 van Bulck bovenaan de lijs(. gevolgd door M. Nieuwerkerk. jb CARL ADA ■11 RIJNSATERWOUDE - Na intensieve naspeu ringen is de Alkema-' dese groep van de rijk spolitie er in samen werking met de dis trictsrecherche in Den Haag in geslaagd de identiteit van de dader van de brutale roofover val op het postagent schap in Rijnsaterwou de eind juni te achter halen. De overvaller blijkt een 25-jarige uit. Amsterdam afkomstige man te zijn, die de laat ste tijd in de gemeente Alkemade verbleef. De Amsterdammer, die geen beroep heeft, is in middels voorgeleid voor de officier van justitie en heeft een volledige bekentenis afgelegd. overval, vlug schiet op; geef geld". Om zijn woorden kracht bij te zetten, dreigde hij het meisje met een vuurwapen. De overvaller kreeg vervolgens bijna 15.000 gulden mee en verdween in een lichtgroene personenauto, die de dag tevo ren in Wijk bij Duurstede I bleek te zijn gestolen. Hoe het onderzoek precies in zijn werk i is gegaan, wilde de woordvoer der van de rijkspolitie nog niet meedelen. Wel deelde hij mee, dat van de buit van 15.000 gulden nog geen spoor is te- ruggevonden. Het is de tweede keer dat het kleine agentschap in Rijnsa- j terwoude het doelwit is van een overval. De vraag doet zich dan ook voor, of de bevei liging van het postagentschap- i je niet te wensen overlaat. De plaatsvervangend persvoor lichter van de PTT, de heer Van der Meer, wilde daar ech ter gisteren niet op ingaan: „Het is de gedragslijn van de I PTT om geen enkele informa tie over de beveiliging te ge ven. Ten aanzien vah het hoge geldbedrag, dat in de kas zat kan ik alleen maar zeggen, dat dat vaak niet te voorkomen is, want er kan net een grote geldstorting hebben plaats ge vonden". Volgens andere be richten zou de beveiliging in Rijnsaterwoude wel degelijk zijn verbeterd na de roofover val. Een echte goede beveili ging van dit soort kleine agentschapjes blijft volgens PTT-deskundigen echter erg moeilijk. Mogelijk juridische stappen tegen wethouder en Rijksgebouwendienst (Van onze correspon dent) Woensdag 23 juni stapte de jongeman om kwart voor twee 's middags de drogisterij Van der Meer aan de Hereweg bin nen, waarin het postagent schap is gevestigd. Over zijn hoofd had de man een plastic zak getrokken, waarin een spleet was geknipt. De jonge man richtte zich tot een 17-ja- rig meisje, dat de beheerder van het postkantoortje helpt, met de woorden: „Dit is een Het postagentschap in Rijnsaterwoude DINSDAG 27 JULI De draverij op de Prins Bernhardlaan, rechts etino Quick die als tweede zou VOORSCHOTEN - Laiko Be- roona, de 6-jarige zwartbruine hengst uit de Stal Xanthos, is winnaar geworden op de Korte- baandraverij. De hengst zorgde wel voor spanning en extra con centratie van zijn rijder H. Pools. Hij had in de beslissende omloop een kamprit nodig om Letino Quick, de 6-jarige bruine ruin, achter zich te laten. De spanning was te snijden. De speaker verzocht het publiek niet te schreeuwen. Zelden werd een draver zo moeizaam en zo vol spanning winnaar van de kortebaan. Ook in de 3de om loop had Laiko Beroona een kamprit nodig om Marinus Car los van zich af te schudden. De totalisator maakte door al deze spanning goede zaken met een totaal inleg van 25.671,-. De Voorschotense Kortebaan- draverij, georganiseerd door het comité Paardensport onder (Van een onzer verslaggevers) HILLEGOM De bouw van het nieuwe groepskantoor van de Rijkspolitie in Hille- gom is gistermorgen onverminderd voortge zet. Alle bouwvakkers gingen terug van een welverdiende vakantie met frisse energie weer aan de slag. Dit ondanks de actie van de buurman van de bouwplaats aan de Sixlaan, de Hillegomse verzekeringsagent Den Harder. Deze zorgde vorige week zoals bekend voor de nodige opschudding toen hij enkele onregelmatigheden bij de bouw van het bureau aan het licht bracht. Vol gens Den Harder zou het bureau in strijd met het geldende bestemmingsplan worden gebouwd en zou de gemeente hebben ver zuimd de vereiste procedures voor wijzi ging hiervan in acht te nemen. Intussen heeft de assuradeur naar zijn zeg gen de nodige juridische stappen genomen tegen de Rijksgebouwendienst (de opdracht gever voor de bouw van het politiebureau) en wethouder C. Smits van Hillegom. Mid dels een kort geding wil Den Harder gedaan krijgen dat de bouw, van het bureau voor zover het gaat om de geprojecteerde garages en fietsenberging door de rechter zal wor den gestopt. Met name dit gedeelte van het politiebureau wordt in strijd met het be stemmingsplan gebouwd, hetgeen wethou der Smits desgevraagd heeft toegegeven. Ook de provincie Zuid-Holland zou tegen over Den Harder nog eens hebben bevestigd dat het hier gaat om tuingrond die ten enen male niet bebouwd mag worden. Daarnaast zou ook wethouder Smits van openbare werken door Den Harder voor de rechter worden gedaagd. De verzekeringsman die intussen van advokaat heeft gewisseld, is er ziedend over dat Smits tegenover de Leidse Courant vorige week heeft beweerd dat de vorige eigenaar van de grond waarop Den Harders huis is gebouwd, aan de verkoop aan de assuradeur maar liefst 35.000 gulden winst had overgehouden. Volgens Den Har der zou de heer Smits hierover een zwijg plicht hebben gehad en zich hebben geuit over zaken die als strikt-privé dienen te worden beschouwd. Wethouder Smits reageert desgevraagd ui terst laconiek op de actie van zijn dorpsge noot. "Dat bedrag van 35.00,0 gulden wordt hier algemeen genoemd. Bovendien heb ik hélemaal geen zwijgplicht. Den Harder heeft er kennelijk behoefte aan een hetze te ontke- tennen, welnu hij gaat zijn gang maar. Ik merk het wel als ik een dagvaarding krijgt". Wat Den Harder tenslotte nog bijzonder hoog zit is het feit dat er een stuk sloot naast de bouwplaats van het bureau zou moeten worden gedempt. .Anders kunnen volgens hem de politieauto's de openbare weg niet bereiken. De demping zou tot groot ongenoe gen van het Hoogheemraadschap van Rijn land gebeuren, zo stelt Den Harder. Bij navraag bleken de ambtenaren waarmee Den Harder over mogelijke demping zou hebben gesproken bij hét Hoogheemraad schap echter niet bekend te zijn, en door de Rijksgebouwendienst werd desgevraagd meegedeeld dat van demping helemaal geen sprake is: "Er wordt alleen een nooddam aangelegd om het afkalven van de oevers tegen te gaan en dat is een doodnormale zaak". voorzitterschap van oud-burge meester L. de Kool, kenmerkt zich steeds door de gemoedelij ke sfeer. De baan is uitgezet op de Prins Bernhardlaan, waar door de bewoners via hun tuin en gratis de draverij kunnen volgen. Damesbezoekers kun nen voor een klein prijsje bin nen, de heren betalen het volle pond. Dat is nodig omdat er een totaal aan prijzengeld beschik baar is van ƒ5.250,-. Er waren dit jaar maar 18 dravers, die aan de start kwamen, waardoor de strijd na 3,5 uur gestreden was onder werkelijk ideale De uitslag was: 1. Laiko na met rijder H. Pools; 2. L^^ Quick met rijder J. Wagen^ 3. Larens Roem met rij dei. v.d. Lubbe; 4. Marikus Cï met rijder R. Pools; 5. Lil Victory met rijder J. Geluk.] prijzengeld was: 1. 3.000,L 7 1.200,-. 3. ƒ600.-, 4. ƒ250,-; 100,-. Er waren daarnaast I drie ere-prijzen voor de eerstkomende rijders en ere-prijs voor de eigenaar fc het winnende paard. 'KI KOUDEKERK AAN DEN RIJN De kans is groot dat ridderhofstad „Den Toll" in de Lage- waard een woonbestem ming dan wel een gedeel telijke woonbestemming krijgt. Van de 21 kopers die zich bij het gemeente bestuur meldden, wen sten tien geïnteresseerden het eeuwenoude monu ment geheel te gaan be wonen. Vijf andere aspi rant-kopers gaven te ken nen slechts een gedeelte van het pand willen te gaan bewonen. Hgt ande re gedeelte zou een nog onbekende algemene be stemming kunnen krij gen. De resterende gega digden wensten in het De eeuwenoude boerenhoeve in Koudekerk, monument een bedrijf te gaan uitoefenen. De bewoners van de Lagewaard hebben inmiddels een aantal suggesties voor een „bestem ming ten algemene nutte" aan gedragen. Naast plannen om Den Toll in de toekomst tot een discotheek, een jeugdsoos of een oefenruimte voor een toneel groep om te bouwen, achtten enkele bewoners Den Toll bij uitstek geschikt voor het onder brengen van een kinderboerde rij. Het gemeentebestuur wil ter be houd van het monument een aantal restauratie-werkzaamhe den laten verrichten. Om dit op juiste en historisch verantwoor de wijze te laten geschieden zal de gemeente advies inwinnen bij een rayon-architect van Mo numentenzorg. Mogelijk zullen

Leidse Courant | 1976 | | pagina 4