van Katwijk sprinter Speedy Volita „Hazenbergse boemerang" verstoorde toernooi TENNIS IN OUDE WETERING Peter McCarthy verslagen favoriet yLeen Vermolen kaan het hoofd zyan walmend poffertjesrijk 97VRIJDAG 23 JULI 1976 LEIDSE COURANT PAGINA' 5 (Van een onzer verslaggevers) 'ASSENAAR Eindelijk is het dan zover. Zanger 3fl>hn van Katwijk heeft een paard bezongen en 9 [gelopen woensdag is de eerste zwarte schijf ten sop gehouden op de „Dag van het Paard" op nilnuindigt. Zondagmiddag zal de plaat menigmaal op an iuindigt klinken, want dan komt de formidabele [erjarige merrie Speedy Volita op deze Wassenaarse tan in aktie. ipeedy Volita brengt door zijn snelle sprints bezoekers van de drafbanen Ijextase," aldus John van Kat- lk. Het paard heeft de harten itolen van de Rotterdamse jeres Patricia Paay en haar iager John van Katwijk. Zij ten zich inspireren door de "lousiaste sfeer op de ren in en schreven de tekst en "iziek voor de allereerste paar- sporthit, die de naam kreeg [p hun lieveling Speedy Volita. door de platenmaatschap- Negram uitgebrachte single op de „Dag van het paard" al gretig aftrek bij de vele paar- desportliefhebbers. De plaat wordt door John van Katwijk zelf gezongen onder de toepas selijke artiestennaam John As cot. Aan de ene kant in het Hollands en aan de andere kant in het Engels. John van Katwijk isreeds jaren lang werkzaam in de muziekwe reld, meestal op de achtergrond als manager of als componist. Zo schreef hij al diverse songs voor Patricia Paay en voor de Rotterdamse groep Limousine ondermeer de top-tien hit Se venty-Five en het nummer van okclub uit Noordwijkerhout or rechtbank (Van onze rechtbankverslaggever) jf'lORDWIJKERHOUT/DEN IAG Tweeëneenhalf dui- gulden boete eiste gisteren officier van justitie bij de agse rechtbank tegen een 58- ige hotelhouder uit Noord- fterhout wegens overtreding j de Wet op de Kansspelen. hoteleigenaar werd verge- 3 van een 37-jarige bedrijfs- Lier van het restaurant en een ^jarige chauffeur uit Den drietal werd verdacht van QT3 organiseren van kansspelen iet restaurant van het hotel Noordwijkerhout. De gokclub opgericht in Wijk aan Zee. 'irna had men een pand in y/ -ndvoort betrokken om te f [den betrapt nadat de club •r was verplaatst naar >rdwijkerhout. Zoals gebrui- ,jk in dit soort zaken beweer- den de drie verdachten, dat zij meenden, dat ze niet in overtre ding waren omdat het een „be sloten club" betrof. Die club zou veertienhonderd leden tellen. Tijdens de zitting bleek, dat de bedrijfsleider van het restau rant en de chauffeur als crou pier warenopgetreden. Zij hoor den boetes tegen zich eisen van respectievelijk zeshonderd en duizend gulden met voorwaar delijke gevangenisstraf van twee maanden. De rechtbank concludeerde, dat er verbindingen moesten be staan tussen de Noordwijker- houtse club en een soortgelijk gezelschap uit Leimuiden, waar van de exploitant onlangs voor de rechtbank stond. De recht bank wijst vonnis tegen het drietal over 14 dagen. Limousine dat momenteel hoog in de hitparade staat getiteld Goodbye en Thank You. Met Patricia Paay als producer (zij heeft haar eigen produktiemaat- schappij Wonderland) is het een behoorlijke opname geworden. Voorheen was John Ascot een fervent voetballiefhebber, maar toen Cruijff en Neeskens naar Spanje vertrokken zocht hij naar ander vertier op de zon dagmiddag. John Ascot: „In het begin ging ik met mijn buurman mee naar Duindigt, maar sinds een flinke tijd, neem ik vrienden en beken den mee naar de koers als Spee dy Volita moet lopen. Het paard maakt het helemaal. Sinds kort is Speedy Volita van trainer, pikeur veranderd. Eigenaar Meijn die nog zo'n twintig paar den heeft, haalde Speedy en de andere weg bij trainer De Leeuw in Hoofddorp en heeft deze ofdergebracht bij Gerard Gommans." Zondag hoopt John Ascot op Duindigt er nieuwe leden voor zijn Speedy Volita fanclub bij te krijgen. De eerste 25 staan reeds op de ledenlijst. Op de verjaar dag van Speedy Volita, 8 augus tus, komt het paard aan de start in de grote prijs van'Monchen- gladbach Gladbach (Duitsland). Dan gaan er diverse bussen naar Duitsland en John wil hier voor enkele discjockey's en TV presentatoren uitnodigen om Speedy ook een keer aan het werk te zien. In ieder geval wordt er een Duitse tekst voor Speedy Volita gemaakt. Het worden voor John Ascot én voor Speedy Volita belangrijke weken. John wil een speciale TV film maken van Speedy Vo lita. De vraag voor John is of Speedy Volita, de sprint specia list op de 1600 meter, ook zijn klasse kan bewijzen op de 2100 meter. Zonder op Duindigt is dit te zien. Gelijk kunnen de paar- desportliefhebbers weer kennis maken met het plaatje van John Ascot dat zonder twijfel voor het défilé van de San Siroprijs zal klinken. Dan zalblijken, dat Speedy Volita op de baan veel meer inhoud heeft dan Speedy Volita op de plaat. ARTHUR VAN RIJSWIJK John van Katwijk, nieuweling op Duindigt. (Van onze tennismedewerker) OUDE WETERING Het open C en D-toumooi van de Oude Weteringse tennisvereniging stond gisteren in het teken van de „Hazenbergse boemerang". In zijn partij tegen R. van Leeuwen kon de heer H. Hazenberg in het herenenkel C zo weinig met de ballen uitrichten, dat hij maar met zijn racket ging gooien. Herhaaldelijk vloog het houtwerk vervaarlijk in de richting van de toeschouwers, die dit dieptepunt op spprtiviteitsgebied in het Oude Weteringse tournooi allerminst konden waarderen. Uiteinde lijk won de gerechtigheid want Hazenberg verloor met 3-6 en 2-6. Gisteren zijn bij de heren de Groot boekte een regelmatige laatste wedstrijden voor de 6-2, 7-5 overwinning op P. van kwartfinales afgewerkt, die van- Straten. Volgens verwachtingen daag worden verspeeld. Bij en- won ook B. Beelen, als derde kele damesklassen was men gis- geplaatst, met duidelijke cijfers teren overigens al aan de kwart- van W. Muns; 6-2 en 6-2. Wed- finawles in dit verrassingen-ar- strijdleider Willem Renée ver- me tournooi bezig. In het Here- loor terecht van N. Ruigrok; 6-4 nenkel C won H. van de Berg en 6-4. Bij het damesenkel was met 6-4, 6-4 van L. Ardman. De de routine van N. de Groot be- als tweede geplaatste H. van slissend voor haar 3-6, 2-6 over- Tongeren moest voor zijn over- winning op H. van Bostelen. winning op J. van Veen hard Een goed spelende M. Ruiten- werken; 3-6, 6-3 en 6-4. B. de burg won met 6-1, 6-4 van M. (Van onze tennismedewerker) NOORDWIJK In het here nenkelspel van het Internatio nale Badgaten Tennis Toernooi zijn de laatste acht bekend. Op vallend is, dat zich hierbij op één na alle geplaatsten bevin den, afgezien van Lewis en Avis, die niet verschenen. Peter McCarthy, zevende op de lijst, werd als enige verslagen. Ver antwoordelijk hiervoor was Ed die Edwards uit Zuid-Afrika, die met 63, 60, hard toe sloeg. De twee hoogst genoteer den bij de dames leken een wedstrijdje te houden, wie het minst aantal games tot de fina le zal verliezen. Ellie Vessies gaf vier games prijs aan Jennie Huybers, Wendy Paish deed het één spel korter: 62, 6—1 tegen de Nieuw-Zeelandse Lisbeth Smith, die veel moeite had met halfhoge ballen op de backhand en veel te onvast was. Armistead Neely onderstreepte tegen René Gorter zijn titelaspi- raties. Hij speelde een tempo hoger dan zijn opponent en nam zo snel mogelijk de netpositie m, zowel na zijn eigen service, als die van Gorter, welke hij bijzon der snel nam en in elke hoek van de baan legde: 61, 6—1. BADGASTEN TENNIS TOERNOOI NOORDWUK Ook Louk Sanders had geen te zware dag. Rob Mentink bood goed tegenstand, maar bracht de nationaal kampioen geen mo ment in gevaar (62, 64). Men tink had tevoren zijn afgebro ken partij tegen Gary Oliver met 60 in de laatste set tot een goed einde gebracht Ron Ler- ner uit Israël ondervond weinig problemen in zijn strijd met Max Oolders. Jacques Thamin won met dezelfde cijfers (63, 61), maar zijn tegenstrever heette Marian Laudin, hetgeen een belofte inhoudt voor de vol gende ronden. Fred Hemmes en Michael Mul- lane vochten een overwegend baselineduel uit en kwamen dientengevolge nauwelijks aan het net Veelvuldig zag het toch talrijke publiek lange backhan- dr alley's uitgevoerd worden, waarbij Hemmes meestal aan het langste eind trok. Ging Hemmes naar het net, dan ver overde hij regelmatig de punten, omdat Mullane nauwelijks een backhandpassing kon slaan. De uitslag werd 62, 6—2. Meer spanning deed zich voor bij de krachtmeting tussen Nick Fleury en Yair Wertheimer. Na dat Wertheimer de eerste set met 6—3 had ingepalmd, verliep de strijd in de tweede geheel gelijk op en werd op 66 de tie-break gespeeld, waarin de Israëli zich op het vierde match point voor de kwartfinales kwa lificeerde: 63, 76. De grootste verrassing van de dag speelde zich af bij de B-da- mes. Favoriete Yvette Wol- dringh werd in twee sets hard handig uit het toernooi gesla gen. De eerste set bood beiden kansen, maar na verlies van de tie-break was Yvette te ontmoe digd om nog terug te komen en leed een 7—6, 6—2 nederlaag. Ronald Blommendaal, zevende geplaatst werd na een ruim twee uur durende strijd uitge schakeld, hetgeen de Noordwij- ker voor een fors gedeelte aan zichzelf te wijten had. Hij liet een 5—2 voorsprong teniet gaan en verloor van de weeromstuit ook de tie-break. De tweede pakte hij wel, maar op een be slissend moment in de laatste set sloeg hij een foute bal en verloor met 7—6, 3—6, 64. Ook voor enkele Leidse deelne mers betekende donderdag de laatste speeldag. Ad van der Berg scoorde nog onverwacht hoog tegen Louk Klippel (6—3, 7—5 voor Louk) en Marinus Brooshooft trok na drie sets aan het kortste eind. Met 63, 46, 6—3 bereikte Marcel Redelijk de laatste acht CARL ADAMSE. Splinter, terwijl M. Wortel boer de meerdere moest erkennen in C. Pouw. In de dubbels wonnen L. en H. van Tongeren bij de heren met 7-6 en 6-3 van H. Hazenberg-Mc. Koeken. De niet geplaatste va der en zoon De Jong lieten in hun partij tegen A. van Driel en Johann Renée er geen twijfel over bestaan wie de beste van het tweetal was; 6-2 en 6-2 voor De Jong. Bij de dames werd slechts één dubbel gespeeld. An en A. Ponsioen wonnen met 6-2 en 6-1 van M. Wortelboer en M. Oostrom. In het gemengd dub bel behaalden de meer gerouti neerde R. en J. Ederen een 7-5 en 6-0 overwinning op F. Kist en N. de Beer. C. Pouw en H. Bambergen versloegen I. Sie- genthaler en H. Hazenberg met 6-4, 6-3. N. Smit en J. van de Berg toonde zich de meerdere van B. Hagen en R. de Meyere. Mede door de uit vorm zijnde De Meyere werd het 6-4 en 6-4. Ook in de D-klasse werd een flink aantal partijen afgewerkt, waarbij in het gemengd dubbel W. Siegenthaler en W. Spierdijk fors uithaalden tegen P. v. d. Berg en P. Regoor; 6-1 en 6-2. De partij van de duo's Van der Heuvel en Van Gilst tegen Zwt- sloot en Klingen was nog sneller beslist: Met 6-1 en 6-0 wonnen Zwetsloot en Klingen. 'In het herenenkel behaalde de als eer ste geplaatste W. Kooreman een 6-3, 6-1 overwinning op K. Tan, J. Wielsma won na een redelijk spannende partij van J. Tiesin- ga met 6-4 en 6-4. In het dames enkel won Petra Regoor met 6-4 en 6-2 van B. Arpman. In het damesdubbel D verloren A en A. van Tuyl met 4-6 en 1-6 van Klingen-Zwetsloot Het duo Van Deurzen behaalde bij de heren een 6-2 6-2 overwin ning op Nubé-Kohmstam. P. van de Berg en P. de Rooy sleepten de overwinning in de wacht in hun strijd met D. de Water en H. Dankmeyer; 6-4 en (na tiebreak) 7-6. Met erg veel geluk won het duo Ekker van hun tegenstanders in het heren- dubbel Jagers en Homer; 5-7, 6-3 en 6-4. 11 ■s nacht van 2 op 3 ja- 1975 stak er een op, die de kust bij ■Meningen murw beuk- [ragde golven van de ^zee met centrifuge- oerkracht over de vard kwakte. Uit ^^>rg had Leen Vermo- BHfn stokoude poffer- t naast het Kurhaus i betonnen corset ge- maar ook die privé tik-wal bleek op den niet te zijn opgewas- de blaaskapel ergodenNa een ti- van uren tus- nWens en natuur werd UaÉt door een windhoos kurk van een cham- fles gelanceerd. Het 'Vin zeildoek danste p reuzenparapluie mei en de houten jn werden versplin- rk voor^ermoien stond er keek er naar met i in zijn ogen. In MTDflijks drie minuten J zijn trotse bezit, de 1 o-B te poffertjestent van Nederland, in puin vallen. De schade bedroeg ander halve ton en toen hij de volgende morgen tussen de wrakstukken rondliep merkte hij, dat kruimeldie ven inmiddels hun slag hadden geslagen. In de chaos hadden ze kans ge zien om een kostbare an tieke bidstoel, koperen lampen, grammofoonpla ten, pannen en borden via de grote verdwijntruc met onbekende bestemming te laten emigreren. In het po litierapport van die dag stond, dat van de daders elk spoor ontbrak. Die la gen al hoog en breed met de dromen van Leen op het kerkhof. „Die tent stond op de mooiste plek van Scheven- ingen," zegt Vermolen. „Ik had er al smoel op, toen het Palais de Dance nog in lichterlaaie stond. Terwijl ik 's nachts naar die enor me fik stond te kijken dacht ik: „Leen, daar moet je zien te komen met je tent, dan loop je gegaran deerd binnen." Ik ben ge- De eerste poffer, die koek. „Nu bakt ie lustig, lijk gaan informeren bij Bredero en daar zagen ze het ook wel zitten. En te recht, want die tent was een plaatje en zou voor de Scheveningse Boulevard een welkome aanwinst zijn. De enige, die me op alle mogelijke manieren te genwerkte was Spijer, want die heeft zelf een poffertjeszaak óp het Ge vers Deynootplein en wilde er geen concurrent bij. Die man heeft trouwens vaker geprobeerd om me uit Scheveningen weg te pes ten. Toen ik dit jaar een standplaats kreeg op het plein ging hij ook dwars liggen en eiste hij, dat het woord „poffertjessalon" van mijn gevel verdween. Ik zei: „Wat wil je nou ei genlijk? Dat ik er op schil der: „heden ballen gehakt" of „hier verkoopt men rol- mopsen en ulevellen". Weet dan bij deze, dat ik er niet over peins om die tekst te veranderen. Je gaat je gang maar, je pest maar zo hard als je wilt, maar Leen zal toch niet Leen maakte had de omvang van een reuze-panne- alsof hij nooit anders gedaan heeft." Kermisklanten Dat had Spijer tevoren al kunnen weten, want Leen Vermolen, die behoort tot de vijfde generatie van kermisklanten, is in zijn leven al vaker door tegen spoed gezandstraald: in 1975 werd zijn vrachtwa gen op klaarlichte dag uit een stalling in Den Haag gestolen. In de auto zat de complete inventaris van zijn poffertjestent. Na ne gen dagen van vloeken en bidden plaatste hij een ad vertentie, waarin hij 5000 gulden beloning uitloofde voor de man of de vrouw, die de wagen kon terugbe zorgen. De volgende dag kreeg zijn zuster een tele foontje van een onbeken de: ze moesten maar eens gaan kijken op de par keerplaats achter restau rant De Gouden Leeuw in Voorschoten. vrachtwagens. De deuren waren opengebroken maar ik miste niets. Waarschijn lijk hadden de dieven ver wacht, dat er kostbare le vensmiddelen in die kar zaten. Ik had de wagen namelijk gekocht van De Gruyter en die naam stond er nog op. Het moet dan wel een bittere teleurstel ling voor die knapen zijn geweest, toen ze ontdekten, dat er alleen maar waar deloos hout achter de deur lag." Brieventent Tegenwerking ondervond Leen Vermolen ook, toen hij nog de kermissen af reisde met een brieventent. De concurrentie in die ja ren was moordend en de één gunde de ander geen goede standplaats." „In die brieventent kon ik behoorlijk mijn brood ver dienen, want zolang de we reld bestaat wordt er al gegokt. Ik had in die tent fijne spullen staan en als je bij mijn dochters een lootje kocht had je kans, 'dat je een staande sche merlamp mee naar huis kon nemen of een zes-delig servies. Ik zou waarschijnlijk nog steeds met die brieventent op de kermis als mijn con currenten geen combine hadden gevormd. Ze wa ren met zijn dertienen en eisten van mij, dat ik een contract met negentien ar tikelen zou tekenen. Op die manier wilden ze me dwingen om genoegen te nemen met standplaatsen, die zij voor me uit zouden zoeken. Een neef van mijn vrouw, die ook nog mijn zwager is, kwam op op een gege ven moment bij me en zei: „als je niet tekent Leen, maken we je tent kapot. Wees daar maar van over tuigd." Toen ik niet tekende heb ben ze de grossiers zo ver gekregen, dat die geen handel meer aan mij lever den. Ik stond dus met mijn rug tegen de muur, want zonder handel begin je in een brieventent niks. Bakkeleien Op een gegeven moment was de strijd zo hoog op gelopen, dat ik er geen trek meer in had. Zij had den drie advocaten en ik twee en die zaten over en weer te bakkeleien over de stompzinnigste dingen. Ik dacht: „Dat kan nog jaren zo doorgaan en daar heeft Leen toevallig geen trek in." 's Avonds zei ik tegen mijn vrouw: „Wat denk je Riet, is het niet beter om over te schakelen op de poffertjes?" Riet komt na melijk uit een kermisfami lie, die met een lucht- schommel en een poffer tjestent rondreisde. Vol gens mij zaten we dus ge bakken. Ze zegt: „en wie bakt die dingen dan?". Ik wijs op haar. Jij na tuurlijk. Wie anders." „Man, wees toch wijzer," roept ze, „ik heb nog nooit in mijn leven een poffer aangeraakt. Probeer jij het maar." Nou had ik weinig zin om me te laten maar iemand moest toch die poffers bakken. Er was geen andere keus. Ik maakte dus beslag en oe fende tot vier uur 's nachts. De eerste keer kwamen er pannekoeken van een halve meter door snee uit de bus, maar gaandeweg werden ze heb belijker. Leen Vermolen, die inder tijd begonnen is met een schamele door hemzelf ge timmerde keet van acht meter lang en vier meter breed staat nu aan het hoofd van een walmend poffertjesrijk met twee ro mantische tenten, die eens als danzalen op de Belgi sche kermissen stonden. Hij vindt dat een rijk bezit voor een man, die veertien jaar met een bakfiets vol turf door Den Haag reed en als huwelijksgeschenk een salonwagen aan Riet gaf, die hij met een tientje per maand afbetaalde. Hij heeft tijden gekend, dat hij geen luis kon dood drukken, maar zwoegend en sjouwend heeft hij in familieverband langzaam maar zeker het kleine for tuin genoteerd. Zijn eerste grote tent met een front van 13 meter en een diepte van 17 meter was opge bouwd uit afdankertjes van anderen. Het dak was de oude apenkooi van diergaarde Blijdorp, de ra men waren afkomstig uit de restanten van de Gale ries en de deuren werden opgediept uit een vuilcon tainer langs de straat. „Als je geen cent hebt," zegt Leen, „moet je het hebben van wat anderen weggooien. Ik had geen geld om ramen te kopen en toch had ik ze nodig. Wat doe je dan. Je gaat het Westland in en koopt bij een tuinder een ouwe broeikas. Op dezelfde ma nier ben ik aan mijn stoe len en tafels gekomen. Als je maar vóór de vuilnis man lij ft rijden vind je altijd wel wat." Zo vader, zo dochter. Bij Vermolen worden alle zaken in familieverband gedaan. Leen is de op schepper, Jeanette de vertegenwoordigster van Keerpunt '76. KUST EN BE KEUR Een nieuw weekend niet nieuwe geluiden aan de kust: op de Scheveningse Promenade, die langzamerhand be gint te lijken op een onoverdekte vuilnisbak concerteert vanaf acht uur de federatie Band C.J.V. tussen frites- zakken, ijslepeltjes en ander recreatief weggooispul. Om half tien op de Pier optreden van Jack Jersey en zijn mannen. De presentatie is in de gemanicuurde banden van Alice Oppenheim. Na afloop dansen. Morgen, zaterdag 24 juli, trekt vanaf tien uur een steel- band over de Pier. Enkele vuurspuwers zullen het spek takel bijlichten. Om één speelt Will Luikinga opnieuw zijn spel „Will wil wel" en op datzelfde uur wordt op de promenade een demonstratie boksen gegeven door de vereniging Bally te Pas. Buurman Katwijk heeft voor vanavond een badgasten- bridgedrive in de sporthal Cleyn Duin op het feestpro gramma staan. Aanvang acht uur, inschrijven tot kwart vóór acht aan de zaal. De zomerkermis op het terrein aan de Heinsiusstraat/Hoornselaan tegenover de Noord- camping beleeft zijn negende luidruchtige dag. Morgen voor bet laatst kennisklanken. De Nederlandse Smal- spoorweg Stichting verzorgt op deze zaterdag weer rit ten, door het gebied van de Leidse Duinwater Maat schappij. Vertrek ieder uur vanaf tien uur 's morgens tot vijf uur 's middags. Tijdens de rit gelegenheid tot het maken van unieke natuuropnamen. De rit, die onge veer 35 minuten duurt, kost drie vijftig voor volwasse nen en een riks voor kinderen tot tien jaar.

Leidse Courant | 1976 | | pagina 5