Hemmes en Vessies prolongeren titels A MIRJAM DE GROOT (13) EERSTE IN ALKEMADE Ajax houdt koploper Kieviten op gelijkspel Internationaal Badgasten Toernooi Eerste aanzet iEI standaardisering clubbladen ai PAUL BELT NAAR EUROPESE; JEUGDKAMPIOENSCHAPPEN II Van onze tennismedewerker Noordwijk Het internatio nale Badgasten Tennis Toer nooi zit er weer op. Op een vroege stortbui na, die alle partijen een uur opschoof, hielden de weergoden zich verder in. Wel maakte een sterke dwarrelende wind het de spelers nog eens extra moeilijk. Zowel bij de dames als hij de heren waren de winnaars dezelfden als vorig jaar. Elly Vessies, vorig jaar geleden nog Elly Appel, zege vierde met grote overmacht over de Australische Wendy Paish: 62 6—2. Fred Hem mes beleefde vast een goed opwarmer voor de aanstaande nationale kampioenschappen door de regerende titelhouder Louk Sanders in twee sets te kloppen: 64 7—6. Beide finalisten. Elly Vessies en Wendy Paish, hadden de eindstrijd zonder enige moeite gehaald. Elly had in drie wed strijden slechts tien games hoeven afstaan, Wendy het nog geringere aantal van ze ven. Het beloofde een span nende wedstrijd te worden, maar niets was minder waar. De Australische bleek in het geheel niet opgewassen tegen het powerspel van onze natio- naale kampioene, waardoor het een eenzijdige vertoning werd. Met 62 6—2 werd de op alle slagen tekort komende Wendy naar huis gestuurd, 600 gulden rijker, terwijl Elly er 900 rijker werd. Louk Sanders, die zijn tennis- loopbaan in Leiden startte, zal met gemengde gevoelens op dit toernooi terugkijken. Als favoriet in de finale gestart, bleef hij tegen zijn dubbelpart- ner Fred Hemmes toch niet overeind. De laatste paste zich gemakkelijker aan de omstan digheden aan, zoals gewoon lijk meer vanuit het achterveld opererend dan Louk. Deze speelde onder de druk, dat hij naar het net moest om tegen de muurvaste Hemmes punten te veroveren, hetgeen met win derig weer extra moeilijk is, omdat de bal door de wind gedreven nauwelijks zuiver te- smashen of te volleren is. Bo vendien heeft Hemmes zulke Louk Sanders in actie in zijn duel tegen Fred Hemmes. Hemmes won in twee sets: 6—4 7—6. sterke passeerslagen in zijn ar senaal, dat een slag bijzonder diep en scherp geplaatst moet zijn, wil oplopen resultaat heb ben. De invloed van de wind is ook te zien aan het aantal service- games, dat verloren werd; in de eerste set drie, maar in de volgende acht. Aanvankelijk verliep de strijd gelijk op, maar op 3—3 pakte Fred de opslag van zijn opponent, kwam met zijn eigen service op 53 en serveerde de set bij de stand 5—4 uit. Enigszins ontmoedigd raakte Sanders vervolgens 30 achter, een kleine opleving bezorgde hem twee games, waarna Hemmes tot 5—2 uitliep. De honderden toeschouwers meenden, dat de kaarten geschud waren, maar Sanders dacht daar anders over. Hij oefende meer pressie uit, doorbrak tweemaal zijn tegenstanders service en kwam op gelijke hoogte. Zelf aan service had hij riante kansen op een voorsprong, maar nu verscheen Hemmes plotseling enkele malen fraai aan het net en maakte 6—5. Met de opslag van Fred in het verschiet zag het er somber voor Louk uit, maar enkele fouten van Fred brachten hem toch de game: 66 en de tie break. Deze werd een anti-climax. Zonder één punt te verliezen bracht Hemmes de tie-break en de partij op zijn naam, hetgeen hem 1250,- oplever de. Voor Louk restte het niet te versmaden bedrag van 900,-. Een half uur later stonden Hemmes en Sanders wederom op het gravel, nu echter als dubbelcombinatie. Tegenover zich vonden ze Marian Laudin en Wouter Fok, eveneens een oud-Leidenaar. Beide koppels acteerden niet slecht en pasten zich redelijk aar het weer aan, maar er lag toch een zekere matheid over het spel, dat de harten der toeschouwers nau welijks verwarmde. De eerste helft van de wedstrijd hielden beide partijen elkaar in even wicht, maar Fpk en Laudin drukten op 6—5 net even door: 7—5. Na 3—3 in de volgende set draaide de combinatie Hemmes/Sanders eindelijk op volle toeren en scoorde zeven games op een rij. Twee games werden nog afgestaan, alvo rens de winst met 5—7 6—3 6—2 werd binnengehaald. De dames toonden aan, dat ook een damesdubbel een aan trekkelijke wedstrijd kan ople veren. Na zware strijd, die re gelmatig met lange ralleys aan het net werd doorspekt, legde het Nederlandse koppel Elly Vessie/Lidy Bieleveld met 26 7—6 6—2 het loodje tegen Mi mi Kanareck en Connie Pear son. In het gemengddubbel behaal de Elly Vessie met haar Fran se partner Jacques Thamin de tweede titel. Wendy Paish en Yair Wertheimer werden met 6—0 6—2 van de baan geveegd. Frans de Haan stond in de herenenkelspelfinale B met 7—5 3—0 achter tegen de ge routineerde Ronald Copper. Ruim 20 Leidse sportverenigingen doen mee: Van onze sportdactie Leiden/Alphen Ruim twintig sportverenigingen uit Leiden hebben op initiatief van U K Publi-Market besloten om in principe over te gaan tot stand- ardisering van hun clubbladen. In concreto komt die samen werking er op neer, dat de be trokken verenigingen in de loop van het komende seizoen door II K Publi-Market gratis om slagen voor hun clubbladen aangeleverd krijgen. Door de oplagecijfers van de clubbladen met elkaar te combineren ko men de verenigingen tot een jaaroplage van ruim honderd duizend, waardoor het voor re gionale en landelijke adver teerders aantrekkelijk wordt om met deze verenigingen in zee te gaan. De heer Unk van Publi-Market onderzoekt mo menteel die advertentie-moge lijkheden en hoopt in de loop van de maand september de verenigingen een pasklaar voorstel te kunnen voorleggen. Op verzoek van de heer Unk heeft de Sportstichting in Lei den een enquête gehouden on der de Leidse sportverenigin gen. Daarbij stond centraal de vraag of de verenigingen bereid waren om hun activiteiten wat betreft hun clubbladen te 'coör dineren, uiteraard met behoud van hun eigen identiteit. Aanlei ding tot deze enquête was een onderzoek van de Leidse Spaar bank naar de advertentiemoge lijkheden in de clubbladen van Leidse sportverenigingen. De Leidse Spaarbank adverteerde wel veel in deze clubbladen, maar wilde hiervan toch meer effect zien. De respons op deze enquete was vrij groot. Dertig verenigingen reageerden positief op de vraag tg< ssn Ier ..sta i-Mamm >en Mi -uk» of zij bereid waren om J activiteiten te coördineren. verenigingen werden uitgi digd voor een nader gesp met U K Publi-Market. Tijdens dat gesprek werden verenigingen twee voorsté gedaan. U K Publi-M zou voor de verenigingen c vertentie-acquisitie voor clubbladen verzorgen, waarij de clubs gratis omslagen hun clubbladen zouden krijg) Zouden er mogelijkheden staan om meer advertentie-p na's te verkopen dan zoudeij verenigingen al naar gelang j oplage delen in de winst. I tweede voorstel ging iets veri Dit betrof een aanbod Nederlands Drukkerij Bet om de clubbladen van de I enigingen in off-set te drukl De kosten hiervan bleken i alle verenigingen echter te h en zij wezen dit voorstel ook resoluut van de hand. aanbod van gratis eenheids! ten (gedrukt in de kleuren de clubs zelf) leek de verenig g gen wel aantrekkelijk en zij jreia gen er dan ook mee akkoordping de heer Unk de advertentie-ja,.^ gelijkheden zou onderzoefjj 0 De heer Unk nu: „Het zie|jver, wel naar uit dat het zal sla),, m In september hoop ik met «hver werkzaamheden klaar te zijrtlL financieel opzicht is de zaal zoverre rond, dat verschillïf P® bedrijven al interesse getoj°wl: hebben. Er zal nu nog eenr u' sprek met de verenigirrtu plaats vinden, waarin entor. kleine detailpunten doorgesr 1 ken moeten worden. De vei£ gingen zullen tenslotte hetz formaat clubblad moeten j aanhouden. Momenteel 1 er nog clubbladen van vers lend formaat uitgegeven". Van onze waterpolomedewerker Paul Belt, de waterpolospeler bij de ZIJL/LGB is geselecteerd voor het Nederlands jeugdteam. Deze nationale ploeg zal eerst naar een trainingskamp in Bar celona gaan om zich voor te bereiden op de Europese jeugd- Srste kampioenschappen, die gefticht' den worden op Malta. Na Ireed goed seizoen in het eerste t>mt de ZIJL/LGB werd Paul h« door Ivo Trumbic aan de napH nale selectie toegevoegd en Leidenaar heeft zich hier ff waar weten te maken. OUDE WETERING De eerste geplaatste Harrie Bamberger maakte de prognoses geheel waar, zij het, dat medefinalist Rik Hins hem het vuur na aan de schenen legde en pas na drie sets capituleerde: 6-3 5-7 6-3 voor Bamberger. Een prettige verrassing was het spelniveau van de pas dertienjarige Mirjam de Groot, die weinig moeite had met Marina Ruiten berg: 6-1 6-1. Hans Ekker en Petra Regoor veroverden de titels in D. De wedstrijdleiding, onder aan voering van de enthousiaste Wil lem Renée, had het van te voren goed gezien. Zi, hadden Harrie Bamberger en Rik Hins als eer ste en tweede geplaatst, beiden bereikten de eindstrijd, waarin Harrie aan het langste eind trok. Beiden zochten zoveel mo gelijk de aanval en maakten er een voor het publiek aantrekke lijke partij van. Vooral de snel heid van Rik, die de onmogelijk ste ballen haalde, ontmoedigde Harrie bij tijden. Na 6-3 winst van de eerste set, moest hij de volgende dan ook aan zijn te genstander laten, maar in de beslissende reeks sloeg hij hard toe: 6-3 5-7 6-3. Mirjam de Groot had de finale met overmacht gehaald, slechts acht games verloor zij in drie wedstrijden. De halve finale te gen de favoriete Inge Siegentha- ler was zelfs 6-1 6-2. Ook Marina Ruitenberg, die eerder Monique Wortelboer had uitgeschakeld, kon haar niet afstoppen. Vooral Mir jam's gesneden forehand was een geducht wapen: 6-1 6-1 voor Mirjam. Met haar moeder vormde zij een sterk koppel in de damesdubbel C, waar echter de finale niet gespeeld werd, omdat van de tegenstanders Marieke van Oo- strom op vakantie ging en haar partner het alleen niet afkon. Pieter Schrasserbert en Harrie Knol bleven de gebroeders Har rie en Jan van Veen met 6-1 6-3 de baas. Harrie Bamberger be haalde met Ciska Pouw zijn tweede titel. Mia Smit en Joop van der Berg werden er met 6-2 en 7-5 het slachtoffer van. Petra Regoor moest in de D-fi- nale tot het uiterste gaan om Els Scheerder de baas te blijven: 4-6 6-3 6-3. Hans Ekker had aan zienlijk minder moeite met zijn opponent. Kooreman leed een Zwart werden met lege handen 6-4 6-3 nederlaag. naar huis gestuurd: 6-0 6-0. Els Scheerder zegevierde met A. De snelste overwinning boekte Langelaar ook in het damesdub- de combinatie P. Bosman/C. bel. Met 6-4 6-3 gaven zij A. en Oosterhof. L. Looyen en P. i M. van Deurzen geen kans. Een dubbele zege was voor Hans Ekker niet weggelegd; met A. Cats verloor hij in drie sets van W. Zwetsloot en U. Klinge. Ajax liet het vrijwel volledig afweten (Jan Wolter IJssel de Schepper slechts één run en Erik Spruyt, Ton Eldering en Johan Langerhorst geen enkel punt) en de runs werden dan ook slechts moei zaam bijeen gespaard. Rens de Graaf (11) en Frank Snieder (10) kwamen als enigen aan een „redelijk" aantal runs. Totdat Frans Woortman aan z'n wat gelukkige inning begon. Woortman, met het seizoen sterker op dreef, scoorde 54 runs en bracht daarmee Ajax in de buurt van het Kieviten-totaal. Op 96 werd hij gebowld en was het ook gebeurd met het aanvallende batten van Ajax. Frits de Jongh (1) en volhouder Evert Brouwer (5) volgden Woort man zelfs spoedig naar de kant waardoor Jaap van Dorp en Wim Molenaar als laatsten het gelijk spel moesten veiligstellen; een opdracht waarin dit tweetal in de laatste zenuwachtige overs uitste kend slaagde: 102 voor 9. IEIST/1 raas i ieid die «ht gel jen r< an bet ateui 61 64 te kloppen, maar bo vendien plaatste zij zich voor de eindstrijd in B. Achtereenvolgens had zij de vierde geplaatste Anita Ver meulen, P. Winkels en de Leidse Maureen Meyer aan haar zegekarg gebonden. Ui teindelijk was de Groningse Nienke Kingma, die voor Cream Crackers eerste klasse speelt, haar te sterk. Met 6—2 64 ging zij eervol ten onder. Het herenenkelspel C werd ge wonnen door Johan Strauss, die in de eerste ronde R. Wag ner uitgeschakeld had. Zijn opponent Herman van der Ca- pellen had nachtdienst gehad en stond wat slaperig op zijn benen: 6—3 6—4 voor de Duit ser. Overige uitslagen: DDB: J. Bo- s/H.van Min; L. Boshouwers/J. Findhammer 7—5 3—6 64; HDB M. Verkerk/F. de Haan - M. Briken/S. Eckstein 6—1 :il krij* eft pr 1st, Wc ar he ïoetbal in Dul 1 kiass «gen i em tt et vi n ond (jn str; B ord( 46 64; GDB N. Kingma/J.jel. Ir Temmink - I. Van der Meer/R.)oral Blommendaal 61 61; GD-jur an Vet: E. Keller/W. Karsten - C.igene de Beer/C. Koemans 6—2 6—2;»t de HDC; H. Ekker/A. van dercht wt Sman - L. van Geldrop/S. Wa-igen lenkamp 62 62; DDC: G.an he Bannink/L. Wijnbergen - C.ikele ten Bosch/H. Rother 6—7 63 istuur 64; GDC: A. Koopmans/J. piers van der Sman - U. Esken/J.phrurs Strausse 4—6 6—2 6—3. i Kloc Carl Adamsed. Bei pn. D Eerste én tweede prijswinnaars (en winnaressen) bijeen. Het tennistoernooi van Alkemade zit er weer op. Van onze sportredactie OEGSTGEEST Ajax, dit seizoen na een knappe start ver teruggevallen in de overgangsklasse cricket, heeft gisteren tegen koploper Kieviten een knap resultaat behaald. De Leidenaars boek ten na een uiterst spannende strijd een 22 gelijkspel. Een 3—1 overwinning ontging Ajax in de laatste overs: de Leidenaars scoorden vier runs te weinig. Voor menigeen een hopeloze stand, maar niet voor Frans. Geen game gunde hij Copper in de tweede set meer, waarna hij ook de laatste met ruim verschil op zijn naam bracht: 5—7 6-3 6—3. De Amsterdamse Inge Cupers, dertien jaren jong, mag de verrassing van het toernooi ge noemd worden. Niet alleen schreef zij het C-tornooi op haar naam door de Duitse Ga by Siefert gedecideerd met Frans Woortman (links) van Ajax aan bat. De enige Leidse cricketer die tegen Kieviten tot een hoog totaal kwam: 54 runs. Het eerst fieldende Ajax kende een sterke opening. Met Frits de Jongh weer als absolute uitblinker (hij nam zeven wickets voor zevenenveertig runs) werd Kieviten via 53 voor 6 voor honderdtwaalf runs aan de kant gezet Ook invaller Johan Lan gerhorst (1 voor 16) en Erik Spruyt (1 voor 8) droegen aanvallend hun steentje bij. Het door deze score opgewekte optimisme ver dween evenwel al spoedig. De battingside van 1, -»-i Hemmes prolongeerde dus zijn titel van vorig jaar. Mevrouw Punt reikt hier de beker uit.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 16